Roels zit nog vol ambitie Abe is voor even een Belg PZC Millar gaat mogelijk vrijuit Toubiana houdt de eer aan zichzelf 21 Oostkapelle ivacht weer lastige klus Zeeuws-Vlaamse spits Smerdiek kijkt niet op een kilometer Snelle sprint van Veldhuis Organisatie skeelerstrijd wil meer deelnemers Delta/Ockenburgh ronde verder Poolers stroef uit startblokken Vrije inschrijving zwemcompetitie Davidse langer bij De Meeuwen Westmaas met Oranje op titelkoers De Bruijn tegen Leppens in wereldbeker biljarten uitslagen Van Scheppingen verrast Schüttler Van Nistelrooij scoort twee keer vrijdag 10 november 2006 wb GOES - Voor Oostkapelle staat morgenmiddag de lastige uit- ffedstrijd tegen Nieuw Lekker end op het programma. Een dag later trachten RCS en Vlis- qngen zich te handhaven in de irote groep achtervolgers op koploper Unitas. 'De nederlaag van afgelopen za- bij Terneuzense Boys er bij Oostkapelle niet raor gezorgd dat de ploeg van iüarl Vergouwen van slag is ge- Laakt. „Dat kennen wij niet zo. We zijn gewend om met dit bijl tje te hakken en daaz'door men tal behoorlijk weerbaar." Nieuw Lëkkerland treft de lalcherse formatie een goede „Een jong team met veel iaelheid, waarvan het mij ver dat ze slechts zevende gaan", stelt de trainer, die over dezelfde groep kan beschikken -is tegen Terneuzense Boys. RCS Voor RCS is het zondag zaak om isgen het laag geklasseerde Zie- likzee geen punten te verspelen. .Het is een lastige ploeg", stelt ^iner Alexander van Keulen. ,Ze zitten mogen dan in de hoek waar de klappen vallen, tij zijn niet in de positie om ga te onderschatten. Van Keulen kan putten uit een bjna fitte groep. Alleen over de iazetbaarheid van Rudley St. Ja- jobestaat nog onduidelijkheid. ïlissingen deel uit te blijven maken de groep die momenteel «rijdt om de tweede plaats op «ranglijst, mag Vlissingen te ar SC 't Zand geen steken la ten vallen. „Een cruciaal duel", wet trainer Ruud Pennings. ,We ontmoeten immers op- aeuw een directe concurrent." Beploeg uit Tilburg haalde uit lie laatste vijf duels dertien pun- Vlissingen is dus gewaar schuwd. „Toch gaan we ons ei- spel spelen en trachten de lie punten mee naar Vlissingen le nemen", vertelt Pennings. Hij kan niet beschikken over Randy ieDreu. Jacques Blijlevens, die eet knieproblemen kampt, is ren twijfelgeval. door Ron de Waal SINT MAARTENSDIJK - De enorme hoeveelheid tijd die haar opleiding in beslag nam, noopte haar te stoppen bij Oran je onder de zeventien. Toch zit de net negentien jaar geworden Mandy Roels boordevol ambitie. De voetbalster van Smerdiek heeft nog steeds een grote droom. „Ooit weer voor Oranje uitkomen." Op een kilometertje meer of min der kijkt Mandy Roels niet. De afgelopen twee seizoenen maak te de speelster uit Kloosterzan- de deel uit van de selectie van het Belgische Zulte, dat uitkomt in de hoogste afdeling bij onze zuiderburen. De 170 kilometer die ze voor een trainingsavond af moest leggen, nam ze voor lief. „Maar op een gegeven moment was ik het beu. Het voetbal wordt daar toch op een heel andere manier beleefd dan hier. Een echte winnaars mentaliteit viel er niet te bespeu ren, daarvoor was iedereen veel te lief voor elkaar. Daarnaast be viel de speelstijl mij niet meer. Het was allemaal zo verdedi gend ingesteld, met vaak lange halen naar voren richting een eenzame spits", vertelt de scha duwspits. Toen