Zorgverzekering bij drogist L Raadslid Weststrate dient klacht in tegen commissaris van de koningin Personeel Pechiney en Yara vestigt hoop op minister De Geus Dubbelslag Oud Sluis op lijst Lekker Kruidvatketen rekent op tienduizenden klanten voor goedkope polis Man overlijdt na aanhouding door politie j HRDÜ BB ËL GLAS i Glashandelj MELIESTE Politie roept met bord getuigen verkrachting op 21 Constructie trap Utrecht was fout Vlaamse scholen tegen hoofddoek Verkiezingen leven nog niet Clarence Seedorf vol goede moed 20 AMSTERDAM - Het is chefkok Sergio Herman voor de derde keer op rij ge lukt om de hoogste plaats van restaurantgids Lekker te bemachtigen. De jury noemt de prestatie van Oud Sluis 'uitzonderlijk'. Herman wist dit jaar nóg een eerste plaats te bemach tigen, hij is door zijn colle ga's uitgeroepen tot beste chefkok van het land. Daar mee neemt hij het stokje over van Jonnie Boer (De Librije). Hij stond zes jaar op nummer één. De top drie van restaurants be staat verder uit Beluga uit Maastricht op plaats twee, gevolgd door De Librije uit Zwolle op de derde plaats. Het eerstvolgende Zeeuwse restaurant komt de lezer van Lekker 2007 pas tegen op de 39e plaats. Daar staat 't Veerhuis uit Wol- phaartsdijk. Ten opzichte van de gids van 2006 is 't Veerhuis acht plaatsen ge zakt. Het Kruiningse restaurant Inter Scaldes is blijven ste ken op een 48e plaats. Het Groot Paradijs uit Middel burg is terug te vinden op 59 (vorig jaar 61). De Krom me Watergang uit Hoofd plaat is door Lekker een 64e plaats toebedeeld, twee plaatsen lager dan in 2006. Zeeuwse hekkensluiter is Katseveer uit Wilhelmina- dórp, dit jaar eindigde het restaurant zes plaatsen la ger op een 77e plaats. door Lianne Sleutjes DEN HAAG - Drogisterijke ten Kruidvat biedt volgend jaar een basiszorgverzeke ring aan voor 1053 euro op jaarbasis. Het is de goed koopste polis tot heden. Kruidvat brengt haar onder bij zorgverzekeraar Ohra. Zelf mag de winkelketen geen zorgverze kering oprichten. Dat mogen al leen wettelijk toegelaten verze keraars. „Wij. kunnen zo goedkoop zijn omdat wij enkele tienduizenden klanten verwachten", zegt D. Wielinga van Kruidvat. „De ver wachting is dat 15 procent van de verzekerden dit jaar gaat switchen en wij willen er een paar procent van meepakken." Dat collectief, de Kruidvat Health Club, wordt als één pak ket aangeboden bij Ohra. Het werkt hetzelfde als belangen- clubs die zich vorig jaar als col lectief bij een zorgverzekeraar aanmeldden, zoals ouderen. Een collectief, zoals een bedrijf of een ouderenbond, kan door de macht van het getal een korting afdwingen. Iedereen kan zich bij Kruidvat aanmelden. De keten is de eer ste detaillist die zich met een zorgverzekering bezighoudt, al dus de Consumentenbond. De drogisterij past geen selectie toe op klanten die zich ook aanvul lend willen verzekeren. Voor de basisverzekering geldt altijd een acceptatieplicht. Een Kruidvat-verzekerde die door René van Stee en Ernst Jan Rozendaal SLUISKIL - Hoge energieprij zen nekken de Zeeuwse indus trie. Die boodschap hadden dele gaties van Yara in Sluiskil en Al- Pechiney in Vlissingen en di verse vakbonden gistermiddag voor minister De Geus van So ciale Zaken en Werkgelegen heid bij zijn bezoek aan een sym posium in Heinkenszand. Zowel de ondernemingsraad als de bonden vrezen voor de werk gelegenheid bij de Sluiskilse kunstmestfabrikant als leveran cier Gasterra vasthoudt aan een >ging