PZC eer woningen voor starters Nieuwe Haven spookachtig leeg Stokjesdans en swingend koper ?z9 J - uI WWWwAoJTfWffV.ffl Vrachtwagens taboe op deel Kerkwerfse Ring chouwen-Duiv eland wil kansen op huizenmarkt vergroten Celstraffen voor rio botendieven Diefstal gsm ®RVKKERY Diefstal in Sluis Wij geven u de helft cadeau! Tel0118 - 63 33 25 h,ranêcafé Mefano s Maandmenu 23,50 November Politie zoekt nog steeds sporen Vragen PvdA over plutonium Werkstraf voor drie inbrekers T-shirts gestolen zeeuwse almanak Stemmen «actie: 0113-315649 (Wtf.pzc.nl i.naihredactie® pzc.nl fótbus 314460 AA Goes yvertentie-exploitatie: Mrd-en Midden-Zeeland: 0113-315520; •«uws-Vlaanderen: 0113-315570; tonaal: 020-4562500. ^ersservice: 0800-0231231 ■mderdag 16 november 2006 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland [torPiet Kleemans ZEE - Starters moeten kansen krijgen op de wo- égmarkt. Dat kan door een be ulde categorie huurwoningen nor hen te 'reserveren' en door :<er specifiek voor starters te «uwen. Dat staat in de notitie ariërs woningen van de ge- Kcnte Schouwen-Duiveland. iDELBURG - De rechtbank Middelburg heeft gisteren U 29-jarige inwoner van Sit- •Geleen wegens diefstal van i, boottrailers, buitenboord- toren en waterscooters ver- wrdeeld tot achttien maanden i diefstallen werden gepleegd de jachthavens Wolphaarts- |k en Kamperland, maar de ste nautische goederen wer- gestolen in Port Zélande in uddorp. Een 45-jarige vrouw il Sittard-Geleen kreeg voor iefstal en heling 39 dagen cel, r werkstraf en zes maan- sn voorwaardelijke gevangenis- liraf, met reclasseringstoezicht pgelegd. Haar 24-jarige zoon serd voor zijn geringere rol bij !i diefstallen veroordeeld tot lier maanden gevangenisstraf a 180 uur werkstraf. De 4700 furo, die bij een huiszoeking verd gevonden, werd verbeurd rklaard. De 29-jarige man ver licht de spullen door aan inter netklanten, ift de Limburger had het lenbaar Ministerie een lagere langenisstraf geëist. ERNEUZEN - In een buurt- uis aan de Madame Curie- traat in Terneuzen is dinsdag assen 20.00 en 21.00 uur de jmvan een bezoeker gestolen. (Advertentie) [I anavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu (iet champignonsoep, üroenkip of geroosterde yoenten en ocoladebrownie j ?i2,soof€io,oo (vegetarisch) I serveren: 0118 - 886 866 mavond 19.30-20.30 uur Scandinavische sferen Kristalschedel" reizen in poezie, beeld en IJ muziek naar Groenland en Island met Claude van de I-rge en Arlette Walgraef pterdag 18 november Intocht Binterklaas pk in De Drvkkeiy Ir 'nformatie over •inderboeken op internet: «n nieuwe activiteit van DeDrvkkery; kijk op lww.kjoek.nl Markt 51 Middelburg f0118886 886 De laatste jaren zijn de huizen prijzen fors gestegen en dat maakt het voor veel mensen steeds moeilijker om een start te maken met hun 'wooncarrière'. Het letterlijk onderdak brengen van die starters staat centraal in de gemeentelijke notitie starters- woningen. Uit een enquête van woning bouwcorporatie Zeeuwland blijkt dat jongeren uit Burgh-Haamstede, Zierikzee en Bruinisse liefst in hun geboorte plaats zelfstandig willen gaan wonen. In de meeste kleine dor pen ligt dat iets anders. Op Schouwen-Duiveland wil vijftig procent van de jongere starters een huurwoning en 45 procent een koopwoning en daarbij gaat de voorkeur uit naar een appar tement of een rijtjeswoning. In Zierikzee zijn in de huursector voldoende mogelijkheden voor starters, maar in de andere ker nen op het eiland is de vraag een stuk groter dan het aanbod. Voor wat betreft de koopsector is het aanbod betaalbare wonin gen - in de prijsklasse tot 175.000 euro - zeer beperkt. Om het probleem van de starters adequaat aan te kunnen pakken pleit de gemeente Schou wen-Duiveland in samenwex-- king met Zeeuwland voor een meersporenbeleid. Om de kansen voor startei's