Korting vervoer weer afgewezen Kom op mensen, dit is een koopje KRAS.NL Niet zomaar een tatoeëerder Tattoo Conventie 2006 agenda Politie hoort passanten in Gouwestraat Werkgroep gehandicapten draagt alternatieven aan -13 Kerst in IENA 299! Kerst in het STEIGERWALD Kerst in HANNOVER Kerst in BERLIJN 475! Kerst in KARÏNTHIE Jf 499! Kerst rond de BODENSEE Olivier Blok komt speciaal van de overkant naar Vlissingen, voor een tatoeage van Ser Troubatch. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Als kind zat hij altijd te krabbelen. Tekenaar zou hij worden. Maar ja, tatoeëerder? In die tijd hadden alleen criminelen een tatoeage. Toch te kende Ser Troubatch later op lichamen in plaats van op papier. De Vlissinger houdt zondag de Tattoo Conventie. Het Arsenaal is te klein. „Zelfs Arneville moet er een grote tent tegenaan zetten. Sjiek? Je wilt het niet weten! Ze komen uit België, uit Frank rijk, uit Duitsland. Zelfs uit Engeland. Dertig tatoeëerder,s reizen af naar Mid delburg. Vorig jaar waren het er nog vijftien. Ja, het is een groot succes. Al leen de besten komen. Die hebben het op zaterdag zo druk in hun tattooshop dat we het. maar zondag houden." Omdat Ser Troubatch een knopje door iemands kin moet boren, voert Andy Spaan even het woord. Zijn kameraad, die de conventie mee organiseert. „Woordvoerder, ha! Zo zou je het kun- nen omschrijven. Dat heeft Ser ook wel nodig. Hier zit niet zomaar even een ta toeëerder. Samen met Rinus Souisa uit Middelburg is Ser de enige erkende in Zeeland. Die organiseerde tot twee jaar terug altijd de conventie. Nu doet Ser het. Hij kan zich nu gaan presenteren. Ook buiten Vlissingen. Ser is al in Bor deaux geweest, en in Antwerpen. Van de negen keer ging hij er zeven met een prijs naar huis. Binnenkort gaan we naar Bangkok, voor een ontmoeting met Jimmy Wong. Dat is een echte. Die heeft in de Vietnamoorlog nog soldaten gedaan. In maart is daar een conventie, waar Ser ook naartoe wil. En over een tijdje ook haar Hollywood. Daar staan de echte groten. Ook Rinus. En Ser mis schien binnenkort ook. Nee, dat is geen breinaaldenwerk. Als dat lukt, dan heeft hij het echt gemaakt." Op een conventie laten tatoeëerders hun werk zien. Niet alleen aan elkaar, maar ook aan publiek. „Soms hebben die vragen, die ze in een shop niet dur ven stellen. Dat is dom, denken ze dan. Dat is natuurlijk niet zo. Maar op een conventie kun je ook tatoeëerders verge lijken. Ser bijvoorbeeld, is gespeciali seerd in black white en shadow. Dat kan niet iedereen, omdat niet iedereen er tijd en energie in wil steken. Het komt aan op secuur werk. Dat kan hij." Diepte Het knopje is gezet. Ser ontsmet zijn handen, veegt ze droog en springt in het gesprek. „Ik wil de diepte in. Veel leer lingen nemen de plaatjes van hun leraar over; dit is mijn eigen stijl. Ik doe niet alleen oldskool of tribal. Mensen weten dat ook. Sinds mijn winkel van Wal- straat-Zuid is verhuisd naar de Kleine Markt, heb ik het veel drukker. Mensen worden door anderen gestuurd. Laatst STREEKACTIVITEITEN SIGGEKERKE - Dorpshuis Biggekerke, - 16.00 uur: Tafeltennis voor 55-plussers; KOUDEKERKE - Sportcentrum Cou- 10.30-11.30 uur: Bewegen voor ouderen; VLISSINGEN - Open Hof, 9.00 uur Ha lte yoga en om 10.45 uur 55+ yoga; ia! Open Hof, 19.00 - 20.00 uur: D|embélessen