Charme-offensief Seedorf mislukt PZC Mark, Ruud en Clarence gaan voor goud WK heeft Panim weer op kaart gezet Wennemars laat zich niet leiden door egoïsme Van Velde Koeman: Toppers beslissen over titel Ten Cate: PSV nodigl uit de fout te maken Van Basten heeft middenvelder AC Milan niet nodig Weer geen Beckham Palyama blijft in de race voor titel Nationaal record voor Veldhuis Evenveel Ronaldinho's als Kromkampjes in een zakje zaterdag 11 november 2006 20 door Leon ten Voorde ZEIST - Marco van Basten vond Clarence Seedorf heel sympa thiek overkomen bij zijn char me-offensief op televisie, maar de bondscoach laat zich niet met één knipoog verleiden. Voor Seedorf is nog altijd geen plek bij Oranje, dat woensdag oefent tegen Engeland. Voor de onbe kende Evander Sno van Celtic wel. Van Basten had maandagavond ook gekeken naar Voetbal Insi- te, het televisieprogramma waar in de internationaal alom geres pecteerde Seedorf bijna smeek te om een nieuwe kans in het Ne derlands elftal. De conclusie van de bondscoach na een opval lend pleidooi: „Ik vond het een prima interview. Het was een goed gepland offensief en Cla rence heeft het heel netjes ver woord. er sprak respect en waar dering uit." Maar, zo voegde Van Basten er direct aan toe: „Wij selecteren de spelers niet op het geven van interviews. Je moet het nog altijd op het veld laten zien en wij vinden nog steeds dat we hem niet nodig hebben." Die laatste opmerking riep giste ren bij de persconferentie in Zeist uiteraard de vraag op, waarom hij Sno - een reserve van Celtic, die zich daarvoor in LONDEN - De Engelse bonds coach Steve McClaren heeft één debutant opgeroepen voor de oe feninterland tegen Nederland. De achttienjarige Micah Ri chards maakt voor de eerste keer deel uit van de 28-koppige Engelse selectie. Richards is een verdediger van Manchester Ci ty. David Beckham ontbreekt wederom in het keurkorps van McClaren. Engeland speelt woensdag in de Amsterdam Are na tegen Oranje. ANP DEN BOSCH - Een uurtje na hun partij stapten badminton ners Dicky Palyama en Choong Hann Wong in Den Bosch sa men in de auto. Ze gingen op weg naar een drankenhandel in Utrecht. De Maleisiër wilde wijn kopen en de Nederlander stak zijn vriend graag de helpen de hand toe. Palyama had de Aziaat, twee voudig winnaar van de Dutch Open, even daarvoor op specta culaire wijze de weg versperd naar de halve finale van de open Nederlandse titelstrijd. „We zijn goede vrienden, we trekken in het buitenland veel met el kaar op", zei Palyama, die in een spannende eindfase zijn ze nuwen op het juiste moment in bedwang kreeg. De Nederlander overleefde in de derde game twee matchpunten en maakte het karwei vervolgens met 22-20 knap af. De Dutch Open is na een histo rie van bijna zestig jaar bij de mannen nog steeds op zoek naar een winnaar uit eigen land. ANP DEN HAAG - Marleen Veldhuis heeft bij de Gran Premio Italia in Genua een Nederlands record gezwommen op de 100 meter vrije slag kortebaan. Ze was gisteren de snelste in 52.64 en dook daarmee nipt on der de oude toptijd van Inge de Bruijn uit 2001. Die zwom des tijds 52.65 in Antwerpen. Veld huis won niet alleen de 50 meter vrij, maar in 24.39 ook de 50 me ter vrije slag. GPD de Nederlandse competitie ook nauwelijks kon onderscheiden - wel bruikbaar acht. Vindt Van Basten Sno echt beter dan See dorf? „Dat is appels met peren vergelijken", zo weerlegde hij die constatering. „Je hebt nu eenmaal verschillende type mid denvelders. En Sno is een type speler dat we zoeken. Een fysiek sterke balafpakker die de ba lans op het middenveld be waakt. Seedorf is in mijn ogen een creatieve middenvelder en