PZC Waebeke is terug op oude nest Abe is voor even een Belg Derby leeft alleen in Cadzand Toubiana houdt de eer aan zichzelf Middenvelder voelt zich bij Terneuzen beter dan bij AZVV Snelle sprint van Veldhuis Organisatie skeelerstrijd wil meer deelnemers Delta/Ockenburgh ronde verder Poolers stroef uit startblokken Vrije inschrijving zwemcompetitie Davidse langer bij De Meeuwen Westmaas met Oranje op titelkoers De Bruijn tegen Leppens in wereldbeker biljarten Millar hoeft geen celstraf te vrezen uitslagen HnnrEddy van der Hooft TERNEUZEN - Ze leiden dit jaar een anoniem bestaan in de lierde klasse van het zaterdag- al, maar treden morgen voor even uit de schaduw. Bij de (Cadzand) leeft de Zeeuws-Vlaamse derby meer jan bij de ander (Spui), maar de «jl om te winnen is bij beide ploegen even groot. ar Cadzand vooral drie pun- wil binnenhalen om een TERNEUZEN - Na een jaar AZVV keerde de 21-jarige Jarno ffaebeke terug bij Terneuzen. Hij veroverde meteen een basis plaats en is dit seizoen één van Je opvallendste verschijningen in de hoofdmacht van de eerste klasser. Jarno Waebeke is rechtsbenig, naar fungeert tot nu toe vooral als linkermiddenvelder. „Dat is niet mijn favoriete positie, maar het belangrijkste is dat ik zegt hij. Waebeke speelde sinds zijn voor Terneuzen, maar koos vorig jaar voor AZW. De aanvaller maakte daarvóór twee deel van de eerste selectie van Terneuzen, maar had niet het idee op korte termijn een ba- laats te kunnen claimen, zat het laatste jaar bij Ter neuzen niet lekker meer in mijn vel", vertelt hij. „Ik moest veel met het tweede mee en dacht: ik doe een stap terug om later ster ker terug te komen. Bovendien ook Niels Gommers naar AZVV en dat maakte het er voor mij alleen maar makkelijker op," Sfeer Bij AZW had hij geen slecht jaar, vindt Waebeke. Maar om- na afloop van het seizoen ten groot aantal spelers vertrok ui hij de sfeer niet geweldig vond, besloot hij al na één jaar terug te keren naar Terneuzen. ,Er is al veel gezegd over die vrijdag 10 november 2006 z21 slechte periode af te sluiten, is Spui er veel aan gelegen om de aansluiting met de subtop tot stand te brengen. Beide ploegen moeten toegeven dat de competi tie op dit moment niet verloopt zoals gehoopt en verwacht werd. Cadzand leed na een voortvarend begin vier nederla gen op rij en Spui blinkt vooral uit in wisselvalligheid. „De ene week gaat het goed, de andere dramatisch", vat Spui-aanval- ler Martin Kalisvaart (29) het seizoen tot nu toe samen. „Bij ons is het, met alle blessures die we hebben, momenteel crisis", zegt Cadzand-middenvelder Peter Nieskens (33). Hij hoopt vooral daarom dat het treffen met Spui het begin van een bete re periode is. „Een echte derby wil ik de wed strijd tegen Spui niet noemen", licht hij toe. „Maar het leeft wel bij ons. Ik weet dat de datum 11-11 bij velen in het kopje zit." Martin Kalisvaart betwijfelt of dat bij zijn ploeg ook zo is. „Voor ons is Cadzand-uit niet meer dan een normale wed strijd. Je praat tenslotte wel over een ploeg die drie kwartier rijden van ons vandaan speelt. Goes is even ver." Na vier nederlagen op rij hoopt Cadzand de wedstrijd van mor gen aan te kunnen grijpen