Winst beste medicijn voor Hoek Van Boven is opeens een topper PZC Hiensch is nu even geen Ajax-fan Winst brengt Heracles hogerop 21 ifVOG is geen abc'tje SSV'65 zonder Tafeltennisser uit Nieuwland met Unicum aan kop in eerste divisie Groeneveld naar Bennekom De Graafschap zet stap naar periodetitel Van Keulen vertrekt bij RCS Van Iersel stopt bij Domburg Mast aanvoerder van Oranje Zesde plaats Laurens van Lieren Basso bereid tot DNA-test uitslagen zaterdag 18 november 2006 swb .-innrJan Dagevos HOEK - De opdracht is simpel, ifil Hoek zich handhaven aan ji top van de ranglijst, dan jjent er vandaag in Harderwijk tan degradatiekandidaat WOG ponnen te worden. •en abc'tje? „Als we starten zo- we de laatste weken eindi- Sn. dan wel", zegt trainer Cees Houtepen van Hoek. „Dan kun nen we zelfs van elke ploeg in deze klasse winnen." Hoek is na een prima start de •raad een beetje kwijtgeraakt. De Zeeuws-Vlaamse formatie verloor van IJsselmeervogels en ipeelde gelijk tegen Geinoord (2-2) en Bennekom (1-1). In die batste twee duels brak een raak begin de ploeg op. „De wil wel", stelt Houtepen, .maar het kwam er niet uit. We Eisten net dat kleine beetje extra. Of dat nu met vorm of een "gebrek aan agressie te ma len had, is moeilijk te zeggen. Het zijn van die ongrijpbare din- sen." Om zijn spelers enigszins te kunnen doorgronden, gaf Houtepen ze de afgelopen week wat huiswerk mee. Ze kregen een vragenformuliertje mee waarop ze onder meer moesten aangeven hoe ze over hun eigen inbreng denken en hoe ze over de medespelers denken. „Vat het niet al te zwaar op", zegt Houtepen. „Af en toe is dat no dig om verder te komen. Er rolt altijd wel iets uit en daarmee kan je als trainer enige houvast bieden." Bij Houtepen is nog allerminst sprake van paniek. „We hebben bewezen dat we het wel kun nen", zegt Houtepen. „We zitten nu allen in iets mindere fase waar we doorheen moeten. Win nen is vaak het beste medicijn. Hoek mist vandaag Wilco de Valk (enkelkwetsuur) en Pieter de Munnik (herstellende van en kelblessure). Niels Dominicus zit na zijn goede invalbeurt van vorige week bij de selectie. Dat geldt niet voor Wesley de Smet. Hij is gepasseerd, maar zal wel als toeschouwer aanwezig zijn. Jaap Esser, hier van de bal gelopen tegen Spakenburg, vervangt vandaag de geblesseerde André Siereveld als rechtsachter van Kloetinge. foto Willem Mieras Cees Houtepen door Jan Dagevos KLOETINGE - Hij is al jaren lang fan van Ajax. Alleen deze zaterdag even niet. Diederik Hiensch heeft vandaag andere belangen. De trainer van Kloe tinge gaat met zijn ploeg in de thuiswedstrijd tegen de zaterdagamateurs van Ajax op zoek naar de winst. „We willen revanche voor de ne derlaag van vorige week tegen Sparta Nijkerk. Dat verlies heeft pijn gedaan", zegt Hiensch. Er is nog een reden om winst na te jagen. Kloetinge wil halverwege de competitie in de hoofdklasse'B van het zaterdag voetbal minimaal vijftien pun ten hebben vergaard. De Beve- landse equipe heeft nu na tien wedstrijden elf punten en moet dus uit de komende drie confron taties minstens vier punten ha len. Kloetinge treft achtereen volgens Ajax, Nunspeet en Hui zen. „Het mooiste zou zijn dat we minstens zes punten halen", vindt Hiensch. „Daarom moeten we tegen Ajax maar beginnen aan deze reeks.