Kind moet dementie ook kennen Side Walk Stone wil eigen ding doen Een wielrenner eet heel veel taartjes Gedeputeerde bezoekt tegenstanders van ontpoldering Mishandeling bestraft Bruse band komt met eerste cd theatervoorstelling maakt duidelijk waarom grootouder soms veel vergeet Dienstverlening in Kapeiie is oké Man moet alsnog de cel in Busbedrijf wil betere ontsluiting Woninginbraak in Middelburg Praatochtend hartpatiënten Geen jachthaven Side Walk Stone bestaat uit (van links naar rechts) Michel Krijger (drums), Ferry de Ronde (bas) en Adriaan van den Berg (gitaar en zang). door Piet Kleemans BRUINISSE - Ze spelen rustige akoesti sche songs, maar ook ruige nummers met stevig drum- en gitaarwerk. Ze wor den geïnspireerd door de Beatles en The Doors, maar ook door Radiohead en Oasis. De band Side Walk Stone uit Bruinisse is niet in een hokje te plaat sen, zo blijkt uit de eerste cd One step to succes. Side Walk Stone begon vier jaar ge leden als Stoeptegel: drie jonge Brue- naars die toevallig alle drie een instru ment bespeelden. Het vriendentrio groeide met de komst van een zanger naar een kwartet dat een repertoire speelde dat bestond uit covers van num mers van onder anderen Nirvana. Het vertrek van de zanger zorgde voor een omslag. De naam Stoeptegel werd vervangen door de vrije vertaling Side Walk Stone. De covers werden afgezwo ren. Drummer Michel Krijger: „Stoepte gel begon een naar ons idee wat fout imago te krijgen, dat van een band die alleen maar covers speelt. Daar wilden we vanaf. Vandaar de andere koers en naamsverandering." De band begon ei gen - Engelstalige - nummers te schrij ven. Gewoon over alledaagse dingen die ze meemaakten. Zanger/gitarist/songwriter Adriaan van en Berg: „Meestal pak ik een riff je op gitaar en verzin daar dan wat woor den bij. En dat groeit dan uiteindelijk door naar een songtekst. En ik vind het zelf heel bijzonder als je samen iets kunt maken wat echt van jezelf is. Dat is veel leuker dan naspelen wat door an deren verzonnen is. We merken ook dat het publiek enthousiast reageert op on ze nieuwe koers." Puzzelstukjes Michel: „We zijn eikaars grootste inspi ratiebron. Wij reageren met onze instru menten op elkaar. Ferry speelt een bas- loopje, dan komt Adriaan met een gi taarriff, ik drum mee en zo groeit zo'n nummer." Adriaan: „En dan vallen de puzzelstukjes in elkaar." Het Bruse trio omschrijft de eigen mu ziek als 'simpel maar pakkend'. Een nummer van Side Walk Stone moet makkelijk in het gehoor liggen, maar niet snel gaan vervelen. Geen muzikale hoogstandjes, ellenlange solo's of bijzon dere effecten. Bassist Ferry de Ronde: „Voor de cd-opnames zijn we nar Zwol le gegaan en die producer had allerlei effecten aan onze muziek toegevoegd. Die hebben we hem er meteen weer uit laten halen, want dat kunnen we live he lemaal niet waar maken." Adriaan: „We zijn geen briljante muzi kanten, maar het gaat ons erom dat we ons eigen ding kunnen doen, onze eigen stijl verder ontwikkelen. Een nummer mag nooit geforceerd gaan klinken. Side Walk Stone kan inmiddels bogen op aardig wat podiumervaring. Gemid deld een keer per maand treedt de band foto Dirk-Jan Gjeltema op. Binnenkort - zaterdag 2 december - maken ze hun opwachting in jongeren centrum Brogum in Zierikzee op een Lo cal Underground-avond, samen met drie andere Zeeuwse bands. Een po dium waar de band al langer zijn zin nen op had gezet. Hoewel het zelfver trouwen de laatste tijd aardig gegroeid is, wordt extra gerepteeerd om bij Lo cal Underground toch vooral goed voor de dag te komen. Ferry: „Zie het maar als een trampolinesprong. Je