Actiegroep tegen drugsoverlast Film moet scholieren naar horeca lokken Zwemmen voor eremetaal erontruste bewoners Terneuzen beginnen handtekeningenactie olitie zoekt nog C>RVKKERY hjraniïcafé Stefano s Maandmenu 23,50 Nieuw bloed nodig voor wijkraad Verkeerslabel school Reuzenhoek Stalker heeft straf al uitgezeten Celstraf voor hennepteler Vragen PvdA over plutonium wwiv.lioxfvirffi.it/ l' i TelOI 18 - 63 33 25 Wij geven u de helft cadeau! zeeuwse almanak Stemmen Honden weer welkom in Noordstraatpromenade Aanhouding editie Zeeuws-vlaanderen irWout Bareman gNEUZEN - Er moet een ein- komen aan de 'internationaal ^ilimeerde vrijhandel in Jdrugs' in Terneuzen. De w koffieshops aan de rand a de binnenstad moeten ver- izen naar het buitengebied en overlast van drugstoeristen v| hard worden aangepakt, [koffieshops mogen enkel nog ilokale markt bedienen. )kIo| üishet eisenpakket van de ac- E§roep De Grens Is Bereikt, groep verontruste inwoners i Terneuzen, die zich van- jg presenteert. De actiegroep Igevormd door een huisarts, welzijnswerker, een onder- rdar izeres> predikanten, een on- (jjj. memer, vertegenwoordigers Uni 7rtl/lnnvucf Cf nnl o nt Het Zeldenrust-Steelant- üege en van de ChristenUnie. ekomende dagen krijgen de loners van Terneuzen een par. iaer in de bus, waarin ze wor- a opgeroepen stelling te ne- wa! hi tegen de uitwassen van het meuzense gedoogbeleid. Be- llve een folder ontvangen de meuzenaren een poster en pgj a antwoordkaart, die ze kun- [jijd ai terugsturen, voorzien van wo, ihandtekening. Die steunbe- >IPn& kan ook worden verzon- ld a via de website www.drugs- staduit.nl. De handtekenin- jaaj :i worden in december aange- Id :den aan het college van B en ands rijhandel tactiegroep stelt vast dat, wat begonnen als een poging om lokale illegale verkoop te re- tlcren, is uitgemoeid in een in- mationale vrijhandel. „Het is oral de grote groep van 1500 IIM leeds sporen Iq.,1 ERNEUZEN - De vrouw die idagavond bij een gewelds- isdrijf in haar woning in de onwestraat in Terneuzen om ll leven kwam, is de 30-jarige Itmiin Kutlu. Zij is van Turkse imst. i im: fiom (0-1 ïviqu :|gens politiewoordvoerster E. u Mt waren er gisteren nog geen 1-oi.ï wijzingen die in de richting een dader wijzen. Het afge- tle gedeelte van de Gouwest- at is inmiddels vrijgegeven. In Iwoning waar het drama zich speelde is de politie nog op )ek naar sporen. Ook mensen de leefomgeving van de frjjroow en buurtbewoners wor- nog gehoord. (Advertentie) snavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu iet champignonsoep, iroenkip of geroosterde jtoenten en 1 diocoladebrownie £12,50 of €10,00 (vegetarisch) serveren: 0118-886 866 I mavond 19.30-20.30 uur Scandinavische sferen kristalschedel" :e'zen in poezie, beeld en muziek naar Groenland en Wand met Claude van de j &erge en Arlette Walgraef zaterdag 18 november Intocht Binterklaas °ok in De Drvkkery '"formatie over onderhoeken op internet: nieuwe activiteit van Drvkkery; kijk op www.kjoek.nl Markt 511 Middelburg T0ii8 886 886 November Bospaddestoelen crème soep Hertenbiefstuk met een smakelijke saus van rode port en tijm met een herfst garnituur HULST - Wijkraad Langs de Linie in Hulst is naarstig op zoek naar nieuwe bestuursleden. De twee van de vijf be stuursleden die statutair aftredend waren, zijn beiden weer benoemd, maar dat komt volgens vice-voorzitter G. de Loos (zelf aftredend en weer benoemd) slechts omdat er geen andere kandidaten zich hadden gemeld. „De hele wijk weet ons te vinden als er iets aan de hand is, dus laat ze zich ook melden voor het bestuur." De wijkraad heeft sinds de oprichting de handen vol aan thema's als ver keersveiligheid en leefbaarheid. „De wijk heeft wel een beter imago gekregen dan een paar jaar geleden het geval was", zegt de Hulster wethouder