Hoe scherp ziet u? Hl Rojp op voor vilde dieren p: Kloetinge krijgt vierde voetbalveld^ de kijkkamer LAAT KEVIN OOK EENS LACHEN! j if lezers schrijven Havens Havens 2 bij nader inzien agenda Varkensleed Paarden Rompslomp Delta Schoolkeuze Doodvonnis weekenddiensten meten is weten Kevin houdt zich groot. Maar leuk is het niet zonder zijn vriendjes. Die zijn wél naar sport of scouting. Sinds de scheiding is daar bij Kevin thuis geen geld meer voor. In de drukke volksbuurt waar hij woont, vind je ook geen Jantje Beton steunt daarom bijzondere kinderprojecten. Van speelvoorzieningen in oude wijken tot activiteiten speciaal voor kinderen. Van een gezellig dagje uit tot een week lang op een spannend vakantiekamp. Zodat ze even zorgeloos en geluk kig zijn. Die projecten kosten veel geld. Daarom vragen we u om een bijdrage. Alleen dan kunnen wij deze kinderen blij ven helpen. En dat doen we graag. Want is het niet fantastisch om ze te zien stralen van vreugde? o JA, ik help kwetsbare kinderen. Ik word donateur en ontvang de gratis nieuwsbrief. Ik machtig u om af te schrijven per maand kwartaal jaar van het hiernaast ingevulde rekeningnummer (minimaal 25,-per jaar). Ik betaal na ontvangst van een acceptgiro. l l I Ik help met een gift. Ik machtig u om éénmalig af te schrijven van het hiernaast ingevulde rekeningnummer. Ik betaal na ontvangst van een acceptgiro. Rekeningnummer: I A.U.B. invullen en aankruisen wat van toepassing is. Stuur deze bon in een envelop naar: Jantje Beton, Antwoordnummer 8489,3500 VW Utrecht. Een postzegel hoeft niet, maar mag wel. Graag zelfs! In een huis vond de politie een papegaaienkooi met daarin ftBFr een piepjong Java-aapje. De kleine Kera werd meteen naar Stichting AAP gebracht. Ze was eenzaam, maar nu ze drie f\ f\ speelkameraadjes heeft, is ze vrolijk en gelukkig. f Stichting AAP vangt veel dieren zoals Kera op, die niet A V gebruikt horen te worden voor het plezier van mensen, Lp 4 bijvoorbeeld in circussen of als huisdier. •k Op onze Jeugdsite Ap*k°ppoi vind je nog meer u informatie' informatie. Daar kun je je ook aanmelden voor ons digitale jeugdblad ApeNootje. WWW.AAP.NL I vrijdag 10 november 2006 Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de in de PZC ver schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactie tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Het conflict tussen de havens verhardt. Een onthullend arti kel van de baas van de Rotter damse haven: De WCT kan nooit rendabel worden tenzij Zeeland Airports zich volledig uitlevert aan Rotterdam. Dan ligt toch voor de hand, wie de meeste voordelen zal hebben van een WCT. Zeeland: Let op uw Saeck. Vrachtverkeer levert geen bijdrage aan de welvaart, doet alleen maar afbreuk aan ons welzijn. Aad J. De Beijer Dwarsweg 4 's Heer-Arendskerke In de PZC van 7 november maakt de Rotterdamse havenba ron Hans Smits duidelijk, dat de WCT onrendabel is en nooit zijn geld op zal brengen. 