Busbedrijf wil betere ontsluiting Symposium over duaal besturen PZC Een wielrenner eet veel taartjes Drukke dag voor populaire Sint Yeere torpedeert idee zeejachthaven Man krijgt werkstraf voor mishandelen buurtgenote lorssele vanaf tunnelweg alleen bereikbaar via rare kronkel Supervet feest in Goederenloods Michael Boogerd over de vloer Dienstverlening in Kapelle is oké Voorwaardelijk voor handgemeen Inbraak in horecabedrijf Debaters Pontes gesneuveld Mountainbiken door de Zak Vernieling in Renesse Promotie Kats en Colijnsplaat zaterdag 18 november 2006 b 15 ijonrAector Dooms jUDDELBURG - Was de gebro ken arm van een mindervalide (jouw uit Kortgene te wijten m de duw die zij kreeg van een !9-jarige plaatsgenoot? Die traag bleef gisteren in Middel weg onbeantwoord. Wel vond rlilierechter I. Woltring bewe- iij dat de man haar had ge- juivd en bij de keel had vastge pakt. Hij werd daarom wegens lishandeling veroordeeld tot zestig uur werkstraf. Aan het slachtoffer moet hij 409 euro schadevergoeding betalen. Het incident was een gevolg van een uitlating die de vrouw had gedaan over de echtgenote van de verdachte. De gehandicapte vrouw zou de echtgenote in een kwaad dag licht hebben gesteld door tegen een man te vertellen dat hij te gen betaling seks mocht hebben met de vrouw van de verdachte. Ze zou de man naar de woning van de verdachte hebben ge stuurd. De 39-jarige man ging daarop op 5 juli verhaal halen bij het slachtoffer. Getuigen hadden ge zien dat de mindervalide vrouw, die dronken was, bij haar keel werd gepakt. De man zei haar bij de schouders te hebben ge pakt en na een duw te zijn weg gelopen zonder zich verder om de vrouw, die op straat viel, te bekommeren. De ambulancedienst kwam die avond ter plaatse, maar nam haar niet mee. De volgende morgen werd in het ziekenhuis geconstateerd dat het slachtoffer haar arm op twee plaatsen had gebroken en dat de elleboog uit de kom was geschoten. Raadsvrouw C. Koole vond dat haar cliënt diende te worden vrijgesproken, omdat het niet vaststond dat het letsel een ge volg van de duw was geweest. „Het ambulancepersoneel is weggegaan. Zij hadden de arm breuk moeten zien." De straf- pleitster vond het aannemelij ker dat het letsel bij het (dron ken) slachtoffer later is ont staan. Officier van justitie E. Bethle hem eiste tachtig uur werkstraf. Zij meende wel dat het slachtof fer ook een aandeel had gehad in het incident. De politierech ter kon zich wel vinden in de vi sie van de raadsvrouw, maar achtte de mishandeling toch be wezen. .jnor Harmer» van der Werf BORSSELE - De aansluiting Borssele op de tunnelweg uoet verbeteren. Het in het |orp gevestigde busbedrijf AMZ heeft daarop aangedron gen bij de provincie. fiein Borssele moet zijn en via je tunnelweg naar het dorp rijdt, weet de eerste keer nauwe- Sjks welke kant hij wordt opge stuurd, zo'n vreemde kronkel weg. Wie de omgeving ueetje kent, laat dit een vol le keer wel uit zijn hoofd. |ie rijdt komend uit Goes 'ge- over 's-Heerenhoek naar le. En in de omgekeerde richting zal hij ook door 's-Hee- itÉoekgaan. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE bevelandeiwtholen Stationspark 28 Postbus31 4460 AA goes Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Gornelleke Blok Willem van Dam Mieke van der Jagt Rob Paardekam Koen de Vries (sport) darmen van der Werf centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (O1'13)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl 'NTERIMET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl tunnelweg gekozen. De angst be stond dat doorgaand (vrachtver keer anders door de Zak van Zuid-Beveland (door Ovezande en langs 's-Gravenpolder) tus sen de tunnelweg en rijksweg A58 bij Kapelle zou gaan rijden. „Het is gelukt om dat te voorko men", aldus W. Blommaert van de provincie. In antwoord