Fans van ADO komen in opstand Zonder goede vleugelspelers is de huisstijl van Ajax kwetsbaar Federer tennist belachelijk goed in finale Masters Wereldtitel Wyatt levert haar trainer een kaal hoofd op InternetPlusBellen is er nu ook voor ondernemers: Zakelijk InternetPlusBellen zakelijk internetplusbeUen kpn stuitje aan. Feyenoord verrast met zege op AZ Staken duel met Vitesse is een dieptepunt voor heel Den Haag Fans Vitesse krijgen geld terug Honkballers onderuit in finale Mayrleb vrijgepleit van doping Vergeer maakt haar status waar Business Center Mkpn.com/zakelijk I 0800-0403 'Exclusief betaalde servicenummers. Op Zakelijk InternetPlusBellen is een lair use policy van toepassing. Deze aanbieding loopt tot en met 31 december 2006. door Dick Sintenie AMSTERDAM - 'Als de vleugelspelers niet renderen is 4-3-3 een kwetsbaar sys teem'. Was getekend: Ronald de Boer. Ajax ondervond het gisteren in het duel met FC Twente aan den lijve: 1-1. Als Ajax gisteren niet in Amsterdam maar in Enschede tegenover FC Twente had ge staan, was trainer Henk ten Cate het duel begonnen met twee spitsen. Die ontboeze ming deed hij na afloop tijdens de perscon ferentie. Dat zegt iets over de sterkte van FC Twen te - de revelatie in de eredivisie van dit sei zoen - en over de staat waarin de vleu gelspitsen van Ajax momenteel verkeren. Maar het zegt ook iets over de waarde die Ten Cate en Ajax vooral voor eigen pu bliek hechten aan de 'huisstijl'. Geforceerd Ajax begon tegen FC Twente met Tom de Mul op de rechter- en Kenneth Perez op de linkervleugel. De Argentijnse rechtsbui ten Mauro Rosales was niet eens opgeno men in de selectie en Nicolae Mitea zat op de reservebank. De Roemeen is na bijna twee jaar onafge broken blessureleed nog niet in staat een hele wedstrijd te spelen. Hij kwam er de tweede helft in omdat Perez' pogingen een linkerspits na te bootsen nogal geforceerd aan deden. Urby Emanuelson schoof op van links back. naar linkshalf en toen bleek dat de beweeglijke en dynamische tandem Ema- nuelson-Mitea beter functioneerde dan het statische duo Maduro-Perez van de eer ste helft. Toen zat er geen diepgang in het spel en werd er bij balverlies nauwelijks druk gezet op de tegenstander. Bovenhoek Al na acht minuten mocht Rob Wielaert op zijn gemak een dieptepass versturen en volleerde Orlando Engelaar - weggelopen bij Gabri - de bal op fraaie wijze in de bo venhoek (0-1). Vlak na rust schoot Wesley Sneijder.een vrije trap beheerst over de muur in de verre hoek (1-1). Het was het achtste competitiedoelpunt van de midden velder, die daarmee clubtopscorer is. Twente-trainer Fred Rutten nam het zeke re voor het onzekere en offerde onmiddel lijk een aanvallende middenvelder (Bak- kal). De vrees voor de 'verse' linkerflank van Ajax bleek echter niet helemaal ge grond, omdat gaandeweg duidelijk werd dat Mitea weliswaar beter op zijn plaats is op de linkervleugel dan Perez, maar dat hij op die positie nog niet van zoveel waar de is als Babel aan het begin van dit sei zoen. Ten Cate: „De finesse en de kracht ontbreken nog, maar Mitea komt eraan." Finesse miste hij een kwartier voor tijd-, toen een van zijn dribbels een doelpoging leek op te leveren, maar hij de bal in het strafschopgebied nét te ver voor zich uit speelde. Kracht kwam Mitea te kort toen zijn com- paan op de andere flank, De Mul, twee maal een bruikbare voorzet afleverde. De Roemeen moest van te ver komen om de bal te kunnen halen. Spijtig, want zoveel goede voorzetten vertrokken er gisteren ook niet van de voet van De Mul, de ranke Belg die een paar kilo meer aan spiermas sa best kan gebruiken. Het was niet de wedstrijd van de vleu gelspitsen en dus beleefde ook centrum spits Klaas-Jan Huntelaar een troosteloze middag. Dat was wellicht anders geweest als Ajax gisteren een uitwedstrijd had ge speeld. Dan had Ten Cate