F. de Vries. „Dat komt voor een groot deel door de inzet van de wijkraad." REUZENHOEK - De protestant-christelijke basisschool De Reuzenhoek in de gelijknamige buurtschap heeft giste ren het Zeeuwse Verkeersveiligheidslabel ontvangen. De school voldoet aan de eisen van het Regionaal Orgaan Ver keersveiligheid Zeeland door het hele jaar door aandacht te besteden aan het verkeer: oversteekdiploma's, fietskeu- ringen, het afleggen van een hindernisparkoers per fiets en de verkeersexamens komen in diverse groepen aan de orde. De school neemt bovendien, in de persoon van ver- keersouders, al jaren deel aan het overleg met Water schap Zeeuws-Vlaanderen en de gemeente. Reuzenhoek is sinds dit voorjaar dertig-kilometergebied en kent sinds die tijd virtuele drempels. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste ren een 47-jarige man uit Terneuzen voor stalking van zijn (ex)vriendin veroordeeld tot 447 dagen gevangenis straf, waarvan een jaar voorwaardelijk. De resterende cel straf heeft de man al uitgezeten. Daarnaast werd hem ver plicht reclasseringscontact opgelegd. De rechtbank vond bewezen dat de Terneuzenaar zijn vriendin vier dagen, van 27 tot 31 mei, had lastig gevallen. De man werd ver weten een langere periode zijn ex-partner te hebben ge- stalkt, maar dat vond de rechtbank niet bewezen. De man heeft eerder al een straat- en contactverbod gekregen. MIDDELBURG - De politierechter heeft gisteren een 28-jarige inwoner van Kloosterzande voor hennepteelt en een winkeldiefstal veroordeeld tot zestien weken gevange nisstraf, waarvan zes weken voorwaardelijk. Bij de ver dachte werden op 22 augustus 390 hennepplanten in zijn woning aangetroffen. De man had verder uit een winkel 100 pakjes sigaretten en 30 pakjes shag gestolen. DEN HAAG - PvdA-Kamerlid Samsom gaat staatssecretaris Van Geel (CDA, Milieu) ophelde ring vragen over het voornemen van de kerncentrale Borsselc om splijtstof met plutonium te ge bruiken. Volgens hem nemen de veilig heidsmarges van de kerncentra le daardoor af. Bovendien druist het volgens Samsom in tegen de verzekering die Van Geel de Tweede Kamer heeft gegeven dat voor het plutonium uit de kerncentrale Borssele een be stemming buiten Nederland is gevonden. „Het is hefeén of het ander", zegt Samsom. „Of het plutonium heeft een bestem ming en komt niet meer naar Ne derland terug, of het is beschik baar voor hergebruik door de kerncentrale. De Kamer dacht dat het één was en nu blijkt dat het twee is. Ik wil weten hoe dat zit. Want wat gebeurt er met het plutonium als het plannetje van de kerncentrale niet doorgaat?" (Advertentie) Box uit te bouwen tot een 2 persoon boxspring of 2 aparte bedden. Ruimtebesparend, kwaliteit en luxe samengebracht in 1 product. (Advertentie) Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. 'Wjetfii V/] Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 het alfabet van Zeeland Het leuke van zo'n navigatie- apparaatje in de auto is dat je er andere stemmen in kunt stoppen. Wie dat wil kan zich de verkeerde kant op laten sturen door de ondoorgronde lijke aanwijzigingen van Jo- han Cruijff grofstoffelijk la ten beledigen door Monty Py- tons John Cleese of via itiin of meer legale wegen laten lei den door Silvio Berlusconi. Nederlandse politici hebben ook de ivervingskracht van het navigatiesysteem ontdekt. Jan Marijnissen van de SP („het is effe niet anders; straks moeten we rechts af slaan"), Bas van der Vlies van de SGP („we gaan rechtdoor; koers houden, anders komen we nooit op onze bestem ming") en Marco Pastors van EénNL („u rijdt toch ook rechts") zijn als richtingaan gevers verkrijgbaar. Het gevaar van een politicus in een navigatiekastje ligt na tuurlijk voor de hand. Grote kans dat 'ie na 22 november zegt: „Zoek hel nu zelf maar weer uit. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31, 4460 AA Goes TERNEUZEN - De jaarlijkse zwemwedstrijden voor basissscholen in de gemeente Terneuzen zijn gister middag gewonnen door de teams van de Zuidland- school en De Hille. In de strijd tussen de kinderen uit groep 7 en 8 haalde de Zuidlandschool het van de Meerpaal en de Hille. In de categorie van groep 6 en lager staken de leerlingen van De Hille er met kop en schouders bovenuit. Zij eindigden ruim voor hun leef tijdsgenootjes van de Prins Willem van Oranjeschool en De Geule. Het eremetaal ging uitsluitend naar scho len uit de kern Terneuzen. In totaal namen honderd vijftig jongens en meisjes een duik in het zwembad van sportcentrum Vliegende Vaart. Vanaf de tribune werden zij hartstochtelijk toegejuicht en toege schreeuwd door medeleerlingen, leerkrachten, vaders, moeders en andere belangstellenden. De zwennnertjes streden individueel op de vijftig me ter vrije slag, rugslag en schoolslag. De estafette vrije slag ging over een serie van zes keer vijfentwintig me ter. Het eindklassement werd opgemaakt door de tij den per school bij elkaar op te tellen. De organisatie van de zwemwedstrijden was in handen van medewer kers van Vliegende Vaart en leden van zwem- en polo club De Schelde foto Wim Kooyman jfcetie: 0113-315649 itf.pzc.nl .jil:redactie@pzc.nl gbiis 314460 AA Goes r! Ltentie-exploitatie: j: jjfd-en Midden-Zeeland: 0113-315520; ^vs-Vlaanderen: 0113-315570; jonaal: 020-4562500. ^sservice: 0800-0231231 ■nderdag 16 november 2006 tot 3000 drugstoeristen per dag uit Frankrijk en België, die voor de overlast zorgt. Slechts tien procent van de koffieshopbezoe kers komt uit Zeeuws-Vlaande ren, stelt de actiegroep vast. Vooral de bezoekers uit Frank rijk trekken zich niets aan van het lokale parkeerbeleid, consta teren de actievoerders, 'omdat de hun opgelegde boetes niet in baar blijken te zijn'. De actiegroep maakt zich niet al leen zorgen over het feit dat de koffieshops in de Westkolk- straat wel erg gemakkelijk te be reiken zijn voor de plaatselijke jeugd, maar stelt ook het gevaar lijke rijgedrag van de drugstoe risten aan de kaak. Ook heeft de groep geen goed woord over voor het onbeschofte gedrag te genover binnenstadbewoners, die hen aanspreken op bijvoor beeld het wildplassen of -poe pen. „Ondanks bestaande wetgeving en de cannabisbrief van het ka binet, waarin gemeenten opge roepen worden de wettelijke cir- teria strikt na te leven, lijkt de handel vreemd genoeg weinig in de weg te worden gelegd. Gevol gen zijn overlast voor de bewo ners van Terneuzen, het onder houden van cannabisverslaving en een toename van nieuwe ver slaafden", constateert de actie groep. De wettelijke richtlijnen wor den in Terneuzen al minstens een jaar overtreden en daar moet een einde aan komen. Overlast mag niet langer wor den getolereerd. door Wout Bareman TERNEUZEN - Honden zijn voortaan weer van harte wel kom in de Noordstraatpromena de in Terneuzen. De gemeente heeft het verbod, dat vijftien jaar geleden werd ingesteld, on gedaan gemaakt. De verbodsbor den zijn weggehaald. Volgens gemeentelijk woord voerder D. Timmers is de maat regel uit de Algemene Plaatselij ke Verordening geschrapt op dringend verzoek van de onder nemers, die het verbod klanton vriendelijk vonden. In midden standskringen werd gisteren po sitief gereageerd op de beslis sing. Eén van de winkeliers iet wat spottend: „Dan kunnen ze in elk geval nooit meer zeggen dat er geen hond te zien is in de belangrijkste winkelstraat van Terneuzen." En een collega: „Het was toch te gek voor woor den! In andere steden wordt wel iswaar ook al jaren opgetreden tegen hondenpoep, maar daar was het nooit zo rigoureus als in Terneuzen. Hier werden onze klanten - onder wie ook veel toe risten - domweg door de stads wachten en de