PvdA ziet brood in voetbalstadion Schouwen-Duiveland na de Ramp PZC SAROUK www.sarouk.nl Collectie foto's duikt op 2nd influenZ zoekt wegen om succes te stroomlijnen Muziektopper in Wemeldinge Vrijwilligers Schouwse hospice hebben moeite met hun taak bij nader inzien agenda Achthoek zit er ruimer bij Controle bij demonstratie moskee Diaconiehuis Terneuzen gesloopt Cel geëist voor mishandeling Thoolse foto's Aanpak van sportpark Goes biedt nieuwe kansen 1 PERZISCHE TAPIJTEN SINDS 1975 f Oosterse kunst kan uw inrichting extra's geven. Vertrouwd adres voor een handgeknoopt tapijt, zowel modern als klassiek. Deskundig advies. 40 jaar ervaring. 100% garantie. Bezichtiging thuis. Gratie reiniging. Inruilen en taxatie. Marconistraat 30 - 44G1 HH Goes Woonboulevard - tel. 0113-227101 Willem van Dam Mieke van der Jagt Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Pax: (0113)315669 P-mail: redactie@pzc.nl internet ^ww.pzc.nl P-mail: web@pzc.nl door Harmen van der Werf KWADENDAMME - Poppo dium voor beginnende bandjes, 2nd influenZ, gaat niet alleen verhuizen, de entreeprijs gaat van twee naar vijf euro en kaart jes moeten voortaan in de voor verkoop worden gekocht. Het is allemaal bedoeld om het succes beter te stroomlijnen. 2nd influenZ, groot geworden in De Klomp in Ovezande, is vrij dag 17 november voor het eerst in het dorpshuis De Burcht in Kwadendamme. In De Klomp mogen maximaal 200 bezoekers, in De Burcht 350. „Hadden we deze maatregel niet genomen", zegt voorzitter Pascal de Punder van 2nd influenZ, „dan hadden we 150 mensen moeten weige ren. Dat willen we niet." Extra kosten De Burcht is groter, maar ook duurder, vooral omdat licht en geluid moeten worden gehuurd. In jeugdsoos De Klomp zit dat gewoon. Om uit de extra kosten te komen, wordt de dit seizoen pas ingevoerde entreeprijs ver hoogd van twee naar vijf euro. Pascal: „Overal waar bandjes optreden, moet je betalen. Waar om dan niet voor 2nd influenZ? En je krijgt er gratis busvervoer bij, niet alleen uit Goes en door de hele gemeente Borsele, ook - op veler verzoek - uit Middel burg en Vlissingen." Zomaar de bus instappen, is er vanaf volgende week vrijdag ook niet meer bij. Kaartjes in de vorm van een polsbandje met da tum moeten in de voorverkoop worden gekocht, bij de Cyberzol der in Iieinkenszand, cd-winkel De Spin in Middelburg, X-Ray in Goes, het Vrijwilligershuis in 's-Gravenpolder of cd-winkel De Bard in Vlissingen. Het in stappen moet sneller gaan, als ie dereen een kaartje heeft. Op de website van de jongeren- raad Borsele die 2nd influenZ organiseert, staan reacties op de veranderingen. „Straks spelen bandjes voor een halfvolle, gro tere zaal", komt een paar keer terug. Anderen vinden drie euro extra 'te doen'. „Ik weet ook niet wat je ervan moet verwach ten", reageert Pascal de Punder. „maar 2nd influenZ heeft inmid dels zo'n naam opgebouwd. Dat moet goed komen." WEMELDINGE - Brass Band Schoonhoven, Europees kam pioen 2006, komt vrijdag 17 no vember voor een concert naar Wemeldinge. De topper in de brassbandwe reld speelt vanaf 20.00 uur in dorpshuis De Wemel en dat ge beurt met de dit jaar jubile rende muziekvereniging O.K.K. uit Wemeldinge. O.K.K. bestaat al 120 jaar. De toegang tot het concert is gratis. Brass Band Schoonhoven is Europees Kam pioen 2006. toFrank Balkenende dOES - Een stadion voor alle ioelbalclubs in Goes, te bouwen agens langs de Deltaweg. De ge rente moet in 2007 nagaan of ,„11 complex haalbaar is. Dat tolletje gooide de PvdA-fractie tjiteren op in de gemeenteraad. Het idee'komt voort uit de nood zak sportpark Het Schenge op :eschuiven richting Goese Pol- Krof te halveren en voor een jgl van de gebruikers elders in ce stad een accommodatie te touwen. jjet sportpark ligt deels de ont- sikkeling van de wijk Water- p en rond het havenindus- •lieterrein in de weg. Aan