Containerbrand dupeert fanfare U kunt nü iets doen vo jfZC Bruënaar bestraft voor brandstichting en mishandeling ex Nieuwe exporuimte voor boswachterij Vogelexpositie in Noordwelle Expositie Zeeuwse Avond in Bruinisse Nieuwerkerkse muziekvereniging loopt opbrengst oud papier mis iNdfaftirlijkj pdptw kdr4vn! papieren karton ^^.pdpiercnlfdrhu. orj Bouw mee aan ons nieuwe vakantieschip. Doneer uw bijdrage op giro 145. donderdag 16 november 2006 door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 41-jarige inwoner van Bruinisse nam gis teren in Middelburg zijn verant woording. Hij bekende tegen over de politierechter zijn (ex-) partner te hebben mishandeld, een deur te hebben vernield en de auto van haar broer in brand te hebben gestoken. De verdachte werd veroordeeld tot 180 uur werkstraf, waarvan 60 uur voorwaardelijk en con tactverbod met zijn ex opge legd. Politierechter I. Woltring vorderde ook dat de man aan de vrouw en haar broer 1573 euro schadevergoeding betaalt. De spanningen waren hem 14 september te veel geworden. In een opgefokte toestand ging hij in Bruinisse tegen middernacht naar de woning van de vrouw, met wie hij negen jaar een rela tie heeft gehad. Hij ging naar binnen, want hij wilde met haar praten. Zij verzocht hem weg te gaan. De situatie liep uit op een vechtpartij, die op de bovenver dieping begon en in de garage eindigde. Hij zei zich te scha men dat zijn drie kinderen getui ge waren van de mishandeling van hun moeder. De Bruënaar vertelde wanhopig NOORDWELLE - Vogelvereni ging De Schouwse Zanger in Noordwelle houdt morgen en za terdag de jaarlijkse vogelten toonstelling in het plaatselijke dorpshuis. De ruim tweehonderd vogels die daar worden gepresenteerd, bie den een scala aan kanariesoor ten, tropische vogels en grote parkieten. Op beide dagen wordt ook het bekende envelop- penspel gespeeld. De tentoonstelling is mórgen ge opend van 19.00 tot 22.30 uur en op zaterdag van 13.00 tot 19.00 te zijn. „Ik wilde eigenlijk een eind aan mijn leven maken.' Hij verscheurde zijn kleding, die hij met een brandbare vloei stof besprenkelde om daarna de auto van haar broer in brand te steken. Officier van justitie G. veld eiste naast contactverbod 200 uur werkstraf, waarvan uur voorwaardelijk. Ze wees de impact voor het slachtoffer, Raadsman P. van Kampen be pleitte een lagere werkstraf, „Hij was in zekere zin tot wan hoop gedreven, want het is een 'slopende' scheiding", verzeker de de strafpleiter. „Dit is een streep door mijn leven en die van mijn kinderen", zei de inwo ner van Bruinisse. WESTENSCHOUWEN - Kun stenaar Gérard Rommens expo seert in de excursieschuur van Staatsbosbeheer in Westen- schouwen. Rommens heeft tien werken pastel geselecteerd die hij Schouwen-Duiveland heeft ge maakt. Hij is bij een breder pu bliek bekend door zijn opvallen de verschijning. Rommens reist, rond met zijn paard Polly en een huifkar waar hij in woont en werkt. De excursieschuur aan de Kraa- ijensteinweg in Westenschou- wen is ieder weekeinde geopend van 13.30-16.30 uur en in de kerstvakantie dagelijks op de zelfde tijden. BRUINISSE - Verhalenvertel lers Wim de Vrieze uit Burgh-Haamstede en Jó Koe man uit Zuid-Beveland verzor gen samen met zanger Pieter Dieleman zaterdag een Zeeuwse Avond in 't Durpsuus in Bruinis se. De avond begint om 19.35 uur. door Melita Lantinq WESTENSCHOUWEN - Staats bosbeheer gaat het toeristische informatiepunt in Boswachterij Westerschouwen verder vervol maken. De ruimte rondom de op geknapte excursieschuur krijgt extra aankleding en het voorma lige opzichterskantoor tegen over de schuur wordt ingericht als expositieruimte. „Daarin maken we een perma nente expositie met zaken als hout, strandvondsten, schelpen of zand", legt boswachter D. Fluijt uit. Wat er exact in het pand te zien zal zijn is nog niet bekend. Daarover wordt nu na gedacht. „Maar het moet in ieder geval hufter-proof zijn want daar komt geen permanent toezicht." Dat betekent bijvoorbeeld dat alle materialen in goed afgeslo ten vitrinekasten worden geëx poseerd. De nieuwe ruimte gaat open voor publiek als de excursie schuur ook geopend is. Wanneer het voormalige kantoortje wordt ingericht staat nog niet vast. Eerst moet het benodigde geld nog bij elkaar gesprokkeld