Wim Scherpenisse in maart namens Smerdiek infor meerde of er over een overgang te praten viel, reageerde ze en thousiast. Het Belgische Sinar en Oostkapelle visten achter het net. Roels: „Die hadden in feite niets te bieden. Dat ik bij Smer diek bijna 180 kilometer moet reizen voor een training maakt me niets uit, maar hier krijg ik wel een vergoeding voor mijn reiskosten. Voor een arme stu dent als ik is het anders niet te betalen." Ook de aanwezigheid van Wim Scherpenisse speelde een belang rijke rol. „Hij doet dag en nacht alles voor het vrouwenvoetbal. Gewoon een supertrainer." Vooral door de tomeloze inzet van Scherpenisse loopt de orga nisatie van het damesteam op rolletjes. „We hebben naast drie i'oorKoen de Vries GOES - Jean-Marie Toubiana is met onmiddellijke ingang ge flopt met handballen. De 39-ja rige speler van het Middelburg se EMM nam dat besluit nadat de scheidsrechter tij- V1AREGGIO - Marleen Veldhuis heeft op de eerste finaledag van de Gran Pre- mio 2006 in Italië de 50 me ter vrije slag gewonnen. De tegenwoordig in Eind hoven trainende Twentse zwemster tikte in het 25-meterbad van Viareggio aan na 24,40 seconden, vijf honderdste eerder dan haar Zweedse rivale Thérè- se Alshammar. Veldhuis was ook de beste op de 100 vrij. Niemand kwam ook maar in de buurt van haar 53,87. Inge Dekker zegevierde op de 100 vlinder in 58,02. De Italiaanse Elena Gemo gaf meer dan anderhalve se conde toe. Op de halve af stand moest de Nederland se favoriete haar meerdere erkennen in supersprint ster Alshammar: 26,68 te gen een uitstekende 26,08. ANP door Niels Bouterse middelburg - er moeten ■fleer Zeeuwen gaan skeeleren, fat vinden de nieuwe organisa- [°ren van skeelerevenementen ln Zeeland. skeeleraars Olivier Goud, 'flancine Wisse en Andries Min derhoud nemen de organisatie Van wedstrijden vanaf komend seizoen over van Rinus Wisse. De 22-jarige Minderhoud pre senteerde op een bijeenkomst van skeeleraars een nieuwe aan pak voor de organisatie van wed- gewone trainers ook een keepers trainer. Door de behoorlijke hoe veelheid sponsors is er zelfs een spelersbus beschikbaar gesteld. Dat is volgens mij toch tamelijk uniek. Drie teamgenoten uit Rot terdam hebben zelfs een wagen tje ter beschikking gekregen", zegt Roels niet zonder trots. Waar het vrouwen voetbal het vaak op meerdere fronten moet afleggen tegen de mannentak, is bij Smerdiek het tegenoverge stelde het geval. „Ach, logisch toch", klinkt het nonchalant. „Wij spelen ook hoger dan de mannen." Op dat hogere niveau, de eerste klasse, is de ploeg van Roels na acht wedstrijden een bescheiden middenmoter. „De eerste twee wedstrijden hebben we onnodig weggegeven. Ook ons gebrekkige scorende vermo gen speelt ons vaak parten. Afge lopen week tegen Rijsoord kre gen we een kans of tien. Die ver prutsten we allemaal.", aldus de spits. Toch ziet de Zeeuws-Vlaamse wel degelijk mogelijkheden om op korte termijn met Smerdiek richting hoofdklasse te gaan. „Met een paar speelsters erbij moet dat kunnen", klinkt het met sport gevuld. „Ik volg de stellig. Buiten het voetballen is sportopleiding aan het CIOS in ook de rest van Roels' tijd veelal Goes, waar ik het derde en vier- Manon Roels speelde een poosje in België, maar had het daar wel ge zien. „Een echte winnaarsmentaliteit viel er niet te bespeuren, daar voor was iedereen veel te lief voor