jeen fietsers meer in Werflaan >ZC Kapper scheert voor één keer koeien Containerschip MSC Lauren valt stil Hennepteler wil een lagere straf Man ontkent schuld aan dodelijk ongeval ,13 Kloetinge zit verlegen om ideeën voor dorpenbudget meente Goes wil kwetsbare weggebruikers scheiden van bouwverkeer Doorrijden na ongeluk bestraft Boete voor negeren contactverbod Schietpartij Middelburg op tv Vlissingers verdacht van diefstal Vechtersbazen nog steeds vast dinsdag 14 november 2006 termen van der Werf jflNGE - De aanleg van plebaan voor de Kloeting- scoort het hoogst als om de besteding van jorpenbudget dat de ge- jieGoes voor Kloetinge in ie heeft. ïeremging Dorpsbelangen gmge praat morgenavond jaarvergadering over dit plan en andere ideeën voor be steding van het dorpenbudget dat inmiddels 55.000 euro groot is. Twee leerlingen van de Kloeting- seschool hebben het idee voor de skatebaan aangedragen. Het bestuur van de dorpsvereniging was daar blij mee. „We krijgen wel eens het ver wijt te weinig te doen voor jon geren", zegt vice-voorzitter M. Vuijk, „maar er moeten dan ook wel ideeën zijn. Nu ligt er één. De jongens hebben ook nog handtekeningen verzameld: 195. Er is dus behoefte aan." Vuijk vindt het jammer dat er nauwelijks andere voorstellen binnenkwamen, nadat het plan voor de komst van een muziek tent op het Geertesplein in hart je Kloetinge begin juni was 'af geschoten'. De dorpsvereniging hield er een enquête over. Bijna tachtig procent van de deelne mende Kloetingers stemden te gen de muziektent. Vuijk: „Wij hebben bewoners toen gevraagd met alternatieven te komen, maar veel kwam daar eerst niet uit. Op de skatebaan na." Oproep Andere voorstellen zijn er inmid dels wel gekomen na een her haalde oproep: meer zitbankjes in het dorp, bloembakken bij de Vaete in hartje Kloetinge en een kunstwerk in de Vaete. Vuijk: „Voor 31 december wil de ge meente Goes het weten, anders raken we het geld misschien kwijt." Hij hoopt dat morgena vond op de jaarvergadering in het verenigingsgebouw Amicitia (aanvang 19.30 uur) nog allerlei ideeën opborrelen. Niet alleen voor het oudere deel van Kloe tinge, maar ook voor de wijk Oostmolenpark aan de zuidkant van de spoorlijn. <Rob Paardekam 5-De Werflaan in de Goe- jjk Noordhoek wordt afge- voor fietsers, zodra de rgaat dienen als route voor touwverkeer naar de nieu- fijk Mannee. Dat maakte [milder M. Dieleman giste- kkende tijdens een bewo- jvond. is de bedoeling dat de wijk jee, die oostelijk van Noord- komt, wordt ontsloten via leuwe weg tussen de ring- Ktost en de Manneeweg. kan voorlopig echter irorden aangelegd, omdat meente nog onderhandelt irie grondeigenaren. Om de zaamheden voor Mannee medio 2007 te kunnen la- finnen, moet het bouwver- lijdelijk door de Werflaan de nieuwe wijk te komen, omwonenden van die weg aaarop tegen. Ze zijn voor- uig voor verkeersonveilige des, maar ook voor geluids lost en schade aan wonin- door de zware vrachtwa- Ze hebben zich verenigd werkgroep Werflaan. Gis- ïfaleek dat ze niet gesteund en door de wijkvereniging. kan wel akkoord gaan met ïbruik van de Werflaan als ijke route voor het bouw er. kouder Dieleman kondigde ten maatregelen aan om al io soepel mogelijk te laten ;pen. Het meest drastisch is iafsluiten van de Werflaan •fietsers, zodat deze kwets- genda REEKACTIVITEITEN kzorgklachten: •0231231 pmaandag t/m vrijdag durende de openingstij- i!n;zaterdags tot 12.00 uur fDACTIE evelandeim/thóleim Stationspark 28 ?ostbus31 AA goes Jd: 0113-315670 fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl