Seedorf voelt zich al weer thuis NIEUWS GETIPT VOOR U PZC James Blake put kracht uit drama's Acht afmeldingen Engelse selectie Spaanse kranten eren Van Nistelrooij Rel om grensrechtster Kies gezond voor kat&hond 20 Verloren zoon zorgt voor leven in de brouwerij bij Oranje San Francisco trekt kandidatuur Spelen 2016 in Een vleugje natuurlijke zachtheid van Robijn Zuid-Afrikaan wil namens Nederland over de horden "1ÉÉ21 Indiase Tikka Masala Haal alles uit uw multivitaminen dinsdag 14 november 2006 'LONDEN - De Engelse selectie van bondscoach Steve McCla- rfen is flink uitgedund. De oefen- meester ontving gisteren acht af meldingen. Gary Neville is van dit achttal de enige die normaal gesproken een basisplaats heeft onder Mc- Claren. De Engelsen spelen mor gen in de Amsterdam Arena een oefeninterland tegen het Neder lands elftal. Neville, ploeggenoot van Edwin van der Sar bij Manchester Uni ted, heeft een kuitblessure. De andere afvallers, zijn Ledley King, Scott Parker, Stewart Downing, Chris Kirkland, Dar ren Bent, Jennaine Jenas en Aar on Lennon, die zich als achtste afmeldde. McClaren heeft alleen Kieran Ri chardson (Manchester United) opgeroepen als vervanger. Zijn selectie bestaat nu nog uit 21 voetballers. Bij Oranje speelt Robin van Per- sie morgen niet mee. De aanval ler van Arsenal maakte eerst nog een voorbehoud, maar heeft nu definitief besloten bij zijn hoogzwangere vrouw te blijven. Eerder al zegden Giovanni van Bronckhorst van Barcelona en Ajacied Wesley Sneijder af voor de vriendschappelijke interland in Amsterdam. ANP (Advertentie) door Jop van Kempen RIJNSBURG - Clarence See dorf is terug bij het Nederlands elftal. Hoe lang zijn terugkeer duurt, weet hij niet. Maar See dorf voelt zich na één dag al thuis in de nieuwe spelersgroep en de ontmoeting met bonds coach Marco van Basten was Hij vond dat het tijd werd om eens een keer te worden uitgeno digd voor het nationale elftal. Maar toen Clarence Seedorf zich na 2,5 jaar afwezigheid ein delijk weer mocht melden bij de ingang van Huis ter Duin, was hij te laat. Om kwart over één 's middags stapte de 30-jarige mid denvelder van AC Milan haastig uit een taxi. Bondscoach Marco van Basten, die hem zondaga vond laat uitnodigde, had graag gezien dat hij er drie kwartier eerder was geweest. Maar ja, vliegtuigen hebben wel eens ver traging- Dankzij een loopbaan van 77 interlands wist Seedorf de weg in het huishotel van Oranje gelukkig wel te vinden. Ook Marco van Basten hoefde hij niet voor het eerst de hand te schudden: de twee hadden el kaar al eens ontmoet op een feestje bij AC Milan, de club waar de middenvelder speelt en de oud-spits speelde. Maar aan veel teamgenoten moest Seedorf zich nog officieel voorstellen. „Dat ging goed", zei Seedorf na zijn eerste training op het veld van dë Rijnsburgse Boys. „Ik voel me al thuis. Het contact is heel natuurlijk gegaan." Ook over de ontmoeting met de bondscoach had Seedorf loven de woorden. „Het was heel warm. Ik heb nooit met Van Bas ten samengewerkt. Onze relatie is vandaag begonnen." Dat zijn typische Seedorf-zinnen. De Tientallen journalisten, fotografen en enkele cameraploegen registreerden gisteren de terugkeer van Clarence Seedorf bij Oranje. De veel besproken voetballer kon wel lachen om de enorme belangstelling: „Ik ben weer terug. Leuk hè?" middenvelder kent doorgaans weinig angst of schroom zijn rij ke gevoelsleven te delen. Door die karaktertrek is er rond Seedorf altijd veel leven en vaak een beetje gedoe. Waar Van Basten vond dat een speler als Roy Makaay moest proberen om zijn omgeving