PZC Voedselbank krijgt veel steun OPEN DAG Gemeente houdt grote schoonmaak stem Tevredenheid over komst urnenmuur Dorpsraadvoorzitter biedt excuses aan Gemeente Schouwen-Duiveland wil voorziening door beleid overbodig maken Inbraak kerken Zeeuws adviesplatform bij CZ/OZ Open dag provincie over mobiliteit Kaartenactie voor mantelzorg Wij geven u de helft cadeau! S""C bill ft 9 ff uit Louis Hemelaar Sirenes Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. Lezersservice: 0800-0231231 zaterdag 11 november 2006 ik li !l|4 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland door Esme Soesman ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland wil de voedselbank overbodig maken. Door verfijning van het minima beleid zou een deel van de ge bruikers de voedselbank de rug kunnen toekeren. Het gemeente bestuur werkt aan aanpassing van het beleid. Tot die tijd staat de voedselbank niet in de kou. Voor de huur van de schuur waarin de voorziening is onder gebracht, telt de gemeente 1800 euro neer. Van de circa vijftig klanten van de voedselbank hebben er 32 op vrijwillige basis meegedaan aan een onderzoek van de ge meentelijke afdeling werk, inko men en zorg (WIZ). Na bestude- nng van de financiële stukken blijkt dat van die groep zo'n acht mensen zijn in te schuiven in het bestaande minimabeleid, zodat zij geen aanspraak meer hoeven te maken op de voedsel bank. Daartoe dient de regeling op wat punten verfijnd te worden, geeft wethouder G. Houtekamer aan. Zo kan het zijn dat mensen wat financiële armslag betreft tussen wal en schip vallen om dat er tijd gemoeid is met het in gaan van een regeling. De ge meente onderzoekt of zo'n geval kan worden opgelost met maat werk; bijvoorbeeld door een voorschotregeling in te stellen. Voorstel Daarmee is niet iedereen gehol pen. Uitgeprocedeerde asielzoe kers bijvoorbeeld vallen buiten elke regeling. Voor burgemees- iter en wethouders is dat reden om met een voorstel op de prop- BURGH-HAAMSTEDE - Tus sen donderdagochtend 11.00 en gisterochtend 10.00 uur werd in gebroken in twee kerkgebou wen in Burgh-Haamstede. Van beide kerken werd een ruit ver nield, maar er werd niets wegge komen. pen te komen om incidenteel 500 euro aan de voedselbank te verstrekken. Dat is niet voldoende, vindt de ChristenUnie - die eerder deze week met een motie 1800 euro heeft afgedwongen voor 2007. Met uitzondering van de SGP konden alle partijen zich in dit initiatief vinden. „Blij? Nee, we vinden het ver schrikkelijk dat dit moet", geeft CU-fractievoorzitter M. De Pag- ter in reactie aan. Maar nodig is het wel, vindt zij. Mensen moe ten een steuntje in de rug krij gen bij het oplossen van hun - fi nanciële - problemen. Ook de vrijwilligers die zich sinds eind vorig jaar hard ma ken voor de voedselverstrek- king, verdienen steun. Ondertussen hoopt de Christen- Unie dat het minimabeleid dus danig wijzigt dat er geen aan spraak meer op een voorziening als de voedselbank gemaakt hoeft te worden. Maar de wet houder kan niet beloven dat dat volgend jaar al het geval is, ver wijst De Pagter naar het begro tingsdebat eerder deze week. Bo vendien behoort een deel van de mensen die bij de voedselbank aanklopt, tot de categorie uitge procedeerde asielzoekers. „We wachten daai'om ook nog op een generaal pardon." Het is zeker de bedoeling van Houtekamer niet om de voedsel- (Advertentie) k(« 16-1 eik Gel.' ui' 10Ö3 3e^ ndis- Wie strijkt vanaf 1 januari de vouw uit uw blouse? *W:5UL. Kom voor het antwoord naar één van de voorlichtingsbijeenkomsten van Stichting Werkt voor Ouderen. Zie onze advertentie elders in deze krant. www.werktvoorouderen.nl door Marcel Modde ZIERIKZEE - De schoonmaak van alle gemeentelijke gebou wen op Schouwen-Duiveland komt in handen van twee bedrij ven. Naar verwachting levert dat een jaarlijkse besparing op van honderdduizend euro. Tot