'Dat weten we met zijn allen' aldus De gratis bioscoopbonnen die Het Kla verblad verzorgt voor chronisch zieken en gehandicapten moeten via de zorgin stellingen zoals thuiszorg worden beko men en niet, zoals gisteren in de PZC ge meld, via Het Klaverblad zelf. Informatie over de toegankelijkheid van bioscopen moet eveneens bij de film theaters zelf worden verkregen. STREEKACTIVITEITEN OOSTKAPELLE - Zionskerk, 19.30 uur: Muziekavond met koren Klein Gloria, Soli Deo Gloria en brassband Crescen do; VLISSINGEN - Coosje Buskenstraat/ Scheldeplein, 8.00 - 16.00 uur: Week markt; Open Hof, 9.00 uur: Hatha yoga en om 10.35 uur Power yoga; Walk-lnn, 19.30 uur: muziekworkshop Carabische muziek. de heer Smits, Verder gaf in de PZC van 11 oktober de oud voor zitter van de SER, de heer Wijf fels al aan dat het transporteren van containers ten koste gaat van de leefbaarheid van Zee land. Het wordt nu dus de hoogste tijd dat de Zeeuwse politici zich ontdoen van hun oogkleppen en stoppen met geld en energie te stoppen in dit zinloze prestige project, want het zijn de belas tingbetalers die het gelag uitein delijk moeten betalen. PeterH.de Dreu Ruigendijk 10 Driewegen Volgens mij zijn wij mensen het meest asociale wezen op aarde. Ondanks onze schijnbaar superi eure intelligentie, moorden wij onze soortgenoten en andere we zens uit en vernietigen de na tuurlijke habitat van ons nage slacht ten koste van niet natuur lijke zaken als geld, geloof, macht en aanzien. Het werd mij weer eens extra duidelijk toen ik in één en dezelfde krant las dat er blijkbaar meer mensen zijn die zich druk maken over het wel en wee van een speel goedvarken wat teveel plastic hamburgers eet, dan over het lot van onschuldige biggetjes die zonder verdoving worden gecas treerd. Hoe kan iemand dit tegenover zijn kinderen verdedigen door te beweren dat dit 'de natuur' is?! Kent u één leeuw die extra antilopen gaat vangen, om deze door te verkopen aan andere leeuwen, zodat hij zelf in een groter hol kan wonen? Waarom maakt iemand zich wel druk over het leegvissen van de Ocea nen en kindersterfte in Afrika, maar haakt af als zijn rook worst in gevaar komt? Egoïsme misschien? Vergeet niet dat wij mensen zelf kunnen kiezen wat wij eten. Een dier kan dat niet. Wij gaan niet dood als we een maand geen rookworst eten. Voor een leeuw kan de passerende zebra zijn laatste kans zijn. Als wij echt zo intelligent zijn als we zelf vinden, laten we ons dan ook zo gedragen. En het op nemen voor alles in de natuur wat bedreigd wordt vanwege niet natuurlijke motieven. En niet ons leven leiden met als motto 'verbeter de wereld, maar blijf van mijn rookworst! Cees-Jan Brigit Beman Binnenhof 4 Kloetinge willen 'adopteren'. Nog steeds worden dagelijks duizenden paarden geslacht en verwerkt tot vleeswaar zoals biefstuk en salami. Alleen al in Nederland worden dagelijks 200 paarden Ik heb in de PZC het artikel gele zen over de Goese stichting Sid- hi Astu. Ik vraag mij af waar de heren Oosting en Van Leeuwen hun informatie vandaan halen. Kunnen deze heren gegevens overleggen bij hun belastende ui tingen? Wel cijfers dus! Het is makkelijk iemand neer te maaien, maar niet op grond van dit roddelniveau. Overigens, als dit een zaak voor de rechter wordt, dan kun je een deskundige en terdege uit spraak verwachten en geen Zeeuws babbelaar-gedoe. Wat betreft de commissie van aanbeveling: zij hebben de boel ook maar laten rusten en nooit navraag gedaan. Kom dan niet achteraf met het verhaal, zoals notaris Iiage: 'Het is dat ik dat verhaal nu hoor, ik verbind er wel mijn goede naam aan'. Zwakker kan niet. Wacht op de feiten en nagel iemand niet vast voordat de ware toedracht be kend is, dit is te laf voor woor den mio. mr .W.A.Gorgel Erasmusweg 393 Den Haag 'Deel geredde paarden naar de