PZC Borsele werkt met taakgestraften Ui* Zaterdag open met exclusieve aanbiedingen ^Business Center Katholieke regio is tijdelijk gered met nieuwe priester Politie onderzoekt handelwijze van Goese hulpstichting Aanpak effectief volgens Raad voor de Kinderbescherming ïlm Kruistocht k spijkerbroek ilin Vlissingen GRATIS carkit- inbouw t.w.v. 147,05* Professionele carkit Burgemeester Tholen vraagt om alertheid na reeks branden Wij geven u de helft cadeau! Thuis in. Hypotheken Verzekeringen Pensioenen Drie genomineerden Milieuprijs Scholieren in finale debatteren Geld voor Doe een Wens Boules Plesant succesvol op NK zeeuwse almanak Pas op 60,- combinatievoordeel* TomTom One Benelux Nokia 62301 dinsdag 14 november 2006 editie Bevelanden-Tholen itorHarmen van der Werf IINKENSZAND - Jongeren nD twaalf tot achttien jaar die üh taakstraf krijgen opgelegd, annen aan de slag bij de buiten- van de gemeente Borsele. olgens A. Siegers van de Raad jor de Kinderbescherming be- itaat cr nauwelijks een effectie ve strafmethode. 'egen van de tien jongeren die n straf hebben uitgevoerd, je niet meer terug", weet Sie- s, coördinator taakstraffen de Oosterschelderegio. „Ik kb ook gewerkt in gevangenis- sa en daar wordt dat resultaat ósoluut niet bereikt." Siegers ncht het dan ook toe dat de ge rente Borsele de gelegenheid at bieden om twaalf- tot acht jarigen met een taakstraf in y groenvoorziening aan het pjkte zetten. De ploeg 's-Gra- apolder van de buitendienst neemt dit op zich. Vandalisme, vechtpartijtjes, uitgaansgeweld, baldadigheid en kleine diefstal len. Jongeren die een taakstraf krijgen van een aantal uren, heb ben dat soort dingen gedaan. Siegers spreekt van 'pubers die de* grenzen aan het verkennen zijn'. Een tijdje een taakstraf doen, kan dan zeker helpen, is zijn ervaring. „Het is zelfs zo dat sommige van die jongeren zo goed bevallen dat ze een va kantie- of weekendbaantje aan geboden krijgen. Ze komen met hele nieuwe dingen in aanra king. Dat het aanpoten is in de groenvoorziening, maar ook als ze in een zorginstelling moeten werken. Ze zien dan wat er alle maal komt kijken om bewoners te vei'zorgen." Dat taakstraffen vaak een posi tief effect hebben, dat de jonge ren niet nog eens over de schreef gaan, heeft er volgens Siegers ook alles mee te maken dat ze zichtbaar een taakstraf moeten verrichten. Hij verwijst naar een groepje jongeren dat on langs is veroordeeld voor onre- geldheden op oudejaarsdag in Krabbendijke. „Ook met de gemeente Reimers- waal hebben we een afspraak als nu met Borsele. Die veroor deelde jongeren moeten in de ei gen omgeving werk doen. Ze zijn herkenbaar voor de dorpsbe- wohers. Dat vinden ze meestal niet leuk, zeker niet omdat ze voor die werkzaamheden geen geld verdienen." Wie overigens niet voor de uit voering van een taakstraf komt opdagen, wacht uiteindelijk toch de jeugdgevangenis. Het doel is jongeren zoveel mogelijk USSINGEN - In de Vlissingse bscoop CineCity is vandaag de mrpremière van de film Kruis- êt.in spijkerbroek, gebaseerd «het boek van Thea Beekman. e film, geregisseerd door Ben wibogaart, gaat donderdag in ■bioscopen draaien. In Vlissin- jen zijn er vandaag voorstellin- ïflom 19.00 en 21.30 uur. De !m is tevens te zien tijdens de [ineplusmiddag voor oudere kliefhebbers, vanmiddag om "uur. (Advertentie) Wie strijkt vanaf 1 januari de vouw uit uw blouse? Kom voor het antwoord naar één van de voorlichtingsbijeenkomsten van Stichting Werkt voor Ouderen. lie onze advertentie elders ideze krant. www.werktvoorouderen.nl (Advertentie) Wilt u overdag naar KPN Business Center? Of komt u liever in het weekend? Voortaan kunt u kiezen. Want voor deskundig advies kunt u nu ook op zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur bij ons terecht. En als u langskomt profiteert u bovendien van ons Buiten Kantoortijd Voordeel. Dit'zijn exclusieve aanbiedingen die alleen zaterdag geldig zijn. U bent van harte welkom, natuurlijk elk uur van de week! Veilig bellen vanuit de auto Professionele carkit voor uw telefoon Bij elk abonnement/provider Ingebouwd door een deskundige monteur Livingstoneweg 11, GOES, oio - 457 05 55 Nu ook op zaterdag open van 9.00 tot 17.00 uur! Deze aanbiedingen gelden uitsluitend op zaterdag t/m 9 december door Harmen van der Werf OVEZANDE - Pastor Paul Van- luffelen is bereid gevonden het pastorale team van de rooms-ka- tholieke regio Zuid-Beveland en POORTVLIET - Burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen