PZC Toch toeristenbelasting Vlissingen j I OPEN DAG Kippenfarm lijkt van de baan Wratten horen erbij Brandje door sloopwerk aan koffieshop Gemeenteraad komt terug op eerder besluit tot afschaffing Aandacht voor mantelzorg uit uw A blouse? d5_L_. Website populair door Sinterklaas Actie voor betaalbaar water Duwen taxichauffeur bestraft Wij geven u de helft cadeau! Sirenes Louis Hemelaar 11 november 2006 editie Walcheren Hoor Maurits Sep VLISSINGEN - Ook mensen die als toerist in Vlissingen komen alhier een tweede huis hebben, moeten meebetalen aan voorzie ningen in de stad. Daarom gaat je afschaffing van de toeristen belasting niet door en wordt de lorensenbelasting niet verlaagd. De gemeenteraad heeft dat be sloten. De raad komt daarmee lerug op een eerder genomen be sluit uit juni. Toen is bij de voor jaarsnota afgesproken de toeris- jnbelasting af te schaffen en de lorensenbelasting te verlagen, forensenbelasting geldt voor jensen die in een andere ge meente wonen maar in Vlissin- een huis of appartement ebben waarvan ze meer dan ne gentig dagen per jaar gebruik maken. e belastingmaatregelen sa- leveren Vlissingen 130.000 euro op: 80.000 van de toeristen a 50.0 0 0 van de forensen. De (pbrengst wordt gebruikt voor staan werk helpen van werklo- en voor het instandhouden •,an het levensbeschouwelijk on derwijs in 2007. De gemeente bad daar eigenlijk geen geld voor over. Dat leidde tot felle kritiek vanuit het onder- rijs. De maatregelen zijn een initia tiefvan de PvdA, dat daarvoor wijziging op de begroting [pr 2007 heeft ingediend. De raad heeft zich achter het amen dement geschaard, fethouder C. Seijbel van finan ce is het niet eens met de belas tingmaatregelen. Zij verwijst de voorjaarsnota, waarin èraad had aangegeven dat de itenbelasting moest wor- GOES - Dertienhonderd Zeeuw- ra krijgen van Het Klaverblad m waaier van zes ansichtkaar- ta toegestuurd. L elk van de dertien Zeeuwse meenten krijgen honderd wil keurig gekozen mensen de aarten. laannee kunnen ze een vraag Kienen bij een organisatie Kor mantelzorg. Iegelijk stuurt het platform zorgconsumenten alle eeuwse raadsleden, burgemees- ®en wethouders een toetsings waarmee zij hun eigen inzet phet gebied van mantelzorg annen nagaan. Het Klaverblad deze actie om de Week an de Chronisch Zieken, ko- snde week, aandacht te geven, tok wijst ze hiermee op de Wet i* Maatschappelijke Ondersteu- komend jaar zijn intre- idoet. den afgeschaft en de forensenbe lasting verlaagd. Het college heeft dat vervolgens gedaan bij het maken van de begroting voor volgend jaar. „Waarom hebben we dat dan toen beslo ten?", vraagt Seijbel zich af. PvdA-fractievoorzitter H. de Haas heeft er geen moeite mee de ommezwaai uit te moeten leg gen. „De omstandigheden zijn veranderd. Dan kun je een geno men besluit terugdraaien." Hij wijst onder meer op de dreigen de sluiting van aluminiumsmel ter Pechiney in Vlissingen-Oost. Als daardoor mensen op straat komen te staan, moet er geld zijn om hen weer aan het werk te helpen, vindt de PvdA. Daar om wordt een deel van de extra belastingopbrengst gebruikt om de reserve voor economische ac tivering te vullen. Het amendement van de PvdA is de enige wijziging van de be groting voor 2007. Enkele amen dementen van de WD die ook zouden leiden tot aanpassing van de begroting, zijn door de raad afgewezen. De voorstellen van de WD had den onder meer betrekking op het tarief voor de onroerend- zaakbelasting (ozb). De WD wilde vooral bedrijven tegemoetkomen, zoals Pechiney. Dat lijdt al onder de hoge ener gieprijzen. Door het ozb-tarief met maximaal één procent te verhogen, zou volgens de WD een gebaar gemaakt kunnen worden. Een meerderheid van de raad heeft dat echter afgewe zen. VLISSINGEN - De brandweer heeft gistermiddag ge holpen met het blussen van een brandje in een pand aan het Bellamypark in Vlissingen. Het vuur ontstond tij dens sloopwerk aan de luifel. De slopers waren aan het snijden en slijpen. Het gebouw gaat helemaal tegen de