wat meer te beïnvloeden, zal hij dat van See dorf niet zo snel vinden. De spe ler van AC Milan heeft de nei ging om met alles en iedereen in zijn blikveld in gesprek te tre den. Oud-assistent-bondscoach foto Hans van Weel/GPD Willem van Hanegem werd wel eens moe van Seedorfs drang tot discussie. Naast een reden van tactische aard zou het gedoe rond Seedorf voor Van Basten ook wel eens een aanleiding kun nen zijn geweest hem al die tijd links te laten liggen. Hoe dan ook, op de eerste dag van zijn rentree zoog Seedorf veel aan dacht van de media naar zich toe en dus was er alvast een hoop leven rond hem. Het de buut van de centrale middenvel ders David Mendes da Silva (AZ) en Evander Sno (Celtic) sneeuwde onder'door de intocht van de herintreder. Linkshalf Hoe Van Basten Seedorf wil ge bruiken, blijft nog even de vraag. Aangezien de Milan-spe- ler is opgeroepen voor de gebles seerde Wesley Sneijder ligt het voor de hand dat de bondscoach in Seedorf een linkshalf ziet. Maar vandaag zal Van Basten pas zijn licht laten schijnen over de kwestie. Seedorf zelf hoopt er vanzelf sprekend het beste van. „Ik vind dit een mooie kans om te laten zien dat ik erbij kan horen op de manier zoals de bondscoach dat in zijn hoofd heeft. Ik geloof dat hij me gaat steunen zoals hij ook andere spelers van Oranje steunt. Ik wil een positieve bij drage leveren aan de ploeg." Of de rentree alleen geldt voor het oefenduel met Engeland (morgen in de Arena), of dat See dorf weer voor langere tijd tot de selectie zal behoren, is ondui delijk. „Mijn toekomst bij Oran je? Dat is vandaag en morgen. Voorlopig." Gezien zijn'verleden van gemis te strafschoppen en slechte wed strijden in Oranje zou het kun nen dat het publiek in de Arena Seedorf niet als een verloren zoon ontvangt. Maar daar is hij niet bang voor. „Ik heb vertrou wen in een mooie sfeer en ik hoop deel uit te maken van een mooie wedstrijd." GPD foto Nir Elias/Reuters James Blake won gisteren in de openingswedstrijd van de gouden groep verrassend van Rafael Nadal. van onze sportredactie DEN HAAG/SJANGHAI - James Blake is er heilig van overtuigd dat de medische en persoonlijke drama's waar hij twee jaar ge leden mee te maken kreeg hem de kracht hebben gegeven om grote wedstrijden te winnen. Wedstrijden zoals die tegen 's we relds nummer twee Rafael Nadal, gisteren tijdens de Masters Cup in Sjanghai. Blake won verrassend, 6-4, 7-6. 2004 was niet het jaar van James Blake. De tennisloopbaan van de man uit New York leek vroegtijdig te eindigen toen hij binnen korte tijd eerst zijn nek brak bij een botsing met de netpaal, later last kreeg van gordel roos en uiteindelijk zijn vader verloor aan kanker. „Ik denk zeker dat ik sterker ben ge worden door alles wat me in 2004 is overko men", zei de 26-jarige Blake na zijn verras sende zege op Nadal. „Ik denk niet dat ik de ze wedstrijd vandaag zou hebben gewonnen en ik denk niet dat ik de persoon geweest zou zijn die ik nu ben." Na een moeizame te rugtocht naar de hogere regionen van de we reldranglijst won Blake in 2006 vijf toer nooien en plaatste zich als laatste tennisser voor de Masters, het slotevenement waarin de acht beste spelers van het seizoen hun kunsten vertonen. „Het geeft een erg spe ciaal gevoel om te weten dat je deel uit maakt van een elitegroepje", aldus Blake. Behalve het jaar dat hij miste door blessure leed en andere misère ontbrak Blake al eens eerder twee jaar op de ATP-tour. Hij ge bruikte die tijd om een studie aan Harvard University te volgen. Hij vermoedt dat dat uitstapje hem in staat moet stellen om het