Gedeputeerde bezoekt actiegroep PZC Panklare oplossingen blijven uit Een wielrenner eet heel veel taartjes Rechter honoreert bezwaar tegen gunnen collectief vervoer Restauranttour in kerstsfeer Dorpsraad Hoofdplaat «M#-4 Standpunten ongewijzigd na informele gesprekken over ontpoldering O Hulster Cantorij sluit koorfestival inBredene af Fout in bouwvoorschrift hersteld Voorwaardelijk voor handgemeen Busbedrijf wil betere ontsluiting Auto weg na woninginbraak Sint op tournee in oostelijk Zws-Vlaanderen jlXEL - De Axelse restaurants In d'Ouwe Baencke, Zomerlust, JIoy-Fa, A Table, het Wapen ran Axel en café Teut houden g 15 december weer een culinair evenement. Dit jaar is gekozen voor een the ma dat aansluit bij de kerst sfeer. Binnenkort moet een spe- aale' website online gaan: mnv.culinairetour.nl. Aanmel den kan via die site. HOOFDPLAAT - De dorpsraad Mn Hoofdplaat houdt dinsdag 1 november vanaf 20.00 uur iiijn jaarvergadering in het dorpshuis aan de Schoolstraat. Als speciaal thema staat de toe van de hervormde kerk i)p het programma. Verder zijn er bestuursverkiezingen en wordt er gesproken over ver- keersveiligheidsproj eet Duur zaam Veillig, nieuwe bouwloca- gsm-masten, openbaar ver- toer en de verbouwing van het 'dorpshuis. zaterdag 18 november 2006 finnrWout Bareman ZAAMSLAG - Gedeputeerde A, van Zandbrink (kust en na- luur) heeft de afgelopen dagen informeel overleg gevoerd met leden van het actiecomité tegen ontpoldering. Actieleidster M. deFeijter uit Zaamslag ontving de gedeputeerde thuis. „We heb- fcen hem duidelijk gemaakt dat fr helemaal niets is veranderd jan onze argumenten, ook niet nahet gesprek." Het ging, benadrukte Van Zand- ijrik, om een kennismakings- gesprek. Eerder deze week 'sprak hij ook informeel met te genstanders van de ontpolde ring op Zuid-Beveland. fan Zandbrink verzekerde de actievoerders dat de commissie- Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur Redactie ZEEUWS-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzeim Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl Rèné Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Het's-Landshuis Steenstraat 37 4561 AR hulst Tel: (0114)371379 Fax: (0114)371380 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl iNTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Maljers, die zoekt naar alterna tieven voor de ontpoldering en die oplossingen moet aandragen voor verbetering van de getijden- natuur,, in december met een ad vies komt. Van Zandbrink: „Ik heb Maljers onlangs nog gespro ken. Hij heeft gemeld dat de tijd te kort is om alle alternatieven uit te zoeken. Het komt er zo goed als zeker op neer dat hij zijn bevindingen bij ons op tafel legt en dat wij daar verder mee aan de slag moeten; de zaken dus verder moeten aanpakken." Verrast Volgens De Feijter was de gede puteerde verrast over het feit dat in de polders rond Zaamslag veel ambitieuze, jonge boeren ac tief zijn, die er niet over peinzen hun landbouwgrond op te offe ren voor natuurcompensatie in het kader van de verdieping van. de Westerschelde. „Volgens mij keek hij daar van op. Iedereen denkt dat het gaat om boeren die al blij zijn als ze hun grond kwijt zijn, omdat die toch niks oplevert. Maar niets is minder waar. Daarom is er ook enorm veel verzet tegen het inlaten van zout zeewater in de polders. Dat tast de vruchtbaarheid van de grond eromheen enorm aan." Het actiecomité wees Van Zand brink ook nog eens nadrukke lijk op het brede draagvlak dat het onder de Zeeuwse bevolking heeft verworven. „Dat wordt trouwens steeds breder. We heb ben niet alleen een kleine 30.000 handtekeningen tegen de ontpol dering verzameld, na die actie krijgen we nog steeds