Veilige weg tussen tol en tunnel PZCi Kapper scheert voor één keer koeien P ff IHensen .nl Verbazing over inbraak kerken Gebeurtenissen deel je op Platform Zeeuwse Vrouwenraad vraagt om cameratoezicht of praatpalen .11 Lof voor uitbreidingsplan camping De Meerpaal Familieberichten vervolg van pagina 12 Ook in de toekomst genieten van de mooiste natuur Bel 0900-8335 60 6pe m i A> Knoflook wisolie Q10 in één capsule! dinsdag 14 november 2006 door René Hoonhorst BIERVLIET - De NV Wester- scheldetunnel moet via camera toezicht of praatpalen de weg tussen de tunnel en de tolpoort - jes veiliger maken. De lange een- richtingswegen naar de tunnel en de tolpoortjes roepen nu ge voelens van onveiligheid op bij veel, vooral vrouwelijke, ver keersdeelnemers. Dat advies kreeg communicatie manager I. de Moor van de NV Westerscheldetunnel gisteren van het Platform Zeeuwse Vrou wenraad tijdens een. vergade ring in Biervliet. Vrouwen erva ren de wegen tussen het tolplein en de tunnel als onveilig. „Ik ben niet overdreven bang. Maar als ik met pech langs de kant zou komen te staan, zou ik alle deuren afsluiten en de dichtstbij wonende kennis bellen. Als ie mand je in het donker wil ko men helpen, weet je tegenwoor dig toch niet zeker of hij echt wil helpen", verwoordde een da me de gevoelens van veel van de vijftig aanwezigen. De Moor kon zich de vrees van de dames wel voorstellen. Hun tip wordt zeker besproken, hoe wel de woordvoerder van de NV Westerscheldetunnel geen con crete maatregelen durfde toe te zeggen. „Cameratoezicht is duur. Een paar praatpalen zou den misschien wel geplaatst kun nen worden. We nemen de sug gesties in elk geval mee." De Moor gaf - op aangeven van een vraag - toe dat de wanden van de tunnel voor sommige weggebruikers angstaanjagend kunnen overkomen. Witte tegels worden vaak gebruikt in kleine re tunnels. „Destijds is besloten de .wanden hun natuurlijke kleur te laten houden. Achteraf had een wat kleurrijkere tunnel buis misschien beter geweest. Maar ik verwacht niet dat er bin nenkort een verfbeurt volgt." De woordvoerder meldde na de bijeenkomst blij te zijn met sug gesties van de Vrouwenraad. „Vrouwen zijn een belangrijke doelgroep. Specifieke vragen of aandachtspunten nemen we dan ook uiterst serieus." Voorzitter L. Geluk liet alvast weten dat De Moor volgend jaar op die woorden wordt aangesproken, omdat de Zeeuwse Vrouwen raad het tunnelcentrum in 2007 met een bezoek wil vereren. Ook gedeputeerde A. Poppelaars ging serieus in op vragen van het Platform Zeeuwse Vrouwen raad. Hij benadrukte echter ook de 'eigen verantwoordelijkheid van alle verkeersdeelnemers'. De provincie heeft, samen met andere wegbeheerders, het afge lopen decennium veel gedaan om de verkeersveiligheid te ver beteren. Het ongevallencijfer daalde in eerste instantie specta culair, maar schommelt de laat ste jaren sterk. Dit jaar zijn nu al 35 dodelijke verkeersslachtof fers in de provincie te betreu ren, terwijl het aantal enkele ja ren terug onder de dertig zakte. De oorzaken zijn deels te verkla ren door menselijke fouten en een weer stijgend aantal drank rijders. Daarnaast zet de provin cie samen met Zuid-Holla'nd en de Stichting Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid een diepte-onderzoek op poten naar de oorzaak van enkelvoudi ge ongevallen. Het onderzoek moet duidelijk maken wat er mis gaat vlak voor een ongeval. Het doorgronden van oorzaken waarom iemand de macht over het stuur verliest, moet maatre gelen opleveren