»zc Umts-mast moet direct van dak PZC Peuters in de bres voor De Boefjes Jongeren houden verkiezingsdebat in de Grote Kerk [ctiecomité dreigt met rechter als Vodafone vertragend onderzoek laat doen tijeenkomst lorgsaam Vergadering van Cliëntenraad li Geen overlast van busverkeer D&T wil lagere rekening Delta Celstraffen voor botendieven fflRené Hoonhorst jjNEUZEN - Het Actiecomi- Oudelandse Hoeve overweegt jkort geding aan te spannen Vodafone de umts-mast op [lat aan het Terneuzense Ed- •dGrieghof niet snel verwij ft, Vodafone kan zich een du- astemmingsprocedure bespa- idoor de zendmast direct van idak te halen. i alleen komt de enquête ir bewonerswensen te laat, s heeft een eigen onderzoekje ihet actiecomité al uitgewe- :dat een overgrote meerder- d van de flatbewoners de ist zo snel mogelijk wil laten nrijderen. Dat schrijft de Ter- ■zense advocaat W. Suijker- ;jk namens het actiecomité :de raadsman van Vodafone. advocaat tekende protest i namens 26 flatbewoners, stelt dat de actievoerders, der aanvoering van de fami- sFieret en Haanraads, ruim- ioots vóór plaatsing van de is-mast al hebben aangege- 5 dat bewoners tegen het atsen van zendmasten wa- i Vodafone heeft daar des ks 'willens en wetens' niet op feageerd, waarmee het tele- fabedrijf zijn rechten heeft ppeeld. tihard tegen arkojnt bij dat het actiecomi- -met gebruikmaking van de- ïde antwoordformulieren die jviders doorgaans gebruiken instemmingsprocedures - leen instemmingsronde heeft iouden. De bewoners van 51 a de 56 appartementen zijn ihard tegen de aanwezigheid sde umts-mast. Eén stelt dat je mobiel wilt bellen ook sdmasten nodig hebt en vier roners zijn neutraal. De over- jvende bewoner is langere 1 afwezig. een schriftelijk pleidooi stelt advocaat van het actiecomité 1de umts-mast begin dit jaar cder instemmingsronde is ge- latst, terwijl het actiecomité eerder formeel heeft vastge- Id dat de overgrote meerder- RNEUZEN - De cliën- iraad van zorgorganisatie rgsaam houdt vanavond haar irlijkse bijeenkomst voor pa- atenorganisaties, ouderenbon- a en andere belanghebben- i het programma staat het eijarenbeleidsplan van Zorg- im, iderwerpen die aan de orde enen zijn onder meer het tevre- dieidsonderzoek onder cliën- l de inventarisatie van de asenlijst van cliënten, de in- raiatievoorziening aan cliën- s en het wachtlijstvrij maken 3het ziekenhuis, ibijeenkomst begint om 19.30 r in de kerkzaal van zieken- isDe Honte in Terneuzen. heid van de flatbewoners tegen is 'en overigens ook steeds tegen is geweest'. Vodafone kan geld en inspannin gen dan ook het beste richten op het zo snel mogelijk laten verwij deren van de masten. Het finan cieren van een instemmingsron de, waarvan de uitslag al lang en breed bekend is, dient geen enkel doel. Mocht Vodafone de door Jean-Lou de Gucht TERNEUZEN - Woorden had den de kinderen van peuterspeel zaal De Boefjes in Philippine gis teren niet paraat. Maar met een paar slagen op een trommeltje zetten ze de eisen van ouders en leiding bij: de peuterspeelzaal moet open blijven en wel iedere dag. Gewapend met een spandoek trokken ouders, leiding en kinde ren van de peuterspeelzaal naar het gemeentehuis in Terneuzen. Door een afname van het aantal peuters dreigen twee dagdelen te worden geschrapt. De ouders vrezen dat het schrappen van beide dagdelen niet alleen ten koste zal gaan van de kwaliteit, maar uiteindelijk ook zal leiden tot vermindering van het aantal peuters. Op De Boefjes zitten momenteel 35 kinderen. Drie weken gele den stuurden de ouders al brand brieven naar de stichting Samen werkende Peuterspeelzalen, het