Dorpsclub Groede slaat op hol Tom Boere wil ooit naar Ajax PZC Caudron leider wereldranglijst Driebanders in beker tegen topbiljarters Murat Coklu is publiekstrekker Tachtigjarige voetbalclub klimt uit dal naar top van de ranglijst Toppaard van Gal verkocht Zeeuwen gaan strijd aan om driebandtitels uitslagen el Poolbiljarters van Roadhouse uitgeschakeld Politiek mengt zich in HBW donderdag 16 november 2006 wb door Frits Bakker GROEDE - Wie mee wil met de bus voor supporters van Groede naar Kwadendamme zal er snel bij moeten zijn. Het wordt een onvervalste topper, zondag in de vijfde klasse van de voetbal competitie. Piet Klaaysen van Groede verwacht dat het dorp zal uitlopen. „We zullen stoelen tekortkomen in de bus, zo leeft iedereen mee." En reken maar dat ze van de kleine Zeeuws-Vlaamse voetbal enclave geladen zullen zijn. Het is een eeuwigheid geleden dat ze in Groede zo hoog op de rang lijst hebben gestaan. De tachtigjarige, grootste club van het dorp (1100 inwoners, één kerk, drie cafés en één voet balclub) is op hol geslagen. Dat wil zeggen: waar Groede jaren lang stijf onderaan stond in de kelder van het voetbal, doet het elftal nu ineens mee voor een toppositie. Twee routiniers en negen jonge honden hebben het dorp én de stand op zijn kop gezet. Feestje bouwen, zondag na Kwaden damme uit? „Dat hebben we al tijd al gedaan, ook als we met 5-0 verloren", verzekert Piet Klaaysen, de voorzitter. Maar nu is er tenminste een gegronde reden om de bierkraan te laten lopen tot uren na de wedstrijd. Rad „We draaien wat aan het rad (van avontuur) en we drinken een glas", zo luidt het clubmot to. Die reputatie is tot ver bui ten de krijtlijnen bekend. Het heeft de club in donkere sportie ve jaargangen op de been gehou den. Sjaak van der Hooft, secre taris: „We hebben moeten knok ken hoor, om een zelfstandige club te blijven." Eric van den Hemel, penningmeester: „Maar zo veel mooier is het om dit nu mee te maken na zo veel jaren op die hatelijke laatste plaats te hebben gestaan." Wat moet dat worden als Groe de zondag de kraker tegen Kwa dendamme wint? Dan hangt het nog even van Hoofdplaat af, ERMELO - Dressuurruiter Edward Gal moet verder zonder zijn toppaard G4S Lingh. Het dier is gisteren verkocht aan de Amerikaanse amazone Karin Reid Offield, die de hengst zelf wil gaan berijden. Eigenaar Theo van Sadelhoff heeft geen mededelingen ge daan over het betaalde bedrag. Het vertrek van de dertienjarige Lingh naar Michigan is een ge voelige aderlating voor de Ne derlandse dressuurselectie, waarvan ook Laurens van Lie ren uit Schore deel uitmaakt. De combinatie was verscheide ne jaren de nummer twee van Nederland na Anky van Grunsven/Keltec Salinero. ANP GOES - Biljarter Piet Scheffers van BV Scheldezicht verdedigt dit weekeinde in Tilburg zijn vo rig jaar behaalde regionale titel driebanden in de eerste klasse. De concurrentie komt vooral uit eigen streek. Sam de Kok van De Herberg en Jo Boogaert van De Kastanje zijn geduchte riva len. Piet Scheffers kan met winst in dit toernooi voor een buitenge wone prestatie zorgen. De Zeeuwse biljarter pakte onlangs voor de derde keer op rij het dis trictskampioenschap, nu kan hij daaraan een tweede regionale ti tel toevoegen. Het tornooi in Café Bet Kolen in Tilburg begint morgenavond om 19.00 uur. Tegelijk met