®r ROVINCIALE ZEEUWSE COURAN BOUWMAN 'Politieagenten zitten in geldnood s^jni Dow schrapt 70 banen op administratie PZC Dansen is plezier voor tweehonderdduizend Auto Dreigen met de zak vindt Sint chantage Imbacht QJ Poolse voetballer meldt poging tot omkoping 'ermiste man I! at op toilet j)P nadert PvdA itogelijk duizenden de dupe van lage salarissen en nieuwe zorgverzekering llili II III! Econoom Friedman overleden Zeeland aardig voor Verdonk Nalbandian in halve finale jaargang no. 272 plijdag 17 november 2006 nummer 1,30 13.0 Overwegend droog en zonnige perio- jen. Matige tot krachtige zuid- tot zuid enwind. Maxima rond 13 graden. internet: www.pzc.nl MAANDMENU 23,50 VOORGERECHT HOOFDGERECHT NAGERECHT Fazantpaté met Trio van wildzwijn, Apfelstrudel met norNadia Berkelder et al l\DRID - Kinderen straffen, pi doen ouders zelf maar. Sin- iklaas wenst niet misbruikt te [orden om kinderen te chante- bt zegt de goedheiligman in interview met deze krant, de mensen zoals u denken in a r ei'kinderen in de zak gaan. Heeft u dat wel eens gezien? Nee? Maar er wordt wel mee ge dreigd door oude mensen. Zo gaat u toch niet met uw kinde ren om?" Sinterklaas wordt er zelfs een beetje boos over. „Sint gaat toch geen kinderen straffen! Dat doen die ouders zelf maar. Zijn ze nou helemaal gek gewor den! Daar hoeven ze mij toch niet mee op te zadelen. Dreigen dat kinderen in de zak moeten. Chantage noem ik dat! En daar leen ik me niet voor. Er wordt niet meer geslagen met roeden en er wordt niet meer gedreigd met de zak." „Ouders proberen hun kinderen wel eens wijs te maken dat ze braaf moeten zijn omdat ze an ders geen cadeautjes krijgen. Dat vind ik niet aardig. Braaf is het meest weerzinwekkende woord dat ik ken. Ik houd wel van een beetje ondeugend op zijn tijd. Ik houd ook van een beetje dwarsliggen op zijn tijd." „Het braafste jongetje van de klas vertrouw ik voor geen me ter. Die heeft altijd wat te ver bergen. Sinterklaas houdt zich al een aantal jaren niet meer be zig met wie er braaf is geweest. Dat staat ook niet in het grote boek, nee. Nee hoor, daar staan alleen maar dingen in die ik niet moet vergeten. Geheugensteun tjes. Sinterklaas is de vriend van alle kinderen. En het grappi ge is dat die kinderen alle leeftij den hebben. Soms zijn ze wel 97." Het hele interview met Sinter klaas is te lezen in de speciale bijlage die vandaag bij de PZC zit. NEW CLASSIC LIFESTYLE DOMBURG GOES NU 30% KORTING OP KIDS-KLEDING (Ktds alleen in Goes) Advertentie Bedrijf hoopt vaste medewerkers in dienst te houden Bent u de allround metselaar die Bouwbedrijf Joziasse b.v. zoekt? Kijk morgen in de het alfabet van Zeeland en maak werk van deze of één van de vele andere vacatures. door René Hoonhorst TERNEUZEN - Bij Dow Bene lux in Temeuzen verdwijnen de komende twee jaar zeventig ad ministratieve banen. Tot eind 2008 komen er tevens 25 nieuwe administratieve functies bij. Dow poogt de ontslagen te be perken tot uitzendkrachten en hoopt alle vaste medewerkers in Terneuzen in dienst te houden. De administratieve diensten worden vooral in India en elders in Europa - Zwitserland bijvoor beeld - geconcentreerd, kondig de Dow twee maanden geleden al aan. Dow-woordvoerder E. van Oos ten benadrukte gisteren nog maals dat de reorganisatie al leen is bedoeld om wereldwijd zo efficiënt (goedkoop, red.) mo gelijk te kunnen werken. Pro ductie-, onderzoeks- en onder- houdsafdelingen blijven buiten schot. Zo gaat Dow Benelux ge woon door met de wervingscam pagne voor technisch geschoold personeel, ook al omdat de pen- sioneringsgolf nog enkele jaren doorrolt. Tot nu toe heeft het chemieconcern dit jaar ruim tachtig nieuwe werknemers aan getrokken. Bij Dow Benelux werken mo menteel zo'n 450 administratie ve krachten. De vrees dat een groot deel van hen binnen een jaar moet vertrekken, is niet be waarheid. Voorzitter E. de Backere van de ondernemingsraad is dan ook re- (Advertentie) Uw parketspecialist taken, Bourbogne, U«t& Tapis Vloeren ^ENRUSTSTRAAT 20 MIDDELBURG NOORDSTRAAT 46 AXEL door Barry van der Hooft BRUSSEL - De Poolse interna tional Jacek Bak beweert voor het EK-kwalificatieduel met