elkaar." foto Peter Nicolai de jaar tegelijk doe. Daarvoor loop ik momenteel stage bij een fitnesscentrum in Terneuzen. Verder train ik de D-jeugd van Hontenisse. In januari 2008 hoop ik met mijn studie klaar te zijn, maar ik denk er sterk over nog een HBO-opleiding fysiothe rapie of osteopathie te gaan vol gen." Droom De ambitie om op een zo'n hoog mogelijk niveau te voetballen be staat nog volop, maar de tijd er voor ontbreekt momenteel enigs zins. De ambitieuze plannen die FC Twente onlangs ontvouwde om een proftak voor vrouwen op te starten, worden echter ook door Roels met groot enthousias me begroet. „Het zou geweldig zijn om daar met Smerdiek ooit eens aan te mogen ruiken. Dat is toch een droom voor iedere speelster." Voorlopig moet Roels het doen met wedstrijden op een lager ni veau. Daarop strijdt Smerdiek met Oostkapelle om de titel 'bes te ploeg van Zeeland'. „Twee de cember spelen we weer tegen el kaar. Heerlijk." dens het duel van zijn ploeg te gen White Demons 2 een kop stoot had gegeven. Toubiana wachtte de sancties van EMM en de nationale bond (NHV) niet af. Het bestuur van zijn club kwam woensdagavond bijeen om zich te beraden over de situatie. Voordat het bestuur tot een besluit kon komen, gaf Toubiana aan dat hij stopt. „Hij wilde het ons niet moeilijk ma ken", vertelt EMM-secretaris Puk Carol. „En daar hebben we respect voor.'" Carol spreekt van een emotione le bijeenkomst, waarbij de hele selectie van EMM aanwezig was. Het bestuur kende Toubia na vele jaren als een rustige, so ciale en sportieve handballer, „Het is enorm spijtig dat dit moest gebeuren", vindt Carol. Jean-Marie wordt nu als een soort misdadiger gezien en dat verdient hij niet." Jurgen Vermaat, een andere spe ler van EMM, werd door het be stuur op non actief gezet tot de uitspraak van de tuchtcommis- sie van het NHV. Vermaat zou de arbiter hebben geschopt. Met het vertrek van twee spe lers uit de eerste selectie komt EMM waarschijnlijk in proble men. Aan het begin van het sei zoen werd een derde team voor de competitie ingeschreven, maar het voortbestaan van dat team komt nu in gevaar. Hans Dierickx, trainer van de eerste selectie, verwacht dat er spelers moeten worden doorgeschoven, waardoor het derde erg slecht in zijn spelers dreigt te komen. strijden voor komend seizoen. „Iedereen was enthousiast", ver telt Minderhoud. De drie hebben als belangrijkste doel meer mensen op de skeelers te krijgen. Volgens Minderhoud is de stap om aan wedstrijden deel te nemen nu vaak nog te groot. „We gaan de wedstrijden daarom laagdrempeliger ma ken. We proberen de kosten zo laag mogelijk te houden en vra gen zoveel mogelijk mensen ons te helpen." De nieuwe organisa tie heeft zich ten doel gesteld rond februari een wedstrijdka lender klaar te hebben. Wesley de Smet (links) kroop in Heerenveen voor een tv-commercial in de huid van Abe Lenstra (rechts). Hij was uren zoet met de opnames. foto Mustafa Gumussu door Barry van der Hooft GOES - Wesley de Smet keerde gister nacht vermoeid, maar met een voldaan ge voel terug uit Heerenveen. Voor de nieuwe reclamespot van verzekeringsmaatschap pij Univé kroop de Belgische verdediger van Hoek in de huid van Abe Lenstra. Na dat De Smet dat eerder al bij de opnamen voor de film In Oranje had gedaan, was de Friese voetbalheld ook woensdag weer voor even een Belg. Veel