Abe is voor even een Belg Wijnands koestert ook nederlagen Toubiana houdt de eer aan zichzelf s21 Snelle sprint van Veldhuis Organisatie skeelerstrijd wil meer deelnemers Millar hoeft geen celstraf te vrezen De Bruijn tegen Leppens in wereldbeker biljarten uitslagen Van Scheppingen verrast Schüttler 2 Nieuweling Vijverberg wil verrassen in Schouwse derby Delta/Ockenburgh ronde verder Poolers stroef uit startblokken Vrije inschrijving zwemcompetitie Davidse langer bij De Meeuwen Westmaas met Oranje op titelkoers Van Nistelrooij scoort twee keer vrijdag 10 november 2006 door Koen de Vries GOES - Jean-Marie Toubiana is met onmiddellijke ingang ge stopt met handballen. De 39-ja- rige speler van het Middelburg se EMM nam dat besluit nadat tij zondag de scheidsrechter tij- VIAREGGIO - Marleen Veldhuis heeft op de eerste finaledag van de Gran Pre- mio 2006 in Italië de 50 me ter vrije slag gewonnen. De tegenwoordig in Eind hoven trainende Twentse zwemster tikte in het 25-meterbad van Viareggio aan na 24,40 seconden, vijf honderdste eerder dan haar Zweedse rivale Thérè- se Alshammar. Veldhuis was ook de beste op de 100 vrij. Niemand kwam ook maar in de buurt van haar 53,87. Inge Dekker zegevierde op de 100 vlinder in 58,02. De Italiaanse Elena Gemo gaf meer dan anderhalve se conde toe. Op de halve af stand moest de Nederland se favoriete haar meerdere erkennen in supersprint ster Alshammar: 26,68 te gen een uitstekende 26,08. ANP dens het duel van zijn ploeg te gen White Demons 2 een kop stoot had gegeven. Toubiana wachtte de sancties van EMM en de nationale bond (NHV) niet af. Het bestuur van zijn club kwam woensdagavond bijeen om zich te beraden over de situatie. Voordat het bestuur tot een besluit kon komen, gaf Toubiana aan dat hij stopt. „Hij wilde het ons niet moeilijk ma ken", vertelt EMM-secretaris Puk Carol. „En daar hebben we respect voor.'" Carol spreekt van een emotione le bijeenkomst, waarbij de hele selectie van EMM aanwezig was. Het bestuur kende Toubia na vele jaren als een rustige, so ciale en sportieve handballer. „Het is enorm spijtig dat dit moest gebeuren", vindt Carol. „Jean-Marie wordt nu als een soort misdadiger gezien en dat verdient hij niet." Jurgen Vermaat, een andere spe ler van EMM, werd door het be stuur op non actief gezet tot de uitspraak van de tuchtcommis- sie van het NHV. Vermaat zou de arbiter hebben geschopt. Met het vertrek van twee spe lers uit de eerste selectie komt EMM waarschijnlijk in proble men. Aan het begin van het sei zoen werd een derde team voor de competitie ingeschreven, maar het voortbestaan van dat team komt nu in gevaar. Hans Dierickx, trainer van de eerste selectie, verwacht dat er spelers moeten worden doorgeschoven, waardoor het derde erg slecht in zijn spelers dreigt te komen. foor Niels Bouterse Middelburg - er moeten "jcer Zeeuwen gaan skeeleren. vinden de nieuwe organisa- (°ren van skeelerevenementen "i Zeeland. skeeleraars Olivier Goud, francine Wisse en Andries Min- "erhoud nemen de organisatie Vatl wedstrijden vanaf komend ^izoen over van Rinus Wisse. 