PZC Nieuwe terminal baart zorgen Zondag geopend Veel verandering op grens Zeeland en West-Brabant Boodschap In de sloot rentesl 30 jaar 4,50 Afwikkeling vrachtverkeer belangrijkste vraagstuk voor Nieuw dorp Drankrijder is hardleers Jongen betrapt met vuurwerk Zadels gestolen Wij geven u de helft cadeau! WINTERBANDEN ACTIE 2nd influenZ trekt genoeg publiek Oplossingen nieuwbouw Nazareth Aanpak ongelijk plaveisel Markt Louis Hemelaar IJ I lL BANG OLUFSEN Loewe Bose zeeuwse almanak Stoomboot 0113-315649 wAV.pZG.nl ^iail:redactïe@ pzc.nl ijslbus 314460 AA Goes ijvertentie-exploitatie: Md-en Midden-Zeeland: 0113-315520; j-juws-Vlaanderen: 0113-315570; llionaal: 020-4562500. lezersservice: 0800-0231231 18 november 2006 1 jaar 3,90 5 jaar 4,05 10 jaar 4,20 editie Bevelanden-Tholen M-Harmen van der Werf pJWDORP - De komst van jilhavenbedrijf South Sea Ter- jgnnl in Vlissingen-Oost roept pgtekens op bij de dorpsraad «dorp. lp zich heeft de bewonersorga- isatie niets tegen uitbreiding jnde economische activiteiten ihet naastgelegen haven- en in geeft secretaris Dam aan. „Vlissingen- Dast is belangrijk voor de werk eenheid, ook voor inwoners Nieuwdorp. Dat mag je niet jefen." fear dat ontslaat de dorpsraad iet van de verplichting om de evolgen van nieuwe ontwikke len in de gaten te houden, al as Van Dam. Wij zijn dan ook wel genood- lakt te reageren op de vergun- voor nieuwkomer South Terminal. Anders heb je niets meer om op terug te ko en," Staldiahaven outh Sea Terminal, een samen- erkingsverband van de Vlaam- Ihavenbedrijven Sea-Invest en «idnatie, komt aan cle Scaldia- jven. Ce firma gaat stukgoed, contai- en andere vracht behande- Iiavenschap Zeeland lorts wil halverwege 2007 net de bouw van de eerste kade eginnen. Ie dorpsraad Nieuwdorp wil mor de vestiging van South Sea rminal garanties wat betreft: geluid- en lichtproductie, de wikkeling van het verkeer, de van gevaarlijke stoffen bde zichtbaarheid. „Deverlich- Üng komt dertig meter hoog", MIDDELBURG - De Middel- jse politierechter I. Wol- ling heeft gisteren een veertig- jarige inwoner van Oostkapelle oor herhaald dronken rijden iroordeeld tot vijftien maan- en rijontzegging, waarvan tien 'en voorwaardelijk en 550 woboete. Ie drankrijder werd op 28 mei zijn woonplaats betrapt met sn alcoholgehalte van 515 mi- n, terwijl hij nog in zijn roeftijd' zat van tien maanden oorwaardelijke rijontzegging. Ie politie had de verdachte die chtend in zijn auto met hoge d naar huis zien rijden, ladat de man de auto in de par- eergarage onder zijn woning ad gezet, werd hij aangehou- Ifficier van justitie E. Bethle- eiste vijftien maanden rij- eggihg, waarvan vijf maan- len voorwaardelijk en 550 euro oete, U was gewaarschuwd", wees de reeentelijke veroorde- voor dronken rijden. De 'ostkapellenaar voerde nog ex- ases aan, waardoor de politie ker tot een mildere uit- praak kwam. 1EIMERSWAAL - In een school- febouw in de gemeente Reimers- raal werd gisteren rond 11.30 'w een 16-jarige inwoner van ^•Gravenpolder door een leer dicht betrapt met vuurwerk. had twintig strijkers bij 1. Deze werden in beslag ge- i(®en door de politie. De 16-ja- zal worden doorverwezen Halt. weet Van Dam. „De containers worden tot zeven stuks opgesta peld. De containerkranen krij gen al met al een hoogte van honderd meter. De terminal wordt zichtbaar vanuit Nieuw dorp, ook al zit er een groengor- del tussen." Dat de haventerminal te zien zal zien, is niet het ergste in de ogen van de bewonersorganisa tie. Ze is vooral beducht voor een toename van geluidoverlast. Van Dam: „Zo vragen we ons af of het lawaai van het overslaan van de containers niet naar ons terugkaatst." Als het om geluidhinder gaat, baart een toename van vracht verkeer de dorpsraad nog het meest zorgen. Het merendeel van de vrachtwagens voor South Sea Terminal zal vlak langs de westkant van Nieuw dorp rijden, over de weg van en naar de oude vuilnisbelt. „Het zou veel beter zijn", stelt secre taris Van Dam, „als vrachtau to's niet meer over die weg hoe ven te rijden, maar vanaf de Sloeweg rechtdoor naar Vlissin gen-Oost kunnen. Dat zou ons heel wat geluidoverlast van ver keer besparen." De Borselse wet houder M. Vermue-Vermue (CDA, verkeer) laat weten zich wel in dat idee te kunnen vin