PZC Veilige weg tussen tol en tunnel u Protest tegen kap populieren Nog veel vragen rond dood gevonden vrouw «E" kpn Verbazing over inbraak kerken Zaterdag open met exclusieve aanbiedingen .'Business Center flatform Zeeuwse Vrouwenraad vraagt om cameratoezicht of praatpalen GRATIS carkit- inbouw t.w.v. 147,05* Professionele carkit 60,- combinatievoordeel* Thuis in.... Hypotheken Verzekeringen JEgSlÉ' Pensioenen Hoorzitting over winkels Breskens Drie genomineerden Milieuprijs Betrokkenen vechtpartij nog vast Wij geven u de helft cadeau! PZC zeeuwse almanak Pas op TomTom One Benelux Nokia 62301' Redactie: 0113-315649 rtWw.pzc.nl c-fliail:redactie@ pzc.nl postbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; keuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. lezersservice: 0800-0231231 dinsdag 14 november 2006 editie Zeeuws-Vlaanderen Veilig bellen vanuit de auto Professionele carkit voor uw telefoon Bij elk abonnement/provider Ingebouwd door een deskundige monteur Nu ook op zaterdag open van 9.00 tot 17.00 uur! 0«e aanbiedingen gelden uitsluitend op zaterdag t/m 9 december door René van Stee TERNEUZEN - De politie heeft nog niemand aangehouden in verband met de dood van een 30-jarige vrouw uit Terneuzen. Zij werd zondagavond levenloos aangetroffen in haar woning aan de Gouwestraat in de wijk Zeldenrust. Hoewel er nog geen sectie op het lichaam is verricht, staat het vol gens politiewoordvoerster E. Boot vast dat de wouw geen na tuurlijke dood is gestorven. Of er sprake is van een misdrijf, kon zij niet zeggen. Boot kon ook niet aangeven wanneer de uitslag van de sectie bekend is. De wouw is een alleenstaande moeder van drie kinderen in de leeftijd van zes, zeven en negen jaar. Zeven rechercheurs hou den zich met de zaak bezig. Het technisch onderzoek was gister middag nog volop aan de gang. Het gedeelte van de straat waai de woning staat, was met linten afgesloten. Ondertussen deden op straat en in de buurt allerlei geruchten de ronde. Volgens buurtbewoners speelde zich zon dag in de woning een hevige ru zie af. Een uur daarna zou de melding bij de politie zijn bin nengekomen dat er iets mis was. De wouw zou in het verleden ook al eens mishandeld zijn ge weest. Boot wilde op geen enke le wijze ingaan op deze specula ties. „Het is als een puzzel waar van nog enkele stukjes ontbre ken. Dat gebeurt wel vaker. En zo lang wij niet alle juiste infor matie op een rijtje hebben, tre den wij niet verder naar bui ten", aldus Boot. De Stichting RISICOBEHEER Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg, Tel.: 01 18 - 615151 BRESKENS - De gemeente Sluis houdt woensdag 22 no vember een hoorzitting over het toekomstige winkelcom plex aan het Spuiplein in Breskens. Bewoners die een zienswijze hebben ingediend op het bouwplan krijgen dan in de PKN-kerk in de Dorpsstraat de mogelijkheid hun visie mondeling toe te lichten. De bouw van het complex zorgde twee maanden geleden voor flinke commotie. Tegenstanders verenigden zich in een actiecomité, dat ze venhonderd zienswijzes verzamelde. Voorstanders haal den 1406 handtekeningen op. Een gemeentewoordvoerster meldt dat tijdens de hoorzit ting geen nieuwe zienswijzes meer kunnen worden inge diend. Mensen die hun al ingediende visie tijdens de zit ting willen toelichten, kunnen zich tot en met woensdag bij de gemeente Sluis melden. De hoorzitting begint om 19.00 uur. GOES - Drie 'natte' projecten zijn genomineerd voor de Zeeuwse Milieuprijs. De eerste kanshebber is een proef van de Zeeuwse Milieu Federatie (ZMF) voor het binnen dijks kweken van kokkels. Het project vindt plaats bij Mo- riaanshoofd, in land dat onderdeel is van het plan Ture luur. Ook genomineerd is het Borsselse bedrijf Van Antwerpen Milieutechniek met de biorotor. Dit systeem verwerkt