2-jarige Minderhoud pre senteerde op een bijeenkomst van skeeleraars een nieuwe aan- |w' voor de organisatie van. wed strijden voor komend seizoen. „Iedereen was enthousiast", ver telt Minderhoud. De drie hebben als belangrijkste doel meer mensen op de skeelers te krijgen. Volgens Minderhoud is de stap om aan wedstrijden deel te nemen nu vaak nog te groot. „We gaan de wedstrijden daarom laagdrempeliger ma ken. We proberen de kosten zo laag mogelijk te houden en vra gen zoveel mogelijk mensen ons te helpen." De nieuwe organisa tie heeft zich ten doel gesteld rond februari een wedstrijdka lender klaar te hebben. DFS-trainer Wil Wijnands windt er geen doekjes om. „Als je één na laatste staat in de vierde klasse, doe je het gewoon niet goed." foto DirkJan Gjeltema door Barry van der Hooft GOES - Wesley de Smet keerde gisternacht vermoeid, maar met een voldaan gevoel terug uit Heerenveen. Voor de nieuwe re clamespot van verzekerings maatschappij Univé kroop de Belgische verdediger van Hoek in de huid van Abe Lenstra. Na dat De Smet dat eerder al bij de opnamen voor de film In Oranje had gedaan, was de Friese voet balheld ook woensdag weer voor even een Belg. Veel grappen werden daar niet over gemaakt in Heerenveen. „De mensen daar vonden het wél vreemd dat ik helemaal uit België was gekomen om mee te doen", zei De Smet gisteren. Hij meldde zich woensdagmiddag tegen drie uur aan de ingang van het stadion en stapte daar bijna acht uur later weer naar buiten. „Samen met de spelers van het belofteteam van Heeren veen.moest ik op het veld aller lei oefeningen doen. En die wer- den steeds herhaald, tot het shot er goed op stond." De bal doorkoppen na een voor zet, een tackle van een verdedi ger ontwijken, afwerken op doel, juichen voor een lege tribu ne; De Smet deed het allemaal zonder morren. „Op een gege ven moment moesten we op een rij gaan staan, zoals je dat voor een wedstrijd in het betaald voetbal vaak ziet. Alleen had ik een panty over mijn hoofd, om dat het hoofd van Abe Lenstra er straks in wordt gemonteerd. Volgens mij komen er nog meer oude beelden van hem in de com mercial." Vermoeiend Nadat rond tien uur het laatste shot erop stond, kon De Smet zijn pruik afdoen en het tenue met de pompeblêden uittrek ken. Rond kwart voor twee 's nachts was hij weer thuis. „Het was een leuke, maar ook vermoeiende dag. Als het goed is, komt de reclamespot op 6 de cember voor het eerst op televi sie. Ik ben benieuwd hoe het er dan uitziet." NANTERRE - De aanklager in de rechtszaak tegen de betrokke nen in de dopingaffaire rond de Franse wielerploeg Cofidis zal geen gevangenisstraf eisen te gen de Britse renner David Mil lar. Voor de rechtbank van Nanterre bevestige Millar dinsdag nog maals dat hij epo en testosteron had gebruikt om zijn prestaties te verbeteren. Aanklager Hos- saert liet gisteren zijn eis van een celstraf van drie maanden tot een jaar vallen, mede omdat hij niet kon aantonen of Millar zijn verboden preparaten in Frankrijk dan wel in Spanje in bezit had gehad. ANP/AFP door Frits Bakker ISTANBOEL - Biljarter Jean Paul de Bruijn begint vandaag in Istanboel aan het laatste toer nooi voor de wereldbeker met een partij tegen de Belg Eddv Leppens. Bij winst is de Turk Sayginer wellicht zijn tegenstan der en daarna is Dick Jaspers een mogelijke opponent. John