PZC Rosendaal stapt op OPEN DAG 1 ZONDAG GEOPEND Brugman Waardering voor mantelzorgers PvdA wil best met Nieuw West in college Wethouder Sluis houdt de eer aan zichzelf Sluis wil Vlaamse zender terug Riant van start in Terneuzen Open dag provincie over mobiliteit Sirenes Weg vrij voor één oudereninstelling Wij geven u de helft cadeau! Kaarten voor ragen over jjj mantelzorg L vu Louis Hemelaar l L L l BANG OLUFSEN Loewe Bose Redactie: 0113-315649 flwvv.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl postbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. Lezersservice: 0800-0231231 zaterdag 11 november 2006 editie Zeeuws-Vlaanderen door Frank van Cooten SLUIS - De fractievoorzit ters van de politieke partijen in de gemeente Sluis komen volgende week bij elkaar om te praten over de politieke cri sis. Grote vraag is 'hoe nu ver der?'. Niemand had donder dagavond na afloop van de raadsvergadering een ant ivoord, maar diverse scena rio's zijn denkbaar. Grote vraag is welke conse quenties het huidige college verbindt aan de motie van wantrouwen tegen wethouder Adri Rosendaal, nu de fractie van Nieuw West vorige maand al uit de coalitie stap te. Kortom, blijft dit college zitten of niet. De gemeente wordt thans be stuurd door een college zon der politieke meerderheid in de raad. Bij ieder voorstel is het nog maar de vraag of de raad akkoord gaat. Het huidi ge college van CDA, Gemeen tebelangen en WD wil alle medewerking verlenen aan de vox-ming van een nieuwe meer derheid, voor welk college dan ook. Dit kan betekenen dat er niets anders rest dan de vor ming van een nieuw college om de stabiliteit van het dage lijks gemeentebestuur te her stellen. Als het zover komt, is cle PvdA als grootste partij de formateur. Fractievoorzitter Leen Wille liet gisteren al we ten twee keiharde voorwaar den te stellen. „Een coalitie zonder D&T is voor ons onbe spreekbaar en een coalitie mét Gemeentebelangen is on bespreekbaar." Voor de rest sluit Wille niks of niemand uit. Ook Nieuw West niet. „Het was vooral Adri Rosendaal die eerder dit jaar de deur dicht deed voor een coalitie met de PvdA en D&T en niet zo zeer de fractie van Nieuw West", aldus de PvdA-voorman. door Frank van Cooten SLUIS - Wethouder Adri Ro sendaal (Nieuw West) van de ge meente Sluis dient nog voor de raadsvergadering van 23 novem ber zijn ontslag in. „Ik hou de eer aan mezelf", zei hij gisteren. De PvdA kondigde donderdag avond een initiatiefvoorstel aan om Rosendaal door de gemeente raad te laten ontslaan als hij niet uit eigen beweging opstapt. De Sluise sociaal-democraten gebruiken artikel 49 van de ge meentewet. In dit artikel staat dat de raad kan besluiten tot ontslag, als de opzegging van het vertrouwen door de raad er niet toe leidt dat de betrokken wethouder zijn ontslag indient. Zo ver laat Rosendaal het niet komen. „Ik moet nog een paar dingen afwerken. Ik zal mijn ontslag kort voor de 23ste indie nen. Dan verlaat ik de politiek." De meerderheid van de gemeen teraad zegde donderdagavond het vertrouwen in Rosendaal op. Een motie van wantrouwen, in gediend door zijn eigen fractie, werd gesteund door PvdA en D&T. Nieuw West, PvdA en D& T zeg den het vertrouwen in Rosen daal op, omdat ze vinden dat hij met zijn handelen inzake de ver bouwing van het gemeentehuis de geloofwaardigheid en het aanzien van de politiek schade heeft toegebracht. Absurd Rosendaal haalde fors uit naar Nieuw West-fractievoorzitter Hans Meijer, die de motie kort voor de raadsvergadering had in gediend. „Ik loop al een tijdje mee, maar wat