Collectie PSD naar het Muzeeum PZC Camping De Meerpaal heeft lange adem PZC Baileys wens in vervulling Huisarrest voor verkrachten van gehandicapte vrouw Winkelcentrum moet gemeente betalen frovincie schenkt beloofde subsidie van half miljoen euro ,11 Boerenavor d in de Oude Smidse Verkoopmiddag in Westkapelle Halfjaar cel voor autodiefstallen Wietteler wacht gevangenisstraf Taakstraf voor huiselijk geweld Verkeersborden beklad met verf Het loopt niet storm voor kaartjes 2nd influenZ chrij- donderdag 16 november 2006 fonr Wendy van den Hurk ïUSSINGEN - Met het storten tan het beloofde halve miljoen yn subsidie heeft de provincie kt beheer van de PSD-collectie schoot van het Vlissingse (laritiem Muzeeum geworpen. Bet was vorig jaar kielekiele in tlissingen. Het Maritiem Muzee- 33i dreigde failliet te gaan en de gemeente had niet de miljoenen jjjn het te redden. Op de valreep teloot de gemeenteraad om de jure museumpanden, voor bijna tier miljoen euro, aan de Nieuw- adijk te kopen. Ook de provin- ae sprong bij met een half mil joen. Maar, zo stelde de provin- dan moest de gemeente wel ;t een oplossing voor de lange termijn komen. Plus: het Muzee- moest de Zeeuwse PSD-col lectie in beheer nemen. Verhaal Helemaal niet erg, zei directeur ï.Weber meteen al. „Want dan binnen we het Zeeuwse maritie me verhaal alleen nog maar be ter vertellen. Het is niet dat be zoekers de PSD-collectie missen ia onze huidige collectie. Wat je niet laat zien, daar wordt niet naar gevraagd. Maar het maakt ons verhaal wel completer." Een deel van de collectie ligt al in het depot van het Muzeeum. J)at zijn onder meer modelbo- ten van soms wel anderhalve me terlang. Ook hebben we een van de eerste kaartautomaten, schil derijen die in het PSD-kantoor agenda Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB middelburg Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl hingen, nog wat attributen en af beeldingen en kleding die werk nemers van de PSD droegen. In ons archief liggen ook nog wat films over de PSD. Die laten we natuurlijk ook zien." De museumdirecteur denkt dat de provincie zelf ook nog spul len van de PSD heeft. „In het ar chief ligt vast nog ergens een mo delboot. Dat ga ik inventarise ren, net als onze eigen collectie. Dan kunnen we de spullen een eigen plekje gaan geven." Dat zal zijn in de museumzaal, waar nu nog 'het leven aan boord' centraal staat. „Die stuk ken brengen we onder in een de pot, of in andere zalen. Het zal nog wel een paar jaar duren eer de zaal klaar is. Met dat inventa riseren ben je wel even bezig en dan moeten we vitrinekasten be stellen. Dat moeten we zelf beta len; dat halve miljoen is voor de gemeente. Wij zullen dus nog op zoek moeten naar sponsors." Eigen plek „De PSD hoort een eigen plek te krijgen. Niet omdat de spullen financieel waardevol zijn, hoe wel je aan zo'n modelboot ook al gauw tienduizend euro kwijt bent, maar vooral omdat ze van historische waarde zijn. De PSD verbond vroeger de eilanden, zo als de dammen dat nu doen. De PSD was heel essentieel voor de provincie. Het past bij ons." STREEKACTIVITEITEN GRUPSKERKE - Vereniginsgebouw lande Kerkring, 15.30 - 16.30 uur: Be- wgen voor 55+; MIDDELBURG - Markt: Weekmarkt; Molen De Hoop, 18.30 - 19.15 uur: Gra femuzieklessen voor kinderen; OOST-SOUBURG - Palazzolihuis Oran jeplein 41, 10.00 - 12.00 uur: Creatieve sctiviteiten; 14.00-15.30 uur: ontmoetingsmiddag; VUSSINGEN - Beréa Gildeweg, 20.00 Seminar Father Loves You confe- KOUDEKERKE - In eetcafé De Oude Smidse in Kondekerke wordt zaterdag een 'loeren- avond gehouden. Dat i-ebeurt met spijker slaan, broouji rook worst eten en dj Klompje zorgt voor de muziek. Het café is boers aangekleed. De avond be gint om negen uur. iVESTKAPELLE - Vrouwenver- g 'Op hoop van zegen' boudt zaterdag de jaarlijkse ver- toopmiddag. zijn handwerkartikelen, bloe men, boeken en creatieve spul- te koop. De verkoop is van 14.00 tot 16.30 uur in Westkapel le herrijst aan de Markt. Echtpaar Melis van camping De Meerpaal: „Straks kunnen we gasten kwaliteit, ruimte en nog steeds persoonlijke aandacht bieden." foto Ruben Oreel door Edith Ramakers ZOUTELANDE - Camping De Meer paal in Zoutelande wordt in