deze finale wordt het districtskampioenschap drie banden groot derde klasse ge houden. Dat toernooi heeft wel iets weg van het open horeca- kampioenschap. Het Stations koffiehuis in Krabbendijke en Tapperij 's Lands Welvaren in Kwadendamme houden de deu ren wel open, maar de baas is van huis. In Zaal Reseda in Sas van Gent is de baas wel aanwe zig, maar niet beschikbaar om drankjes rond te brengen. Carlo van Dam heeft zich net als Frits van der Vliet en Nico Peeters ge plaatst voor de finale. De drie uitbaters doen dan ook een gooi naar de titel. Ook in Sas van Gent wordt vrij dag om 19.00 uur begonnen en vervolgt het toernooi op zater dag en zondag. maar het zou goed kunnen dat Groede de vlag van het periode kampioenschap mag uithangen. En Marty Bekooy, de trainer, zou eens bij de jeugdcoördina- tor te rade moeten gaan hoe hij zijn elftal kan motiveren. Minze Zwerver, met een accent dat niet van Groede komt: „Ik heb tegen het E-elftal, dat bovenaan staat, gezegd: „Als we kampioen worden, mogen we naar de bur gemeester." Roemrijk Het zijn nog eens tijden voor de club waar Jaap van Maris en Piet de Koeijer ooit als trainer hebben gewerkt en Milco van der Hooft en Davy Maes de be kendste voetballers waren in het verleden. Of de roemrijke ja ren terugkeren, moet nog blij ken. Wat de spelers betreft, groeit er iets moois. Niels Mook- hoek: „We hebben veel talent en zijn ook nog een vriendenclub." Sven Verploeg: „Daar kunnen we heel ver mee komen." Bart van den Hemel: „We zijn hier niet alleen om te voetballen, maar hebben ook alles voor de club over." Jan Elfrink: „Waar maak je nog mee dat de spelers van het eerste oud papier gaan ophalen met een trekker." Het is ook de charme van de club die een kleine honderd le den telt en heel lang heeft moe ten vechten voor zijn bestaan. Eric van den Hemel, oud-speler en al vanaf zijn achttiende pen ningmeester: „Tien jaar geleden moesten we nog gaan schooien om een elftal bij elkaar te zoe ken. Zelfs tot aan het asielzoe kerscentrum toe. Met drie van die jongens waren we gelukkig weer voor een jaar gered." Maar nu staat de club er beter voor. Marty Bekooy, die trainer was van Breskens 2, had een goed jaar geleden wel trek in een avontuur bij Groede. Het be stuur had net zijn ambities uit gesproken, er was een aardige lichting op komst en er waren spelers van andere clubs die wel over wilden komen. Jan Elfrink, een echte Groedse jongen, haal de wat jongens over met wie hij bevriend was. En Bekooy deed de rest: hij maakte van de nieu we mix een hechte, veelbeloven de ploeg. Jarenlang reisden tegenstanders naar Groede om even drie pun ten op te halen. „We hebben een jaar gehad met één overwinning en de rest allemaal nederlagen", vertelt Sjaak van der Hooft. Dit jaar heeft alleen Oostburg, toch de grote rivaal uit de streek, ge wonnen in Groede. Het elftal swingt als nooit tevo ren. Ralf Kramer loopt met sco ren één op één, Bram Verkruys- se (34) is nog altijd een slimme schaduwspits en het midden veld loopt over van creativiteit. Wensen Het leven lacht Groede toe, al zijn er nog wel wat wensen. Zo heeft de club nog geen enkel re clamebord rond het veld en kan de jeugd die wil voetballen al leen op het hoofdveld terecht. „Kom je hier in de zomer op het veld dan worden er pittige par tijen uitgevochten", zegt