hier gebeurt is uniek en absurd. Ik heb niet eer der meegemaakt dat een fractie zijn eigen wethouder naar huis stuurt op slechts één punt, de verbouwing van het gemeente huis. En ik vind het laf dat mijn eigen fractie de moed niet heeft het vervolg van de ledenvergade ring van komende maandag af te wachten. U zult de leden ver antwoording moeten afleggen. De kritiek zal niet mals zijn." De leden van Nieuw West ko men maandag bij elkaar om een oordeel te vellen over de politie ke crisis die binnen de eigen par tij is ontstaan. Conform de statu ten van Nieuw West kunnen de leden de fractie een disciplinai re straf geven vanwege het scha de toebrengen aan de partij. De fractie kan echter door de leden niet worden gedwongen de raad te verlaten. Meijer heeft het ook verbruid bij mede-coalitiepartijen CDA, VVD en Gemeentebelangen. Meijer hoorde de kritiek van die partijen onverstoorbaar aan. „De motie spreekt voor zich." Leen Wille (PvdA) vindt het af schuiven van de politieke crisis op de fractie van Nieuw West on terecht. „De fractie is trouw ge bleven aan het eigen verkiezings programma. Deze fractie doet wat aan de kiezers is beloofd. Geen duur gemeentehuis. Ook wij willen geen onbetrouwbare wethouder. Daarom hebben we de motie van wantrouwen ge steund." Meningsverschil Nieuw West stapte vorige maand al uit de coalitie vanwe ge een fors meningverschil met het college en met de eigen wet houder Rosendaal over de ver bouwing van het gemeentehuis. De meerderheid van de raad nam vorige maand het college voorstel aan het gemeentehuis voor bijna zeven miljoen euro te verbouwen, terwijl in het be stuursakkoord een maximale in vestering van vijf miljoen is af gesproken. Door het opstappen van de fractie van Nieuw West uit dé coalitie heeft het huidige college geen politieke meerder heid meer. SLUIS - Het Sluise college van burgemeester en wethou ders verzoekt kabelmaatschappij Zekatel orh de Vlaamse zender AVS weer terug in de West-Zeeuws-Vlaamse ether te brengen. Per 1 november heeft Zekatel het ka naal waarop AVS te zien was, toegekend aan de regionale zender Scheldemond FM. Dit leidde tot een stonn van pro testen, met name omdat hierdoor de grensoverschrijden de nieuwsvoorziening in de streek is weggevallen. Porte feuillehouder J. Boogaard gunt Scheldemond FM zijn plek op de kabel. Maar hij vindt het niet terecht dat AVS daardoor zijn positie volledig is kwijtgeraakt. Hij streeft naar een evenwichtige verdeling, waardoor zowel AVS als Scheldemond FM een gedeelte van de zendtijd op tele visie kan vullen. Indien nodig wil de wethouder een be middelende rol vervullen. TERNEUZEN - De service- en gemaksdienst Riant in Ter- neuzen is gisterochtend officieel van start gegaan. Riant helpt 55-plussers die zorg, extra hulp of ondersteuning no dig hebben. Daarbij beantwoorden consulenten niet al leen vragen, maar inventariseren ook wensen, treden op als intermediair of spelen in voorkomende gevallen vra gen door naar een breed netwerk van specialisten en vrij willigers. Er zijn ook comfort- en gemaksdiensten zoals computer- en kookcursussen, maaltijden, fitness en work shops op verschillende locaties. Vooralsnog richten de ac tiviteiten van Riant zich op senioren in Terneuzen, maar op termijn is het de bedoeling dat de dienst ook actief wordt in de overige kernen van de gemeente. De consulen ten van Riant zijn gevestigd in zorgcentrum Bachten Die- ke aan de Koninginnelaan in Terneuzen. Meer informatie is te vinden op www.riantservice.nl. BRESKENS - De provincie Zeeland houdt zaterdag 25 no vember