Weer een Crucq in het eerste as PZC Sayim goudeerlijke grensrechter Driebanders scoren in teamcompetitie Wi leboordse vol vertrouwen z21 Jonge speler van Fortis rekent op linkerrijtje van overgangsklasse Partijen boven 1,00 gemiddeld I Hoek met tweede selectie naar Soccertoernooi Biljarters in finale fibre Bierwinkeltje kan niet winnen De Muijnck weg bij Aardenburg Zenit doet goede zaken Zlatan wordt weer international uitslagen Büsmsa EsrasnaanMMM Tuitert gaat schaatsen Nederlaag voor futloos Bayern ÏSt donderdag 9 november 2006 Hnnr Niels Bouterse WEST-SOUBURG - Souburger Rcmco Crucq debuteert dit jaar in het eerste van korfbalvereni ging Fortis. Eindelijk, want na een jaar in Fortis 2 wegens een ongelukkig lesrooster, had hij lang genoeg gewacht om zijn plaats in het hoogst spelende Zeeuwse korfbalteam op te ei sen. Na een sterke start op het veld kijkt de jonge korfballer (22) nu uit naar het begin van de zaalcompetitie. Remco Crucq doet er alles aan om bij het eerste van Fortis mee te kunnen spelen. Daarvoor durft hij zich zelfs in het trai- door Joop van den Oudenhoven GOES - In de teamcompetitie van het biljartdistrict Delta Zuid-West hebben de meeste teams een achttal wedstrijden achter de rug. Bij het drieban den eerste klasse is OBK 1 uit 's-Heerenhoek de verrassende leider. De Bevelandse formatie verza melde 40 punten en heeft drie punten voorsprong op drie ach tervolgers. HGL/KOT '86, LBV 1 uit Lewedorp en SBC 1 uit Sluiskil. Opvallend in deze klasse is de scoringsdrift van de gekende toppers. Louis Dallinga van SBC 1 kwam in acht partijen drie keer tot een moyenne van 1,000 of meer. Zijn hoogste tot nu toe 1.219. Algemeen noteert de routinier uit Sluiskil 0.986. Theo Platjouw van HGL/KOT '86 doet nog iets beter. In de zes partijen die hij speelde werd vier keer zo'n hit gescoord. Zijn beste was eveneens 1.219. Algemeen reikt Platjouw tot 1.025. Baas boven baas is echter Ton- ny van Iwaarden van Onda. Hij kwam in zeven deelnames aan rijf van die toppartijen en zijn hoogste staat voorlopig op 1,250. Op algemeen gemiddelde moet hij met 0.996 de koppositie aan Platjouw laten. Frits Bak ker van SBC tekende voorlopig voor de hoogste partij met 1.363. De hoogste serie van 13 wordt gedeeld door Jaap Hameling van BV Kwadendamme en Jean Paul de Kraker van SBC, die juist tegen Hameling tot zijn top- productie kwam. GOES - Overzicht van de gemid delden van 1.000 en meer uit de teamcompetitie driebanden. Eerste klasse: Frits Bakker SBC aantal partijen 1, hoogste partij 1.363; Jaap Hameling BV Kwa dendamme 2, 1.285, Edie van Goethem Den Ouden Arend 1, 1.282; Tonny van Iwaarden ON DA 5, 1.250; Theo Platjouw HGL/KOT '86 4, 1.219; Louis Dallinga SBC 3,1.219; Frits van der Vliet Onda 1, 1.125; Jean Paul de Kraker SBC 2,1.125; Ri- nus Rijk OBK 1, 1.071; Patrick Vasseur SBC 1, 1.071; Meerten Dallinga SBC 1,1.046; Arjo Hol- lestelle ALM 1, 1.029; Ries Rijn ALM 1, 1.025; $am de Kok De Herberg 1,1.025; Jan Baart Den Ouden Arend 1,1.000. Tweede klasse. Poule 1: Wim Ge- schiere HIO 1, 1.280; Hans Toet Den Ouden' Arend 1, 1.125; Jo Boogaert De Kastanje 1, 1.093. Poule 