die de kans daarop laten dalen. Om automo bilisten minder snel in de berm te laten rijden, wordt haast ge maakt met de aanleg van ram melstroken naast de rijbaan. Poppelaars: „Ook op gedeelten van rijksweg N61 worden vol gend jaar stroken met doorgroei- stenen aangelegd. Bij de verleg ging van het tracé in 2008 of 2009 verleggen we die stroken mee.Wachten met de aanleg van bermbeveiliging vinden we on verantwoord." door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Voor de boeren is het gesneden koek, voor kapper Rik Vermaat uit Zierikzee een uitdaging. Hij was gisteren voor één keer koeienscheerder in plaats van dames- en herenkap per. „Ik moest dit een keer mee maken", motiveert Vermaat zijn besluit om de warme kapsalon voor één keertje te verruilen voor een koude koeienstal. Het beviel goed: „Ik wou dat al mijn klanten zo kalm waren." Het koeien scheren heeft vooral hygiënische redenen. In novem ber gaan de koeien op stal en daar blijven ze tot het voorjaar. Tijdens de periode dat de koeien op stal zijn worden ze snel vies. Op stal hebben de dieren min der bewegingsruimte dan in de wei en komt het vaker voor dat de koeien in de eigen mest gaan liggen. Koeien op stal kunnen ook behoorlijk zweten en dat maakt de kans dat de dieren een longontsteking oplopen erg groot. Ook komt er stof in de vacht voor en in combinatie met zweet is het een luilekkerland voor schurftmijten en luizen. Die diertjes zorgen voor jeuk bij de koe die daardoor onrustig wordt en zich gaat schuren en krabben met alle risico's op ver wondingen. Door de koe te sche ren kunnen dit soort problemen voorkomen worden. Dat knippen en scheren van mensen iets héél anders is dan het scheren van koeien heeft door Frank van Cooten AARDENBURG - De brutale inbraken in vier West- Zeeuws-Vlaamse kerkgebou wen houdt de gemoederen be hoorlijk bezig. De leden zijn zon dagmorgen tijdens de kerkdien sten geïnformeerd over de inbra ken. Verbazing overheerste. De inbrekers hebben meer scha de aangebracht dan wat ze uit eindelijk hebben meegenomen", zegt Jan Schippers van de Her vormde Gemeente Nieuwvliet. Inbrekers sloegen hun slag in de Hervormde Kerk en de Evangeli sche kerk in Nieuwvliet, de Sint Baafs in Aardenburg en de He. vormde kerk in Sint Kruis. Injl le vier de gevallen werd collect geld meegenomen. In de Hervormde kerk in Nieiiü vliet ging het om zo'n h euro. „We zijn wel vei voor dit soort dingen, maartij is triest dat dit geld, be voor een goed doel, uit oi kerk is gestolen." De vierkerk gebouwen zaten op slot. Dei: clers kwamen in alle vier de vallen binnen door een raarni, tè slaan. „Dat gebeurde m grof geweld", zegt Schippers, De Hervormde kerk in Nie® vliet was vorig jaar ook al doei wit van een inbraak. Vermaat scheert met een speciaal voor de koeien ontwikkelde tondeuse. Vermaat gisteren aan den lijve ondervonden. Na instructie door melkveehou der Peter Verbree krijgt de kap per een fors uit de kluiten gewas sen tondeuse in handen. Al snel krijgt Vermaat de slag te pak ken en manoeuvreert behoed zaam door de dikke koeien- vacht. „Tegen de draad in sche ren, dat gaat het beste", advi seert Verbree. Vermaat volgt het advies op en dikke klodders vacht vallen op de grond. Zo'n anderhalve centimeter vacht foto Marijke Folkertsma wordt weggeschoren. Normali ter scheert Verbree al zijn 150 koeien allemaal zelf. „Als je een beetje routine hebt, doe je een stuk of 3, 4 koeien per uur." door Edith Ramakers DOMBURG - Camping De Meer paal in Zoutelande krijgt