op Spruit heeft de provincie dan ook laten weten dat de huidige aansluiting op de tunnelweg blijft, totdat de Sloe- weg tussen de tunnelweg en de A58 is verdubbeld. Verkeer kan dan zo snel doorstromen over de Sloeweg dat niemand meer door de Zak zal willen 'kachelen'. In 2012 moet de Sloeweg verbreed zijn. Blommaert: „Maar dat wil niet zeggen dat dan ook de aan sluiting op Borssele verandert. Het idee leeft wel, maar geld is er nog niet." Spruit is niet van plan zich bij de afwijzende reac tie uit Middelburg neer te leg gen. „2012 is te ver weg." Hij put enige hoop uit de medede ling van de provincie dat 'op kor te termijn overleg is gepland met het waterschap'. Verkeer uit Borssele wil ook wel eens de poldertvegen nemen om af te snijden. Borssele is niet optimaal ontslo ten, 's-Heerenhoek zit met extra verkeer. Hét was voor de provin cie kiezen of delen. Blommaert: „Voor ons heeft het tegengaan van sluipverkeer door de Zak het zwaarst gewogen." Hij er kent dat daardoor het sluipver keer door 's-Heerenhoek is ge groeid. De gemeente Borsele heeft in het dorp verkeersmaat- eregelen genomen. „Maar controle op de maximum snelheid is er niet", zegt secreta ris P. de Moor van de dorpsraad 's-Heerenhoek. Zij laat weten de actie van de AMZ te steunen. AMZ-directeur Spruit weet dat het moeilijk wordt iets te wijzi gen vóór 2012. „Ik blijf er mijn best voor doen, via de politiek en ondernemersvereniging. Niet alleen voor mijzelf, ook voor an dere ondernemers en inwoners van Borssele." je rijdt zeker twee kilometer schat directeur A. Spruit m de AMZ die in Borssele 'een Ikke vijftig' bussen heeft slaan. Spruit bekent: „Onze bus- ehauffeurs gaan ook door 's-Hee- enhoek. Het is korter en het scheelt tijd." verkeerssituatie is zo sinds Be Westerscheldetunnel maart 13 in gebruik is genomen. Ifennen doet het niet. Vandaar ll Spruit bij de provincie aan bel heeft getrokken. De iMZ-directeur vindt dat Borsse- een directere aansluiting op e tunnelweg moet krijgen, el verzoek is onlangs goed- ïels afgewezen. De provincie in samenspraak met de ge- meente Borsele doelbewust voor jen moeilijke aansluiting op de - Een feest organiseren, dal moet je kunnen. Robert Wa- vorijn en Attila van der Velde uit Goes hebben wat dat betreft sporen wel verdiend. Na een succesvolle Queensday-pre- party, in april, komt er nu op 2 december een feest onder de Supervet in de Goederen loodsin Goes. )e ervaring heeft geleerd dat ze ierdriehonderd feestgangers af Omen op de dj's, de muziek en eaankleding van de Goederen- Is. Want die locatie, afgele- en toch midden in de stad, was ook met Koninginnedag af- geladen. Het feest begint om I f,00 uur en is pas om 2.00 uur «gelopen. Het is de bedoeling J iatde Supervet-party's met eni- I regelmaat worden gehouden. Michael Boogerd ging met leerlingen van De Wegwijzer de Rabobankbus in. Robin de Vos (met bril) staat links achter hem. door Rob Paardekam HEINKENSZAND - Hij zat er een beet je onwennig bij. Michael Boogerd, Neer- lands beste wielrenner, laat liever de pe dalen rondgaan dan dat hij voor een klas vol kinderen zit. Toch maakte hij gisteren een uitzondering. De sportman kwam naar christelijke basisschool De Wegwijzer in Heinkenszand om Robin de Vos uit groep 8 te ondersteunen bij zijn spreekbeurt. Robins vader Piet is chauffeur bij de Ra- bobank-wielerploeg en had zijn zoon al een paar keer voorgesteld om zijn spreekbeurt op school over het wieler- team te houden. Nadat hij een paar keer de boot had afgehouden, hapte zoonlief onlangs toe. Robin stuurde een mailtje naar Michael Boogerd en toen daar nog eens een telefoontje van Piet overheen kwam, kon de geboren Hage naar geen nee meer zeggen. Hij wilde de jongen wel komen steunen. Zodoende zaten de twee gisteren gebroe- derlijk naast elkaar voor de klas. Boo gerd leek het nog het