E340 SINGLE ES40 Op de baan kan ik echt mijn ei kwijt ALBUM PZC Sint en zijn Pieten zijn weer in het land s Wil Soulvation neemt videoclip op met telefoons Level 42 catchy en virtuoos Bauer behaagt met een rijkdom aan ideeën - zaterdag 18 november 2006 1. Jan Smit - Op Weg Naar Geluk (4) 2. John Legend - Once Again (3) 3. Frans Bauer - Voor Altijd (1 4'Robbie Williams - Rudebox (2) 5, J.J. Cale Eric Clapton - The Road To Escondido (-) 6, Lucie Silvas - The Same Side (5) 7.Wolter Kroes - Langzaam (-) 8. Justin Timberlake - Futuresex/ Lovesounds (10) 9 Paul De Leeuw - Mooi! Weer Een Cd!(6) 0 De Club Van Sinterklaas - De Hits Van 2006 (22) 11. Ilse Delange - The Great E 2 James Morrison - Undiscovered (9) 3. Meat Loaf - Bat Out Of Hell 3 (7) 4. Maria Mena - Apparently Un affected (11) 15. Kus -Kus Gaat Los (17) >6. The Pussycat Dolls - Pcd (14) 7.Frans Bauer - Bauer Top 100 (-) 8. K3-Ya Ya Yippee (19) 9. Katie Melua - Piece By Piece (13) !0. Christina Aguilera - Back To Basics (21) !1. Andre Hazes - Hazes 100 (18) !2 Gordon - Zoveel - Het Beste Van !3.Damien Rice - 9 (-) '4. Andre Rieu - New York Memories (30) !5. Bruce Springsteen - We Shall Overcome - The Seeger Sessions (16) !6.Corinne Bailey Rae - Corinne Bailey Rae (24) !7. Julio Iglesias - Romantic Classics (-) !8. John Mayer - Continuum (15) !9.Boris - Holy Pleasure (12) 10. Karin Bloemen - Bloemen Zingt/Sings Streisand (-) 11. Evanescence - The Open Door (20) 12. Blof- Umoja (29) 13.Jamiroquai - High Times: Singles 1992-2006 (-) 14. Enigma - A Posteriori (27) 15. Scissor Sisters - Ta-dah (28) 16. Lucie Silvas - Breathe In (-) 17. The Alan Parsons Project - The Dutch Collection (-) 18. Red Hot Chili Peppers - Stadium Arcadium (-) 19. Josh Groban - Awake (-) 10. Guus Meeuwis - Live In Het Philips Stadion 2006 (34) 1. U2 Greenday - The Saints Are Coming (34) 2. Scissor Sisters -1 Don't Feel Like Dancing (2) 3. Marco Borsato Lucie Silvas - Everytime I Think Of You (1) 4.The Pussycat Dolls -1 Don't Need A Man (4) 5.Beyonce - lrreplaceableJ9) 6.Madonna - Jump (24) 7.Christina Aguilera - Hurt (6) 8.Shakira ft Carlos Santana - Il legal (11) 9. Razorlight - America (10) 10. Jan Smit - Als De Morgen Is Ge komen (5) 11. James Morrison - You Give Me Something (3) 12.Coole Piet - Paniek In De Con- fettifabriek (-) 13.Cascada - Everytime We Touch (13) 14.Supermode - Tell Me Why (7) 15.Tiesto ft Maxi Jazz - Dance4life (8) 16. Justin Timberlake ft T.I. - My Love (-) 17. Erick E*- The Beat Is Rockin' (20) IB. Basshunter - Dota (25) 19. John Legend - Save Room (15) !0. Body Rox - Yeah Yeah (17) !1. Ilse Delange - The Lonely One (18) !2. Racoon - Brother (14) 13. Robbie Williams - Lovelight (23) !4. Nelly Furtado ft Timbaland - Promiscuous (16) !5. Bob Sinclar 8t Cutee-B - Rock This Party (21) !6. Meat Loaf ft Marion Raven - It's All Coming Back To Me Now (26) !7. Jeckyll Hyde - Frozen Flame (27) !8. Pakito - Moving On Stereo (12) 19- Van Velzen - Baby Get Higher (22) 10. Maria Mena - Just Hold Me (36) 11. Snow Patrol - Chasing Cars (31) 12. Kus - Dag En Nacht (-) 13. Justin Timberlake - Sexyback (29) Basshunter - Boten Anna (19) !5.The Kooks - She Moves In Her Own Way (37) '6. Gebroeders Ko - Sinterklaas Boot (-) 17. Nick Simon - De Soldaat/ Vaarwel Verleden (28) 18. Ali B ft Ziggi - Till Morning (-) 19. Evanescence - Call Me When You're Sober (30) 10. Ferry Corsten ft Guru - Junk (40) De Nederlandse band Soul- vation heeft de videoclip ;an de single 'Phone in the Air' 'Pgenomen met de camerafunc- •ie van mobiele telefoons. De 'toep zegt daarmee een primeur «hebben. De clip is te zien op ■Avw.youtube.com. Ronald Molendijk van Soul- jation vindt het logisch om pro- essionele camera's links te la- en liggen. „Wij zien steeds neer dat mensen tijdens optre- 'ens met hun telefoons in de ucht staan om met vrienden de nuziek te delen. Wij vonden het laarom een uitdaging om aan te ■°nen dat je met telefoons ook ;en waardige videoclip kan op- ]emen ."ANP Esther Vermue: „Lekker voluit gaan op de 400 of de 800 meter. Joh, da's echt een grandioos gevoel." foto Willem Mieras Bewegen, altijd bewe gen. Waar en hoe, dat maakt niet uit. Als Esther Vermue (18) haar energie maar kwijt kan. En aan energie heeft de atlete geen gebrek. Wat heet. De ener gie spat bij wijze van spre ken haar lijf uit. Als lava uit een vulkaan. Haar mot to? „Een dag niet bewogen, - is een dag niet geleefd" lacht ze breeduit. Logisch, dat de afgelopen maanden voor haar - van wege een hamstringblessure - een kwelling waren. Esther: „Voluit trainen was niet moge lijk. Vreselijk als je altijd pijn voelt bij het aanzetten tijdens een sprintje. Gelukkig kan ik nu weer blessurevrij trainen. Een enorme bevrijding. Lekker weer voluit gaan op de 400 of de 800 meter. Joh, da's echt een gran dioos gevoel." De studente logistiek startte ei genlijk vrij laat met haar atle- tiekcarrière. „Ik ging op m'n veertiende een keertje mee naar een training van AV'56 in Goes en toen bleek dat ik een aardige 1000 meter in de benen had. Ach, in het begin hop je van het ene naar het andere atletiekon- derdeel. Kijk je vooral wat je het beste ligt. Ik deed zelfs mee aan de zevenkamp, maar op de werponderdelen - speer, discus en kogel - liet ik veel punten lig gen. Ben ik dus maar vlug mee gestopt. Bij het kogelstoten zul je mij dus echt niet meer zien. Het fópen beviel mij stukken be ter. Ik liep twee seizoenen mee in de Zeeuwse crosscompetitie, maar echt supergoed ging dat ook weer niet. M'n beste presta tie? Een tweede plaats in het eindklassement. Nee, op de baan kan ik pas echt m'n ei kwijt. Vooral op de 400 en de 800 meter. Lekker kort en explo sief, dat is precies op m'n lijf ge schreven." Pijn Tijdens de NK in 2004 was er brons voor Esther op de 400 me ter en de afgelopen twee jaar ein digde ze steeds op een vierde plek op deze afstand. „Het laat ste NK liep ik al met pijn en dan kun je nooit het uiterste uit je lijf halen. Dat is echt balen, want je wil wel, maar de pijn blokkeert alles. Maar goed, ik richt nu m'n pijlen op volgend jaar. Dat moet echt mijn seizoen worden. Het accent ligt op de 400 meter. Als junior kan ik nog een keertje vlammen om een top prestatie neer te zetten. De in doorkampioenschappen in Gro ningen begin 2007? Nou nee, die zijn niet het hoofddoel. Weet nog niet of ik daar wel aan de start kom. De training is daar in ieder geval niet op gericht." Inmiddels woont en traint Es ther in Rotterdam. „Ik ben lid van Rotterdam Atletiek. Een pri ma club met echte toptrainers, zoals sprinttrainer Piet Verha gen. Echt iemand, die - wat tech niek betreft - op details let. Pas frequentie, coördinatie, voetaf wikkeling, allemaal onderdelen, die perfect moeten zijn. Ik houd daar wel van. Wil altijd perfec tie. Tenslotte moet alles klop pen, van de start tot de finish. Trainen is voor mij dan ook één groot feest. Ja, zelfs het tien kilo meterloopje op de maandag avond. 