Huurhuizen per blok opgeknapt GRATIS PECHHUIP FZC Sloop stallen is enige manier om varkens te weren Een hapje, een drankje en een trofee •Bi] Grote Beurt Geen gedwongen verhuizing Documentaires op Kring-avond Winkeldiefstal Si. Rijverbod na herhaaldelijk drankrijden Beste klanten. www.letternet.nl GIRO 2502 SmOVAEc^> GEEF U OP VOOR DE CURSUS REANIMATIE en/of AED zaterdag 18 november 2006 ïlQ'll door Sheila van Doorsselaer HULST - Woonstichting Hulst heeft niet voldoende vervangen de woningen in beheer om de herstructurering van huurhui zen in de wijk Nieuw-Hulst inte graal aan te pakken. De corpora tie zet daarom in op bloksgewij- ze aanpak, zonder gedwongen verhuizingen. De huurwoningen in het gebied tussen de Poorterslaan, Roose- veltweg en de van Dortmont- laan en tussen de Poorterslaan en de Abdijstraat zijn al ruim vijftig jaar oud. Halverwege de jaren tachtig zijn ze nog gereno veerd. Ze kunnen er nog wel mee door, maar de woonwensen van nieuwe huurders zijn toch anders dan vijftig jaar geleden. De huidige bewoners zijn echter tevreden. Woonstichting Hulst zou deson danks het liefst een deel van de huurwoningen slopen en er gro tere huurwoningen voor in de plaats bouwen. Deze plannen bestaan al een tijd. De renovatie van huurwo- HULST - De lezing over de res tauratie van het schilderij van Cornelis de Vos die gepland stond op de avond van oudheid kundige kring De Vier Ambach ten, gaat niet door. In plaats daarvan worden op donderdag 23 november docu mentaires vertoond van ama teurcineast E. Saman, over oude getij denhaventjes. De voor ieder een toegankelijke Kring-avond begint om 19.30 uur in restau rant 't Hof van Vlaanderen. ningen in Nieuw-Hulst stond al in 2000 vermeld in de conceptno ta Ontwikkelingsvisie Stedelij ke Vernieuwing. Omdat een groep huurders zich uitsprak te gen een grootscheepse sloop en nieuwbouw, zag de Woonstich ting af van de plannen en be sloot het reguliere onderhoud aan de huizen gewoon voort te zetten. Al zou de Woonstichting nu wel willen herstructureren, dan kan het niet. „We hebben ge woon niet voldoende woningen voorhanden", zegt directeur J. Valckx. „We hebben daarom be sloten de wijk bloksgewijs aan te pakken. We wachten tot een rij grotendeels leegstaat door na tuurlijk verloop en kunnen dan de woningen aanpakken. Dit gaat dus niet gepaard met ge dwongen verhuizingen." Appartementen De Woonstichting is volop in on derhandeling met de gemeente Hulst over de invulling van het veld tussen de Zoutestraat en de IJzerenhandstraat, in dezelfde wijk." De corporatie wil hier ap partementen bouwen. Prille plannen gingen uit van zo'n twintig huizen in twee of drie bouwlagen. Juist over de bouwhoogte is Valckx in onder handeling met de gemeente. Bei- .de partijen willen een bouwvolu me afspreken, daarbij is ook de geluidsbelasting van de gevels van belang. Het Mariakapelletje op de krui sing, dat door de nieuwbouw in het gedrang komt, wordt op kos ten van de Woonstichting ver plaatst naar de ingang van de be graafplaats aan de Zoutestraat. De gemeente Hulst wil hiervoor de benodigde vergunningen af geven, maar wanneer het kapel letje wordt verplaatst, is nog niet bekend. Directeur-eigenaar Eric van 't Westeinde van de Feyter Groep (rechts) heeft de Bos-trofee gewonnen. Links naast hem zijn 'ambassadeur' Wim Vrijland. foto Camile Schelstraete door Peter Opgei TERNEUZEN - Wat de uitrei king van de Oscar is voor de filmster, dat is de BOS-award voor de Zeeuws-Vlaamse onder nemer. Business On Stage in het Seheldetheater in Terneuzen. Een impressie. Geroezemoes vult de vide van het Seheldetheater in Terneu zen. De kleurstelling is overwe gend donkerblauw en stemmig antraciet. Dit is Business On Stage, in de wandelgangen BOS, bedacht en uitgevoerd door leden van de Juniorkamer, serviceclub van jonge onderne mers. 