spannendst te vin den, maar Robin gaf achteraf toe dat hij toch ook wel zenuwachtig was geweest. „Ik heb Michael al best vaak ontmoet, maar dit was toch wel heel bijzonder." Robin vertelde alles wat hij weet over de Raboploeg. Dat die in 1995 door Jan Raas is opgericht, bijvoorbeeld. En dat er vier ploegleiders, twaalf masseurs, twee chauffeurs, vier dokters, zes meca- niciens en één pr-man in dienst zijn. En natuurlijk dat Michael Boogerd twee etappes in de Tour de France heeft ge wonnen en twee keer Nederlands kam pioen is geworden. Op dat moment zag de wielrenner zich genoodzaakt om even in te grijpen. „Dat was drie keer." Robin liet zich niet van zijn stuk bren gen en vertelde vrolijk verder. Over het eten bijvoorbeeld. Zo stonden veel van zijn klasgenoten er toch wel van te kij ken dat de wielrenners een half uur voor de wedstrijd beginnen met vijf taartjes (bijvoorbeeld appeltaart) eten. Het ontbijt bestaat uit een flink bord pasta of zes boterhammen. Robin wist verder te vertellen dat een fiets onge veer zeven kilo weegt en al gauw twaalf duizend euro kost. Elke renner heeft er drie plus nog een speciale fiets voor de tijdritten. Na het luisterdeel mochten de klasgeno ten van Robin een kijkje nemen in de bus van de Rabo-ploeg. Boogerd wilde meegaan, maar kon zich nauwelijks door de menigte op het schoolplein wor stelen. Alle kinderen wilden een handte kening op hun foto of petje. Zo vaak komt er tenslotte geen beroemdheid langs. Terug in de schoolklas mochten de kin foto Willem Mieras deren vragen stellen aan de wielrenner. Een bloemlezing: Hoe oud ben je? (34). Ben je zenuwachtig voor een wedstrijd? (Ja, zeker bij belangrijke ritten). Kun je tegen je verlies? (Ja). Op dat laatste wil de een jongen wel verder ingaan. „Als je zo goed tegen je verlies kan, waarom probeer je dan toch te winnen?", wilde hij weten. „Omdat winnen het leukst is", antwoordde Boogerd. „Het heeft ge woon weinig zin om boos te zijn als dat niet lukt." Toen brak een spannend mo ment aan. Wat voor cijfer kreeg Robin voor zijn spreekbeurt? Dat beoordelen gaat op de Wegwijzer op een heel demo cratische manier. Juf Kirsa de Jonge noemde steeds een cijfer op, en kinde ren die vonden dat hun klasgenoot dat cijfer verdiende, konden hun hand op steken. Ze begon bij de zes, maar de handen bleven omlaag. Een zes en een half dan? Nee dus, pas bij 'tien min' gin gen alle handen de lucht in. Zo gingen de kinderen naar huis met foto's en een handtekening en Robin met een mooi cijfer op zak. door Mieke van der Jagt KORTGENE - De gemeente Noord-Beveland houdt donder dag 14 december een sympo sium over de bevoegheden en de rolverdeling van bestuursorga nen in het duale tijdperk. Het symposium is bedoeld voor Zeeuwse bestuurders en wordt gehouden in samenwerking met de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). De gemeenten in Nederland mo gen dan vijf jaar geleden zijn overgestapt van het monistische naar het duale stelsel, op heel veel plaatsen wordt er nog maar weinig van gebakken. Ook in Zeeland blijkt het moeilijk voor raadsleden om de hoofdlijnen vast te houden en om het college van burgemeester en wethou ders aan te sturen in plaats van het te volgen. Niet zelden is het in Zeeuwse gemeenten bij een cosmetische ingreep gebleven: de wethouders zijn gaan verzit ten, er is een lezenaar neergezet en er wordt veel en hard geroe pen dat de afstand tussen bur ger en bestuurder kleiner moet. Noord-Beveland heeft zich in middels opgeworpen als een soort duaal laboratorium voor door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Er komt geen zeejachthaven tussen Westka- pelle en Domburg. Zo'n haven zou het landschap te veel aantas ten. Dat heeft de gemeente Veere gis teren bekendgemaakt. Volgens wethouder J. Bostelaar (PvdA) zijn de provincie en het water schap het