procedure toch doorzetten dan ontvangen ze kopieën van de nu ingeleverde antwoordformulie ren en krijgen ze 'dus bekende reacties'. Om tijdverlies en geldverspil ling te voorkomen, stelt het ac tiecomité daarom voor snel af spraken te maken over de ter mijn waarbinnen de zendinstal- latie kan worden afgebroken. college van B en W en aan de raadsfracties. Nu grepen ze naar zwaarder ge schut: naast het spandoek had den ze nog zo'n vijfhonderd handtekeningen in Philippine verzameld. Die werden door een aantal ouders aan wethouder C. Liefting overhandigd. „Uit dat pak handtekeningen blijkt dat de inwoners van Phi lippine massaal achter ons staan", zei Debbie Visser tegen Liefting. „We hopen dat de ge meente Terneuzen dat ook doet. Daar gaan we eigenlijk wel van uit. Is het immers niet zo dat de gemeente het kleine kernenbe- leid hoog op de agenda heeft staan?" Dat kon Liefting niet ontken nen. „Ik zal er alles aan doen om een oplossing voor De Boef jes te vinden. Ik denk dan in de eerste plaats aan een oplossing in het kader van de brede school. Meer kan ik op dit mo ment niet zeggen. Ik hoop vol gende week meer duidelijkheid te geven." Oudelandse Hoeve gaat niet ak koord met een langdurige perio de waarin Vodafone een alterna tieve locatie kan zoeken. Dat het telecombedrijf in problemen komt, is te wijten aan eigen nala tigheid: het niet houden van een instemmingsronde voor plaat sing van de umts-mast. De leden van het actiecomité willen overigens niet worden bestempeld als 'masthaters', zoals ze onlangs in een kran tenkop werden betiteld. Zo gauw de zendmast van het flatgebouw af is, hijsen zij de Nederlandse driekleur. „Aan de vlaggenmast", meldt Suijker- buijk. Vodafone zet de instemmings procedure toch voort. Woord voerder A. van der Eisen: „We zijn wettelijk niet verplicht een instemmingsprocedure te laten houden, omdat eerder al masten op het dak stonden. We doen het alleen op verzoek van woonstich- ting Clavis. Maar Vodafone houdt zich dan wel aan de for mele regels en procedures en laat het onderzoek daarom uit voeren door een onafhankelijk bureau." door René Hoonhorst TERNEUZEN - Vlak voor de verkiezingen debatteren jonge ren van de twee Terneuzense middelbare scholen (het Zelden- rust-Steelant College en De Re de) over een aantal actuele en hen aangaande thema's. Op ini tiatief van de CDA-fractie wordt morgen een jeugddebat gehouden in de Grote Kerk in de Noordstraat in Terneuzen. Jongeren uit de bovenbouw van de twee scholen voor voortgezet onderwijs debatteren met politi ci, politiefunctionarissen, lera ren, middenstanders, service clubleden, predikanten en 'be kende Terneuzenaren'. Zij allen zijn door het CDA samenge bracht onder de noemer 'breed maatschappelijk middenveld'. Met de organisatie van het de bat - dat het thema Jeugd en Veiligheid meekrijgt - komt de CDA-fractie tegemoet aan haar belofte om de jeugd meer bij de politiek te betrekken. Om het voor hen interessant te maken, heeft het CDA een aan tal aansprekende onderwerpen voor jongeren opgevoerd. Verte genwoordigers van de hoogste klassen havo en vwo debatteren met wisselende sprekers over hoe goed of slecht het met de jeugd gaat, over opleidingen, studie of schoolverlaten en over concrete zaken in Terneuzen. Bij die zaken wordt gedacht aan koffieshop Checkpoint en het ge doogbeleid, sluitingstijden van cafés en het afschudden van het imago 'bejaardenstad' door de komst van een bioscoop en een skihal. De bekende presentator Victor de Coninck en CD A-fractievoor zitter Henk Siersema moeten zorgen voor een levendige, enigs zins