steunbe tuigingen binnen." De gedeputeerde verzekerde het comité dat hij met hen in ge sprek wil blijven. „Hij respec teert ons standpunt, zegt hij. Tja... dat zijn mooie woorden." ,Het was goed om voeling te heb ben met de tegenstanders" zegt- Van Zandbrink zelf over het kennismakingsgesprek, „maar hun opmerkingen hebben me niet verrast. Ik kan hun gevoe lens, als boerenzoon, heel goed inschatten. Maar ik zat daar in functie, dat is toch anders." HULST - Koorstichting Canto- rij der Basiliek uit Hulst treedt morgen op tijdens het koorfesti- in Bredene (B). Het festival in cultureel cen trum Staf Versluys begint om 15.00 uur. De Cantorij verzorgt ite afsluiter van het festi val, Rond 16.30 uur worden, on der leiding van dirigent A. de Kort, composities van onder an dere Mozart, Liszt en Fauré ge dongen. Het koor wordt bege leid door pianist H. van Roeijen, die ook solo zal optreden. Zondagochtend verzorgt de Can- 'j met een a cappella-pro- gramma de hoogmis in de kerk van Bredene-Dorp. De mis be gint om 11,00 uur. Sebastian van Dalen, leerling van De Rede, stelt dat het taalgebruik van veel jongeren te ruw wordt. door René van Stee TERNEUZEN - Jongeren weten precies wat ze willen en denken goed na over hun toekomst. En als de landelijke of lo kale politiek daarin een positieve rol kan spelen, is dat mooi meegenomen. Maar of jongeren hun toekomst in han den moeten leggen van volwassen spe cialisten die het zo goed met hen voor hebben, is nog maar de vraag. Dat werd gistermiddag heel duidelijk tijdens een openbaar jeugddebat in de Grote Kerk in Terneuzen met leerlingen van De Rede en het Zeldenrust Steelant College. Het debat was georganiseerd door de plaatselijke CD A-afdeling, in het kader van de Tweede-Kamerverkie zingen. En vooral bedoeld om de (ver meende) kloof tussen jongeren en poli tiek enigszins te dichten. Dat lukte niet echt. Want de volwasse nen die aan de discussie meededen, kon den allerlei problemen feilloos benoe men. Maar oplossingen voor de kwes ties die de jeugd bezighouden, waren er nauwelijks of niet. De diagnose stellen, dat lukte we! aardig, zoals ook gespreks leider Victor de Coninck vaststelde. Zo had bijvoorbeeld niemand echt een antwoord op de vraag hoe je goede - en vooral veel - banen naar de streek haalt. Net zo min bleek er een panklare oplossing voor het probleem van weg trekkende jongeren die noodgedwongen elders gaan studeren en daarna bijna nooit meer terugkeren naar hun geboor tegrond. Om nog maar te zwijgen over de ellende van de middeleeuwse infra structuur, waardoor het twee uur duurt om op de Hogeschool Zeeland in Vlissin- gen te komen. Anderzijds zagen veel aanwezigen, zo wel jongeren als volwassenen, het niet al te somber in. Het suffe imago dat Zee land heeft, nemen zij voor kennisgeving aan. Net zoals het niet als probleem wordt ervaren dat er voor een vervolg studie moet worden verhuisd. „De mees te jongeren willen dit gewoon na de mid delbare school." Verder blijkt dat het met de jeugdwerk loosheid in Zeeuws-Vlaanderen wel meevalt. Bovendien moet volgens enke le panelleden niet uitsluitend worden gemikt op hoogwaardige arbeid, want er is volop werk voor jongeren die een middelbare of lagere beroepsopleiding volgen. Op dit betoog werd instemmend geknikt. Tapijt De Coninck had de indruk dat veel pro blemen die in Zeeuws-Vlaanderen rond jongeren spelen, onder het tapijt wor den geveegd. „Het gaat hier zo goed, dat ik het haast niet geloof", was zijn enigszins cynische commentaar. De ontnuchterende realiteit volgde ech ter al snel. Want net als in de rest van Nederland gaat het ook in Zeeuws-Vlaanderen met een aanzien lijk aantal jongeren ronduit slecht. En die jongeren