- - KloetmgéTmoet het tegen Ajax stellen zonder Joël Manusama en André Siereveld. Manusama kampt al geruime tijd met een hamstringblessure, terwijl Siere veld sukkelt met een enkelkwet suur. Ook vorige week moest de rechtsback voortijdig naar de kant. „We hebben hem tot nu toe we- kelijk proberen op te lappen", legt Hiensch uit, „maar bij blijft last van dat gewricht houden. Daarom is het beter dat hij nu eens even zijn rust pakt." Jaap Esser, die vorige week nog op het middenveld speelde, wordt de vervanger van André Siereveld. Corné Schilperoort maakt op het middenveld zijn opwachting weer. Hij was twee weken geschorst, naar aanlei ding van ongeregeldheden tij dens een oefenwedstrijd in au gustus van dit jaar. Systeem Hiensch heeft niet echt een goed beeld van de zaterdagamateurs van Ajax. De Amsterdamse for matie kampte de voorbije wé ken met een fors aantal blessu res en speelde nogal eens in wis selende samenstellingen. Ook het systeem veranderde nogal eens. Dan weer speelde de ploeg met vier middenvelders en twee aanvallers, een andere keer werd de typische Ajax-stijl (4-3-3) gehanteerd. „Ze zijn zoe kende", weet Hiensch. De wedstrijd vandaag begint om 14.30 uur. Het veld lag er donderdagavond slecht bij. Hiensch: „Het was soppig en bo vendien leek het wel of er ie mand met een tractor overheen gereden was. Ik hoop het beste ervan, want ik wil graag spelen. Die nederlaag van vorige week moet zo snel mogelijk wegge spoeld worden." GOES - Naar aanleiding van de rode kaart die hij vorige week tijdens het verloren duel met Geinoord (1-3) ontving, heeft llarco Groeneveld nog geen straf ontvangen. Toch reist de trainer van SSV'65 vandaag aiet met zijn ploeg mee naar Bennekom. Groeneveld werd donderdag va der van een dochter en blijft daarom achter in Goes. „Mijn '•touw heeft me op dit moment larder nodig." Na een bevalling ran veertien uur kan zijn echtge note nog niet uit bed. „Daarom niet elf uur van huis weg", de oefenmeester uit. „Als «e thuis hadden gespeeld was ik er welbij geweest." Zijn assistent Eddie Kiesenberg ieidde donderdag de training en is vandaag eindverantwoordelij ke. De opstelling en tactiek heb- nen Groeneveld en Kiesenberg ei doorgesproken. Groeneveld: •We spelen met dezelfde elf als vorige week tegen Geinoord. Die wedstrijd heeft wel zijn spo ren achtergelaten. Toch was ie dereen dinsdag al weer vol goe de moed. Het duel met Benne kom zal moeten uitwijzen of wij »k werkelijk een hechte ploeg lebben, zoals iedereen zegt. Het ■seen test voor het collectief. En ze kunnen laten zien dat ze het ook zonder hun trainer kun nenDe kans is groot dat tegen stander Bennekom het moet doen zonder Dennis van Meeg- denburg. De aanvalsleider kreeg twee weken geleden zijn vierde en vijfde gele kaart van dit seizoen en ontbrak daardoor vorige week al tegen Hoek. door Martijn de Koning GOES - De afgelopen jaren speelde Den nis van Boven tafeltennis als recreant bij een studententeam en een derdedivisio nist. Tot de geboren Nieuwlander begin dit jaar de halve finales haalde van het Nederlands kampioenschap voor B-spe- lers. Het bleek het begin van een bijzon dere periode, die mogelijk een prachtig staartje krijgt. De 