vlakte. Als de sloop klaar is, wordt het pand opnieuw opge bouwd. Koffieshophouder en gemeenteraadslid Gerard (Advertentie) Wie strijkt vanaf 1 januari de vouw Mom voor het antwoord naar één van de voorlichtingsbijeenkomsten van Stichting Werkt voor Ouderen. Zie onze advertentie elders in deze krant. www.werktvoorouderen.nl door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Hoe meer wratten op zijn neus, hoe beter de duif. Als het een carrier is tenminste. Want die wratten horen bij het ras, zegt Wim Wattel van de Delta Show, de jaar lijkse kleindierententoonstelling in de Kruitmolen in Middelburg. „Sommige mensen denken dat die dieren ziek zijn, maar dat is dus niet zo." Op de kleindierenshow zijn dit weekein de 1038 dieren te zien: watervogels, kip pen, konijnen en cavia's, in alle varian ten. Van de australarp, een enorme zwarte kip tot de sebright-kriel, een klein kipje met een schilderachtige teke ning. Er zijn heel dikke, maar ook heel dunne duiven. Reusachtige Vlaamse reuzen, met lappen van oren, maar ook Hollan- dertjes, kleine konijntjes in zwart-wit. Voor de kinderen richt kinderboerderij De Klepperhoeve een knuffelhoek in, zodat de tentoonstellingsdieren rustig in hun hok kunnen blijven zitten. Een cackling-gans duwt ritmisch met zijn borst tegen het gaas. Hij heeft ge noeg van zijn kooi. „Het zou mooier zijn als we een vijver hadden voor de ganzen", vindt Wattel. „Maar dat mocht niet van de gemeente." Het overgrote deel van de dieren lijkt het wel gezellig te vinden, zo'n bijeen komst in een sporthal. De Vlaamse reu zen drukken hun neuzen tegen het gaas. De Franse hangoren interesseert het al lemaal niets. Die doen nog even een dut je voordat de bezoekers komen. De Delta Show is vandaag van 10.00-21.00 uur en zondag van 10.00 tot 17.00 uur te be zoeken in de Kruitmolen in Middelburg. De carrierduif (met wratten op zijn neus) is te zien op de kleindierenshow. foto Lex de Meester MIDDELBURG - De website van de gemeente Middel burg trekt de afgelopen dagen opvallend veel bezoekers. Volgens woordvoerder P. Woudstra komt dat door de spe ciale Sintsite die sinds woensdag geopend is. Op die web site is informatie te vinden over de aankomst van de Goed heiligman. Plet gemiddeld aantal bezoekers over de maand november bedraagt nu ruim achthonderd per dag. Vorig jaar november bezochten gemiddeld 358 mensen da gelijks de website van de gemeente. MIDDELBURG - De fractie van de ChristenUnie in de Middelburgse gemeenteraad wil dat het drinkwater in Zeeland tegen kostprijs wordt aangeboden. Onlangs ont stond discussie over de handelwijze van waterbedrijf Evi- des. De tarieven voor huishoudens zijn de afgelopen jaren verhoogd, terwijl het bedrijf wel dividend uitkeerde aan de aandeelhouders, gemeenten en provincie. E vides maak te vervolgens bekend dat de tarieven de komende vijf jaar niet stijgen. De ChristenUnie wil dat er helemaal geen winst wordt gemaakt op drinkwater. MIDDELBURG - Een 32-jarige inwoner van Arnemuiden is gisteren in Middelburg veroordeeld tot vijftig uur werk straf wegens mishandeling van een vrouwelijke taxichauf feur. De man vertelde dat hij die dag, in april, zo veel had gedronken dat hij zich niet meer kon herinneren de vrouw tegen de grond te hebben geduwd. Het slachtoffer verdraaide bij de val haar kniebanden. Het incident vond plaats in Heinkenszand, na een rit waarin de Arnemuide- naar de taxichauffeur had uitgescholden. Toen hij de rit niet wilde betalen, pakte de vrouw de klant vast. De man rukte zich los en gaf haar een duw. Officier van Justitie J. Zondervan vond het voorval vervelend: „Wij moedigen mensen met alcohol op juist aan om een taxi te nemen. Taxichauffeurs moeten op bescherming kunnen reke nen." Raadsman D. Olie zei dat zijn cliënt zich schaamde. „Hij had een drankprobleem; hij drinkt nu niet meer." Advertentie Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 het alfabet van Zeeland (Advertentie) 'Mobiliteit' 25 november Aarden (POV) wil er een nieuwe