Tijssens maakt geen deel uit van de 32 spelers in het hoofdtoer nooi. Voor De Bruijn is Leppens geen onbekende. De Belg moest zich via de voorronden plaatsen, maar toonde daarin een redelij ke vorm. Vorige week speelde hij in de Nederlandse competi tie zelfs een wereldpartij. Lep pens speelde een partij van vijf tig punten in 12 beurten uit. Den Bosch. Dutch Open. Mannen, derde ronde: Palyama (Ned/2) - Honey (Eng) 21-9 21-16, Ulsing (Den) - Mas sing (Ned) 21-7 21-14, Milroy (Can) - Pang (Ned/1) 21-17 18-21 22-20. Dub belspel, eerste ronde: Koen Ridder/Bosch (Ned) - George/Tonks (Eng) 21-19 21-16. Tweede ronde: Addock/Middleton (Eng) - Ridder/Bosch 21-1521-10. Vrouwen, dubbelspel, eerste ronde: Van CutsenA/an Dooremalen (Ned) - Dobson/Luis (Aus) 21-13 21-13, De Wit/Krab (Ned) - Olver/Nozdran (Eng) 21-16 15-21 21-15, Schjott-Kristensen/ Pedersen (Den) - Malaihollo/Sie (Ned) 21-12 21-15. Tweede ronde: De Wit/Krab - Eymard/Matias (Fra) 2-19 21-16, Lim/Quay (Mal) - Van CutsenA/an Dooremalen 21-15 21-8. Madrid. WTA Championship, vrou wen. Gele groep: Henin-Hardenne (Bel/3) - Petrova (Rus/5) 6-4 6-4, Mauresmo (Fra/1) - Hingis (Zwi/8) 3-6 6-1 6-4. Stand: 1. Henin 2 gewonnen - 0 verlo ren, 2. Mauresmo 1-1, 3. Hingis 1-2, 4. Petrova 1-2. Henin naar halve finales. KNVB-beker,.derde ronde. FC Utrecht - Rijnsburgse Boys 5-0 (1-0). 37. Van Dijk 1 -0, 71Kruys 2-0, 73. Nelisse 3-0, 75. Fortune 4-0, 79. Nelisse 5-0. Scheidsrechter: Wiedemeijer. Gele kaart: Broerse (FC Utrecht), Groot (Rijns burgse Boys). Aantal toeschouwers: 5300. Haarlem - FC Den Bosch 1-0 (O-O). 84. El Gaaouiri 1-0. Scheidsrechter: Ha verkort. Rode kaart: 68. Luijten (FC Den Bosch/ 2x geel). Gele kaart: Bouma, Van Toor (Haarlem), Van den Berg (FC Den Bosch). Aantal toeschouwers: 1100. Jong AZ - SC Genemuiden 8-1 (5-0). 17. Molhoek 1-0, 28. Narsingh 2-0, 32. Plat 3-0, 33. Vormer 4-0, 45. Molhoek 5-0, 72. Van Dijk 5-186. Plat 6-187. Luy- ckx 7-190, Plat 8-1Scheidsrechter: Ket ting. Gele kaart: J, Gudjonsson (Jong AZ), Kolk, Kallenberg (SC Genemui den). Aantal toeschouwers: 1025. Het toernooi in Istanboel is voor De Bruijn belangrijk om zijn positie op de wereldranglijst te handhaven. Dick Jaspers voert de stand aan, maar in het circuit voor de wereldbeker is de Spanjaard Daniel Sanchez de to renhoge favoriet voor de eindze ge. Dick Jaspers treft vandaag in zijn eerste partij de Turk Muhar- rem Peker. De Belgen Fort- homme en De Backer, die in de competitie voor Delta/Frans Be vers uitkomen, zijn ook gekop peld aan Turkse spelers: Soner Tas en Celim Ozden. Soner Tas was de speler die John Tijssens de toegang tot het hoofd toernooi versperde. De Bruijn zegt klaar te zijn voor het toernooi. „Ik maak me nergens druk om en wil alleen goed spe len." li'/'J'l'l H—f WK vrouwen, tweede groepsronde. Poule E: Zuid-Korea - Italië 0-3 (18-25 19-25 13-25), Polen - Servië en Montene gro 0-3 (15-25 22-25 14-25), Taiwan- Cu ba 0-3 (21-25 20-25 14-25). Stand: 1. Servië en Montenegro 5-10 (15-2) 2. Ita lië 5-9 (13-4) 3, Cuba 5-8 (11-7) 4. Tai wan 5-8 (10-10) 5. Japan 4-6 (8-8) 6. Po len 5-6 (5-14) 7. Turkije 4-5 (3-10) 8. Zuid-Korea 5-5 (5-15). Poule F: Rusland - Nederland 3-0 (25-17 25-18 