vermoeiende profbe- staan langer vol te houden dan de meeste an dere tennissers van zijn leeftijd. „Ik voel me zeker een laatbloeier", zei de donkere Ame rikaan, die na Ivan Ljubicic de oudste deel nemer aan de Masters is, „Ik heb twee jaar lang colleges gevolgd. Veel tennissers spelen al dit soort zware toernooien als ze 16 of 17 jaar oud zijn, terwijl ik me toen met schei kunde en natuurkunde bezighield. Dat maakt dat ik me nu wat jonger voel dan de anderen hier. Ik ben laat begonnen en heb daarna nog eens een heel jaar gemist. Ik sta eigenlijk nog aan het begin van mijn car rière." Blake zei geen spijt te hebben van zijn keu ze om na twee jaar studie alsnog een be staan als proftennisser te beginnen. „Dit is mijn werk en het is zeldzaam om zo veel ple zier in je werk te hebben. Daarbij: zelfs met een universitaire graad van Harvard ver dien je niet snel 120.000 dollar per dag, wat ik zojuist gedaan heb." Het tweede duel in de gouden groep ging tussen de Rus Nikolai Davidenko en de Spanjaard Tommy Robredo. De als derde geplaatste Rus won, met moeite. Davidenko besliste de eerste set in de tiebreak in zijn' voordeel, waarna de als zesde geplaatste Robredo te rugsloeg met 6-3. De beslissende set ging vervolgens moeiteloos met 6-1 naar Davi denko. GPD/Reuters/ANP van onze sportredactie DEN HAAG/LONDEN - Luton Town-coach Mike Newell heeft een rel in gang gezet nadat zijn ploeg een strafschop werd ont houden in het verloren duel met Queens Park Rangers (3-2). De Engelse voetbalcoach zei na afloop over grensrechter Amy Rayner: „Ze zou hier niet mogen zijn. Ik besef dat dat seksistisch klinkt, maar ik ben ook seksis tisch. De 'incapabele scheids rechters en assistenten die we hebben, zijn al erg genoeg. Als je dan ook nog vrouwen gaat toe laten, ontstaat er een groot pro bleem." Volgens Newell is het to taal onverantwoord om vrou wen op hoog niveau te laten flui ten of vlaggen. Dat dat wel ge beurt, ziet hij als een krampach tige vorm van positieve discrimi natie. „Dit is Championship-voetbal, geen wedstrijdje in het park." Vrouwen in het Engelse voetbal hebben verontwaardigd gerea geerd op Newell uitspraken. De Engelse voetbalbond heeft een onderzoek aangekondigd naar de uitlatingen van Newell. Voor die tijd komt het bestuur van Luton Town al bijeen om de zaak uitvoerig te bespreken. GPD/Reuters van onze sportredactie MADRID - De Spaanse kranten kwamen gisteren woorden te kort om Ruud van Nistelrooij te loven. De spits van Real Madrid maakte zondag vier doelpunten in de competitiewedstrijd tegen Osasuna (1-4). „Als Van Nistel rooij er zin in heeft, zullen alle tegenstanders beven van angst", aldus El Mundo. De kwaliteitskrant El Pais kop te: „Ruud is een fenomeen." En in het wedstrijdverslag: „De trip naar Pamplona is een jaar lijkse barometer voor de kracht van Real Madrid. En de Madrile- nen zijn weer sterk, zeker sinds Ruud van Nistelrooij met ze meereist. Real heeft een spits die net zo hard kan toeslaan als Mike Tyson. Met zijn vier doelpunten bezorgde deze fenomenabele Ne derlandse spits iedereen een on vergetelijke avond." De krant AS ging in op het ge ringe aantal kansen van Real Madrid. „Sommigen zullen zeg gen dat Real Madrid geluk had tegen Osasuna. Maar er is slechts een geluk: dat ze Van Nistelrooij in de ploeg hebben. We praten over Real Madrid en we bedoelen Ruud van Nistel- SAN FRANCISCO - Dc Ameri kaanse stad San Francisco mengt zich niet in de strijd om de organisatie van de Olympi sche Spelen in 2016. De aankondiging volgt enkele dagen nadat het professionele footballteam van de stad, de 