om de draad van de eerste weken weer op te pakken. „Maar een voudig zal dat niet zijn", veron derstelt Nieskens. „Van de ze ven geblesseerden die we vorige week hadden, keren er morgen hooguit twee terug. Bovendien zal Spui tegen ons willen vlam men, gezien hun prestaties tot nu toe. Het zal dus wel eens een pittige wedstrijd kunnen wor den." Nieskens dicht Spui de favorie- tenrol toe en verschilt daarin niet van mening met Martin Ka lisvaart. „We scoren wel minder makkelijk dan andere jaren", weet Kalisvaart. „Maar dan nog mag je op basis van de stand ver wachten dat wij de sterkste zijn." door Eddy van der Hooft sfeer", geeft Waebeke aan. „Naar mijn mening lag de oor zaak niet alleen bij de jongens die AZW verlaten hebben. Als je altijd op dezelfde manier traint en altijd dezelfde wed- strijdbespreking moet aanho ren, is dat niet bevorderlijk voor de manier waarop je met elkaar omgaat." Na een aantal gesprekken met Terneuzen-trainer Ardian Lekaj nam hij snel een besluit en ver ruilde Waebeke de Axelse zater dagclub voor Terneuzen. „Twee jaar terug had ik niet het gevoel dat de trainer veel vertrouwen in mij had", verklaart hij zijn keuze. „Maar dit keer was hij heel positief. Kennelijk had hij me bij AZW regelmatig ge volgd." Zijn gevoel liet hem niet in de steek. Waebeke meldde zich in de voorbereiding met het idee dat iedere kans er één was, maar bleek al snel op een basisplaats te mogen rekenen. Niet als aanvaller, maar als linkermiddenvelder. „Tot nu toe heb ik elke wedstrijd in de basis gestaan en gaat het lekker. Dat is voor mij het belangrijk ste." Hij wil er alles aan doen zijn plekje te behouden. „Ik weet dat ik elke wedstrijd scherp moet zijn. We hebben een rede lijk brede selectie en er zijn meer jongens die op mijn plaats kunnen spelen." Terneuzen kende een vliegende start van het seizoen. De laatste weken hapert de machine zo nu en dan. Dat is voor de jonge mid- coorKoen de Vries GOES - Jean-Marie Toubiana is nel onmiddellijke ingang ge stopt met handballen. De 39-ja- speler van het Middelburg se EMM nam dat besluit nadat lij zondag de scheidsrechter tij- V1AREGGIO - Marleen Veldhuis heeft op de eerste finaledag van de Gran Pre- raio 2006 in Italië de 50 me ter vrije slag gewonnen. De tegenwoordig in Eind hoven trainende Twentse zwemster tikte in het 25-meterbad van Viareggio aan na 24,40 seconden, vijf honderdste eerder dan haar Zweedse rivale Thérè- se Alshammar. Veldhuis was ook de beste op de 100 vrij. Niemand kwam ook maar in de buurt van haar 53,87. Inge Dekker zegevierde op de 100 vlinder in 58,02. De Italiaanse Elena Gemo gaf meer dan anderhalve se conde toe. Op de halve af stand moest de Nederland se favoriete haar meerdere erkennen in supersprint ster Alshammar: 26,68 te gen een uitstekende 26,08. ANP 'e door Niels Bouterse i noe1 MIDDELBURG - Er moeten me°r Zeeuwen gaan skeeleren. Hat vinden de nieuwe organisa toren van skeelerevenementen f Zeeland. skeeleraars Olivier Goud, rrancine Wisse en Andries Min- fe'houd nemen de organisatie van wedstrijden vanaf komend Seizoen over van Rinus Wisse, ■jarige Minderhoud pre- 'de op een bijeenkomst Van skeeleraars een nieuwe aan- |Pak voor