op de huurwoningmarkt te vergro ten gaat Zeeuwland volgend jaar het woonruimteverdelings systeem aanpassen. Kort gezegd komt het erop neer dat meer dan nu gebeurt woningen 'gela beld' worden voor startende één- en tweepersoonshuishou dens. Verder wordt bekeken of het voor Zeeuwland mogelijk is meer eengezinshuurwoningen in de verkoop te doen met daarbij de regeling dat starters tot der tig jaar voorrang krijgen bij die verkoop. De gemeente wil tevens inzetten op bereikbare nieuwbouw voor starters. De komende tien jaar moeten er in de visie van de ge meente minstens honderd vijftig woningen voor starters ge bouwd worden, liefst verdeeld over Zierikzee, Bruinisse, Burgh-Haamstede, Nieuwer- kerk en Oosterland. Afspraken De gemeente mikt op harde af spraken met projectontwikke laars over aantallen starterswo- ningen binnen nieuwbouwpro jecten. Ook wil de gemeente prestatieafspraken met Zeeuw land over aantallen en prijsni veau van sociale nieuwbouwwo ningen. Verder wordt met de ge dachte gespeeld om voor de Als de mosselvloot naar de andere kant van de Nieuwe Haven verhuist, kan de vrijgekomen ruimte gebruikt worden door de pleziervaart. door Inge Heuff ZIERIKZEE - Even kreeg Zie rikzee te zien hoe de Nieuwe Ha ven er 's winters uit gaat zien als de mosselkottervloot ver plaatst wordt. De mosselvissers zijn bezig op hun percelen in het Waddengebied en waren tot gis termiddag allemaal uitgevaren. Het resultaat is een lege haven waar niets te beleven of te zien valt. Een van de opties die het on langs gepresenteerde rapport Havenontwikkeling Zierikzee bieden, is de verplaatsing van de kotters naar de overkant van de haven. De vrijgekomen ruim te kan benut worden door de ple ziervaart. In de winter is de vraag naar ligplaatsen echter ge ring; een lege steiger wordt dan het aanblik. Voor het peilen van de diepte van de Nieuwe Haven, SLUIS - Van een kledingrek, dat buiten voor een winkel in de Nieuwstraat in Sluis stond, is gistermiddag door een onbeken de vrouw een truitje gestolen. Een getuige zag dit gebeuren en waarschuwde de winkelier, die achter de vrouw aanrende. Na dat zij de dievegge had aange sproken, haalde deze de trui uit haar tas en gaf die terug, waar na zij wegliep. in verband met de komende bag- gerwerkzaamheden, was de lege haven wel makkelijk. Het peil- bootje had gisteren alle ruimte. De Nieuwe Haven wordt deze winter vanaf de ophaalbrug tot de keersluis uitgebaggerd tot vier meter onder NAP. Op som mige plaatsen is dat hard nodig. Havenmeester Ph. de Leeuw zegt dat vooral tegenover restau rant Boa Tarde en op een aantal ligplaatsen de boten tijdens laag water met hun romp vastliggen in het slik en dan niet kunnen uitvaren. Het baggeren begint op 27 november. Het grootste deel van het slik kan gestort foto Marijke Folkertsma worden in de Oosterschelde mits dat voor 1 maart 2007 ge beurt. Een klein deel is veront reinigd en zal over de weg naar een speciaal depot gebracht wor den. (Advertentie) door Melita Lantinq BURGH-HAAMSTEDE - Flui tisten, slagwerkers en de kinde ren van de algemene muzikale vorming: allemaal waren ze gis teravond aanwezig in het dorps huis in Burgh-Haamstede. De jaarlijkse uitvoering van de mu ziekschool stond weer garant voor een afwisselende avond. De avond komt traag op gang, met een optreden van de accor- deongroep. Mathieu, Pieter en Antwan waren na afloop dan ook niet tevreden. „Wij zitten ei genlijk bij Concertina en dit wa ren nummers van Concertina. Daar horen keyboard en drum stel bij en dat mis je. Het is niet af nu." Terwijl de jongens in de hal wat afkoelen - het was erg warm op het podium - schudden de slag werkers de boel binnen flink op met hun vlotte nummers. Voor de kinderen van de groep algemene muzikale vorming wordt het dan al moeilijk om op de stoel te blijven zitten. Ze