2: Jan Brandenburg BV Avontuur 1, 1.142; Leo Koop man DOS Nieuwerkerk 1.000. Poule 3. A. Crucq HIO 1, 1.190; Kevin de Kok Onda 1,1.111. i door Karei Pleunis HOEK - Hoofdklasser Hoek zal zaterdag 6 januari ontbreken tij dens de finale van het jaarlijkse Soccertoernooi in Terneuzen. Het tweede team van Hoek neemt de honneurs waar. I Op de finaledag speelt de hoofd- I klasser op eigen veld een vriend schappelijke wedstrijd tegen de leider uit de eerste divisie, het I Roosendaalse RBC. Voorzitter John Smael van Hoek zegt dat 6 januari de enige datum was I waarop RBC te strikken viel. I „Alle begrip dat de organisatie I van het Soccertoernooi daar I niet blij mee is, maar de priori- I teit van Hoek ligt nu eenmaal op het veld." Hans Lauret, voorzitter van het I Soccertoernooi, heeft inmiddels leren leven met de wetenschap dat de eerste selectie van Hoek ontbreekt. I „De voorbije jaren plande de KNVB altijd wel een bekerrond je, Daarover hebben we diverse keren ons ongenoegen geuit. Nu vult Hoek die zaterdag zelf in met een vriendschappelijk duel. Daaruit mag je concluderen dat de interesse voor het Soccertoer nooi blijkbaar niet groot is. Ie dereen weet immers dat de eer- i ste zaterdag van januari de fina le' van het Soccertoernooi is." In vergelijking met voorgaande jaren heeft het toernooi een'wij ziging ondergaan. Waar bij eer dere edities een aantal ploegen direct geplaatst was voor de eindstrijd, zal nu elke deelne- door Joop van den Oudenhoven GOES - De persoonlijke kam pioenschappen biljarten in het libre vierde klasse van het dis trict Delta Zuid-West worden komend weekeinde gehouden in café Rue du Nord in Walsoor den en Het Dorpshuis in Ouwer- kerk. De deelnemers aan beide finales I komen voornamelijk van Wal- cherse en Zuid-Beveland. In de poule die in Ouwerkerk wordt gespeeld plaatsten zich liefst vijf Bevelanders. Huib de Blok van De Poedel lijkt de te klop pen man. Poule zuid geeft een ander beeld. Hier is een Zeeuws Vla ming favoriet, in de persoon van ningspak van de Souburgers tus sen de korfballers van Swift te scharen „Ik heb er maar zes avondjes meegetraind. Gelukkig maar, want er werden heel wat grappen over en weer gemaakt," vertelt hij met het schaamrood op zijn kaken. De studie is voor de derdejaars student fiscale economie de laat ste tijd een groot obstakel ge weest voor de juiste trainingsop komst. Hij miste vorig jaar een heel seizoen bij Fortis 1. De dins dag- en donderdagavond waren lesavonden, waardoor de Sou burger niet twee keer per week kon trainen. „En wie niet twee keer traint, wordt veroordeeld tot het tweede", legt hij uit. „Dat vond ik overigens niet zo heel erg, want ik zat bij de eer ste selectie. Dat feit op zich vond ik al leuk." Dit jaar traint hij genoeg en be hoort hij wél tot de vijf mannen van de eerste selectie. „We zijn met vijf man en dan is het niet zeker of je er in staat, maar van wege blessures heb ik nog geen wedstrijd gemist." En hij pres teert ook nog opvallend goed. „Ik ben een echte aanvaller en het scoren gaat me goed af. Na tuurlijk heb ik ook wel mijn da gen." Crucq debuteert samen met Mark