Ziekenhuis koopt nieuwe scans PZC Prijs voor brugbedieningshuisje Podium 2nd influenZ zoekt weg om succes te stroomlijnen Oogarts kritisch over ranglijst staarbehandeling Radiologische afdeling in Dirksland wordt gemoderniseerd Lasten gelijk op Noord-Beveland Jerome zingt in Serooskerke Laf Havens Havens 2 Varkensleed lezers schrijven Paarden Doodvonnis Rompslomp Delta Inloopdag met Thoolse foto's Discussieavond multiculturele samenleving Schoolkeuze weekenddiensten vrijdag 10 november 2006 door Marcel Modde DIRKSLAND - De radiologi sche afdeling van het Van Weel-Bethesda ziekenhuis in Dirksland wordt drastisch ver nieuwd. De in totaal vier mil joen euro kostende modernise ring moet voor de zomer van 2007 een feit zijn. Het zieken huis kan dan gebruik maken van de 'meest geavanceerde on derzoekstechnieken', aldus di recteur medische zaken P. van der Velden. Het Van Weel-Bethesda doet de mobiele MRI-scan de deur uit en koopt een eigen apparaat. De dure apparatuur wordt nu nog gedeeld met andere ziekenhui- WISSENKERKE - De belastin gen in de gemeente Noord-Beve land blijven in het komende jaar gelijk. Dat heeft de gemeen teraad gisteren unaniem beslo ten tijdens de jaarlijkse begro- tingsraad. Er heerste gisteren in de Noord-Bevelandse gemeente raad eensgezindheid, ook over de gemeentelijke belastingen. Alle fracties gaven het aan in hun visie op de begroting van 2007: door de goed gevulde geld pot voor onvoorziene uitgaven vonden de partijen het niet nodig om een belastingver hoging met het inflatiepercenta ge van 1,25 procent door te voe ren. Dat betekent dat de inwoners niet meer geld kwijt zijn aan meer de hondenbelasting, af- -valstoffenheffing en rioolhef- fing. Toch sloot de Noord-Beveland- se gemeenteraad de vergadering af met een discussie over de toe ristenbelasting. Die gaat vol gend jaar namelijk wél met twee eurocent omhoog, naar 0,81 euro. SEROOSKERKE - Zanger en en tertainer Jerome treedt zater dag op in restaurant De Schelp- hoek in Serooskerke. Hij begint om 19.00 uur bij het diner en gaat door tot midder nacht. Er kan worden gedanst en er kunnen speciale verzoek jes worden ingediend. Jerome, die al vanaf zijn negende mu ziek maakt, heeft opgetreden met onder anderen Corry Ko- nings, Willeke Alberti en George Baker. zen en staat slechts twee dagen per week in Dirksland. Door de sterke toename van de patiëntenstroom de afgelopen ja ren, ziet het Van Weel-Bethesda ook de wachlijst voor een MRI-onderzoek groeien en wor den vaker patiënten doorge stuurd naar Rotterdam. Vorige week is begonnen met de bouw van een onderzoeksruimte voor de nieuwe MRI-scan. De appara tuur is begin februari operatio neel. De tien jaar oude CT-scan wordt eveneens vervangen. Vol gens Van der Velden werkt de scan nog goed, maar is de tech nologie tussentijds veel veran derd. Hart De ultra-moderne CT die het zie kenhuis op het oog heeft, is ook in staat de kransslagaderen van het hart af te beelden. Daarmee kan sneller dan voorheen duide lijk worden of pijn op de borst klachten van het hart afkomstig zijn, aldus de medisch directeur. Hij verwacht dat de CT-scan in de zomer van 2007 in gebruik wordt genomen. De oude CT kon tien jaar gele den worden gekocht dankzij een inzamelingsactie onder de bevol king van Goeree-Overflakkee. Van der Velden beseft dat aan de vervanging enige gevoels waarde vast zit. „Met een CT-scan is het net als met een pc van een paar jaar oud: je krijgt er geen stuiver meer voor terug. De gebruikte technologie verandert zo snel, dat je aan zo'n apparaat gewoon niks meer hebt." Dat betekent echter niet dat de scan (en daarmee dus indirect het geld van de bevolking) straks op de vuilisbelt belandt, zegt de directeur. Gekeken wordt of de apparatuur, of on derdelen daarvan, wellicht nog dienst kan doen in een ontwikke lingsland. De modernisatie van de radiologische afdeling wordt tevens vorm gegeven door digita lisering van de röntgenfoto's. Af drukken worden vanaf januari niet meer gemaakt. In plaats daarvan zijn de beelden, net als bij de Oosterscheldeziekenhui- zen, direct