den, maar het is niet één, twee, drie te realiseren. In het verleng de van de Sloeweg lopen belang rijke leidingen en ook wat be treft de verkeersafwikkeling ligt het niet eenvoudig. De Sloeweg sluit er aan op de tunnelweg en deze kruising is al druk. „We gaan daar binnenkort nog over praten met de provincie en havenschap Zëeland Seaports", meldt VermueVermue. „Daarbij willen we niet alleen naar de gevolgen van de vesti ging van deze nieuwe terminal kijken, maar naar het hele ge bied." GOES - Een kraan van het loon- en verhuurbedrijf Paauwe uit Yerseke heeft gister ochtend even op zijn kant in de sloot langs de Deltaweg bij Goes gelegen. De chauf feur, die zijn voertuig over de Klaphekkeweg reed, schrok, raakte met zijn wielen in de berm en het gevaarte ging aan het kantelen. De chauffeur kwam met de schrik vrij en ook de kraan mankeerde niets. Er moest wel een andere kraan komen om het ding weer recht op zijn wielen en op weg te helpen. foto Willem Mieras door Sanne Schelfaut NIEUW-VOSSEMEER - Asfalt van de A4, gigantische windmo lens, honderden hectares vol kas sen en andere bedrijven. Als de ze plannen allemaal doorgaan, verandert het landschap op cle grens met Brabant de komende jaren drastisch. 'Er komt veel op ons af. Heel veel.' Energiebedrijf Eneco maakte de- ze week zijn plannen bekend om in samenwerking met vijf agra riërs tien windmolens in de pol ders bij Nieuw-Vossemeer en Dinteloord te plaatsen. Molens met een totale hoogte van 135 meter. Het windmolenpark (vijf turbi- GOES - Uit een schuur bij een woning in de Zuidvliedstraat in Goes zijn drie zadels en een hoofdstel gestolen. De schade be draagt meer dan 3000 euro. Advertentie nes in de Prins Hendrikpolder bij Nieuw-Vossemeer en vijf in de Annapolder bij Dinteloord) is het zoveelste grootschalige project dat in de gemeente Steenbergenis gepresenteerd. Want met de aanleg van de snel weg A4, wanneer is nog niet dui delijk maar voorlopig is 2010 de deadline, de afronding van glas tuinbouwgebied het Westland tussen Lepelstraat en Steenber gen, het AFC bij Dinteloord en die molens, is het behoorlijk druk geworden op de Steenberg- se activiteitenkalender. In Nieuw-Vossemeer wordt in eerste instantie niet bijster posi tief gereageerd op de vijf turbi nes die in de Prins Hendrikpol der staan ingepland. „In het ver leden is er vanuit de dorpsraad verzet geweest tegen het plan om 18 molens op deze locatie neer te zetten. Nu zijn het er vijf, maar dan wel met een gi gantische hoogte. En voor het ge voel komen ze wel heel dicht bij het dorp te staan. Wij zullen ons als dorpsraad de komende tijd Advertentie 'v M Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. G kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. V; Meteen abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - Ó231231Jig et aflabct van Zeda Van 17/11 t/m 25/11 2006 bij aankoop van een occasion boven 4.500, set winterhanden incl. velgen Autobedrijf GRATIS! KOPPEJAN AUTOBEDRIJF KOPPEJAN Domburg 0118 - 58 14 87 www.autokoppejan.nl goed laten informeren over de ef fecten van dit plan", meldt J. Verhallen, secretaris van de dorpsraad. R. Kloet, medewerker van ener giebedrijf Eneco, laat weten dat zijn bedrijf de komende weken de boer opgaat om zoveel moge lijk vragen te beantwoorden. „Het ligt gevoelig bij omwonen den, dat is normaal. Toch probe ren wij zoveel mogelijk mensen te overtuigen van ons duurzame project." Doel van Eneco is dat een meerderheid van de raad- spartijen begin volgend jaar een initiatiefvoorstel zullen indie nen om de windmolenparken mogelijk te maken. Wethouder B. van Resteren van de gemeente Steenbergen heeft 'windmolens' in zijn portefeuil le. Hij laat weten dat het college van B en W nog geen officieel standpunt heeft over het plan. „Dat zullen wij verwerken in een milieubeleidsplan. Die op dracht hebben we van de raad gekregen en daar past windener gie prima in. Het is sowieso on derdeel van het raadsprogram- ma om duurzame energie te sti muleren in deze gemeente." Volgens de wethouder steekt het gemeentebestuur in op 'investe ren en ontwikkelen'. „Dan is het niet gek dat er wat gaat verande ren. Het is niet alleen bedrijvig heid wat de klok slaat, maar denk ook aan ons plan om bij de Steenbergse haven honderden woningen te bouwen, het plan Waterfront. Op heel veel vlak ken is er op dit momènt leven in de Steenbergse brouwerij. We zullen dan ook heel goed onze in woners moeten blijven betrek ken bij al deze ontwikkelingen." 