'Hét business-to-business evenement van Zeeuws-Vlaande- ren', meldt de uitnodiging met weinig gevoel voor bescheiden heid. In goed Nederlands betekent dit: ondernemer ontmoet onder nemer. Voor de regionale zaken man en -vrouw is het de gelegen heid bij uitstek om te zien en ge zien te worden, onder het genot van een drankje en een walking dinner. Handen schudden, praat je maken, netwerken -d aar zijn ze voor gekomen. Hoewel? Het zijn veel bekende gezichten. Van managers dus, van bestuurders, politici ook. Maar het hoge ons-kent-onsge- halte mag niet echt deren. De be doeling is toch ook een gezellig avondje uit, al is een echte on dernemer natuurlijk altijd alert. Zaken blijven immers zaken. Bo vendien, weet tv-persoonlijk- heid Inge Diepman, presentatri ce van de avond: „Iedereen kent toch iedereen in Zeeuws-Vlaan- deren." Podium In het Seheldetheater gaat het vanavond over logistiek, indus trie en toerisme - drie pijlers die de regionale economie moeten opstuwen in de vaart der volke ren. Op het podium in de grote zaal van het theater staan drie he ren: Frank Vanhellemont, Eric van 't Westeinde en Pieter de Keuninck. Ze zijn directeur van respectievelijk Katoennatie (lo gistiek), De Feyter Groep (indus trie) en De Springer (toerisme). Terzijde gestaan door 'am- bassdeurs' (de Temeuzense wet houder Jaap Bos, gedeputeerde Maria le Roy en de Zeeuws- Vlaamse promotor Wim Vrij land) strijdt het trio om de BOS-award: de jaarlijkse onder scheiding voor de beste onderne mer. Dit jaar staat vooral het vernieuwend vermogen van de kandidaten centraal. De onderscheiding kent een ge schiedenis van veertien jaar, al heette BOS aanvankelijk nog BOV, afkorting voor 'beste on- dememersvisie'. De drie bedrij ven zijn niet zomaar op het po dium van het Seheldetheater ge komen. Jaarlijks gaat aan de no minatie een uitvoerige selectie vooraf. Het publiek wijst uitein delijk de winnaar aan. „De BOS heeft helemaal niks aan aantrekkingskracht verlo ren", weet jaarvoorzitter Maureen den Hamer te vertel len. Dat komt door een mix van diepgang en gezelligheid, voegt ze er aan toe. Maar op het po dium gaat het er tusen de kandi daten vooral collegiaal aan toe. Want de werkelijkheid wil dat de concurrent voor de trofee in het echte leven ook klant is of nog kan worden. Wat de heren van de BOS-trofee vinden, wil Diepman weten. „Een erkenning voor het be drijf", zegt Eric van 't Westein de. Zijn De Feyter krijgt uitein delijk van het publiek de meeste stemmen en daarmee de BOS-award. Misschien ook wel omdat Van 't Westeinde een aan tal malen zijn personeel lof toe zwaait. „Want het zijn toch de mensen binnen het bedrijf die het verschil maken." door Frank van Cooten OOSTBURG - Sloop van de leeg staande varkensstallen in Oost burg is de enige manier om een dreigende varkensinvasie tegen te houden. Als de gemeente Sluis niets doet, zitten de stal len binnen een jaar weer vol met varkens. Het staat varkensbaron Van Sleuwen immers vrij zijn stallen aan de Maagdenbergweg, Coxy- deweg en Sophiaweg aan te pas sen volgens de huidige regelge ving. Volgens beleidsambtenaar F. van den Hemel (economische ontwikkeling) kan de gemeente Sluis daar niets aan doen. „Als de stallen voldoen aan de regels, zijn ze legaal en is er geen enkel middel meer de var kens tegen te houden. Met alle consequenties van dien. Daar om zet de gemeente alles op al les om dit te voorkomen. Het be leid van de gemeente is er im mers op gericht geen varkens meer toe te laten in de stallen." De gemeente Sluis staat daarom op het punt de leegstaande var kensstallen te kopen van Van Sleuwen. De bedoeling is dat de stallen dan direct worden door verkocht aan golfclub De Brug se Vaert in Oostburg. De golfclub wil in de buurt van de stallen een aantal Zeeuwse villa's bouwen. Het is de club er dus alles aan gelegen de stallen te kopen en te slopen, zodat een dreigende varkensinvasie defini tief is afgewend. Directeur A. de Vos van De Brugse Vaert zei onlangs dat de ze constructie goed is voor alle partijen. De gemeente is dan im mers verlost van de stallen en de IJZENDIJKE - In een winkel aan de Oranjestraat in IJzendij- ke is gistermiddag een 48-jarige man uit de gemeente Terneuzen aangehouden. Hij had een pakje sigaretten ter waarde van 3,20 euro gestolen. ■'33 l ind golfclub krijgt geen last vj| bouwbeperkingen in verbai met 'milieucirkels'. Tevens De Vos niet dat de toekomst» bewoners van de villa's stank van de varkens komen zitten. Prijs Momenteel onderhandelen de' partijen over de prijs die voorKiS de stallen betaald moet worden. Van den Hemel ging gisteren in-, houdelijk niet in op de vorderin-.