Nehalennia voor hoogbegaafden PZC Feest voor bollebozen Etoile en Eline jl mensen .nl Vrouwen voelen zich onveilig tussen tolpoort en tunnel 4 Gebeurtenissen deel je op mmmmmmmtohMh Knoflook visolie Q10 in één capsule! Goes: sl4 Middelburgse school wordt Zeeuws steunpunt in landelijk netwerk Drankrijder krijgt boete Nog geen duidelijkheid in zaak dode vrouw Familieberichten vervolg van pagina 12 Ook in de toekomst genieten van de mooiste natuur Bel 0900-8335 <€o'6cem"j Drogisterij De Rode Pilaren, Lombardstraat 6 dinsdag 14 november 2006 door Maurits Sep MIDDELBURG - Scholenge meenschap Nehalennia uit Mid delburg is als enige school in Zeeland aangewezen tot specia le school voor hoogbegaafde leerlingen. Nehalennia krijgt extra geld van de overheid om hele slimme kinderen extra te kunnen begeleiden. Hoogbegaafde leerlingen zijn kinderen met een zeer hoog IQ (intelligentiequotiënt), die bij de Cito-toets de maximale score behalen. Zij snappen de leerstof vaak sneller dan andere, hebben weinig aanwijzingen nodig en kunnen meer leerstdf aan dan het gewone programma biedt. Om ervoor te zorgen dat zij hun capaciteiten optimaal kunnen benutten, zijn extra maatrege len nodig. „Ze pikken uit zichzelf al veel op. Een leraar moet in hun geval vooral een begeleider zijn. Hij moet ze voorbereiden op de uni versiteit. En hij moet ze leren sa menwerken, want hoogbegaaf den zijn vaak eenlingen. Ook so ciaal-emotionele begeleiding is daarom van belang", legt rector L. de Kraker van Nehalennia uit. Nehalennia gaat het voor deze leerlingen mogelijk maken dat ze sommige vaste lessen kunnen overslaan om zich in die tijd bre der te oriënteren. De lespro gramma's worden voor hen ook ingedikt, zodat ze er sneller doorheen kunnen. Dat levert ook weer tijd op die ze kunnen besteden aan het verbeteren van andere vaardigheden. Nehalennia heeft nu ongeveer zeven hoogbegaafde kinderen op school. De Kraker verwacht dat dat aantal zal groeien naar pakweg twintig als de school het lesprogramma erop heeft aangepast. De kans bestaat dat hoogbegaafde kinderen die nu op een andere school zitten, overstappen naar Nehalennia, beaamt hij. „Maar als profiel- school voor hoogbegaafden gaan wij andere scholen ook hel pen met hun hoogbegaafde leer lingen." Sterk In heel Nederland krijgen 25 middelbare scholen het zogè- noemde begaafdheidsprofiel. Ne halennia is door het Christelijk Pedagogisch Studiecentrum (CPS) uitverkoren als Zeeuwse deelnemer. Het plan dat de school heeft ingediend, is goed gekeurd. „Wij zijn benaderd om dat wij altijd goede examenre sultaten boeken. Wij scoren al tijd minstens gelijk of boven het landelijk gemiddelde. Onze vwo-afdeling is sterk, met goede leerlingen en deskundig perso neel. Dat heb je ook nodig om dit profiel in te kunnen vullen. De Kraker is daar trots op. „We krijgen per jaar vijftien- tot twintigduizend euro om het on derwijs in te richten op de bege leiding van hoogbegaafde kinde ren. Zo kunnen we hen beter hel pen. En als we meer van die kin- MIDDELBURG - Een 21-jarige inwoner van Nispen had op 10 juni in Goes zijn auto een stukje verreden. Dat werd gezien door de politie. Toen de Brabander uitstapte werd hij bevolen mee te werken aan een blaastest. De beginnend bestuurder blies 495 micro gram: ruim boven de toegestane 88 microgram. Officier van Justi tie E. Bethlehem eiste gisteren deren op onze school hebben, is dat ook goed voor de groep kin deren die daar qua intelligentie net onder zit, en voor de leraren. Dit leidt namelijk ook tot een grotere professionaliteit van het