dusver had de gemeente verschil lende contracten lopen, waar door ze per saldo duurder uit was. De werkzaamheden worden op basis van een Europese aanbe steding gegund aan Gom en Asi- to. Plet eerstgenoemde bedrijf maakt nu al het gemeentehuis in Zierikzee schoon en blijft dat doen. De bezuiniging daar zit vooral in het feit dat minder vaak de poetsdoek over de bu reaus wordt gehaald. „Alleen de plekken waar het echt nodig is, zoals toiletten en de kantine, worden straks nog dagelijks schoongemaakt", aldus afde lingshoofd P. Castel. Het landelijk actieve Asito gaat alle andere gemeentelijke gebou wen doen, zoals scholen, gymza len en de havengebouwtjes. De werkzaamheden in die sector waren tot dusver uitbesteed aan verschillende bedrijven. Asito heeft onder meer een vestiging in Goes. Eén van de grotere Schouwse be drijven die daardoor naast de pot piest, is Koster Co. De on derneming had de scholen en gymzalen in haar portefeuille en loopt die omzet straks mis. Het personeel wat nu nog op die plekken werkt, wordt intern her plaatst, aldus mede-directeur J. Koster. Hij verwacht dat voor hooguit vijf medewerkers een overstap wordt geregeld naar Asito. De concurrent is volgens de CAO in de schoonmaakbranche verplicht ook de werknemers bij de verworven contractlocatie over te nemen. Koster is teleurgesteld over de handelswijze van de gemeente. „Wij wonen en werken op Schouwen-Duiveland. Dat wordt zomaar even vergeten. De mensen van Asito komen van el ders, dus in die zin helpt de ge meente zo zelf een stukje werk gelegenheid om de zeep." Bij Koster Co staan tachtig men sen op de loonlijst. Het bedrijf bestaat meer dan 25 jaar. De gemeente heeft eveneens nog eigen schoonmakers in dienst voor sommige objecten. Die ba nen staan niet op de tocht, zegt (Advertentie) door Ali Pankow ZIERIKZEE - Uitvaartleider J. Seijrier van Uitvaartzorg De Vlieger v/h Schoonaard in Dreischor is blij met de bouw van een urnenmuur op de alge mene begraafplaats in Zierik zee. jWe krijgen er met regelmaat ies vraag naar, maar kunnen daar wr* !°l nu toe nie* aan v°ld°en' We eni ™nen de nabestaanden hier al- 'een de mogelijkheid van het ur- uu'j nenveld aanbieden", zegt Seij- 3 rier. Volgens hem is er een toenemen- Qe behoefte bij nabestaanden |<>an een laatste rustplaats voor de as van de overledene. „Zij i-GeÜ cre^ren daarmee een plek om 3aai' terug te kunnen keren en te berdenken", aldus zijn erva- jr ds- rmg, I. irjkir,..6 c>] een urnenveld wordt de vaas met as van de overledene bijge- ?et in een zogeheten urnenkel der onder de grond. Daar boven op wordt een gedenkplaat of deen aangebracht. Een andere cé mogelijkheid-biedt de nu te bou- 011:0 v.en muur. Daarin worden de ur- slechts één urnenmuur. Die staat op begraafplaats Vredehof in Burgh-Haamstede. „Maar die is inmiddels vol, dus ook daar kan alleen nog gebruik worden gemaakt van het urnenveld", zegt Seijrier. Hij acht het te recht dat er nu in elk geval op de algemene begraafplaats in Zierikzee een urnenmuur komt. Het besluit daartoe is deze week genomen tijdens de begrotings- raad. Op initiatief van de fractie van Alert! is daar 7500 euro in de begroting voor opgeno men. Daarvoor moeten wel de rechten voor de lijkbezorging met 1,5 procent worden ver- 'Mobiliteit' 25 november cDen in nissen geplaatst en daar- |ja afgeschermd met een plaat. Schouwen-Duiveland telt De twee leden van de SGP-frac- tie stemden tegen, omdat deze partij zich om principiële rede nen tegen crematie kant. „Ik res pecteer de opvatting van de SGP, maar vind wel dat die par tij ook rekening zou moeten hou den met de instelling van ande ren", zegt J. van Felius van Alert! Ook M. de Pagter-ten Kate van de CU benadrukt dat haar par tij tegen crematie is, maar vindt toch dat daarvoor voorzienin gen getroffen moeten worden omdat er in de praktijk wel ge cremeerd wordt. 