bepalen vaak het imago van 'de jeugd'. Opvallend genoeg vond Sebastian van Dalen (De Rede) dit beeld ook wel terecht. Want volgens hem neemt met name de verruwing van het taalgebruik bedenkelijke vormen foto Camile Schelstraete aan. „Om de haverklap hoor je kan- ker-dit, kanker-zus of kanker-zo." Een vertegenwoordiger van de politie had hierover niet echt een mening, maar vond wel dat er meer werk ge maakt moest worden van zaken die zwa re overlast opleveren. Zoals het week- endgeweld in dë Terneuzense binnen stad, als gevolg van" excessief drankge bruik. Daar waren veel jongeren in de zaal het wel mee eens. Maar of een vas te sluitingstijd een oplossing voor dit probleem biedt, daarover waren de me ningen verdeeld. En natuurlijk kwamen de perikelen rond de twee koffieshops in de Terneu zense binnenstad en het dealen in (hard)drugs rond de scholen aan de or de. De jongeren kunnen de aanwezig heid van beide koffieshops wel waarde ren, want dit voorkomt volgens hen ille gale handel. Maar net als veel inwoners van Terneuzen vinden zij dat de over last van Franse en Belgische drugstoe risten moet worden ingedamd, al dan niet door de opening van een koffieshop in het buitengebied. Over het dealen bij scholen was er geen misverstand moge lijk: dit moet met wortel en tak worden uitgeroeid. door Rob Paardekam HEINKENSZAND - Hij zat er een beetje onwennig bij. Michael Boogerd, Neer- lands beste wielrenner, laat liever de pe dalen rondgaan dan dat hij voor een klas vol kinderen zit. Toch maakte hij giste ren een uitzondering. De sportman kwam naar christelijke basisschool De Wegwijzer in Heinkenszand om Robin de Vos uit groep 8 te ondersteunen bij zijn spreekbeurt. Robins vader Piet is chauffeur bij de Ra- bobank-wielerploeg en had zijn zoon al een paar keer voorgesteld om zijn spreek beurt op school over het wielerteam te houden. Nadat hij een paar keer de boot had afgehouden, hapte zoonlief onlangs toe. Robin stuurde een mailtje naar Mi chael Boogerd en toen daar nog eens een telefoontje van Piet overheen kwam, kon de geboren Plagenaar geen nee meer zeg gen. Hij wilde de jongen wel komen steu nen. Zodoende zaten de twee gisteren gebroe derlijk naast elkaar voor de klas. Boo gerd leek het nog het spannendst te vin den, maar Robin gaf achteraf toe dat hij toch ook wel zenuwachtig was geweest. „Ik heb Michael al best vaak ontmoet, maar dit was toch wel heel bijzonder." Kampioen Robin vertelde alles wat hij weet over de Raboploeg. Dat die in 1995 door Jan Raas is opgericht, bijvoorbeeld. En dat Michael Boogerd zit met leerlingen van De Wegwijzer in de Rabobankbus. Robin de Vos (met bril) staat links achter hem. foto Willem Mieras er vier ploegleiders, twaalf masseurs, twee chauffeurs, vier dokters, zes mecani ciens en één pr-mari in dienst zijn. En na tuurlijk dat Michael Boogerd twee etap pes in de Tour de France heeft gewonnen en twee keer Nederlands kampioen is ge worden. Op dat moment zag de wielren ner zich genoodzaakt om even in te grij pen. „Dat was drie keér," Robin liet zich niet van zijn stuk brengen en vertelde vrolijk verder. Over het eten bijvoorbeeld. Zo stonden veel van zijn klasgenoten er toch wel van te kijken dat de wielrenners een half uur voor de wed strijd begint vijf taartjes (bijvoorbeeld appeltaart) eten. Het ontbijt bestaat uit een flink bord pasta of zes boterham men. Robin wist verder te vertellen dat een fiets ongeveer zeven kilo weegt en al gauw twaalfduizend euro kost. Elke ren ner heeft er drie plus'nog een speciale fiets voor de tijdritten. Handtekening Na het luisterdeel mochten de klasgeno ten van Robin een kijkje nemen in de bus van de Rabo-ploeg. Boogerd wilde mee gaan, maar kon zich