in de aanloop naar cle Statenverkiezingen van maart een open dag over mobiliteit. Dat gebeurt op het veerplein in Breskens, het fiets-voetveer en de sluizen in Vlissingen. De provincie wil laten zien wat haar taken zijn op het gebied van wegen, fietspaden, het kanaal door Walcheren en het openbaar vervoer, waaronder het fiets-voetveer Vlissingen-Breskens. Bezoekers kunnen op een parcours op het veerplein een rondje maken in een Ferrari, een sneeuwschuiver of een brandweerauto, er is een fietsparcours met een ligfiets en in een kantelsimula- tor kan iedereen ervaren hoe het voelt als de auto over de kop gaat. Het vervoer naar Breskens met het veer is om 11.55 uur gratis. Met een van de veren worden in de ha ven van Breskens rondvaai'ten gemaakt. De Zeeuwse sportlieden R. van der Ven (motorcross) en J. Hoogerland (wielrennen) geven informatie over hun sport. (Advertentie) van 11.00 tot 17.00 uur "uilsluitend keukenshowroom. Van 12.00 uur lot 18.00 uur Hulst*, Absdaalseweg 19, Telefoon 0114-320080 KEUKENS BADKAMERS ALLES KAN MET BRUGMAN Voor meer informatie bel gratis 0800-0234560 of ki k op www.brugman.nl zeeuwse almanak Ze is nooit aan een rijbewijs begonnen, omdat ze van zich zelf wist dat ze daarvoor te droezig is. De vrouw van middelbare leeftijd uit Hei kant zag zichzelf daardoor echter voor een enorm pro bleem gesteld. De afstand tussenhaar woning en het zorgcentrum waar ze werkt, in Hulst, is wel heel ver fiet sen. Haar meelevende man wist de oplossing: hij schonk haar een snel scootertje. Gehelmd en goed ingepakt stortte ze zich probleemloos in het druk ke woon-werkverkeer. Op de terugweg had ze de smaak goed te pakken. Ze draaide de gashendel helemaal open en stoof huisioaarts. Bij het binnenrijden van Hei kant hoorde ze plots sirenes. Oei, politie, ging het door haar heen. Ze stopte braaf, zette haar helm, af en stelde verbaasd vast dat er in geen velden of wegen een poli tieauto te bekennen was. Dat klopte. Het was de maan delijkse test van de sirenes van het landelijk alarmsys teem. (Advertentie) 'Mobiliteit' 25 november door Frank Gijsel OOSTBURG - Vrijwilligers in heel Zeeland gingen vrijdag op pad om presentjes aan te bieden tijdens de Dag van de Mantel zorg. Zo'n tweehonderdvijftig mantelzorgers in de gemeente Sluis werden in het zonnetje ge zet.' Jules en Rina Marteijn-Goosens uit de Schuttebochtlaan in Oost burg tonen zich blij verrast als vrijwilligster Marie Louise Buijsse bij hen langskomt om hen te danken voor de hulp. De tachtigjarige moeder en schoon moeder uit Eede krijgt al ruim vijf jaar hulp van het paar. „Ge middeld gaan we drie keer in de week naar mijn moeder om haar te helpen. We doen de tuin, ha Rijden in een Ferrari Gratis rondvaart Fast Ferry Racen in een 'Big Wheel' of 'Minicar' Outsmarted... en nog veel meer! tom naar het Veerplein in Breskens of naar de Sluis Vlissingen teen 12.00 en 16.00 uur. Kijk voor het volledige programma op www.zeeland.nl/verkiezingen VERKIEZINGEN PROVINCIALE STATEN ZEELAND 7 MAART len de boodschappen, maken schoon en gaan mee als er een bezoek aan de dokter gebracht wordt. We doen steeds meer en krijgen daar veel dankbaarheid vóór terug. In september zijn we nog met haar op vakantie naar Wenen- en Boedapest geweest. Ze zat voor het eerst van haar le ven in een vliegtuig en ze vond het schitterend"vertelt Rina. In heel Zeeland zijn inmiddels 45.000 mantelzorgers actief. De Dag van de Mantelzorg is in de eerste plaats bedoeld als uiting van waardering voor de vele goe de zorgen, die geboden worden. Daarnaast is de dag