kunt er een flink stuk hoger door komen, maar ook knetterhard naar beneden vallen. De band is overigens niet zo bang dat dat gebeurt. Adriaan: „Elk optreden is voor ons een stap vooruit." De demo-cd van Side Walk Stone bevat vier nummers: in Take a Walk en Fade Away toont de band haar ingetogen ge zicht, in Urge to Fly en vooral Just Wan na Go de ruigere kant. Op het Local Underground-festival in Brogum zaterdag 2 december treden naast Side Walk Stone op: Joop, Girls of Moon (GOM) en Headmode. Aanvang 21.00 uur. zaterdag 18 november 2006 door Wout Bareman ZAAMSLAG - Gedeputeerde W. van Zandbrink (kust en na tuur) heeft de afgelopen dagen informeel overleg gevoerd met leden van het actiecomité tegen ontpoldering. Actieleidster M. de Feijter uit Zaamslag ont ving de gedeputeerde thuis. „We hebben hem duidelijk gemaakt dat er helemaal niets is veran derd aan onze argumenten, ook niet na het gesprek." Het ging, benadrukte Van Zand brink, óm een kennismakings gesprek. Eerder deze week sprak hij ook informeel met te genstanders van de ontpolde ring op Zuid-Beveland. Van Zandbrink verzekerde de actievoerders dat de conimissie- Maljers, die zoekt naar alterna tieven voor de ontpoldering en die oplossingen moet aandragen voor verbetering van de getijden- natuur, in december met een ad vies komt. Van Zandbrink: „Ik heb Maljers onlangs nog gespro ken. Hij heeft gemeld dat de tijd te kort is om alle alternatieven uit te zoeken. Het komt er zo goed als zeker op neer dat hij zijn bevindingen bij ons op tafel legt en dat wij daar verder mee aan de slag moeten; de zaken dus verder moeten aanpakken." Verrast Volgens De Feijter was de gede puteerde verrast over het feit dat in de polders rond Zaamslag veel ambitieuze, jonge boeren ac tief zijn die er niet over peinzen hun landbouwgrond op te offe ren voor natuurcompensatie in het kader van de verdieping van de Westerschelde. „Volgens mij keek hij daar van op. Iedereen denkt dat het gaat om boeren die al blij zijn als ze hun grond kwijt zijn, omdat die toch niks oplevert. Maar niets is minder waar. Daarom is er ook enorm veel verzet tegen het inlaten van zout zeewater in de polders. Dat tast de vruchtbaarheid van de grond eromheen enorm aan." Het actiecomité wees Van Zand brink ook nog eens nadrukke lijk op het brede draagvlak dat het onder de Zeeuwse bevolking heeft verworven. „Dat wordt trouwens steeds breder. We heb ben niet alleen een kleine 3Q.000 handtekeningen tegen de ontpol dering verzameld, na die actie krijgen we nog steeds steunbe tuigingen binnen." De gedeputeerde verzekerde het comité dat hij met hen in ge sprek wil blijven. „Hij respec teert ons standpunt, zegt hij. Tja... dat zijn mooie woorden." „Het was goed om voeling te hebben met de tegenstanders" zegt Van Zandbrink zelf over het kennismakingsgesprek, „maar hun opmerkingen heb ben me niet verrast. Ik kan hun gevoelens, als boerenzoon, goed inschatten. Maar ik zat daar in functie, dat is toch anders." MIDDELBURG - Was de gebro ken arm van een mindervalide vrouw uit Kortgene te wijten aan de duw die zij kreeg van een 39-jarige plaatsgenoot? Die vraag bleef gisteren in Middel burg onbeantwoord. Wel vond de politierechter bewezen dat de man haar had mishandeld. Hij werd daarom veroordeeld tot zestig uur werkstraf. Aan het slachtoffer moet hij 409 eu ro schadevergoeding betalen. Het slachtoffer zou de echtgeno te van de verdachte in een kwaad daglicht hebben gesteld door tegen een man te vertellen dat hij tegen betaling seks met. haar mocht hebben. De 39-jari- ge man ging daarop verhaal ha len. De man zei het slachtoffer