nauwelijks door de menigte op het schoolplein worstelen. Al le kinderen wilden een handtekening op hun foto of petje. Zo vaak komt er ten slotte geen beroemdheid langs. Terug in de schoolklas mochten de kinde ren vragen stellen aan de wielrenner. Een bloemlezing: Hoe oud ben je? (34). Ben je zenuwachtig voor een wedstrijd? (Ja, zeker bij belangrijke ritten). Kun je tegen je verlies? (Ja). Op dat laatste wilde een jongen wel verder ingaan. „Als je zo goed tegen je verlies kan, waarom pro beer je dan toch te winnen?", wilde hij weten. „Omdat winnen het leukst is", antwoordde Boogerd. „Het heeft gewoon weinig zin om boos te zijn als dat niet lukt." Toen brak een spannend moment aan. Wat voor cijfer kreeg Robin voor zijn spreekbeurt? Juf Kirsa de Jonge noemde steeds een cijfer op, en kinderen die von den dat hun klasgenoot dat cijfer verdien de, konden hun hand opsteken. Ze begon bij de zes, maar de handen bleven om laag. Een zes en een half dan? Nee dus, pas bij 'tien min' gingen alle handen de lucht in. DEN HAAG - De Raad van State heeft een streep gehaald door een fout bouwvoorschrift voor bijgebouwen en schu ren in Haamstedes bestemmingsplan. Eerder al heeft de gemeente Schouwen-Duiveland de fout erkend en' be loofd het bouwvoorschrift te corrigeren. De Raad van Sta te heeft dat gisteren in een uitspraak bevestigd. Een in woonster van de Meidoornweg in Haamstede stapte naar de Raad van State, omdat ze vreesde in het ergste geval vanuit haar woning tegen een schuur van zes meter hoog te moeten aankijken. Het bestemmingsplan Bebouwde Kom Nieuw-Haamstede was onduidelijk over welke "af stand er tussen nieuw te bouwen bijgebouwen en de erf- grens met de buren moet zitten. De provincie Zeeland ont hield op dat punt goedkeuring aan het bestemmingsplan. Het gevolg van dat besluit is dat er helemaal geen af standsmaten meer gelden. Door de schorsing van het be stemmingsplan is voorkomen dat iemand 'misbruik' van de fout maakt. MIDDELBURG - Een 31-jarige inwoner van Lewedorp is gisteren voor mishandeling en bedreiging van zijn ex-vriendin door de politierechter veroordeeld tot een voorwaardelijke werkstraf van zestig uur. Bovendien moet hij haar 147 euro schadevergoeding betalen. Het incident vond 8 juli plaats op een boerderij in Lewe dorp. De vrouw kwam die dag met haar paarden naar de boerderij en zocht de man op in de stal. Er onstond een ru zie die escaleerde tot een handgemeen. De man zou de vrouw tegen een menwagen hebben geduwd, die vervol gens op haar been belandde. Ook zou hij haar bedreigd hebben met een stok. De man erkende gisteren tijdens de zitting een slaande be weging met zijn vuist te hebben gemaakt. De officier van justitie eiste zestig uur werkstraf, maar de politierechter legde de Lewedorpenaar de werkstraf voorwaardelijk op. Daarbij hield hij rekening met het blanco strafblad van de man en de rol van de vrouw in het incident. BORSSELE - De aansluiting van Borssele op de tunnel weg moet verbeteren. Het in Borssele gevestigde busbe drijf AMZ heeft daarop aangedrongen bij de provincie. Wie in Borssele moet zijn en via de tunnelweg naar het dorp rijdt, weet de eerste keer nauwelijks welke kant hij wordt opgestuurd, zo'n vreemde kronkel maakt de weg. Wie de omgeving een beetje kent, laat dit een volgende keer wel uit zijn hoofd. Die rijdt komend uit Goes 'ge woon' over 's-Heerenhoek naar Borssele. En in de omge keerde richting zal hij ook door 's-Heerenhoek gaan. „Je rijdt zeker twee kilometer om", schat directeur A. Spruit van de AMZ. Spruit: „Onze buschauffeurs gaan ook door 's-Heerenhoek. Het is korter en het scheelt tijd." De verkeerssituatie is zo sinds de' Westerscheldetunnel maart 2003 in gebruik