iWKf Pedofiele leraar heeft vrij spel Oppositie duikt op Kamp over mishandeling O- Bijzondere spreekbeurt Middelburg en Bo zijn er klaar voor PZC urn umn Hamburger voor dikkerdjes taboe Vrouw ligt drie weken dood in huis van moeder GLASHANDEL MOERSTEE Skiën op Olympisch niveau? Reizen i Daar moetje naar toe. Vochtproblemen? Van Jole Scholen verzuimen verleden ontuchtige docenten na te trekken Boerka heeft langste tijd gehad Puskas overleden Pearyweg 6 (de Poel 2) GOES, 0113 - 56 18 12, www.autovermeulen.nl r ochtend ZW\4 Een mix van wolkenvelden en zon. i overwegend droog en vanmiddag ongeveer 11 graden. de auto die je zoekt 248e jaargang no. 273 zaterdag 18 november 2006 los nummer 1,85 door Alex Bogers giMavke Ca lis den HAAG - Scholen zijn laks met het natrekken van het verleden van docenten. Zij nemen wegens ontucht veroordeelde leraren aan, die van justitie niet meer in het onderwijs mogen wer ken. Dat leidt vervolgens op nieuw tot seksueel mis bruik. Ook houden scholen seksueel misbruik en seksuele intimida- LONDEN - In Groot-Britlannië moet een verbod komen op recla me voor hamburgers en ander junkfood in uitzendingen voor de doelgroep van jongeren on derzestien jaar. Dit staat in aanbevelingen van een commissie die gisteren zijn bekendgemaakt. Het verbod is bedoeld om de toe name van het aantal gevallen van vetzucht onder Britse jonge ren af te remmen. De maatregel heeft betrekking op etenswaar met een hoog gehalte aan vet, zout en/of suiker. De Britse televisiezenders zul len naar verwachting door de maatregel 58 miljoen euro aan reclame-inkomsten mislopen. ANPIAFP BERGEN OP ZOOM - Een 60-jarige vrouw heeft zeker drie weken dood in een woning in Bergen op Zoom gelegen. Haar lichaam werd gevoriden na klachten over stank en ongedier te in de buurt. In de woning aan de Kamillelaan trof de politie donderdagavond ook de 82-jari- ge moeder van de vrouw aan. Demoeder is in verwarde toe stand overgebracht naar een zie kenhuis en krijgt psychiatrische hulp. De 60-jarige vrouw is vol gens de politie een natuurlijke dood gestorven. Een buurvrouw hield naar eigen zeggen vaak haar hart vast als zij de vrouwen ruzie hoorde ma ken. Het gemeentebestuur stelt een onderzoek in naar de situatie en de rol van instanties die de fami lie begeleidden. De familie had volgens een gemeentewoordvoer der eerder in de buurt voor over last gezorgd. GPD/Novum tie nog te vaak onder de pet. Het werkelijke aantal slachtoffers is daardoor veel hoger dan uit de cijfers blijkt, stellen hulpverle ners en deskundigen. De Onder wijsinspectie zal daarom stren ger controleren. De scholen zijn strafbaar als zij niet de juiste procedures volgen. Volgens de regels mogen onder wijsinstellingen alleen leraren aannemen die een 'verklaring omtrent gedrag' (vog) overleg gen, afgegeven door het ministe rie van Justitie. Justitie onder zoekt daartoe al het 'politiecon tact' van de leraar en kijkt in het Centraal Justitieel Documen- tenregister naar veroordelingen, transacties en seponeringen ge durende de hele loopbaan. Gehaaid Coördinator M. van Hees van de Vertrouwensinspectie van On derwijs zegt dat gehaaide pedo fielen scholen om de tuin leiden. „Zij zeggen dat de ambtelijk mo len traag werkt en zij de 'vog' la ter zullen laten zien", aldus Van Hees. Als zij toch aangenomen worden, dan houden zij de schoolleiding aan het lijntje tot deze het vergeet. De inspectie komt ook jaarlijks scholen tegen die niet in alle ge vallen van seksueel misbruik door docenten naar de inspectie, gemeente of politie stappen. Zij lossen het intern op, kennen de regels niet of houden het onder de pet. Zo werd gisteren bekend dat een Haagse docent die ander half jaar een relatie had hiet een leerlinge in juni op non-actief is Advertentie Voor al uw isolerende beglazing, breuk, hardglazen deuren, glazen meubelen Nieuwe Kerkstraat 10a Kapelle-Biezelinge www.moerstee.nl Advertentie Zie onze wekelijkse vacature-index zie pagina 8 katern 1 (Advertentie) Ontdek nu de regio Piemontê