Sjaak van der Hooft. „Het stikt van de Duitsers op de campings, half Bayern München loopt hier rond. Die willen een soort Ne- derland-Duitsland spelen als het geen strandweer is, maar dat is natuurlijk niet goed voor het veld waar wij een heel jaar op moeten voetballen." In de euforie van sportieve suc cessen was er de laatste tijd ook een klein smetje. Hans Sijne- sael, die aan het rad van avon tuur draaide, is geveld en een tijdje in het ziekenhuis beland. Het blauw-witte hart wordt no de gemist, want spelers hadden maar een kik te geven en hij stond klaar. Voor hem willen de spelers zon dag de mouwen opstropen in de topper. Dat zullen ze wel eens la ten zien, tegen koploper Kwa dendamme. Op de trainingsavond van Groede straalt het optimisme van de club af voor de topwedstrijd tegen Kwadendamme. Vlnr. Sjaak van der Hooft, Niels Mookhoek, Bart van den Hemel, Jan Elfrink, Sven Verploeg, Piet Klaaysen, Minze Zwerver en Eric van den Hemel. foto Wim Kooyman Ster van 13-jarige Terneuzense voetballer van KAA Gent rijst snel door Niels Bouterse TERNEUZEN - De 13-jarige voetballer Tom Boere uit Ter- neuzen wil ooit voor Ajax spe len en hoopt vurig dat hij wordt opgeroepen voor zijn eerste be langrijke interlandwedstrijd met Oranje onder vijftien. Het Nederlands elftal speelt op 21 november tegen Ierland. De kans dat Tom Boere, die zijn opleiding geniet bij AA Gent, wordt opgeroepen door de bondscoach is niet ondenkbaar. Dinsdagavond speelde hij met het jonge Oranje mee in een oe fenwedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach. Hij werd op geroepen, omdat de Feyenoor- der Shabir Isoufi zich had afge meld. „Ik zou het heel mooi vinden om ook tegen Ierland te kunnen spe len", reageerde de Terneuze- naar na zijn optreden tegen de Duitse tegenstander. „Volgens de trainer ben ik de eerste keus als één van de vaste spelers ge blesseerd raakt." Zenuwen had hij wel dinsdaga vond, maar die waren tijdens de wedstrijd weg. „Die had ik er tij dens de warming-up al uitgelo pen." Toch liep het voor het Oranje van bondscoach Wim van Zwam in de eerste helft niet naar beho ren. „Ik vond het hele elftal dra matisch slecht spelen. Doordat de Duitsers in een onverwacht 4-4-2-systeem speelden, over rompelden ze ons en kwamen we al snel met 2-0 achter. Pas in de tweede helft ging het beter lo pen." Bankzitter Tom Boere zat de eerste twintig minuten nog op de bank. „Toen ik mocht invallen, had ik gelijk een paar aardige acties en kon ik een paar keer goede voorzet ten geven." Het jongste team van het Nederlands elftal ver loor de oefenwedstrijd uiteinde lijk met 2-1. Tom Boere, die al op zijn zeven de werd gescout bij Terneuzen, mag zich in België al verheugen in de belangstelling van enkele topclubs. Anderlecht en Genk hebben zich onlangs gemeld bij Toms vader. Dat de interesse vooral uit België komt, is niet zo verrassend. Tom Boere, derde jaars havo-leerling, speelt al zes jaar op het hoogste niveau bij de jeugd van AA Gent. Voor de Belgische interesse zal Boere niet snel zwichten. „Voor mij zijn Ajax, Feyenoord en PSV topclubs, de rest valt af. Dan kan ik net zo goed bij AA Gent blijven spelen." Conflicten Na een moeilijk jaar, vooral door onderlinge conflicten met de trainer, lijkt de jonge cen trumspits in Gent zijn draai te hebben gevonden. „Ik heb het