- gen van de onderhandelingenen t|fn de gekozen constructie. „Ik wil eind december alles opf i® een rij hebben. De onderhande- lingen moeten eind dit jaar zijn, i[ afgerond. Het voorstel wordt m vervolgens in de raadsvergaik ring van 25 februari behandeld, (nl Dat is mijn insteek. Als dit slaagt, heeft dat een heel positie- ve uitwerking op de streek," MIDDELBURG - Een veertigja rige inwoner van Oostkapellei voor herhaald dronken rijdet veroordeeld tot vijftien maan den rijverbod, waarvan tied maanden voorwaardelijk en 55 euro boete. De drankrijder werd op 28 nx in zijn woonplaats betrapt me te veel drank op, terwijl hij nog in zijn proeftijd zat van ee voorwaardelijk rijverbod we gens drankrijden. De politie ha de verdachte die ochtend metho ge snelheid naar huis zien rij den. Nadat de man de auto ind garage onder zijn woning hai gezet, werd hij aangehouden. De officier van justitie eiste gis teren in Middelburg vijftia maanden rijverbod, waarva vijf maanden voorwaardelijk 550 euro boete. „U was gewaar schuwd", wees ze op de recenlt veroordeling. Familieberichten, vervolg van pagina 14 Een hand. een woord, een kaart, een gebaar deed zo goed na het overlijden van mijn geliefde man, vader, schoonvader en opa Kees Mulder Die waren voor ons van grote waarde. Hiervoor onze oprechte dank. H.C. Mulder1 Besuijen en familie Middelburg, november 2006 Het heeft ons goed gedaan zoveel blijken van belangstelling en medeleven te hebben mogen ontvangen na het overlijden van onze lieve moeder en oma Christina Oele-Glas Daarvoor heeft u laten merken dat zij ook voor u veel heeft betekend. Hiervoor onze oprechte dank. Kinderen, kleinkinderen, achterkleinkinderen en achter achterkleinkinderen Kapelle, november 2006 Voor uw belangstelling en deelneming ons betoond na het overlijden van onze geliefde stiefvader ICornelis Roelse weduwnaar van Clara Clementina de Smet betuigen wij u hiermede onze oprechte dank. Sluiskil: johnny en Gerda Wille-Lippens Biervliet: Rene en Linda Wille-van Landschoot Kinderen en kleinkinderen November 2006 Dankbetuiging Daar het niet mogelijk is u allen persoonlijk te bedanken, betuig ik u, mede namens mijn kinderen en kleinkinde ren, langs deze weg onze oprechte erkentelijkheid voor de belangstelling tijdens zijn ziekte en na het overlijden van mijn man, vader en opa Adriaan Gerard van Splunter Ook willen wij een speciaal woord van dank uitspreken aan eenieder die zorg aan hem heeft besteed het afgelopen jaar. Het heeft de kinderen en mij bijzonder gesterkt en ge troost. dat u zich allen zo betrokken voelde bij dit grote verlies. Moge hij lang in ons aller herinnering blijven voortleven. P. van Splunter-Willemse L-I.C. van Splunter C.E. Schipper H.E. van Splunter L.J. Kiljan Sander Zoé Goes, 18 november 2006 Langs deze weg willen wij iedereen bedanken voor de vele goede wensen, in welke vorm dan ook, die wij voor ons 60-jarig huwelijk mochten ontvangen. Adrie en Truus Mechielsen-den Hamer Molenstraat 3, kamer 222, Zaamslag Het heeft ons goed gedaan zoveel blijken van belangstelling en medeleven te hebben mogen ontvangen, na het onverwachte overlijden van onze lieve Jarno Dit heeft ons gesteund in ons verdriet. Johan en Ina van Hoorn-Hanzen Kapelle, november 2006 In Memoriam 19 november 2004 19 november 2006 Lieve vriendin Twee levens, op een steenworp afstand maar toch zo ver uiteen. Eén bericht en mijn lijf dat trilde dus je liet me nooit alleen. Rob In memoriam 19-11-2005 19-11-2006 Bart Beerens Wij houden van je, wij missen je meer en meer. Moed