25-16), Duitsland - Puerto Rico 3-0 (25-23 25-22 25-22), China - Brazilië 2-3 (26-24 25-20 21-25 16-25 17-19). Stand: 1. Rusland 5-10 (15-3) 2. Brazilië 5-10 (15-4) 3. Duits land 5-8 (12-7) 4. China 5-7 (10-11)5. Ne derland 5-7 (10-11) 6. Verenigde Staten 4-6 (7-8) 7. Puerto Rico 5-5 (0-15) 8. Azer beidzjan 4-4 (2-12). ECKENTAL - Tennisser Dennis van Scheppingen is in het Chal- lengertoernooi van het Duitse Eckental doorgedrongen tot de kwartfinales. Hij verraste in de tweede ronde Rainer Schüttler. Van Scheppingen, die eerst kwalificatiewedstrijden speel de, versloeg de als derde ge plaatste Duitser in drie sets: 6-7, 6-2, 6-4. Hij treft in de kwartfinales de Fransman Gre gory Carraz. De Nederlander Sander Groen bereikte in het dubbelspel de fi nale. Met zijn Duitse partner Torsten Popp versloeg hij de Oe- zbeken Murad Tnojatov en De- nis Istomin met o-2, 6-1. Lr Klaas Verspoor OUWERKERK - In de vijfde B van het zondagvoetbal daat voor Ouwerkerk de tweede jerby in twee weken op het pro gramma. De hekkensluiter ont- [fingl zondag eilandgenoot [Droischor. e ploegen zijn wel toe aan opsteker. Ouwerkerk ver loor de laatste zeven competitie wedstrijden op rij en ook Dreischor won sinds 17 septem- ter niet meer. Opvallende verschijning in de se- t 6 ;;ctie van Ouwerkerk is de ze- lr'" 'at ten jarige Willem Vijver borg. Als eerstejaars A-junior j-aakt Vijverberg dit seizoen ajn opwachting in de hoofd- cacht van Ouwerkerk. Hij het vertrouwen van trai ner Arie Janse en speelde tot nu toe bijna alle wedstrijden van tegin tot eind mee. Alleen tegen e, waarvan Ouwerkerk week met 2-1 verloor, ;-,vam hij niet aan een hele wed strijd toe. loei je je thuis tussen de grote mnen? ïïillem Vijverberg: „Ja, eigen- ijk wel. De sfeer is goed. Hier vóór speelde ik in de jeugd bij Zierikzee. Daar was er nogal sns gezeur tegen elkaar. Dat. nil hier wel mee. Ik leer veel •ran de ouderen en het gaat steeds beter met me. Meestal sta is linksback of linkshalf, hoe- dik tweebenig ben." k speelt voor de eerste keer de ietby tegen Dreischor. klopt. Ik kijk er naar uit, naar kan er verder weinig over Ik weet alleen dat ze □eer punten hebben dan wij en wij de punten hard nodig lebben." tijven de punten zondag op Ou- mkerk? !,lk hoop het, maar ik zou al te- 'en zijn met een gelijkspel, moet zeker mogelijk zijn. [Winnen zou nog mooier zijn. Te- Renesse hadden we wat Misschien hebben we te gen Dreischor meer geluk." ARNHEM - Het driebandenteam van Delta/Ockenburgh heeft gemakkelijk de tweede ronde van het nationaal be kertoernooi gehaald. Derdedïvisieploeg BZN uit Arnhem kon de Goesenaren geen strobreed in de weg leggen: 0-8. Alleen Richard de Bruin moest één set afstaan. Opvallend was het optreden van Berry Dallinga, die met een gemid delde van 1.050 opnieuw goed voor de dag kwam. Martin Spoormans zette 1.500 in de boeken. Naar verwachting wacht in de volgende rond tweedivisio nist Vrachtkar 2. Als ook die horde wordt genomen, volgt waarschijnlijk de interessante ontmoeting tussen Delta/ Frans Bevers en Delta/Ockenburgh. BZN - Dclta/Ockenb.urgh 0-8, sets 1-11: Stefan Spilleman - Mar tin Spoormans 0-3, 8-15, 9-15, 2-15, 0.680-1.500; Gert Jan Esveld - Ronny Daniels 0-3, 12-15, 