oppervlak te vijf keer zo groot, maar het aantal tenten, caravans en chalets neemt maar met de helft toe. In cijfers betekent dat: van 1,7 naar negen hectare en van 138 standplaatsen naar 212. „We staan nu hutje mutje. Dat is duide lijk. Straks kunnen we gasten kwaliteit, ruimte en nog steeds persoonlijke aan dacht bieden. Want we blijven een klei ne speler in de toeristische branche in Zeeland", zegt René Melis. Familie Melis neemt een risico met een investering van circa zeven miljoen eu ro. „Maar je moet wel als je mee wil blij ven doen. Er is een markt voor chaletjes van twee, vier tot zes personen, royale standplaatsen voor tenten en caravans met eigen sanitaire voorzieningen en ruimte op het kampeerterrein voor sport, activiteiten en ontspanning." In de toeristische sector worden dit 'pa pa- mamabedrijven' genoemd. „Deze kwaliteitsverbetering is het antwoord op de grootschalige toeristische con cerns." Melis heeft de stoute gedachte dat de vernieuwde Meerpaal in 2008 ge opend kan worden. Dat zou dan ruim tien jaar zijn na de eerste oriënterende gesprekken over de uitbreiding. „De on derhandelingen met een achterbuur man over de aankoop van de grond ver liepen moeizaam. We hadden zelf ook nog een aantal hectaren grond in bezit, maar op die plaats wilde de gemeente liever geen uitbreiding zien. Beide we gen liepen dood." Na lang wachten, nadenken over 'hoe nu verder' én uiteindelijk na de goed keuring van de nota kampeerbeleid vo rig jaar, zag de familie nieuwe kansen. In het jongste Veerse beleid was ruimte vrijgemaakt voor chalets. „Dat veran derde de zaak. We konden weer gaan overleggen met de achterbuurman, om dat we meer mogelijkheden kregen om het bedrijf rendabel te maken." Dit keer kwamen de buurtbewoners er met elkaar uit, maar inmiddels waren de veiligheidsvoorschriften van de brandweer veranderd. Tussen de ten ten, caravans en chalets moest uit veilig heidsvoorschriften circa vijf meter zit ten. „Met die scherpe eisen kan ik leven als het om nieuwe ondernemingen gaat. Ik heb er moeite mee als bestaande cam pings daarmee lastiggevallen worden", zegt hij. Gezond Want de aanpassingen lopen in de pa pieren, waardoor het moeilijk is om een bedrijf gezond te houden. „Zeker als er onvoldoende ruimte in de buurt is om uit te breiden. Maar vier, of vijf van de in totaal 32 campings op Walcheren heb ben mogelijkheden om in de directe om geving land te kopen." De nieuwe regels brachten met zich mee dat hij meer grond nodig had om alle 74 chalets te plaatsen. „Geen vier hectare maar ongeveer twee keer zo veel." Vandaar dat hij terugging naar de gemeente met het verzoek om de be stemming van zijn eigen grond te wijzi gen. De grond, waar nu nog schapen grazen, sluit aan op het land van de ach terbuurman. De gemeente ging akkoord, maar pas na dat Melis aan heel wat voorwaarden had voldaan. Het plan werd getoetst aan een akoestisch, planschade-, fijn- stof- en milieuonderzoek. Binnenkort volgt nog een archeologisch onderzoek. Bovendien moet de camping vanaf de Klaassesweg voor een groot deel aan het zicht worden onttrokken. „We heb ben een beplantingsplan gemaakt, met wateropvang, een soort boomweide, groene houtwallen en waterboezems." Het nieuwe wandelpad dat van het bos van Biggekerke naar Zoutelande loopt, sluit aan op een nieuw wandelgebied bij de Klaassesweg. „Het gebied wordt gedeeltelijk openbaar gebied." De entree wordt een soort oprijlaan en verhuist van de Duinweg naar de Klaas sesweg. Camping De Meerpaal 'zit al 53 jaar in de familie'. „En onze oudste zoon wil de traditie ook voortzetten. Dat maakt het gemakkelijker om deze stap te wagen." door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 76-jarige man uit Hoedekenskerke is gisteren voor de recht bank in Middelburg veroordeeld tot een jaar huisarrest gekoppeld aan elektro nisch toezicht en zes maanden voorwaar delijke gevangenisstraf wegens verkrach ting van een lichamelijk gehandicapte Aan het slachtoffer moet hij vijfduizend euro smartengeld betalen. De bejaarde moet zich verder houden aan de voor waarden van de reclassering. Zo zal hij wekelijks contact hebben met de reclasse ring, zullen er bij hem regelmatig alcohol controles