PZC Zondag geopend m Over aids kun je beter serieus zijn Donatie voor betere speelplaatsen Prachtig, maar wel door en door rot V Op uw whypotheek rentes! 30 jaar 4,50 Fout in bouwvoorschrift hersteld Debaters Pontes gesneuveld Voorwaardelijk voor handgemeen Aanpak ongelijk plaveisel Markt Wij geven u de helft cadeau! zeeuwse almanak Stoomboot Verzet tegen levende kerststal ACTIE Stichting Renesse reikt gemeente de helpende hand Drankrijder Redactie: 0113-315649 v/vvw.pzc. n I f.mail:redactie@ pzc.nl postbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. Ds lezersservice: 0800-0231231 zaterdag 18 november 2006 lO jaar 4,20 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland www.expertfd.nl DEN HAAG - De Raad van State heeft een streep gehaald door een fout bouwvoorschrift voor bijgebouwen en schu ren in Haamstedes bestemmingsplan. Eerder al heeft de gemeente Schouwen-Duiveland de fout erkend en be loofd het bouwvoorschrift te corrigeren. De Raad van Sta te heeft dat gisteren in een uitspraak bevestigd. Een in woonster van de Meidoornweg in Haamstede stapte naar de Raad van State, omdat ze vreesde in het ergste geval vanuit haar woning tegen een schuur van zes meter hoog te moeten aankijken. Het bestemmingsplan Bebouwde Kom Nieuw-Haamstede was onduidelijk over welke af stand er tussen nieuw te bouwen bijgebouwen en de erf- grens met de buren moet zitten. De provincie Zeeland ont hield op dat punt goedkeuring aan het bestemmingsplan. Het gevolg van dat besluit is dat er helemaal geen af standsmaten meer gelden. Door de schorsing van het be stemmingsplan is voorkomen dat iemand 'misbruik' van de fout maakt. ZIERIKZEE - Het debatteam van de Pontes Pieter Zee man uit Zierikzee heeft de derde en laatste voorronde van het Nederlands Kampioenschap niet overleefd. Het trio won weliswaar twee van de drie debatten, maar bleef in het totale puntenklassement net onder de cruciale elfde plaats steken. In totaal streden er gisteren in Tilburg der tig teams om een plek in de finale op 9 december in Lei den. Debater Maite Timmermans denkt dat haar team mo gelijk tekortschoot in helderheid, argumentatie en presen tatie. Op die onderdelen werd, naast de inhoudelijke bood schap, eveneens beoordeeld. MIDDELBURG - Een 31-jarige inwoner van Lewedorp is gisteren voor mishandeling en bedreiging van zijn ex-vriendin door de politierechter veroordeeld tot een voorwaardelijke werkstraf van zestig uur. Bovendien moet hij haar 147 euro schadevergoeding betalen. Het incident vond 8 juli plaats op een boerderij in Lewe dorp. De vrouw kwam die dag met haar paarden naar de boerderij en zocht de man op in de stal. Er onstond een ru zie die escaleerde tot een handgemeen. De man zou de vrouw tegen een menwagen hebben geduwd, die vervol gens op haar been belandde. Ook zou hij haar bedreigd hebben met een stok. De man erkende gisteren tijdens de zitting een slaande be weging met zijn vuist te hebben gemaakt. De officier van justitie eiste zestig uur werkstraf, maar de politierechter legde de Lewedorpenaar de werkstraf voorwaardelijk op. Daarbij hield hij rekening met het blanco strafblad van de man en de rol van de vrouw in het incident. GOES - De gemeente Goes begint maandag met het gelijk maken van de Grote Markt in Goes. Er kwamen veel klachten over hoogteverschillen. Die zouden vooral ge vaarlijk zijn voor mensen die slecht ter been zijn. De oost zijde wordt als eerste aangepakt. In het voorjaar volgt de westkant. (Advertentie) x Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. ''-'WSBIiê$A Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 "®as (Advertentie) www.woonboulevardbreda.nl 11.00 tot 17.00 uur De grootste openlucht-boulevard voor een gezellig dagje uit. Ruim 40 winkels voor wonen, zitten, slapen, opbergen, verlichten, eten, koken, kijken en luisteren, inrichten, kinderen, stoffering en nog veel meer. Afslag Breda West (naast IKEA) Gratis parkeren! In Hulst zijn ze volop bezig met het inrichten van het lo geeradres voor Sinterklaas. Er zijn al heel wat persoonlij ke spullen van de Sint uit Spanje overgekomen om hem het echte 'thuisgevoel' te ge ven; een grammofoon en een authentieke oude Triumpf typmachine, bijvoorbeeld. En een pakje sigaretten. Par don? Ja echt, maar dat werd snel verstopt. „Ach", zei een fotograaf van deze krant. „Het is toch alge meen bekend dat de Sint be hoorlijk verslaafd is? Waarom zingen we anders al jaren: 'Zie ginds komt de stoomboot uit Spanje weer aan'?" Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31, 4460 AA Goes TERNEUZEN - De Dierenbe scherming roept gemeentebestu ren op geen toestemming te ver ben voor het opzetten van kerststallen met levende dieren. De tijdelijke huisvesting van de .beesten die de kerstsfeer bij het o-M winkelend pubhek moeten ver hogen, is vaak provisorisch en a, i veroorzaakt te veel stress bij de leren, aldus de vereniging. De dierenbescherming vraagt de plaatselijke afdelingen in het iedeft 'and extra alert te zijn op het ge bruik van dieren in kerststallen. i#|Gemeentebesturen zouden aan vragen moeten weigeren. In de atëe standaardbrief die de lokale af- B delingen daarvoor kunnen ge ul pruiken, wordt expliciet verwe- Izon naar incidenten rond kerst- b Men, zoals de brand in Prin- Óoik senbeek twee jaar geleden. Twee schapen konden toen ter nauwernood ontsnappen uit de ÏÏs 3angestoken kerststal. (Advertentie) «INTERBANDEN tön 17/11 t/m 25/11 2006 bij aankoop 1 occasion boven 4.500,- setwinterbanden ind. velgen GRATIS'. SOPPEJAN autobedrijf koppejan Domburg 0118 - 58 14 87 4-bUU," Hovenier E. Janse probeert een bijna losgezaagd stuk van de stam van de rode beuk los te wrikken. door Inge Heuff ZIERIKZEE - Jo Meerdink staat met pijn in zijn hart naar de teloorgang te kij ken. De ruim 120 jaar oude rode beuk uit zijn tuin aan het Vrijpoortje in Zierikzee wordt verzaagd tot brandhout. Hovenier E. Jansé laat weer een blok hout vallen. Hoog in het bakje van de kraan werkt hij zich met de kettingzaag door de takken. Omstanders mompelen misprijzend. Zij menen dat de boom nog gezond is en dat hier sprake is van onge oorloofde kap. Meerdink weet wel beter. De monumentale beuk is echt dood, ook al komt er in het voorjaar nog wel blad in. Deze lente heeft hij de beuk laten scannen. Hij hoopte dat met het wegfre- zen van het rotte deel onder aan de stam het leven van de rode beuk verlengd kon worden. Maar dat bleek geen optie. „Hij is prachtig, maar wel door en door rot. De boom is een gevaar vopr de omgeving en moet gekapt worden." Meerdink laat vier meter staan als herinnering. Voor ho venier Janse blijft er genoeg te verzagen; uiteindelijk zal hij een kleine dertig ton haardhout rijker zijn. Met het verdwijnen van de rode beuk foto Dirk-Jan Gjeltema aan het Vrijpoortje heeft Zierikzee nu nog twaalf bomen of boomgroepen die voorkomen op de lijst van monumentale bomen van de Bomenstichting.Voor heel Schouwen-Duiveland zijn er 35 monu mentale bomen of boomgroepen vastge legd. Deze zijn minimaal tachtig jaar oud en zijn daarnaast bijzonder omdat ze bijvoorbeeld beeldbepalend zijn, of van cultuurhistorisch belang. Onder de Wieken besteedt aandacht aan kinderrechten en is in touw met schoenendozenactie door Ali Pankow BURGH-HAAMSTEDE - „Over aids en hiv kun je beter serieus zijn, want het is heel ernstig", zegt Coco Bordui, leerlinge uit groep acht van christelijke basis school Onder de Wieken in Burgh-Haamstede. Samen met klasgenoot Robin Bolijn heeft zij een spreekbeurt voorbereid voor de dag van de Rechten van het Kind, komende maandag. Suanne van der Graaf geeft een presentatie in groep zeven. Ze hebben er alle drie flink wat werk aan besteed. „We gaan het (Advertentie) Zaterdag 18 november: TIVOLI productshow! e TIVOLI produceert eigenzinnige producten die een toonbeeld van eenvoud zijn en daarnaast prachtig klinken. Louis Hemelaar ---li BANG OLUFSEN Loewe Bose Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 567614 wwv^btnnenuit.nl hebben over Kinderrechten, over Unicef en over aids en hiv dus", zegt Robin. Hij vindt het leuk een spreekbeurt te geven voor de klas en heeft er bewust voor gekozen om het samen met Coco te doen. „Ik kan haar ver trouwen, zodat we het serieus kunnen doen. Ik had natuurlijk ook mijn nichtje kunnen kiezen, maar dan waren we toch lol gaan maken bij de voorberei ding", weet hij uit ervaring. Het duo moet er rekening mee houden dat naast hun klasgeno ten ook de leerlingen van groep vier tijdens de spreekbeurt zul len aanschuiven. „We moeten het dus niet te moeilijk maken en duidelijk vertellen", neemt Coco zich voor. De drie kinderen zijn vol lof over Unicef. „Die organisatie zit goed in elkaar. Ze hebben alle maal materiaal waar we ge bruik van kunnen maken." Suanne heeft samen met