grappen werden daar niet over ge maakt in Heerenveen. „De mensen daar vonden het wél vreemd dat ik helemaal uit België was gekomen om mee te doen", zei De Smet gisteren. Hij meldde zich woens dagmiddag tegen drie uur aan de ingang van het stadion en stapte daar bijna acht uur later weer naar buiten. „Samen met de spelers van het belofteteam van Heeren veen moest ik op het veld allerlei oefenin gen doen. En die werden steeds herhaald, tot het shot er goed op stond." De bal doorkoppen na een voorzet, een tackle van een verdediger ontwijken, af werken op doel, juichen voor een lege tri bune; De Smet deed het allemaal zonder morren. „Op een gegeven moment moes ten we op een rij gaan staan, zoals je dat voor een wedstrijd in het betaald voetbal vaak ziet. Alleen had ik een panty over mijn hoofd, omdat het hoofd van Abe Lenstra er straks in wordt gemonteerd. Volgens mij komen er nog meer oude beel den van hem in de commercial." Vermoeiend Nadat rond tien uur het laatste shot erop stond, kon De Smet zijn pruik afdoen en het tenue met de pompeblêden uittrekken. Rond kwart voor twee 's nachts was hij weer thuis. „Het was een leuke, maar ook vermoeiende dag. Als het goed is. komt de reclamespot op 6 december voor het eerst op televisie. Ik ben benieuwd hoe het er dan uitziet." van onze sportredactie NANTERRE - De openbaar aan klager in Frankrijk heeft giste ren tegen de meeste betrokken renners in het Cofidis-proces voorwaardelijke gevangenis straffen geëist. De onvoorwaardelijke medewer king en grote openhartigheid van David Millar lijkt echter te worden beloond. De Schotse wielrenner werd 'voorgedragen' voor vrijspraak. Tegen Bogdan Madejak, voorma lig fysiotherapeut van de wieler ploeg, werd een jaar gevangenis straf geëist. Met de arrestatie van Madejak in 2004 werd een grootscheeps onderzoek naar doping in de wielersport ingeleid. Justitie probeerde te bewijzen dat er sprake was van een gestructu reerd dopingnetwerk binnen de Franse ploeg. David Millar gaf na zijn aanhou ding epo-gebruik toe en bood de onderzoekers inzicht in zijn ei gen handelen en dat van ande ren binnen de ploeg. Het leverde hem bij de internationale wiel- renunie UCI een schorsing van twee jaar op. Afgelopen zomer mocht hij zijn rentree maken in het peloton. De aanklager vroeg voorwaarde lijke gevangenisstraffen tussen de drie en zes maanden voor de renners Philippe Gaumont, Ro bert Sassone, Mederic Clain, Massimiliano Lelli, Marek Rut- kiewicz en Daniel Majewski. GPD ARNHEM - Het driebandenteam van Delta/Ockenburgh heeft gemakkelijk de tweede ronde van het nationaal be kertoernooi gehaald. Derdedivisieploeg BZN uit Arnhem kon de Goesenaren geen strobreed in de weg leggen: 0-8. Alleen Richard de Bruin moest één set afstaan. Opvallend was het optreden van Berry Dallinga, die met een gemid delde van 1.050 opnieuw goed voor de dag kwam. Martin Spoormans zette 1.500 in de boeken. Naar verwachting wacht in de volgende rond tweedivisio nist Vrachtkar 2. Als ook die horde wordt genomen, volgt waarschijnlijk de interessante ontmoeting tussen Delta/ Frans Bevers en Delta/Ockenburgh. BZN - Delta/Ockenburgh 0-8, sets 1-11: Stefan Spilleman - Mar tin Spoormaiis 0-3, 8-15, 9-15, 2-15, 0.680-1.500; Gert Jan Esveld - Ronny Daniels 0-3, 12-15, 9-15, 6-15, 0.760-1.150; Hein van Diek - Richard de Bruin 1-2, 13-15, 10-15, 15-14, 