'Rondje gevangenis' noe men we dat, omdat we met de groep in Overschie langs de ge vangenis lopen." In Rotterdam woont en traint inmiddels een echte Zeeuwse en clave. Naast Esther zijn ook Ma- non van Oosten en Dorien Dek lid van Rotterdam Atletiek. „Best leuk die onderlinge con tacten. Trouwens de band met AV'56 is ook nog steeds intact. Op zondagochtend train ik op de baan in Goes. Doordat de Goese en Rotterdamse trainers een uitstekend contact hebben, sluiten de trainingen naadloos op elkaar aan." Lopen is de rode draad in Esthers leven. „Ik kan er al m'n. energie in kwijt. Zeven dagen per week. En tussendoor? Dan pak ik de fiets. Door m'n ham stringblessure ben ik maar gaan wielrennen. Kon ik ten minste zo m'n energie kwijt. Wist trou wens niet, dat wielrennen ook zo leuk is. In het weekend lek ker knallen door de polders hier bij Lewedorp. Wie weet, wordt dit wel m'n volgende passie." Hans Segboer Level 42 keert deze week te rug op de Nederlandse po dia. De comeback wordt bege leid door de cd Retroglide, geen goedkoop verzamelaartje, maar een volwaardig album met tien nieuwe nummers. Net als in de jaren tachtig, de tijd van gouwe ouwe als Lessons In Love, Hot Water en Running In The Fami ly, barst het van de catchy deu nen en virtuoze baspartijen van Mark King. Het album begint sterk met het up-tempo 'Dive In to The Sun' en de weergaloze, hypnotiserende single 'The Way Back Home'. Daarna zakt het tempo en wordt het materiaal minder spannend. In zijn geheel doet Retroglide echter niets on der voor het materiaal dat Level 42 vanaf eind jaren tachtig pro duceerde. Geenszins vernieu wend (de titel is goed gekozen), wel onderhoudend. Martin Groenewold Level 42: Retroglide - W14/ Uni versal, 50.44 min. The Bauer Melody Of 2006 is gewoon een fijne aaneen schakeling van nummers die be hagen, zegt Berend Dubbe over zijn project met het Metropole Orkest. Het is niet te vergelijken met het door hem bewonderde conceptalbum Smile van Brian Wilson, wil hij maar zeggen. Maar Bauer, de band van Dub be en zijn vriendin Sonja van Hamel, maakt wel lieve popmu ziek met wonderlijke melodieën en aparte sampletjes en arrange menten. Normaal gesproken elektronisch geproduceerd, nu met echte instrumenten. Een droom van Dubbe, werkelijk heid geworden op het Cross- linx festival. De uitvoeringen met het orkest zijn subtiel en ge ven Bauer meer warmte. De onbeholpenheid is nu wel verdwenen. Bauer behaagt met een rijkdom aan ideeën, smaak vol uitgevoerd. Maaike Borst Bauer: The Bauer Melody Of 2006 - Excelsior, 45.02 min. ER IS ALLEEN EEN KLElN PROBLEEMPJE MET DE A PSTË LLiNS Wanneer Winky op de eer ste dag van het nieuwe schooljaar over haar vakantie moet vertellen, zou ze het liefst van schaamte in de grond zak ken: 'Iedereen is benieuwd wat je te vertellen hebt', zegt juf Si- grid. 'Ik ook, denkt Winky. Ik ben ook heel benieuwd wat ik ga vertellen. Ik heb niks meege maakt. Nou ja, ik heb wel iets meegemaakt, maar dat hou ik mooi geheim.' Vanaf Jan Schenkmans 'St. Ni- kolaas en zijn knecht' (het eer ste echte sinterklaasboek, 1851) heeft de goedheiligman zich van alles moeten laten welgevallen. Geen malligheid bleef hem be spaard. Maar kan het idioter dan Sinterklaas die nu zelfs met een finaal kaalgeschoren hoofd (luizen!) de straat en het dak op moet?