bio logisch afbreekbaar afvalwater uit de landbouw en de in dustrie. De laatste genomineerde betreft eveneens een hergebruik- project. Dit is afkomstig van waterbedrijf Evides, zij ont wikkelden een project voor hei-gebruik van water uit de rioolwaterzuiveringsinstallatie van Terneuzen. De winnaar van de prijs wordt maandag 26 januari be kend gemaakt. MIDDELBURG - Twee van de vier verdachten uit Terneu zen en Capelle aan den IJssel die in het laatste weekend van oktober betrokken waren bij een vechtpartij in de bin nenstad van Hulst, zitten nog vast. Hun aandeel in de knokpartij was volgens voorlichtster E. Kool van het Openbaar Ministerie in Middelburg bedui dend groter dan de twee die inmiddels zijn vrijgelaten. Bij de knokpartij in de Lange Nieuwstraat in Hulst wer den in de nacht van vrijdag 27 op zaterdag 28 oktober en kele personen mishandeld, onder meer met een honkbal knuppel. De verdachten zijn in de leeftijd van 19 tot en met 25 jaar. De twee zijn door justitie in bewaring gesteld, hetgeen be tekent dat ze nog tot en met 14 december in het Huis van Bewaring in Middelburg achter cle tralies blijven zitten. door Frank van Cooten AARDENBURG - De brutale inbraken in vier West- Zeeuws-Vlaamse kerkgebou wen houdt de gemoederen be hoorlijk bezig. De leden zijn zon dagmorgen tijdens de kerkdien sten geïnformeerd over de inbra ken. Verbazing overheerste. De inbrekers hebben meer scha de aangebracht dan wat ze uit eindelijk hebben meegenomen", zegt Jan Schippers van de Her vormde Gemeente Nieuwvliet. Inbrekers sloegen hun slag in de Hervormde Kerk en de Evangeli sche kerk in Nieuwvliet, de Sint Baafs in Aardenburg en de Her vormde kerk in Sint Kruis. In al le vier de gevallen werd collecte geld meegenomen. In de Hervormde kerk in Nieuw vliet ging het om zo'n honderd euro. „We zijn wel verzekerd voor dit soort dingen, maar het is triest dat dit geld, bedoeld voor een goed doel, uit onze kerk is gestolen." De vier kerk gebouwen zaten op slot. De da ders kwamen in alle vier "de ge vallen binnen door een raam in te slaan. „Dat gebeurde met grof geweld. Het glas lag tot ver in de kerk", zegt Schippers. De Hervormde kerk in Nieuw vliet was vorig jaar ook al doel wit van een inbraak. „We heb ben nagedacht over preventie- maatregelen maar een alarmin stallatie kost veel geld." Uit de Sint Baafs in Aarden burg en uit de Hervormde kerk in Sint Kruis is ook geld gesto len. Een zegsman van de Protes tantse Gemeente Aardenburg en de Nederlandse Hervormde Ge meente Sint Kruis weet niet of er verband is tussen de vier in braken. „We denken wel na over maatregelen om onze ker ken beter te beschermen tegen inbraak. In de Sint Baafs kwa men ze binnen door het vernie len van een toiletraampje. Wel licht dat we daar een staaf voor moeten zetten" Advertentie Jeugdzorg heeft zich over de drie kinderen ontfermd. Zij zijn ondergebracht bij een pleegge zin. Ook hun school De Meer paal is ingeschakeld. Daar was de verslagenheid enorm. Hoewel de toedracht van de fei ten nog onbekend is, verklaarde schooldirecteur E. van den Ber gen dat het belangrijk is dat alle leerlingen de ruimte krijgen om hun gevoelens te uiten. Mede werkers van het centrum voor geestelijke Gezondheidszorg Emergis zijn beschikbaar om - waar nodig - ondersteuning te verlenen. Alle ouders hebben een brief van school gekregen. Het Regio naal Pedagogisch Centrum Zee land verzorgt de begeleiding van de school op langere ter mijn, onder meer op het terrein van rouwverwerking. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve V serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 het alfabei van Zeeland De zevenjarige Marijn uit Oostkapelle gelooft nog heilig in de goedgeefsheid van Sin terklaas. Maar ook weet hij dat die goede man niet alle wensen vervult. Het gedrag is immers bepalend voor de ma te waarin het wensenlijstje wordt omgezet in materiële zaken. Dus waarschuwt hij re gelmatig zijn ouders als die in zijn ogen opmerkingen ma ken die niet door de beugel kunnen, zoals de opdracht om groenten te eten, stoppen niet computeren of de televisie uit zetten. Dan klinkt het drei gend uit zijn mond„Pas op hoor, ik zeg het tegen Sinter klaas. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 314460 AA Goes toRené Hoonhorst BIERVLIET - De NV Wester- idicldetunnel moet via. camera toezicht of praatpalen de weg lussen de tunnel en de tolpoort- jesveiliger maken. De lange een- richtingswegen naar de tunnel en de tolpoortjes roepen nu ge- voelens Van onveiligheid op bij teel, vooral vrouwelijke, ver keersdeelnemers. Dat advies kreeg communicatie manager I. de Moor van de NV feterscheldetunnel gisteren van het Platform Zeeuwse Vrou wenraad tijdens een vergade ring in Biervliet. Vrouwen erva ren de wegen tussen het tolplein en de tunnel als onveilig. „Ik ben niet overdreven bang. Maar ik met pech langs de kant zou komen te staan, zou ik alle Beuren afsluiten en de dichtstbij wonende kennis bellen. Als ie mand je in het donker wil ko men helpen, weet je tegenwoor dig toch niet zeker of hij echt wil helpen", verwoordde een da me de gevoelens van veel van de njftig aanwezigen. De Moor kon zich de vrees van ije dames wel voorstellen. Hun rip wordt zeker besproken, hoe wel de woordvoerder van de NV feterscheldetunnel geen con crete maatregelen durfde toe te zeggen. „Cameratoezicht is duur. Een paar praatpalen zou den misschien wel geplaatst kun- aen worden. We nemen de sug gesties in elk geval mee." Angstaanjagend De Moor gaf - op aangeven van een vraag - toe dat de wanden van de tunnel voor sommige weggebruikers angstaanjagend kunnen overkomen. Witte tegels worden vaak gebruikt in kleine re tunnels. „Destijds is besloten de wanden hun natuurlijke kleur te laten houden. Achteraf had een wat kleurrijkere tunnel buis misschien beter geweest. Maar ik verwacht niet dat er bin nenkort een verfbeurt volgt." De woordvoerder meldde na de bijeenkomst blij te zijn met sug gesties van de Vrouwenraad. „Vrouwen zijn een belangrijke doelgroep. Specifieke vragen of aandachtspunten nemen we dan ook uiterst serieus." Voorzitter L. Geluk liet alvast weten dat De Moor volgend jaar op die woorden wordt aangesproken, omdat de Zeeuwse Vrouwen raad het tunnelcentrum in 2007 met een bezoek wil vereren. Ook gedeputeerde A. Poppelaars ging serieus in op vragen van het Platform Zeeuwse Vrouwen raad. Hij benadrukte echter ook de 'eigen verantwoordelijkheid van alle verkeersdeelnemers'. De provincie heeft, samen met andere wegbeheerders, het afge lopen decennium veel gedaan om de verkeersveiligheid te ver beteren. Het ongevallencijfer daalde in eerste instantie specta culair, maar schommelt de laat ste jaren sterk. Dit jaar zijn nu al 35 dodelijke verkeersslachtof fers in de provincie te betreu ren, terwijl het aantal enkele ja ren terug onder de dertig zakte. De oorzaken zijn deels te verkla ren door menselijke fouten en een weer stijgend aantal drank rijders. Daarnaast zet de provin cie samen met Zuid-Holland en de Stichting Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid een diepte-onderzoek op poten naar.de oorzaak van enkelvoudi ge ongevallen. Het onderzoek moet duidelijk maken wat er mis gaat vlak voor een ongeval. Het doorgron den van oorzaken waarom ie mand de macht over het stuur verliest, moet maatregelen ople veren die de kans daarop laten dalen. Om automobilisten min der snel in de berm te laten rij den, wordt haast gemaakt met de aanleg van rammelstroken naast de rijbaan. Poppelaars: „Ook op gedeelten van rijksweg N61 worden volgend jaar stro ken met doorgroeistenen