gestructureerde discussie. De bedoeling is dat de drie hoofdonderwerpen in telkens een half uur worden besproken. De debattijd is voorzien van 15.30 tot 17.15 uur. Columnist Maikel Harte, advocaat en tot eind van de maand zanger van de Lamaketta's, moet de geesten op enig moment scherpen. Na het debat kunnen de leerlin gen van beide scholen maandag 20 november hun stem uitbren gen op een partij, die in de race is voor Kamerzetels. In tegen stelling tot vorige verkiezingen zullen de uitslagen van de jeugd- raadpleging pas na de 'echte' verkiezingen bekend worden ge maakt. Door de uitslag van de jeugd verkiezingen een dag na de parlementsverkiezingen te presenteren, hoopt het CDA meer aandacht vóór en inzicht in de verschillen tussen het stem gedrag van jeugd en ouderen te krijgen. Zostera Het jeugddebat is te gast bij Zos tera, de dames-serviceclub die morgen en zaterdag haar jaar lijkse boekenmarkt in de Grote Kerk houdt. De opbrengst van de tweedehandsboeken (en de platen, cd's en kerstkaarten) is voor de regionale voedselbank. Op zaterdag zijn producten uit Mali te koop. De opbrengst van die Afrikaanse spullen is spe ciaal bedoeld voor de aankoop van zonne-ovens waardoor ar me Malinezen geen bossen hoe ven kappen. Het voormalige godshuis aan de Noordstraat is vrijdag en zaterdag ook nog ten toonstellingsruimte voor de bo venbouw van zes basisscholen. Kinderen van 11 tot 13 jaar maakten tekeningen rond het thema 'Vier de vrede'. Het mooi ste Terneuzense kunstwerk wordt afgevaardigd naar de lan ded jke wedstrijd. TERNEUZEN - De Cliënten raad Zorgsaam houdt vanavond een bijeenkomst voor de achter ban in de kerkzaal van het Ter neuzense ziekenhuis De Honte. Tijdens de vergadering, die om 19.30 uur begint, komen onder meer de speerpunten van het meerjarenbeleidsplan aan de or de. Het bestuur gaat verder in op een tevredenhei dsonderzoek en een wenseninventarisatie on der cliënten van Zorgsaam. Ook de informatievoorziening en het verkorten van wachtlijsten ko men aan de orde. Behalve discus siëren over deze onderwerpen kunnen leden van de Cliënten raad en andere belangstellen den ook zelf knelpunten en vra gen aan de orde stellen. Bezorgklachten: ö800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; aterdagstot 12.00 uur REDACTIE zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 <530 ac terneuzen Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Het's-Landshuis Steenstraat 37 <561 ar hulst Tel: (0114)371379 Fax: (0114)371380 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 <460 aa goes Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl 'nternet ^ww.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Wethouder C. Liefting neemt de verzamelde handtekeningen van De Boefjes in ontvangst. foto Wim Kooyman donderdag 16 november 2006 Adri Rosendaal blijft de Sluise politiek op de voet volgen, door Frank van Cooten OOSTBURG - Wethouder Adri Rosen daal (Nieuw West) overhandigt van daag zijn ontslagbrief aan burgemees ter Jaap Sala. Dan is het einde oefening voor een man die het nog steeds be treurt dat hij zijn plan voor de verbou wing van het gemeentehuis niet goed kon uitleggen. „En mijn eigen fractie durfde en wilde niet. De fractie was bang voor het electorale effect en toon de dus uiteindelijk een gebrek aan moed." Formeel moet Rosendaal wethouder blij ven tot de vorming van een nieuw colle ge. In overleg met burgemeester Sala heeft hij echter besloten vandaag al te stoppen. Zijn portefeuilles worden door Sala waargenomen. Alleen in dringende ge vallen wordt hij nog geraadpleegd. De clash met zijn