* Een daverend succes was vorig jaar de familiefilm 'Het paard van Sinterklaas' van Tamara Bos. Daarin verhuist de zesjari ge Winky Wong met haar moe der vanuit China naar Neder land. Alles is hier anders en Win ky heeft het daar niet makkelijk mee. Op school hoort ze over Sinterklaas, een lieve man van wie je cadeautjes krijgt. Dat brengt haar op een idee. Van de film (bekroond met o.a. een Gouden Kalf voor het beste scenario) bestaat onder dezelfde titel en eveneens van Tamara Bos een hartveroverend voor leesboek. Het vervolg daarop verscheen vorige maand. In Waar is het paard van Sinter klaas? zit Sinterklaas weer in Spanje, zijn paard logeert een jaarlang op de boerderij van tan te Cor en oom Siem. Winky mag voor Amerigo zorgen: 'Amerigo ziet er schitterend uit. Winky kijkt trots naar haar werk. Ajne- rigo's vacht is helemaal schoon geborsteld. En haar manen zijn gekamd. Winky pakt de bezem uit het schoonmaakhok. De stal moet schoongeveegd. Al het vie ze stro moet weg, er zit plas en illustratie Fiep Westendorp uit Sint en kerst met Pim Pom poep in. Dat stinkt. Maar ook weer niet. Winky vindt het ei genlijk wel lekker ruiken.' Jam mer genoeg kan van Winky's vu rigste wens - op Amerigo rijden - gèen sprake zijn, 'terwijl ze het makkelijk kan'. Jaja. Het zal voorlezers geen moeite kosten het oor te krijgen van al wie gelooft. En wie iets ouder dan zes is en van de hoed en de rand weet? Die leest een lief ver haal met genoeg geestigs voor een vette knipoog om wat zich vanaf het begin laat raden en toch een spannend avontuur blijft. Een tegenvaller is dat na pagina 115 een lang wachten be gint. In 2007 pas zal 'Waar is het paard van Sinterklaas?' op het witte doek te zien zijn. Na 'De heerlijkste 5 december in vijfhonderdvierenzeventig jaar' (2004) en 'Jip en Janneke: Sinterklaas komt!' (2005) is Sint en kerst met Pim Pom van Mies Bouhuys met tekeningen van Fiep Westendorp opnieuw een alleraardigst cadeauböekje voor in een klein schoentje. De tekeningen uit de tijd toen een goeie Piet nog moorzwart was, gaan in deze speciale uitgave, een hebbedingetje, vergezeld van nieuwe versjes van Mies Bouhuys: 'Heus, het is echt waar hoor!/ Het staat in de krant:/ Sint en al zijn Pieten/ zijn weer in het land.//Wat 'k zou willen zijn, Pim?/ illustratie Fiep Westendorp uit Sint en kerst met Pim Pom Poezensinterklaas/ met jou als mijn knechtje: poézenpieter- baas.' Er zit veel onbegrijpelijke kwaakspraak in liedjes waar mee we Sinterklaas toezingen. Neem bijvoorbeeld 'Sinterklaas kapoentje' dat iedereen kent, maar waarvan slechts weinigen weten dat de kindervriend erin wordt aangeroepen als een haan die geen haan meer is en dus bij de hennetjes weinig klaarspeelt. In Oude en Nieuwe Sinterklaas liedjes geeft Ivo de Wijs met zes nieuwe liedteksten op muziek van Sunna Wehrmeijer het gen re een nieuwe impuls. Het zijn geestige, soepel rijmende eigen tijdse teksten die wonderwel passen in het oude repertoire: Ik stuur de Sint een SMS'je Ik stuur de Sint een SMS Maar heeft de Sint wel een mo bieltje? Heeft Sinterklaas wel een nul-zes? Wat zal de Sint geweldig blij zijn Als ie mijn SMS'je ziet En als de Sint geen GSM heeft Stuur ik een mail aan Zwarte Piet Op de bijgevoegde Zing Mee-CD zijn de zes nieuwe lied jes met piaonobegeleiding van Sunna Wehrmeijer te horen in een gezongen versie én als karao- ke-versie. Eén keer horen is vol doende om al voorzichtig mee te kunnen zingen. In de bundel en op de cd vindt men ook nog der tien bekende Sinterklaasliedjes. Jan Smeekens Tamara Bos: Waar is het paard van Sinterklaas? Leopold; 12,95. Mies Bouhuys en Fiep Westen dorp: Sint en kerst met Pim Pom. Querido; 4,95. Ivo de Wijs en Sunna Wehr meijer: Oude en Nieuwe Sinter klaasliedjes. Ziederis; met Zing Mee-CD; 19,95. *B.Demyttenaere en M. van Veldhoven: Sint heeft luizen. Clavis; 13,95. Uit 2005 nog van Mies Bouhuys en Fiep Westendorp: Pim Pom blijven vriendjes. Met 22 versjes en verhaaltjes. Querido; 65 pag.; 12,50. illustratie Hugo van Look uit Waar is het paard van Sinterklaas?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 41