27-jarige Van Boven speelt sinds afge lopen zomer bij eerstedivisionist Unicum in Geldrop. Dat gaat opvallend goed. Van zijn achttien partijen won hij er twaalf. Daarmee behoort hij tot de top pers in zijn klasse. „Dat had ik nooit ver wacht", geeft hij aan. „Ik dacht: als ik de helft win, is dat netjes." Dennis van Boven als tafeltennistopper: wie had dat een paar jaar geleden kun nen denken? Hijzelf in ieder geval niet. „Tot een jaar of zes geleden speelde ik op redelijk niveau in Zeeland. Eerst bij Ar- nemuiden, later bij 't Zand in Middel burg." Toen hij in Eindhoven ging stude ren, kwam Van Boven een paar jaar lang in de weekeinden terug om te spelen. „Maar na verloop van tijd raakte ik de in spiratie kwijt. Als student stel je toch an dere prioriteiten." Hij bleef tafeltennissen, maar op laag ni veau. „Tot een jaar of drie geleden ie mand van Valkenswaard vertelde dat ze nog iemand zochten." Van Boven zag het wel zitten, ging er serieus voor en was al snel te goed voor het derde-divisieni veau. „Ik verloor vier van mijn zestig par tijen. Dat was dus geen uitdaging meer." De kriebel kwam écht terug na het Neder lands kampioenschap voor B-spelers, be gin dit jaar. Van Boven haalde daar de halve finale. „Dat is wel een aardig ni veau, hoor. In Nederland heeft maar een twintigtal spelers een A-licentie. Ik zat daar dus net onder." Door die prestatie mocht hij begin dit jaar meedoen aan het NK voor A-spelers. Hij ging er in de eer ste ronde kansloos onderuit tegen Merijn Bruin, maar alleen al plaatsing voor het toernooi deed hem nadenken over zijn toekomst. „Ik besloot toen er nog één keer voor te gaan." De stap naar Unicum was vervolgens een logische. Van Boven moest even wennen aan het hoge niveau, maar zette al snel prima prestaties neer. Van de eerste twaalf wedstrijden won hij de helft, daarna zegevierde hij zes keer op rij. „Ik kon me optrekken aan de rest van de ploeg. Verder ben ik serieuzer gaan trainen. In ieder geval twee, soms Dennis van Boven moest even wennen aan het hoge niveau bij zijn club Unicum, maar zette al snel prima prestaties neer. Van de eerste twaalf wedstrijden won hij de helft, daarna zegevierde hij zes keer op rij. foto Mechteld Jansen van onze sportredactie DEN HAAG - Scheidsrechter Roelof Luinge heeft gisteravond d® eerste-divisiewedstrijd FC Den Bosch - FC Dordrecht tien Minuten stilgelegd als gevolg van spreekkoren, die tegen hem waren gericht. Uiteindelijk liet Rij de wedstrijd in De Vliert uit spelen. Den Bosch won de wed- skijd met 1-0. Met de nederlaag verspeelde FC Dordrecht gisteravond dure pun- to in de strijd om de derde-pc- dodetitel. De tweede plaats in de Jupiler League, voor de wed- •pijd in Den Bosch nog in han- van de Dordrechtenaren, gisteravond over naar De Graafschap. Die club zette met de 2-0-overwinning bij Fortuna Sittard een belangrijke stap op weg naar de derde-periodetitel. Voor de ploeg uit Doetinchem waren Ard van Peppen (29e mi nuut) en Joost Volmer (57e mi nuut) doeltreffend. Terwijl De Graafschap won, en dus al op vijf gewonnen wed strijden staat in deze derde pe riode, verloor koploper RBC Roosendaal twee punten uit te gen Veendam. De Brabanders konden niet verder komen dan een gelijkspel: 1-1. Weliswaar