►ZC Drie ton voor Kringloopwinkel Zondag geopend Dozen stapelen voor schoenmaatjes W °£UVZ Boodschap Architectuurprijs aan Vlissingen voorbij rentes! 30 jaar 4,50 Yeere investeert in initiatief Arduin en Maecon Drankrijder Oostkapelle is hardleers Zaamslaggenaar moet alsnog gevangenis in Wij geven u de helft cadeau! WINTERBANDEN ACTIE Aanpak ongelijk plaveisel in Goes Woninginbraak in Middelburg Borssele wil betere ontsluiting Geld voor speelplaatsen Renesse Louis Hemelaar li! L BANG OLUFSEN Loewe Bose zeeuwse almanak Stoomboot J hypotheek s 405 10 jaar 4,20 Redactie: 0113-315649 j www.pzc.nl E-mail:redactie@pzc.nl S postbus 31,4460 AA Goes k Advertentie-exploitatie: I Voord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; I keuws-Vlaanderen: 0113-315570; I nationaal: 020-4562500. I [aersservice: 0800-0231231 ljaterdag 18 november 2006 editie Walcheren rinor Nadia Berkelder SEROOSKERKE - De gemeente Veere trekt drie ton uit om een kringloopwinkel van de grond Ie krijgen. De winkel wordt een werkgelegenheidsproject van Ar duin en re-integratiebedrijf Maecon. kringloopcentrum komt naast de milieustraat in Seroos- kerke. Arduin en Maecon gaan de winkel opzetten. Het initia tief levert ongeveer 25 arbeids plaatsen op. Bovendien denkt de gemeente dat door herge bruik van spullen jaarlijks 150 Ion minder afval verwerkt moet worden. |Degemeente investeert drie ton, L lar verkoopt ook grond aan twee organisaties, die samen [een.nieuwe stichting gaan op- :hten. Die verkoop levert de ieente weer ruim 250.000 eu- Als de kringloopwinkel laai draait, moet het bedrijf ichzelf kunnen bedruipen. Uit Iderzoek door een adviesbu- blijkt dat dit mogelijk toet zijn. De kringloopwinkel gaat spul len inzamelen die anders wegge gooid zouden worden. Er komt jeen afdeling die spullen repa- [reert die kapot zijn. De ingeza melde goederen worden voor een zacht prijsje doorverkocht, laarmee hoopt de gemeente een aantal vliegen in één klap te laan: het verminderen van af- het creëren van banen en jnensen met een laag inkomen |e gelegenheid bieden om goed koop spullen te kopen. Vorig jaar presenteerde het Veer- MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter I. Wol- Iring heeft gisteren een veertig jarige inwoner van Oostkapelle herhaald dronken rijden Veroordeeld tot vijftien maan denrijontzegging, waarvan tien maanden voorwaardelijk en 550 euro boete. jDe drankrijder werd op 28 mei in zijn woonplaats betrapt met éen alcoholgehalte van 515 mi- irogram, terwijl hij nog in zijn iroeftijd zat van tien maanden irwaardelijke rijontzegging. De politie had de verdachte die ochtend in zijn auto met hoge snelheid naar huis zien rijden. Nadat de man de auto in de par keergarage onder zijn woning sad gezet, werd hij aangehou den. Eis Officier van justitie E. Bethle- Jbem eiste vijftien maanden rij ontzegging, waarvan vijf maan den voorwaardelijk en 550 euro boete. ,U was gewaarschuwd", wees ze op de recentelijke veroorde ling voor dronken rijden. De jOostkapellenaar voerde nog ex cuses aan, waardoor de politie- jrechter tot een mildere uit braak kwam. se college van B en W het plan voor het eerst. Toen twijfelden het CDA en de SGP. Die par tijen vreesden dat een kringloop- bedrijf liefdadigheidsorganisa ties die tweedehands spullen in zamelen in de wielen zou rijden. In Veere zijn er daar een aantal van. Bij de kringloopwinkel komen ongeveer 25 banen: een aantal vaste medewerkers en mensen die er via Arduin of Maecon aan de slag gaan. Dat kunnen men sen zijn die