maar twee aan vallers opgesteld. Morrelen Niet alleen vanwege de personele proble men, of omdat de trainer van mening is dat je op vreemde bodem best een beetje aan de huisstijl mag morrelen, maar óók omdat Twente - vijfde in de rangschikking - dit seizoen een ploeg heeft om rekening mee te houden. Ten Cate: „Volgens mij is Twente ook de enige ploeg die gewonnen heeft van PSV. Rutten: „Klopt." GPD Redactie: 0113-315640 jvww.pzc.nl p.mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: «oord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. maandag 20 november 2006 (boven) was in de finale veel te sterk voor de Duitse foto Marcel van de Kerkhof Roger Federer viert zijn overwinning nadat hij James Blake in Sjanghai kansloos heeft gelaten. foto Michael Reynolds/EPA van onze sportredactie SJANGHAI - Er valt niet zo veel meer toe te voegen aan de ongelofelijke cijfers die tennis ser Roger Federer dit seizoen neerzette. De eenvoudige ma nier waarop hij de finale van de Masters won tegen James Blake (6-0, 6-3, 6-4) toonde nog eens ten overvloede aan dat niemand in zijn buurt kan komen. Federer: „Ik schoot op een be paald moment zelfs in de lach tijdens de partij, zo belachelijk goed speelde ik." New Yorker Blake had op de persconferentie na afloop al net zo weinig te mel den als op de baan. „Ik heb niet eens de juiste superlatieven om het spel van Roger te omschrij ven", zei hij over zijn tegenstan der, die de eerste speler in de ge schiedenis is die in een jaar meer dan acht miljoen dollar aan prijzengeld verdient (8.343.885 om precies te zijn). De 25-jarige Federer - afgelo pen seizoen ook de beste bij de Australian Open, de US Open en Wimbledon - zal in februari volgend jaar het record van Jim my Connors gaan breken. De Amerikaan was ooit 160 weken achtereen de nummer één van de wereld, maar Federer heeft nu al zo veel' punten voorsprong op de nummer twee Rafael Na- dal - die hij bij de Masters in de halve finale versloeg - dat hij Connors van de troon zal stoten als recordhouder. „Misschien is dit wel het grootste record dat ik in handen ga krijgen", aldus Federer, die ook de eerste speler sinds Ivan Lendl is-die meer dan negentig wedstrijden in een jaar wint. Federer won er 92. Ongelofelijk De winnaar van de Masters noemde zijn toernooizege 'een perfect slot van een ongelofelijk seizoen'. Hij refereerde daarbij nog wel aan een teleurstelling in 2006: de verloren finale tegen Nadal op Roland Garros. „Maar ook daar heb ik genoten, het was mijn eerste finale in Pa rijs." Het was de derde keer dat Fede rer meedeed aan de Masters. In 2002 verloor hij in de halve fina le van Lleyton Hewitt en vorig jaar in de eindstrijd van David Nalbandian, die zaterdag ver loor van Blake. GPD/RTR/ISS imnze sportredactie iN HAAG - Een dieptepunt or heel Den Haag. Zo noemde aanvoerder Stijn Vreven de ge slaakte wedstrijd tussen 'zijn' ADO Den Haag en Vitesse. Scheidsrechter Ruud Bossen blies het eredivisieduel gister- ig vroegtijdig af, omdat Haagse supporters bij een stand 0-3 het veld opstormden. nog steeds het best in judo, maar met karate heeft ze enor me progressie gemaakt." Wyatts trainer was vlak voor het toer nooi voorzichtig over de kansen van zijn pupil. „Ze is nog geen 63 kilo en is misschien wel de lichtste van allemaal in haar ge wichtsklasse tot 70 .kilogram. Verder heeft ze het heel druk ge had. Dit is niet het beste mo ment voor een WK. En ze verde digt haar titel voor eigen pu bliek. Dat geeft extra druk. Maar Lindsay is een koele kik ker. Als ze de fröbelstress van de eerste partij overleeft, be staat de kans dat ze helemaal los gaat. Dan zit een podium plaats erin." Aan een gouden medaille durfde Mulder toen niet te denken. De zege in de eerste ronde op de Griekse Leontarald kwam voor hem als een bevrijding, maar niet voor Wyatt. Terwijl Mulder juichend