is genomen. MIDDELBURG - In de nacht van donderdag op vrijdag is ingebroken in een woning in de Diamant. Er werden on der meer een gsm en autosleutels weggenomen. Ook de au to, een blauwe Renault Clio, werd gestolen. De waarde van de auto bedraagt ongeveer duizend euro. door René van Stee TERNEUZEN - Het Samenwer kingsverband collectief vervoer Zeeuws-Vlaanderen is terugge floten door de rechter in Middel burg. Die bepaalde in een kort geding dat de gunning van het collectief vervoer aan Personen- en Zorgvervoer Nederland (PZN) uit Tilburg niet correct is verlopen. 'Het huidige contract van het Sa menwerkingsverband met Regie BV loopt eind dit jaar af. In ver band daarmee is er een Europe se aanbesteding geweest. PZN kwam daar als goedkoopste uit. Regie maakte echter bezwaren, omdat PZN niet zoü voldoen aan een aantal eisen die in het aanbestedingsbestek waren ge steld. De rechter in Middelburg gaf Regie daarin gelijk. PZN had verzuimd haar jaarstukken in te leveren, terwijl dit wel een vereiste was. Voorzitter J. van Schaik van het samenwerkingsverband be treurt die formele opstelling van de rechter. Volgens hem waren er bij alle meedingende bedrij ven - zo'n vijftig in totaal - klei ne dingetjes niet in orde. Van Schaik: „In feite is het een flauwekulreden waarom Regie gelijk krijgt. Want de uitspraak van de rechter gaat niet over de kwaliteit en de prijs van de dienstverlening. Bovendien dwingt hij ons ook niet met een ander bedrijf in zee te gaan." Achter keuze Van Schaik staat nog steeds ach ter de keuze voor PZN, omdat dit bedrijf tegen de laagste kos ten minstens zulke goede kwali teit zou leveren als de overige mededingers. Hij verwacht dat het samenwerkingsverband de aanbesteding door de uitspraak van de rechter opnieuw moet doen. Bovendien moet voor 1 januari het taxivervoer nog worden gere geld, omdat die wel moeten blij- (Advertentie) Den Dekker Muziek KAPELLE 0113-330330 www.dendekkermuziek.com ven rijden. „Dit gebeurt op ba sis van zakelijke onderhandelin gen. Vervolgens komt er een nieuwe aanbesteding, omdat de oude nu op straat ligt. Om de in schrijving eerlijk te laten verlo pen, moet het bestek dus enigs zins worden veranderd", aldus Van Schaik. De nieuwe aanbesteding levert veel werk op. Toch ziet Van Schaik er nog wel een voordeel in. „Als er een gunstigere offer te uit de bus rolt, is het allemaal niet zo heel erg vervelend. HULST - Sinterklaas bezoekt de komende weekenden verschil lende plaatsen in oost-Zeeuws - Vlaanderen. Na zijn aankomst in Middel burg zet de Sint vanmiddag om 14-00 uur voet aan wal bij de op haalbrug aan de Oostkade in Sas van Gent. Na een rondrit met drumband Hosanna uit. Axel is er een feestje voor Sint en kinderen in de Speije. Zondag halen kinderen Sin terklaas op bij zijn residentie het 's Landshuis in Hulst. Na een rondgang verwelkomt de bis schop de kinderen in de basi liek. Diezelfde dag wordt nog een bezoek gebracht aan Koe wacht. Hier wordt omstreeks 14.30 uur in De Vlaschaard al vast een voorproefje genomen op de verjaardag van Sinter klaas. Zaterdag 25 november staat een bezoek aan de kinderen in Sint-Jansteen en Vogelwaarde op het programma. Na de in tocht. met rondgang volgt een ge zellig samenzijn met cadeautjes in respectievelijk het gemeen schapscentrum De Warande en het Dorpshuis. Zondag 26 november komt de jeugd in Clinge en Graauw aan haar trekken. In Graauw kot Sint bij de Oude Kaai het dorp binnen. In Clinge wachten de kinderen bij de Molenstraat. Ook hier volgt eep feestmiddag in de plaatselijke gemeenschaps centra. Zaterdag 2 december volgt nog een bezoek aan Hei kant, Terhole en Lamswaarde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 69