Trimpe in het eerste. „Het was voor Mark en mij wel even wennen aan het begin van het seizoen. We moesten op elkaar ingespeeld raken. Op dit mo ment zijn we aardig aan elkaar gewend." Dat blijkt ook uit de laatste twee veldwedstrijden van de overgangsklasser, Dankzij twee overwinningen, steeg de ploeg van de laatste naar een gedeelde derde plaats. Ook voor de zaal competitie ziet Crucq zo'n klas sering wel zitten. „Ik denk dat we in de zaal nog iets sterker zijn dan op het veld. Het moet lukken bovenin te eindigen." Virus Remco Crucq is al van jongs af aan besmet met het korfbalvi rus. En niet alleen hij. Zijn 19-jarige broertje speelt ook bij Fortis en zijn beide ouders heb ben in het verleden gekorfbald. In de weekenden en op vrije avonden is Crucq altijd op de Fortisvelden te vinden. En als hij zich na schooltijd even in zijn Bredase studentenkamer te rug wil trekken, zit daar team- en kamergenoot Niels Bebelaar op hem te wachten. „Het begon al op mijn zesde. Ik vond het meteen leuk", lacht Crucq. „Mijn moeder trainde de kleintjes dus daar kwam ik al snel bij terecht. Daarna kwam ik in het team dat mijn vader Aarnout trainde. Hij was kri tisch, maar dat was voor mij wel leerzaam." Die vader behoort Remco Crucq: „We praten thuis bijna altijd over korfbal." foto Ruben Oreel tot het beroemde Crucq-trio dat tal van Zeeuwse korfbalclubs in de regio heeft getraind. „Mijn vader heeft zelfs nog samen met zijn broers (Ko en Peter) en zus (Matty) in het eerste van Animo gekorfbald." Het zit er misschien wel aan te komen dat er straks twee gebroe ders Crucq in het eerste van For tis staan. „Mijn broertje Erwin zit in het derde. Ik hoop dat we ooit samen in het eerste kunnen spelen", sluit Remco Crucq af. mer een voorronde moeten spe len. Op de zaterdagen 23 en 30 de cember wordt een eerste schif ting gespeeld, elk met telkens zestien deelnemers. Uit die twee speeldagen komen de zestien ploegen die op 6 januari in vier poules van vier teams de eind strijd afwerken. Lauret: „We hadden al een tijd je moeite met het plaatsen van ploegen. Als Terneuzen slechts een enkeling van de eerste selec tie laat opdraven, waarom zou je die ploeg dan rechtstreeks toe gang moeten verlenen tot de fi nale? Daarmee doe je andere clubs tekort. Vandaar dat nu al le ckubs een voorronde moeten afwerken. Dat is het eerlijkst." Hoe die voorronden er precies uit zullen zien, is nog niet duide lijk. „Dat kan op beide dagen telkens met vier poules van vier teams, waarvan de eerste twee doorgaan. Het kan ook zo zijn dat we twee poules van elk acht ploegen maken en kortere duels plannen. Van elke poule gaan er dan vier over. Alle Zeeuws-Vlaamse voetbal clubs hebben inmiddels een in schrijfformulier ontvangen. Het aantal inschrijvingen uit Zeeuws-Vlaanderen is bepalend voor het aantal teams van boven de Schelde dat deel zal nemen. „Inclusief Terhole zitten hier 31 clubs. Als die allemaal inschrij ven, kan er dus maar één team van de overkant bij. Ik ver wacht dat het er wel wat meer zullen zijn, gezien onze ervarin gen in het verleden." Elisabeth Willeboordse is op het NK alleen tevreden met de