door het gangpad liep, verliet Wyatt hoofdschuddend de zaal. Daarna ging ook Wyatt los, met de finale tegen Sonja Kinz als hoogtepunt. Terwijl de zeventig Zeeuwen hun keel schor schreeuwden, smeet de Goese haar Duitse tegenstand ster keer op keer als een willoze vuilniszak op de mat. Mulder was uitzinnig, de introverte Wyatt eindelijk ook heel even. Tonny Mulder keerde zaterdag avond met haardos en al terug naar Oost-Souburg. Die gaat er pas af tijdens een huldiging van Wyatt, ergens begin volgend jaar. pagina 28 Wyatt in droom naar wereldtitel (Advertentie) Ie slechte resultaten van de die laatste staat in de ere divisie, waren voor de fans aan- g om hun onvrede te uiten. De wedstrijd tegen Vitesse ken de toch al een dramatisch ver voor ADO Den Haag. Pas tel Bosschaart werd na dertien mujuten met een rode kaart van veld gestuurd en een paar iDiinuten later zette Danko Lazo- vic Vitesse uit een strafschop op voorsprong. Het publiek in het Zuiderpark keerde zich na dit desastreuze begin tegen scheidsrechter Bos- ,De frustraties van de sup porters kan ik wel begrijpen, moet je slim mee omgaan it heb ik geprobeerd", al- lus de leidsman. Bossen gaf toe er voor de wedstrijd al be- d was dat er acties konden komen. „We hadden al overlegd "3 stappen zouden zijn als zou gebeuren." Bestorming Vitesse na 66 minuten met 3-0 leidde (doelpunten van Piyor en Esajas) bestormden de e supporters het veld. Ze probeerden bovendien het vak van de Vitesse-aanhang te berei ken, waarna de ME in actie kam. De Arnhemse aanhang was nog voordat het duel defini- DEN PIAAG - Nederland is er gisteren in Taiwan niet in geslaagd de eerste grote mondiale honkbalzege bij te schrijven in de Intercontinental Cup. Het negental van bondscoach Robert Eenhoorn ging in een razend spannen de finale met 6-3 onderuit tegen Cuba. De beslissing viel pas in de elfde inning. Sharnol Adriana werd uitgeroepen tot beste eerste-honkman van het toernooi. Nederland kwam in de tweede inning op een 2-0-voor- sprong en hield die lang vast. Cuba scoorde in de derde in ning één maal, maar kwam pas in de zevende inning op ge lijke hoogte. Na de negen reguliere innings stond het nog altijd 2-2 en in de tiende inning scoorden beide ploegen één maal. Met drie punten in de elfde inning sleepte we reldkampioen Cuba de overwinning alsnog uit het vuur. door Koen de Vries OTTERDAM - Pas halverwege M toernooi had Tonny Mulder in de gaten. De eigenaar van sportschool Geelhoed en trainer Lindsay Wyatt had enkele van zijn leerlingen in een opwel ling toegezegd zijn hoofd kaal te laten scheren wanneer Wyatt wereldkampioene jiu-jitsu zou lorden. I|et leek een belofte zonder veel nsico, maar pakte anders uit. He Goese had zaterdag een top dag en werd voor de tweede keer wereldkampioene. Dat ka le hoofd kon Mulder allemaal "Iets schelen. Na elke zege van rijn pupil maakte hij een vreug dedans langs het deel van de tri pe waar zich zo'n zeventig H'yatt-fans verzameld hadden. Na elke zege werd de dans lan ger en; heftiger. En toen de titel tomaal daar was, viel Mulder %att met tranen in de ogen om de hals. Aanstichter Tonny Mulder was de aanstich- p van het succes van Wyatt. }hj vroeg zijn pupil die uitblonk to judo jaren geleden een keer - voor zijn sportschool uit te ko- -j Hen op een jiu-jitsu-toernooi. I A eindigde in haar gewichts- |asse steecis achter Edith hosch en ik had het idee dat bndsay aanleg had voor ii'Hitsu. Die sport bestaat uit drie delen. Het eerste deel is ka- toe, trappen en slaan, waarna «et overgaat in de twee vormen tol judo: het staande gevecht en het grondgevecht. Lindsay is DEN HAAG - De meegereisde fans van Vitesse krijgen het entreegeld voor het gestaakte duel met ADO Den Haag terug. Dat zegt Vitesses algemeen directeur Paul van der Kraan. De ongeveer honderd meegereisde suppor ters van Vitesse zaten