voor beginners en tus- "".00 - 21.00 uur voor gevorderden; Yogazaal, 18.00 - 19.00 uur: Kung Fu root jongeren en volwassenen. TERNEUZEN - De politie heeft gisteravond een passantenonder- zoek gehouden in en rond de Gouwestraat in Terneuzen. Precies een week geleden werd de dertigjarige Nermin Kutlu in woning aan de Gouwe- straat met geweld om het leven gebracht. Passanten kregen gisteravond een lijstje met vragen voor de liezen. Daarop stond onder meer de waag of zij vorige week zondag rond het tijdstip van het mis- pjf iemand met een hond had- Of er schot in het onderzoek zit, een politiewoordvoerster Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; s tot 12.00 uur redactie walcheren Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB middelburg Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl foto Ruben Oreel nog zo'n oud vrouwtje. Zo lief. Daar neem ik echt de tijd voor." Leunend op de toonbank luistert Oli vier Blok uit Breskens al een tijdje mee. „Ik ben ook gestuurd. Mijn vrienden zei den dat ik hierheen moest gaan. Zij wa ren zelf aan de overkant geweest, maar ze moesten wel vijf of zes keer terug. Ser deed het in één keer goed." Een enorme Russische beer, die bloost. Ser neemt Olivier maar mee naar de stoel. Het tatoeëren kan beginnen. Toch moet hij nog iets kwijt. „Het gaat me niet om een grotere winkel, of een duur dere auto. Ik wil gewoon doen wat ik doe. En steeds beter worden." Stiekem wil Ser de wijnvlek van Gor- batsjov op zijn andere wang zetten, grapt Andy. „Zelfs dat kan hij." De Tattoo Conventie is zondag 26 no vember in Hotel Arneville in Middel burg. Bezoekers betalen acht euro en tree, kinderen tot twaalf jaar mogen gra tis naar binnen. Behalve tatoeëerders zijn er kunstenaars en muzikanten. De dag duurt van 12.00 tot 22.00 uur. kar Nadia Berkelder MIDDELBURG - De belange norganisatie voor gehandicap ten is het niet eens met de voor gestelde bezuinigingen op ritten met de gesubsidieerde taxi. Dat blijkt uit een brief die de Werkgroep Gehandicapten Wal cheren heeft gestuurd aan de dne Walcherse gemeenten. Vori- oe maand stelden die een nieu we reeks bezuinigingen voor om het. taxivervoer voor gehandi capten en ouderen betaalbaar te houden. Eerdere bezuinigings voorstellen leverden zoveel pro test op dat ze weer zijn ingetrok ken. De enige bezuiniging waar de werkgroep zich in kan vinden, is het instellen van een instapzo- ae. Gebruikers van de taxi moe ten, net als in de bus, vanaf vol gend. voorjaar voor elke rit een extra zone betalen. Alle andere voorstellen wijst de werkgroep ,vandehand. Het afschaffen van de vergoe dingvoor ziekenvervoer is moei lijk uitvoerbaar, vindt de werk groep. Het is moeilijk te contro leren of mensen om medische re denen naar het ziekenhuis gaan of dat ze bij iemand op bezoek gaan die in het ziekenhuis ligt. Ook met het beperken van de vergoeding tot maximaal vijf zo nes is de werkgroep niet eens. Daardoor wordt het moeilijker om buiten Walcheren te reizen, il voor gebruikers in Vlis- i en Veere is het voorstel gens de werkgroep ook geen maximum gesteld te worden aan het aantal zones dat mensen per jaar rijden. Ook voor men sen die veel ritjes maken, zou na een bepaald aantal ritten het ho gere tarief kunnen gelden. De Werkgroep Gehandicapten Wal cheren stelt de gemeenten