eerste plaats. door Euqène de Kok GOES - Elisabeth Willeboordse stapt zater dag vol vertrouwen op de mat voor het NK judo in Rotterdam. Met minder dan de natio nale titel neemt de Zeeuwse geen genoegen. Als ze het al niet was, dan werd ze het zeker na de knieblessure van haar grootste concur rente Daniëlle Vriezema. Willeboordse, af komstig .uit Middelburg, is zaterdag de te kloppen vrouw op het NK in het topsport centrum in Rotterdam. Ze beseft dat maar kan goed met de druk omgaan. „Ik ben voor al mentaal gegroeid", zegt de judoka, die te genwoordig in Rotterdam traint onder bondscoach Marjolein van Unen en begelei ding krijgt van mental coach Jan Looman. „Ik ben fit en getraind. Vorig jaar deed ik mee, hoewel ik toen net een rustperiode had gehad na het WK. Dat was een fout. Je kunt niet ongetraind aan een NK meedoen." Willeboordse vindt het jammer dat haar grootste concurrente voor een ticket voor de Olympische Spelen van 2008 in Peking er niet bij is. Vorig jaar verloor ze in de finale van Vriezema, net als in 2004. „Ik had haar graag willen gooien. Ook als ze erbij was ge weest, was alles minder dan de titel een te leurstelling geweest. Ik ben internationaal de nummer één van Nederland. Dat heb ik de afgelopen drie jaar wel bewezen. Ik ben Mario van Dam van HGL/KOT '86. Plij bestrijdt drie 'overkan- ters, van wie van Paul Diepstra ten van ReHaWe het meest ver wacht wordt, en twee Schou- wenaren. Zij zijn als gevolg van een paar afmeldingen als reser ves toegevoegd. Een en ander is een direct gevolg van enkele wij zigingen die dit seizoen zijn doorgevoerd in het district Del ta Zuid-West. Door een foute toepassing van die, regels zijn de twee Schouw- se invallers komend weekeinde waarschijnlijk langer onderweg dan dat ze aan het biljart staan. De strijd begint vrijdag op bei de plaatsen om 19.00 uur. Zater dag en zondag wordt vervolgd vanaf 11.00 uur. De finales zijn zondag omstreeks 15.00 uur. door Ad Pertijs BREDA - Semal Sayim is grensrechter van derdeklasser Jeka uit Breda. Zondag in Dor drecht, tijdens de uitwedstrijd tegen Dubbeldam, zag hij - en niet de scheidsrechter - dat de bal de doellijn van zijn 'eigen' goal was gepasseerd. Sayim wees naar het midden: doel punt Dubbeldam. De gelijkma ker. „Het toppunt van eerlijkheid", stelt scheidsrechtersvoorman Cor Nagtzaam even verbaasd als verheugd. Aan grensrech ters kleeft immers het beeld dat ze punten moeten pakken voor hun club en niet zoals Sayim het deed de arbiter wij zen op een treffer voor de te genpartij. De actie is zo uniek, dat Nagtzaam hem bij Omroep Brabant wil nomineren voor de uitverkiezing van de 'Bra bander van de Maand'. Voor Semal Sayim is het allemaal Semal Sayim, een grensrechter op wie je kunt bouwen. foto Johan van Gurp niet zo bijzonder. „Ik zag het duidelijk. De bal was een me ter over de lijn. Doelpunt dus." Maar toch. Veel collega-grens rechters zouden het wel gezien hebben, maar het nooit hebben aangegeven. Sayim, tevens clubscheidsrechter bij Jeka, haalt er zijn schouders bij op. „Toen ze me bij Jeka vroegen te gaan vlaggen, heb ik gezegd dat ik nooit partijdig kan