ei- Frank en Marianne en hun kinderen Lieve mama, Al 2 jaar leven zonder jouw aanwezigheid. geen kroeltje meer of je stem horen. Ik had nooit kunnen weten hoe moeilijk dit was. Hel zal me allemaal wel lukken, met vallen en opstaan een raad die jij me hebt gegeven. Ik hou van jou. Marieke In herinnering Esad Osmanovski Twee jaar alweer voorbij, het was als gisteren zo nabij. Het doet ons nog pijn dat je niet meer in ons midden mag zijn. Verdriet wordt steeds meer gemis, de vraag blijft waarom het zo is. De herinnering aan jou blijft, ons leven gaat door. Maar wij vragen nog steeds Waarom... Waai-voor? Pa, Ma, Zus, Diana en Stephane, Vrienden en v.v. "Breskens" Voor een zorgzame begeleiding in geheel Zeeuws Vlaanderen Uitvaartdienstverlening Zeeuws Vlaanderen Centraal telefoonnummer: Maakt deel uit van Uitvaartverzorging 'De Bevelandem' a Hoofdkantoor: Geloeloozepao2ö,44S3 a| Goes f0u3)51344a^ Chinees-Indisch Specialiteiten Restaurant TAH-XIN Markt 49 4331 LK Middelburg Na ruim 25 jaar met plezier ons restaurant te hebben gerund, hebben wij besloten ermee te stoppen per 1 december 2006. Wij danken u voor uw trouwe bezoeken aan ons restaurant in al deze jaren. Indien u nog in het bezit bent van een volle zegelkaart, kunt u deze nog gebruiken t/m 30 november 2006. Wij wensen u het beste toe en bedanken u namens de directie en het personeel. Begrafenis- en Crematieverzorging OVERTOOM-GROEN Kantoor en rouwcentrum: Van Dishoeckstraat 620 4382 XW Vlissingen Telefoon: 0118-413417 alzheimer mag geen nationale ramp worden www.alzheimer-nederland.nl 24 uur per dag, 7 dagen per week Overal in Europa, dus ook in uw woonplaats Vervangend vervoer Repatriëring vanuit het buitenland Vraag naar de voorwaarden bij uw Basth Car Servile Peehhulp in de buurt AXEL, Autocenter Snoodijk Drieschouwen-zuid 18, Telefoon 0115 - 56 20 45 Quistenburg 8, Telefoon 0113 - 35 15 51 Dirk Dronkersweg 15, Telefoon 0113 - 27 36 65 Dijkwelstraat 59, Telefoon 0113 - 34 13 15 Karreveld 4, Telefoon 0118 - 55 19 91 Voltaweg 33, Telefoon 0118 - 62 76 80 Gerbrandystraat 4, Telefoon 0118 - 46 46 44 Vrouwenpolderseweg 75, Telefoon 0118 - 59 15 24 Boerenweg 4, Telefoon 0111 - 41 26 86 Griepvaccinaties Veerse huisartsen vinden plaats in de week van 20 t/m 25 november van Tol Ubels/Helmes Rullens/Bats van Eede/Hidskes van de Male Veere Serooskerke Oostkapelle Grijpskerke Westkapelle Zoutelande dagelijks van 17.00-17.30u dagelijks van 17.00-17.30u dagelijks van 17.00-17.30u ma/wo/vr van 17.00-17.30u maandag/dinsdag: donderdag: 14.00-15.00u 17.00-18.00u 19.00-19.30u volgens oproep an •uül •>ie (bel Als u morgen getuige bent van een hartstilstand, wilt u dan hulpeloos toeschouwer zijn of geoefend hulpverlener? Reanimatie is levensreddend, maar kan niet uit een boekje geleerd worden. Geef u op voor een praktische cursus die gemiddeld zo'n 4 tot 6 uur duurt. Toelatingseisen zijn er niet. Leren defibrilleren met de AED Reanimeren in combinatie met de AED maakt de overlevingskans van een slachtoffer groter. De AED of shockbox is een belangrijk apparaat dat de hartactie registreert, gesproken opdrachten geeft en op een veili ge en betrouwbare manier een stroomstoot kan geven, ledereen in het bezit van een geldig reanimatiediploma, kan leren defibrilleren in een cursus van circa 3 uur. Reanimatie en AED.zijn voor iedereen belangrijk, maar vooral voor familieleden van hartpatiënten, brand weer, politie, portiers, sporttrainers, winkelpersoneel, mensen van het openbaar vervoer etc. Meer weten over een reanimatie en/of AED cursus in Zeeuws Vlaanderen? Neem contact op met dhr. T. de Witte, telefoon 0115 451040, e-mail tdewitte@zeelandnet.nl Voor andere plaatsen neem contact op met het Bureau Reanimatie van de Nederlandse Hartstichting, telefoon 0900 0400 020 (lokaal tarief), reanimatie@hartstichting.nl Hi: leio, Door Ni Der men ndai tóis mten to de Nederlandse Hartstichting den van de hartstic /^>JÏC£/- /-eisigu^e

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 70