in Italië als unieke wintersportbestemming! Meer info op: www.torinopiemonte.com Elke week in de zaterdagkrant Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 9; Radio 8c Televisie: 10 en 11; Zee land: 13, 15, 17, 18 en 19; Sport: 20, 21 en 22; Reporta ge: 23, 24, 25, 26, 27 en 29; Wonen: W1, W3 en W5; Trends: W7 en W9; Jong: W11; Reizen: W13, W14 en W17 (Advertentie) www.murprotec.nl tel. 0800-68117 68 (Advertentie) Advies en Management WWW.V3njole.COm (Advertentie) HEINKENSZAND - Robin de Vos (rechts, in het blauwe shirt) hield gisteren een wel heel bijzondere spreekbeurt op basis school De Wegwijzer in Heinkenszand. Het onderwerp, de Rabobank wielerploeg, was vrij gewoon, maar dat de leerling uit groep acht topwielrenner Michael Boo- gerd had meegenomen, vonden zijn klasge noten wel heel bijzonder. Robin had zijn laatste woorden amper uitgesproken toen de jongens en meiden met foto's en petjes op Boogerd afstormden voor een handteke ning. foto Willem Mieras pagina 15 een wielrenner eet heel veel taartjes Opnieuw: Zeeland volgens 5 vwo uit 1986 gesteld en uiteindelijk een gou den handdruk kreeg van 20.000 euro. Tweede kans Uit rapporten van de inspectie blijkt dat in het in schooljaar 2004/2005 146 gevallen van sek sueel misbruik werden gemeld. Dat is vijf keer zo veel als in de jaren ervoor. In de helft van de gevallen werd ook aangifte ge daan. De cijfers stegen door toe genomen aandacht voor mis bruik in de media en de maat schappij. De handelwijze van de scholen komt bovenop eerdere berichten dat justitie veroordeelde pedo's een tweede kans geeft in het on derwijs. Minimaal zes docenten zijn zo weer aan het werk gegaan. Minister Hirsch Ballin van Justi- Cranberry's zijn gezond maar ook lekker Boerenbont is altijd met de hand geschilderd Als het aan het kabinet ligt, dan is het dragen van een boerka in het openbaar straks verboden. Minister Ver donk wil alleen voor carnaval een uitzondering maken. De ministerraad vindt een boerka 'uit het oogpunt van openbare orde, veiligheid en bescherming van (mede)bur- gers onwenselijk'. Er zijn volgens het kabinet geen juridi sche obstakels voor het verbod. Drie onafhanke lijke deskundigen hebben dat de afgelopen we ken onderzocht. Ferenc Puskas is gisteroch tend op 79-jarige leeftijd overleden. De Hongaar - die in de jaren vijftig gold als een van de beste voet ballers ter wereld - lag al sinds september op de in tensive care en leed aan Alz"heimer. Met Real Ma drid won Puskas drie keer de Europa Cup 1. Hij was de leider van het Hongaar se elftal dat in de jaren vijf tig de bijnaam 'Magische Magya- ren' verwierf. tie onderzoekt hoe dit kan. GPD pagina 3 hij bleef naar haar borsten staren pagina 5 Britten lanceren site gezochte pedofielen door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Vanmiddag is het zover. Dan legt Pakjesboot 12 aan in Middelburg. Met Sin terklaas en een heleboel Pieten en pakjes aan boord. Bo Coenen was gisteren al een beetje ze nuwachtig. En hij was niet de enige. „De ze nuwen gieren door mijn keel", zei burgemeester Koos Schouwe- naar. Samen met de mensen van de NPS oefende hij gisteren de aankomst van de Sint. Reporter Rik Hoogendoom van het Sinter klaasjournaal deed alvast een in terviewtje om goed voorbereid te zijn op de ontvangst van de goedheiligman. De stad is er klaar voor. De stra ten zijn extra geveegd, de auto's zijn in de garage's gezet, de ka bels voor de camera's zijn uitge rold. „Sinterklaas is de belang rijkste bezoeker die we ooit heb ben gehad", zei Schouwenaar. „Op de koningin na natuurlijk." Bo had gisteren zijn Pietenpak alvast aangetrokken. Vandaag draagt hij het weer. Bang dat hij door Sinterklaas wordt inge schakeld om snoepgoed uit te de len is hij niet. „Als Sinterklaas denkt dat ik een echt Piet ben, dan haal ik 't zwart er snel af met een doekje." Bo twijfelt welke positie hij moet innemen tijdens de tocht. „Ik wil bij de haven staan, maar ook bij het podium." Volgens Schouwenaar is de Markt de bes te