werken als vorm van dagbesteding of mensen die werkloos zijn en geen baan kun nen vinden. Zij kunnen bij het bedrijf werkervaring" opdoen. Bovendien komen er 'leerwerk- plaatsen', voor mensen die de vaardigheden missen voor een reguliere baan. Toppers Voor de stichting Arduin is dit bedrijf bijzonder, vertelt ma nager O. Jongewaard. Het 'is anders dan de andere bedrijven, omdat mensen daar vooral aan dagbesteding doen. Cliënten van Arduin krijgen bij het kringloopcentrum de kans om door te stromen naar betaald werk. „Dat geldt natuurlijk alleen voor mensen die de mogelijkhe den hebben, de toppers. We ho pen dat ze zo zelf geld kunnen verdienen. Van een aantal men sen hopen we zelfs dat dit ze helpt om weer op eigen benen te gaan staan. Dit bedrijf brengt die stap echt dichterbij." De gemeenteraad van Veere moet nog instemmen met het plan. Het initiatief wordt op 27 november besproken in de verga dering van de commissie ruimte lijke ontwikkeling. Leerlingen van basisschool Acaciahof in Middelburg hebben schoenendozen gevuld met speelgoed en schoolspullen voor kinderen in arme landen. door Anita Janse MIDDELBURG - Bij basisschool de Aca ciahof in Middelburg stonden de schoe nendozen gisteren hoog opgestapeld. Klaar voor een lange reis. De kinderen vulden ieder een doos met speelgoed en schoolspullen, een cadeautje aan leef tijdsgenootjes in arme landen. Het is traditie geworden op de Acacia hof. Elk jaar voor kerst mogen de kinde ren een schoenendoos vullen voor de Ac tie Schoenmaatjes. De dozen gaan deze keer naar kinderen in Malawi, Pakistan en Moldavië. „Rond deze tijd van het jaar worden de meeste kinderen overla den met cadeautjes. Het is goed voor ze om te beseffen dat er ook kinderen zijn die nooit iets krijgen", vindt Agnes van Krugtun. Ze heeft drie kinderen op school en komt vandaag een handje hel pen bij het controleren van de pakketjes. Vorig jaar verzamelde de Acaciahof 360 dozen. „Dat halen we dit jaar weer", denkt Agnes. De stapel felgekleurde schoenendozen heeft voorlopig een plaatsje gekregen in de gymzaal van de school. De pauze is voor veel kinderen een moment om even naar binnen te glu ren. Eva uit groep vijf kijkt of ze haar ei gen schoenendoos er uit kan pikken. Op de deksels konden de kinderen aangeven voor welke leeftijdscategorie hun doos bestemd is, en of er een jongen of een meisje blij gemaakt moet worden. Ze heeft er een echte meidendoos van ge maakt. „Ik heb er een knuffel ingestopt, ik heb er thuis zo veel", zegt ze. „En we zijn naar de winkel geweest om een kleur boek en stiften." Verlanglijstje De organisatie Edukans die de Actie Schoenmaatjes jaarlijks organiseert, heeft een verlanglijstje opgesteld om de kinderen te helpen. Schoolspullen, speel goed en toiletartikelen staan bovenaan. door Aector Dooms MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter verklaarde gisteren een bezwaarschrift van een 50-jarige inwoner van Zaam- slag ongegrond. De man moet alsnog 56 dagen gevangenisstraf uitzitten, omdat hij volgens de politierechter alle kansen bij een werkstraf had verspeeld. De man was vorig jaar juni ver oordeeld tot 150 uur werkstraf. Daarvan had hij 38 uur ge werkt. Omdat hij zijn afspraken niet nakwam met de reclasse ring werd de werkstraf als niet gelukt beschouwd. De officier gelastte daarop de omzetting van de taakstraf in een gevange nisstraf, waartegen de Zaam slaggenaar bezwaar maakte. Het bezwaarschrift werd giste ren behandeld. De politierech ter confronteerde de man met het verslag van de