bij de schouders te hebben ge pakt en na een duw te zijn weg gelopen zonder zich verder om de vrouw, die op straat viel, te bekommeren. De ambulance dienst kwam die avond,ter plaat se, maar nam haar niet mee. De volgende morgen werd in het zie kenhuis geconstateerd dat het slachtoffer haar arm op twee plaatsen had gebroken, Raads vrouw C. Koole vond dat haar cliënt diende te worden vrijge sproken, omdat het niet vast stond dat het letsel een gevolg van de duw was geweest. De officier van justitie had tach tig uur werkstraf geëist. KAPELLE - Een 7,9, een dikke voldoende dus. Zo hoog scoort de dienstverlening van de gemeente Kapelle onder gebruikers, blijkt uit een enquête waaraan 182 klanten hebben meegedaan. Niet minder dan 92 procent is tevre den over de wachttijden en 75 procent vindt de openings tijden prima. Het laagste cijfer dat bezoekers gaven, was een 5 (drie keer) en het hoogste een 10 (negen keer). Ook al is de tevredenheid zo groot, Kapelle gaat nog pro beren het beter te doen door een enkele dag in de week 's avonds de publieksbalie te openen. Wellicht gebeurt dat donderdagavond tot 20.00 uur. Op donderdag is de balie al laat open, tot 18.00 uur. Of de gemeente zoekt aanslui ting bij de koopavond in Kapelle op vrijdag. Avondopen stelling hangt af van de kosten. Die worden op een rijtje gezet. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter ver klaarde gisteren een bezwaarschrift van een vijftigjarige inwoner van. Zaamslag ongegrond. De man moet alsnog 56 dagen gevangenisstraf uitzitten, omdat hij volgens de politierechter alle kansen bij een werkstraf had ver speeld. De man was vorig jaar juni veroordeeld tot honderdvijf tig uur werkstraf. Daarvan had hij 38 uur gewerkt. Om dat hij zijn afspraken niet nakwam met de reclassering werd de werkstraf als niet gelukt beschouwd. De officier gelastte daarop de omzetting van de taakstraf in een ge vangenisstraf, waartegen de Zaamslaggenaar bezwaar maakte. Het bezwaarschrift werd gisteren behandeld. De politierechter confronteerde de man met het verslag van de reclassering, waaruit bleek dat ze rekening hadden ge houden met zijn lichamelijke beperkingen en met hem veel geduld hadden gehad. Een reclasseringsmedewerker bevestigde dat de man aangepast werk was aangeboden, maar hij het snel liet afweten. Daarbij had de Zeeuws-Vlaming de indruk gewekt zich liever bezig te houden met zijn hobby. BORSSELE - De aansluiting van Rorssele op de tunnel weg moet verbeteren. Het in Borssele gevestigde busbe- - drijf AMZ heeft daarop aangedrongen bij de provincie. Wie in Borssele moet zijn en via de tunnelweg naar het dorp rijdt, weet de eerste keer nauwelijks welke kant hij wordt opgestuurd, zo'n vreemde kronkel maakt de weg. Wie de omgeving een beetje kent, laat dit een volgende keer wel uit zijn hoofd. Die rijdt komend uit Goes 'ge woon' over 's-Heerenhoek naar Borssele. En in de omge keerde richting zal hij ook door 's-Heerenhoek gaan. „Je rijdt zeker twee kilometer om", schat directeur A. Spruit van de AMZ. Spruit: „Onze buschauffeurs gaan ook door 's-Heerenhoek. Het is korter en het scheelt tijd." De verkeerssituatie is zo sinds de Westerscheldetunnel maart 2003 in gebruik is genomen. MIDDELBURG - In de nacht van donderdag op vrijdag is ingebroken in een woning in de Diamant. Er werden on der meer een gsm en autosleutels weggenomen. Ook de au to, een blauwe Renault Clio, werd gestolen. De waarde van de auto bedraagt ongeveer duizend euro. MIDDELBURG - Hartezorg, de vereniging van hartpatiënten, bidt op woensdag 21 novem ber een praatochtend. Deelnemers kunnen er van