slacht' (PZC 07-11) Een deel van de 150 paarden die vrijdag met veel pijn en moeite in Mar- rum van een wisse dood werden gered gaan naar de slacht. Een gruwelijk lot. Een partij die opkomt voor de belangen van alle dieren heeft een noodfonds opgericht om de paarden te behoeden voor de slacht. Uit het hele land bellen mensen die dolgraag een paard De overigen worden in slachte rijen in Italië verwerkt. Neder landse paarden gaan op trans port naar Italië, ook veewagens vol met slachtpaarden (en ezels) uit Oost-Europese landen. Deze lange-afstandtransporten met de levende landbouwdieren ver oorzaken veel dierenleed. Veelal staan de dieren dagen achtereen zonder eten en drinken in over volle veewagens. Sommige die ren worden opzettelijk verwond (poten gebroken, blind gesla gen) om zo op papier te staan als wrak vee'. Aan deze wreedheden dient een einde te komen. Hopelijk voor de paarden uit Marrum, dat zij wéér worden gered. C. Minneboo. J.D.P. de Smitstraat 31 Oost-Souburg In het artikel Diagnose van dr. Rombout, KNO-arts, in de PZC van 6 november lees ik over de administratieve rompslomp ten behoeve van het nieuwe zorgstel sel, die zoveel tijd kost. De laat ste tijd kom ik vaak in het zie kenhuis. Daar is een apart loket voor identificatie en meestal staat daar een hele rij mensen. Reden: medici en ziekenhuizen zien zich genoodzaakt hulp en zorg te weigeren aan mensen die niet verzekerd zijn, of dat niet kunnen aantonen.; Deze mensen worden dus aan hun lot overge laten. Natuurlijk begrijp' ik, dat de mo gelijkheid bestond dat mensen medische zorg krijgen, zonder daarvoor betaald te hebben en dat we die kosten met zijn allen betalen. Maar al die administra tieve rompslomp en de tijd, dat medici niet aan hun werkelijke taak toekomen kosten ook veel en de salarissen van de directeu ren van verzekeringsmaatschap pijen (soms zes maal modaal) en de hele rompslomp rond tege moetkomingen en inkomensaf hankelijke bijdragen via de be lastingdienst vergen ook kapita len, die we met zijn allen beta len. Dit hele beleid smaakt niet zuur of zoet (zuur zowel als zoet kunnen nog wel smakelijk zijn). Dit beleid smaakt niet eens bit ter, maar walgelijk. Je krijgt nei ging om te kotsen. G. Kwekkeboom Oostmolenweg 102 Kloetinge Dat het bij Delta op vele punten een puinhoop is, moge het over grote deel van de Zeeuwse bevol king duidelijke zijn, maar dat mijn woorden verdraaid worden vind ik toch echt te ver gaan. In het artikel van dinsdag 07-11 staat dat ik, als vrouw van Van den Broeke, geen problemen met de werkzaamheden had. Dit is in tegenstelling tot de waar heid, want de monteur van Del ta had gemeld dat er bij de voor deur gegraven zou worden, waarop ik liet weten daar geen problemen mee te hebben, zo lang onze garage, die naast het huis gelegen is, maar bereikbaar was. Eind van de middag thuis gekomen trof ik een gat van ca. 1 kubieke meter aan precies vóór de garage, wat tegen onze afspraak was. De monteur zou het gat overrijdbaar afdekken, maar een pallet met daaronder een halve meter stenen noem ik niet overrijdbaar. Dus Delta gebeld en de situatie uitgelegd. Mijn vriend, Van den Broeke, komt thuis, kan de gara ge niet in, belt Delta en wordt uitgelachen door de telefoniste. Later erachter gekomen dat Del ta verzuimd heeft de start van de werkzaamheden bij de ge meente te melden, alsmede nage laten heeft de bewoners