reclassering, waaruit bleek dat ze rekening hadden gehouden met zijn licha melijke beperkingen en met hem veel geduld hadden gehad. Een reclasseringsmedewerker bevestigde dat de man aange past werk was aangeboden, maar hij het snel liet afweten. Daarbij had de Zeeuws-Vla ming de indruk gewekt zich lie ver bezig te houden met zijn hob by (vogels). »r Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Aandacht voor 1 de digitale presentatie en be langstelling van Engelse en Pool se stadsbestuurders voor burger participatie. Maar een architec tuurprijs heeft het snoepreisje I naar Sevilla niet opgeleverd. Wethouder Tineke Verhage van Volkshuisvesting is terug in Vlis- lingen. Zonder European Urban and Regional Planning Award. „We hebben niet gewonnen. Heel jammer." Het project Dokkershaven was de Nederlandse inzending voor de Europese architectuurprijs. Donderdag was de uitreiking in Sevilla. Een Spaans project ging er met de prijs vandoor. „Toeval lig", zegt de wethouder cynisch. „Dat schoot ook even door mijn hoofd. Zeker toen bleek dat de eervolle vermelding ging naar (Advertentie) Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 een plan in Sevilla." Toch heeft Vlissingen wel degelijk wat ge wonnen, vindt Verhage. „Aan dacht. We hebben informatiema teriaal uitgedeeld en er was aan dacht voor onze digitale presen tatie. Daarbij werd de nadruk gelegd op burgerparticipatie, de reden waarom dit plan de Neder landse inzending was. Na onze presentatie hebben stadsbe stuurders uit andere landen het een en ander aan ons gevraagd. Er was lof. En ze waren nieuws gierig of de inmenging van bur gers het proces niet verstoort. Hoe ze reageren, wilden ze we ten. Ik denk dat ik ze ervan heb kunnen overtuigen dat het juist goed is om te weten wat de be volking denkt." Investeerders, waar de gemeen te zo op hoopte met de prijs, wa ren er niet. „Maar ik moet zeg gen dat het tot nu toe heel goed gaat met Dokkershaven. Er hebben zich al twintig geïnteres seerde ontwikkelaars gemeld. Grote investeerders. Re denk ze ker dat erbij zijn die reageren op de aandacht die wij kregen." Dat was de reis naar Sevilla ze ker waard, vindt de wethouder. En dat geldt ook voor de Neder landse nominatie, waar Vlissin gen 1400 euro voor heeft moeten neerleggen. „Is dat zo? Dat zou best kunnen. Hoe dan ook, het was indrukwekkend. De omge ving, maar ook de waardering. Jammer alleen dat we die niet mee naar huis konden nemen." (Advertentie) Van 17/11 t/m 25/11 2006 bij aankoop van een occasion boven 4.500,- set winterhanden incl. velgen j Autobedrijf gratis KOPPEJAN AUTOBEDRIJF KOPPEJAN Domburg 0118 - 58 14 87 www.autokoppejan.nl 's-HEER-ABTSKERKE - Gecombineerde informatie is negen van de tien keer verhelderend. Maar in de Van der Plassestraat in 's-Heer-Abtskerkc werkt het verwarrend. Ineens ga je je af vragen wie er eigenlijk meedoet, en met wat. De vraag is: wat is hier de boodschap? foto Willem Mieras GOES - De gemeente Goes begint maandag met het gelijk maken van de Grote Markt in Goes. Daartoe is besloten, omdat er veel klachten kwamen over de hoogteverschil len. Die zouden vooral gevaarlijk zijn voor mensen die slecht ter been zijn. De oostzijde wordt als eerste aange pakt. De weekmarkt zal daar geen last van ondervinden. Dat is anders als in het voorjaar de westkant op de schop gaat. Het college overlegt binnenkort met de ambulante handel over oplossingen. MIDDELBURG - In de nacht van donderdag op vrijdag is ingebroken in een woning aan de Diamant. Uit de woning