van de gasprijs. Die prijs wordt per 1 januari anders berekend. De verhoging levert Yara dertig tot veertig miljoen •tiro extra kosten op. .Doordat er op dit moment niet echt gesproken kan worden van OOSTERHOUT - Een man die waarschijnlijk bij een bedrijf op het Inuovatiepark in Oosterhout werkte, is gisteravond ander half uur na een worsteling met politieagenten overleden in een ziekenhuis in Breda. De politie zei dat geweld moest worden toegepast om de man on der controle te krijgen. Volgens ooggetuigen heeft de politie 'bui tensporig veel geweld' gebruikt bij de aanhouding. GPD/Novum (Advertentie) Film de winter in Zeeland Word hét gezicht van jouw provincie 6a nu naar hartjewinter.nl en win een winter in Lapland! (Advertentie) I Super isolerend! Vakkundige montage Lnringstoneweg 20, Goes. Tel. (0113) 227854 www.meliesteglas.nl per maand wil betalen, is overi gens 90,45 euro kwijt waardoor de premie hoger uitvalt: 1085,40 euro. Dat is nog altijd goedko per dan nummer twee: zorgver zekeraar Agis die een jaarpre mie van 1125 euro berekent. Een Kruidvat-verzekerde krijgt een pre-paidkaart van 50 euro waarmee zelfzorgartikelen als aspirine betaald kunnen wor den. De kaart is alleen te gebrui ken in de eigen drogisterijen. Ohra, die voor de polis van de ei gen basisverzekering 1139,40 eu ro vraagt op jaarbasis be schouwt de Kruidvatpolis niet als een bedreiging voor de eigen zorgverzekering. „Het zijn ande re producten", stelt woordvoer der F. Witte. „Bij fysiotherapie, hulpmiddelen en taxi's is de keus toch beperkt, al is het een restitutiepolis. Bij Ohra niet." Een restitutiepolis biedt een ver zekerde in principe de vrijheid om naar eigen wens een behan delaar te kiezen. GPD pagina 3 consument betaalt prijzenslag zorg een vrije gasmarkt, is een vrije keuze niet mogelijk. Het dure gas brengt Yara dus in een zeer lastig pakket. Want een brood nodige investering, waardoor meer eindproducten op ons ei gen terrein zouden kunnen wor den gemaakt, is daardoor niet meer mogelijk. Het gevolg hier van is dat er hoogwaardige werkgelegenheid in Sluiskil zal verdwijnen", aldus M. Ver- eecken, voorzitter van de onder nemingsraad van Yara. Banen Ook een delegatie van Alcan Pe chiney, grootverbruiker van stroom, greep het bezoek van mi nister De Geus aan voor het overhandigen van een petitie. Voorzitter H. Eendragt van de ondernemingraad verklaarde dat door de problematiek van de hoge energieprijzen vijftien- honderd banen bij zijn werkge ver op het spel staan. Eendragt: „De Geus is minister van Werk gelegenheid. Hij moet daar weet van hebben." Het personeel van Pechiney schaakt op drie borden, zegt Eendragt. Zo zijn er gesprekken met de raad van commissarissen en de directie, brengen zij de kwestie onder de aandacht van de Zeeuwse politiek en benade ren zij de landelijke politiek. „Daarbij laten we het-niet bij de minister van Economische Za ken die over energie gaat, maar we benaderen ook de minister die over werkgelegenheid gaat. Dat is de Geus." Eendragt heeft 'er goede hoop op' dat De Geus wat met het signaal doet. Hoe wel de minister zich zeer belang stellend toonde, is Vereecken daar nog niet zo gerust op: „Ik heb hem gezegd dat hij onze pe tities niet alleen moet lezen, maar dat wij ook verwachten dat er iets gebeurt." Wouter Bos heeft het CDA gisteravond in Tilburg hard aangevallen. van onze redactie binnenland TILBURG - PvdA-leider Bos heeft gisteravond frontaal de aanval