's-HEER-ABTSKERKE - Gecombineerde informatie is negen van de tien keer verhelderend. Maar in de Van der Plassestraat in 's-Heer-Abtskerke werkt het verwarrend. Ineens ga je je af vragen wie er eigenlijk meedoet, en met wat. De vraag is: wat is hier de boodschap? foto Willem Mieras mvw.expertfd.nl KWADENDAMME - Popfestival 2nd influenZ wist gister avond genoeg bezoekers te trekken. En dat op een nieuwe plek, De Burcht in Kwadendamme, én met een hogere en treeprijs, vijf in plaats van twee euro. Voorzitter Pascal de Punder van 2nd influenZ was tevreden. ,,We hebben in anderhalve week 150 kaartjes verkocht in de voorver koop. Lang niet gek." De bands namen gisteravond ook nog eens ruim honderd aanhangers mee. ,,De zaak is leuk gevuld", zei De Punder. ,,Zo veel mensen als er nu zijn, hadden we in De Klomp in Ovezande - de vorige locatie - niet meer kunnen toelaten." 2nd influenZ, een initiatief van de jongerenraad Borsele, blijft dus in De Burcht. De Punder: ,,Als het deze eerste keer slaagt, kan het alleen maar drukker worden." In De Burcht mogen 350 bezoe kers. De kaartjes zijn inclusief busvervoer vanuit Goes, al le dorpen van Borsele, Vlissingen/Middelburg én terug. 's-GRA'VENPOLDER - Omwonenden van de Lange- weg-Nazareth in 's-Gravenpolder hebben gisteravond overeenstemming bereikt over voorstellen waardoor nieuwbouw op die plek in hun ogen aanvaardbaar wordt. Een belangrijk bezwaar richtte zich tegen de komst van een dertien meter hoge 'toren' op de hoek van het Naza reth. Voorgesteld wordt de 'toren' naar de Langeweg te verzetten, waardoor die in het verlengde van de Goese- straatweg - dé toegangsweg töt 's-Gravenpolder - komt te staan. Volgens deskundigen van woningcorporatie R B Wonen zou dat minder fraai zijn. Voorzitter A. Walhout van de dorpsraad 's-Gravenpolder liet gisteravond weten dat de kwaliteitscoördinator van de gemeente de 'toren' in het verlengde van de Goese- straatweg juist beter tot z'n recht vindt komen. Omwonen den dragen ook oplossingen aan voor de verkeersafwikke ling en het parkeren. De voorstellen gaan maandag onder meer naar de gemeente. „Worden ze overgenomen, clan worden geen bezwaren ingediend", 'aldus Walhout. De nieuwbouw moet ruimte bieden aan twaalf studio's voor begeleid wonen en twaalf appartementen voor ouderen. GOES - De gemeente Goes begint maandag met het gelijk maken van de Grote Markt in Goes. Daartoe is besloten, omdat er veel klachten kwamen over cle hoogteverschil len. Die zouden vooral gevaarlijk zijn voor mensen die slecht ter been zijn. De oostzijde wordt als eerste aange pakt. De weekmarkt; zal dadr geen last van ondervinden. Dat is anders als in het voorjaar de westkant op de schop gaat. Het college overlegt binnenkort met de ambulante handel over oplossingen. Advertentie www.woonboulevardbreda.nl 11.00 tot 17.00 uur De grootste openlucht-boulevard voor een gezellig dagje uit. Ruim 40 winkels voor wonen, zitten, slapen, opbergen, verlichten, eten, koken, kijken en luisteren, inrichten, kinderen, stoffering en nog veel meer. Afslag Breda West (naast IKEA) Gratis parkeren! Alles voor in en om het huis (Advertentie) Zaterdag 18 november: TIVOLI productshow! TIVOLI produceert eigenzinnige producten - die een toonbeeld van eenvoud zijn en daarnaast prachtig klinken. Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 567614 www.binnenuit.nl In Hulst zijn ze volop bezig met het inrichten van het lo- geeradrès voor Sinterklaas. Er zijn al heel wat persoonlij ke spullen van de Sint uit Spanje overgekomen om hem het echte 'thuisgevoel' te ge ven; een grammofoon en een authentieke oude Triumpf typmachine, bijvoorbeeld. En een pakje sigaretten. Par don? Ja echt, maar dat iverd snel verstopt. „Ach", zei een fotograaf van deze krant. „Het is toch alge- meen bekend dat de Sint be hoorlijk verslaafd is? Waarom zingen we anders al jaren: 'Zie ginds komt de stoomboot uit Spa7ije weer aan'?" Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31, 4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 55