'Voor goederenvervoer moete alternatieven zoals het spoor gebruikt worden. Dat is veiliger en beter voor het milieu.' Rijden in een Ferrari Gratis rondvaart Fast Ferry Racen in een 'Big Wheel' of 'Minicar' Outsmarted... en nog veel meer! Kom naar het Veerplein in Breskens of naar de Sluis Vlissingen tussen 12.00 en 16.00 uur. Kijk voor het volledige programma op www.zeeland.nl/verkiezingen VERKIEZINGEN PROVINCIALE STATEN ZEELAND 7 MAART Provide Zeeiar.d door Esme Soesman SCHARENDIJKE - De Scharen- dijkse dorpsraadvoorzitter H. Bomer heeft zijn excuses aan geboden aan de jongeren van de Jop over zijn uitspraken over al cohol- en drugsgebruik onder de jeugd in Scharendijke. Niet dat het fout is de problema tiek aan te kaarten. „Dat zou ei genlijk veel vaker moeten gebeu ren", zegt M. Legerstee van het Welzijnshuis. Samen met Emergis heeft de dorpsraad van Scharendijke twee informatieavonden over al cohol- en drugs belegd. Gister avond was de eerste bijeen komst, bedoeld voor ouders. „Plet is een gevoelig, maar o.ok hoogst actueel onderwerp", leid de Bomer de serie gisteravond in. Die formulering koos hij niet voor niets. De vrees die hij eer der in deze krant uitte over mo gelijk uit de hand lopend ge bruik, viel verkeerd onder de jeugd van de Jop en hun ouders. En dat was wel het laatste wat Bomer wilde. „Het feit dat ik me niet zorgvuldig heb uitge drukt, heeft jullie pijn gedaan", stak hij de hand genereus in ei gen boezem. Blijft het feit dat het geen bank te 'miskennen', zegt hij zelf. Als bestuurder steekt hij echter in op een structurele op lossing, omdat op die manier problemen juist ook vooraf kun nen worden voorkomen. „Ik wil geen vis aan mensen geven, maar ik wil ze leren vissen." Het minimabeleid voert hij in deze beeldspraak als hengel op. GOES - Vijfentwintig Zeeuwen zijn toegetreden tot het Verzekerden Advies Platform van zorgverzekeraars CZ en OZ voor Zeeland. Zij vormen één van de zes regionale toetsstenen die de gefuseerde verzekeraars advies geven over de inhoud van de verzekerde zorg. Zij kunnen hun mening geven over zorgwensen, problemen, informatie voorziening, de polisinhoud en de dienstverlening. CZ/OZ zegt de adviezen te gebruiken om de eigen produc ten beter af te stemmen op de klant. Uit de platforms wordt een ledenraad voor de zorgverze keraar gekozen die toeziet op het functioneren van de ver zekeraar. CZ/OZ meldt bijna achthonderd reacties te heb ben gekregen voor de honderdvijftig plaatsen in cle plat forms. Een notaris heeft door loting bepaald wie in de platforms terechtkwam. BRESKENS - De provincie Zeeland houdt zaterdag 25 no vember in de aanloop naar de Statenverkiezingen van maart volgend jaar een open dag over mobiliteit. Dat ge beurt op het veerplein in Breskens, en het fiets-voetveer en de sluizen in Vlissingen. De provincie wil laten zien wat haar taken zijn op het gebied van wegen, fietspaden, het kanaal door Walcheren en het openbaar vervoer, waaronder het fiets-voetveer Vlissingen-Breskens. Bezoekers kunnen op parcours dat op het veerplein is uitgelegd een rondje maken in een Ferrari, een sneeuwschuiver of een brandweerauto, en er is een fietsparcours met een ligfiets, een eenwie- Ier en een wiebelfiets en in een kantelsimulator kan iedereen ervaren hoe het voelt als de auto over de kop gaat. Het vervoer naar Breskens met het fiets-voetveer is om '11.55 uur gratis. Met een van de veerboten worden in de haven van Breskens rondvaarten gemaakt. Ook kan het stuurhuis worden bekeken. Het bedieningshuis bij de slui zen in Vlissingen is eveneens toegankelijk. GOES - Dertienhonderd willekeurig gekozen Zeeuwen krijgen van Het Klaverblad een waaier van zes ansicht kaarten toegestuurd. Die honderd mensen in elk van de dertien Zeeuwse gemeenten kunnen met die kaarten gra tis een vraag indienen bij een organisatie voor mantel zorg. Tegelijk