dat betekent dat hij moet con curreren met Sneijder en Van door Ivar Hoekstra NETTETAL - Dertien miljoen zakjes met zelfklevende Pani- ni-voetbalplaatjes werden rond het afgelopen WK in Nederland verhandeld. Gisteren presenteer den de Italianen hun nieuwste hit: plaatjes van de Champions League. En de kans is groot dat ze de eredivisie weer gaan doen. Om maar direct met de deur in huis te vallen: wat doen Ajax en Juventus in het Champions Lea gue stickerboek? Gineke Wilms, marketing manager van Panini Nederland, bekent dat ook de plaatjesfabriek wel eens wordt verrast door de onvoorspelbaar heid van de populairste sport ter wereld. „We waren ervan uit gegaan dat beide teams in de Champions League actief zou den zijn. We hebben ze toch' in het boek gelaten onder het kop je 'stars and legends'." De PSV-kids op het schoolplein zullen het er wellicht niet mee eens zijn, maar vanaf gisteren kunnen ook de Ajax-klasgenoot der Vaart. En die twee hebben mij nog nooit teleurgesteld, waardoor er geen enkele reden is om Seedorf op te roepen." Die aanleiding was er wel toen Sneijder en Van der Vaart on langs allebei ontbraken in de E K-kwal ificatiewedstrij d tegen Luxemburg. Maar ook toen ging Van Basten voorbij aan de spe ler van AC Milan. „Dat klopt", zei hij. „Maar wij vonden het voor een speler van zijn kaliber te min om hem op het allerlaat ste moment alsnog te selecteren. Daarom hebben we op dat mo- jes driftig op zoek gaan naar plaatjes van hun helden. Met de zelfde trillende handen waar mee Sjakie - dromend van de gouden wikkel - het papier van zijn chocola trok, scheurt de jeugd van nu haar zakje open, hopend op het plaatje van Thier ry Henry. Met dank aan de broers Panini. Twee Italiaanse krantenverkopers die een kiosk runden in het Noord-Italiaanse Modena en in 1961 op het lumi neuze idee kwamen voetbal plaatjes uit te geven. De rest is historie. Inmiddels werken er wereldwijd zeshon derd mensen voor het bedrijf dat de afgelopen maanden voor- ment voor Theo Janssen geko zen." Van Basten zegt de gevoelens van Seedorf heel goed te kun nen begrijpen. „Daarom snap ik ook dat hij voor de publiciteit heeft gekozen. En ik begrijp ook dat het hem steekt dat hij bij ons nooit een kans heeft gekre gen. Of ik er spijt van heb dat ik hem die kans nooit heb gege ven? Nee." Die laatste opmerking voedde nog maar eens de gedachte dat Van Basten het gewoon niet in de mens Seedorf ziet zitten. On- al druk is geweest met de 410.000 nabestellingen voor WK-plaatjes die het via mail, brieven en kaarten van Neder landse verzamelaars binnen kreeg. Extra krachten werden ingehuurd om alle verzoeken te honoreren. Want dat blijft het motto: iedereen moet zijn plak boek compleet kunnen krijgen. Instant succes Niet alle Panini-voetbalplaatjes zijn een instant succes, sport is emotiegevoelig. „Tijdens het WK 2002 hebben we in Neder land 2,5 miljoen zakjes ver kocht. Nederland deed niet mee en dat merk je direct in de be zin, aldus Van Basten. „Ik weet dat sommige mensen denken dat. ik een hekel aan Clarence heb, maar dat is niet zo. Ik heb hem in de voorgaande jaren drie keer gesproken en ik vind hem een heel correcte jongen." Maar waarom haalt de bonds coach dan niet gewoon een Streep door zijn naam? Dan is hij meteen van dat gezeur af, dat iedere keer weer de kop op steekt als hij zijn selectie be kendmaakt. Toch? „Als wij vin den dat we Clarence nodig heb ben, dan selecteren we hem. Het langstellihg." Ook de Nederland se competitie, in 1995 nog goed voor negen miljoen zakjes, heeft het een tijd minder gedaan. „Daar zijn we dan ook een paar seizoenen geleden mee gestopt, maar de kans