omlijstte Henk Vos in de 65e mi nuut zijn niet-officiële jubileum (volgens sommige statistieken speelde hij gisteravond zijn 500e wedstrijd als professional) met een treffer, maar lang kon hij daar niet van genieten. Niek Loohuis maakte twee minuten later al de gelijkmaker. Voor Helmond Sport blijven de problemen zich ophopen. Gister-- avond mocht Go Ahead Eagles een eenvoudige overwinning ha len tegen de zuiderlingen. Het werd 1-3. In de negentigste mi nuut maakte Middelburger Roy Hendriksen de eretreff er. Verreweg de spectaculairste wedstrijd kregen de toeschou wers te zien in IJmuiden. Tel star won met 5-3 de derby van FC Volendam. Tot een uur ging de strijd gelijk op: 3-3. GPD van onze sportredactie ALMELO - Heracles Almelo heeft zich weer iets ontwors teld aan de onderste regionen in de eredivisie. De ploeg ver sloeg gisteravond in eigen huis NAC Breda met 2-0. De ploeg uit Breda daarentegen, nu nog negende, kan dit weekeinde worden ingehaald door Excel sior, FC Utrecht en Vitesse. De selectie van Heracles Alme lo haalde de laatste tijd weinig punten en reisde voor de wed strijd tegen NAC om die reden af naar een mini-trainings kamp in Ommen. Plet leverde direct resultaat op: een doel punt van Everton in de dertien de minuut, een gevolg van ver dedigend falen van NAC, gaf aan dat de thuisploeg niet van plan is genoegen te nemen met de veertiende positie op de ranglijst, vlak in de buurt van de degradatie- en nacompeti- tiestreep. Zo'n tien minuten voor rust kreeg de door veel clubs be geerde Leonardo - die al ge sproken zou hebben met PSV - een grote kans, maar de lat zat hem in de weg bij het maken van zijn tweede treffer van dit seizoen. Naarmate de wed strijd vorderde kwam NAC meer aan voetballen toe. Aan het begin van de tweede helft was het toch Bernard Hofste de die met een schot dicht bij een doelpunt was, maar NAC-doelman Edwin Zoete- bier redde fraai. Aan het einde van de tweede helft gooide de Belg Stefaan Tanghe - die in de eerste helft eigenlijk rood had moeten krijgen van scheidsrechter Van Egmond - de wedstrijd in het slot. GPD OOST-SOUBURG - Voetbalvereniging RCS en trainer Alexander van Keulen gaan het eind van dit seizoen uit el kaar. Beide partijen kijken terug op een vruchtbare sa menwerking, maar vinden het nu tijd voor verandering. Van Keulen is aan zijn derde seizoen bezig bij de zon dag-tweedeklasser. De selectie werd gisteravond inge licht over het vertrek. Over de opvolging is nog niets be kend. DOMBURG - Tony van Iersel stopt aan het eind van dit voetbalseizoen als trainer bij Domburg. De oefenmeester kan niet meer genoeg tijd vrijmaken voor de zondag-vier deklasser. Van Iersel is op dit moment erg actief op het ge bied van de breedtesport. ,,De cirkel is rond", zegt Van Iersel. „Ik heb 27 jaar in het eerste van Domburg gevoet bald, heb de jeugd bij Domburg getraind en sluit nu af als seniorentrainer. Ik kan er met een tevreden gevoel op te rugkijken." Het is waarschijnlijk een definitief afscheid van het trai nersvak. „Ik heb het wel gezien", zegt Van Iersel, „al moet je nooit nooit zeggen." GOES - Benjamin Mast uit Aagtekerke voert vandaag het Nederlands rugbyteam aan in de interland tegen Oekraï ne. Het duel in divisie 2A van de European