Genk overleeft ook schoppartij Rooney heeft de smaak te pakken PZC Bestorming veld is niet goed te praten Bayern München terug in titelrace Zevenklapper van AS Roma Bar^a probleemloos langs Mallorca: 1-4 Verrassende koploper in België streeft naar herkenbaarheid 18 Zware blessure Braziliaan Edu Sparta Praag blijft koploper Vennegoor trefzeker voor Celtic CSKA kampioen van Rusland Braamhaar fluit Milan in Athene Napoli grijpt koppositie in Serie B Daum nieuwe trainer FC Köln maandag 20 november 2006 door Patrick Delait GENK - Het laatste hoofdstuk van het sprookje van Racing Genk is nog niet geschreven. In de topper tegen Club Brugge bleef de verrassende koploper uit de Belgische competitie gis teravond al voor de dertiende keer dit seizoen overeind. Al werd de bloedeloze 0-0 met han gen en wurgen uit het vuur ge sleept. De supporters van Racing Genk hadden hun rekensommetje voor de topper tegen Brugge al klaar. Na de nederlagen van An- derlecht en Standard Luik kon den hun eigen helden een voor sprong van acht punten berei ken op eerste achtervolger An- derlecht en zelfs twaalf op Brug ge en veertien op Standard. Een onwaarschijnlijke kloof na der tien duels, maar dan moest er gisteravond in een barstensvol (24.590 toeschouwei's) Fenix-sta- dion wel nog even worden ge wonnen. 'Vanavond zal de hemel blauw kleuren', preludeerde een me terslang spandoek alvast op een nieuwe triomf van de Limburg se fusieclub. Het optimisme van de Genkse aanhang vond geen moment gehoor bij de 22 ac teurs op het veld. In een draak van een wedstrijd konden beide ploegen niet verbloemen dat het Belgische voetbal is weggezakt in een diep moeras. Na de 1-0- nederlaag van de Rode Duivels in het midweekse EK-kwalifica- tieduel met Polen konden ook Genk en Brugge geen glimlach toveren op het treurige gezicht van de Belgische voetballiefheb ber. Sterker: Genk-Brugge was voor al voor rust een ordinaire schop partij waarin vooral de verzor gers van beide ploegen in de kij ker liepen. Toen middenvelder Englebert van Club Brugge al na een half uur mocht opkras sen vanwege een tweede gele kaart, leek de weg vrij voor een Genkse stormloop. De kramp achtig spelende ploeg van trai ner Hugo Broos kon echter niet doorbijten en mocht zich uitein- VALENCIA - De Braziliaan Edu staat de komende zes tot ze ven maanden langs de kant. De middenvelder van Valencia scheurde zaterdag in de wed strijd tegen Sevilla de voorste kruisband in de rechterknie af. Dat maakte de club uit de Prime- ra Division gisteren bekend. Door de blessure lijkt het erop dat pech de 28-jarige Edu te ach tervolgen. Begin vorig seizoen scheurde hij namelijk al een kruisband in de linkerknie- De Braziliaan, die vlak voor zijn blessure over kwam van Arsenal, maakte in fe bruari zijn rentree bij Valencia. ANP PRAAG - Sparta Praag is on danks een gelijkspel (1-1) tegen het laaggeplaatste Most koplo per gebleven in de Tsjechische voetbalcompetitie. Sparta Praag, de komende tegen stander van Ajax in de Uefa Cup, verspeelde in de slotfase de zege door een tegentreffer van Mendy. De achtervolgers Slovan Libe- rec en Mlada Boleslav konden niet profiteren van het punten verlies van de koploper. Ze speelden tegen elkaar gelijk (1-1) en staan op een punt van Sparta Praag. Boleslav leek lan ge tijd de koppositie over te ne men. Met tien man - Kysela kreeg al na 28 minuten rood - nam de formatie een voorsprong in de tweede helft. Dertien minu ten voor het einde viel de gelijk maker van Liberec. ANP delijk nog gelukkig prijzen met het 0-0 gelijkspel. Door drie mi raculeuze reddingen van doel man Logan Bailly kan Genk nog minstens enkele bladzijden toe voegen aan hét sprookjesboek dat dit seizoen zo verrassender wijs tot stand is gekomen. Vulkaan Begin augustus had niemand durven dromen van 33 punten uit dertien wedstrijden. Nadat het eerste seizoen onder trainer Hugo Broos in een flop was geëindigd, danste de tweevou dig landskampioen ook voor de start van de huidige