van het college van B en W van de ge meente Veere toestemming om uit te breiden van 1,7 hectare naar bijna 9 hectare. De cam ping telt nu circa 138 kampeer plaatsen. Daar komen in het uit breidingsplan 74 extra kampeer plaatsen bij en 10 chalets. Een meerderheid van de commis sie ruimtelijke ontwikkeling loofde gisteravond de uitbrei ding, omdat de ondernemer ook veel aandacht besteedt aan de 'verbeteripg van de kwaliteit van het landschap en het aan trekkelijker maken van de cam ping'. De fractie PvdA/GroenLinks maakte zich zorgen over de ge volgen van de uitbreiding in het kwetsbare gebied, nabij de dui nen. D. Holtkamp van de PvdA/GroenLinks zei dat het ruimtebeslag groot is. De na tuur komt onder druk te staan. Bovendien hebben nog drie a vier andere ondernemers uitbrei dingsplannen in voorbereiding. „We gaan een golf van forse uit breidingen van campings tege moet", zei Holtkamp. „De belan gen van de natuur en de bewo ners in het gebied moeten zwaa meetellen." De meerderhaj vindt dat het Veerse'coll plan goed getoetst heeft vaan ci uitgangspunten van de kade» titie Kampeerterreinen, die a gemeenteraad heeft got keurd. „Dit plan is volgens eigen regels opgesteld. Het vol doet daaraan en dan moetend er ook niet veel woorden ma over vuil maken", stelde P. Ova meen van de WD. In de nota Kampeerterrein;: staat dat Veere maximaal nü 700 kampeerplaatsen mag uil breiden en dat de ondernema die willen groeien ter compens tie geld en energie moeten ken in de verbetering vanti landschappelijke kwalitaj „Aan beide voorwaarden is wï! ons betreft voldaan", zei J. Wis> se-Francke (CDA). Wethouder J. Bostelaa (PvdA/(frroenLinks) lichtte I commissieleden in dat het aan tal kampeerplaatsen minde dan 700 zal zijn als alle vierdt uitbreidingsplannen worden ui! gevoerd. De campings worda groter, maar tegelijkertijd mos ten ook de standplaatsen voo de tenten of caravans royale worden. De strengere brandvé ligheidsvoorschriften daaraan ten grondslag. Vol van verdriet, maar dankbaar dat zij zo lang in ons midden mocht zijn, hebben wij temidden van allen die zij lief had en die zij zo moeilijk los kon laten, afscheid moeten nemen van onze moeder, schoonmoeder en oma Jacoba Bodbijl-de Bree weduwe van Bodbijl in de leeftijd van 98 jaar. Middelburg: Bep Openneer-Bodbijl Andries Openneer - in herinnering Rotterdam: Wil van Trijffel-Bodbijl Stephanus van Trijffel - m herinnering Oost-Souburg: Diny van Slingerland-Bodbijl Cor van Slingerland klein- en achterkleinkinderen Onze dank gaat uit naar personeel en vrijwilligers van verpleeghuis 't Gasthuis (afd. Watertoren) waar zij tot op het laatst liefdevol verzorgd en begeleid is. Middelburg, 12 november 2006 Correspondentieadres: Fam. van Slingerland-Bodbijl Gouwestraat 153 4388 RB Oost-Souburg Moeder is opgebaard in rouwcentrum 'Middelburg', Buitenhovelaan 1. Er is gelegenheid tot afscheid nemen op vrijdag 17 november a.s. van 12.45 tot 13.15 uur. Aansluitend willen wij een herinneringsdienst houden om 13.30 uur in de aula van bovengenoemd rouw centrum, waarna om 14.30 uur de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats aan de Pres. Rooseveltlaan te Vlissingen. Na afloop is er gelegenheid de familie te condoleren in rouwcentrum 'Middelburg'. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Een stoel blijft leeg, een stem blijft zwijgen. Maar in onze harten zullen de herinneringen voor altijd blijven. Rust zacht, oma Bodbijl Andre - Ellen Daniëlle - Christian Wesley - Rowena Davy Jacqueline - William Martijn Richard - Tamara Anja - Jan Stefan Ricardo De warmte van je ogen, het geluk van je lieve lach, de wijsheid van je rimpels; tekenen van dag tot dag. Alles wat je ons hebt gegeven, zorg, liefde, wijsheid, en kracht, dragen we ons verdere leven mee, dagen nacht. Arthur en Saskia Cindy Lisa Jeannette en Dolph Nathalie Romy Jolanda en Machèl Ruben Indy Astrid en Theo Silvy Wessel Gert-Jan en Wendy Word nu lid van Natuurmonumenten voor slechts 18,50 per jaar. of kijk op www.natuurmonumenten.nl Foster Parents Plan Nederland Somen met honderdduizenden donateurs, duizenden vrijwilligers en lokale hulpverleners zet Pion (voorheen Foster Parents Plant Zich in voor kinderen. Dag in, dag uit. Miljoenen kinderen rekenen op ons. Het werkt eenvoudig. Je sponsort een kind en daardoor de hele gemeenschap, met scholing, gezondheidszorg, bewustwording, inkomensverbetering en een verbeterde leefomgeving. Een goed plan draait om duurzame oplossingen. Doe ook mee. 020 - 549 55 55. www.plan-nederland.nl Mensenlinq.nl; dé site met alle overlijdensberichten uit uw Zoek, vind en reageer! regio, Compleet Op. Mehsenlinq.nl vindt u een compleet overzicht van alle overlijdensberichten uit uw regio, Op eenvoudige wijze vindt u de gezochte overlijdensadvertentie en kunt u deze! bekijken. Ervaar het levensverhaal van de overledene. Interactief U kunt op dé site het condoleance, bericht lezen en een bericht 'achterlaten, waarin u uw medeléven betuigt Bovendien kunt u via de site direct, een deelnemingskaaq óf rouwboeket versturen.. Een kleine moeite én toch vaak een grote troost. Informatief Op yertserrincj.n. vind! u- veöj onderwerper! die nireêoó: indirect:e maker. heuöèn mót overlijden Aho adrnssèh op bei- gebied van uiva'aft'e'v afscheid wójdon pp rpe'. «ite iyerrneid. Eon initiatief van Provinciale Zeeuwse Courant II Verbeterde Zwitserse formule: Dat knoflook goed is voor het hart, de bloedvaten en de bloeddruk is natuurlijk allang bekend. Nieuw zijn de knoflook mul- ticapsules die niet alleen bijzonder snel en goed werken, maar die bovendien zijn gecombineerd met een groot aantal ande re zeer werkzame preparaten. Wetenschappers zijn er in geslaagd om knoflook vele malen krachtiger te maken. Circulatie Aan het geconcentreerde knoflookma- ceraat heeft men heel slim extra krui den zoals ginkgo, vitaminen, minera len, visolie en Q10 toegevoegd. Daardoor wordt de werking van de actieve stoffen uit knoflook breder en sterker. De knoflook multicapsule heeft dan ook een positieve werking op alles wat in ons lichaam met circulatie te maken heeft. Dagelijkse voedingsstoffen Naast de werkzame bestanddelen bevat elke capsule nog een reeks van natuurlijke stoffen, die de werking van knoflook ondersteunen, versterken en verder uitbouwen. Het gaat om lecithi- ne, de kruidenextracten maretak, ruti- ne, ginkgo en meidoorn, het mineraal selenium en de vitaminen A, C en B6. Door de complete en geconcentreerde samenstelling van de knoflookcapsules kunt u met het innemen van slechts één capsule per dag volstaan. GOED VOOR: de bloedcirculatie hart en bloedvaten koude handen en voeten het geheugen cholesterol en bloeddruk Middelburg: Drogisterij De Rode Pilaren, Lange Delft 121 Vlissingen: Drogisterij De Rode Pilaren, Walstraat 91 SUPERAANBIEDING 1 verpakking Garlic Vitaal Forte 60 caps voorts 12,95 2 verpakkingen Garlic Vitaal Forte 60 caps voor€ 19,95 geldig t/m 2 weken na verschijning J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 14