de coiirand van het sportpark ligt eenoude vestingswal. Uitgangs punt van het plan Waterstad is èslluur-historische elementen het landschap zoveel moge- ik in het plan te integreren. De nl wordt daarom binnen het touwgebied getrokken. Daarnaast projecteert de ge- seente de nieuwe weg naar Wil- gkninadorp over Het Schenge, fors over de voetbalvelden, ie daarvoor moeten wijken. Eet college van burgemeester en leihoudei's is van plan de voet balvelden te verplaatsen naar :e! gebied dat nu een groene Mi'er vormt tussen de wijk Goe ie Polder en het sportpark. In de Goese sportwereld wordt echter betwijfeld of die buffer wel vol doende ruimte biedt. PvdA-fraetievoorzitter H. Hoo- gerland lanceerde daarom giste ren een paar alternatieven. De voorkeur van zijn fractie gaat uit naar een stadion voor alle Goese voetbalclubs, dus ook hoofdklasser W Kloetinge. „Het Wesselopark in Kloetinge kan dan worden gebruikt door andere sportverenigingen." Volgens Hoogerland, in zijn vrije tijd voorzitter van voetbal club SSV'65, zou een gedeeltelij ke overkapt stadion Goes op de kaart kunnen zetten als sport en voetbalstad 'op het hoogste amateurniveau'. „Het kan inte ressant zijn voor bedrijven die voetbalsport willen promoten." In zijn visie werken de vier voet balclubs Kloetinge, SSV'65, Ro- bur en Goes eendrachtig samen. Een fusie is niet nodig, aldus Hoogerland. Overigens lijkt daarvoor onder de voetbalclubs ook nauwelijks animo. In de raad regende het niet plot seling steunbetuigingen, al claimde D66 dat de PvdA met haar idee is gaan lopen. Voor VVD-fractievoorzitter S. Heij- ning komt een stadion pas in beeld als er ambities zijn om in Zeeland profvoetbal te spelen. Die zijn er nu niet. „Dan heb je ook geen stadion nodig." Wethouder M. Dieleman (CDA, sport) liep ook niet direct warm voor het idee, mede vanwege de verwachte forse investeringen. Bovendien is net 3,8 ton vrijge maakt voor een vierde veld voor W Kloetinge. De wethouder is momenteel in gesprek met ge bruikers van Het Schenge. Het college geeft volgend jaar een oplossing aan voor clubs die moeten verkassen. Overigens vond Dieleman het niet handig dat Hoogerland in het openbaar al praat over moge lijke locaties. Goes heeft bij het plan voor de wijk Mannee ge leerd dat grondspeculanten vrij snel op de beoogde plek afvlie gen, met vervelende gevolgen voor de afwikkeling van het bouwverkeer. Dat moet nu via de wijk Noordhoek rijden in plaats van over een aan te leg gen verbindingsweg, waarvoor de gemeente de grond nog niet in handen heeft. vrijdag 10 november 2006 Dsgratis bioscoopbonnen die Het Kla- wblad verzorgt voor chronisch zieken sigehandicapten moeten via de zorgin- «llingen, zoals thuiszorg worden beko men en niet, zoals gisteren in de PZC ge- rcld, via Het Klaverblad zelf. Informa- 'rover de toegankelijkheid van biosco- Kn moet bij de filmtheaters zelf wor tel verkregen. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE bevelanden/tholen Stationspark 28 Postbus31 4460 AA goes Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Cornelleke Blok ZIERIKZEE - Vrijwilligers van het pas geopende hospice in Zie- rikzee zijn niet allemaal even goed voorbereid op hun taak. Hoewel het merendeel van de medewerkers een cursus heeft gehad, moeten ze zelf in de prak tijk met hun taak leren omgaan. Nare situaties vallen daarom niet altijd uit te sluiten, aldus coördinator L. van der Voorde. Het hospice heeft in de eerste week na de .opening twee men- STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM - De Stoelemat, 20.15 uur: Voorstelling Word Vervolgd door jeugdtheater Rotonde; COC-café De Soos, 22.00 uur:Vrijdagavondcafé; ELLEWOUTSDIJK Het Fort, 10.00-17.00 uur: Open voor bezichti ging; GOES - Leger des Heils, Leliestraat 24, 9.00-12.00 uur: Verkoop kleding en meu belen tbv maatschappelijke dienstverle ning; Het