rank Balkenende (chef) dmelleke Blok ''Hem van Dam lake van der Jagt mb Paardekam '«n de Vries (sport) knrien van der Werf eentrale redactie •'ationspark 28 mstbus 31 AA goes (0113)315500 ^(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl vernet Nnpzc.nl E-mail: web@pzc.nl bare weggebruikers niet ge mengd worden met de vrachtwa gens die naar Mannee gaan. Mensen op de tweewieler dienen straks langs de Boomgaarden of de Hornixwei te rijden. Om er voor te zorgen dat bouwverkeer echt alleen de Werflaan ge bruikt, komt er een verbod om over de Noordhoeklaan te rij den. Dieleman beloofde afspraken te maken met de politie om daar op te gaan controleren. Op het punt waar de Werflaan overgaat in de Noordhoeklaan en het bouwverkeer rechtsaf de nieu we wijk in moet, komt een ver hoogd plateau met waarschu wingsborden dat er fietsers kun nen oversteken. Verder zegde de wethouder toe dat bij alle huizen in een straal van 25 meter rond de Werflaan een zogeheten nulmeting wordt gehouden, zodat later gemakke lijk kan worden bekeken of het bouwverkeer schade heeft aan gericht. Dieleman gaf aan dat de Werf laan in principe een klein jaar als ontsluiting gaat dienen. Er is inmiddels een onteigeningspro cedure in gang gezet om de gron den voor de definitieve ontslui- tingsweg in het bezit te krijgen. De gemeente verwacht daar door begin 2008 over de kavels te beschikken, waarna de weg snel kan worden aangelegd. Le den van de werkgroep Werflaan vroegen zich af waarom de ge meente niet gewoon tot dat mo ment kan wachten met de aan leg van de wijk. Dat is volgens Dieleman echter geen optie. „Ik moet belangen afwegen", zei hij. „Natuurlijk begrijp ik de zorgen die leven bij de omwo nenden van de Werflaan, maar we hebben als gemeente ook te maken met vierhonderd mensen die al jaren wachten orn een huis te kunnen bouwen in Man- IVOUTSDIJK - Het Fort, 10.00- ur.Open voor bezichtiging; Meubelhallen van het Leger des Leliestraat 24, 10.00-13.00 uur: ilmarkt tbv Zang- en muziekactivi- Het Snooker Centrum, 13.30- ur: Biljart voor ouderen, buurt- Goese Polder; Grote kerk, 13.30 ■rillonbespeling door Sjoerd Tam- Revalidatiecentrum De Linden- '5.45-17.45 uur: bewegen voor Ast- iCODP-patiënten; SNEERT Kaj Munk, 13.00 uur: insoos; KENSZAND - De Stenge, 13.00 Sjf vrouwen spelen theatervoor- 9 Ontmoeting'; IÏLE - De Vroone, 09.15 uur: Yo- Soos, biljarten; 14.00 uur: tewerk; 1GENE - De Pompweie, 19.30 uur: stering van Stichting Akkerleven deelnemers, beheerders, dona at belangstellenden; WINGEN - Ons Dorpshuis, ■17.00 uur: Biljartclub senioren; ELDINGE - De Wemel, 13.00 uur: n Soos; biljarten en kaarten; Welfarewerk; Smits, 20.00 uur: Klaverjassen; SEKE - Het Trefpunt, 13.00-17.00 Sljarten. Kapper Rik Vermaat scheert met een speciaal voor de koeien ontwikkelde tondeuse. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Voor de boeren is het ge sneden koek, voor kapper Rik Vermaat uit Zierikzee een uitdaging. Hij was gis teren voor één keer koeienscheerder in plaats van dames- en herenkapper. „Ik moest dit gewoon een keer meemaken", motiveert Vermaat zijn besluit om de warme kapsalon voor één keertje te ver ruilen voor een koeienstal. Het beviel goed: „Ik wou dat al mijn klanten zo kalm waren." Dat schapen geschoren worden mag al gemeen bekend worden verondersteld. Dat koeien een vergelijkbare behande ling ondergaan is kennis die lang niet iedereen paraat heeft. Toch gebeurt het al sinds mensenheugenis en zijn er zelfs - elders in Nederland - koeienscheer- dersfeesten. Het koeien