te infor meren, wat wel volgens de ge meentelijke procedure had ge moeten. Delta moet vooral zo doorgaan; de particuliere aan sluitingen zorgen toch voor ver lies. Ria de Witte De Weitjes 5 Geersdijk Als ouder van een 'wit' kind op de Ravesteinschool, wil ik graag reageren op het krantenartikel van 7 november. Sinds 2 maanden zit mijn doch ter (3 1/2) op de peuterspeelzaal van de Ravesteinschool. Een half jaar hiervoor heb ik haar, na een rondje door de school te hebben gelopen, enthousiast in geschreven, want alles oogde ge weldig. Die mening ben ik nog steeds toegedaan. Ik vind de school een heel goeie sfeer heb ben, de leerkrachten zijn sociaal en kundig en het bevalt mijn dochter heel goed. Mijn zoontje, inmiddels bijna 2, ga ik deze week inschrijven zodat ook hij over een tijdje hier naar de peu terspeelzaal kan. Daar heb ik geen enkele twijfel over. Natuur lijk vind ik het wel jammer dat er zo weinig autochtone kindjes op deze school zitten, maar mis schien motiveer ik hiermee ande re ouders die wellicht nog twijfe len over een toekomstige school voor hun kinderen, ook eens een kijkje te gaan nemen op deze school. Wat wethouder Walrave aangaf, dat een 'zwarte' school juist een goed klimaat kent, geldt absoluut voor de Raves teinschool. Er is zeer veel aan dacht voor individuele leerlin gen. Ook de blanke! Jessica van Heukelom Anjelierenlaan 93 Vlissingen Het proces tegen Saddam en het uiteindelijke doodvonnis na een opgevoerd juridisch theater heeft niets .van doen met enige vorm van eerlijke rechtsgang. Het is een politieke zaak en de eventuele uitvoering van dit von nis is niet minder dan een poli tieke moord, waar de VS en GB dan de verantwoordelijkheid voor dragen, samen met de mee lopers die de uitspraak menen te moeten toejuichen. Het gerechtshof dat Saddam vonniste heeft geen enkele juri dische bestaansgrond. De rege ring van Irak werd in strijd met de internationale rechtsgronden na een invasie door een buiten lands leger omver geworpen en vervangen door een marionetten regime. In dienst van de buiten landse bezetter heeft een illega le rechtbank Saddam veroor deeld. Luuk Brusselaers Hoefkensdijk 11 Kuitaart door Frank Balkenende KLOETINGE - Lang heeft ze ge wacht, maar nu krijgt VV Kloe tinge dan eindelijk een vierde veld erbij. Het college van burge meester en wethouders trekt er 380.000 euro voor uit. De gras mat is volgend najaar bespeel baar. Voorzitter J. van der Weele van de jubilerende hoofdklasser (Kloetinge bestaat 75 jaar) is blij dat de kogel nu door de kerk is. „Het lost ons ruimtege brek voor een belangrijk deel op." Het veld komt te liggen in de boomgaard naast het complex, dezelfde plek waarmee de ge meente begin jaren negentig pro beerde het Wesselopark uit te breiden. Na weerstand van wonenden gooide het gemeenle- bestuur het touwtje in de boot, Bij zijn aantreden in maart zet te het nieuwe college van CDfl WD en SGP/ ChristenUnie i ling v almaar groeiende voetbalclii bovenaan het investeringslijst^ Daardoor kan Kloetinge nu ein delijk het verlangde vierde velt tegemoet zien. Het college wacht dit keer geen bezwaré van omwonenden. destijds tegensputterde, is vee huisd. Bovendien komt er u verlichting rond het vierde veld Kloetinge-voorzitter Van da Weele wil de buurt om de uitbreiding van het \Vg. ft, n; selopark toe .te lichten, kunnen omwonenden hors wanneer en