nu echt naar mijn zin bij de club. We hebben een goede trai ner, veel lol onder elkaar en een leuk team." Dat betaalt zich ook uit in resultaten. „Dit jaar heb ik al achttien keer gescoord in vijftien wedstrijden." Hij twijfelt er niet aan dat zijn toekomst bij een Nederlandse topclub ligt. „Ik wil naar Ajax", zegt hij zonder schroom. Of dat realistisch is, zal nog moeten blijken, maar de snelle carrière van de voetballer duidt erop dat hij ver kan komen. Bij AA Gent viel Boere, die uit blinkt in snelheid en kracht en op jonge leeftijd al gezegend is met een flink postuur, vorig jaar al zo op, dat hij voor het seha- duwteam van Oranje werd ge vraagd. Na één goede wedstrijd in dat elftal en twee bij de eerste selec tie voelt Boere zich al helemaal thuis bij de beste jeugdvoetbal lers van Nederland. „Het is een prachtige ervaring om dit mee te maken, echt super." Tom Boere speelde mee met Oranje onder vijftien en hoopt op een selectie voor de interland tegen Ierland. foto Wim Kooyman door Frits Bakker GOES - Frederic Caudron is de nieuwe leider van de wereld ranglijst driebanden. Hij heeft Dick Jaspers van de eerste plaats verdrongen na het laat ste wereldbekertoernooi in Istanboel. De Belgische speler, die dit jaar het EK in Antalya won, heeft 417 punten verzameld. Daniel Sanchez is naar de twee de plaats geklommen met 392 punten, Dick Jaspers (375), Torbjöm Blomdahl (321) en Ed dy Merckx (288) maken de top vijf vol. De nieuwe stand heeft gevol gen voor de plaatsing in het eerste wereldbekertoernooi van volgend jaar, dat van 22 tot en met 28 januari in Sluis kil wordt gespeeld. De top- twaalf van de ranking zijn au tomatisch tot het hoofdtoer nooi toegelaten. Dat zijn Fré- déric Caudron, Daniel San chez, Dick Jaspers, Torbjöm Blomdahl, Eddy Merckx, Ro land Forthomme, Semih Saygi- ner, Marco Zanetti, Peter de Backer, Nikos Polychronopou- los, Jean Paul de Bruijn en Kyung Roul Kim. De inschrijving voor het toer nooi in Sluiskil wordt door de wereldbond nog voor 1 decem ber opengesteld. De organisatie gaat in de voor ronden spelen op acht biljarts en zal in totaal 152 deelnemers toelaten. door Joop van den Oudenhoven GOES - De driebanders van De Stene Brug uit Goes krijgen za terdag een tegenstander van for maat op bezoek. In de nationale bekercompetitie zijn de Zeeuw se biljarters gekoppeld aan het topteam van Rüttchen Advies uit Oosterhout. „Het wordt een wedstrijd die we misschien maar één keer meemaken", geniet teamcaptain Ries Rijn al op voorhand. De Zeeuwen zien de confronatie met topspelers als Murat Naci Coklu en Frank Martens als de wedstrijd van het jaar. Spekkoper Ries Rijn: „Ik moet eerlijk zijn: als we één setje kunnen winnen, zijn we al spekkoper. Maar dat wil natuurlijk niet zeggen dat we ons zo maar gewonnen zul len geven." De Brabanders komen in de sterkst mogelijke opstelling naar Goes, dus met de Turk Mu rat Naci Coklu, die een geweldi- ge start had in de eredivisie. Ook de Brabander Frank Mar tens, onder meer met één caram bole verschil winnaar Jean Paul de Bruijn, is een pu- bliektrekker. Voor de Brabanders is het in combinatie met de zevende ron de voor de eredivisie een dubbel weekeinde. Dat is gunstig voor de bezetting van het team, want anders was Coklu zeker niet af gereisd voor een op papier makkelijk bekerpotje. Arie