49ers, had besloten geen nieuw stadion te laten bouwen. Dat sta dion vormde de basis voor de kandidatuur van San Francisco. San Francisco was met Chicago en Los Angeles in de markt voor de Amerikaanse kandidatuur voor de Spelen in 2016. Het Amerikaans olympisch comité Usoc beslist aan het einde van het jaar of er een Amerikaanse stad naar voren wordt gescho ven. Het internationaal olym pisch comité bepaalt in 2009 waar de Olympische Spelen 2016 plaatsvinden. ANP/RTR rooij. Hoeveel goals had Real Madrid de afgelopen jaren kun nen maken als het een echte nummer 9 als Van Nistelrooij had gehad?" El Mundo: „Ruud liet met zijn vier doelpunten zien welke pure kracht deze spits heeft. Met zijn vierde doelpunt zette Van Nistel rooij de kroon op een uitmunten de wedstrijd." Marca, dat kopt met 'Van Nistelrooij slaat Osas una in coma', laat Fabio Capello aan het woord. „Ruud is iemand met een neus voor het doel. Er zijn maar weinig spelers met de zelfde kwaliteiten als hij", aldus de Italiaanse oefenmeester van Real Madrid. De Nederlandse aanvaller was de eerste speler in de Spaanse Primera Division sinds april 2004 die vier treffers in een wed strijd maakte. David Villa, de toenmalige spits van Real Zara- goza, was de laatste. GPD DEN HAAG - Hordenloper Ockert Cilliers overweegt in de toekomst voor Nederland te gaan lopen. De 25-jarige specia list op de 400 meter horden gaat volgende week trouwen met atle te Juanee Pekelharing van atle tiekvereniging Prins Hendrik uit Breda. Zij bezit zowel de Ne derlandse als de Zuid-Afrikaan se nationaliteit. Cilliers heeft een persoonlijk re cord van 48.02 seconden. Die tijd liep hij in 2004. Het is de 35ste tijd op de wereldranglijst. Het Nederlands record staat al sinds 1979 op 48.44 seconden en is in handen van Harry Schut ting. Cilliers wil zich in Nederland vestigen en zegt in bespreking te zijn met zowel de Zuid-Afri kaanse als met de Nederlandse atletiekautoriteiten om zijn overgang mogelijk te maken. Het is nog onbekend hoe lang hij zou moeten wachten voordat hij voor zijn nieuwe land mag uitkomen. Cilliers maakte vorig jaar tijdens het WK in Helsinki deel uit van de 4 x 400 meter es- tafettploeg vanm zijn vader land. GPD Nieuwe Robijn wasverzachter met Aloë Vera extracten combineert de zachtheid van Robijn met de natuurlijke en huidvriendelijke eigenschap van Aloë Vera, Prikkel nu je zintuigen met de frisheid en natuurlijke zachtheid van Robijn Aloë Vera wasverzachter voor 2.49. Met z'n tweeën genieten van een lekkere, verse Indiase maaltijd? Dat kan! Er is nu ook Iglo Wereld Wok Groenten Indiase Tikka Masala. Wok stukjes kip gaar en voeg de mix van verrassende groenten toe met o.a. baby paksoi en haricots verts. Breng het geheel op smaak met de speciale woksaus van verse kruiden. Serveer dit met rijst en je hebt een héérlijke maaltijd. Probeer ook Japanse Teriyaki of Thaise Pad Thai. Proef zelf en word ook iglosiast! Multi Vitaminen Mineralen Multi Vitaminen Mineralen A.G. Natural Health introduceert ter aanvulling op de voeding een reeks multivitaminen met Continuous Release. Hierdoor worden voedingsstoffen over een langere periode afgegeven. En profiteert u de hele dag. ACTIEVOORDEEL BIJ ROYAL CANIN Nu bij acnkoop van 2 x 4kg of 1 x 10kg INDOOR 27 een verpakking von 2kg GRATIS! Alleen verkrijgbaor in de dierenspeciaalzaak, dus niet in de supermarkt. Deze rubriek is opgenomen in alle regionale dagbladen van NRp dagbladen [oplage bijna 1.8 miljoen) Meer informatie: e-mail: info@nrp.nl o.v.v. Nieuws gelipt _J1_I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 20