competitie op een vulkaan. Bleef de onrust aanvankelijk binnenskamei-s, na de 5-2-neder- laag in het oefenduel met het nietige Tienen waren de poppen pas goed aan het dansen. Onte vreden spelers legden in de pers anonieme verklaringen af waar in vooral trainer Hugo Broos het moest ontgelden. Broos zou niet communiceren met zijn spelers, nooit trainen op hoekschoppen en vrije trap pen en verantwoordelijk zijn voor de slechte sfeer binnen de selectie. Voor de eerste competi tiewedstrijd tegen Zulte-Ware- gem werd in Genk nauwelijks over voetbal gepraat. Het ging louter over persoonlijke afreke ningen en de nauwelijks te be zweren crisis die als een zwaard van Damocles boven het nieuwe seizoen hing. De kentering kwam sneller dan verwacht. Zonder geweldig te voetballen sprokkelde Genk tien punten uit zijn eerste vier duels. Maar veel belangrijker nog: de dissidenten binnen de se lectie werden monddood ge maakt. Keeper Jan Moons en voormalige Vitesse-speler Gert Claessens verdwenen volledig uit beeld. Versterking Hetzelfde gold voor Orlando En gelaar en nog een handvol ande ren die onder Broos niet meer aan de bak kwamen. Engelaar vertrok naar FC Twente waar hij inmiddels volledig is opge bloeid. Versterking zocht Genk vooral op de Belgische spelers- markt. In weerwil van de Belgische trend om busladingen goedkope Afrikanen en Oost-Europeanen binnen te halen, streeft de fusie club onder het bewind van de nieuwe voorzitter Harrie Lem- mens - zijn flamboyante voor ganger Jos' Vaessen deed een stapje terug omdat hij met zijn krasse uitspraken de club te veel imagoschade berokkende - naar herkenbaarheid. Tegen Brugge stonden er zes Bel gen in de basis, twee minder dan normaal. Spits Kevin Van- denbergh - door bondscoach Vandereycken als enige Genke- naar geselecteerd voor het duel tegen Polen - moest zijn plek gis teren afstaan aan de Kroaat Lju- bojevic. Veel zoden zette het niet aan de dijk, want Genk creëerde in negentig minuten tijd slechts één echte kans. Omdat zijn team ook de voor bije weken op het nodige geluk kon rekenen, vindt trainer Hugo Broos het nog veel te vroeg om zijn team titelambities toe te dichten. Pas in maart wil de Genkse trainer de balans opma ken. Zo lang willen de Genkse fans niet wachten. Zelfs na de sof tegen Brugge beloonden zij hun helden met een staande ova tie. GPD Tom Soetaers (midden, met bal) protesteert met enkele ploeggenoten bij scheidsrechter Peter Vervecken na een van de vele overtredingen. foto Peter Schols/GPD van onze sportredactie DEN HAAG/LONDEN - Manchester United heeft ook na zaterdag nog een voorsprong van drie punten op Chelsea. De ploeg van manager Ferguson won dankzij twee treffers van Wayne Rooney met 1-2 van laagvlieger Sheffield Uni ted. De Blues waren op Stamford Bridge in de derby tegen West Ham United met 1-0 te sterk. Arsenal kwam thuis tegen Newcastle United niet verder dan een 1-1-gelijk- spel. Arsenal moest zijn derde positie daardoor prijsgeven aan Portsmouth, dat thuis Watford met 2-1 klop gaf. Arsenal heeft echter een wedstrijd minder ge speeld dan zijn concurrenten. Manchester United boog op Bramall La ne tegen Sheffield United een 1-0-achter- stand om in een 1-2 overwinning. Wayne Rooney, die woensdag ook al scoorde te gen het Nederlands elftal, was met twee knappe doelpunten trefzeker voor de ploeg van Edwin van der Sar. Cristiano Ronaldo had de koploper een ruimere ze ge kunnen bezorgen, maar de Portugees hielp twee levensgrote kansen om zeep. De Kameroener Gérémi werd namens Chelsea matchwinnaar door in de 22e mi nuut uit een vrije trap de enige treffer van de wedstrijd te laten aantekenen. Mickaël Essien raakte in de tweede helft de paal en Didier Drogba zag vijf minu ten voor tijd zijn doelpunt vanwege bui tenspel worden afgekeurd. Arjen Robben mocht 84 minuten lang zijn kunsten ver tonen, Khalid Boulahrouz kwam alleen in de tweede helft in actie. Robin van Persie ging met zijn ploeg Ar senal thuis tegen Newcastle United met