Gedeputeerde bezoekt actiegroep mm da mensen .nl 6 v Meer dan een postzegel PZC >i6P: Man moet alsnog gevangenis in Lintje voor muzikale vrijwilligster Vlissingen grijpt naast Architectuurprijs Verzet tegen levende dieren in kerststal Gebeurtenissen deel je Standpunten ongewijzigd na informele gesprekken over ontpoldering Beste klanten. SCHILDERSBEDRIJF^ SSENIER www.letternet.nl Voor een zorgzame begeleiding De Bevelanden j.C. Hoekman Mensenlinq.nl; dé site met alle overlijdensberichten uit uw regio. Zoek, vind en reageer! Ge ixl zaterdag 18 november 2006 door Wout Bareman ZAAMSLAG - Gedeputeerde W. van Zandbrink (kust en na tuur) heeft de afgelopen dagen informeel overleg gevoerd met leden van het actiecomité tegen ontpoldering. Actieleidster M. de Feijter uit Zaamslag ontving de gedeputeerde thuis. „We heb ben hem duidelijk gemaakt dat er helemaal niets is veranderd aan onze argumenten, ook niet na het gesprek." Het ging, benadrukte Van Zand brink, om een kennismakings gesprek. Eerder deze week sprak hij ook informeel met te genstanders van de ontpolde ring op Zuid-Beveland. Van Zandbrink verzekerde de actievoerders dat de commissie- Maljers, die zoekt naar alterna tieven voor de ontpoldering en die oplossingen moet aandragen voor verbetering van de getijden- natuur, in december met een ad vies komt. Van Zandbrink: „Ik heb Maljers onlangs nog gespro ken. Hij heeft gemeld dat de tijd t^ kort is om alle alternatieven uit te zoeken. Het komt er zo goed als zeker op neer dat hij zijn bevindingen bij ons op tafel legt en dat wij daar verder mee aan de slag moeten; de zaken dus verder moeten aanpakken." Verrast Volgens De Feijter was de gede puteerde verrast over het feit dat in de polders rond Zaamslag veel ambitieuze, jonge boeren ac tief zijn, die er niet over peinzen hun landbouwgrond op te offe ren voor natuurcompensatie in het kader van de verdieping van de Westerschelde. „Volgens mij keek hij daar van op. Iedereen denkt dat het gaat om boeren die al blij zijn als ze hun grond kwijt zijn, omdat die toch niks oplevert. Maar niets is minder waar. Daarom is er ook enorm veel verzet tegen het inla ten van zout zeewater in de pol ders. Dat tast de vruchtbaar heid van de grond eromheen enorm aan." Het actiecomité wees Van Zandbrink ook nog eens nadrukkelijk op het brede draagvlak dat het onder de Zeeuwse bevolking heeft ver- worven. „Dat wordt trouwens steeds breder. We hebben niet al leen een kleine 30.000 handteke ningen tegen de ontpoldering verzameld, na die actie-krijgen we nog steeds steunbetuigingen binnen." De gedeputeerde verzekerde het comité dat hij met hen in ge sprek wil blijven. „Hij respec- ,Het was goed om voeling te heb- kennismakingsgesprek, „maar lens, als boerenzoon, heel goed teert ons standpunt, zegt hij. ben met de tegenstanders" zegt- hun opmerkingen hebben me inschatten. Maar ik zat daar in Tja... dat zijn mooie woorden." Van Zandbrink zelf over het niet verrast. Ik kan hun gevoe- functie, dat is toch anders." door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Aandacht voor de digitale presentatie en be langstelling van Engelse en Pool se stadsbestuurders voor burger participatie. Maar een architec tuurprijs heeft het reisje naar Sevilla niet opgeleverd. Wethouder Tineke Verhage van volkshuisvesting is terug in Vlis singen. Zonder European Urban and Regional Planning Award. „We hebben niet gewonnen. Heel jammer." Het project Dokkershaven was de Nederlandse inzending voor de Europese architectuurprijs. Donderdag was de uitreiking in Sevilla. Een Spaans project ging er met de prijs vandoor. „Toeval lig", zegt de wethouder cynisch. „Dat schoot ook even door mijn hoofd. Zeker toen bleek dat de eervolle vermelding ging naar een plan in Sevilla." Toch heeft Vlissingen wel degelijk wat ge wonnen, vindt Verhage. „Aan dacht. We hebben informatiema teriaal uitgedeeld