0.630-0.780; Gerard Beekhuizen - Berry Dallinga 0-3, 11-15, 5-15, 7-15, 0.560-1.050. GOES - De pooibiljarters van Cue Action 1 hebben hun eer ste punt van het seizoen binnen. Tegen Saints uit Tilburg werd het 4-4. Goed was de wedstrijd allerminst. Vooral Abel van de Sande verkeert in een vormcrisis. Atong Wu wist twee partijen te winnen (straight en 8-ball). Johan van Oorschot won zijn straight partij maar verloor in het 9-ball. Van de Sande en Jeroen Koopman verloren. Het tweede team van de Vlissingers speelde in Oosterhout te gen De halve zolen. Ook daar werd het 4-4. Roadhouse Roadies heeft dit seizoen nog geen punten be haald. De ploeg verloor voor de tweede keer op rij. Dit keer werd het in Breda 7-2 tegen Cool Runnings. De debuterende Stefan van Rossum en Krijn Wielemaker ervaren dat het spe len in de regionale eerste Idasse niet meevalt. Dennis van Bel- zen won het 8-ball gemakkelijk en Arno van der Wal pakte een punt in het 9-ball. In het 8-ball verloor hij van Janice van Gastel. VLISSINGEN - De eerste en tweede klasse van de Zeeuwse zwemcompetitie kent vanaf komend jaar een vrije inschrij ving. Daardoor bepalen zwemmers en niet de clubs aan welke afstanden deelnemers meedoen. De hoofdklasse kende al lan ger een dergelijk systeem. ZOUTELANDE - Wim Davidse is ook volgend seizoen trainer bij voetbalclub De Meeuwen. De oefenmeester is momenteel aan zijn tweede opeenvolgende jaar bezig bij de zaterdag-tweedeklasser uit Zoutelande. Tussen 2000 en 2002 stond hij ook al twee seizoen aan het roer bij De Meeuwen. GOES - Korfballer Niels Westmaas is gisteren met Jong Oranje doorgedrongen tot de halve finale van het Euro pees kampioenschap in Portugal. Het Nederlands team won met 28-5 van Engeland en treft vanmiddag om 16.00 uur Rusland voor een plaats in de finale, die morgen wordt gespeeld. In de eerste poulefase stond Nederland ook al tegenover de Russen en won toen met 27-11. De an dere halve finale gaat tussen België en Engeland. door Frits Bakker ISTANBOEL - Biljarter Jean Paul de Bruijn begint vandaag in Istanboel aan het laatste toer nooi voor de wereldbeker met een partij tegen de Belg Eddy Leppens. Bij winst is de Turk Sayginer wellicht zijn tegenstan der en daarna is Dick Jaspers een mogelijke opponent. John Tijssens maakt geen deel uit van de 32 spelers in het hoofdtoer- Voor De Bruijn is Leppens geen onbekende. De Belg moest zich via de voorronden plaatsen, maar toonde daax-in een redelij ke vorm. Vorige week speelde hij in de Nederlandse competi tie zelfs een wereldpartij. Lep pens speelde een partij van vijf tig punten in 12 beurten uit. Het toernooi in Istanboel is voor De Bruijn belangrijk om zijn positie op de wereldranglijst te handhaven. Dick Jaspers voert de stand aan, maar in het circuit voor de wereldbeker is de Spanjaard Daniel Sanchez de to renhoge favoriet voor de eindze ge- Dick Jaspers treft vandaag in zijn eerste partij de Turk Muhar- rem Peker. De Belgen Fort- homme en De Backer, die in de competitie voor Delta/F rans Be vers uitkomen, zijn ook gekop peld aan Turkse spelers: Soner Tas en Celim Ozden. Soner Tas was de speler die John Tijssens de toegang tot het hoofd toernooi versperde. De Bruijn zegt klaar te zijn voor het toernooi. „Ik maak me nergens druk om en wil alleen goed spe len." ECKENTAL - Tennisser Dennis van Scheppingen is in het Chal- lengertoernooi