op een computer scherm zichtbaar. Niet alleen levert dat een betere kwaliteit op, de foto's kunnen ook makkelijk worden doorge zonden naar andere ziekenhui- MIDDELBURG - Het brugbedieningshuisje bij de Sta- tionsbrug in Middelburg is in de prijzen gevallen. Joost Glissenaar en Klaas van der Molen van BAR Ar chitects uit Rotterdam hebben met het ontwerp de Van Eek-prijs gewonnen. De prijs wordt elke vijf jaar uitgereikt door de A.J. van Eckstichting. Die is opge richt ter nagedachtenis van architect A.J. van Eek (1898-1961). Het huisje wordt alleen gebruikt als de Stationsbrug niet vanuit Vlissingen bediend kan worden. De rest van de tijd dient het als schakelstation. Vol gens de jury lijkt het brughuis op een op één punt ba lancerende diamant. De prijs wordt later dit jaar uit gereikt. foto Lex de Meester Ik heb in de PZC het artikel gele zen over de Goese stichting Sid- hi Astu. Ik vraag mij af waar de heren Oosting en Van Leeuwen hun informatie vandaan halen. Kunnen deze heren gegevens overleggen bij hun belastende ui tingen? Wel cijfers dus! Het is makkelijk iemand neer te maaien, maar niet op grond van dit roddelniveau. Overigens, als dit een zaak voor de rechter wordt, dan kun je een deskundi ge en terdege uitspraak verwach ten en geen Zeeuws babbe- laar-gedoe. Wat betreft de com missie van aanbeveling: zij heb ben de boel ook maar laten rus ten en nooit navraag gedaan. Kom dan niet achteraf met het verhaal, zoals notaris Hage: 'Het is dat ik dat verhaal nu hoor, ik verbind er wel mijn goe de naam aan'. Zwakker kan niet. Wacht op de feiten en na gel iemand niet vast voordat de ware toedracht bekend is, dit is te laf voor woorden mw. mr .W.A.Gorgel Erasmusweg 393 Den Haag Het conflict tussen de havens verhardt. Een onthullend arti kel van de baas van de Rotter damse haven: De WCT kan nooit rendabel worden tenzij Zeeland Airports zich volledig uitlevert aan Rotterdam. Dan ligt toch voor de hand, wie de meeste voordelen zal hebben van een WCT. Zeeland: Let op uw Saeck. Vrachtverkeer levert geen bijdrage aan de welvaart, doet alleen maar afbreuk aan ons welzijn. Aad J. De Beijer Dwarsweg 4 's Heer-Arendskerke In de PZC van 7 november maakt de Rotterdamse havenba ron Hans Smits duidelijk, dat de WCT onrendabel is en nooit zijn geld op zal brengen. 'Dat weten we met zijn allen' aldus de heer Smits. Verder gaf in de PZC van 11 oktober de oud voor zitter van de SER, de heer Wijf fels al aan dat het transporteren van containers ten koste gaat van de leefbaarheid van Zee land. Het wordt nu dus de hoog ste tijd dat de Zeeuwse politici zich ontdoen van hun oogklep pen en stoppen met geld en ener gie te stoppen in dit zinloze pres tigeproject, want het zijn de be lastingbetalers die het gelag uit eindelijk moeten betalen. Peter H.de Dreu Ruigendijk 10 Driewegen Volgens mij zijn wij mensen het meest asociale wezen op aarde. Ondanks onze schijnbaar superi eure intelligentie, moorden wij onze soortgenoten en andere we zens uit en vernietigen de na tuurlijke habitat van ons nage slacht ten koste van niet natuur lijke zaken als geld, geloof, macht en aanzien. Het werd mij weer eens extra duidelijk toen ik in één en dezelfde krant las dat er blijkbaar meer mensen zijn die zich druk maken over het wel en wee van een speel goedvarken wat teveel plastic hamburgers eet, dan over het lot van onschuldige biggetjes die zonder verdoving worden gecas treerd. Hoe kan iemand dit te genover zijn kinderen verdedi gen door te.beweren dat dit 'de natuur' is?! Kent u één leeuw die extra antilopen gaat vangen, om deze door te verkopen aan andere leeuwen, zodat hij zelf in een groter hol kan wonen? Waar om maakt iemand zich wel druk over het leegvissen van de Ocea nen en kindersterfte in Afrika, maar haakt af als zijn rook worst in gevaar komt? Egoïsme misschien? Vergeet niet dat wij mensen zelf kunnen kiezen wat wij eten. Een dier kan dat niet. Wij gaan niet dood als we een maand geen rookworst eten. Voor een leeuw kan de passeren de zebra zijn laatste kans zijn. Als wij echt