Controle van BBA is toegestaan i 0 Hoogbegaafden kunnen terecht bij Nehalennia Feest voor bollebozen Etoile en Eline ft Ulensen .nl Gebeurtenissen deel je op Sing Inn Verhoor getuige nodig in afpersingszaak Burgemeester Sala noemt actie van streekvervoerder op boot ongelukkig Familieberichten vervolg van pagina 12 Zeeuws Vlaanderen wiwjMiWMX&MWZifSBnmHk Knoflook visolie Q10 in één capsule! dinsdag 14 november 2006 zj4 door Maurits Sep MIDDELBURG - Scholenge meenschap Nehalennia uit Mid delburg is als enige school in Zeeland aangewezen tot specia le school voor hoogbegaafde leerlingen. Nehalennia krijgt extra geld van de overheid om heel slimme kinderen extra te kunnen begeleiden. Hoogbegaafde leerlingen zijn kinderen met een zeer hoog IQ (intelligentiequotiënt), die bij de Cito-toets de maximale score behalen. Zij snappen de leerstof vaak sneller dan andere, hebben weinig aanwijzingen nodig en kunnen meer leerstof aan dan het gewone programma biedt. Om ervoor te zorgen dat zij hun capaciteiten optimaal kunnen benutten, zijn extra maatrege len nodig. „Ze pikken uit zich zelf al veel op. Een leraar moet in hun geval vooral een begelei der zijn. Hij moet ze voorberei den op de universiteit. En hij moet ze leren samenwerken, want hoogbegaafden zijn vaak eenlingen. Ook sociaal-emotio nele begeleiding is daarom van belang", legt rector L. de Kra ker van Nehalennia uit. Lesprogramma's Nehalennia gaat het voor deze leerlingen mogelijk maken dat ze sommige vaste lessen kunnen overslaan om zich in die tijd bre der te oriënteren. De lespro gramma's worden voor hen ook ingedikt, zodat ze er sneller doorheen kunnen. Dat levert ook weer tijd op die ze kunnen besteden aan het verbeteren van andere vaardigheden. Nehalennia heeft nu ongeveer zeven hoogbegaafde kinderen op school. De Kraker verwacht dat dat aantal zal groeien naar pakweg twintig als de school het lesprogramma erop heeft aangepast. De kans bestaat dat hoogbegaafde kinderen die nu op een andere school zitten, overstappen naar Nehalennia, beaamt hij. „Maar als profiel- school voor hoogbegaafden gaan wij andere scholen ook hel pen met hun hoogbegaafde leer lingen." In heel Nederland krij gen 25 middelbare scholen het zogenoemde begaafdheidspro fiel. Nehalennia is door het Christelijk Pedagogisch Studie centrum (CPS) uitverkoren als Zeeuwse deelnemer. Het plan dat de school heeft ingediend, is goedgekeurd. „Wij zijn benaderd omdat wij altijd goede examenresultaten boeken. Wij scoren altijd minstens gelijk of boven het landelijk gemiddelde. Onze vwo-afdeling is sterk, met goe de leerlingen en deskundig personeel. Dat heb je ook nodig om dit profiel in te kunnen vul len. De Kraker is daar trots op. „We krijgen per jaar vijftien- tot twintigduizend euro om het on derwijs in te richten op de bege leiding van hoogbegaafde kinde- ren. Zo kunnen we hen beter hel pen. En als we meer van die kin deren op onze school hebben, is dat ook goed voor de groep kin deren die daar qua intelligentie net onder zit, en voor de leraren. Dit leidt namelijk ook tot een grotere professionaliteit van hel onderwijs en van de leerkrach ten." Nehalennia krijgt volgens De Kraker drie jaar de tijd omhel onderwijs en de organisatie aan te passen aan het begaafdheids profiel. Dan wordt de school door het CPS, in opdracht van het ministerie van Onderwijs,ge keurd. TERNEUZEN- Het Leger des Heils houdt zondag een Sing Inn. Te gast is deze keer het Vlaams Gospel koor. Daarnaast is er een blazersensemble van het Le ger des Heils dat de samenzang zal begeleiden. De Sing Inn begint om 17.00 uur en is gratis toegankelijk. Het ge bouw van het Leger des Heils be vindt zich aan de Dijkstraat. door Frank de Klerk DEN HAAG - Het Haagse ge rechtshof laat op verzoek van de verdediging een getuige horen in het hoger beroep van twee in woners