met de gemeente eens dat een jachthaven in dat ge- bied niet past. „Als daar een jachthaven komt, wordt het hele karakter van de kust aangetast. We hébben voor dat gedeelte juist gekozen voor de ontwikke ling van natuur. Aan de zuid-westkust van de gemeente is toeristische ontwikkeling wel mogelijk." Dat de jachthaven niet ten noor den van Westkapelle mag ko men, wil niet zeggen dat de ge meente de deur definitief dicht gooit. „Het is misschien moge lijk om een zeejachthaven te ma ken aan de zuidkant van West kapelle", 'zegt Bostelaar. „Al leen is dat nautisch moeilijk, hebben we ons door Rijkswater staat laten vertellen. De haven zou daar te dicht bij de vaargeul komen te liggen." Mede-initiatiefnemer H. van den Tol is teleurgesteld. „Het waren ambitieuze en gecompli ceerde plannen. We onderzoe ken wel of er aan de zuidkant nog mogelijkheden zijn." Zeeland. De raad maakt zelf de programmabegroting en neemt het voortouw in beleidszaken. Het symposium wordt dan ook door de gemeenteraad gehou den. Geleerde Als hoofdspreker heeft de raad H. Hennekens weten te strik ken, lid van de Raad van State en een van de meest vooraan staande staatsrechtsgeleerden in Nederland. Hennekens staat bekend als een bevlogen spre ker. Vanuit de Zeeuwse gemeentepo litiek zijn twee sprekers uitgeno digd: het Reimerswaalse raads lid A. Jumelet (CU) en de Borsel- se wethouder M. Vermue-Ver- mue (CDA). De dagvoorzitter is E. van Tel lingen, consulent Vernieuwing simpuls van de VNG. KAPELLE - Een 7,9, een dikke voldoende dus. Zo hoog scoort de dienstverlening van de gemeente Kapelle onder gebruikers, blijkt uit een enquête waaraan 182 klanten hebben meegedaan. Niet minder dan 92 procent is tevre den over de wachttijden en 75 procent vindt de openings tijden prima, Het laagste cijfer dat bezoekers gaven, was een vijf (drie keer) en het hoogste een tien (negen keer). Ook al is de tevredenheid zo groot, Kapelle gaat nog pro beren het beter te doen door een enkele dag in de week 's avonds de publieksbalie te openen. Wellicht gebeurt dat donderdagavond tot 20.00 uur. Op donderdag is de balie al laat open, tot 18.00 uur. Of de gemeente zoekt aanslui ting bij de koopavond in Kapelle op vrijdag'. Avondopen stelling hangt af van de kosten. Die worden op een rijtje gezet. MIDDELBURG - Een 31-jarige inwoner van Lewedorp is gisteren voor mishandeling en bedreiging van zijn ex-vriendin door de politierechter veroordeeld tot een voorwaardelijke werkstraf van zestig uur. Bovendien moet hij haar 147 euro schadevergoeding betalen. Het incident vond 8 juli plaats op een boeixlerij in Lewe dorp. De vrouw kwam die dag met haar paarden naar de boerderij en zocht de man op in de stal. Er onstond een ru zie die escaleerde tot een handgemeen. De man zou de vrouw tegen een menwagen hebben geduwd, die vervol gens op haar been belandde. Ook zou hij haar bedreigd hebben met een stok. De man erkende gisteren tijdens de zitting een slaande beweging met zijn vuist te hebben ge maakt. De officier van justitie eiste zestig uur werkstraf, maar de politierechter legde de Lewedorpenaar de werk straf voorwaardelijk op. Daarbij hield hij rekening met het blanco strafblad van de man en de rol van de vrouw in het incident. SINT-MAARTENSDIJK - Bij een inbraak in een horeca bedrijf aan de Haven in Sint-Maartensdijk zijn in de nacht van donderdag op vrijdag enkele tientallen pakjes sigaretten gestolen. Een getuige had een auto, met daarin drie personen, met hoge snelheid vanaf het Havenplein richting Oude Tonge zien rijden. De politie zag deze auto rijden op de rijksweg bij Nieuw Vossemeer. De drie inzit tenden, twee inwoners van Bergen op Zoom van 18 en 19 jaar en een 23-jarige man uit Roosendaal, werden aange houden. Er wordt onderzocht of zij betrokken zijn bij de ze inbraak en de mannen zijn overgebracht