koffieshop in begin nen. Hij verwacht dat het nog minstens een jaar duurt voordat de nieuwe koffieshop open kan. foto Lex de Meester Rijden in een Ferrari Gratis rondvaart Fast Ferry Racen in een 'Big Wheel' of 'Minicar' Outsmarted... en nog veel meer! Kom naar het Veerplein in Breskens of naar de Sluis Vlissingen tussen 12.00 en 16.00 uur. Kijk voor het volledige programma op www.zeeland.nl/verkiezingen VERKIEZINGEN PROVINCIALE STATEN ZEELAND 7 MAART Provincie Zeeland (Advertentie) Bouw huizen Oostweg mag pas als bedrijf aan Golsteinseweg niet doorgaat zeeuwsealmanak door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het is nog niet definitief, maar het lijkt er op dat er geen kippenboerderij bij de Golsteinseweg komt. Het Middelburgse college van B en W wil meewerken aan de bouw van drie woningen aan de Ooststraat, een zijstraat van de Noordweg. Daar was vroeger kippenbedrijf Sturm gevestigd. De eigenaren wilden een nieuw bedrijf beginnen aan de Gol steinseweg. Het bedrijf, met maximaal 45.000 leghennen, zou naast de nieuwe N57 komen te liggen. De gemeente besloot twee jaar geleden om mee te wer ken aan de vestiging van het be drijf. De kippenboerderij lijkt er nu definitief niet te komen. De ge meente wil pas meewerken aan de bouw van de drie woningen als zwart op wit staat dat de ves tiging van het kippenbedrijf niet doorgaat. Wethouder H. Kool-Blokland spreekt tegen dat er sprake is van een ruil „De eigenaar heeft(er zelf van af ge zien. Bovendien was al eerder af gesproken dat er op de plaats van de oude stallen woningen ge bouwd konden worden." De eigenaar wil zelf niets toe lichten. Volgens hem staat er nog niets vast. „Er is nog niks getekend." Ook de wethouder wijst er op dat de overeenkomst nog niet voorzien is van een handtekening. „Daarom hebben wij ook nog niets laten weten aan de buurt. Dat doen we pas als de handtekeningen gezet zijn." Stankoverlast Toen. bekend werd dat er een kippenbedrijf aan de Golsteinse weg zou komen, reageerde de buurt meteen. Omwonenden kwamen in actie. Ze vreesden voor stof- en stankoverlast. De gemeente redeneerde dat het be drijf er mocht komen omdat het landschap toch al was aangetast door de nieuwe N57, die de Gol steinseweg kruist In een brief van de ZLTO, die namens het bedrijf optreedt, staat dat de eigenaren de "lopen de procedures voor de vestiging van een nieuw bedrijf aan de Golsteinseweg intrekken als het bouwplan voor de woningen de finitief is goedgekeurd. Het is niet mogelijk dat zich als nog een ander kippenbedrijf aandient voor die locatie, zegt Kool-Blokland. „De bestem mingsplanprocedure was speci fiek gebonden aan dit bedrijf. Als Sturm tekent, dan is het daarmee klaar. Ze is nooit aan een rijbewijs begonnen, omdat ze van zich zelf ivist dat ze daarvoor te droezig is. De vrouw van middelbare leeftijd uit Hei kant zag zichzelf daardoor echter voor een enorm pro bleem gesteld. De afstand tussen haar woning en het zorgcentrum waar ze werkt, in Hulst, is wel heel ver fiet sen. Haar meelevende man wist de oplossing: hij schonk haar een snel scootertje. Gehelmd en goed ingepakt stortte ze zich probleemloos in het druk ke woon-werkverkeer. Op de terugweg had ze de smaak goed te pakken. Ze draaide de gashendel helemaal open en stoof huiswaarts. Bij het binnenrijden van Hei kant hoorde ze plots sirenes. Oei, politie, ging het door haar heen. Ze stopte braaf, zette haar helm af en stelde verbaasd vast dat er in geen velden of wegen een poli tieauto te bekennen was. Dat klopte. Het ivas de maan delijkse test van de sirenes van het landelijk alarmsys teem. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc. Redactie Almanak, Postbus 31, 4460 AA nl of Goes Scbouwersweg 7 Heinkenszand 0113 567614 www.binnenuit.nl Zaterdag 11 november: BOSE demodag Uw huiskamer vullen met bioscoopgeluid, maar niet met luidsprekers en kabels? Kom zaterdag 11 november naar de BOSE DEMODAG! BANG OLUFSEN Loewe Bose

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11