van het Duitse Eckental doorgedrongen tot de kwartfinales. Hij verraste in de tweede ronde Rainer Schüttler. Van Scheppingen, die eerst kwalificatiewedstrijden speel de, versloeg de als derde ge plaatste Duitser: 6-7, 6-2, 6-4. Hij treft in de kwartfinale de Fransman Carraz. De Nederlan der Sander Groen bereikte in het dubbelspel de finale. GPD Den Bosch. Dutch Open. Mannen, derde ronde: Palyama (Ned/2) - Honey (Eng) 21-9 21-16, Ulsing (Den) - Mas sing (Ned) 21-7 21-14, Milroy (Can) - Pang (Ned/1) 21-17 18-21 22-20. Dubbelspel, eerste ronde: Koen Ridder/Bosch (Ned) - George/Tonks (Eng) 21-19 21-16. Tweede ronde: Addock/Middleton (Eng) - Ridder/Bosch 21-1521-10. Vrouwen, dubbelspel, eerste ronde: Van Cutsen/Van Dooremalen (Ned) - Dobson/Luis (Aus) 21-13 21-13, De Wit/Krab (Ned) - Olver/Nozdran (Eng) 21-16 15-21 21-15, Schjott-Kristensen/ Pedersen (Den) - Malaihollo/Sie (Nëd) 21-12 21-15. Tweede ronde: De Wit/Krab - Eymard/Matias (Fra) 2-19 21-16, Lim/Quay (Mal) - Van CutsenA/an Door emalen 21-15 21-8. Madrid. WTA Championship, vrou wen. Gele groep: Henin-Hardenne (Bel/3) - Petrova (Rus/5) 6-4 6-4, Mauresmo (Fra/1) - Hingis (Zwi/8) 3-6 6-1 6-4. Stand: 1. Henin 2 gewonnen - 0 verlo ren, 2. Mauresmo 1-1, 3. Hingis 1-2, 4. Petrova 1-2. Henin naar halve finales. KNVB-beker, derde ronde. FC Utrecht - Rijnsburgse Boys 5-0 (1-0). 37. Van Dijk 1-0,71. Kruys 2-0,73. Nelisse 3-0, 75. Fortune 4-0, 79. Nelisse 5-0. Scheidsrechter: Wiedemeijer. Gele kaart: Broerse (FC Utrecht), Groot (Rijns burgse Boys). Aantal toeschouwers: 5300. Haarlem - FC Den Bosch 1-0 (O-O). 84. El Gaaouiri 1-0. Scheidsrechter: Haverkort. Rode kaart: 68. Luijten (FC Den Bosch/ 2x geel). Gele kaart: Bou- ma', Van Toor (Haarlem), Van den Berg (FC Den Bosch). Aantal toeschouwers: 1100. Jong AZ - SC Genemuiden 8-1 (5-0). 17. Molhoek 1-0, 28. Narsingh 2-0, 32. Plat 3-0, 33. Vormer 4-0, 45. Molhoek 5-0,72. Van Dijk 5-186. Plat 6-187. Luy- ckx 7-1, 90. Plat 8-1. Scheidsrechter: Ket ting. Gele kaart: J. Gudjonsson (Jong AZ), Kolk, Kattenberg (SC Genemui den). Aantal toeschouwers: 1025. WK vrouwen, tweede groepsronde. Poule E: Zuid-Korea - Italië 0-3 (18-25 19-25 13-25), Polen - Servië en Montene gro 0-3 (15-25 22-25 14-25), Taiwan- Cu ba 0-3 (21-25 20-25 14-25). Stand: 1. Servie en Montenegro 5-10 (15-2) 2. Ita lië 5-9 (13-4) 3. Cuba 5-8 (11-7) 4. Tai wan 5-8 (10-10) 5. Japan 4-6 (8-8) 6. Po len 5-6 (5-14) 7. Turkije 4-5 (3-10) 8. Zuid-Korea 5-5 (5-15). Poule F: Rusland - Nederland 3-0 (25-17 25-18 25-16), Duitsland - Puerto Rico 3-0 (25-23 25-22 25-22), China - Brazilië 2-3 (26-24 25-20 21-25 16-25 17-19). Stand: 1. Rusland 5-10 (15-3) 2. Brazilië 5-10 (15-4) 3. Duits land 5-8 (12-7) 4. China 5-7 (10-115. Ne derland 5-7 (10-11) 6. Verenigde Staten 4-6 (7-8) 7. Puerto Rico 5-5 (0-15) 8. Azer beidzjan 4-4 (2-12). MADRID - Ruud van Nistel rooij heeft gisteren voor Real Madrid twee keer gescoord in de met 5-1 gewonnen beker wedstrijd tegen derdeklasser Écija. De Nederlandse spits stond voor het eerst dit seizoen aan de zijde van Ronaldo. De Braziliaan scoorde ook een keer. David Beckham maakte de vierde goal voor de Koninklijke, Gutierrez de vijfde. Daarmee poetste Real de blamage van twee weken ge leden (1-1) weg en plaatste zich alsnog makkelijk bij de laatste zestien. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 21