Weijenburg en Ad Broe ders zijn de twee routiniers het team compleet maken. De wedstrijd in de eerste ronde van de nationale bekercompeti tie begint zaterdag om 13.00' uur. Na die eerste ontmoeting in de bekercompetitie begint een tweede titanenstrijd in deze be kerronde tussen 3BSD Duive- lands Meubelhuis en Hanze Ca tering uit Daarlerveen, met top pers als Brian Knudsen e: kaël Nilsson. GOES - Het Brabantse team van Rüttchen Advies, dat een voortreffelijke start heeft ge maakt in de eredivisie drie banden, komt in de sterkste opstelling naar Goes voor de bekerwedstrijd tegen De Ste ne Brug. Murat Naci Coklu, de kop man in het team, speelde in de eredivisie tot nu toe zes partijen, behaalde acht pun ten en is goed voor een moyen ne van 1.564. Zijn hoogste se rie in die zes partijen was 17. Coklu beleefde zijn topjaar tot nu toe in 2004. Dat jaar werd hij als onbeken de jonge speler Europees kam pioen driebanden in Özölde- niz, achtste op het WK in Rot terdam en vierde op de World Games in Duisburg. Frank Martens, die 1.403 moyenne achter zijn naam heeft staan, heeft nog geen rijk gevulde prijzenpot. Hij werd wel Ne derlands kampioen drieban den in 1997, de periode waar in de BWA-spelers waren ge schorst. Arie Weijenburg is een oudge diende, die in 1984 voor het eerst Nederlands teamkam pioen werd met NBC Naar- den en voor het laatst in 2003 met Gebr. Van Wanrooij. Ad Broeders, bekend als de biljartende postbode, speelt al 25 jaar onafgebroken in de hoogste klasse van het drie banden. Hij werd drie keer teamkampioen en twee keer Europees kampioen met Tele- tronika. Aarhus. World Cup, vrouwen, twee de speelronde. Groep B: Rusland - Nederland 41-32, Oekraïne - Brazilië 39-31. Stand: 1. Rus land 2-4, 2. Oekraïne 2-4, 3. Nederland 2-0,4. Brazilië 2-0. Groep A: Roemenië - Zweden 28-20, Denemarken - Polen 28-26. Stand: 1. Denemarken 2-4, 2. Roemenië 2-4, 3. Zweden 2-0,4. Polen 2-0. Taichung (Tai). intercontinental Cup. Zesde speelronde: Nederland - Zuid-Korea 13-2, Japan - Italië 6-3. Shanghai. Masters Cup. Gouden groep: Blake (VSt) - Davidenko (Rus} 2-6 6-4 7-5, Nadal (Spa) - Robredo (Spa) 7-6 (2) 6-2. Stand: 1. Blake 2 gewonnen, 2. Nadal en Davidenk 1 gewonnen, 1 verloren, 4. Robredo 2 verloren. Vriendschappelijke interlands. Rabat. Marokko - Gabon 6-0 (1-0). 39. Lembarki 1-0, 65. Ouaddou, 68. Boukha- ri 3-0, 70. Lembarki 4-0, 73. Mahdoufi 5-0,89. Souari 6-0. Wenen. Oostenrijk - Trinidad en Toba go 4-1 (3-1). 14. Aufhauser 1-0, 23. Sa muel 1-1, 25. Aufhauser 2-1, 42. Aufhau ser 3-180. Feldhofer 4-1 Bergamo. Italië - Turkije 1-1 (1-1). 39. Di Natale 1-0, 42. Materazzi 1-1 (eigen doel). Parijs. Frankrijk - Griekenland 1-0 (1-0). 26. Henry 1-0. Belgrado. Servië - Noorwegen 1-1 (1-16. Vidic 1-0, 22. Carew 1 -1 Basel. Zwitserland - Brazilië 1-2 (0-2). EINDHOVEN - De poolbiljar ters van The Roadhouse Blues hebben in Eindhoven een 7-2-ne derlaag geleden tegen titelfavo- riet Woensel jeugd. De cijfers, in deze wedstrijd voor de eerste klasse, waren iet wat geflatteerd, omdat de win naar drie bonuspunten krijgt. Een gelijkspel behoorde zeker tot de mogelijkheden. Op belangrijke momenten viel het balletje in het voordeel van de topjeugd van Nederland. Bes te voorbeeld daarvan was het duel tussen Joris Lodder en de nog maar twaalfjarige Mare Bijs terbosch. In een fraaie partij over de best of 11 in het 9-ball ging het tot 4-4 gelijkop, maar daarna besliste de Brabantse jongeling de partij in zijn voor deel. Woensel jeugd - The Roadhouse Blues 7-2: 9-ball. Marco Teutscher - Marlien Neumann 3-6; Marc Bijs terbosch - Joris Lodder 6-4; 8-ball. Daan van Eerden - Joris Lodder 5-2Ricardo Erkelens - Martien Neumann 5-4; straight. Ivar Saris - Jeroen Damman 50-42; Marco Teutscher - Jeroen Damman 33-50. 