geopend op het CDA van Balkenende. „Het CDA kiest voor welvaart over de ruggen van mensen die kwetsbaar zijn", zei Bos tijdens een verkie zingsbij eenkomst in Tilburg. „De PvdA wil welvaart voor ons allemaal. Het CDA doet nul komma nul euro voor armoede bestrijding, maar maakt zich wel sterk voor handhaving van de hypotheekrenteaftrek, ten gunste van de 5 procent rijkste huizenbezitters", aldus Bos. De PvdA-lijsttrekker nam ook Balkenende onder vuur. Die loopt volgens hem 'aan de lei band van Rita Verdonk'. „Hij doet niets om de steeds grotere kloof tussen autochtoon en al lochtoon te overbruggen." Gevolgen Bos schetste wat volgens hem de gevolgen zijn van voortzetting van de huidige coalitie. „Nog eens vier jaar deze coalitie bete kent nog eens vier jaar een 'quo- te-500-kabinet', waarin van ge wone mensen steeds weer een bijdrage wordt gevraagd en de allerrijksten steeds weer de dans zullen ontspringen." Bos' harde uitspraken aan het adres van het CDA volgen op kritiek vanuit zijn eigen partij op zijn te zachte aanpak. Of voor Bos en de PvdA het tij nog te keren valt is de vraag. In de politiek barometer van Inter view NSS en het tv-programma Nova kwam de partij gisteren uit op 33 zetels. Dat zijn er zes foto Ed Oudenaarden/ANP zetels minder dan in de barome ter van vrijdag en negen minder dan de PvdA nu in de Tweede Kamer heeft. Het gat met het CDA liep gisteren op tot dertien zetels. De SP blijft winnen en komt op 26 zetels. Twee meer dan de WD. GPD/ANP ZEVENHUIZEN - De politie heeft giste ren een speciaal bord met een getuigenop- roep neergezet op de dijk bij een cam ping in Zevenhuizen. Daar is zaterdag 4 november op klaarlichte dag een 32-jari- ge vrouw uit Zevenhuizen bruut ver kracht. Het bord staat bij het campingter rein van Recreatiepark Korenmolen. De vrouw was aan het joggen toen zij door een tot dusver onbekende man werd aan gesproken. De vrouw bleef hardlopen, waarbij de man haar te voet achtervolg de. Zij vluchtte het campingterrein op, maar kon de man niet van zich afhouden. foto Ed Oudenaarden/ANP door Rob Paardekam KRUININGEN - Raadslid M. Weststrate van Leefbaar Rei- merswaal dient een klacht in te gen commissaris van de konin gin W. van Gelder in verband met diens rol tijdens de burge meestersbenoeming in Reimers- waal, bijna twee jaar geleden. Weststrate werd ruim twee we ken geleden veroordeeld tot een werkstraf van veertig uur, om dat hij informatie uit de vertrou wenscommissie openbaar heeft gemaakt. Hij onthulde namelijk dat de raadsleden P. Koeman (CDA) en J. Sinke (SGP. nu wet houder) tijdens de procedure roddels hebben verspreid over drankmisbruik door kandidaat C. van Liere, de burgemeester van Noord-Beveland. Weststrate slaat nu terug door bij het ministerie van Binnen landse Zaken een klacht in te dienen tegen commissaris van de koningin W. van Gelder. Het was de commissaris die aan gifte deed tegen Weststrate, na dat die had gelekt. Weststrate meent echter dat niet hij, maai de commissaris schuldig is aan alle commotie door niet daad krachtig op te treden, nadat de roddels over Van Liere waren verspreid. Van Gelder heeft de leden yan de vertrouwenscommissie wel la ten weten dat van drankmis bruik absoluut geen sprake was. maar daar bleef het bij. West strate zegt dat de roddel daarna is blijven rondzingen. Ontbinden „Volgens mijn advocaten had de commissaris de vertrouwens commissie moeten ontbinden", aldus de voorman van Leefbaar