scheren heeft vooral hygiëni sche redenen. In november gaan de koeien op stal en daar blijven ze tot het voorjaar. Tijdens de periode dat de koeien op stal zijn worden ze snel vies. Op stal hebben de dieren minder bewe gingsruimte dan in de wei en komt het vaker voor dat de koeien in de eigen mest gaan liggen. Koeien op stal kun nen ook behoorlijk zweten en dat maakt de kans dat de dieren een long ontsteking oplopen erg groot. Ook komt er stof in de vacht voor en in combina tie met zweet is het een luilekkerland voor schurftmijten en luizen. Die dier tjes zorgen voor jeuk bij de koe die daar door onrustig wordt en zich gaat schu ren en krabben met alle risico's op ver wondingen. Door de koe te scheren kun nen dit soort problemen voorkomen worden. Klinkt logisch, moet Rik Vermaat toege ven. „Alleen had ik er echt nog nooit van gehoord. Toen een van mijn klanten er over vertelde was ik echt verbaasd. En ik had ook meteen zoiets van 'dat wil ik ook wel eens proberen. Je bent tenslotte kapper nietwaar. Dat knippen en scheren van mensen iets heel anders is dan het scheren van koeien heeft Vermaat gisteren aan den lijve ondervonden. Tegen de draad Na instructie door melkveehouder Peter Verbree krijgt de kapper, verge zeld van collega's Nancy Vorstenbosch en Sylvia Glerum, een fors uit de klui ten gewassen tondeuse in handen. Een apparaat van heel ander kaliber dan dat wat Vermaat normaliter hanteert. Al snel krijgt Vermaat de slag te pak ken en manoeuvreert behoedzaam door foto Marijke Folkertsma de dikke koeienvacht. „Tegen de draad in scheren, dat gaat het beste", advi seert Verbree. Vermaat volgt het advies op en dikke klodders vacht vallen op de grond. Zon anderhalve centimeter vacht wordt weggeschoren. Normaliter scheert Verbree al zijn 150 koeien alle maal zelf. „Als je een beetje routine hebt, doe je een stuk of 3,4 koeien per uur!" Schoonmoeders Koe Annemarie 12 laat zich de kappers- behandeling van Vermaat rustig welge vallen. Niet alle koeien zijn zo stoïcijns, weet Verbree. „Er sneuvelt weieens een tand van een tondeuse als ze gaan trap pen, maar de oudere koeien hebben het al vaker aan de hand gehad en blijven er kalm onder." Dat is ook wat kapper Vermaat het meest opvalt. „Wonderbaarlijk dat die dieren dit zo rustig ondergaan. En geen geouwehoer over schoonmoeders, voet bal en het weer. Heerlijk." anderhalve kilometer ten wes ten van Hansweert. Het contai nerschip MSC Lauren kreeg ma chinepech en kon niet meer voor uit of achteruit. De ongeveer tweehonderd meter lange MSC Lauren kwam op de stroom dwars in het vaarwater te liggen dat ter plaatse zo'n ze venhonderd meter breed is tus sen de boeilijnen. Zodoende was er nog genoeg ruimte over om het scheepvaart verkeer van en naar Antwerpen doorgang te laten vinden. De machinestoring was zo ern stig dat de MSC Lauren van de Italiaanse, in Zwitserland geves tigde rederij Mediterranean Shipping Company moest wor den weggesleept. Het duurde tot even na half één gistermiddag voordat drie sleepboten van Union uit Antwerpen hadden vastgemaakt. De MSC Lauren is vervolgens met een slakkengan- getje van vier, vijf mijl naar Ant- -'i HANSWEERT - Het komt zel den voor, maar gistermorgen even na half tien gebeurde het dan toch op de Westerschelde werpen gebracht voor reparatie. De MSC Lauren, gebouwd in 1982 in het Braziliaanse Rio de Janeiro als de Oriental Patriot, was ten tijde van de machinesto ring onderweg van Antwerpen naar zee. foto Dirk-Jan Gjeltema MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter M. Kla- renbeek heeft gisteren een twintigjarige inwoner van de Zeeuwse hoofdstad voor doorrijden na een ongeval con form de eis veroordeeld tot veertig uur werkstraf In de strafmaat werd meegenomen dat de verdachte geen rijbe wijs had toen hij 5 mei in Vlissingen de auto van een vriend bestuurde en bij het wegrijden tegen een gepar keerde auto botste en vervolgens doorreed. Hij vertelde zich te hebben opgeofferd voor zijn drie dronken vrien den, die niet in staat waren om te rijden. Omdat hij de eni ge was die nuchter bleek te zijn was hij genegen om zijn vrienden thuis te brengen. Met alle gevolgen van dien, want de Middelburger zal voor de schade aan de gepar keerde auto en de auto van zijn vriend moeten opdraaien. Dat zal wellicht in een civielrechtelijke procedure gebeu ren. MIDDELBURG - Een 53-jarige inwoner van Vlissingen heeft twee keer zijn vriendin in haar woning opgezocht, terwijl hij geen contact met haar mocht hebben. Dat werd de man gisteren in Middelburg nog eens duidelijk ge maakt. Politierechter M. Klarenbeek hield rekening met de omstandigheden en veroordeelde de Vlissinger tot hon derd euro boete. De man wist dat hij 26 maart en 6 april in Vlissingen fout was geweest om zijn vriendin op te zoeken in de woning'; een beschermde woonvorm van Emergis. Beide keren trof fen begeleiders van Emergis de verdachte aan achter een kast, waar Hij zich had verstopt. „Ik wilde een jas van haar afgeven", zei hij. „U wist heel. goed dat het niet mocht", reageerde officier van justitie E. Bethlehem. In haar eis van veertig uur werkstraf nam ze het forse straf blad van de man mee. De Vlissinger, die tijdens de behan deling van de strafzaak uit respect voor de rechtbank bleef staan, vond de eis overtrokken. Hij schikte zich in de 100 euro boete, die de politierechter hem oplegde. MIDELBURG - Het televisieprogramma Hart van Neder land besteedt vanavond om half elf aandacht aan de schietpartij die in de nacht van vrijdag 13 op zaterdag 14 oktober plaatsvond op de Koepoortbrug in Middelburg. Een 19-jarige man uit Middelburg reed toen met zijn bromfiets over de brug en stopte bij twee onbekende man nen. Toen hij wegreed werd hij door een van hen in zijn rug geschoten. De jongen werd opgenomen in het zieken huis in Vlissingen. Inmiddels is hij uit het ziekenhuis en aan het revalideren. VLISSINGEN - Twee 41-jarige mannen zijn gisteren in Vlissingen aangehouden op verdenking van de diefstal van metalen van een bedrijfsterrein aan de Poortersweg. Tijdens surveillance zagen agenten in de nabijheid van het voormalige slachthuis cle twee mannen bezig met het venijden van een kar met daarop metalen voorwerpen. Vlakbij hen lag in de grasberm nog een groot metalen voorwerp. Op de vraag hoe de mannen aan de metalen kwamen, konden ze geen duidelijk antwoord geven. Bei de mannen, afkomstig uit Venray en uit Oud-Beijerland, werden vervolgens aangehouden. door Katja Loqtenberq DEN HAAG - Een 64-jarige Rot terdammer vindt dat hij een te zware straf heeft gekregen voor zijn aandeel in een professionele hennepplantage aan de Nieuw- landseweg in Sint-Annaland. Zo bleek gisteren tijdens de be handeling van zijn hoger beroep bij het Haagse gerechtshof. De politierechter in Middelburg veroordeelde de man in februari tot een gevangenisstraf van ze ven maanden en een boete van tienduizend euro. Hofaanklager J. van Krieken eiste nu een werk straf van 240 uur, een half jaar voorwaardelijke gevangenis straf en een boete van duizend euro tegen de verdachte. De politie trof de Rotterdam mer, zijn