de organisatie van wed- denvelder geen reden niet lan ger naar boven te kijken. „We spelen best goed", licht hij toe. „Vorige week verloren we wel met 1-2 van Unitas'30, maar pvwem domineerden we grote delen van de wedstrijd. Eigenlijk hadden we het voor de rust al moeten afmaken. Omdat we dat nalie ten, liepen we in de tweede helft tegen twee tegengoals aan." De schade bleef beperkt omdat ook koploper Best Vooruit (de te genstander van komend week einde) verloor. „De competitie kan nog alle kanten op", weet Waebeke. „Best Vooruit-uit is een mooie gelegenheid om de ne derlaag tegen Unitas'30 goed te maken." dens het duel van zijn ploeg te gen White Demons 2 een kop stoot had gegeven. Toubiana wachtte de sancties van EMM en de nationale bond (NHV) niet af. Het bestuur van zijn club kwam woensdagavond bijeen om zich te beraden over de situatie. Voordat het bestuur tot een besluit kon komen, gaf Toubiana aan dat hij stopt. „Hij wilde het ons niet moeilijk ma ken", vertelt EMM-secretaris Puk Carol. „En daar hebben we respect voor.'" Carol spreekt van een emotione le bijeenkomst, waarbij de hele selectie van EMM aanwezig was. Het bestuur kende Toubia na vele jaren als een rustige, so ciale en sportieve handballer. „Het is enorm spijtig dat dit moest gebeuren", vindt Carol. Jean-Marie wordt nu als een soort misdadiger gezien en dat verdient hij niet." Jurgen Vermaat, een andere spe ler van EMM, werd door het be stuur op non actief gezet tot de uitspraak van de tuchtcommis- sie van het NHV. Vermaat zou de arbiter hebben geschopt. Met het vertrek van twee spe lers uit de eerste selectie komt EMM waarschijnlijk in proble men. Aan het begin van het sei zoen werd een derde team voor de competitie ingeschreven, maar het voortbestaan van dat team komt nu in gevaar. Hans Dierickx, trainer van de eerste selectie, verwacht dat er spelers moeten worden doorgeschoven, waardoor het derde erg slecht in zijn spelers dreigt te komen. door Barry van der Hooft GOES - Wesley de Smet keerde gisternacht vermoeid, maar met een voldaan gevoel terug uit Heerenveen. Voor de nieuwe re clamespot van verzekerings maatschappij Univé kroop de Belgische verdediger van Hoek in de huid van Abe Lenstra. Na dat De Smet dat eerder al bij de opnamen voor de film In Oranje had gedaan, was de Friese voet balheld ook woensdag weer voor even een Belg. Veel grappen werden daar niet over gemaakt in Heerenveen. „De mensen daar vonden het wél vreemd dat ik helemaal uit België was gekomen om mee te doen", zei De Smet gisteren. Hij meldde zich woensdagmiddag tegen drie uur aan de ingang van het stadion en stapte daar bijna acht uur later weer naar buiten. „Samen met de spelers van het belofteteam van Heeren veen moest ik op het veld aller lei oefeningen doen. En die wer strijden voor komend seizoen. „Iedereen was enthousiast", ver telt Minderhoud. De drie hebben als belangrijkste doel meer mensen op de skeelers te krijgen. Volgens Minderhoud is de stap om aan wedstrijden deel te nemen nu vaak nog te groot. „We gaan de wedstrijden daarom laagdrempeliger ma ken. We proberen de kosten zo laag mogelijk te houden en vra gen zoveel mogelijk mensen ons te helpen." De