ge dachten wisselen over de proble men die mensen met een hart ziektehebben. $ok familieleden, partners en vrienden zijn welkom. De bijeen komst begint om 10.15 uur in de Zeeuwse bibliotheek in Middel- MIDDELBURG - Er komt geen zeejachthaven tussen Westka- pelle en Domburg. Dat heeft de gemeente Veere gisteren bekend gemaakt. De provincie en het waterschap zijn het met de ge meente eens dat een jachthaven in dat gebied niet past. Dat de jachthaven niet ten noorden van fetkapelle mag komen, wil met zeggen dat de gemeente de deur definitief dichtgooit. „Mis schien kan er een zeejachthaven komen ten zuiden van Westka- pelle", zegt wethouder J. Bostel aar. „Alleen zou de haven daar te dicht bij de vaargeul komen." Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur Redactie SCHOUWEN-DUIVELAIMD Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes |Tel: (0113)315500 ■Pax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet "vvvw.pzc.nl P-mail: web@pzc.nl Advertentie Den Dekker Muziek nnnrAli Pankow ZIERIKZEE - Aan kinderen uit eggen wat dementie is, lijkt niet zo eenvoudig. P. Slingen- berg van het Welzijnshuis in Zie ree en Allévo-medewerkster II, Muste van het Alzheimercafé op Schouwen-Duiveland willen laar toch aandacht aan beste gen, „Kinderen krijgen er in de praktijk immers mee te maken", constateren beiden. .Ze zien hun opa's en oma's soms heel erg veranderen", zegt Süngenberg. Volgens haar hoeft Jat niet tot een breuk te leiden nissen grootouder en kleinkind, la overleg met Muste heeft ze daarom gekozen voor een optre denvan het Vlaamse Vertelthea- ler ZamZam van S. Goethals met de voorstelling Opa met jmtjes. Die voorstelling is op woensdagmiddag 29 november tezien in het MFC in Zierikzee. .De voorstelling is geschikt voor kinderen en volwassenen, voor iedereen vanaf acht jaar ei- senlijk. Wij vieren op deze ma aier wat later dan gebruikelijk de Wereld Alzheimerdag. Die is officieel al in september gehou den, maar toen hadden we in de- se regio al zo veel activiteiten, dat we voor een later tijdstip hebben gekozen", vertelt Slin- genberg. Volgens Muste voorziet het Alz- in een behoefte. Die bijeenkomsten worden om de twee maanden gehouden, steeds in een andere kern. Het Alzhei mercafé is bedoeld voor patiën ten en mantelzorgers om in een informele sfeer ervaringen uit te wisselen en adviezen te krijgen. Het is echter niet de plek om kin deren iets te vertellen over de mentie, vindt Muste. Met de op voering van Opa met gaatjes ziet ze daar betere mogelijkhe den toe. „We zijn door collega's uit Zeeuws-Vlaanderen op het spoor gezet van dit Vlaamse Ver teltheater. Het biedt ons boven dien een goede mogelijkheid de scholen in Zierikzee er bij te be trekken", zegt Slingenberg. Van de aangeschreven basisscholen reageerde 't Kofschip enthou siast met het idee-de leerlingen van groep vijf voorafgaand aan de voorstelling een lied over opa's en oma's te laten zingen. Beetje raar De voorstelling Opa met gaatjes is gebaseerd op het gelijknami ge jeugdboek van Wally den Doncker. Actrice Goethals speelt het meisje Hanne. Het kind houdt veel van haar opa. Hij heeft haar ooit een pop gege ven. Die pop zit inmiddels vol gaatjes, net als opa. Hanne brengt haar grootvader in het rusthuis vaak een bezoekje. Soms doet hij een beetje raar. Dan noemt hij Hanne plotseling 'Liesje'. Hij zegt ook dikwijls hetzelfde en hij vergeet veel. Het meisje begrijpt dat eerst niet, maar uiteindelijk aan vaardt ze haar nieuwe opa zoals hij is. Hanne zal haar opa altijd graag blijven zien, met of zon der gaatjes. Goethals laat haar toneelpersonage vanuit