hondencontro leurs weggestuurd. Inderdaad enorm klantonvriendelijk. B en W van Terneuzen besloten in oktober 1991 tot de invoering van het hondenverbod. Dat ge beurde na een klachtenregen over hondenpoep op de Noord straatpromenade. De maatregel leidde al direct tot felle protes ten van de middenstand, die ook toen al wees op de klantonvrien delijkheid. Toenmalige burge meester R. Barbé wuifde de be zwaren weg, ook die van de eige naar van een dierenwinkel, die klaagde over een omzetdaling omdat honden niet mee moch ten om bijvoorbeeld een nieuwe halsband aan te meten. Barbé toen: „Onzin dat de hond daar bij moet zijn. Met halsbanden is het net als met onderbroeken. Die heb je in de maten small, me dium en large en misschien ook extra large..." Soepeler maatregel Toenmalig promenadevoorzitter en huidige raadslid W. Broek- huysen pleitte destijds voor een soepeler maatregel; hondenbezit ters dienden voortaan een zakje bij zich te hebben, waarin de uit werpselen konden worden opge borgen. Vijftien jaar na dato krijgt hij zijn zin. Voorlichter Timmers: „We gaan de honden baasjes inderdaad dringend wa gen de hondenpoep zelf op te mi men." TERNEUZEN - In de Guido Ge- zellestraat in Terneuzen werden gisteren om 16.00 uur twee Fran se mannen van 23 en 26 jaar aan gehouden wegens het in bezit hebben van softdrugs. Zij hadden in totaal 16,5 gram wiet en 5,5 gram hasj bij zich. De mannen deden afstand van de drugs en kregen beiden een bekeuring van honderd euro. door René van Stee TERNEUZEN - Te weinig scho lieren kiezen voor een vervolgop leiding in de horeca. En dit ter wijl een baan in die bedrijfstak toch zo veelzijdig en leuk kan zijn. Tenminste, dat is de stelli ge overtuiging op zowel ROC Westerschelde als stedelijke scholengemeenschap De Rede in Terneuzen. Om meer aandacht te vestigen op een vak in de horeca en leer lingen te stimuleren om een op leiding tot kok, gastheer of -wouw, restaurateur of horeca- manager te kiezen, ging gister avond de film 'De horeca is van jou' in première. Hoofdrolspe lers hierin zijn de leerlingen Ste fan Reijns (15) en Benny van As- sche (18)). Knipoog Met een knipoog naar een echte filmpremière werden zij in de Roelof Ruuleszaal van het ROC ingehaald over de rode loper. En die rol vervulden zij door hun acteerervaring met verve. In 'De horeca is van jou' worden de jongens gevolgd tijdens een dagje school. De rolprent, die een kwartier duurt, belicht ook de schoolloopbaan van een leer ling vanaf de derde klas van De Rede tot en met de laatste klas op het vervolgniveau van het ROC. Ook komt een kijkje in de keuken bij een horecabedrijf De hoofdrolspelers van de film, Stefan Reijns en Benny van Assche (r), worden de Roelof Ruuleszaal van het ROC binnengebracht. foto Wim Kooyman aan bod. De film is volledig in ei gen beheer vervaardigd door de multimedia-afdeling van ROC Westerschelde. Aan dit onder wijsinstituut volgen honderd leerlingen de horeca-opleiding. Volgens opleidingscoördinator Gré Krijn is dit nu al te weinig om alleen in Zeeuws-Vlaande- ren openstaande vacatures in te vullen, ook niet als de studenten allemaal voor een loopbaan in de horeca kiezen. „Bovendien ontstaat er op termijn een steeds groter tekort aan gekwali ficeerde vakmensen", aldus Krijn. Daarom hoopt zij van har te dat 'De horeca is van jou' bij draagt aan een grotere instroom van leerlingen. Voorlichting De film wordt zowel op De Rede als ROC Westerschelde ingezet bij voorlichtingsactiviteiten om scholieren over de streep te trek ken. Voor Stefan en Benny is dit niet meer nodig. Want Stefan gaat na De Rede verder met een koksopleiding op het ROC. Ben ny is ondertussen al een stap ver der. Hij begint op dezelfde school met de opleiding zelfstan dig werkend kok.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 37