nieuwe organisa tie heeft zich ten doel gesteld rond februari een wedstrijdka lender klaar te hebben. ARNHEM - Het driebandenteam van Delta/Ockenburgh heeft gemakkelijk de tweede ronde van het nationaal be kertoernooi gehaald. Derdedivisieploeg BZN uit Arnhem kon de Goesenaren geen strobreed in de weg leggen: 0-8. Alleen Richard de Bruin moest één set afstaan. Opvallend was het optreden van Berry Dallinga, die met een gemid delde van 1.050 opnieuw goed voor de dag kwam. Martin Spoormans zette 1.500 in de boeken. Naar verwachting wacht in de volgende rond tweedivisio nist Vrachtkar 2. Als ook die horde wordt genomen, volgt waarschijnlijk de interessante ontmoeting tussen Delta/ Frans Bevers en Delta/Ockenburgh. BZN - Delta/Ockenburgh 0-8, sets 1-11: Stefan Spilleman - Mar tin Spoormans 0-3, 8-15, 9-15, 2-15, 0.680-1.500; Gert Jan Esveld - Ronny Daniëls 0-3, 12-15, 9-15, 6-15, 0.760-1.150; Hein van Diek - Richard de Bruin 1-2, 13-15, 10-15, 15-14, 0.630-0.780; Gerard Beekhuizen - Berry Dallinga 0-3, 11-15, 5-15, 7-15, 0.560-1.050. GOES - De poolbiljarters van Cue Action 1 hebben hun eer ste punt van het seizoen binnen. Tegen Saints uit Tilburg werd het 4-4. Goed was de wedstrijd allerminst. Vooral Abel van de Sande verkeert in een vormcrisis. Atong Wu wist twee partijen te winnen (straight en 8-ball). Johan van Oorschot won zijn straight partij maar verloor in het 9-ball. Van de Sande en Jeroen Koopman verloren. Het tweede team van de Vlissingers speelde in Oosterhout te gen De halve zolen. Ook daar werd het 4-4. Roadhouse Roadies heeft dit seizoen nog geen punten be haald. De ploeg verloor voor de tweede keer op rij. Dit keer werd het in Breda 7-2 tegen Cool Runnings. De debuterende Stefan van Rossum en Krijn Wielemaker ervaren dat het spe len in de regionale eerste klasse niet meevalt. Dennis van Bel- zen won het 8-ball gemakkelijk en Arno van der Wal pakte een punt in het 9-ball. In het 8-ball verloor hij van Janice van Gastel. VLISSINGEN - De eerste en tweede klasse van de Zeeuwse zwemcompetitie kent vanaf komend jaar een vrije inschrij ving. Daardoor bepalen zwemmers en niet de clubs aan welke afstanden deelnemers meedoen. De hoofdklasse kende al lan ger een dergelijk systeem. ZOUTELANDE - Wim Davidse is ook volgend seizoen trainer bij voetbalclub De Meeuwen. De oefenmeester is momenteel aan zijn tweede opeenvolgende jaar bezig bij de zaterdag-tweedeklasser uit Zoutelande. Tussen 2000 en 2002 stond hij ook al twee seizoen aan het roer bij De Meeuwen. GOES - Korfballer Niels Westmaas is gisteren met Jong Oranje doorgedrongen tot de halve finale van het Euro pees kampioenschap in Portugal. Het Nederlands team won met 28-5 van Engeland en treft vanmiddag om 16.00 uur Rusland voor een plaats in de finale, die morgen wordt gespeeld. In de eerste poulefase stond Nederland ook al tegenover de Russen en won toen met 27-11. De an dere halve finale gaat tussen België en Engeland. Jarno Waebeke moet elke week vechten voor zijn plek. „Ik weet dat ik elke wedstrijd scherp moet zijn. We hebben een redelijk brede selec tie en er zijn meer jongens die op mijn plaats kunnen spelen." foto Camile Schelstraete foto