naar Toren- tijd. ZIERIKZEE - Het debatteam van de Pontes Pieter Zee man uit Zierikzee heeft de derde en laatste voorronde van het Nederlands Kampioenschap niet overleefd. Het trio won weliswaar twee van de drie debatten, maar bleef in het totale puntenklassement net onder de cruciale elfde plaats steken. In totaal streden er gisteren in Tilburg der tig teams om een plek in de finale op 9 december in Lei den. Debater Maite Timmermans denkt dat haar team mo gelijk tekortschoot in helderheid, argumentatie en presen tatie. Op die onderdelen werd, naast de inhoudelijke bood schap, eveneens beoordeeld. door Mieke van der Jagt GOES - Drukke tijden voor Sint Nicolaas. Winkeliersverenigin gen, sportclubs, gemeentebestu ren, ze vechten om zijn aan dacht. Vandaag is Sinterklaas met gemak de meest geboekte at tractie op de Bevelanden en Tho- len. Hóe hij het doet is een raad sel, maar de Sint is overal tege lijk: in Middelburg, in tal van dorpen én op televisie. In Oud-Vossemeer komt hij ta melijk vroeg. Rond de klok van 13.00 uur begint een rondgang door het dorp bij dorpshuis De Vossekuil, waar de i stoet om 14.00 uur weer aankomt. Om 14.00 uur wordt het pas echt druk. Dan komt de heilige met zijn gevolg aan bij 't Kloos ter van Rilland. Na een rond gang door het dorp begroet hij in het dorpshuis Luctor et Emer- go om 15.00 uur eerst de kleine kinderen tot en met groep 4 en om 16.00 uur de grotere basis- schooljeug'd. Burgemeester J. Gelok van Bor sele ontvangt Sinterklaas om 14.00 uur op het balkon van het gemeentehuis in Heinkenszand. Muziekverniging Euterpe bege leidt het gezelschap naar De Stenge waar de kinderen kun nen bijpraten met Sinterklaas tijdens een feestelijk program ma. Muziek wacht Sint ook in Kam perland, waar om 14.00 uur de Koninklijke muziekvereniging EMM uit Kortgene op de Land- bouwhaven klaarstaat om de stoomboot te verwelkomen. Ie dereen gaat daarna in optocht 's-HEER ARENDSKERKE - De Zak van Zuid-Beveland is mor gen het decor van een mountain bike-toertocht vanuit 's-Heer Arendskerke. Inschrijven kan van 9.30 tot 12.00 uur in het Arendhuis aan de Torenrïng. De deelnemers kunnen kiezen uit 25 en 45 kilo meter. Het Arendhuis is kleed- en doucheruimte en fietsen kun nen er na afloop worden afge- spoten. De organisatie is in han den van wielercomité 's-Heer Arendskerke. naar het De Casembroothuis, waar de kleintjes tot en met groep 3 een kindermiddag voor geschoteld krijgen. De grotere kinderen kunnen van 15.30 tot 17.00 uur pret maken bij een kin derdisco in De Sik. Ook in Krabbendijke staat de burgemeester, A. Huisman van Reimerswaal, vol verwachting klaar om Sint Nicolaas een warm welkom te heten. Dat ge beurt om 14.00 uur in het cen trum van het dorp. De kinderen hebben dan een halfuur eerder bij de muziektent al een kaartje gekregen en een ballon, die ze nog even moeten vasthouden tot dat de rondgang door het dorp, die om 14.15 uur begint, eindigt bij De Meiboom. Daar gan de ballonnen de lucht iri en begint een Sinterklaasdisco. RENESSE - Op de Roelandsweg in Renesse is gistermiddag door drie 18-jarige inwoners van de gemeente Schouwen-Duiveland een plantenbak vernield. De drie werden op heterdaad be trapt en aangehouden. Ze had den de plantenbak omgedraaid, die daarbij beschadigd raakte. COLIJNSPLAAT - Inwoners van Kats en Colijnsplaat kun nen maandag laten weten hoe zij de toekomst van hun dorp zien. Stichting Promotie Colijnsplaat en Kats houdt de bijeenkomst vanaf 20.00 uur in dorpshuis De Brug in Colijnsplaat. Ze geeft zelf een kleine voorzet: meer mo gelijkheden voor wandelen, fiet sen, skeeleren, meer of minder toeristen en samenwerking tus sen dorpsraden en ondernemers verenigingen. (Advertentie) Den Dekker I Muziek KAPELLE 0113-330330 www.dendekkermuziek.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 57