en er was aan dacht voor onze digitale presen tatie. Daarbij werd de nadruk gelegd op burgerparticipatie, de reden waarom dit plan de Neder landse inzending was. Na o: presentatie hebben stads, stuurders uit andere landen het; I een en ander aan ons gevraagd^ Er was lof. En ze waren nieuws- gierig of de inmenging van buna gers het proces niet verstoort Hoe ze reageren, wilden ze we ten. Ik denk dat ik ze ervan hel kunnen overtuigen dat het juist goed is om te weten wat de be volking denkt." ;.or E Investeerders, waar de gemeen te zo op hoopte met de prijs, we- HISS ren er niet. „Maar ik moet zeg. «ra gen dat het tot nu toe heel goed gaat met Dokkershaven. Er ^el hebben zich al twintig géïnteres- lfn seerde ontwikkelaars gemeld ö'n! Grote investeerders. Ik denk ze- ^ct ker dat er bij zijn die reagert °P! op de aandacht die wij kregen.' a' Dat was de reis naar Sevilla ze- wee ker waard, vindt de wethouder i*s'e En dat geldt ook voor de Neder- 'D''i landse nominatie, waar Vlissin gen 1400 euro voor heeft moeten neerleggen. „Is dat zo? Dat zou ®tr; best kunnen. Hoe dan ook, he: i®ct: was indrukwekkend. De omge- be ving, maar ook de waardering id r Jammer alleen dat we die nie: ^er mee naar huis konden nemen." Jslag F. A. Schermer-Kramer is gisteren benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. foto Willem Mieras door Aector Dooms door Peter Oggel en Raymond de Frel TERNEUZEN - De Dierenbe scherming roept gemeentebestu ren op geen toestemming te ver lenen voor het opzetten van kerststallen met levende dieren. De tijdelijke huisvesting van de beesten, die de kerstsfeer bij het winkelend publiek moeten ver hogen, is vaak provisorisch en veroorzaakt veel te veel stress bij de dieren, aldus de vereni ging. De Dierenbescherming vraagt de plaatselijke afdelin gen in het land extra alert te zijn op het gebruik van dieren in kerststallen. Gemeentebestu ren zouden aanvragen moeten weigeren. In de standaardbrief die de lokale afdelingen daar voor kunnen gebruiken, wordt expliciet verwezen naar inciden ten rond kerststallen, zoals de brand in Prinsenbeek twee jaar geleden. Twee schapen konden toen met hulp van passanten ter nauwernood ontsnappen uit de aangestoken kerststal. Ook noemt de vereniging de kerst stal in Dongen waar ook gepro beerd is brand te stichten. door Mieke van der Jagt WEMELDINGE - Zingen is ge zond en muziek maakt vrolijk. Wie dat niet gelooft, moet eens in het Goese ziekenhuis of in een van de verpleeghuizen naar de ziekenomroep Nomen Nescio gaan luisteren. Daar presenteert mevrouw F. A. Schermer-Kra mer, 81 jaar en al 30 jaar vrijwil liger bij Nomen Nescio, het ver- zoekplatenprogramma. Tijdens de jaarlijkse vrijwilli- gersbijeenkomst van Nomen Ne scio, gisteren in Wemeldinge, kwam de Goese loco-burgemees ter S. van 't Westeinde met een lintje voor de trouwe discjoc- key. Ze is benoemd tot lid in de Orde van Oranje Nassau. In haar eerste jaren bij Nomen Nescio, doorkruiste Schermer de ziekenhuizen en de aangeslo ten verpleeghuizen om verzoek platen te verzamelen. Ze kon de patiënten goed helpen bij hun keuze omdat ze erg veel van mu ziek weet, vooral van zang en koorzang. Die kennis is haar bij andere vrijwilligersactiviteiten ook goed van pas gekomen. Het Zuid-Bevelands Dameskoor pro fiteerde niet alleen van haar fraaie sopraanstem, maar ook van haar stuwende kracht als be stuurslid. In serviceflat De Scha kel, waar ze woont, dirigeert ze het Schakelkoor en in het Oos- terscheldeziekenhuis leidt ze het koor dat de katholieke ere diensten opluistert. Inmiddels is dat koor gefuseerd met zijn pro- testantste evenknie. Ook bij de Zonnebloem is me vrouw Schermer geen onbeken de. Tijdens de jaarlijkse i*eisjes zorgde ze ervoor dat iedereen in een opperbeste stemming was en bleef. Hoe? Met zang natuur lijk! MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter verklaarde gisteren een bezwaarschrift van een 50-jarige inwoner van Zaam slag ongegrond. De man moet alsnog 56 dagen gevangenisstraf uitzitten, omdat hij volgens de politierechter alle kansen bij een werkstraf had verspeeld. De man was vorig jaar juni ver oordeeld tot 150 uur werkstraf. Daarvan had hij 38 uur ge werkt. Omdat hij zijn afspraken niet nakwam met de reclassering werd de werkstraf als niet ge lukt beschouwd. De officier ge lastte daarop de omzetting vs de taakstraf in een gevangi straf, waartegen de Zaamslaj naar bezwaar maakte. Het zwaarschrift werd gisteren b handeld. De politierechter confront de man met het verslag van reclassering, waaruit bleek ze rekening hadden gehoud met zijn lichamelijke bepei gen en met hem veel geduld; den gehad. Een reclassering de werker bevestigde dat de; aangepast werk was den, maar hij het snel liet ah ten. Daarbij had de Zeeuws-1/1 ming de indruk gewekt zich' ver bezig te houden met zijnho by (vogels). (Advertentie) Chinees-Indisch Specialiteiten Restaurant TAH-XIN Markt 49 4331 LK Middelburg Na ruim 25 jaar met plezier ons restaurant te hebben gerund, hebben wij besloten ermee te stoppen per 1 december 2006. Wij danken u voor uw trouwe bezoeken aan ons restaurant in al deze jaren. Indien u nog in het bezit bent van een volle zegelkaart, kunt u deze nog gebruiken t/m 30 november 2006. Wij wensen u het beste toe en bedanken u namens de directie en het personeel. Begrafenis- en Crematieverzorging OVERTOOM-GROEN Kantoor en rouwcentrum: Van Dishoeckstraat 620 4382 XW Vlissingen Telefoon: 0118-413417 ÖM EN MACHT BEREIKBAAR OP: (0113)311444 Overal te ontbieden Alle voorzieningen om thuis op te baren Aandacht voor uw persoonlijke wensen INFORMATIE PAKKET op aanvraag verkrijgbaar (gratis en vrijblijvend) UITVAARTZORGCENTRUM Hoofdkantoor: Geldeloozepad 20,4463 AJ Goes (0113) 227525 Rouwcentra: Geldeloozepad 20 Goes - Kitskinderseweg 1 kapelle Facilitair Bedrijf: Langeweg 1 's-Gravenpolder «■■3Üy www-u'tvaartzor§centrum-nl Griepvaccinaties Veerse huisartsen vinden plaats in de week van 20 t/m 25 november van Tol Ubels/Helmes Rullens/Bats van Eede/Hidskes van de Male Serooskerke Oostkapelle Grijpskerke Westkapel Ie Zoutelande dagelijks van 17.00-17.30u dagelijks van 17.00-17.30u dagelijks van 17.00-17.30u ma/wo/vr van 17.00-17.30u maandag/dinsdag: donderdag: 14.00-15.00u 17.00-18-OOu 19.00-19.30u volgens oproep Compleet Op Mensenlinq.nl vindt u een compleet overzicht van alle overlijdensberichten uit uw regio. Op eenvoudige wijze vindt u de gezochte overlijdensadvertentie en kunt u deze bekijken. Ervaar het levensverhaal van de overledene. Interactief U kunt op de site het condoleance bericht lezen en een bericht achterlaten^ waarin u uw medeleven betuigt. Bovendien kunt u via de site direct een deelnemingskaart of rou.wböeket versturen. Een kleine moeite en toch vaak een grote troost. Informatief Op Mensenlinq.nl vindt u veel onderwerpen die direct of indirect te;.maken hebbén: met overlijden. Alie adressen op het gebied van uitvaart em afscheid worden op de site vermeld. Een initiatief van Provinciale Zeeuwse Courant Ruim i op de 3 Nederlanders krijgt kanker kinder postzegels ...bijvoorbeeld voor lljits in Kroatië: „t ik een uur lopen naar school. 'Vroeger moest ik ee dat hst M ver was, ging ik soms met. Omdat er eenkwartier ouer. Nu ik een fiets neo, u Ana meer en ik heb meer tijd Ife mis geea dag „oor mijn Huiswerk. Eu om met mijn vrienden.' De Stichting Kinderpostzegels helpt met uw geld kinderen in binnen- en buitenland. Kijk op www.kinderpostzegels.nl idea; -:ZilU aagt jkste rile Inner daal ibriel (ent censt ïlburj lor J< it is 'rin Hg va: tgulie ïteei jke he itvir elext ilise :hd :een aakil gen. dos Door fflen, 'dac kis] «en inde en. iee zou riode jj^ voor kinderen door kinderen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 58