België van woensdagavond te zijn benaderd om de wedstrijd te manipuleren. De verdediger kreeg naar eigen zeggen tij dens een telefoongesprek van een onbekend gebleven Belg geld aangeboden om het duel te verkopen. Bak zou een straf- schop in het voordeel van de Belgen moeten veroorzaken. Om welk bedrag het ging, wil de de international niet vertel len. Een Pools dagblad noemt een bedrag van 10.000 euro. De 33-jarige verdediger, bij Al Rayyan in Qatar ploeggenoot van de Belgische spits Emile Mpenza, sprak zijn aanvoerder Maciej Zurawski meteen aan over het telefoongesprek. „Maar we gaan er geen zaak van maken", vertelde de aan valler van Celtic. Ook Leo Beenhakker werd op de hoogte gebracht, maar de bondscoach van Polen nam het voorval na de 1-0-zege niet al te serieus. „Ik heb begrepen dat één of an dere idioot heeft gebeld, maar ik heb er weinig aandacht aan besteed." Volgens de Poolse voetbalbond is het Europese voetbalorgaan Uefa een onderzoek gestart. GPD delijk opgelucht, vooral omdat het er naar uitziet dat vaste Dow-medewerkers kunnen blij ven. „Het is voor de streek na tuurlijk jammer dat banen ver dwijnen. Maar Dow heeft enke le jaren terug juist meer uitzend krachten in dienst genomen, om dat toen al onzeker was of die banen ook op langere termijn in Terneuzen zouden blijven." Woordvoerder Van Oosten bena drukt dat er toch zeventig ba nen op de tocht staan. „We doen daarom wel ons uiterste best om mensen wier functie elders wordt ingevuld, te begeleiden naar een nieuwe baan in de re gio." Van Oosten durft niet te voorspellen of de komende jaren nieuwe reorganisatieronden zijn te verwachten. „We moeten blij ven werken aan onze concurren tiepositie. Als het nodig is om opnieuw te schuiven met banen, zal dat gebeuren." pagina 4 commentaar 23, V OES - Personeel van revalida- tccntrum De Lindenhof in oes en de politie zijn van lensdagmiddag tot gisteroch- nd op zoek geweest naar een i-jarige Veerenaar, die vermist to, G trd in de revalidatiekliniek. leela 2 SI hiiip( teeenzijdig verlamde man was BNS oensdagmiddag om half twee adwenen. Nadat de kliniek as doorzocht en de omgeving as uitgekamd, deed de politie Pt a opsporingsbericht uitgaan. Ik man werd gisterochtend om tgen uur aangetroffen in een lande toiletten in de kliniek. etbak gtb| DLVERSUM - De SP naderde |e u deren de PvdA tot op twee ze- mf{ Is in de politieke barometer. a de peiling van het tv-pro- ramma Nederland Kiest en In- Geaf"v,ew won de SP vergele- a met woensdag een zetel. De komt op dertig (negen bij de ïkiezingen van 2003), de idA blijft op 32 staan (-10). ezes :3'na 3 CDA wil met VVD geen minderheidskabinet Kijk op www pre nl/abonnerer. bel gratis 0800 - 0231231 of stuur deze bon naar: PZC. afdeling lezersservice Antwoordnummer 713.4460 WB Soes het alfabet van Zeeland MIDDELBURG - Meer dan 260.000 mensen in heel Nederland dansten gisterochtend vanaf kwart over elf op het nummer What a feeling. Nederland bewoog massaal en dat was nou precies de bedoeling. Het wereldrecord 'gelijktijdig dansen' werd in een klap gevestigd. Om het record te vestigen moesten minstens 200.000 mensen op pre cies dezelfde tijd hetzelfde dansje uitvoeren. Ook in een aantal Zeeuwse basisscholen, kantoren, sporthallen, gemeentehuizen en zwembaden gingen de voetjes van de vloer en de handen de lucht in. Op Schou- wen-Duiveland deden twaalf basisscholen mee. De Zierikzeese deelnemers waren sa mengekomen in Sportcentrum Onderdak (linksboven). De gemeente Borsele wist bijna zevenhonderd dansers, onder wie schoolkinderen, ambtenaren en bestuurders, op de been te brengen op het pleintje bij het gemeente huis in Heinkenszand (rechtsboven). In sportcentrum De Vliegende Vaart in Terneu zen deden naast achthonderd schoolkinderen ook enkele vijftigplussers mee (linkson der) en in het Vlissingse zwembad Vrijburg werden baby's ritmisch door het water ge zwierd. foto's Marijke Folkertsma, Willem Mieras, Camile Schelstraete en Ruben Oreel pagina 14 dansrecord (Advertentie) O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geef daarbij éénmalig toestemmmg voor. rekeningnummer ik heb de laatste drie maanden geen proefabonnement