plaats. „Daar staat een groot televisiescherm, zodat je alles kunt volgen. Als je bij de haven gaat staan, is Sinterklaas zo weer voorbij." In totaal zijn er 1200 mensen be trokken bij de intocht: politie agenten, ehbo-ers, cameramen sen, brandweermannen, mede werkers van de gemeente en le den van de reddingsbrigade. De voorbereidingen hebben maan den gekost. Promotie Al dat werk kost de gemeente 85.000 euro. „En het is de vraag of dat genoeg is", zei Schouwe naar. „Maar ik heb de indruk dat iedereen het wel leuk vindt. En dat het een goede manier is om Middelburg te promoten." De pakjesboot komt om 12.30 uur aan bij De Punt. Als er ten minste niks misgaat... Het Sin terklaasjournaal meldde gister avond dat het licht in de vuurto ren van Westkapelle per onge luk is uitgegaan. „Er gaat niks mis", wist Schouwenaar zeker. Bo Coenen was gisteren al helemaal klaar voor de aankomst van Sinterklaas. foto Lex de Meester joor Jeroen Hoorn HEN HAAG - De Tweede Kamer eist opheldering van minister Kamp van De fensie over de mishandeling van vijf hen Iraakse gevangenen door de mili tie inlichtingendienst MIVD. Kamp bevestigde gisteren dat de onder zagers de gevangenen skibrillen heb ben opgezet en water over hen heen hebben gegooid. Ook draaiden zij luide muziek om te voorkomen dat de gevan gen met elkaar konden praten. De incidenten hebben zich voorgedaan in oktober 2003 in de provincie Al Muthanna, waar toen Nederlandse troe pen actief waren. De Koninklijke Mare chaussee onderzocht de zaak enkele maanden later en kwam tot de conclu sie dat er geen strafbare feiten waren gepleegd. Kamp is pas sinds gisteren van die conclusie op de hoogte, nadat dagblad De Volkskrant over de mishan deling had bericht. Volgens Kamp is het gebruikelijk dat de minister van Defensie niet wordt geïnformeerd als de marechaussee geen strafbare feiten constateert. PvdA-Kamerlid Timmermans vindt het merkwaardig dat er volgens de mare chaussee geen strafbare feiten zijn ge pleegd. „Dat lijkt mij eigenlijk wel het geval." Ook snapt Timmermans niet dat Kamp zich niet van de bevindingen van het onderzoek op de hoogte heeft laten stellen. „Als je als minister weet dat dit soort verdenkingen bestaan, dan ga er toch bovenop zitten?" GroenLinks, SP en D66 willen ook op heldering. GroenLinks-fractievoorzit- ter Halsema is 'geschokt en verbijs terd'. Halsema memoreerde dat Kamp de Tweede Kamer in mei 2004 heeft la ten weten dat 'bij de Nederlandse com mandant en de militairen in Irak niets bekend was over mishandeling van ge vangenen' in Irak, voordat rond die tijd de eerste berichten in de media versche nen over de mishandeling van gevange nen door Amerikaanse troepen. Commissie CDA en WD willen de resultaten af wachten van het onderzoek dat minis ter Hirsch Ballin (Justitie) en Kamp zelf gisteren hebben ingesteld. Een 'on afhankelijke commissie' moet onderzoe ken wat er precies is gebeurd. „Ook zal zij beoordelen hoe alle betrok kenen, inclusief ikzelf, met de beschik bare informatie zijn omgegaan", aldus Kamp. Volgens hem is het opzetten van een skibril 'niet iets wat per definitie een strafbaar feit is'. Het gebruiken van luide muziek kan 'ook een bruik baar middel zijn', aldus Kamp. En het zelfde geldt volgens de minister voor het gooien van water over gevangenen. Juristen verschillen van mening over de vraag of deze handelingen als marte ling moeten worden beschouwd. GPD pagina 3 harde ondervraging is nog geen marteling Kijk op www.pic.nl/abonneren, be! grabs 0800 - 0231 231 ot stuur rle/e hou naar PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 713, 4460 WB Goes O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geel daarbij éénmalig toestemming voor O Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: O per maand met automatische incasso (€?1.50)'. CD per kwartaal met automatische incasso (C 61,50)". D per jaar met automatische incasso (C 236.001". rnst grabs PZC-paraplu 8I1711688U55554711 het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1