22. Luisao 0-1, 35. Kaka 0-2,70. Maico 1-2 (eigen doelpunt). Le Mans. Ivoorkust - Zweden 1-0(1-01 j*J 37. D rog ba 1-0. Boedapest. Hongarije - Canada 10 Nn, Z (1-0). 36. Priskïn 1-0. Praag. Tsjechië - Denemarken 1-1 (0-11 28. Lövenkrands 0-1,90. Baros 1-1. Luxemburg. Luxemburg - Togo 0-0. Tallinn. Estland - Wit-Rusland 2-1 (14 st C 17. Oper 1-0, 63. Aleksandr Hleb M h (strafschop), 66. Oper 2-1 Tbilisi. Georgië - Uruguay 2-0 (1-0).39. douw Kobiasjvili 1-0 (strafschop), 55. Kobiasj- vili 2-0. I La Valetta. Malta - Litouwen 1-4 (0-11 ins 37. Danilevicius 0-1, 58. Radzinevidis Sn 0-2, 66. Danileviscius 0-3, 85. Agïus 1-3. i;é 90. Kavaliauskus 1-4. Zilina. Slowakije - Bulgarije 3-1 (l-O).L Ktet; Mintal 1-0, 53. Sapara 2-0, 78. Karte -mè 3-0, 80. Karadzinov 3-1. Osaka. WK vrouwen. Halve finales [iprus Rusland - Italië 3-0 (25-19 25-16 25-20) aac| Brazilië - Servië en Montenegro 31 (25-17 25-14 21-25 25-20). Om plaatsen 5 tot en met 8: Japan- Nederland 3-1 (25-21 25-27 25-21 w,( 25-21), China - Cuba 3-1 (26-24 2521 26-28 25-20). I Om de plaatsen 9 tot en met 12: Va -r,-;;f enigde Staten - Taiwan 3-0 (25-15 252! 25-21), Turkije - Duitsland 3-1 (253 !(slr; 25-16 25-20 27-25). rads Middelburgse BedrijfsvolleybalVo- kShai eniging. li Derde klasse: Provincie Zeeland-Del!! <518. cars 0-8, Schoonen elektro/Flipsf MZ-AKZ verzekeringen 2 3-5, Zietor X.islar huis Walcheren-Bowling de Kruitmolea ^chli 1 -7, ROC Zeeland-HCR Kodde 6-2. «aki Vierde klasse: DGA hypothr tljnd ken-Wok/Dauwendaaele 3-5. Ips Rentzeeland/ Laserconstr.-AKZ verzei- ife ringen 3 0-8, Eastman 2-De Babelaï »iMa -1-7. Vijfde klasse: Provincie Zeeland 2+ Mï door kartïng 8-0, Rabo Walchersf N.Bev.-CZ actief in gezondheid 51 faced PZC-Nehalennïa 0-8. 17/0- Vrouwen. Eerste klasse: Smith k3&;- iet Voskamp/Dauwendaele 6-2, Tens! y, Dauwendaele-Begïjn makelaar 1-7,VI) tig Liesje-LVV 7-1, The tube-Sins |t schoenmode/SVS 8-0. Tweede klasse: Moeliker en P'»- In teeuw advocaten-DVC Plus 3-5, Wagen voorde lastechniek/MZ-Ardita 35 Schoonmaakbedrijf Simons' 72 Zand-Justitie Middelburg 5-3. t'sid: Derde klasse: De Kemel-Jong Amfco' at f 7-1, Ziekenhuis Walcheren-Batt? ais Schrieks/MZ 8-0, Wijk KlarenbeeH Ken net 0-8. elan bela HAARLEM - Het basketbal team van GezLra Sports Club uit (jn Egypte heeft zich teruggetrok- r ken voor de Haarlem Basketbal Week (HWB) omdat ook de na tionale ploeg van Israël mee doet. Een finale tussen Israël en Gezi- ra behoort tot de mogelijkheden en daarom heeft de overheid uit politieke overfff- gingen de club verboden os deel te nemen. Gezira had eer- der toegezegd naar Haarlem komen. De Haarlem Basketballweekbf- gint op vrijdag 22 GPD Set lij' lie BIS' Scedt ierop buds l-l). Ielijl fer 1 ivont iiede In de harte ie fa iiefdt Het i dorf 3ast( overt sitiel ai. g Vjie-I liczy *(F '0,35.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 18