voor om de bezuinigingen een jaar op proef in te voeren. Na dat jaar - en het liefst nog eerder - zou het effect van de bezuinigingen on derzocht moeten worden. Bezuinigingen zijn nodig, vin den de drie Walcherse gemeen ten Middelburg, Vlissingen en Veere. Op Walcheren reizen ouderen en gehandicapten veel vaker met het collectief vervoer dan in andere regio's in Neder land. De kosten voor vervoer en ande re voorzieningen voor gehandi capten en ouderen stijgen explo sief. Dit jaar zijn de drie gemeen ten daar samen meer dan een miljoen euro meer aan kwijt dan vooraf was begroot. Het is overigens onduidelijk welk be drag wordt bespaard door de be zuinigingen. nadelig. De werkgroep stelt voor om in plaats daarvan de ei gen bijdrage te verhogen voor mensen die meer zones willen verrijden. Het tarief zou tachtig in plaats van veertig cent kun nen zijn. Met die oplossing hoeft er vol- door Rob Paardekam KLOETINGE - Het is misschien niet de meest hippe hobby, toch zijn er nog steeds mensen die be ginnen met het verzamelen van postzegels. „Vanmorgen hebben we drie nieuwe leden mogen in schrijven", zei Richard van der Walle van filatelistenvereniging De Bevelanden zaterdag tijdens de grote najaarsbeurs in Amici- tia in Kloetinge. De vereniging houdt twee keer per jaar zo'n grote beurs. De an dere vindt logischerwijs in het voorjaar plaats. Het evenement trekt doorgaans zo'n honderd vijftig tot honderdzeventig lief hebbers, die komen kijken of er nog wat van hun gading is. De meesten van hen zijn op zoek naar heel specifieke postzegels, want vrijwel niemand ver zamelt alle zegels van de we reld. „Je kiest meestal voor een land of een thema", legt Van der Wal le uit. „Zelf verzamel ik postze gels met als thema de spoorwe gen. In principe van over heel de wereld, als het maar serieuze postzegellanden zijn. Zo heeft Azerbeidzjan zijn postzegelrech ten verkocht aan een uitgeverij in Engeland. Die geeft ze vooral uit om er veel geld aan te verdie nen, maar ik wil graag echte postzegels hebben." Het hoogtepunt was zaterdag de veiling van honderd kavels. Die gingen lang niet allemaal gemak kelijk van de hand. Zo bood nie mand op een boek dat bomvol zat met Nederlandse zegels. Zelfs niet toen de veilingmees ter de prijs verlaagde van negen tien naar zeventien en een halve euro. „Kom mensen, dat is een koopje", riep hij nog, maar het mocht niet baten. Voor een boek vol met Belgische zegels werd dan weer zonder moeite 66 euro neergeteld. Ver der gingen onder meer twee ze gels van vijftig cent met daarop koning Willem III voor zeven eu ro over tafel en leverde een serie postzegels van de Olympiade in 1928 de eigenaar 15,50 op. Op een catalogus van zegels uit Zuid-Oost Azië werd flink gebo den. Het stopte bij 21 euro. Dat begreep niet iedereen. „Pfff, dat is wel heel veel geld voor zo'n oude catalogus", werd er gefluis terd. Een liefhebber bekijkt postzegels op de najaarsbeurs in Kloetinge. foto Willem Mieras maandag 20 november 2006 (Advertentie) Inclusief uitgebreide kerstdiners. WSBSÊSÊÊÊÊfê*'-" fmn f - - 5-daagse busreis Duitsland Vertrek op zaterdag 23 december verblijf in Hotel Jembo Park inclusief ontbijt en diner heerlijke kerstdiners op 24-25 december en muziekavond het mooie Erfurt met zijn indrukwekkende kathedraal, de oude handelsstraat Anger en de Kramerbrücke rondrit door hetThüringer Wald met de steden Rudolstadt, Bad Blankenburg en Arnstadt Leipzig met zijn prachtige historische binnenstad die extra sfeervol aandoet tijdens de feestdagen Reisnummer KE 73.420, zie www.kras.nl/73420 Supervoordelig feestelijk'. 