zo intelligent zijn Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de in de PZC ver schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactie tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. als we zelf vinden, laten we ons dan ook zo gedragen. En het op nemen voor alles in de natuur wat bedreigd wordt vanwege niet natuurlijke motieven. En niet ons leven leiden met als motto 'verbeter de wereld, maar blijf van mijn rookworst! Cees-Jan Brigit Berman Binnenhof 4 Kloetinge 'Deel geredde paarden naar de slacht' (PZC 07-11) Een deel van de 150 paarden die vrijdag met veel pijn en moeite in Mar- rum van een wisse dood werden gered gaan naar de slacht. Een gruwelijk lot. Een partij die op komt voor de belangen van alle dieren heeft een noodfonds opge richt om de paarden te behoe den voor de slacht. Uit het hele land bellen mensen die dolgraag een paard willen 'adopteren'. Nog steeds worden dagelijks dui zenden paarden geslacht en ver werkt tot vleeswaar zoals bief stuk en salami. Alleen al in Ne derland worden dagelijks 200 paarden gedood. De overigen worden in slachterijen in Italië verwerkt. Nederlandse paarden gaan op transport naar Italië, ook veewagens vol met slacht- paarden (en ezels) uit Oost-Euro- pese landen. Deze lange-afstand- transporten met de levende land- bouwdieren veroorzaken veel dierenleed. Veelal staan de die ren dagen achtereen zonder eten en drinken in overvolle veewa gens. Sommige dieren worden opzettelijk verwond (poten ge broken, blind geslagen) om zo op papier te staan als ,'wrak vee'. Aan deze wreedheden dient een einde te komen. Hope lijk voor de paarden uit Mar- rum, dat zij wéér worden gered. C. Minneboo. J.D.P. de Smitstraat 31 Oost-Souburg Het proces tegen Saddam en het uiteindelijke doodvonnis na een opgevoerd juridisch theater heeft niets van doen met enige vorm van eerlijke rechtsgang. Het is een politieke zaak en de eventuele uitvoering van dit von nis is niet minder dan een poli tieke moord, waar de VS en GB dan de verantwoordelijkheid voor dragen, samen met de mee lopers die de uitspraak menen te moeten toejuichen. Het gerechtshof dat Saddam vonniste heeft geen enkele juri dische bestaansgrond. De rege ring van Irak werd in strijd met de internationale rechtsgronden na een invasie door een buiten lands leger omver geworpen en vervangen door een marionetten regime. In dienst van de buiten landse bezetter heeft een illega le rechtbank Saddam veroor deeld. Luuk Brusselaars Hoefkensdijk 11 Kuitaart In het artikel Diagnose van dr. Rombout, KNO-arts, in de PZC van 6 november lees ik over de administratieve rompslomp ten behoeve van het nieuwe zorgstel sel, die zoveel tijd kost. De laat ste tijd kom ik vaak in het zie kenhuis. Daar is een apart loket voor identificatie en meestal staat daar een hele rij mensen. Reden: medici en ziekenhuizen zien zich genoodzaakt hulp en zorg te weigeren aan mensen die niet verzekerd zijn, of dat niet kunnen aantonen. Deze mensen worden dus aan hun lot overge laten. Natuurlijk begrijp ik, dat de mogelijkheid bestond dat mensen medische zorg krijgen, zonder daarvoor betaald te heb ben en dat we die kosten met zijn allen betalen. Maar al die administratieve rompslomp en de tijd, dat medici niet aan hun werkelijke taak toekomen kos ten ook veel en de salarissen van de directeuren van verzekerings maatschappijen (soms zes maal modaal) en de hele rompslomp rond tegemoetkomingen en inko mensafhankelijke bijdragen via de belastingdienst vergen ook kapitalen, die we met zijn allen betalen. Dit hele beleid smaakt niet zuur of zoet (zuur zowel als zoet kunnen nog wel smakelijk zijn). Dit beleid smaakt niet eens bitter, maar walgelijk. Je krijgt neiging om te kotsen. G. Kwekkeboom Oostmolenweg 102 Kloetinge Dat het bij Delta op vele punten een puinhoop is, moge het over grote deel van de Zeeuwse bevol king duidelijke zijn, maar dat mijn woorden verdraaid worden vind ik toch echt te ver gaan. In het artikel van dinsdag 07-11 staat dat ik, als vrouw van Van den Broeke, geen problemen met de werkzaamheden