bedoeld om het grote publiek en de politiek bewust te maken van het onmis bare werk. Om hun waardering te tonen, trokken ook burgemeester Jaap Sala en wethouder Peter Ploe- gaert erop uit om pakketjes rond te brengen in de gemeente Sluis. Volgens Laura Vroon, werk zaam voor het steunpunt Mantel zorg, kiezen mantelzorgers hier niet voor. „Dat doe je gewoon. Het komt op je pad en je geeft de hulp die nodig is. Dat kan veel voldoening geven, zeker wanneer iemand daardoor lan ger zelfstandig kan blijven wo- (Advertentie) Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve 'J' serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. "\y' Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231., ,'j m PZC k het alfabet van Zeeland door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - In de gemeente Terneuzen kan per 1 januari één professionele instelling Welzijn voor Ouderen van start gaan. De gemeenteraad besloot ak koord te gaan met het aanpas sen van de statuten van het Grensoverschrijdend Openbaar Lichaam (GOL) Welzijn voor Ouderen Assende/Sas van Gent. Die wijziging is noodzakelijk om de totstandkoming van één instelling Welzijn voor Ouderen mogelijk te maken. In dat kader fuseert het GOL met de Stichting Welzijn Oude ren Axel (SWO). De activiteiten voor ouderen die nu nog worden uitgevoerd door de Stichting Welzijn Terneuzen, worden over geheveld naar de nieuwe instel ling Welzijn voor Ouderen. Ook de Stichting Centraal Meldpunt Vrijwillige Thuishulp Groot-Ter- neuzen wordt bij die instelling ondergebracht. De WD en onafhankelijk raads lid P. Broekhuysen stemden te gen de statutenwijziging. E. Beu- mer (WD) had twijfels over de noodzaak van een 'zware' ge meenschappelijke regeling met de zuiderburen. Beumer opper de de besluitvorming een paar maanden uit te stellen. Volgens wethouder C. van Schaik is een lichtere overeen komst niet voldoende om de hui dige samenwerking met de ge meente Assenede te. kunnen voortzetten. „Als we nu geen be sluit nemen gaat de hele harmo nisatie van het ouderenbeleid niet door en kunnen we per 1 ja nuari 2007 niet beginnen", zei hij. „En dan zullen we ook met onze zuiderburen uit elkaar moe ten gaan. Dat betekent het ein de van de samenwerking." (Advertentie) Wie strijkt vanaf I januari de vouw uit uw blouse? Kom voor het antwoord naar één van de voorlichtingsbijeenkomsten van Stichting Werkt voor Ouderen. Zie onze advertentie elders in deze krant. www.werktvoorouderen.nl GOES - In dertien gemeenten keft de patiëntenorganisatie Set Klaverblad honderd inwo- willekeurig gekozen, die an waaier van zes ansichtkaar ten toegestuurd krijgen. dertienhonderd Zeeuwen banen met die kaarten gratis een waag indienen bij een orga- osatie voor mantelzorg. "k stuurt het platform zorgconsumenten alle Zeeuwse raads- en collegeleden a toetsingslijst waarmee zij h eigen inzet op het gebied en mantelzorg kunnen nagaan. Eet Klaverblad houdt de actie aanloop naar de Week van Chronisch Zieken, komende ek en in het kader van de ■oering van de Wet Maat schappelijke Ondersteuning I, in januari van het ko kend jaar. Marie Louise Buijsse (links) verrast Jules en Rina Marteijtf-Goosens in Oostburg met een cadeautje in het kader van de Dag van de Mantelzorg. foto Camile Schelstraete Zaterdag 11 november: BOSE demodag Uw huiskamer vullen met bioscoopgeluid, maar niet met luidsprekers en kabels? Kom zaterdag 11 november naar de BOSE DEMODAG! Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 567614 www.binnenuit.nl (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 71