een 1-0-achterstand de rust in. De Neder lander hoefde niet meer uit de kleedka mer te komen en uitgerekend zijn vervan ger, Thierry Henry, redde met een vrije trap een punt voor de Gunners. Liverpool raakt steeds verder achterop in de Premiership. Zaterdag liet de ploeg van Dirk Kuijt en Boudewijn Zenden twee punten liggen bij Middlesbrough. In het Riverside Stadium maakten beide ploegen geen doelpunten. De achter stand van Liverpool op koploper Man chester United bedraagt nu achttien pun ten. Kuijt werd in de 79e minuut naar de kant gehaald. De Katwijker liet in de eer ste helft een prima kans onbenut. Zen den maakte pas in de 85e minuut zijn op wachting, maar ook hij kon niets aan de stand veranderen. Bij Middlesbrough stond George Boateng 73 minuten bin nen de lijnen. Liverpool wacht dit sei zoen nog altijd op zijn eerste uitzege in de Premiership. Het laatste doelpunt in een uitwedstrijd dateert alweer van de eerste speeldag, toen het 1-1 werd bij Sheffield United. Collins John eiste een hoofdrol voor zich op bij Manchester City tegen Fulham. De spits kwam in de tweede helft als inval ler in de ploeg bij Fulham en scoorde drie keer. Twee van die goals werden ech ter afgekeurd wegens buitenspel en daar door verloren de Londenaren met 3-1. Bij rust was de stand al 3-0. Blackburn Rovers, komende donderdag tegenstander van Feyenoord in de Uefa Cup, speelde gisteravond gelijk tegen Tot tenham Hotspur: 1-1. Tugay zorgde voor 1-0, Defoe maakte gelijk. Beide teams bëeindigden het duel met tien man, GPD/ISS van onze sportredactie ROME - AS Roma heeft zijn grootste Serie A-overwinning in de afgelopen 23 jaar geboekt. Promovendus Catania werd in het Stadio Olimpico met 7-0 van de mat geveegd. De Romeinen speelde het groot ste deel van de wedstrijd tegen tien man. Giuseppe Mascara kreeg na een kwartier rood na dat hij Cristian Chivu met de arm in het gezicht had geraakt. Op 12 september 1983 won Ro ma voor het laatst met zeven treffers verschil. Toen verloor Ascoli in Rome met 7-0. Giste ren leverden Christian Panucci en Simone Peirotta de grootste bijdrage aan de monsterscore. Zij scoorden beiden twee keer. Alessandro Mancini, Vincenzo Montella en Francesco Totti wa ren ook trefzeker. In de strijd om de koppositie nam Internazionale drie punten voorsprong op Palermo. De num mer één uit Milaan won met 1-0 van Reggina door een schitte rende volley in de vierde minuut van Hernan Crespo. Palermo werd zaterdag verrast op be zoek bij Cagliari: 1-0. Invaller Simone Pepe, oud-speler van Pa lermo, schoot de Sardijnen in de negentigste minuut van dichtbij naar de zege. Palermo speelde vanaf de 44e minuut met tien man omdat Fa- bio Henrique Simplicio een rode kaart kreeg. AC Milan kwam voor de vierde maal op rij niet tot winst. Op be zoek bij Empoli bleef de ploeg van basisspeler Clarence See- dorf op 0-0 steken. GPD Francesco Totli viert AS Roma's zevende treffer tegen Catania op de voor hem bekende wijze. foto Giampiero Sposito/RTR Dat een groep fans van ADO Den Haag gistermiddag het veld be stormde, valt niet goed te praten. Toch is het in zekere zin wel te begrijpen. Ze zijn de laatste jaren niet verwend met goed voetbal, vorige week verloor ADO de cruciale wedstrijd tegen Sparta en tegen Vitesse stond het gisteren ook al weer 0-3. Als een club dan troosteloos onderaan staat, wil de harde kern een signaal afgeven. Maar dat ze dat op de ze manier hebben gedaan, is natuurlijk niet zo slim. Ze beseffen waarschijnlijk niet dat dit hun club niet helpt, maar vooral schaadt. Bij NEC is het ook wel eens ge beurd. Voor de derby tegen Vitesse kwa men 150 supporters het trainingsveld op, om even duidelijk te maken dat ie dereen er volle bak tegenaan moest. Ik was toen geblesseerd en zat binnen voor een behandeling, maar van mijn ploeggenoten begreep ik dat het geen lekker gevoel was. Dat het de spelers van ADO nu ook is overkomen is heel vervelend, zeker nu het zo slecht gaat. ADO-uit was altijd een lastige