had. Dit is in tegenstelling tot de waar heid, want de monteur van Del- - ta had gemeld dat er bij de voor deur gegraven zou worden, waarop ik liet weten daar geen problemen mee te hebben, zo lang onze garage, die naast het huis gelegen is, maai' bereikbaar was. Eind van de middag thuis gekomen trof ik een gat van ca. 1 kubieke meter aan precies vóór de garage, wat tegen onze afspraak was. De monteur zou het gat overrijdbaar afdekken, maar een pallet met daaronder een halve meter stenen noem ik niet overrijdbaar. Dus Delta ge beld en de situatie uitgelegd. door Harmen van der Werf KWADENDAMME - Poppo dium voor beginnende bandjes, 2nd influenZ, gaat niet alleen verhuizen, de entreeprijs gaat van twee naar vijf euro en kaart jes moeten voortaan in de voor verkoop worden gekocht. Het is allemaal bedoeld om het succes beter te stroomlijnen. 2nd influenZ, groot geworden in De Klomp in Ovezande, is vrij dag 17 november voor het eerst in het dorpshuis De Burcht in Kwadendamme. In De Klomp mogen maximaal 200 bezoekers, in De Burcht 350. „Hadden we deze maatregel niet genomen", zegt voorzitter Pascal de Punder van 2nd in fluenZ, „dan hadden we 150 mensen moeten weigeren. Dat willen we niet." Extra kosten De Burcht is groter, maar ook duurder, vooral omdat licht en geluid moeten worden gehuurd. In jeugdsoos De Klomp zit dat gewoon. Om uit de extra kosten te ko men, wordt de dit seizoen pas in gevoerde entreeprijs verhoogd van twee naar vijf euro. Pascal: „Overal waar bandjes optreden, moet je betalen. Waarom dan niet voor 2nd influenZ? En je POORTVLIET - Liefhebbers van oude foto's kunnen morgen hun hart ophalen in dorpshuis De Poorthove in Poortvliet. De fotowerkgroep van heemkun de kring Stad en Lande toont haar collectie oude foto's van Poorvliet en andere Thoolse dor pen. Geïnteresseerden kunnen op de inloopdag ook gegegevens voor familieonderzoek inzien. De inloopdag duurt van 10.00 tot 16.00 uur. krijgt er gratis busvervoer bij niet alleen uit Goes en door hele gemeente Borsele, ook - veler verzoek - uit Middelbic; en Vlissingen." Zomaar de bus instappen, is g vanaf volgende week vrijdag ook niet meer bij. Kaartjes in de vorm van polsbandje met datum moeit: in de voorverkoop worden g&. kocht, bij de Cyberzolder ij Heinkenszand, cd-winkel Di Spin in Middelburg, X-Rayii Goes, het Vrijwilligershuis 's-Gravenpolder of cd-winl De Bard in Vlissingen. Het in stappen moet sneller gaan, dereen een kaartje heeft. Reacties «i Op de website van de jongeren- raad Borsele die 2nd influenZ organiseert, staan reacties opd; veranderingen. „Straks spelen bandjes vooree halfvolle, grotere zaal", kor een paar keer terug. Andere ):1 vinden drie euro extra 'te doen „Ik weet ook niet wat je ere: moet vernachten", reageert Pas cal de Punder. „maar 2nd in fluenZ heeft inmiddels naam opgebouwd. Dat mos goed komen." Dn ko bei VLISSINGEN - Prem Radhakk hun leidt op 15 november es J. discussie over de multiculturele samenleving in de bibliotlieel van Vlissingen. Aanleiding voor de discussie i D de actie Nederland leest. Biblio theken deelden de afgelopen we ken gratis het boek Dubbelspii van Frank Martinus Arion uit Tijdens de discussie worden aai de hand van het boek eiwarin gen en opvattingen over de mul ticulturele samenleving uitgt wisseld. Het debat begint om 20.00 en duurt ongeveer tot 22.30 ue Mijn vriend, Van den Broeke, komt thuis, kan de garage niet in, belt Delta en wordt uitgela chen door de telefoniste. Later erachter gekomen dat Delta ver zuimd heeft de start van de werkzaamheden bij de gemeen te te melden, alsmede nagelaten heeft de bewoners te informe ren, wat wel volgens de gemeen telijke procedure had gemoeten. Delta moet vooral zo doorgaan; de particuliere aansluitingen zorgen toch voor verlies. Ria de Witte De Weitjes 5 Geersdijk Als ouder van een 'wit' kind op de Ravesteinschool,.wil ik graag reageren op het krantenartikel van 7 november. Sinds 2 maanden zit mijn doch ter (3 1/2) op de peuterspeelzaal van de Ravesteinschool. Een half jaar hiervoor heb ik haar, na een rondje