eigen fractie is voor hem geen reden de partij, die hij in 2003 zelf oprichtte, definitief de rug toe te ke ren. „Mijn hart ligt nog steeds bij Nieuw West. De partij is beschadigd. Ik ga samen met het bestuur proberen de brokstukken te lijmen en het vertrou wen te herstellen." Adri Rosendaal glunderde in 2003 van oor tot oor toen zijn partij met drie ze tels in de raad kwam. „En in vier jaar tijd is Nieuw West op zestig stemmen na de grootste partij van West-Zeeuws-Vlaanderen geworden. Maar misschien zijn we te snel ge groeid." Zijn warme gevoelens van 2003 hebben een behoorlijke douw gekregen. Extreem „Het is natuurlijk heel extreem dat ik door een motie van wantrouwen van mijn eigen fractie genoodzaakt was af te treden. Ik loop al lang mee in de poli tiek en kan er wel mee omgaan, maar ik ben natuurlijk niet van steen. Ik heb toch een katerig gevoel. Was pas zeven maanden bezig met veel zaken die ik graag af had willen maken. Zoals de af wikkeling van de problematiek rondom de varkensstallen, plattelandsontwikke ling, de economische ontwikkeling van de streek en het binnenstadsmanage- ment in Sluis en Oostburg. Maar het mocht niet zo zijn." Rosendaal is door een raadsmeerder- heidvan Nieuw West, PvdA en D&T, die overigens nu de intentie hebben sa men het nieuwe college van B en W te gaan vormen, weggestuurd vanwege de affaire rondom de verbouwing van het gemeentehuis. Rosendaal vindt de inves tering van 6,9 miljoen nog steeds verant woord, omdat één centrale werkplek in Oostburg op termijn goedkoper is dan het in stand houden van het gemeente huis in Aardenburg. Nieuw West denkt daar echter anders over. De verbazing van Rosendaal is daarom groot dat de PvdA een nieuw college wil vormen met D&T en Nieuw West. Nieuw West stemde immers als enige partij tegen de investering van bijna ze ven miljoen. „Ik zet grote vraagtekens bij deze actie. Nieuw West is uit de coa litie gestapt en heeft mij weggestuurd vanwege het gemeentehuis. Nu wil Nieuw West in zee gaan met twee par tijen die een groot voorstander van de verbouwing zijn. Er moet dus meer aan de hand zijn. Ik denk dat de fractie van Nieuw West mij geslachtofferd heeft, omdat de partij het niet meer ziet zitten in CDA, VVD en Gemeentebelangen." Volgens Rosendaal heeft de fractie er tijdens de ledenvergadering flink van langs gekregen. Afspraken zijn ge maakt om de onderlinge communicatie te verbeteren. „Er zijn communicatiefouten gemaakt. Het dualisme is daar ook een beetje de bet aan. De afstand tussen wethouder en fractie is groter geworden. Ik steek daarom ook de hand in eigen boezem." Het zelfstandig functioneren van de foto Wim Kooyman fractie is volgens Rosendaal door de le den aan banden gelegd. „Belangrijke be sluiten over bijvoorbeeld coalitie- en collegevorming moeten eerst met het be stuur of de leden worden besproken. De fractie heeft beloofd dat zo te doen. Als blijkt dat de fractie zonder overleg met bestuur en leden besluit in zee te gaan met PvdA en D&T, volgen harde maatre gelen." Rosendaal was als oppositie-leider van Nieuw West een fel tegenstander van een dure verbouwing van het gemeente huis. De verbazing was daarom groot toen hij als wethouder dit gevoelige dos sier op zich nam. Bewust „Toen ik in de oppositie zat, was ik in derdaad zeer kritisch over de verbou wing van het gemeentehuis. Vond de jaarlasten van vier ton veel te hoog. Maar als wethouder nam ik bewust de verantwoordelijkheid voor dit dossier. Ik kies niet voor de gemakkelijkste weg. Ik vind nog steeds dat ik in mijn opzet ben geslaagd. Een goede centrale huis vesting die op