wedstrijd, maar daar is nu geen sprake meer van. En dat is pijn lijk, omdat ADO een grote club is. Qua stad en qua verleden hoort ADO ook in de eredivisie thuis. Het is alleen de vraag of dat volgend seizoen ook nog echt zo is, als ze het nieuwe stadion be trekken. Vorig seizoen is ADO met hangen en wurgen in de eredivisie gebleven. Op papier hadden ze dit jaar een aardige selectie, zeker omdat ze eind augustus nog spelers als Bosschaart en Knopper binnenhaalden. Ik denk ook dat ze niet minder zijn dan bijvoorbeeld Sparta of RKC, maar tot nu toe is het er niet uit gekomen. Veel geluk heeft ADO ook nog niet ge had. Vorige week tegen Sparta verlo ren ze in de laatste minuut, nu stonden ze door de rode kaart voor Bosschaart na dertien minuten al met tien man. En ze zijn natuurlijk eerder al hun keeper Stefan Postma met een beenbreuk kwijtgeraakt. Dat is voor een club als ADO een behoorlijke aderlating. In zo'n situatie wordt natuurlijk al snel het vertrek van de trainer geëist. Frans Adelaar moest gistermiddag onder poli tiebegeleiding naar huis en dat is triest. Hij moet zelf nog steeds perspectief zien, anders had hij zelf misschien al opgestapt. Toch kan het heel snel weer de andere kant opgaan. Een week of vier geleden riep iedereen bij Sparta om het vertrek van Wiljan Vloet. Nu hebben ze drie van de laatste vier wed strijden gewonnen en hoor je niemand meer over Vloet. Ik ben wel benieuwd wat de KNVB nu gaat doen. Als ADO punten in minde ring krijgt, wordt het verhaal alleen maar moeilijker. Los van die straf moet de club zelf ook maatregelen nemen. En het sportieve beleid moet op de toe komst gericht worden. Kijk naar FC Twente. Dat heeft ook lang nodig ge had om te komen waar het nu staat. En ter geruststelling: Heerenveen degra deerde ook bij het betrekken van een nieuw stadion. Met die club is het ook allemaal goed gekomen. Dennis de Nooijer DEN HAAG/GLASGOW - Jan Vennegoor of Hesselink heeft zaterdag met één goal bijgedragen aan een 3-0-over- winning van Celtic op Inverness Caledonian Thistle. Door een eigen doelpunt van Darren Dods (43e minuut) kwam Celtic op voorsprong. Vennegoor zette met zijn vierde goal van het seizoen de 2-0 op het scorebord. Jiri Jarosik bepaalde de eindstand op 3-0. Bij Celtic bleef Evander Sno negentig minuten op de bank. Celtic leidt in de stand, met vijftien punten voorsprong op Glasgow Rangers en Aberdeen. De Rangers wonnen gistermiddag met 0-1 bij Hearts. De enige treffer kwam op naam van Nacho Novo. GPD/ISS DEN HAAG/MOSKOU - CSKA Moskou is kampioen ge worden in de Russische voetbalcompetitie. Vagner Love schoot de club op de voorlaatste dag van de competitie naar de tweede titel op rijMede dankzij een onvervalste hattrick van de Braziliaan werd Luch-Energiya Wladiwo- stok met 4-0 verslagen. Daniel Carvalho maakte de ope ningsgoal. CSKA heeft met nog één duel te gaan drie punten voor sprong op stadgenoot Spartak, dat met 3-4 won van FK Rostov. Als Spartak op de slotdag nog op gelijke hoogte komt, telt het aantal behaalde overwinningen en dat is in het voordeel van CSKA. Dick Advocaat boekte met Zenit Sint-Petersburg zater dag een 2-1-zege bij Sjinnik Jaroslavl. Daarmee hield de- ploeg zicht op de derde plaats die recht geeft op deelname aan de Uefa Cup. De achterstand op nummer drie Loko- motiv Moskou bedraagt één punt. GPD/ISS DEN HAAG - Eric Braamhaar (40) is door de Uefa aange wezen als scheidsrechter voor de Champions Leaguewed strijd AEK Athene-AC Milan van morgen. Het is de vijfde wedstrijd in het kampioenenbal voor de Nederlandse scheidsrechter. GPD/ISS DEN HAAG/ROME - Napoli heeft zaterdag de koppositie in de Serie B veroverd. De roemruchte club uit Napels ver sloeg Bologna met 1-0 door een benutte strafschop van Emanuele Calaio. Juventus liet op bezoek bij Albinoleffe twee punten lig gen: 1-1. De Oude Dame beëindigde het duel met tien man omdat doelman Gianluigi Buffon een rode kaart kreeg. Juventus bezet nu de derde plaats, met één punt