haar moeder een boekje over aids in de Derde Wereld gelezen en over de besmetting en het leed dat die ziekte allemaal veroor zaakt. Samen met haar moeder heeft ze ook de indeling voor haar spreekbeurt gemaakt. „We hebben de ouders en groot ouders van Robin, Coco en Suan ne uitgenodigd erbij te zijn maandagochtend tijdens de spreekbeurten", zegt docente Jos Baar. Zij stimuleert als leer kracht bij Onder de Wieken spe cifiek extra aandacht voor kin deren elders in de wereld die het aanzienlijk minder goed hebben dan hier. Suanne van der Graaf, Coco Bordui en Robin Bolijn (van links naar rechts) bij de grote stapel versierde schoendozen met cadeautjes voor kinderen in Afrika, Azië of Oost-Europa. foto Dirk-Jan Gjeltema Naast de aandacht voor de Dag van de Rechten van het Kind, zijn de leerlingen deze weken dan ook weer volop in touw met het vullen en versieren van schoenendozen. Dat doen ze voor de landelijke actie 'Schoen maatjes'. Alle honderdtwintig leerlingen vullen een schoenendoos met wat schoolspullen, klein speel goed en toiletartikelen zoals tandpasta, zeep of een kam. De dozen worden vrolijk beplakt, geschilderd of gekleurd en die nen als geschenkje voor een kind in Afrika, Azië of Oost-Eu ropa. De dozen staan sinds gisteren als grillige berg opgestapeld in de gemeenschapsruimte en wor den volgende wéék door enkele ouders naar het Zeeuwse depot in Vlissingen gebracht. Vanaf daar worden ze verder getrans porteerd. „Leuk om te doen en fijn voor die kinderen daar om iets te krij gen. Stel voor dat wij voor Sin terklaas niks zouden krijgen. Dat zou niet leuk zijn." Daar over zijn Robin, Coco en Suanne het volledig eens. to Marcel Modde RENESSE - De Stichting Renes se wil 135.000 euro beschikbaar stellen als impuls voor het jeugd beleid op Schouwen-Duiveland. Hel geld is bestemd voor de in richting van skatebanen en het verbeteren van speelterreintjes. te beginnen, maar die planning is iets te optimistisch geweest. De verschillende offertes die zijn ingediend, zijn nog maar net beoordeeld en één bedrijf is uitgenodigd voor een nader ge sprek, Volgens de wethouder is het nu nog slechts een kwestie van tijd. „De begroting is vorige week door de raad goedgekeurd. De financiële middelen zijn er, dus de bouw gaat hoe dan ook door", zegt Houtekamer zonder een nieuwe termijn te noemen. Ondergrond De gemeente heeft echter nagela ten ook de aanpassing van de on dergrond mee te nemen in het kostenplaatje voor de banen, al dus D. Kooman van de Stich ting Renesse. Dat probleem speelt ook op het terrein rond om diverse speeltoestellen voor jongere kinderen, verspreid over het eiland. Daarnaast komt de gemeente geld tekort voor de aanpassing en nieuwbouw van speeltuintjes, zo kwam onlangs aan het licht. De vermogende stichting las in de PZC over het klein gebrek en trok aan de bel. „Daarop is een heel lijstje met mogelijke bestemmingen onze kant op gekomen", vertelt Koo man. De wensen zijn informeel besproken en met het verzoek om meer gegevens terugge stuurd naar de gemeente. Wan neer die toelichting voor de vol gende bestuursvergadering van 18 december binnen is, besluit de stichting de in het vooruit zicht gestelde 135.000 euro al dan niet toe te kennen. MIDDELBURG - Een veertigja- ian(i! hgeOostkapellenaar is voor her taald dronken rijden door de po- jcAiij lilierechter veroordeeld tot vijf- licn maanden rijontzegging, waarvan tien voorwaardelijk en 550 euro boete. (ij werd op 28 mei betrapt met uira twee keer meer drank op in toegestaan. Hij zat nog in .jn proeftijd een vorige voor- 2 waardelijke rijontzegging. De of ficier van justitie had vijftien maanden rijontzegging, waar vanvijf voorwaardelijk en 550 boete geëist. 2 lie éénmalige donatie zou bete- ooHittenen dat er wat meer ruimte ■W Somt in het gemeentelijk bud- 00 |et, aldus wethouder G. Houte- kamer (Welzijn). Dat biedt per- j-pectief voor de opening van de gevraagde jeugdhonken in Oos- terland en Brouwershaven en let opknappen van de reeds be ide jongerenontmoetings- ;s (jop) in Scharendijke. I De gemeente legt momenteel de laatste hand aan de bouw van een skatepark aan de Schelde- in Zierkzee. Daarnaast II komt er een mobiele skatebaan jieop toernee gaat langs de onl iggende plaatsen. Aanvankelijk 'as het de bedoeling uiterlijk »ze maand met de constructie ie etsyj die (J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 61