gistermiddag al voor vier uur weer in de bus terug naar Arnhem. Nadat supporters van ADO Den Haag vanaf het speelveld de confrontatie hadden ge zocht, grepen de veiligheidscoördinatoren van beide clubs meteen in. Van der Kraan gaf de stewards in de twee bussen een boodschap mee voor de Arnhemse sup porters. „Ik heb gezegd dat er een tegemoetkoming naai de supporters toe zal volgen", aldus de algemeen direc teur. „Ik moet nog kijken wat het precies wordt, maar op dit moment zeg ik dat we zeker de kosten van het toe gangskaartje zullen vergoeden." Aanvaller Michael Mols (midden) probeert een groepje supporters van ADO Den Haag van het veld af te krijgen. foto GPD/Pro Shots tief werd stopgezet, al in de sup portersbus richting Gelderland gezet. Na een kwartier keerde de rust terug in het Zuiderpark. Er werden geen arrestaties ver richt. Aanvoerder Vreven kon zich de frustraties van de supporters wel voorstellen. „Je weet dat als het niet goed gaat het bestuur .en de trainers de gebeten hond zijn. Dat is onterecht, wij als spelers laten het afweten op het veld. Daar mogen wij op afgere kend worden, want wij winnen niet. Ik kan best begrijpen dat je niet in hosannastemming bent als je een ADO-hart hebt." Volgens scheidsrechter Bossen zat er niets ajiders op dan de wedstrijd te staken. „Er heerste een angstige sfeer. Zelf voelde ik me. geen" seconde bedreigd, maar de trainers waarschijnlijk wel. De Haagse, veiligheidsfunc- tionar-is-exf~de lokale autoritei ten gaven aan de veiligheid niet meer te kunnen waarborgen." Piet van der Pol, directeur van ADO Den Plaag, reageerde ge schokt. „Het is een vreselijke zaak. Het is het gevolg van de frustraties die bij de supporters leven, nadat we weer tegen een nederlaag leken op te lopen. Ge lukkig heeft niemand er fysieke gevolgen aan overgehouden, slechts de club lijdt imago-scha de. We moeten afwachten welke maatregelen de KNVB tegen ons zal nemen." De trainer van ADO Den Haag, Frans Adelaar, moest na de wed strijd onder politiebegeleiding naar huis. Hij staat niet ter dis cussie bij het bestuur. „Als hij zijn werk niet normaal kan doen, dan kan geen enkele trai ner dat", aldus Van der Pol. Overleg Burgemeester Wim Deetman van Den Haag liet gisteren we ten het gedrag van de suppor ters „zeer te betreuren." De bur gemeester overlegt vandaag met het Openbaar Ministerie en de politiecommissaris over maatre gelen die tegen de fans kunnen worden genomen. Het bestuur betaald voetbal van de KNVB gaat de tuchtrechtelij ke organen vragen om zo spoe dig mogelijk een onderzoek te doen. Welke sancties ADO kan ver wachten, was daarom gisteren nog onduidelijk. Gezien het ver leden van de club lijkt zelfs pun tenaftrek een optie. Wat betreft het gestaakte duel zijn er twee opties. Het restant wordt alsnog gespeeld of de 0-3-tussenstand gaat als eind stand in de boeken. GPD/ANP DEN HAAG/WENEN - De Oostenrijkse voetbalbond zal ex-international Christian Mayrleb niet vervolgen voor het innemen van een verboden stof die doping maskeert. De 34-jarige aanvaller van Pasching was positief'getest op het middel, maar zei het te gebruiken tegen hoge bloed druk. Tijdens een zitting zaterdag werd duidelijk dat de stof eerder remmend dan stimulerend werkt voor een voet baller, waarop de. aanklacht tegen de speler werd inge trokken. AMSTERDAM - Esther Vergeer, 's werelds onbetwiste nummer één in het rolstoeltennis, heeft dit weekeinde het Masters Toernooi, het WK rolstoeltennis, in Amsterdam gewonnen. Zij was in de finale te sterk voor haar landge note Sharon Walraven: 6-1 6-2. Vergeer verloor dit jaar niet één partij. l abonnement voor zakelijk internetten en bellen 24/7 onbeperkt bellen naar alle vaste nummers in Nederland' Voor 1 vast maandbedrag: vanaf 37,77 excl. btw Installatie door KPN monteur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 17