gehad. O Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: O per maand met automatische incasso 21.50)* D per kwartaal met automatische incasso 61,50)'. D per jaar met automatische incasso 236.00)'. met gratis PZC-paraplu 1E.V HAAG - Vele honder en mogelijk duizenden jlitieagenten verkeren in ïnk ildnood door de relatief la- isalarissen en de zware fi- mciële lasten die zij sinds JJg" iljaar dragen voor de nieu- it zorgverzekering. or Jan Salden Karen Zandbergen geldproblemen zijn soms zo oot dat beslag wordt gelegd ihet loon van de agent. Ook orden agenten overgeplaatst, idat zij door hun schulden slier vatbaar zijn voor corrup- Dat melden de politiebon- eRaad van Hoofdcommissaris- a erkent dat er op dit gebied ublemen zijn, maar onder- skt nog de omvang ervan. warsdoorsnee lorzitter G. van de Kamp van ipolitiebond ACP zegt de laat- ftwee jaar 'honderden, zo niet lizenden e-mails' te hebben ilvangen van agenten in geld nood. Volgens hem gaat het niet alleen om jonge mensen, maar om een dwarsdoorsnee van de beroepsgroep. R. Tournier van vakbond ANPV vermoedt dat bij 5 procent van de agenten be slag op het loon is gelegd. Volgens politiesocioloog J. Tim mer ligt bij schulden altijd een risico op de loer. „Voor agenten zijn er natuurlijk wel de nodige verleidingen." Ook de criminolo gen J. Nijboer van de Rijksuni versiteit van Groningen en H. Nelen van de Vrije Universiteit wijzen er op dat geldnood cor ruptie in de hand kan werken. Zij benadrukken alledrie dat agenten met schulden niet auto matisch corrupt zijn. Volgens Timmer neemt ook de kans op wanhoopsdaden toe. „Bij zelfmoorden van agenten spelen financiële problemen bijna altijd een rol." Volgens hem moeten korpsen de schul den van agenten goed in de ga ten houden om te voorkomen dat het uit de hand loopt. De Raad van Hoofdcommissaris sen zegt de omvang van het pro bleem niet te kennen, maar schat die lager in dan de bon den. „Wij laten dat onderzoe ken", zegt woordvoerder C. den Bakker. Hij erkent dat finan ciële problemen een verhoogd ri sico voor corruptie kunnen vor men. Politieagenten met finan ciële problemen krijgen volgens hem een schuldsaneringsplan aangeboden. Wie weigert daar aan mee te werken, kan worden ontslagen. Ziektekosten ACP-voorzitter Van de Kamp wijt de financiële malaise aan de lage lonen en aan het nieuwe ziektekostenstelsel. „De politie had een van de beste verzekerin gen voor ziektekosten in Neder land, maar veel agenten zijn er door het nieuwe stelsel fors op achteruit gegaan." Volgens hem vallen vooral onder 45-plussers harde klappen. Waar agenten voor kinderen boven de achttien voorheen slechts een paar tien tjes hoefden bij te betalen, moe ten zij nu vele malen meer neer tellen. De bonden komen tijdens de volgende cao-onderhandelin gen dan ook met forse loonei sen. GPD De Amerikaanse econoom en Nobelprijswinnaar Milton Friedman is op 94-jarige leeftijd overleden. Hij had veel invloed op de Amerikaanse regering onder president Rea gan in de jaren tachtig. Friedman was voorstander van het vrije ondernemerschap en benadrukte het belang van een monetaire politiek om de econo mische groei te bevorderen. Voor WD-minister Rita Ver donk was het gisteren aange naam campagne voeren in Middelburg. Op de Markt ont moette ze veel waardering voor haar beleid. En de kri tiek die er was, werd beleefd geuit. Verdonk bezocht ook de Roosevelt Academy en het ROC, waar ze met studenten j sprak. David Nalbandian heeft zich geplaatst voor de hal ve finale van het Masters toernooi in Shanghai. Hij won van de Amerikaan An dy Roddick. Genieten deed de Argentijn niet. Deze week verongelukte zijn pe tekind. „Het was verschrik kelijk", om schreef hij zijn N' gevoelens. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio Televisie: 9; Zeeland: 11, 13, 15 en 17; Sport: 18 en 19; Redactie Reactie: 20; Auto: 21 en 23 (Advertentie) Handtekening: PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens In de colofon leest u er meer over. Veilig de winter door voorletters imer postcode: plaats, telefoon: (post)bankrekeningnummer MüSSü mm m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1