van Terneuzen die wor den beschuldigd van afpersing van de eigenaar van een motor zaak in Alphen. Dit heeft het Haagse gerechtshof gisteren be slist. De verdere behandeling van de strafzaak is uitgesteld tot na het getuigenverhoor. Het tweetal is eerder vrijgespro ken van de afpersing, waarbij op 19 december twee jaar gele den een handgranaat door de ruit van de motorzaak werd ge gooid. Het Openbaar Ministerie heeft echter hoger beroep aangete kend. De politie kwam de vrouw uit Terneuzen op het spoor doordat een hoofdhaar van de vrouw met plakband op de tas met de handgranaat was bevestigd. De 36-jarige vrouw en haar 43,-jari- ge medeverdachte zeggen echter dat zij niets weten van de afper sing van de eigenaar van de mo torzaak. Wel zouden zij via de getuige een auto aan diens vrouw hebben willen verkopen. Het gevolg was dat zij de auto kwijt waren en nooit een cent hebben gezien. De getuige die nu wordt ge hoord, zit momenteel een gevan genisstraf uit voor een reeks overvallen in Den Bosch. De man zou volgens de advocaten van de Terneuzenaren zeer be vriend zijn geweest met de part ner van de eigenaar van de mo torzaak. Tevens zou de man kroongetui ge zijn in het proces tegen Mink K. en belastende verklaringen over hem afleggen. Volgens deze getuige zou Mink K. in 1994 een bekende crimineel uit de weg hebben geruimd door een tas met een handgranaat aan diens voordeur te hangen. Inmiddels zou deze getuige ook worden verdacht van betrokkenheid bij de afpersing. door Frank van Cooten SLUIS - Streekvervoerder BBA is bevoegd passagiers te contro leren op een geldige identiteits kaart. De BBA heeft dus op woensdag 1 november bij contro les op de veerboot Vlissin- gen-Breskens dus niet de wet overtreden. Burgemeester J. Sala van de ge meente Sluis reageert hiermee op schriftelijke vragen van raadslid L. Wille van de PvdA. Wille was een van de passagiers die op 1 november werd gecon troleerd. Hij sprak daar schande van, omdat volgens hem de bij zondere opsporingsambtenaar niet kon vertellen waarom hij werd gecontroleerd. En dat mag niet. „Gelet op de berichten die ook mij bereikt hebben, is het mogelijk dat in dit geval de con trole wat ongelukkig en te alge meen is uitgevoerd en niet ge richt op specifieke doelgroe pen", stelt burgemeester Sala. „Uiteraard betreur ik dit, doch dit doet niet af aan de bevoegd heid van de BBA." Korting Volgens Sala vinden overigens regelmatig controles op de boot plaats. De BBA, exploitant van de veerdienst, is daartoe be voegd. De controle vindt plaats om na te gaan of degene die een kaartje met korting voor een overtocht heeft gekocht, inder daad recht heeft op een kortings kaartje. Gedacht kan worden aan jongeren met een OV-jaar- kaart en ouderen met een 65+-kaartje. Wille vroeg ook of de gemeente ambtenaren in dienst heeft die inwoners mogen controleren op het in bezit hebben van een gel dige identiteitskaart. De ge meente heeft een aantal toezicht houdende ambtenaren aange steld met een opsporingsbe voegdheid. Deze bevoegdheid is volgens Sala in principe beperkt tot het grondgebied van de ge meente. Gecontroleerd kan wor den op basis van bijvoorbeeld milieuwetgeving, de Woning wet, de wet op de ruimtelijke or dening en de Algemene Plaatse lijke Verordening. Zij zijn vol gens Sala echter in geen enkel geval bevoegd een identiteits controle uit te oefenen. Alleen de politie mag dat doen. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Na de uitzen ding van de Achmea Kennisquiz zijn Etoile en Eline wereldbe roemd op de CSW. Gisteren kregen ze een medaille en een bloemetje van Johan de Reus, de teamleider van de brug klas vmbo-t. Hun klasgenoten zijn door de school getrakteerd, op koek en limonade. Zondaga vond waren de meiden nog op te levisie: als deelnemers aan de Zeeuwse voorronde. Eline Riem slag werd vierde, Etoile Flipse won. Ze zijn het gesprek van de dag op de CSW. „Ik hoorde net men sen op het toilet zeggen dat ze Etoile en Eline helemaal niet kenden", zegt Eline (13) la chend. Voor hun vrienden en fa milie was het geen nieuws dat ze goed hadden gescoord: de op namen waren afgelopen zomer al gemaakt. „Maar we moesten wel winter kleren aan", vertelt Etoile (13). „Omdat het nu pas uitgezonden werd. Bij de opnamen van de fi nale moesten we 'gelukkig nieuwjaar' zeggen. Dus ik denk dat die pas aan het eind van het jaar wordt uitgezonden." De opnamen waren helemaal niet eng, vinden ze. „Maar ik Etoile Flipse (links) en Eline Riemslag worden toegejuicht door hun schoolgenoten. foto Ruben Oreel was wel een beetje zenuwach tig", zegt Etoile. En Eline heeft haar familie nog gevraagd om maar niet naar de uitzending te kijken. Chazia Mourali is in het echt heel vriendelijk, vinden ze. Etoile: „Die wordt gewoon be taald om onaardig te zijn." Etoile won een computer met haar eerste plaats. Eline heeft helemaal niets aan de quiz over gehouden, op een CSW-medail- le na dan. En zelfs dat vindt ze eigenlijk een beetje onzin. „Al die heisa, alleen omdat ik vierde ben geworden!" Een stoel blijft leeg, een stem blijft zwijgen. Maar in onze harten zullen de herinneringen voor altijd blijven. Rust zacht, oma Bodbijl Andre-Ellen Daniëlle - Christian Wesley - Rowena Davy Jacqueline - William Martijn Richard - Tamara Anja - ]an Stefan Ricardo Vol van verdriet, maar dankbaar dat zij zo lang in ons midden mocht zijn, hebben wij temidden van alien die zij liefhad en die zij zo moeilijk los kon laten, afscheid moeten nemen van onze moeder, schoonmoeder en oma Jacoba Bodbijl-de Bree weduwe van J. Bodbijl in de leeftijd van 98 jaar. Middelburg: Bep Openneer-Bodbijl Andries Openneer - in herinnering Rotterdam: Wil vanTrijffel-Bodbijl Stephanus van Trijffel - in herinnering Oost-Souburg: Diny van Slingerland-Bodbijl Cor van Slingerland klein- en achterkleinkinderen Onze dank gaat uit naar personeel en vrijwilligers van verpleeghuis 't Gasthuis (afd. Watertorenwaar zij tot op het laatst liefdevol verzorgd en begeleid is. Middelburg, 12 november 2006 1 Correspondentieadres: Fam. van Slingerland-Bodbijl Gouwestraat 153 4388 RB Oost-Souburg Moeder is opgebaard in rouwcentrum 'Middelburg', Buitenhovelaan lEr is gelegenheid tot afscheid nemen op vrijdag 17 november a.s. van 12.45 tot 13.15 uur. Aansluitend willen wij een herinneringsdienst houden om 13.30 uur in de aula van bovengenoemd rouw centrum, waarna om 14.30 uur de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats aan de I Pres. Rooseveltiaan te Vlissingen. Na afloop is er gelegenheid de familie te condoleren in rouwcentrum 'Middelburg'. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. De warmte van je ogen, j het geluk van je lieve lach, i de wijsheid van je rimpels; tekenen van dag tot dag. j Alles watje ons hebt gegeven, I zorg, liefde, wijsheid, en kracht, dragen we ons verdere leven mee, dagen nacht. Arthur en Saskia Cindy Lisa Jeannette en Dolph Nathalie Romy Jolanda en Machèl Ruben Indy Astrid en Theo Silvy Wessel Gert-Jan en Wendy In Memoriam Met leedwezen namen wij kennis van het te vroege overlijden van de heer Jacques Dewaele Jacques was van 1979 tot 2003 hoofd van de Per soneelsdienst en lid van de Directie van ons bedrijf. In een periode van verandering gaf hij de aanzet tot een modernisering van ons personeelsbeleid. Zijn vermogen om, ook onder lastige omstandigheden, sociaal verantwoorde afspraken met oog voor de individuele medewerker tot stand te brengen, zal altijd in onze herinnering blijven. We wensen zijn vrouw Nora, zijn kinderen Jürgen en Natasja en hun gezin en de verdere familie heel veel sterkte in deze verdrietige periode. Medewerkers, Ondernemingsraad en Managementteam Yara