staan pas na de pauze op het programma maar door de zenu wen lopen ze al flink door de zaal. Ook het optreden van de fluitis- L Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Meteen abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231, (Advertentie) Box uit te bouwen tot een 2 persoon boxspring of 2 aparte bedden. Ruimtebesparend, kwaliteit en luxe samengebracht in 1 product. ten en klarinettisten kan hen niet meer tot bedaren brengen. En dan, na ook nog eens een pau ze van meer dan vijftien minu ten, mogen ze eindelijk optre den. Zenuwachtig staan ze op een kluitje. Ze beginnen met de stokjesdans. Op de maat van de muziek lo pen en met twee stokjes op el kaar tikken. Leopold Mozart Als slot brengen ze een wel heel eigen versie van de kindersymfo nie van Leopold Mozart (vader van Wolfgang Amadeus, red). Als deze componist dit gehoord zou hebben zou hij op zijn minst Bospaddestoelen crème soep Hertenbiefstuk met een smakelijke saus van rode port en tijm met een herfst garnituur Vanille crème brulée met kaneelijs en slagroom bouw van starterswoningen de bouwers korting op de grond prijs te geven. De gemeentevoorlichting over huurtoeslag- en koopsubsidiere gelingen verdient uitbreiding, zo staat in de notitie starterswo ningen. Of de gemeente volgend jaar net als dit jaar startersleningen gaat verstrekken moet nog beke ken worden. De notitie starters woningen komt donderdag 21 december aan de orde tijdens de vergadering van de gemeente raad. De vergadering wordt ge houden in de burgerzaal van het gemeentehuis en begint om 19.30 uur. tel. (01 18) 418 OI9www.stefanos.nl TERNEUZEN - De vrouw die zondagavond bij een ge weldsmisdrijf in haar woning aan de Gouwestraat in Ter- neuzen om het leven kwam, is de dertigjarige Nermin Kut- lu. Zij is van Turkse afkomst. Volgens politiewoordvoerster E. Boot waren er gisteren nog geen aanwijzingen die in de richting van een dader wijzen. Het afgezette gedeelte van de Gouwèstraat is in middels vrijgegeven. In de woning waar het drama zich af speelde is de politie nog op zoek naar sporen. Ook mensen in de leefomgeving van de vrouw en buurtbewoners wor den nog gehoord. DEN HAAG - PvdA-Kamerlid Samsom gaat staatssecre taris Van Geel (CDA, Milieu) opheldering vragen over het voornemen van de kerncentrale Borssele om splijtstof met plutonium te gebruiken. Volgens hem nemen de vei ligheidsmarges van de kerncentrale daardoor af. Boven dien druist het volgens Samsom in tegen de verzekering die Van Geel de Tweede Kamer heeft gegeven dat voor het plutonium uit de kerncentrale Borssele een bestem ming buiten Nederland is gevonden. „Het is het één of het ander", zegt Samsom. „Of het plutonium heeft een be stemming en komt niet meer naar Nederland terug, of het is beschikbaar voor hergebruik door de kerncentrale. De Kamer dacht dat het één was en nu blijkt dat het twee is. Ik wil weten hoe dat zit. Want wat gebeurt er met het le vensgevaarlijke plutonium als het plannetje van de kern centrale niet doorgaat?" MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wol- tring heeft gisteren twee twintigjarige inwoners van Burgh-Haamstede en een 29-jarige man uit Renesse voor een woninginbraak conform de eis veroordeeld tot werk straffen van 120,140 en 170 uur. Het trio nam 14 december vorig jaar uit een woning in Re- nesse een plasma-tv weg. Dat ging niet gemakkelijk. De daders haalden tot twee keer toe gereedschap. Het lukte bij de derde keer om de tv los te maken en mee te nemen. De politierechter sprak van een brutale diefstal. „U moet het lef maar hebben om telkens terug naar de woning te gaan." De oudste verdachte zei gisteren: „We vonden het stoer. We gingen voor de grote plasma-tv." In de strafmaat van de 29-jarige verdachte werd de dief stal van een aantal bouwhelcken meegenomen. „Ik had de hekken