worden. Geld is er al wel voor de herinrichting van het terrein rondom de excursieschuur. „Daar maken we een klein speel- terreintje met een boomhut voor de kinderen." Het terrein bij de bestaande picknickplekken wordt opge frist en er komt een beperkte be wegwijzering op het bestaande tegelpad dat vanaf de excursie schuur door het bos loopt. Rolstoelen „Dat pad is geschikt voor rol stoelen. Waar vind je dat in Ne derland, een rolstoelpad door een bos?", zegt Fluijt met enige trots. Hij vertelt dat ook de be wegwijzering van de bestaande wandelroutes wordt aangepast, zodat de routes op verschillende punten gestart kunnen worden. De opknapbeurt en inrichting van de expositieruimte is vol gens Fluijt een logisch vervolg op de uitbreiding van de excur sieschuur, afgelopen voorjaar. Toen is de ruimte bij de ingang van de boswachterij aan de Kraaijensteinweg met steun van Europese subsidies verbouwd en uitgebreid. door Marcel Modde NIEUWERKERK - Het was de tweede keer in korte tijd dat de oud-papiervoorraad in vlam men op ging. Knap vervelend, wijst secretaris E. Radewalt van de Nieuwerkerkse fanfare Oefe ning en Uitspanning op de finan ciële gevolgen. De muziekvereniging loopt een paar honderd euro's aan inkom sten mis en wordt bovendien op kosten gejaagd voor afvoer van de verkoolde pulp en schoon maak van de container. De container heeft een vaste plek op het parkeerterrein ach ter de tennisbanen, aan de rand van het dorp. Een donkere hoek waar nauwelijks sociale contro le is. Jaren achtereen was dat geen en kel probleem, maar de afgelo pen twee jaar is het mis, zegt Ra dewalt. Ze neemt aan dat de brandstichters puur uit balda digheid handelen. Maar daarbij beseffen ze niet hoezeer ze de fanfare duperen. De opbrengst van het oud papier wordt ge bruikt om de losse eindjes aan el kaar te knopen. Daarbij moet volgens de secretaris worden ge dacht aan een vergoeding voor de dirigent, aanschaf van nieu we bladmuziek, onderhoud aan de instrumenten en de huur van het dorpshuis. Bezuinigen „Dat geld mislopen betekent dat we op bepaalde onderdelen zullen moeten bezuinigen. Dus wat minder nieuwe muziek ko pen, of wat oude nummers bla zen die we nog hebben liggen." Wie verantwoordelijk is voor de brand in de stalen papiercontai ner maandagavond, is nog onbe kend. Het verenigingsbestuur heeft aangifte gedaan bij de poli tie. Het vuur moest door de plaatselijke brandweer worden geblust. Vervelend De consequentie is dat de contai ner straks iedere avond op slot gaat, aldus Radewalt. „Na de vo rige brand gebeurde dat nog al leen in het weekeinde, maar we kunnen nu, denk ik niet anders. Heel vervelend voor de mensen die gewend waren om dan even hun doosje oud papier weg te brengen." Een andere plek voor de contai ner, meer in het zicht, is volgens de secretaris vooralsnog geen op tie. Daarvoor moet de gemeente toestemming en Radewalt ver wacht wat dat aangaat weinig enthousiasme. Frustratie Burgemeester en wethouders uit ten vorige week nog hun frustra tie over de regelmatig terugke rende containerbrandjes her en der op Schouwen-Duiveland. Overwogen wordt een aantal bakken dan maar weg te halen. Het vandalisme loopt de spuiga ten uit. Alleen al aan gemeente lijke eigendommen is er dit jaar voor honderdtwintigduizend eu ro aan schade aangericht. Waar mogelijk 'worden de kosten ver haald op de dader, danwel de ouders. Brandweerlieden blussen maandagavond de brand in een papiercontainer in Nieuwerkerk. foto Eric Noordermeer (Advertentie) Papier en karton zijn zo vanzelfsprekend dat wij er nauwelijks bij stilstaan hoe bijzonder I informatiecentrum ze zijn. Want welke grondstof kan tot zeven maal worden hergebruikt? Natuurlijk, papier en karton. Geïnteresseerd? Kijk op www.papierenkarton.org. Op het Zonnebloem vakantieschip beleven jaarlijks bijna 3 000 ernstig zieke of gehandicapte passagiers een week lang de vakantie van hun leven. Na 20 jaar intensieve vaart is ons schip echter dringend aan vervanging toe. Een nieuw vakantieschip kost 14 miljoen euro. Een gigantisch bedrag, waarvoor we een beroep doen op alle inwoners van Nederland. Sémen kunnen we dit schip bouwen! Doe mee! Namens onze passagiers: hartelijk dank.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 34