vragen de bevolking van Poortvliet om extra alert te zijn, nu de afgelopen week zes keer brand is gesticht in het dorp. Het begon vorige week maan dag, toen op één avond een brie venbus, een reclamekarretje, een container en een auto opzet telijk in de vlammen werden ge zet. Woensdag was het weer raak. Toen werden de kantine en de kleedaccommodatie van voetbalvereniging SPS zwaar beschadigd door brand. Volgens gemeentelijk brandweercom mandant J. de Feijter is er ook in dat geval waarschijnlijk op zet in het spel. Donderdagavond werden in het dorp ook nog enkele kranten in brand gestoken. Omwonenden hebben het vuur zelf gedoofd. „Normaal gesproken bellen men sen niet voor zoiets", zegt De Fe ijter. „Maar gezien de gebeurte nissen eerder in de week hebben ze het toch gemeld." De com mandant zegt niet te kunnen in schatten of één persoon verant woordelijk is voor alle branden. Daar doet de politie momenteel onderzoek naar. Schouwen-Duiveland te verster ken. Hij doet 26 november in de parochiekerk van Goes officieel zijn intrede. Vanluffelen vult het gat op dat in het regionale pastorale team was geslagen door het vrij onver wachte vertrek eind september van priester Erick van Brakel. Hij kon niet wennen aan het werken in een grote regio met acht parochies, waarin het moei lijker is individuele contacten te leggen en te onderhouden. Van Brakel is aan de slag gegaan in Limburg, waar hij eerder heeft gewerkt. Opvolger Met de medewerking van het bis dom Breda is het de interparo chiële vereniging op Zuid-Beve land en Schouwen-Duiveland er nog vrij snel in geslaagd een wel iswaar tijdelijke opvolger voor Van Brakel te vinden. Voorzit ter A. Schenk uit Ovezande laat weten 'erg blij' te zijn met 'de snelle en goede aanvulling' van het pastorale team, ook al geldt de aanstelling slechts voor een halfjaar. Vanluffelen (53) is een Vlaming van geboorte. Hij is sinds 1978 pater Salesiaan. De orde van Sa- lesianen is in de jaren zeventig van de negentiende eeuw opge- rich door Johannes Don Bosco met als doel een moreel tegen wicht te bieden aan het liberalis me. Zij richt zich vooral op het jongerenwerk. Vanluffelen is ja renlang actief geweest in de mis sie, de laatste jaren met name in Argentinië. In 1986 is hij gewijd tot priester. Het pastorale team op Zuid-Be veland en Schouwen-Duiveland bestaat met de komst van Van luffelen uit één priester, één vol tijdse pastoraal medewerkster en drie deeltijders. Het zou vier a vijf voltijdse krachten moeten tellen. Dankzij de inzet van vier gepensioneerde priesters is het mogelijk activiteiten op peil te houden. Tijdelijk Vanluffelens aanstelling is tijde lijk. Het rooms-katholiek regio bestuur gaat eind december met het bisdom praten over een defi nitievere oplossing van het per soneelsprobleem Advertentie Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 RISICOBEHEER Stationsstraat 2^4/4331 JB Middelburg, Tel.: 0118 - 615151 in de eigen gemeente een taak straf te laten doen. Hoeveel de gemeente Borsele er jaarlijks kan verwachten, is volgens Sie gers niet te voorspellen. Over 2004 ging het in Zeeland om in totaal 537 taakgestraften. In 28 gevallen mislukte de taakstraf. „Erg weinig", aldus Siegers. De begeleiding is in handen van medewerkers van de verschillen de instellingen. GOES - Drie 'natte' projecten zijn genomineerd voor de Zeeuwse Milieuprijs. De eerste kanshebber is een proef van de Zeeuwse Milieu Federatie voor het binnendijks kweken van kokkels. Het project vindt plaats bij Moriaanshoofd, in land dat onder deel is van plan Tureluur. Ook genomineerd is het Borsselse bedrijf Van Antwerpen Milieutechniek met de biorotor. Dit systeem verwerkt bio logisch afbreekbaar afvalwater uit de landbouw en indus trie. De laatste genomineerde betreft eveneens een hergebruik - project. Dit is afkomstig van waterbedrijf Evicles, zij ont wikkelden een project vóór hergebruik van water uit de rioolwaterzuiveringsinstallatie van Terneuzen. De winnaar van de prijs wordt maandag 26 januari be kend gemaakt. MIDDELBURG - Drie leerlingen van de scholengemeen schap Nehalennia in Middelburg hebben zich geplaatst voor de finale van het Nederlands kampioenschap debat teren. Margrit Kemper, Anouk Kemper en Merel Jansen won nen afgelopen weekeinde alle debatten in de voorronde in Gouda. Daar deden dertig scholen aan mee. De drie vwo-zes leerlingen doen op negen december in Leiden mee aan de finale. OOSTKAPELLE - De Rotaryclub Wacheren heeft de stichting Doe een Wens gisteren een cheque met een waar de van negenduizend euro overhandigd in hotel Bos en Duin in Oostkapelle. De rotaryclub zamelde dat geld in bij de derde editie van de Aagtekerke Open. Het boerengolfevenement werd deze zomer op de weilanden van veehouder en clublid R. en G. de Visser gehouden. De stichting Doe een Wens vervult wensen voor kinderen tussen de 3 en 18 jaar met een le vensbedreigende ziekte. KERKDREEL - Drie spelers van de Vlissingse boccia-vere- niging Boules Plesant zijn afgelopen weekeinde Neder lands kampioen geworden. Boccia is een werpspel voor mensen met een lichamelijke handicap. Het lijkt een beet je op jeu de boules. Erik van der Eijk en Rob van der Eijk uit Beneden Leeu wen werden kampioen in de BC2 en BC3 klasse. Patrick van Klink uit Oude Wetering werd kampioen in de klasse BC5. door Rob P.aardekam GOES - De politie Zeeland doet onderzoek naar het reilen en zei len van de Goese hulpstichting Sidhi Astu. Ondertussen zeggen meer mensen slechte ervaringen te hebben met U. Hagen, die er de touwtjes in handen heeft. H. Oosting uit Groningen en A. van Leeuwen uit Hellevoet- sluit deden twee weken geleden aangifte tegen Hagen, omdat hij het geld van de stichting in zijn eigen zak zou steken. De twee mannen zijn zelf ook betrokken bij kleine hulpstichtingen en be zochten in die hoedanigheid de drie weeshuizen in Indonesië, die Sidhi Astu zegt te steunen. Daar kregen ze te horen dat van de Goese hulpstichting al jaren geen geld meer is ontvangen. Ha gen is volgens Oosting en Van Leeuwen een oplichter, die zich zelf verrijkt. Ook .andere mensen blijken slechte ervaringen te hebben met Hagen. Zo stapte F. van Schaijk uit Goes in 2002 - kort na de oprichting - op als secreta ris van Sidhi Astu. Hij had on der meer problemen met het feit dat Hagen alle touwtjes in han den had en dat de stichting zijn boeken niet eens per jaar liet controleren door een onafhanke lijk buitenstaander. Van Schaijk bezoekt de drie weeshuizen nu regelmatig op ei gen gelegenheid en ook hij krijgt steeds te horen dat van Sidhi Astu nooit geld wordt ont vangen. Van Schaijk vindt het iets te ver gaan om Hagen een oplichter te noemen. „Maar dat het geld van de stichting niet te recht komt bij degenen aan wie het is beloofd, lijkt me duide lijk", zegt hij. Ook op basisschool De Beemd in het Brabantse Schijndel wil len ze sinds afgelopen voorjaar niets meer met Sidhi Astu te ma ken hebben. Opbrengst „Mijn nichtje liep via de stich ting stage in één van de weeshui zen", zegt lerares W. van Uden. „Daarom leek het me leuk om de opbrengst van onze sponsor- tocht aan Sidhu Astu te geven. Maar mijn nichtje kreeg ook te horen dat ze in het weeshuis nog nooit geld hebben gezien. We hebben toen besloten de vierdui zend euro buiten de stichting om aan het weeshuis over te ma ken." Hagen zelf zegt dat hij te goeder trouw is. De laatste jaren is er volgens hem gewoon wat min der geld opgehaald. Deson danks zou hij per post nog regel matig kleine bedragen naar de weeshuizen sturen. Onschuld Het bestuur van Sidhi Astu, dat zich doorgaans nauwelijks met de dagelijkse gang van zaken be moeid, heeft ook een onderzoek ingesteld, maar gaat vooralsnog uit van de onschuld van Hagen. De zevenjarige Marijn uit Oostkapelle gelooft nog heilig in de goedgeefsheid van Sin terklaas. Maar ook iveet hij dat die goede man niet alle wensen vervult. Het gedrag is immers bepalend voor de ma te waarin het wensenlijstje wordt omgezet in materiële zaken. Dus waarschuwt hij re gelmatig zijn ouders als die in zijn ogen opmerkingen ma ken die niet door de beugel kunnen, zoals de opdracht om groenten te eten, stoppen met computeren of de televisie uit zetten. Dan klinkt het drei gend uit zijn niond: „Pas op hoor, ik zeg het tegen Sinter klaas. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 314460 AA Goes KRUININGEN - Honderden scholieren op de Beve- landen hebben, net zoals deze kinderen van basisschool De Welle in Kruiningen, schoenendozen gevuld met schoolspullen en speelgoed. Ze deden dat in het kader van de actie Schoenmaatjes. De dozen worden in Goes verzameld om vervolgens naar arme kinderen in Afrika, Azië en Oost-Europa ge bracht te worden. Vijfentwintig basisscholen op de Bevelanden doen mee aan de schoenendozenactie, die overigens ook in andere delen van het land wordt gehouden. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 25