tot hoe laat we gaan spelen." doorf SflDD teer i de ve ihcbbe .goed v maakt diij Onder puteei de gn partie catuu' zaterdag 11 en zondag 12 november 2006 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Walcheren Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in het weekend of tij dens feestdagen) De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst en Van der Male. vrij. 17.30-zon. 23.00 uur: A. A. v. d. Male, Duinweg 59, Zoutelan- de, tel. (0118) 561282. zon. 23.00-ma. 8.00 uur:F. v. Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. (0118)571234. Tandartsen Walcheren J. M. Jansen, J. van Hoofkwartier 90, Middelburg, tel. (0118) 615595. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen, don. 20.00-vrij. 20.00 uur: H. Hament, tel.(0118)471140. vrij. 20.00-zon. 22.00 uur: J. van Dierendonck, tel. (0118) 471140. Middelburg, vrij. 21.30-zon. 21.30 uur: M. Sinke, tel. (0118) 62045 Dierenartsen Landbouwhuisdieren: tel.(0118)633803. Kleine huisdieren: A.J. Diender, Dr. Stavermanstraat57, Vlissingen, tel. (0118) 410910. E. v. d. Akker en M. de Bruijn, Kanaal straat 3, Oost-Souburg, tel. (0118) Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00-11 Landbouwhuisdierenpraktijk Wal cheren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aanmelden van 08.00-09.01 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. Vogel- en Egelopvang De Mikke Het hele weekend bereikbaar onderltl 0118 628288. Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: Zaterdag 10.00-17.00 uur: R Apotheek Hummelen, Markt 69, Midd: burg, tel. (0118)612134. Apotheek Ringeling, Lange Delft 133, Middelburg, tel. (0118) 612538. 24-uursdienst (voor spoedeisende cepten): Apotheek Paauwenburg, Dreesstraai 2a,Vlissingen, tel. (0118) 470717. Thuiszorg Stichting Werkt voor Ouderen (vc;i zorg thuis), tel. 06-51422232. Zorgstroom Voor gezinsverzorging, wijkverp en uitleen verpleegartikelen, tei. 0118-684000. enin en zc iet l rood') lie-on lichte Datp ücht e nu loen. ingis drijf": onder: leedu Prinse ovefu-ÉGteN OO«CSO»BSTÉW jiftmOVUJ,in VltACMTwftGtWG U0SSGW o?fcoww£w KUVJlfk it» - Jan Peter leidt een noodhulpproject na een natuurramp. Hij hoeft niet na te denken over het bieden van hulp. En jij? Bel 0900-9585 en help mee voor 5 per maand. ARTSEN ZONDER GRENZEN www.artsenzondergrenzen.nl Heeft u moeite met lezen of computerwerk? Voelt u zich onzeker in het verkeer? Zijn uw ogen vermoeid aan het einde van de dag? Of voldoet uw bril niet helemaal? Maak dan eens vrijblijvend een afspraak voor een oogmeting. Wij controleren met onze geavanceerde oogmeetapparatuur of u alles nog scherp ziet. En mocht het nodig zijn dan vertellen wij u graag hoe u dankzij de'Relaxed Vision'technologie van Carl Zeiss niet alleen scherp, maar ook ontspannen kunt kijken. Dat noemen wij Relaxed Vision! passie voor brillen Segeersstraat 35 Middelburg 0118 - 674004 geopend van dinsdag t/m vrijdag: 9.30-17.30 donderdagavond: 19.00-21.00 zaterdag: 9.30-17.00 trapveldje of speeltuin. Daarom is hij erg vaak alleen en verdrietig. Jantje Beton neemt het op voor kinderen als Kevin. Want samen spelen is méér dan plezier hebben. Samen spelen is ook leren om samen te leven. Het is heel belangrijk voor later. Het voorkomt dat kwetsbare kin deren in de verdrukking komen of op het verkeerde pad raken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 14