Snooker Centrum, 13.30-16.30 uur: Biljart voor ouderen, buurtwerk Goese Polder; HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Seniorensoos; KAMPERLAND - Jeugdsoos De Sik, 20.00 uur: Geopend voor de jeugd van 12 tot en met 20 jaar; KAPELLE - Sportcomplex De Molenva- te, 10.00-11.30 uur: Jeu de boules; De Vroone, 13.00 uur: Soos, biljarten: Bibli otheek, 20.15 uur: Verhalenvertellers sen opgenomen. De medewer kers zijn zo gelijk in het diepe gegooid, beseft Van de Voorde. „Het is bijna niet te vermijden dat je in de beginfase tegen start problemen aanloopt." In de praktijk bleek niet iedereen goed voorbereid op een confron tatie met stervende bewoners. Met name het assisteren van de verpleegkundige is voor een aan tal vrijwilligers moeilijker dan gedacht. Volgens Van de Voorde moet dat 'gaandeweg groeien'. van de Vertelkring Midden-Zeeland met muzikale omlijsting door ceremonie meester Engel Reinhoudt; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljartclub senioren; 14.00 uur: Alzheimer(inloop)café Rei- merswaal; OVEZANDE - De Klomp, 20.00-23.00 uur: Vierde seizoen 2ndlnfluenZ; POORTVLIET - Hof van Holland, 19.30 uur: Vogeltentoonstelling Vogelvrien den; RILLAND - Oude brandweerkazerne, Knutselclub de Plakvingers groep 1; SINT-ANNALAND - Wellevaete, 19.30 uur: Vogeltentoonstelling Vogelvreugd; WEMELDINGE - De Wemel, 13.00 uur: 13.00 uur: Soos; biljarten en kaarten; YERSEKE - Dreef en Kerkplein, 08.00-13.00 uur: Weekmarkt; Het Tref punt, 13.00-17.00 uur: Biljarten; Zorg centrum Ter Weel Vredelust, 14.00-16.30 uur: Herfstmarkt; De Zaete, 19.30-22.00 uur: Vogeltentoonstelling In- ter Scaldis. WOLPHAARTSDIJK - Openbare basisschool De Acht hoek in Wolphaartsdijk zit er weer wat ruimer bij. Na de zomervakantie is een stuk aan de school gebouwd. De twee nieuwe ruimtes zijn bedoeld voor de directeur en de intern begeleider. De oude directiekamer is aangepast en kan nu voor onderwijsdoeleinden worden gebruikt. Leer lingen hebben van de uitbreiding van de school een pro ject gemaakt. Ze hielden de vorderingen bij en werkten met het thema 'bouwen'. Ouders konden gisteravond een kijkje nemen in de nieuwbouw en de prestaties van hun kinderen aanschouwen. MIDDELBURG - Niet alleen demonstranten tegen de bouw van de moskee, ook buurtbewoners en passanten moeten zaterdag in Middelburg rekening houden met strenge controles van de politie. De gemeente dringt er daarom op aan dat iedereen een identiteitsbewijs bij zich heeft. Door de identificatieplicht moet iedereen toch al een paspoort of identiteitskaart bij zich hebben. Buurtbe woners hebben een brief ontvangen van cle gemeente waarin wordt gemeld dat de politie in de directe omge ving van de demonstratie 'nadrukkelijk op het naleven van de identificatieplicht zal controleren'. TERNEUZEN - Mooi was het al lang niet meer, maar niet temin behoorde het voormalige 'oudemannenhuis' - of def tiger: het diaconiehuis van de Nederlandse hervormde kerk - aan de Arsenaalstraat ooit tot de beeldbepalende panden van Terneuzen. Die tijd is nu voorgoed voorbij: dezer dagen maakt de slo per een eind aan precies 120 jaar geschiedenis. Als het pand gesloopt is, zet woningcorporatie Clavis er een nieu we winkelgalerij neer, met daarboven zestien (huur)ap- partementen. In de afgelopen jaren is meermaals gepleit" voor behoud van het karakteristieke pand. Het diaconie huis ging op 28 oktober 1886 open. MIDDELBURG - Officier van justitie R. Rammeloo heeft gisteren bij de rechtbank in Middelburg tegen een 21 -jai'i— ge Vlissinger voor poging tot toebrengen van zwaar licha melijk letsel van zijn zwangere vriendin vier maanden ge vangenisstraf, 214 uur werkstraf en 26 uur leerstraf agres- siebeheersing geëist. Ook eiste de officier de twee weken cel, waarvan de verdachte nog in zijn proeftijd zat. De man gaf toe op 29 juli in Vlissingen