Nations Cup wordt in Amsterdam gespeeld. Ook Christiaan Moeliker uit Tholen is geselecteerd voor het eerste duel van Oranje in deze wedstrijdreeks. Nederland speelt volgende week uit bij Moldavië, waarna volgend jaar nog wedstrijden volgen tegen België en Duitsland. De winnaar van deze poule promoveert naar divisie 1. Nummer vijf degradeert naar divisie 2B. MAASTRICHT - Laurens van Lieren is in de Grand Prix van Indoor Maastricht op de zesde plaats geëindigd. De ruiter van stal Hexagon uit Schore scoorde met Hexagons Ollright 70.291 procent. De wedstrijd werd gewonnen door Anky van Grunsven met haar toppaard Keltec Sali- nero. De proef van het duo werd beloond met 78.000 pro cent. Edward Gal werd op Lingh tweede. Ook de Zwitser se veterane Silvia Icklé, Imke Schellekens Bartels en de Duitse wereldkampioene Isabell Werth eindigden voor Van Lieren. Van Lieren rijdt in Maastricht zijn tweede wedstrijd voor de wereldbeker. Bij de eerste, vorige maand in het Deense Arhus, eindigde hij als tweede in de kür op muziek. Op dat onderdeel worden de punten voor de wereldbeker ver deeld. De kür op muziek wordt in Maastricht vandaag ver reden. ROME -' Wielrenner Ivan Basso is bereid een DNA-test te., ondergaan. Hij hoopt hiermee te kunnen aantpnen geheel ten onrechte te worden genoemd in het Spaanse doping- schandaal. In een clausule van de verbintenis van Basso met zijn nieuwe ploeg Discovery Channel staat dat hij tot de test bereid is als de autoriteiten hierom vragen. ANP drie keer per week." Bovendien paste hij zijn manier van spelen aan. „Mijn stijl is tegenwoordig een stuk aanvallender en meer bekeken. Ik probeer slim te spelen, mentaal sterk te zijn, te blijven vechten. Vroeger was ik voorzichtiger. Maar daar mee red je het op dit niveau niet." De belangrijkste drijfveer is echter de sfeer in de ploeg. „Bij een ongezellige club zou ik niet willen meedoen." Het is die gezelligheid die hem af en toe nog naar Zeeland drijft om wedstrijden te spelen. Bij het toptwaalftoemooi in Ame- muiden en op het Open Zeeuws Kam pioenschap is hij vaste klant. Vaak met succes: hij schreef beide toernooien op zijn naam. Bizar Waar de progressie stopt, kan Van Boven niet zeggen. Want de Zeeuw, die in zijn woonplaats Eindhoven bij Philips werkt, zou volgend jaar zomaar in de eredivisie kunnen spelen. Zijn club is medekoplo per in een bizarre eerste divisie. Twee wedstrijden voor het einde hebben vijf van de zes clubs nog kans om kampioen te worden. Onder hen overigens ook TTC Delta/Middelburg. „Het hoogste niveau, dat zou leuk zijn", mijmert Van Boven. „Het is natuurlijk toch het ultieme voor een tafeltennisser." Bij zijn club lijkt hij de meest ambitieuze speler. „Unicum is vorig jaar uit de eredi visie gedegradeerd. De andere spelers hebben het allemaal al een keer meege maakt, hoeven niet zo nodig. Maar voor mij geldt: met het niveau dat ik nu haal, waarom niet?" Toch heeft hij wel wat twijfels. Opnieuw begint hij over sfeer en gezelligheid. „Je hoort wel dat die ploe gen in de eredivisie niet eens samen wat drinken na de wedstrijd. Die komen al leen hun dingetje doen. Ik hoop niet dat dat bij ons zo gaat. Dan is de lol er voor mij snel af." Berlijn. Wereldbeker. Mannen, 500 m: 1. Kyou-Hyuk