diens ei gen belevingswereld vertellen over het aftakelingsproces van haar dementerende opa. De voorstelling in het MFC be gint om 14.30 uur. een fiets ongeveer zeven kilo weegt en al gauw twaalfduizend euro kost. Elke ren ner heeft er drie plus nog een speciale fiets voor de tijdritten. Handtekening Na het luisterdeel mochten de klasgeno ten van Robin een kijkje nemen in de bus van de Rabo-ploeg. Boogerd wilde mee gaan, maar kon zich nauwelijks door de menigte op het schoolplein worstelen. Al le kinderen wilden een handtekening op hun foto of petje. Zo vaak komt er ten slotte geen beroemdheid langs. Terug in de schoolklas mochten de kinde ren vragen stellen aan de wielrenner. Een bloemlezing: Hoe oud ben je? (34). Ben je zenuwachtig voor een wedstrijd? (Ja, zeker bij belangrijke ritten). Kun je tegen je verlies? (Ja). Op dat laatste wilde een jongen wel verder ingaan. „Als je zo goed tegen je verlies kan, waarom pro beer je dan toch te winnen?", wilde hij weten. „Omdat winnen het leukst is", antwoordde Boogerd. „Het heeft gewoon weinig zin om boos te zijn als dat niet lukt." Toen brak een spannend moment aan. Wat voor cijfer kreeg Robin voor zijn spreekbeurt? Juf Kirsa de Jonge noemde steeds een cijfer op, en kinderen die von den dat hun klasgenoot dat cijfer verdien de, konden hun hand opsteken. Ze begon bij de zes, maar de handen bleven om laag. Een zes en een half dan? Nee dus, pas bij 'tien min' gingen alle handen de lucht in. door Rob Paardekam HEINKENSZAND - Hij zat er een beetje onwennig bij. Michael Boogerd, Neer- lands beste wielrenner, laat liever de pe dalen rondgaan dan dat hij voor een klas vol kinderen zit. Toch maakte hij giste ren een uitzondering. De sportman kwam naar christelijke basisschool De Wegwijzer in Heinkenszand om Robin de Vos uit groep 8 te ondersteunen bij zijn spreekbeurt. Robins vader Piet is chauffeur bij de Ra- bobank-wielerploeg en had zijn zoon al een paar keer voorgesteld om zijn spreek beurt op school over het wielerteam te houden. Nadat hij een paar keer de boot had afgehouden, hapte zoonlief onlangs toe. Robin stuurde een mailtje naar Mi chael Boogerd en toen daar nog eens een telefoontje van Piet overheen kwam, kon de geboren Hagenaar geen nee meer zeg gen. Hij wilde de jongen wel komen steu nen. Zodoende zaten de twee gisteren gebroe derlijk naast elkaar voor de klas. Boo gerd leek het nog het spannendst te vin den, maar Robin gaf achteraf toe dat hij toch ook wel zenuwachtig was geweest. „Ik heb Michael al best vaak ontmoet, maar dit was toch wel heel bijzonder." Kampioen Robin vertelde alles wat hij weet over de Raboploeg. Dat die in 1995 door Jan Raas is opgericht, bijvoorbeeld. En dat Michael Boogerd zit met leerlingen van De Wegwijzer in de Rabobankbus. Robin de Vos (met bril) staat links achter hem. foto Willem Mieras er vier ploegleiders, twaalf masseurs, twee chauffeurs, vier dokters, zes mecani ciens en één pr-man in dienst zijn. En na tuurlijk dat Michael Boogerd twee etap pes in de Tour de France heeft gewonnen en twee keer Nederlands kampioen is ge worden. Op dat moment zag de wielren ner zich genoodzaakt om even in te grij pen. „Dat was drie keer." Robin liet zich niet van zijn stuk brengen en vertelde vrolijk verder. Over het eten bijvoorbeeld. Zo stonden veel van zijn klasgenoten er toch wel van te kijken dat de wielrenners een half uur voor de wed strijd begint vijf taartjes (bijvoorbeeld appeltaart) eten. Het ontbijt bestaat uit een flink bord pasta of zes boterham men. Robin wist verder te vertellen dat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 63