9-15, 6-15, 0.760-1.150; Hein van Diek - Richard de Bruin 1-2, 13-15, 10-15, 15-14, 0.630-0.780; Gerard Beekhuizen-Berry Dallinga 0-3,11-15, 5-15, 7-15, 0.560-1.050. GOES - De poolbiljarters van Cue Action 1 hebben hun eer ste punt van het seizoen binnen. Tegen Saints uit Tilburg werd het 4-4. Goed was de wedstrijd allerminst. Vooral Abel van de Sande verkeert in een vormcrisis. Atong Wu wist twee partijen te winnen (straight en 8-ball). Johan van Oorschot won zijn straight partij maar verloor in het 9-ball. Van de Sande en Jeroen Koopman verloren. Plet tweede team van de Vlissingers speelde in Oosterhout te gen De halve zolen. Ook daar werd het 4-4. Roadhouse Roadies heeft dit seizoen nog geen punten be haald. De ploeg verloor voor de tweede keer op rij. Dit keer werd het in Breda 7-2 tegen Cool Runnings. De debuterende Stefan van Rossum en Krijn Wielemaker ervaren dat het spe len in de regionale eerste klasse niet meevalt. Dennis van Bel- zen won het 8-ball gemakkelijk en Arno van der Wal pakte een punt in het 9-ball. In het 8-ball verloor hij van Janice van Gastel. VLISSINGEN - De eerste en tweede klasse van de Zeeuwse zwemcompetitie kent vanaf komend jaar een vrije inschrij ving. Daardoor bepalen zwemmers en niet de clubs aan welke afstanden deelnemers meedoen. De hoofdklasse kende al lan ger een dergelijk systeem. ZOUTELANDE - Wim Davidse is ook volgend seizoen trainer bij voetbalclub De Meeuwen. De oefenmeester is momenteel aan zijn tweede opeenvolgende jaar bezig bij de zaterdag-tweedeklasser uit Zoutelande. Tussen 2000 en 2002 stond hij ook al twee seizoen aan het roer bij De Meeuwen. GOES - Korfballer Niels Westmaas is gisteren met Jong Oranje doorgedrongen tot de halve finale van het Euro pees kampioenschap in Portugal. Het Nederlands team won met 28-5 van Engeland en treft vanmiddag om 16.00 uur Rusland voor een plaats in de finale, die morgen wordt gespeeld. In de eerste poulefase stond Nederland ook al tegenover de Russen en won toen met 27-11. De an dere halve finale gaat tussen België en Engeland. Middelburgse trainer leert bij DFS om te gaan met teleurstellingen MADRID - Ruud van Nistel- rooij heeft gisteren voor Real Madrid twee keer gescoord in de met 5-1 gewonnen bekerwed strijd tegen derdeklasser Ecija. De Nederlandse spits stond voor het eerst dit seizoen aan de zijde van Ronaldo. De Braziliaan scoorde ook een keer. David Beckham maakte de vierde goal voor de Koninklijke, Gutierrez de vijfde. Daarmee poetste Real de blamage van twee weken ge leden (1-1) weg en plaatste zich alsnog makkelijk bij de laatste zestien. GPD door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Zijn ambities heeft hij nog nooit onder stoelen of banken gestoken. Wil Wij nands moet dus wel toegeven dat zijn eerste maanden als trai ner van DFS teleurstellend ver lopen. Wijnands: „Dat ontken nen zou ongeloofwaardig zijn." In negen competitiewedstrijden verloor DFS al zes keer, Er werd slechts gewonnen van Hoe- dekenskerke en SVD. Middel burger Wil Wijnands (42) windt er dan ook geen doekjes om. „Als je één na laatste staat in de vierde klasse, doe je het gewoon niet goed." De situatie in Burgh-Haamste- de is zowel voor de club als