Lee (ZKo) 35,08, 2. Kang-Seok Lee (ZKo) 35,21, 3. Fredricks (VSt) 35,27, 4. Nagashima (Jap) 35,30, 5. Kato (Jap) 35,36, 6. Koskela (Fin) 35,37, 7. Smeekens (Ned) 35,46, 8. Ire land (Can) 35,61, 9. Yu (Chn) 35,66, 10. Shimizu (Jap) 35,71, 11. Van Velde (Ned) 35,75, 13. Wennemars 35,80, 17. Bos en Elgersma 36,01. Stand WB: 1. Nagashima 260, 2. Kyou-Hyuk Lee 250, 3. Kang-Seok Lee 220, 8. Smeekens 103, 12. Van Velde 62, 13. Wennemars 58,14. Elgersma 57,17. Bos 52. Mannen, 5000 m: 1. Kramer (Ned) 6.09,76, 2. Verheijen (Ned) 6.16,49,3. Er- vik (Noo) 6.17,32, 4. Fabris (Ita) 6,19,30, 5. De Jong (Ned) 6.21,24, 6. Davis (VSt) 6.23,33, 7. Grödum (Noo) 6.23,38, 8. Dankers (Can) 6.24,89, 9. Schneider (Dui) 6.25,09, 10. Bökko (Noo) 6.25,88, 14. Brigt Rykkje 6.30,84. 5000 m, B-groep: 1. Tuitert (Ned) 6.28,52, Stand WB: 1. Kramer 200, 2. Verheijen 160, 3. Ervik 140, 4. Fabris 105, 5. De Jong 100, 14. Rykkje 36, 16. Van der Kïeft 28,20. Tuitert 25. Vrouwen, 500 m: 1. Wolf (Dui) 37,77, 2. Lee (ZKo) 38,01, 3. Beixing Wang (Chn) 38,11, 4. Xing (Chn) 38,50, 5. Tim mer (Ned) 38,51, 6. Osuga (Jap) 35,58, 7. Sheng (Chn) 38,70, 8. Simionato (Ita) 38,81, 9. Ren (Chn) 38,91, 10. Boer (Ned) 38,95, 11. Gerritsen 39,03, 14. Wüst 39,16. B-groep: 1. Watanabe (Jap) 39,49, 2. Ochowicz (VSt) 39,54, 3. Van Riessen (Ned) 39,64. Stand WB: 1. Lee 260, 2. Wolf 250, 3. Beixing Wang 240, 6. Timmer 126, 8. Boer 118, 9. Ger ritsen 88,17. Wüst 52. Vrouwen, 1500 m: 1. Friesinger (Dui) 1.55,54, 2. Wüst (Ned) 1.56,18, 3. Nes- bitt (Can) 1.56,77, 4. Groves (Can) 1.57,04, 5. Van Deutekom (Ned) 1.57,38, 6. Rempel (Can) 1.57,90, 7. Fei Wang (Chn) 1.57,96, 8. Groenewold (Ned) 1.58,54, 9. Van Dijk (Ned) 1.58,87, 10. Anschütz (Dui) 1.58,92. B-groep: 1. Lee (ZKo) 1.59,71, 3. Boer (Ned) 2.00,63. Stand WB: 1. Friesinger 200, 2. Wüst 150, 3. Nesbitt 150, 5. Van Deutekom 95, 8. Groenewold 76, 10. Van Dijk 50, 20. Boer 27. Shanghai. Mannen, Masters Cup. Gouden groep: Nadal (Spa/2) - Davi- denko (Rus/3) 5-7 6-4 6-4, Robredo (Spa/6) - Blake (VSt/8) 6-2 3-6 7-5. Hal ve finales: Federer (Zwi/1- Nadal, Bla ke - Nalbandian (Arg/7). Eredivisie. Heracles Almelo - NAC Breda 2-0 (1-0). 14. Everton 1-0, 89. Tanghe 2-0. Scheidsrechter: Van Egmond. Gele kaart: Tanghe, Biseswar (Heracles), Leo nardo, Stam, Slot (NAC). Aantal toe schouwers: 8400. Heracles: Pieckenhagen; Boakye, De Vries en Looms; Tanghe, Maas, Quansah en Schilder (72. Klavan); Hof stede (76. Reekers), Everton (85. Smit) en Biseswar. NAC: Zoetebier; Stam, Penders (81. Si- kora), Zwaanswijk en Zonneveld; De Graaf (71. Rigters), Mathijssen, Slot en Van Gessel (44. Pinas); Diba en Leonar do. Stand aan de staart: NAC 13-15, FC Utrecht 12-14, Heracles 13-14, Vitesse 11-13, Excelsior 12-13, NEC 12-12, Wil lem II 12-10, RKC 12-8, Sparta .12-7, ADO Den Haag 12-5. 'Eerste divisie. VW Venlo - Haarlem 1-0 (0-0). 46. Bouma 1-0 (eigen doel). Scheidsrech ter: Steegstra. Rode kaart: 34. Van der Kruis (Haarlem). Gele kaart: Ahahaoui, Van der Kruis (Haarlem). Aantal toe schouwers: 3362. Fortuna Sittard - De Graafschap 0-2 (0-1). 29. Van Peppen 0-1, 57. Volmer 0-2. Scheidsrechter: Diks. Gele kaart: Voigt (Fortuna Sittard), Meijer, Hese (De Graafschap). Aantal toeschouwers: 3120. FC Den Bosch - FC Dordrecht 1-0 (1-0). 