Sluiskil B.V. Met verslagenheid namen wij kennis van het over lijden van onze golfvriend en lid van het eerste uur drs. Gerardus Alphonsius Antonius Ligtvoet Wij wensen zijn familie veel sterkte toe dit verlies te dragen. Directie en medewerkers van De Goese Golf Bestuur van de Goese Golf Club 14-11-2005 14-11-2006 KeesKolijn Naast een levensgroot gemis wat er dag aan dag weer is zijn ergoede herinneringen die ons altijd weer omringen deze dingen houden ons op de been want zoals jij was er maar een. Marja Ilona Robbie uitvaartverzorging de Groot-de Kam informatiecentrum begrafenissen eri crematies dag en nacht bereikbaar gratis informatiepakket tel. 0118-612868 Vcerscwcg 36; 4332 BG Middelburg .•sv.degrootdekam.nl Mogelijkheid tot opbaren in Middelburg, Vlissingen en Veere. Begrafenis- en Crematieverzorging OVERTOOM-GROEN Kantoor en rouwcentrum: Van Dishoeckstraat 620 4382 XW Vlissingen Telefoon: 0118-413417 Voor een zorgzame begeleiding in geheel Zeeuws Vlaanderen Uitvaartdienstverlening Centraal telefoonnummer: Maakt oeel.uiT van Uitvaartverzorging'De Bevelanoen' Hoofdkantoor: Geldeloozepap 20,4463 AJ Goes (0113) 3114 44 Mensenlinq.nl; dé site met alle overlijdensberichten uit uw regio. Zoek, vind en reageer! Compleet Op Mensenlinq:nl vindt u een conipleet overzicht van alle overlijdensberichten uit uw regio. Op eenvoudige wijze vindt u de gezochte overlijdensadvertentie en kunt u déze bekijken. Ervaar het levensverhaal.van de overledene. Interactiéf U kunt op dé site het condoleance bericht I lezen en een bericht achterlaten, waarin u uw medeleven betuigt. Bovendien kunt u via de site direct één deelnemingskaart of rouwboeket versturen: Een kleine moeite en toch vaak een grote troost. Informatief Op Mensenlinq.nl vindt u veel onderwerpen die direct of indirect te maken hebben rnet overlijden. Alle adressen op het gebied van uitvaart en afscheid worden op de site vermeld. Eén initiatief van Provinciale Zeeuwse Courant- Verbeterde Zwitserse formule: Dat knoflook goed is voor het hart, de bloedvaten en de bloeddruk is natuurlijk allang bekend. Nieuw zijn de knoflook mul- ticapsules die niet alleen bijzonder snel en goed werken, maar die bovendien zijn gecombineerd met een groot aantal ande re zeer werkzame preparaten. Wetenschappers zijn er in geslaagd om knoflook vele malen krachtiger te maken. l°0Si Circulatie Aan het geconcentreerde knoflookma- ceraat heeft men heel slim extra krui den zoals ginkgo, vitaminen, minera len, visolie en Q10 toegevoegd. Daardoor wordt de werking van de actieve stoffen uit knoflook breder en sterker. De knoflook multicapsule heeft dan ook een positieve werking op alles wat in ons lichaam met circulatie te maken heeft. Dagelijkse voedingsstoffen Naast de werkzame bestanddelen bevat elke capsule nog een reeks van natuurlijke stoffen, die de werking van knoflook ondersteunen, versterken en verder uitbouwen. Het gaat om lecithi- ne, de kruidenextracten maretak, ruti- ne, ginkgo en meidoorn, het mineraal selenium en de vitaminen A, C en B6. Door de complete en geconcentreerde samenstelling van de knoflookcapsules kunt u met het innemen van slechts één capsule per dag volstaan. GOED VOOR: de bloedcirculatie hart en bloedvaten koude handen en voeten het geheugen cholesterol en bloeddruk Oostburg: Innatura Gezondheidswinkels, Brouwerijstraat 11 Terneuzen: Innatura Gezondheidswinkels, Havenstraat 26 (Steenen Beer) Axel: DA Drogisterij Doolaege, Szydlowskiplein 1 2 Sluis: Drogisterij vd Linde, Grote Markt 8 Sas van Cent: Drogisterij de Kaai, Westkade 77-78 Kruiningen: Drogisterij de Esculaap, Hoofdstraat 69 SUPERAANBIEDING 1 verpakking Garlic Vitaal Forte 60 caps voor 12,95 2 verpakkingen Garlic Vitaal Forte 60 caps voor€ 19,95 geldig t/m 2 weken na verschijning J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 38