voor de trainer ongewoon. DFS streeft er al jaren naar een sta biele derdeklasser te worden. Die ambitieuze plannen sluiten aan bij die van Wijnands, die als trainer actief was bij Borssele, Dauwendaele, Nieuwland, MZVC en Zeelandia-Middel- burg. „Ik ben vorig seizoen na tuurlijk wezen kijken naar DFS. Toen ik de spelers zag, schatte ik in dat we zeker mee zouden kunnen doen in de top drie. Ik heb ook gekeken naar de accom modatie en naar de organisatie van de club. De voorwaarden zijn in orde. De organisatie is goed en het is een genot om bij DFS te trainen. Ja, het straalt al- lemaal wel wat uit." Deson danks bleven de punten tot nu vaak uit. „Daar kan ik wel wat oorzaken voor noemen. In het begin hebben we veel proble men gehad met jongens die door hun werk in de horeca niet kon den trainen. En dat is zeker voor een nieuwe trainer lastig. Het is dan moeilijk dingen te proberen. Daarnaast heb ik met veel blessures te maken. Ik heb weken gehad dat er zes of zeven man geblesseerd waren." Stoppen De kwetsuren van Bram en Huib Nortier, Michael Leijten, Lennart Padmos, Martijn Boot, Jeroen Grefkens en Ronald Braam maakten het er voor Wil Wijnands, die zelf op 24-jarige leeftijd wegens blessures moest stoppen met zijn geliefde sport, niet eenvoudiger op. „Ik mis nog vier man van wie ik ver wacht dat ze basisspeler kunnen worden. Nu begint het allemaal een beetje te komen. De laatste weken, op de wedstrijd tegen MZVC van vorige week na, speelden we best redelijk. Tegen MZVC leden we een terechte ne derlaag." Omgaan met verlies heeft Wijn ands bij DFS inmiddels geleerd. „Je probeert oorzaken te vinden en die te accepteren. Deze situa tie brengt exti'a stress en verant woordelijkheid met zich mee. Ik heb als trainer nog nooit zoiets meegemaakt. Overal waar ik de laatste jaren gewerkt heb, heb ik de nacompetitie gehaald of ben ik kampioen geworden. Voor mij is dit een leerproces. Het zijn momenten die je moet koesteren. Omdat je er als trai ner alleen maar beter van wordt." Linkerrijtje Wijnands, in het bezit van het di ploma trainer/coach II, heeft zijn doelstellingen voor dit sei zoen naar beneden bijgesteld. „Dat is al een poosje zo. Toch ben er nog steeds van overtuigd dat, als we een beetje blessure- vrij zijn, we nog in het linkerrij tje kunnen eindigen. Het kam pioenschap kunnen we verge ten, maar misschien kunnen we een goede serie neerzetten en die bekronen met een periode." Zaterdag speelt DFS de thuis wedstrijd tegen Wemeldinge, dat zevende staat op de rang lijst. Wijnands: „Ik vind Wemel dinge een goed voetballende ploeg. Ik schat ze wat hoger in dan waar ze nu staan. Maar voet ballende ploegen liggen ons over het algemeen wel. Wij hebben de laatste tijd toch wat progressie gemaakt met ons team. Bovendien krijg ik er weer wat spelers bij. Ik heb de afgelopen tijd vaak te horen ge kregen dat we een goed voetbal lende ploeg hebben. Ook van voetbalvrienden van me. Als je dan steeds geen punten pakt, is dat een hard gelag." Wesley de Smet (links) kroop in Heerenveen voor een tv-commercial in de huid van Abe Lenstra (rechts). Hij was uren zoet met de opnames. foto Mustafa Gumussu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 37