zijn. Ik probeer altijd neutraal te zijn." „De trainer Henk van den Lan- genberg zei dat ik in het ver volg bij twijfel niets moest doen. Maar het punt is dat ik niet twijfelde. De bal was dui delijk over de lijn. Dan moet je eerlijk zijn. Doelpunt." Scheidsrechter Marco Bleu- ming stond ook te kijken van zoveel eerlijkheid. Van de reac tie van de trainer iets minder. Die vroeg zich af hoe de arbi ter het in zijn hoofd haalde om af te gaan op de waarneming van Sayim. „Je zult begrijpen dat hij vol gende week niet meer vlagt bij ons, riep hij tegen mij", aldus Bleuming. Jeka-secretaris Will Sebregts verzekert dat Semal Sayim er zondag weer gewoon bij is. „Henk zei het in een op welling. Begrijpelijk ook. Het was de gelijkmaker. Maar laat één ding duidelijk zijn: je ver liest geen wedstrijd omdat je grensrechter eerlijk is." GPD SAS VAN GENT - De biljarters van 't Bierwinkeltje ver loren de thuiswedstrijd Maxxbouw/Sijmens in poule zes van de vierde divisie met 0-8 en blijven hekkensluiter. Het heeft er alle schijn van dat de biljarters van 't Bier-- winkeltje niet meer kunnen winnen. Eén keer werd er tot nu toe gelijk gespeeld en vijf keer werd verloren. Ook nu weer was de tegenstander te sterk. Niet dat de be zoekers zo'n hoog niveau haalden, maar de tegenstand van de thuisploeg was gewoonweg te gering. Eigenlijk presteerde alleen Joke Breur op niveau. On danks een gemiddelde van 0.511 kwam zij niet tot winst. Zij kwam drie caramboles tekprt. Arie Vink kreeg meer dan genoeg beurten om er iets van te maken maar slaagde niet. Ook Marijn Geirland en Piet Boot moesten het afleg gen. 't Bierwinkeltje - Maxxbouw/Sijmens 0-8: Arie Vink - H. Duin 25-30, 87; Joke Breur - H. Aarts 22-25, 43; Marijn Geirland - J. Uitdewilligen 19-25, 55; Piet Boot - A. van Bedaf 18-20, 65. AARDENBURG - Voetbalvereniging Aardenburg en trai ner Robbie de Muijnck gaan aan het eind van het seizoen uit elkaar. Beide partijen zijn het erover eens dat de afgelopen jaren voorbeeldig zijn verlopen. „Maar we vinden nu allebei dat er een ander gezicht voor de groep moet", zegt voorzit ter Cees Boeije. Robbie de Muijnck is aan zijn vijfde sei zoen bij de vierdeklasser bezig en voerde zijn ploeg de voorbije jaren naar de nacompetitie. Ondanks de tot nu toe tegenvallende prestaties is hij er van overtuigd dat zijn elftal opnieuw een periodetitel moet kunnen pakken. Het bestuur heeft volgens voorzit ter Boeije drie kandidaten in gedachten om de oefenmees- ter uit Breskens op te volgen. „Met die namen gaan we naar de spelersgroep. Uiteindelijk zullen we als bestuur een beslissing nemen." SINT PETERSBURG - Dick Advocaat heeft in de Russi sche competitie goede zaken gedaan met zijn club FC Ze nit. Door in Moskou met 2-1 van het laaggeklasseerde Tor pedo te winnen is een eindklassering in de topdrie toch weer binnen bereik. Concurrent Lokomotiv verloor in Tomsk. Zenit bleef met 46 punten vierde op de ranglijst, maar de achterstand op Lokomotiv is met nog twee duels te gaan" slechts één punt. ANP STOCKHOLM - Zlatan Ibrahimovic wordt weer internatio nal. Bondscoach Lars Lagerback mag hem in het nieuwe