is groot dat we de ereclivie komend seizoen toch weer oppikken", zegt Wilms en pakt een legendarisch sticker- boek van het seizoen '81/'82. Veel mannen met prachtige snor ren (Abe van den Ban, Frans Struis) komen voorbij. Maar ook een nog jonge Huub Stevens en een piepjonge Frank Rijk aard. „Het grappige aan dit boek is dat er ook nog korte be oordelingen voor iedere speler is absoluut niet zo dat hij defini tief uit beeld is", aldus Van Bas ten. „En ach, dat het nu vooral over Seedorf gaat... We hebben eerst, de Van Bommel-hausse gehad, toen de Van Nistel- rooij-hausse en nu was de See- dorf-hausse blijkbaar aan de beurt. Iedereen roept nu dat hij zo fantastisch speelt bij Milan, maar we moeten het ook niet overdrijven. Het valt allemaal wel mee. Clarence is een uitste kende speler, maar ook hij heeft zijn goede en slechte dagen." GPD bij staan." Al zal niet iedere spe ler daar blij mee geweest zijn. De korte statements waren hier en daar vrij pittig. Over de huidi ge Ajax-coach Henk ten Cate, in '81/'82 voetballend voor Go Ahead Eagles schrijft Panini: „wisselt hoogstandjes met ge klungel af." En ook Adrie Kos ter, toen spelend voor PSV, zou met de typering 'meest blessure- gevoelige speler van het betaal de voetbal' niet erg blij zijn ge weest. En het is maar goed dat Louis van Gaal niet meer voet balt, want anders zou hij met zijn beoordeling ('traag') vast en zeker boos naar Modena ge scheurd zijn. GPD door Maarten van Helvoirt HEERENVEEN - Shani Davis overwoog deze week nog om de foto van zijn grote held Erben Wennemars van zijn koelkast te verwijderen. De Amerikaan had in Sven Kramer, de drievoudig kampioen van het NK afstan den, een nieuwe prikkel gevon den. Maar na de indrukwek kende overwinning van Wenne mars gisteravond in Heerenveen op de 1500 meter (in 1.45.96) ver zekerde Davis (tweede in 1.46.45) dat hij diens foto laat hangen. Met zijn zege haalde Wenne mars zijn gram op zijn mislukte vorige seizoen waarin hij hele maal niets won, maar meer nog op zijn diskwalificatie op de 500 meter eerder op de avond. Hij had zich laten afleiden door het getreuzel van zijn directe tegen stander Gerard van Velde. Die had na een oponthoud van zes minuten (baanreparatie) zijn ve ters nog niet gestrikt, terwijl Wennemars al klaar stond voor de start, en vervolgens veroor zaakte hij een - volgens Wenne mars opzettelijke - valse start. In de herstart bewoog Wenne mars juist te vroeg en dat bete kent volgens de regels dat het einde oefening is. „Gerard is' wat dat betreft een enorme egoïst; hij houdt geen rekening met zijn tegenstander. Dat be doel ik niet verkeerd, want je moet een egoïst zijn om een groot sportman te zijn. Maai- hij draaft wel-een beetje door. Mis schien is het juist mijn zwakte dat ik me erdoor heb laten lei den, want ik wist dat Gerard al tijd zulke dingen uithaalt." Van Velde ontkende overigens een psychologisch spel met zijn te genstanders te spelen. Wennemars wilde zich niet door negatieve energie laten leiden, want twee uur later stond zijn 1500 meterrace tegen de Cana dees Danny Morrison op het pro gramma. „Meteen na die diskwa lificatie ben ik naar de kleedka mer gegaan, heb ik mijn fiets ge pakt en ben ik me in het hotel door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - Ajax verdedigt morgen in de topper tegen PSV een voorsprong van twee pun ten. Eerder dit seizoen troffen beide clubs elkaar in de strijd om de Johan Cruijl'f Schaal. Ajax won met 2-1. Desondanks is Ronald Koeman vol vertrou wen. De oude voetbalwijsheid dat je kampioen wordt tegen de klein tjes is dit seizoen aan Ronald Koeman niet besteed, de coach van PSV denkt