het slachtoffer te hebben geslagen en geschopt. Ook had hij haar opgeslo ten in de slaapkamer. De vrouw probeerde die dag haar vriend buiten te zetten. Dat leidde tot een geweldsuitbars ting. Het slachtoffer zou met haar hoofd tegen een muur zijn geduwd en tegen de grond zijn gewerkt, waarna hij zijn knie in haar buik had gezet. Zelf had ze zich ver weerd door in zijn gezicht te krabben. De man zit inmid dels honderd dagen in voorarrest. Volgens gedragsdeskun digen heeft hij zijn agressie niet onder controle. De Vlis singer is al eerder veroordeeld voor mishandeling van zijn vriendin. Gisteren zei hij met haar verder te willen en in de toe komst voor zijn gezin te willen zorgen. De rechtbank doet uitspraak op 22 november. Een ploeg op de weer drooggevallen polder De Vierbannen (boven). De baileybrug over de haven van Den Osse (links onder) en het zwembad bij Zierikzee in aanleg (rechts onder). foto's Zeeuws Archief, Archief Landinrichtingsdienst/Cultuurtechnische Dienst Zeeland (DLG) door Melita Lanting ZIERIKZEE - Een grote collectie foto's van de Ramp en de daarop volgende we deropbouw is tevoorschijn gekomen uit de archieven van de Dienst Landelijk Gebied (DLG) in Goes. Het zijn alle maal foto's van situaties op Schou wen-Duiveland. Gemaakt in het kader van de ruil- en herverkaveling door de toenmalige cultuurtechnische Dienst, de voorloper van de huidige DLG. De foto's zijn vorig jaar opgedoken, toen de Dienst Landelijk Gebied ging verhuizen. „We wisten natuurlijk dat die boeken er waren, maar bij de verhui zing naar een ander pand kwamen ze uit de kasten. Voor ons archief is het ma- zoals een bezoekje van de koningin." Van der Meer en Dalebout steken veel energie in het uitzoeken van het materi aal. Ze zijn onder meer bij gemeentelijk archivaris H. Uil langs geweest om het materiaal te laten zien. „Hij was erg en thousiast. Uit deze periode is ook niet zo heel veel beeldmateriaal en dat maakt het wel bijzonder." Niet van alle foto's is bekend waar ze zijn genomen of wie er op staat. „Er is heel veel geregistreerd, maarniet alles. Van sommige opnames weten we niet waar ze genomen zijn of wie er op staan. Dat moeten we nog uitzoeken want we vinden het ook leuk óm verha len te weten bij een foto. Wie is die man met die pet die zit op de dijk. Wat deed hij daar." POORTVLIET - De fotowerk- froep van heemkundekring Sad en Lande toont morgen in dorpshuis De Poorthove in Poortvliet haar collectie oude fo to's van Poorvliet en andere fcolse dorpen. Op deze inloop- lig zijn ook gegegevens voor fa- allieonderzoek in te zien. De in- fcopdag duurt van 10 tot 16 uur. (Advertentie) teriaal inmiddels te oud. Wij bewaren het niet langer en de foto's gaan daar om uiteindelijk naar het Rijksarchief", zegt E.J. van der Meer van de DLG. Maar voor de foto's worden overgedra gen, zijn ze nog gebruikt bij de bijeen komst voor het tienjarig bestaan van de landinrichtingscommissie Schou- wen-Oost. Dit gaf hem samen met H. Dalebout de kans om alles te bekijken en te inventariseren. „Puur persoonlij ke interesse", zegt Van der Meer. „Dit heeft niets met mijn werk te maken." De collectie bevat ongeveer duizend fo to's uit de periode 1953 tot 1963. Exacte aantallen en jaartallen kan Van der Meer nog niet noemen omdat nog lang niet alles is geïnventariseerd. „De onderwerpen zijn heel verschil lend. Sommige foto's zijn vlak na de Ramp genomen en dan zie je een gat in de dijk of een kapotte boerderij. Op an dere opnames zie je een nieuw gemaal, of nieuwe wegen en nieuwe boerderij en. Veel foto's zijn gemaakt op het plat teland, sommige in de dorpen. Af en toe staan er ook mensen op en er zijn foto's gemaakt van bijzondere gebeurtenissen (Advertentie) Openingslijden: dinsdag t/m vrijdag 9.00 - 17.30 uur, zaterdag 9.00 - 17.00 u

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 31