nodig voor cle ren van mijn honden." Een mede verdachte kreeg de hoogste werkstraf. Hij had nog een winkeldiefstal gepleegd en zat nog in zijn proeftijd van een veroordeling voor een vermogensdelict. Zijn leeftijds genoot (broer van de Renessenaar) werd alleen voor de woninginbraak veroordeeld tot 120 uur werkstraf. door Piet Kleemans KERKWERVE - Een deel van de Ring van Kerkwerve wordt taboe voor vrachtwagens. Een vrachtwagenverbod voor het he le dorp is niet haalbaar. Dat werd gisteren duidelijk tijdens de vergadering van de dorps raad Kerkwerve. De inwoners van Kerkwerve kla gen al jaren over overlast van zwaar verkeer. De situatie is er met de komst van satellietnavi gatiesystemen niet beter op ge worden. Het dorp wordt ge bruikt als sluiproute om de drukke N59 te omzeilen. Diezelfde navigatiesystemen zor gen voor vreemde toestanden in het dorp. De Ring rond de kerk wordt door het systeem gezien als rotonde. Vrachtverkeer dat het dorp via de Weelweg inrijdt wordt rechtsaf de Ring opge stuurd en vervolgens rijden de grote combinaties zich muur vast op de krappe Ring. Een aantal keren heeft dat vol gens dorpsbewoners al tot scha de aan het muurtje rond de Ring of aan de Ring geparkeerd staan de auto's geleid. Om dat pro bleem uit de wereld te helpen wordt, zo deelde dorpsraadvoor zitter P. van Langeraad mee, een deel van de Ring verboden gebied voor vrachtwagens. Hij hoopt dat daarmee in ieder ge val het probleem van zichzelf klem rijdende trucks opgelost wordt. Kerkwerve compleet vrijwaren van (doorgaand) vrachtverkeer is volgens de dorpsraad niet haalbaar. Het dorp tot verboden gebied voor landbouwvoertui gen verklaren - wat een aantal Kerkwervenaren wil - is even min reëel. Dorpsraadvoorzitter Van Lange raad: „En daar zijn wij als dorpsraad ook geen voorstander van. We zitten hier tenslotte in een agrarisch gebied." MIDDELBURG - Op de Markt in Middelburg is gistermiddag om 16.10 uur een vijftienjarige inwoner van die stad aangehou den wegens winkeldiefstal. Hij had in een winkél aan de Lange Delft twee T-shirts met een totale waarde van vijftien euro gestolen. Een medewerker ging achter hem aan en kon hem op de Markt aanhouden. Een maal terug in de winkel werd de jongen overgedragen aan de poli tie; de shirts zijn terug naar de eigenaar. even met de wenkbrauwen ge fronst hebben want terwijl de muziek klinkt vanaf een cd-tje leven de jongste leerlingen van de muziekschool zich enthou siast uit op de ratel, blokfluit, triangel, feestfluitjes of tamboe rijn. Het sluitstuk van de avond was het optreden van de kopergroep, aangevuld met drum, keyboard en basgitaar. Een zeer overtui gend en swingend optreden. Jammer dat veel bezoekers dit niet meer gehoord hebben. Zij waren inmiddels op weg naar huis om hun kroost in bed te leg gen. foto Marijke Folkertsma Het leuke van zo'n navigatie- apparaatje in de auto is datje er andere stemmen in kunt stoppen. Wie dat wil kan zich de verkeerde kant op laten sturen door de ondoorgronde lijke aanwijzigingen van Jo- han Cruijff, grofstoffelijk la ten beledigen door Monty Py- tons John Cleese of via min of meer legale ivegen laten lei den door Silvio Berlusconi. Nederlandse politici hebben ook de wervingskracht van het navigatiesysteem ontdekt. Jan Marijnissen van de SP („het is effe niet anders; straks moeten we rechts af slaan"), Bas van der Vlies van de SGP („we gaan rechtdoor; koers houden, anders komen we nooit op onze bestem ming") en Marco Pastors van EénNL („u rijdt toch ook rechts") zijn als richtingaan- gevers verkrijgbaar. Het gevaar van een politicus in een navigatiekastje ligt na tuurlijk voor de hand. Grote kans dat 'ie na 22 november zegt: „Zoek het nu zelf maar weer uit. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31, 4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 31