dat de onderlin ge resultaten tussen Ajax, AZ en PSV wel eens beslissend kun nen zijn in de strijd om de lands titel. „Als je ziet hoe gemakke lijk deze drie clubs hun wedstrij den tegen de andere winnen, kunnen de punten in de topwed strijden uiteindelijk bepalend zijn." PSV kan morgen beschikken over een vrijwel volledige selec tie. Cocu, Da Costa en Tardelli werden donderdag tegen Vitesse nog aan de kant géhouden, maar zijn inzetbaar. Voor Klui- vert komt de topper een weekje door Jop van Kempen AMSTERDAM - De topper tus sen Ajax en PSV is niet alleen een duel tussen de koploper en de nummer twee. Het is ook een botsing tussen voetbalvisies. En voor het eerst in jaren heeft de aanvalsdrang van Ajax weer kansen tegen counterploeg PSV. „Wij zijn niet bang, hoor", zei Henk ten Cate gistermiddag goedgeluimd. „Wij zijn name lijk wel de koploper. En we heb ben in de Johan Cruijff Schaal dit seizoen met 2-1 gewonnen van PSV." De bravoure waar mee Ten Cate die woordem spreekt, wil hij ook overbrengen op zijn team. Die houding past bij de Amsterdamse clubcul tuur, maar door slecht beleid was daar de laatste tien jaar wei nig van terug te zien. Niet voor niets won PSV acht van de afge lopen tien competitieduels in de Arena. Winnen in Amsterdam deed de club uit Eindhoven vaak op een wijze die bij PSV past: met ge gaan opladen voor de 1500 me ter." En daar liet hij zien nogal- lijd te kunnen winnen. „De laai. ste keer was twee seizoenen gele den, de World Cup 1000 meter in Erfurt, net nadat ik in Salt Lake City wereldkampioen sprint was geworden. Ik heb al meerdere keren gezegd dat il; dit seizoen snel iets wilde win- nen, het maakte me niet uit wal, Want ik wist gewoon dat goed ben. Alleen kwam de trai- ningsarbeid er in de wedstrijd niet uit." Dat de overwinning juist kwam na een diskwalifica- tie op zijn favoriete 500 mete: i maakte het voor hem allee maar mooier. „Ik heb Mariani; Timmer even nagedaan. Dit werd bij de Olympische Spek op de 500 meter ook gediskwali ficeerd na twee valse start?, maar pakte daarna wel moj goud op de 1000 meter." GPD Nerveuze Romme leidt Friesinger naar overwinning HEERENVEEN - Nee, echt laxed stond hij niet op lm middenterrein. Gianni Romme. die gisteren voor het eerst*tij dens een WB-wedstrijd als 1 coach van Anni Friesinger fun geerde, keek met een vreemd ge voel in zijn lijf naar zijn 'pupil, Het nieuwbakken duo was wil succesvol. Exact een week nadat Giant Romme zijn actieve schaatseai- rière beëindigde, boekte de Bra bander in Thialf zijn eerste in ternationale succes als coaé Dankzijeen uitstekend optre den van Friesinger mocht Rom me voor het eerst als trainer k gelukwensen in ontvangst ne men. „Het is altijd leuk om hl- seizoen te beginnen met een ze ge", zei Romme. „Dat had ii zelf ook altijd." Friesingerreali- seerde een tijd van 1.15,89 en bleef daarmee Christine Nesbili uit Canada (1.16,08) en Irea Wiist (1.16,63) voor. ANP te vroeg, hij maakt waarschijn lijk volgend weekeinde tegen Ex celsior zijn rentree. Koeman ziet weinig verschil kwaliteit tussen Ajax en PSV „Beide teams geven verdedi gend weinig weg en scoren ge makkelijk. PSV heeft de lijn vu vorig seizoen voortgezet en- misschien zelfs iets beter. Ooi bij Ajax is iets groeiende. Ali ingrediënten voor een leuke wed strijd zijn aanwezig." GPD Ronald Koeman wiekst countervoetbal. „PSVtv digt je uit de fout te maken'U dus Ten Cate. De ploeg laat c tegenstander indutten en slat vervolgens toe. Als voetbal dac men was, zou PSV één stee opofferen om daarna een dubbf le slag te maken en een dam- halen. GPD NETTETAL - Wat is er waar van het hard nekkige gerucht dat Panini