plaats vinden en mag hij geen contact hebben met het slachtoffer. Als hij een van de voorwaarden overtreedt, dan moet hij alsnog een halfjaar naar de gevangenis. De man en de vrouw van middelbare leeftijd wonen bij elkaar in de buurt. Zij kennen elkaar vijf jaar. Hij was zijn buurtgenote nogal eens behulp zaam. Tijdens de viering van Koninginne dag weigerde hij weg te gaan en ver krachtte hij de vrouw in haar woning. VLISSINGEN - Zijn grootste wens was om een keer in een speedboot te varen. Voor Bailey Hofmeester, zes jaar, ging die wens gisteren in vervulling. Met zijn familie vertrok hij vanuit zijn woonplaats Luyksgestel naar Nieuwpoort. Daar stapten ze in een razendsnelle speed boot die een paar uur later aan legde in Vlissingen. „Hij mocht tien minuten zelf stu ren. Het was geweldig", zei zijn moeder, Cynderella Hofmeester gisteren bij aankomst in de ha ven van Vlissingen. Bailey knik te. Hij is het roerend met haar eens. Achter het stuur volgde hij precies de aanwijzingen op van stuurman Ed Troost van Brielle Yachting. Bailey heeft de ziekte AML, een vorm van leukemie. Dat werd in mei 2005 geconstateerd. Zijn overlevingskansen zijn gering. Volgende week zal hij opnieuw een zware behandeling onder gaan. De stichting Doe een Wens, die wensen vervult voor kinderen met een levensbedrei gende ziekte, wilde de familie, vader, moeder en vier kinderen, laten genieten van een 'dagje on gecompliceerd samenzijn'. „We stappen van limousine in speedboot. We hebben een echte Vipbehandeling", zegt Cynderel la. Zij prijst het werk van de stichting. Ze zegt dat het van daag alleen maar gezellig en leuk is geweest, „maar tegelij kertijd baal je dat je kind ziek genoeg is om hiervoor in aan merking te komen." foto Ruben Oreel MIDDELBURG - Een 26-jarige inwoner van Axel kon gis teren in Middelburg geen motief geven voor vijf autodief stallen. „Gewoon stom", zei hij. Politierechter I. Woltring veroordeelde de veelpleger tot negen maanden gevange nisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk. Daar naast moet hij onder toezicht blijven van Emergis-versla- vingszorg. De politierechter wilde weten waarom de ver dachte het alleen voorzien had op het automerk Opel Ka- dett. De verdachte gaf een simpele verklaring: „Die auto valt het gemakkelijkst te stelen." Opvallend was verder dat twee autobezitters tot twee keer toe in korte tijd, in juli en september, de dupe zijn geweest van de diefstal van hun Opel Kadett. Eén van de slachtoffers was een 84-jarige man, die zijn auto niet kan missen. „Mensen die in uw buurt wonen moeten vrezen dat hun auto wordt ge stolen", merkte officier van justitie G. Oosterveld op. Zij eiste elf maanden gevangenisstraf, waarvan twee maan den voorwaardelijk. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wol tring heeft gisteren een 28-jarige inwoner van Klooster- zande voor hennepteelt en een winkeldiefstal veroordeeld tot zestien weken gevangenisstraf, waarvan zes weken voorwaardelijk. Bij de verdachte werden op 22 augustus 390 hennepplanten in zijn woning in Kloosterzande aan getroffen. De wietplantage bleek behoorlijk professioneel te zijn opgezet. De man. die een strafblad heeft met ver mogensdelicten, had verder op 6 september in Klooster zande bij een inbraak uit een winkel honderd pakjes siga retten en dertig pakjes shag gestolen. MIDDELBURG - Een 46-jarige inwoner van Sas van Gent bleef gisteren in Middelburg ontkennen zijn echtge note te hebben mishandeld en bedreigd. Politierechter I. Woltring vond het huiselijk geweld wel bewezen en ver oordeelde de verdachte conform de eis tot 120 uur werk straf, waarvan veertig uur voorwaardelijk. Zijn vrouw deed aangifte van mishandelingen op 12 en 13 september. In dezefde periode zou de man haar bedreigd hebben met een mes. De dochter had van haar vader gehoord 'Als je moeder niet stopt met werken dan maak ik haar dood met een mes'. De verklaringen van de vrouw werden onder steund door zoon en dochter. Desondanks bleef de ver dachte gisteren volhouden zijn vrouw geen pijn te hebben gedaan. De man had een contactverbod en was een tijdje bij zijn broer gaan inwonen. Het gezin is inmiddels here- nigd. GOES - Dat wegafsluitingen in de Goese Poel niet door ie dereen worden getolereerd, blijkt nog maar eens nu enke le verkeersborden aan de Sinoutskerkseweg zijn be smeurd met grijze verf. De weg is tijdens de spitsuren af gesloten voor gemotoriseerd verkeer om al te veel sluip- verkeer te voorkomen nu er gewerkt wordt aan het via duct op de N254. Het bord dat het verbod voor doorgaand verkeer aangeeft, is ongemoeid gelaten, maar de borden die de wijzen op de snelheidslimiet van dertig kilometer per uur en en de tijden van het inrijverbod zijn voorzien van een dikke laag verf. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De winkeliers in het winkelcentrum Dauwen- daele moeten de gemeente Mid delburg ruim 175.000 euro beta len. Ze hebben definitief een rechtszaak over de verschuldig de contributie van de super markt aan de Vereniging van Ei genaren verloren. Het conflict loopt al jaren. Toen het winkelcentrum in 2000 werd verbouwd, wisselden het ont moetingscentrum - dat eigen dom van de gemeente is - en de supermarkt van plaats. De Vere niging van Eigenaren vindt dat de gemeente nalatig is geweest. Die had in het contract met de supermarkt moeten opnemen dat de supermarkt na de verhui zing lid moest worden van de vereniging. Uit de kas van de Vereniging van Eigenaren worden de kos ten voor onderhoud, energie en schoonmaak betaald. De super markt - in die tijd was dat nog een Golff - betaalde daar dus niet aan mee. De kosten zijn op gebracht door de overige winke liers in het winkelcentrum. De kosten werden geschat op onge veer 35.000 euro per jaar. De winkeliers spanden een rechtszaak aan tegen de gemeen te en eisten dat die dan maar de misgelopen contributie betaal de. Begin vorig jaar gaf de recht bank de winkeliers gelijk. Mid delburg moest anderhalve ton betalen. De gemeente vond dat niet terecht en ging in beroep. Het gerechtshof in Den Haag heeft het vonnis van de rechter inmiddels vernietigd. De gemeente eist nu ruim 175.000 euro van de winkeliers. Dat is het bedrag dat de gemeen te vorig jaar heeft moeten beta len, verhoogd met rente. Als het bedrag niet voor 1 december wordt betaald, legt de gemeente beslag op de bezittingen of het geld van de leden van de vereni ging. Dat betekent dat rekenin gen worden bevroren en bezittin gen niet mogen worden ver kocht. Volgens een ambtenaar heeft de gemeente vorig jaar voorgesteld om het bedrag in een depot te storten bij een notaris. In dat ge val had het bedrag eenvoudig te rug gestort kunnen worden. „Maar dat kan alleen als beide partijen akkoord gaan. En de Vereniging van Eigenaren stem de daar niet mee in." De verte genwoordigers van de WE wa ren gisteren niet bereikbaar voor commentaar. door Harmen van der Werf KWADENDAMME - Het loopt nog niet storm voor de kaartjes voor 2nd influenZ, het festival voor beginnende bandjes dat morgenavond voor het eerst in De Burcht in Kwadendamme wordt gehouden. 2nd influenZ zat altijd in jeugd soos De Klomp in Ovezande, maar het werd daar te druk. De organisatie besloot vorige week uit te wijken naar het grotere dorpshuis van Kwadendamme en - omdat geluid en licht moe ten worden ingehuurd - de toe gangsprijs te verhogen van twee naar vijf euro. De kaartjes zijn alleen in de voorverkoop ver krijgbaar, bij X-Ray in Goes, de Cyberzolder in Heinkenszand, het vrijwilligerhuis in 's-Graven- polder, cd-winkel De Spin in Middelburg en cd-winkel De Bard in Vlissingen. In De Burcht in Kwadendamme kun nen 350 bezoekers. Meer kaart jes worden ook niet verkocht. Dat aantal van 350 is bij lange na nog niet gehaald. Coördina tor René de Dreu schat dat er tot gisteren honderd over de toonbank waren gegaan. De optredende bands zijn: het Walcherse Tranquillies (eigen zinnige metal en hardrock), de Schouwse rockgroep Blue Hori zon, het akoestische duo Safe As Sound uit Zeeuws-Vlaande- ren, de Zuid-Bevelandse bands Grouse en According to You (ei gen nummers in punkrock-, emo- en indiestijl) en tot slot de Zeeuws-Brabantse band Loss of Words (hardcore). Toegangskaartje is met gratis busvervoer uit Goes, alle dorps kernen van Borsele en ook van uit Vlissingen en Middelburg. In fo: www.jongerenraadborsele.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11