door de school te hebben gelopen, enthousiast in geschreven, want alles oogde ge weldig. Die mening ben ik nog steeds toegedaan. Ik vind de school een heel goeie sfeer heb ben, de leerkrachten zijn sociaal en kundig en het bevalt mijn dochter heel goed. Mijn zoontje, inmiddels bijna 2, ga ik deze week inschrijven zodat ook hij over een tijdje hier naar de peu terspeelzaal kan. Daar heb ik geen enkele twijfel over. Natuur lijk vind ik het wel jammer dat er zo weinig autochtone kindjes op deze school zitten, maar mis schien motiveer ik hiermee ande re ouders die wellicht nog twijfe len over een toekomstige school voor hun kinderen, ook eens een kijkje te gaan nemen op deze school. Wat wethouder Walrave aangaf, dat een 'zwarte' school juist een goed klimaat kent, geldt absoluut voor de Raves teinschool. Er is zeer veel aan dacht voor individuele leerlin gen. Ook de blanke! Jessica van Heukelom Anjelierenlaan 93 Vlissingen door Claudia Sondervan GOES - Kleine verschillen in waardering en opvattingen heb ben grote gevolgen voor zieken huizen in ranglijsten. Die con clusie trekt de Goese oogarts U. Tegelberg na het vergelijkend onderzoek naar staarbehandelin- gen door de Consumentenbond. Het onderzoek staat in de gids van november. De Oosterschel- deziekenhuizen eindigen met 44 punten van de honderd bijna on deraan de ranglijst van negentig behandelcentra. Ziekenhuis Walcheren krijgt 74 punten, ZorgSaamziekenhuis Zeeuws- Vlaanderen 70. De Goese maatschap van zes art sen haalt een 'matig' bij de pa tiëntinformatie en een minnetje bij de 'persoonlijke zorg rondom operatie'. Zwaar tellen ook de elf weken wachttijd tot de opera tie die de Consumentenbond weergeeft. Voor Vlissingen en Terneuzen geldt daar respectie velijk vier en zes weken. Discussie Veel van de beoordelingen steu nen op inzichten die ter discus sie kunnen staan, vindt Tegel berg. Zoals over de verdovings methode. De Consumentenbond vindt druppels in het oog pa tiëntvriendelijker dan injecties. „Wat de bond niet vertelt is dat het oog bij druppels gevoeliger kan blijven. Bovendien blijft het oog beweegbaar. Dat stil moe ten houden is voor sommigen on doenlijk." „We hebben geen algemene voo^ lichtingsavond. Ik zie daar iL niet direct het heil van in. Me sen worden twee keer voor een operatie en 1 steeds informatie. Ik kijk daar bij nooit op mijn hoxdoge. De patiënten die in Zierikzee Goes behandeld wox'den zie niet elke keer dezelfde dokte Dat mex'kt de bond ook aan a! minder. „Dat kan niet als je o; verschillende locaties werkt zegt Tegelberg. „Maar of mee sen dat ex-g vinden verschilt pe persoon. In de nazorg hebbe wij juist een extra controle, dré in totaal. In het recente Elsevier onderzoek naar patiënttevredffi heid kwam wij er heel goed uit De wachttijd was begin 2006in derdaad elf weken, zegt Tege. berg. „Nu zijn dat er zes. Erz:; nu even minder staax'gevalie Dat verandert wel eens. Enke. jax-en geleden waren er vfi wachttijden van een half )8£ tot een jaar. In het hele Dat kwam vooral door de inhaal slag die we maakten. Nu behac delen we staar in een veel vwt ger stadium." De zes Goes oogax-tsen wei'fë eveneens in het Van Weel Bethesda ziekenhuis op de loca ties Dirksland en Hellevoet sluis. Hun prestaties daar zij niet te vergelijken: dat zieke; huis staat niet bij de negentig k handelcentx-a op de ConsuiBS tenbondlijst. „Terwijl ik W daar enkele maanden g met een collega de vrag heb afgewerkt," vertelt berg. zaterdag 11 en zondag 12 novem ber 2006 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 -17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Apotheek "Zierikzee", Dam 18, tel. (0111) 412906, geopend za. 09.00-12Ï uur en 16.30-17.30 uur. Zo. 12.00-123» uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Dtf'; land voor spoedgevallen bereikbaar- telefoon 412180. Spoedgevallen sp'^ uur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat»- Zierikzee. Dierenambulance Stichting Dierenvrienden Schouwe" Duiveland, tel. (0111)406111-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 36