de echte top- spelers zeldzaam houdt door er minder van te drukken? Ieder kind dat de plaatjes spaart heeft al tijd de indruk dat Panini veel meer Krom kampjes dan Ronaldinho's in de zakjes stopt. „Dat is echt niet zo", zegt Gineke Wilms, marketing manager van Panini Ne derland. „Van ieder plaatje worden er in eerste in stantie evenveel gemaakt. Volgens een per stickerboek veranderende wiskundige for mule worden de plaatjes vervolgens ver deeld over de zakjes. De samenstelling wordt voortdurend op diversiteit gecontro leerd." GPD /*~\uizvraag. Wat hebben grote voet- V/ballers als Ferenc Puskas, Lev Jas- jin, N wanko Kanu en Samuel Eto'o met elkaar gemeen? Antwoord: ze kwa men ooit voor hun land uit op de Olym pische Spelen en wonnen goud. Als het aan Ruud van Nistelrooij, Mark van Bommel en nu ook Clarence See dorf ligt, zullen ook zij eeuwige roem vergaren. Het drietal wil augustus 2008 met het olympisch team op jacht naar goud in Peking. Al was het alleen maar om hun gram te halen op die vermale dijde bondscoach Marco van Basten. Sinds hij de drie topvoetballers niet meer ziet staan, kunnen ze hun droom - schitteren op een groot toernooi - niet meer najagen. De horizon is daarom verlegd naar de Spelen, voorwaar ook geen klein toernooi. Foppe de Haan wrijft zich bij de ge dachte alleen al in de handen. De Frie se bondscoach, die in zijn lange loop baan nog niet al te veel grote successen heeft behaald, ziet het eremetaal al flonkeren. Aan Foppe zal het dus niet liggen. Hij zal de afvallers met liefde in de armen sluiten. Of het uiteindelijk ook zo ver komt, is nog maar de vraag. De weg naar Pe king is lang en vol gevaar. Zo heeft Ne derland op voetbalgebied geen rijke olympische traditie. De laatste keer dat Oranje vertegenwoordigd was, was in 1952 in Helsinki. De jaren erna rolde het olympisch team nimmer door de kwalificaties heen. Het Nederlands team moet komende zo mer een olympisch ticket zien te be machtigen. Jong Oranje speelt dan het Europees kampioenschap in eigen land. Alleen als de equipe van Foppe de Haan erin slaagt bij de beste vier (er zijn acht deelnemers) te eindigen, is de kwalificatie een feit. Vanaf dat moment mag de selectie aan gevuld worden met dispensatiespelers. Het olympisch voetbalteam behoort voor het merendeel uit spelers onder 23 jaar te bestaan, maar het Internatio naal Olympisch Comité (IOC) en de we reldvoetbalbond Fifa hebben ooit afge sproken dat er voor de Spelen een uit zondering gemaakt dient worden. Ook topvoetballers moeten de kans krijgen om een lauwerkrans te bemachtigen. Bang als de Fifa is voor devaluatie van de eigen toernooien, is vastgesteld dat maximaal drie dispensatiespelers toe stemming krijgen uit te komen op de Spelen. Goed nieuws voor Seedorf, Van Nistel rooij en Van Bommel. De vraag is al leen of het trio beseft wanneer het voet baltoernooi wordt gespeeld. De Zomer spelen vinden plaats in augustus en op dat moment zitten de Spaanse, Duitse en Italiaanse clubs middenin hun voor bereiding op het nieuwe seizoen. Als het de voetballers menens is, zullen zij dit echter voor lief nemen en in China deel uitmaken van de olympische fami lie. Dan ook zal niemand in Nederland er bezwaar tegen hebben dat Clarence bij de opening de Nederlandse vlag het stadion binnendraagt. Wat een mooie gedachte. Het aftellen is begonnen; nog maar 636 nachtjes slapen. Jan Dagevos Panini presenteerde gisteren plaatjes van de Champions League. Daarnaast is de kans groot dat het Italiaanse bedrijf zoals in het verleden (onderste foto's) ook de eredivisie weer gaat doen. foto GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 20