Reimerswaal. „Daarna had hij Koeman en Sinke moeten ont slaan of zelfs een hele nieuwe commissie in moeten stellen. Door zijn slappe optreden ben ik zelf naar buiten moeten tre den, met een veroordeling tot ge volg." Van Gelder was vanwege een verblijf in het buitenland gisteren niet bereikbaar voor commentaar. Overigens wil Weststrate ook stappen ondernemen tegen Sin ke, maar hij weet nog niet pre cies hoe. Koeman wordt wat Weststrate betreft vervolgd door het Openbaar Ministerie (OM), omdat de CDA'er - in een poging zich te verdedigen - ook zaken uit de vertrouwenscommi- sie naar buiten bracht. In afwachting van het besluit van het OM om Koeman wel of niet te vervolgen, heeft Weststra te besloten op dit moment niet in hoger beroep tegen de straf die hij zelf kreeg opgelegd. Hij maakt gebruik van een artikel in de wet dat stelt dat veroor deelden een besluit over hun ho ger beroep mogen uitstellen als in dezelfde zaak mogelijk nog meer mensen vervolgd worden. In Zeeland wordt anders gevogeld De oorzaak van het bezwijken van de werftrap op 6 augus tus in Utrecht was een ernstige constructiefout die in 1985 bij de bouw van de trap is gemaakt. De staat van on derhoud heeft geen rol gespeeld bij het ontstaan van het ongeval. Dat stelt de commissie-Schutte, die in opdracht van de gemeente Utrecht het trapongeval heeft onderzocht. Door het incident overleed een man en raakten negentien mensen gewond. Steeds meer Vlaamse scholen weigeren dragers van een hoofddoek deel te laten nemen aan het onderwijs. In Ant werpen mogen meisjes op nog maar twee middelbare scho len het kledingstuk in de klas dragen. Vlaamse allochto- nenorganisaties zijn slecht over de verbodsbepaling te spreken. Zij willen dat de federale overheid in grijpt, omdat de vrije keuze van onderwijs in het geding zou raken. Hoewel de politieke kopstukken niet van het televisie scherm zijn te branden, lopen de Zeeuwen nog niet erg warm voor de Kamerverkiezingen van 22 november. De meeste mensen zijn wel van plan naar het stembureau te gaan, maar van harte gaat het niet. Meer uit plichtsbesef. „Ik wil mijn stem niet verloren laten gaan. Zo ben ik nu eenmaal opgevoed", zegt een voorbij- V] ganger in Middelburg Clarence Seedorf is na een absentie van ruim twee jaar terug bij Oranje. De speler van AC Milan werd zondag opgeroepen en arri veerde gistermiddag met enige vertraging in Noord- wijk. „Ik ga er alles aan doen om in Oranje te blij ven", zei hij vol goede moed. ,,Ik heb met nie mand moeite. Zeker niet met de coach." Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio televisie: 9; Zeeland: 11, 13, 15 en 17; Sport: 18, 19 en 20; Buitengebied: 21, 22, 23 en 24 (Advertentie) zoeken www.ilocal.nl Urm gevmuLew. (Advertentie) (postlbankiekeningnummer: Ki/k op Mvw.px.nl/abonnersn. bel gratis 0SC0 - 0231231 o' stuur deze bon naar PZC. atdeiing lezersservice Antwoordnummer 713. 4460 WB Goes O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geel daarbij eenmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedrag van mi|n rekeningnummer Ik heb de laatste drie maanden geen proetabonnemem gehad LJ Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: CU per maand met automatische incasso 21,501" D per kwartaal met automatische incasso 61.50)". O per jaar met automatische incasso 236.00)". met gratis PZC-paraplu 8"711688"555530 het alfabet van Zeeland ■i mm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1