termijn goedkoper is. En wat minstens zo belangrijk is, aanzien lijk lagere jaarlasten." Adri Rosendaal blijft de Sluise politiek op de voet volgen. En als het nodig mocht zijn, is hij zelfs bereid weer raadslid voor Nieuw West te worden. „Politiek is immers een deel van mijn leven." HEIKANT - Bewoners langs de doorgaande wegen in de dorpskernen van Heikant en Sint-Jansteen zullen geen overlast ondervinden van de komst van de busremise van Veolia. De bussen zullen via twee polderwegen rijden. Vanaf 10 december worden ongeveer 17 bussen van ver voersbedrijf Veolia tijdelijk gestald bij garagebedrijf Kant aan de Julianastraat in Heikant. Veolia neemt het openbaar vervoer in Zeeuws-Vlaanderen van Connexxion over en heeft met Kant een onderhouds- en stallingscon tract afgesloten. Garage Kant verhuist vermoedelijk over ruim een jaar naar een nieuwe locatie op het bedrijventer rein Hogeweg bij Hulst, maar tot die tijd worden de bus sen van Veolia geparkeerd in de huidige garage. In Hei kant en Sint-Jansteen willen de bewoners niet dat het stallen van de bussen leidt tot overlast van af- en aanrij dende bussen door de dorpen. Veolia, Kant en de gemeente Hulst hebben nu een oplos sing geopperd om mogelijk overlast door de toename van het busverkeer te voorkomen. Het stallingsterrein wordt ontsloten via de achterkant van het perceel. Het meren deel van de bussen zal dan via de Heidestraat en de Plaatstraat (twee polderwegen) gaan rijden en zo aanslui ten op de Langeweg of Absdaalseweg, de normale route voor de bestemming Hulst, Axel of Terneuzen. SLUIS - Politieke partij Dorpsbelangen en Toerisme (D&T) in de gemeente Sluis roept de gemeenteraad weder om op te bewerkstelligen dat Zeeuwen een lagere energie rekening krijgen van Delta. De meerderheid van de Twee de Kamer stoort zich aan de winsten en steeds maar stij gende tarieven in de energiesector. Ook D&T vindt het on gehoord dat de winsten van de energiebedrijven alsmaar stijgen, terwijl de inwoners ieder jaar een hogere energie rekening krijgen. Een motie van deze strekking van D&T is in oktober door de gemeenteraad verworpen. De fractie brengt dezelfde motie in de raadsvergadering van 23 no vember weer in stemming. D&T speelt hiermee in op de actualiteit. Tijdens de vergadering van Provinciale Staten op 10 november bleek immers dat een meerderheid van de Zeeuwse Statenleden een deel van de dividenduitkerin gen van Delta wil gebruiken om de tarieven voor de klein verbruikers te verlagen. Ook binnen de aandeelhouders te kent zich een meerderheid af met betrekking tot dit voor nemen. Volgens D&T is de stem van nog één Zeeuwse ge meente nodig om die meerderheid te bereiken. D&T wil dat de gemeente Sluis de beslissende stem uitbrengt. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste- ren een 29-jarige inwoner van Sittard-Geleen wegens diefstal van boten, boottrailers, buitenboordmotoren en waterscooters veroordeeld tot achttien maanden cel. De diefstallen werden gepleegd in de jachthavens Wol- phaartsdijk en Kamperland, maar de meeste nautische goederen werden gestolen in Port Zélande in Ouddorp. Een 45-jarige vrouw uit Sittard-Geleen kreeg voor dief stal en heling 39 dagen cel, 240 uur werkstraf en zes maanden voorwaardelijke gevangenisstraf, met reclasse- ringstoezicht opgelegd. Haar 24-jarige zoon werd voor zijn geringere rol bij de diefstallen veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf en 180 uur werkstraf. De 4700 euro, die bij een huiszoeking werd gevonden, werd ver-: beurd verklaard.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 39