onderwijs en van de leerkrach ten." Nehalennia krijgt volgens De Kraker drie jaar de tijd om het onderwijs en de organisatie aan te passen aan het begaafdheids profiel. Dan wordt de school door het CPS, in opdracht van het ministerie van Onderwijs, ge keurd. Etoile Flipse (links) en Eline Riemslag worden toegejuicht door him schoolgenoten. in Middelburg 390 euro boete en zes maanden voorwaardelijke rijontzegging. „Ik was samen met collega's in Goes om iets te drinken. We gingen met de trein terug. Mijn auto liet ik staan. Daarom moest ik de auto op een parkeerplaats zetten", verklaar de de man. Politierechter M. Klarenbeek veroordeelde ver- dachteconform de eis tot 390 eu ro boete en zes maanden voor waardelijke rijontzegging. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Na de uitzen ding van de Achmea Kennisquiz zijn Etoile en Eline wereldbe roemd op de CSW. Gisteren kregen ze een medaille en een bloemetje van Johan de Reus, de teamleider van de brug klas vmbo-t. Hun klasgenoten zijn door de school 'getrakteerd op koek en limonade. Zondaga vond waren de meiden nog op te levisie: als deelnemers aan de Zeeuwse voorronde. Eline Riem slag werd vierde, Etoile Flipse won. Ze zijn het' gesprek van de dag op de CSW. „Ik hoorde net men sen op het toilet zeggen dat ze Etoile en Eline helemaal niet kenden", zegt Eline (13) la chend. Voor hun vrienden en fa milie was het geen nieuws dat ze goed hadden gescoord: de op namen waren afgelopen zomer al gemaakt. „Maar we moesten wel winter kleren aan", vertelt Etoile (13). „Omdat het nu pas uitgezonden werd. Bij de opnamen van de fi nale moesten we 'gelukkig nieuwjaar' zeggen. Dus ik denk dat die pas aan het eind van het jaar wordt uitgezonden." Zenuwachtig De opnamen waren helemaal niet eng, vinden ze. „Maar ik was. wel een beetje zenuwach tig", zegt Etoile. En Eline heeft foto Ruben Oreel haar familie nog gevraagd om maar niet naar de uitzending te kijken. Chazia Mourali is in het echt heel vriendelijk, vinden ze. Etoile: „Die wordt gewoon be taald om onaardig te zijn." Etoile won een computer met haar eerste plaats. Eline heeft helemaal niets aan de quiz over gehouden, op een CSW-medail- le na dan. En zelfs dat vindt ze eigenlijk een beetje onzin. „Al die heisa, alleen omdat ik vierde ben geworden!" door René Hoonhorst BIERVLIET - De NV Wester- scheldetunnel moet via camera toezicht of praatpalen de weg tussen de tunnel en de tolpoort- jes veiliger maken. De lange een- richtingswegen naar de tunnel en de tolpoortjes roepen nu ge voelens van onveiligheid op bij veel, vooral vrouwelijke, ver keersdeelnemers. Dat advies kreeg communicatie manager I. de Moor van de NV Westerscheldetunnel gisteren van het Platform Zeeuwse Vrou wenraad tijdens een vergade ring in Biervliet. Vrouwen ehva- ren de wegen tussen het tolplein en de tunnel als onveilig. „Ik ben niet overdreven bang. Maar als ik met pech langs de kant zou komen te staan, zou ik alle deuren afsluiten en de dichtstbij wonende kennis bellen. Als ie mand je in het donker wil ko men helpen, weet je tegenwoor dig toch niet zeker of hij echt wil helpen", verwoordde een da me de gevoelens van veel van de vijftig aanwezigen. De Moor kon zich de vrees van de dames wel voorstellen. Hun tip wordt zeker besproken, hoe wel de woordvoerder van de NV Westerscheldetunnel geen con crete maatregelen durfde toe te zeggen. „Cameratoezicht is duur. Een paar praatpalen zou den misschien wel geplaatst kun nen worden." Angstaanjagend De Moor gaf - op aangeven van een vraag - toe dat de wanden van de