aange legd. Bij de verlegging van het tracé in 2008 of 2009 verleggen we die stroken gewoon mee. Een paar jaar wachten met de aan leg van de bermbeveiliging vin den we onverantwooi'd." (Advertentie) Wie strijkt vanaf 1 januari de vouw uit uw blouse? ^-,d!LsL. Kom voor het antwoord naar één van de voorlichtingsbijeenkomsten van Stichting Werkt voor Ouderen. Zie onze advertentie elders in deze krant. www.werktvoorouderen.nl Populieren nabij Het Grote Gat worden met kap bedreigd. foto Wim Kooyman door Raymond de Frel OOSTBURG - Bewoners van de Boogschutter en omgeving in Oostburg zijn fel tegen de kap van 157 populieren nabij het natuurgebied Het Grote Gat. Stichting Het Zeeuwse Land- (Advertentie) Wilt u overdag naar KPN Business Center? Of komt u liever in het weekend? Voortaan kunt u kiezen. Want voor deskundig advies kunt u nu ook op zaterdag van 9'00 tot 17-00 uur bij ons terecht. En als u langskomt m •'Gv- *V"' profiteert u bovendien van ons Buiten Kantoortijd Voordeel. Dit zijn exclusieve aanbiedingen die alleen 'i '■■fhVzaterdag geldig zijn. U bent van harte welkom, natuurlijk schap wil de 53 jaar oude bo men kappen, omdat zij versleten zijn. Bovendien vormen zij een bolwerk voor kraaien en ek sters, die in het voorjaar een be dreiging vormen voor broeden de weidevogels. Kapvergunning Het Zeeuwse Landschap heeft daarom een kapvergunning aan gevraagd, maar een woordvoer ster van de gemeente laat weten dat dit formeel niet meer nodig is, omdat Sluis onlangs de regels voor kapvergunningen heeft versoepeld. Desondanks mag Het Zeeuwse Landschap de bomen nog niet vellen, omdat het een natuurgebied betreft. Sluis bepaalt eerst met een na- tuurtoets of het verwijderen van de bomen onoverkomelijke nade len voor het gebied heeft. Is dat het geval, dan blijven de bomen staan. Vier omwonenden zou den in dat geval ongetwijfeld een vreugdesprongetje doen. Zij roepen het Sluise college van burgemeester en wethouders in een protestbrief op vooral niet in te stemmen met het kappen van de bomen, omdat het groen volgens hen nog in prima staat verkeert. „Ook is niet duidelijk of kraaien en eksters uit deze groep bomen een bedreiging vor men voor de weidevogels. Zeker de laatste vier jaar zijn er veel kieviten, grutto's, kluten en ture luurs grootgebracht", weet be woner G. Albregts. De bewoners hebben in de buurt negentig handtekeningen opgehaald van sympathisanten. „We zijn niet bij alle huishou dens in Oostburg langsgegaan, maar ik weet zeker dat honder den mensen er net zo over den ken. Het zou echt een misser zijn om deze bomen weg te ha len. In ons groepje zit ook ie mand van natuurbeschermings vereniging 't Duumpje. Hij stelt dat de bomen nog jaren meekun nen", aldus Albregts. De omwonenden constateren dat veel kauwen en kraaien van uit de kern Oostburg naar de weide aan de overkant van Het Grote Gat komen. Het kappen van de populieren zou de kraaien daarom niet verhinde ren om vanuit andere plekken een aanval op de jonge weidevo gels te doen. Gezichtsbepalend De bewoners vinden de bomen rij bovendien gezichtsbepalend voor Het Grote Gat. Albregts: „Vanaf de Grotendam gezien en lopend over de Kaas en Broodse- dijk leveren de bomen een grote decoratieve waarde aan het Het Grote Gat. Vanwege het project Duurzaam Veilig Verkeer West- Zeeuws-Vlaanderen zijn ten zui den van Oostburg al zo veel bo men gesneuveld, dat deze popu lieren nu maar eens gespaard moeten blijven. Volwassen bo men dragen bij aan een gezond milieu en wij begrijpen dan ook niet dat een stichting die de na tuur in Zeeland wil bevorderen zo'n prachtige bomenrij wil kap pen. Ook 't Duumpje snapt dit niet. Zij heeft ook protest aange tekend. Livingstoneweg li, GOES, oio - 457 05 55

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 35