jaar weer oproepen voor de Zweedse voetbalselectie voor de wed strijden in de voorronde van het Europees kampioenschap. De oud-Ajacied, nu spits van Inter, kwam twee maanden gele den in botsing met Lagerback toen hij te laat terugkeerde van een stapavond in Göteborg tussen twee EK-interlands in. De bondscoach zette hem voor het tweede duel voor straf buiten de selectie. Ibrahimovic reageerde daarop met een bedankje voor de nationale ploeg. De kwestie is inmiddels bijgelegd in een telefoongesprek, waarop de spits zich weer beschikbaar stelde. ANP foto Ed Oudenaarden/ANP het min of meer aan mijn stand verplicht om kampioen te worden." De studente medicijnen, die haar propedeu se onlangs in één keer haalde, bereidde zich de afgelopen weken voor op een zware lo ting. Vorig jaar had ze het zwaar met tegen standers als Margot Wetzer en Anicka van Emden. Nu heeft ze een gunstiger schema. Wetzer, Van Emden en de sterke Esther Stam zitten aan de andere kant van de lijst. Willeboordse begint tegen Janien Lubben. Als de Zeeuwse wint, moet ze het opnemen tegen de winnares van het duel tussen Lau ra Hondorp en Marit de Gier. Daarna volgt eventueel de finale. Den Bosch. Dutch Open. Mannen, eerste ronde: Pang (Ned) - Tan (Bel) 11-21 21-8 21-1, Palyama (Ned) - Von- dra (Tsj) 21-19 21-12, Kashyap (Ina) - Koen Ridder (Ned) 22-20 21-10, Mas sing - Ivanov (Rus) 21-11 21-19. Twee de ronde: Pang - Leth (Den) 21-6 11-21 10-3 opgave, Massing - Boesiger (Zwi) 17-21 21-18 21-18, Palyama - Lyduch (Den) 21-8 21-14. Vrouwen, eerste ronde: Yao Jie (Ned) - Cann (GBr) 21-12 21-12, Wang (Chn) - Meulendijks (Ned) 12-21 21-13 21-15, Ratnasari (Ino) - Malaihollo (Ned) 21-15 21-16, Yulianti (Ino) - Van Cutsen (Ned) 21-6 21-14. NBA, mannen: Cleveland Cavaliers - Atlanta Hawks 95-104, Indiana Pacers - Philadelphia 76ers 97-86, Miami Heat - Seattle Supersonics 90-87, Memphis Grizzlies - Houston Rockets 80-86, New Orleans/Oklahoma City Hornets - Gol den State Warriors 97-93, L.A. Lakers - Minnesota Timberwolves 95-88. Madrid. WTA Championship, vrou wen. Rode groep: Sjarapova (Rus) - Clijsters (Bel) 6-4 6-4, Koeznetsova (Rus) - Dementjeva (Rus) 7-5 6-3. Stand: 1. Sjarapova 2 gespeeld 2 ge wonnen, 2. Koeznetsova 1 -1,3. Clijs ters 1 - 0, 4. Dementjeva 2-0. Duitsland, competitie: Arminia Biele feld - Hertha BSC 2-2, Bayern Miinchen - Hannover 96 0-1, VfL Bochum - Bayer Leverkusen 1-3, Energie Cottbus - Ein- tracht Frankfurt 0-1, Mönchengladbach - Schalke 0-2, Italië, beker: Reggina - Chievo2-2. Spanje, beker: (uitslag heenwedstrijd tussen haakjes): Getafe - Xerez 1-2 (0-2) Villarreal - Castellon 2-0 (2-0) Real Socie- dad - Malaga 2-1 (1-4). KNVB-beker, derde ronde: AZ - SV Meerssen 10-1 (4-0): 11Mar tens 1-0, 13. Schaars 2-0, 33. De Cler 3-0, 41. Cziommer 4-0, 53. Andrien 4-1, 64. Schaars 5-1, 76. Jenner 6-1, 80. Koe vermans 7-1 (strafschop), 83. Koever mans 8-1, 86. Martens 9-1, 88. De Zeeuw 10-1. Scheidsrechter: Diks. Toe schouwers: 5421. Roda JC - ASWH 5-0 (4-0): 2. Bouchi- ba 1-0, 8. Vandamme 2-0, 26. De Fauw 3-0, 42. Agustien 4-0, 53. Cisse 5-0. Scheidsrechter: Makkelie. Toeschou wers: 6500. FC