tunnel voor sommige weggebruikers angstaanjagend kunnen overkomen. Witte tegels worden vaak gebruikt in kleine re tunnels. „Destijds is besloten de wanden hun natuurlijke kleur te laten houden. Achteraf had een wat kleurrijkere tunnel buis misschien beter geweest. Maar ik verwacht niet dat er bin nenkort een verfbeurt volgt." De woordvoerder meldde na de bijeenkomst blij te zijn met sug gesties van de Vrouwenraad. „Vrouwen zijn een belangrijke doelgroep. Specifieke vragen of aandachtspunten nemen we d; ook uiterst serieus." Ook gedeputeerde A. Poppc aars ging serieus in op vragi van het Platform Zeeuwse Vrou wenraad. De provincie heeft, samen met andere wegbeheerders, het afge lopen decennium veel gedaan om de verkeersveiligheid te ver beteren. Het ongevallencijfer daalde in eerste instantie specta culair, maar schommelt de laat ste jaren sterk. Dit jaar zijn ni. al 35 dodelijke verkeersslachtof fers in de provincie te betreu ren, terwijl het aantal enkele ja ren terug onder de dertig zakte. De provincie zet samen met Zuid-Holland en de Stichting Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid een diep- te-onderzoek op poten naar de oorzaak van enkelvoudige onge vallen. TERNEUZEN - De politie heeft nog niemand aangehouden in verband met de dood van e 30-jarige vrouw uit Terneuzen. Zij werd zondagavond levenloos aangetroffen in haar woning aan de Gouwestraat in de wijk Zeldenrust. Hoewel er nog geen sectie op het lichaam is verricht, staat het vol gens politiewoordvoerster L Boot vast dat de wouw geen na tuurlijke dood is gestorven. Oi er sprake is van een misdrijf, kon zij niet 'zeggen. Boot k ook niet aangeven wanneer ds uitslag van de sectie bekend is, Er zitten zeven rechercheurs op de zaak. De wouw is een alleenstaande! moeder van drie kinderen in de leeftijd van zes, zeven en n jaar. De Stichting Jeugc heeft zich over de drie kinderen; ontfermd. Zij zijn bracht bij een pleeggezin. (Advertentie) Vol van verdriet, maar dankbaar dat zij zo lang in ons midden mocht zijn, hebben wij temidden van allen die zij lief had en die zij zo moeilijk los kon laten, afscheid moeten nemen van onze moeder, schoonmoeder en oma Jacoba Bodbijl-de Bree weduwe van Bodbijl in de leeftijd van 98 jaar. Middelburg: Bep Openneer-Bodbijl Andries Openneer - in herinnering Rotterdam: Wil van Trijffel-Bodbijl Stephanus van Trijffel - in herinnering Oost-Souburg: Diny van Slingerland-Bodbijl Corvan Slingerlahd klein- en achterkleinkinderen Onze dank gaat uit naar personeel en vrijwilligers van verpleeghuis 't Gasthuis (afd. Watertoren) waar zij tot op het laatst liefdevol verzorgd en begeleid is. Middelburg', 12 november 2006 Correspondentieadres: Fam. van Slingerland-Bodbijl Gouwestraat 153 4388 RB Oost-Souburg Moeder is opgebaard in rouwcentrum 'Middelburg', Buitenhovelaan 1. Er is gelegenheid tot afscheid nemen op vrijdag 17 november a.s. van 12.45 tot 13.15 uur. Aansluitend willen wij een herinneringsdienst houden om 15.30 uur in de aula van bovengenoemd rouw centrum, waarna om 14.30 uur de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats aan de Pres. Rooseveltlaan te Vlissingen. Na afloop is er gelegenheid de familie te condoleren in rouwcentrum 'Middelburg'. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Een stoel blijft leeg. een stem blijft zwijgen. Maar in onze harten zullen de herinneringen voor altijd blijven. Rust zacht, oma Bodbijl Andre - Ellen Daniëlle - Christian "Wesley - Rowena Davy Jacqueline-William Martijn Richard - Tamara Anja - Jan Stefan Ricardo De warmte van je ogen, het geluk van je lieve lach, de wijsheid van je rimpels; tekenen van dag tot dag. Alles wat je ons hebt gege\>en, zorg, liefde, wijsheid, en kracht, dragen we ons verdere leven mee, dag en nacht. Arthur en Saskia Cindy Lisa Jeannette en Dolph Nathalie Romy Jolanda en Machèl Ruben Indy Astrid en Theo Silvy Wessel Gert-Jan en Wendy informatiecentrum begrafenissen en crematies dag en nacht bereikbaar gratis informatiepakket tel. 0118 -612868 Veerseweg 36,433,2 BG Middelburg Memel: www.dégrooldekam.nl Mogelijkheid tot opbaren in f/ Middelburg, Vlissingen en Veere. uitvaartve rzorging de Groot-de Kam Word nu lid van Natuurmonumenten voor slechts 18,50 per jaar. of kijk op www.natuurmonumenten.nl EEN GOED PLAN Somen met honderdduizenden donoteurs. duizenden vrijwilligere en lokole hulpverleners zet Plan (voorheen Foster Parents Plan) zich in voor kinderen. Dog in, dog uit. Miljoenen kinderen rekenen op ons. Het werkt eenvoudig. Je sponsort een kind en doordoor de hele gemeenschap, met scholing, gezondheidszorg, bewustwording, inkomensverbetering en een verbeterde leefomgeving. Een goed plan draait om duurzame oplossingen. Doe ook mee. 020 - 549 55 SS. www.plan-nederland.nl Mensenlinq.nl; dé site met alle overlijdensberichten uit uw regio. Zoek, vind en reageer! Compleet Op Menser.linq.nl vindt u een compleet overzicht van alle overlijdensberichten uit uw regio. Op eenvoudige wijze vindt u de gezochte overlijdensadvertentie en kunt u deze bekijken. En/aar het levensverhaal van de overledene Interactief U kunt op de site het condoleance bericht lezen en een bericht achterlaten, waarin u uw medeleven betuigt. Bovendien kunt u via de site direct een deelnemingskaart of rouwboeket versturen. Een kleine moeite en toch vaak éen grote troost. Informatief Op Mensenlinq.nl-vincit u veel onderwerpen die direct of indirect te maken hebben met overlijden. Alle adressen, op het gebied van uitvaart en afscheid worden op de site vermeld. Een initiatief van Provinciale 2eeuwse Courant'-) Verbeterde Zwitserse formule: Dat knoflook goed is voor het hart, de bloedvaten en de bloeddruk is natuurlijk allang bekend. Nieuw zijn de knoflook mul- ticapsules die niet alleen bijzonder snel en goed werken, maar die bovendien zijn gecombineerd met een groot aantal ande re zeer werkzame preparaten. Wetenschappers zijn er in geslaagd om knoflook vele malen krachtiger te maken. Circulatie Aan het geconcentreerde knoflookma- ceraat heeft men heel slim extra krui den zoals ginkgo, vitaminen, minera len, visolie en Q10 toegevoegd. Daardoor wordt de werking van de actieve stoffen uit knoflook breder en sterker. De knoflook multicapsule heeft dan ook een positieve werking op alles wat in ons lichaam met circulatie te maken heeft. Dagelijkse voedingsstoffen Naast de werkzame bestanddelen bevat elke capsule nog een reeks van natuurlijke stoffen, die de werking van knoflook ondersteunen, versterken en verder uitbouwen. Het gaat om lecithi- ne, de kruidenextracten maretak, ruti- ne, ginkgo en meidoorn, het mineraal selenium en de vitaminen A, C en B6. Door de complete en geconcentreerde samenstelling van de knoflookcapsules kunt u met het innemen van slechts één capsule per dag volstaan. ^T~ HLo°sï GOED VOOR: de bloedcirculatie hart en bloedvaten koude handen en voeten het geheugen cholesterol en bloeddruk SUPERAANBIEDING 1 verpakking Garlic Vitaal Forte 60 caps voor 12,95 2 verpakkingen Garlic Vitaal Forte 60 caps voor 19,95 geldig t/m 2 weken na verschijning J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 32