jongere broer en een kennis op 9 maart vorig jaar aan in de loods waar de kwekerij zich bevond. Meer dan tweedui zend hennepplanten stonden in moderne growtowers. De verdachten bleven zeer zwijg zaam over het hoe en waarom van de illegale wietplantage. Pas nu vertelde de verdachte dat hij door angst werd gere geerd. Hij zou bang zijn geweest voor zijn opdrachtgevers en daarom zijn mond dicht hebben gehouden. De Rotterdammer werd drie jaar geleden ook ver oordeeld voor het kweken van wietplanten. Hij vertelde dat hij aan de grond zat, omdat hij fail liet was verklaard en zijn vrien din was overleden aan kanker. Haar tienerzoon zou veel heb ben geblowd en om die reden zou de verdachte destijds zijn begonnen met de hennepteelt. Alhoewel de bijstandstrekker toentertijd werd opgepakt en nu nog altijd een schuld van duizen den euro's aan de staat heeft in verband met die veroordeling, liet hij zich toch weer verleiden om aan de lucratieve softdrugs- handel te beginnen. Zijn jongere broer en andere compagnon werden in eerste in stantie veroordeeld tot werk straffen van 240 uur, drie maan den voorwaardelijke celstraf en een boete van vijfduizend euro. Zij gingen niet in beroep. Uitspraak op 27 november. MIDDELBURG - Twee van de vier verdachten uit Terneuzen en Capellc aan den IJssel die in het laatste weekend van oktober betrokken waren bij een vecht partij in de binnenstad van Hulst, zitten nog vast. Hun aandeel was volgens voor lichtster E. Kool van het Open baar Ministerie in Middelburg beduidend groter dan de twee die inmiddels zijn vrijgela ten. Bij de knokpartij in de Lan ge Nieuwstraat in Hulst werden in de nacht van vrijdag 27 op za terdag 28 oktober enkele perso nen mishandeld. (Advertentie) Den Dekker Muziek KAPELLE 0113-330330 www.dendekkermuziek.com die avond met zijn vriendin en twee andere vrouwen gaan stap pen in België. Omdat hij had ge dronken, besloot één van de nog nuchtere vrouwen zijn auto te besturen op de terugweg. Vol gens haar had de verdachte - die eigenlijk zelf wilde rijden - zich erg vervelend gedragen. Hij zou haar hebben opgejaagd om snel ler te rijden en zelfs haar been op het gaspedaal naar beneden hebben trachten te drukken. Op een gegeven moment zou hij zo hard aan de handrem hebben gerukt, waardoor de auto in de slip raakte en in de sloot terecht kwam. De vriendin van de ver dachte - een 23-jarige vrouw uit Kwadendamme - kwam om het leven. De verdachte werd al va ker veroordeeld voor verkeersde licten. De rechtbank in Middel burg veroordeelde de man voor het dodelijke ongeval tot een cel straf van anderhalf jaar en een rijontzegging van drie j aar. Het hof doet over twee weken uitspraak. door Katja Logtenberg DEN HAAG - Een 24-jarige man uit Serooskerke (W) be weerde gisteren in hoger beroep bij het Haagse gerechtshof nog altijd dat het niet zijn schuld is dat zijn eigen vriendin om het le ven is gekomen bij een dodelijk ongeval in Terneuzen. De verdachte vroeg het hof om hem vrij te spreken. Hofaankla ger mr. G. Knobbout was van mening dat de rechtbank hem juist een te lage straf had opge legd. Hij eiste een gevangenis straf van 3,5 jaar en een rijont zegging voor de periode van vier jaar tegen de man. De verdachte kon zich gisteren niets herinneren van de precieze toedracht van het dodelijke on geval van 9 november 2003. Toch wist hij zeker dat hij niet aan de handrem van zijn eigen auto had getrokken, zoals de be stuurster van de auto die nacht altijd heeft verklaard. Hij was

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 27