37. A Ten Heuvel 1-0. Scheids rechter: Luinge. Gele kaart: Pinto, Plet, Van den Berg, Rimkus (FC Den Bosch), Auassar, Van Muyen, Lopes (FC Dord recht). Aantal toeschouwers: 4112. FC Eindhoven - Cambuur Leeuwar den 0-2 (0-2). 29. Ketting 0-1, 33. Mul ders 0-2. Scheidsrechter: Van Sichem. Gele kaart: Wellens, Stojanovic (FC Eindhoven), Van Rooijen, Mulders (Cambuur Leeuwarden). Aantal toe- schouwers: 2018. FC Zwolle - AGOVV O-O. Scheidsrech ter: Vink. Rode kaart: 57. Hellings (AGOVV/ 2x geel). Gele kaart: Zuidam (FC Zwolle), de Waal, Van der Gouw, Van der Ree (AGOVV). Aantal toeschou wers: 3142. MW - Emmen 1-3 (0-1). 38. Leferink 0-1, 63. Van Dijk 0-2, 67. Wolters 0-3, 68. Moutawakil 1-3. Scheidsrechter: Lies veld. Gele kaart: Rauw, Bryssinck (MVV), Van Dijk, Van den Brink (Em men). Aantal toeschouwers: 4888. Bij zonderheid: 27. Gommans (MW) mist strafschop. Helmond Sport - Go Ahead Eagles 1-3 (0-1). 42. Ars 0-1, 61. Gilissen 0-2, 71. Oosthout 0-3, 90. Hendriksen 1-3. Scheidsrechter: Delacour. Gele kaart: Buys (Helmond Sport), Vosselman, Schotman, Pamela (Go Ahead Eagles). Aantal toeschouwers: 2786. Stormvogels/Telstar - FC Volendam 5-3 (2-2). 4. Bruin 1-0, 17. Wegh 1-1, 43. Van Duijn 1-2, 44. Holwijn 2-2, 52. Bossman 3-2, 57. Dissels 3-3, 70. Hol wijn 4-3, 83. Bossman 5-3. Scheidsrech ter: Van Boekei. Gele kaart: Meijers (FC Volendam). Aantal toeschouwers: 1363. Bijzonderheid: 57. Van Duijn (FC Volen dam) mist strafschop. FC Omniworld - TOP Oss 3-2 (2-1). 12. Duits 1-0, 29. Rosalia 1-1, 35. Hes- sing 2-1, 69. Amrabat 3-1, 84. Quekel 3-2. Scheidsrechter: Ketting. Gele kaart: Heerkens (FC Omniworld), Peppinck (TOP Oss). Aantal toeschouwers: 1750. BV Veendam - RBC Roosendaal 1-1 (O-O). 65. Vos 0-1, 67. Loohuis 1-1. Scheidsrechter: Winter. Gele kaart: De Vriese, Cruz Vicente, Kolder (BV Veen dam), Jungschlager (RBC Roosendaal). Aantal toeschouwers: 3081. RBC Graafschap Dordrecht VW Den Bosch Stormv. Volendam Veendam Emmen Haarlem GA Eagles MW AG OW Omniworld Cambuur L TOP FC Zwolle Eindhoven Fortuna S. Helmond S. 17 11 17 10 17 9 1 38 4 33 4 31 4 31 4 31 17 9 2 6 29 17 7 7 3 28 17 6 9 2 27 17 6 6 5 24 17 5 8 4 23 17 6 5 6 23 17 5 5 7 20 17 5 4 8 19 17 5 4 8 19 17 5 3 9 18 17 5 3 9 18 17 4 5 8 17 17 3 5 9 14 17 3 3 11 12 39- 14 34- 21 28- 16 29- 22 27- 21 33- 26 29- 18 31- 19 33- 26 25- 22 24- 22 23- 24 25- 32 24- 34 18- 28 25- 39 22- 22 23- 36 12- 32 16- 46 Fukuoka. WK volleybal, mannen, eerste dag. Groep A: Polen - China 3-0, Puerto Rico - Argentinië 3-2, Japan - Egypte 3-2. Groep B: Duitsland - Au stralië 3-1, Brazilië - Cuba 3-1, Frankrijk - Griekenland 3-1. Groep C: Venezuela - Verenigde Staten 3-1, Tsjechië - Iran 3-0, Bulgarije - Italië 3-2. Groep D: Ca nada - Kazachstan 3-0, Servië-Montene- gro - Rusland 3-0, Tunesië - Zuid-Korea 3-2. Sydney, UCI wereldbekerwedstrij baan. Mannen. Tijdrit 1 kilometer: 1. Hoy (GBr) 1:02.242, 2. Queally (Zwi) 1:02.362, 3. Veldt (Ned) 1:03.314. Keirin: 1. Bos (Ned), 2. Bayley (Aus), 3. Wolff (Dui). Achtervolging: 1. Serov (Rus), 2. Bengsch (Dui), 3. Thuaux (Aus), 4. Moüris (Ned). Scratch: 1. Kiryienka (Bul), 2. Atzeni (Zwi), 3. Stroe- tinga (Ned).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 21