stuurt het platform voor zorgconsumenten alle Zeeuwse raads- en collegeleden een toetsingslij st waar mee zij hun eigen inzet op het gebied van mantelzorg kun nen nagaan. Het Klaverblad houdt de actie om de Week van de Chronisch Zieken, komende week, en vanwege de intrede van de Wet Maatschappelijke Ondersteuning die komend jaar zijn intrede doet. (Advertentie) Schoonmaaksters van Koster Co aan het werk in De Meie, school voor speciaal onderwijs in Zierikzee. Koster verliest zijn contract met de gemeente, maar de meeste werk nemers blijven gewoon de panden schoonmaken zoals ze dat nu ook doen; zij gaan over naar Asito, die nu het contract krijgt. foto Marijke Folkertsma Castel. „Ze kunnen hun werk ge woon blijven doen." Gaan de mensen weg, dan vervalt daar mee automatisch ook die ar beidsplaats. Contracten De nieuwe contracten met Gom en Asito zijn in principe vier jaar geldig en leveren de ge meente een besparing van hon derdduizend euro op. Dat is 20 procent van het totale schoon- maakbudget, aldus Castel. De overeenkomst met beide bedrij ven wordt maandag door burge meester J. Asselbergs onderte kend. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze" website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze kiantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 (Advertentie) kwaad kan de aandacht op het onderwerp te vestigen, geeft Le gerstee aan. ,,Het wordt steeds beter bespreekbaar, maar dat zou nóg beter moeten. Op de Pontes, door alle dorpsraden. Ongeacht het aantal aanwezi gen", verwijst ze naar de scha mele opkomst tijdens deze eer ste bijeenkomst. Want er wordt over doorgepraat. Die mening is ook Bomer toege daan. Het aanwezige clubje be slaat zo'n tien gezinnen, schat de voorzitter. Teleurstellend weinig, maar: „Als je één ie mand kunt helpen, is dat ge noeg." Daarnaast waren de plaatselijke huisarts en een Scharendijkse horecaonderne mer present. Zij werden door L.Herbers van Emergis inge wijd in yele ins en outs van drugs en alcohol. Geen overbodige luxe, geven en kele ouders te kennen. Met gro te ogen worden de demokoffers met alcoholische pretverpakkin- gen, smartshopgadgets, poeders en pillen bekeken. Nee, hun kin deren zijn er nog niet mee bezig. Maar wat niet is, kan heel goed komen. En dan moet je als ouder wel weten waar je het over hebt, benadrukt Herbers. „Als u wilt dat ze luisteren, zorg dan dat u iets te zeggen hebt." Zaterdag 11 november: BOSE demodag 1 Uw huiskamer vullen met bioscoopgeluid, maar niet met luidsprekers en kabels? Kom zaterdag 11 november naar de BOSE DEMODAG! BANG OLUFSEN Loewe Bose Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 567614 www.binnenuit.nl zeeuwse almanak Ze is nooit aan het halen van een rijbewijs begonnen, om dat ze van zichzelf wist dat ze daarvoor te droezig is. Maar de vrouw van middelbare leef tijd uit Heikant zag zichzelf daardoor echter voor een enorm probleem gesteld. Want de afstand tussen haar ivoning en het zorgcentrum waar ze werktin Hulst, is loei heel ver fietsen. Haar meelevende man wist de oplossing: hij schonk haar een snel scootertje. Gehelmd en goed ingepakt tegen de kou stortte ze zich probleem loos in het drukke woon-werk- verkeer. Dat ging gesmeerd. Op de te rugweg had ze de smaak al goed te pakken. Ze draaide de gashendel helemaal open en stoof huis waarts. Bij het binnenrijden van Hei kant hoorde ze echter plotse ling sirenes. 'Oei, politie', ging het door haar heen. Ze stopte braaf langs de kant van de iveg, zette haar helm af en stelde verbaasd vast dat er in geen velden of wegen een politieauto te bekennen was. Dat klopte. Het was de maan delijkse test van de sirenes van 'het landelijk alarmsys- teem. Bijdragen voor deze rubriek: redactie<®pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 314460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 63