Mustafa Gumussu den steeds herhaald, tot het shot er goed op stond." De bal doorkoppen na een voor zet, een tackle van een verdedi ger ontwijken, afwerken op doel, juichen voor een lege tribu ne; De Smet deed het allemaal zonder morren. „Op een gege ven moment moesten we op een rij gaan staan, zoals je dat voor een wedstrijd in het betaald voetbal vaak ziet. Alleen had ik een panty over mijn hoofd, om dat het hoofd van Abe Lenstra er straks in wordt gemonteerd. Volgens mij komen er nog meer oude beelden van hem in de com mercial." Vermoeiend Nadat rond tien uur het laatste shot erop stond, kon De Smet zijn pruik afdoen en het tenue met de pompeblêden uittrek ken. Rond kwart voor twee 's nachts was hij weer thuis. „Het was een leuke, maar ook vermoeiende dag. Als het goed is, komt de reclamespot op 6 de cember voor het eerst op televi sie. Ik ben benieuwd hoe het er dan uitziet." NANTERRE - De aanklager in de rechtszaak tegen de betrokke nen in de dopingaffaire rond de Franse wielerploeg Cofidis zal geen gevangenisstraf eisen te gen de Britse renner David Mil lar. Voor de rechtbank van Nanterre bevestige Millar dinsdag nog maals dat hij epo en testosteron had gebruikt om zijn prestaties te verbeteren. Aanklager Hos- saert liet gisteren zijn eis van een celstraf van drie maanden tot een jaar vallen, mede omdat hij niet kon aantonen of Millar zijn verboden preparaten in Frankrijk dan wel in Spanje in bezit had gehad. ANP/AFP door Frits Bakker ISTANBOEL - Biljarter Jean Paul de Bruijn begint vandaag in Istanboel aan het laatste toer nooi voor de wereldbeker met een partij tegen de Belg Eddy Leppens. Bij winst is de Turk Sayginer wellicht zijn tegenstan der en daarna is Dick Jaspers een mogelijke opponent. John Tijssens maakt geen deel uit van de 32 spelers in het hoofdtoer nooi. Voor De Bruijn is Leppens geen onbekende. De Belg moest zich via de voorronden plaatsen, maar toonde daarin een redelij ke vorm. Voi'ige week speelde hij in de Nederlandse competi tie zelfs een wereldpartij. Lep pens speelde een partij van vijf tig punten in 12 beurten uit. Het toernooi in Istanboel is voor De Bruijn belangrijk om zijn positie op de wereldranglijst te handhaven. Dick Jaspers voert de stand aan, maar in het circuit voor de wereldbeker' is de Spanjaard Daniel Sanchez de to renhoge favoriet voor de eindze ge. Dick Jaspers treft vandaag in zijn eerste partij de Turk Muhar- rem Peker. De Belgen Fort- homme en De Backer, die in de competitie voor Delta/Frans Be vers uitkomen, zijn ook gekop peld aan Turkse spelers: Soner Tas en Celim Ozden. Soner Tas was de speler die John Tijssens de toegang tot het hoofd toernooi versperde. De Bruijn zegt klaar te zijn voor het toernooi. „Ik maak me nergens druk om en wil alleen goed spe len." Den Bosch. Dutch Open. Mannen, derde ronde: Palyama (Ned/2) - Honey (Eng) 21-9 21-16, Ulsing (Den) - Mas sing (Ned) 21-7 21-14, Milroy (Can) - Pang (Ned/1) 21-17 18-21 22-20. Dub belspel, eerste ronde: Koen Ridder/Bosch (Ned) - George/Tonks (Eng) 21-19 21-16. Tweede ronde: Addock/Middleton (Eng) - Ridder/Bosch 21-1521-10. Vrouwen, dubbelspel, eerste ronde: Van Cutsen/Van Dooremalen (Ned) - Dobson/Luis (Aus) 21-13 21-13, De Wit/Krab (Ned) - Olver/Nozdran (Eng) 21-16 15-21 21-15, Schjott-Kristensen/ Pedersen (Den) - Malaihollo/Sie (Ned) 21-12 21-15. Tweede ronde: De Wit/Krab - Eymard/Matias (Fra) 2-19 21-16, Lim/Quay (Mal) - Van CutsenA/an Dooremalen 21-15 21-8. Midden Zeeuws-Vlaanderen. Twee de klasse: Reham Vastgoed-Atoom Boys/Kraaghof 9-5, Marine Service-Bak- kerland Terneuzen 5-3, Benny Sort-Cho- colat. Mauritsz 8-5, Smit Sportprij- zen-Sportcafé Axel 10-6, Dow 1-Ceres- tar 4-7. Stand: 1. 't Bierwinkeltje 5-12; 2. Sportcafé Axel 5-12; 3. Cerestar 5-12; 4. Benny Sport 5-12; 5. Chocolat. Mau ritsz 6-12; 6. Reham Vastgoed BV 6-10; 7. Smit Sportprijzen 6-7; 8 Bakkersland Terneuzen 6-5; 9. Marine Service 5-3; 10. Atoom Boys/Kraaghof 5-3; 11. Dow 1 6-0. Derde klasse: HKC/Driewegen -Café Driewegen 4-7, Amstelhoekje/ Deco-Ca- fé De Griete 23-2, Flux Electro-Deur- waarder M&T 10-4, FC Vatitec-Fluc Elec tro 7-2, Tommys Waterlelie- E&K Infor- matiser 0-5, Bierwinkel/ I.B. Dam-Unitron 5-5. Stand: 1. Amstel- hoekje-VDeco 6-18; 2. E&K Informati- ser. 6-15; 3. Unitron 6-14; 4. Bierwinkel/ I.B. Dam 5-13; 5. Café Driewegen 5-8; 6. FC Vatitec 5-6; 7. Flux Electro 6-6; 8. Tommys-Waterlelie 6-6; 9. Dow 2 5-4; 10. H.K.C. Driewegen 6-4; 11. Café de Griete 6-4; 12. Deurwaarder M&T 6-0. wen. Gele groep: Henin-Hardenne (Bel/3) - Petrova (Rus/5) 6-4 6-4, Maure- smo (Fra/1) - Hingis (Zwi/8) 3-6 6-1 6-4. Stand: 1. Henin 2 gewonnen - 0 verlo ren, 2. Mauresmo 1-1, 3. Hingis 1-2, 4. Petrova 1-2. Henin naar halve finales. Madrid. WTA Championship, vrou- KNVB-beker, derde ronde. FC Utrecht - Rijnsburgse Boys 5-0 (1-0): 37. Van Dijk 1-0, 71. Kruys 2-0, 73. Nelisse 3-0, 75. Fortune 4-0, 79. Nelisse 5-0. Scheidsrechter: Wiedemeijer. Aan tal toeschouwers: 5300. Gele kaart: Broerse (FC Utrecht), Groot (Rijnsburg se Boys). Haarlem - FC Den Bosch 1-0 (O-O) 84. El Gaaouiri 1-0. Scheidsrechter: Ha verkort. Aantal toeschouwers: 1100. Ro de kaart: 68. Luijten (FC Den Bosch/ 2x geel). Gele kaart: Bouma, Van Toor (Haarlem), Van den Berg (FC Den Bosch). Jong AZ - SC Genemuiden 8-1 (5-0): 17. Molhoek 1-0, 28. Narsingh 2-0, 32. Plat 3-0, 33. Vormer 4-0, 45. Molhoek 5-0,72. Van Dijk 5-1, 86. Plat 6-1, 87. Luy- ckx 7-190. Plat 8-1Scheidsrechter: Ket ting, Aantal toeschouwers: 1025. Gele kaart: J. Gudjonsson (Jong AZ), Kolk, Kattenberg (SC Genemuiden). 1711 ITi "'1WB—BITWWff WK vrouwen, tweede groepsronde. Poule E: Zuid-Korea - Italië 0-3 (18-25 19-2513-25), Polen - Servië en Montene gro 0-3 (15-25 22-25 14-25), Taiwan- Cu ba 0-3(21-25 20-25 14-25). Stand: 1. Servië en Montenegro 5-10 (15-2) 2. Italië 5-9 (13-4) 3. Cuba 5-8 (11-7) 4. Taiwan 5-8 (10-10) 5. Japan 4-6 (8-8) 6. Polen 5-6 (5-14) 7. Turkije 4-5 (3-10) 8. Zuid-Korea 5-5 (5-15). Poule F: Rusland - Nederland 3-0 (25-17 25-18 25-16), Duitsland - Puerto Rico 3-0 (25-23 25-22 25-22), China - Bra zilië 2-3 (26-24 25-20 21-25 16-25 17-19). Stand: 1. Rusland 5-10 (15-3) 2. Brazilië 5-10 (15-4) 3. Duitsland 5-8 (12-7) 4. Chi na 5-7 (10-11) 5. Nederland 5-7 (10-11) 6. Verenigde Staten 4-6 (7-8) 7. Puerto Rico 5-5 (0-15) Azerbeidzjan 4-4 (2-12).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 43