minder dan Napoli. GPD/ISS BERLIJN - Voetbalclub FC Köln heeft trainer Christoph Daum gecontracteerd tot juni 2010. De 53-jarige coach be gon zijn trainersloopbaan in 1986 in Köln en moet de club er nu bovenop helpen na de degradatie uit de Bundesliga vorig seizoen. Eerder deze maand werd Daum al bena derd door Köln nadat Hans-Peter Latour werd ontslagen. Het aanbod werd door de trainer toen in beraad geno men, omdat hij in het ziekenhuis herstellende was van een keeloperatie. GPD/RTR van onze sportredactie DEN HAAG/BARCELONA - FC Barcelona heeft simpel drie punten aan zijn totaal toege voegd. Op bezoek bij Mallorca lieten de Catalanen geen oogstre lend voetbal zien, maar de ploeg van Frank Rijkaard won wel met 1-4. Eidur Gudjohnsen be gon in de basis bij Barcelona en nam twee doelpunten voor zijn rekening. Gudjohnsen omspeelde in de 41e minuut vakkundig doelman Antonio Prats en tikte de 0-1 binnen. Dertien minuten na rust maakte hij ook het tweede doel punt van de bezoekers. Mallorca kwam terug tot 1-2 via Victor (70e), maar in de laatste vijf mi nuten liep Bax-ca weer uit. Inie- sta schoof vier minuten voor het laatste fluitsignaal de 1-3 bin nen, invaller Fernando Ezquer- ro zorgde in de blessuretijd voor de 1-4. Barcelona nam door de winst de koppositie in de Prime- ra Division weer over van Sevil la, dat zaterdag al een klinken de zege boekte tegen Valencia: 3-0. Voor Sevilla werd de opga ve een stuk makkelijker door een vroege tweede gele kaart voor Silva. De thuisploeg maak te optimaal gebruik van het overtal. Voor Sevilla scoorden ex-Ajacied Julien Escudé, Lui; Fabiano en Frédéric Kanouté Real Madrid was zonder goed te spelen te sterk voor Racing Sant ander. Ruud van Nistelrooij be vond zich niet onder de doelpun tenmakers. Hij zag ploeggeno ten Sergio Ramos. Reyes en Diarra scoren. Ezequiel Garay scoorde tegen. GPD/ISS door Achille Prick BERLIJN - Schalke 04 heeft voor het eerst dit seizoen de kop positie van de Bundesliga inge nomen. De Koningsblauwen wonnen zaterdag hun uitwed strijd bij Energie Cottbus met 2-4. Tot zaterdag stond VfB Stuttgart op de eerste plaats, maar de Schwaben gingen in de topper bij Bayern München met 2-1 onderuit. Mark van Bommel, die eerder wat lichte kritiek had gekregen van manager Uli Hoeness, pakte in de vierde minuut al een gele kaai't, maar speelde verder een prima pax-tij. De andere Neder lander in Beierse dienst, Roy Ma- kaay, deed opnieuw waarvoor hij op de loonlijst staat: scoren. Hij maakte in de 27e minuut ge lijk, nadat Gomez Stuttgart al na acht minuten op voorspong had gebracht. Nog voor rust be paalde Pizarx'o de eindstand op 2-1. Daarmee is Bayem terug in de ti telrace. Het staat nu vierde met slechts dx'ie punten achterstand op Schalke. De nummer twee, Werder Bremen, kwam bij Ale- mannia Aachen niet verder dan 2-2. Alemannia speelde goed en Bremen moest alle zeilen bijzet ten om nog een punt mee naar huis te nemen. Aachen lijkt zich weer te hei-pakken. Na een flit sende seizoenstart viel de promo vendus wat terug, maar de laat ste twee weken sprokkelt de ploeg van oud-NEC'er Jeffrey Leiwakabessy weer wat puntjes bij elkaar. Bei-t van Marwijk moest met zijn ploeg Borussia Dortmund, nadat het zeven wedstrijden on geslagen was, weer eens een ne derlaag incassei-en. Voor het eerst sinds 1972 verloor BvB thuis van Hertha BSC. De hoofd stedelingen stonden na vijftien minuten al met 0-2 voor. In de 23e minuut bracht Frei de ach terstand via een strafschop te rug tot 1-2, maar verder kwam Dortmund niet. Voor Rafael van der Vaart, Jort> Mathijsen en Nigel de Jong blijft het er bij HSV somber uit zien. De ploeg kwam in het duel bij hekkensluiter FSV Mainz 05 niet verder dan 0-0. Rafael van der Vaart kreeg na zestien mimi; ten de grootste kans, maar hij schoot naast. Nürnberg sleepte na tien duelszonder zege einde lijk weer eens drie punten bin nen. De ploeg won met 3-2 van Leverkusen. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 18