5-daagse busreis Duitsland Vertrek op zaterdag 23 december verblijf in het vriendelijke Gasthof Linsner inclusief ontbijt en diner, 4-gangen diner met Glühwein en gebak op 24 decem ber en 5-gangen kerstdiner op 25 december het sfeervolle Nürnberg met een mooi historisch centrum de meer dan 1000 jaar oude keizer- en bisschopstad Bamberg met zijn werkelijk schitterende altstadt Rothenburg o.d.Tauber,een stad die de sfeer van de middel eeuwen helemaal doet herleven Reisnummer KE 73.442, zie www.kras.nl/73442 Inclusief vele feestelijke extra's! 5-daagse busreis Duitsland Vertrek op zaterdag 23 december verblijf in het 4-sterren Ramada Hotel Hannover feestelijke extra's zoals een welkomstdrankje, uitgebreide the mabuffetten op 23-24 december, candlelightbuffet en dans avond op 25 december en een leuk kerstcadeautje heerlijk kerstshoppen in de oude Hanzestad Hannover het 1000 jaar oude Goslar met zijn historische centrum Celle met haar prachtige kleurige vakwerkhuisjes, het gelijkna mige kasteel en de sfeervolle (verlichte) straatjes Reisnummer KE 73.427, zie www.kras.nl/73427 in hartje stad! Gloednieuw hot 5-daagse busreis Duitsland Vertrek op zaterdag 23 december verblijf in het 4-sterren Courtyard by Marriott Berlin City Center inclusief ontbijt en diner en feestelijke kerstdiners of kerstdinerbuffetten op 25 en 26 december stadstour door Berlijn langs o.a.de Potzdamer Platz, Brandenburger Tor, Reichstag en natuurlijk een stukje muur de Barokstad Potsdam met het schitterende Sanssouci Schloss Charlottenburg, dat ongetwijfeld het mooiste gebouw van Berlijn genoemd kan worden Reisnummer KE 73.465, zie www.kras.nl/73465 Proef de gezellige winterse 8-daagse busreis Oostenrijk Vertrek op donderdag 21 december verblijf in het Waldhof Putz inclusief ontbijt en diner en sma kelijke kerstdiners op 24-25-26 december het gezellig winkelstadje Lienz met zijn gezellige Hauptplatz, het centrale plein met kleurrijke geveltjes schitterende tocht door de imposante en grillige Dolomieten het hoogstgelegen meer van Karinthië, de Weissensee,waar u een heerlijk tochtje kunt maken op de schaats de stad Villach die wordt omringd door bergen en meren Reisnummer KE 73.434, zie www.kras.nl/73434 Ontdek oostenrijk. MW a,ase'l"i 8-daagse busreis Duitsland Vertrek op donderdag 21 december verblijf in Hotel Krone incl. ontbijt en diner, kerstbuffet op 24 december en 4-gangen kerstdiners op 25-26 december het Zwitserse St. Gallen met vele prachtige gebouwen wandeling door de middeleeuwse binnenstad van Lindau de voormalige rijksstad Rottweil met een historische kern Schaffhausen, romantisch gelegen aan de rijn en bekend om haar schitterende watervallen de op een schiereiland gelegen stad Konstanz Reisnummer KE 73.428, zie www.kras.nl/73428 Informatie, voorwaarden en boekingen: krab j|jwww. kras.nl 073 - 5 999 999 ma t/m vr.: 08.30-18.00 uur, za.: 10.00-15.00 u Of boek bij één van onze reisbureaus! WWW.KRAS.NL WWW.KRAS.NL WWW.KRAS.NL jg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 13