werden onder meer een gsm, met een waarde van enkele tientallen euro's, en autosleutels weggenomen. Ook de au to, een blauwe Renault Clio RL U9, werd gestolen. De waarde van de auto bedraagt ongeveer duizend euro. BORSSELE - De aansluiting van Borssele op de tunnel weg moet verbeteren. Het in Borssele gevestigde busbe drijf AMZ heeft daarop aangedrongen bij de provincie. Wie in Borssele moet zijn en via de tunnelweg naar het dorp rijdt, weet de eerste keer nauwelijks welke kant hij wordt opgestuurd. Zo'n vreemde kronkel maakt de weg. Wie de omgeving een beetje kent, laat dit een volgende keer wel uit zijn hoofd. Die rijdt komend uit Goes 'ge woon' over 's-Heerenhoek naar Borssele. En in de omge keerde richting zal hij ook door 's-Heerenhoek gaan. „Je rijdt zeker twee kilometer om", schat directeur A. Spruit van de AMZ die in Borssele 'een dikke vijftig bus sen' heeft staan. Spruit bekent: „Onze buschauffeurs gaan ook door 's-Heerenhoek. Het is korter en het scheelt tijd." De verkeerssituatie is zo sinds de Westerscheldetun- nel maart 2003 in gebruik is genomen. RENESSE - De Stichting Renesse wil 135.000 euro be schikbaar stellen als impuls voor het jeugdbeleid op Schouwen-Duiveland. Het geld is bestemd voor de inrich ting van skatebanen en het verbeteren van speelterrein- tjes. De éénmalige donatie zou betekenen dat er wat meer ruimte komt in het gemeentelijk budget, aldus wethouder G. Houtekamer (Welzijn). Dat biedt perspectief voor de opening van de gevraagde jeugdhonken in Oosterlancl en Brouwershaven en het opknappen van de reeds bestaande jongerenontmoetingsplaats (jop) in Scharendijke. (Advertentie) Zaterdag 18 november: TIVOLI productshow! foto Lex de Meester In nagenoeg alle dozen schuilt daarom een tandenborstel en tandpasta. Sommi ge kinderen hebben er echt een persoon lijke doos van gemaakt, met een teke ning, een groet of een foto van henzelf. „Ik heb tegen mijn kinderen gezegd dat ze iets weg moeten geven, dat ze zelf ook mooi vinden", zegt Agnes. „Dan is het ge baar nog groter." De kinderen zijn gul ge weest, aan de goed gevulde dozen te zien. „En de ouders niet te vergeten. Onze school is een doorsnede van de samenle ving. Er zijn kinderen die het thuis niet breed hebben, dan is het toch mooi om te zien dat iedereen er iets van gemaakt heeft." TIVOLI produceert eigenzinnige producten die een toonbeeld van eenvoud zijn en daarnaast prachtig klinken. Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 567614 www.binnenuit.nl (Advertentie) www.woonboulevardbreda.nl 11.00 tot 17.00 uur Alles voor in en om het huis De grootste openlucht-boulevard voor een gezellig dagje uit. Ruim 40 winkels voor wonen, zitten, slapen, opbergen, verlichten, eten, koken, kijken en luisteren, inrichten, kinderen, stoffering en nog veel meer. Afslag Breda West (naast IKEA) Gratis parkeren! In Hulst zijn ze volop bezig met het inrichten van het lo geeradres voor Sinterklaas. Er zijn al heel wat persoonlij ke spullen van de Sint uit Spanje overgekomen om. hem het echte 'thuisgevoel' te ge ven; een grammofoon en een authentieke oude Triumpf typmachine bijvoorbeeld. En een pakje sigaretten. Par don? Ja echt, maar dat iverd snel verstopt. „Ach", zei een fotograaf van deze krant „Het is toch algemeen bekend dat de Sint een behoorlijk versla vingsprobleem heeft? Waar om zingen we anders al jaren: Zie ginds komt de stoomboot uit Spanje weer aan. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 314460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 13