Twente - NEC 3-1 (2-1): 6. Bakkal 1-0, 43. Holman 1-1, 45. Engelaar 2-1, 78. Bakircioglu 3-1. Scheidsrechter: Temmink. Toeschouwers: 8400. Gele kaart: Brama (FC Twente), Nalbantoglu, Pothuizen, Olsson, Denneboom, Hol man (NEC). Achilles "29 - Sparta 0-4 (O-O): 48. Ro se 0-1, 70. Rose 0-2, 73. Cvetkov 0-3, 84. Rose 0-4. Scheidsrechter: Janssen. Toe schouwers: 1350. Gele kaart: Van Put ten, P Hendriks (Achilles '29), Gudde, Polak (Sparta). Terneuzen. Najaarscompetitie Bevo- bo Terneuzen. Klasse A: ROS-Zaman Sport 2-1Jacobs/Tuin-BN/De Stem 3-0, Dees Sport-Scheldesport 3-0, Del- ta-Dow 0-3. Stand: Dow 9-22, Dees Sport 9-21, ROS 9-19, Zaman Sport 9-13, Jacobs/Tuin 9-12, Delta 9-7, BN/De Stem 9-7, Scheldesport 9-5. Klasse B: Dees Sport 2-Van der Poel BV 0-3, Dow 2-PSOVZ 3-0, Rabobank Terneuzen/ Sas-BN/De Stem 2 1-2, NHI Terneu- zen-De Pooter 1-2. Stand: Rabobank Terneuzen/Sas 9-17, Van der Poel BV 9-16, NHI Terneuzen 9-15, PSOVZ 9-14, BN/De Stem 2 9-13, Dow 2 9-13, De Poo ter 9-12, Dees Sport 2 9-7. Klasse C: Echo Audio-El.van Fraeyenhove 0-3, De Hoop-V&K/CIOOO .Hoek 2-1, Visser Smit Hanab-Delta 2 0-3, Gemeente Ter- neuzen-TeVoRe 0-3. Stand: El. Van Fraeyenhove 9-21, TeVoRe 9-20, Delta 2 9-17, De Hoop 9-16, Gemeente Terneu zen 9-12, V&K/C1000 Hoek 9-10, Visser Smit Hanab 9-6, Echo Audio 9-5: Klas se D: Dow 3-URS 2-1, Aaya Kartalla- ri-PSOVZ 2 2-1, Scheldesport 2-WBAZ 0-3, NHI Terneuzen 2-Yildiz 0-3. Stand: Dow 3 9-22, WBAZ 9-20, Yildiz 9-20, URS 9-14, NHI Terneuzen 2 9-12, Schel desport 2 9-7, Asya Kartallari 9-7, PS OVZ 2 9-6. Klasse E: BN/De Stem 3-IJCO 1-2, Zeeland Seaports-BN/De Stem 4 0-3, Gemeente Terneuzen 2-Meermarkt Philippine 2-1, V&K/C1000 Hoek 2-NACAP 2-1. Stand: Gemeente Terneuzen 2 8-19, HCO 9-19, Nacap 8-18, Zeeland Seaports 8-15, V&K/C1000 Hoek 2 8-10, BN/De Stem 4 8-10, Meermarkt Philippine 8-8, Hydro IS Partner 7-6, BN/De Stem 3 8-4. Japan. Wereldkampioenschap, tweede groepsronde. Pou le E: Zuid-Korea - Servië en Montene gro 0-3 (23-25 19-25 22-25), Polen - Italië 0-3 (19-25 22-25 13-25), Taiwan - Turkije 1-3 (17-25 16-25 25-21 17-25). Stand: 1. Servië en Montenegro 4-8 (12-2) 2. Ita lië 4-7 (10-4) 3. Taiwan 4-7 (10-7) 4. Ja pan 3-5 (7-5) 5. Turkije 4-5 (3-10) 6. Po len 4-5 (5-11) 7. Cuba 3-4 (5-6) 8. Zuid-Korea 4-4 (5-12) Poule F: Rusland - Puerto Rico 3-0 (25-16 25-10 25-20), Duitsland - Nederland 2-3 (25-23 21-25 23-25 25-23 14-16), Azerbeidzjan - Brazi lië 0-3 (19-25 21-25 23-25). Stand: 1. Brazilië 4-8 (12-2) 2. Rusland 4-8 (12-3)- 3. Duitsland 4-6 (9-7) 4. Nederland 4-6 (10-8) 5. Verenigde Staten 3-5 (6-5) 6. China 3-4 (5-7) 7. Azerbeidzjan 4-4 (2-12) 8. Puerto Rico 4-4 (0-12). DEN HAAG - Mark Tuitert gaat vandaag weer schaatsen. De 27-jarige rijder van DSB Bank viel afgelopen weekend tij dens het NK afstanden uit met een liesblessure, maar rekent er desondanks op dat hij zaterdag bij de World Cup in Heerenveen op de 5 kilometer kan starten. Een beslissing over deelname aan de World Cup stelt Tuitert uit tot morgenmiddag. GPD DEN HAAG/MÜNCHEN - Bayern München heeft zich op eigen veld laten verrassen door Hannover 96. De bezoekers, met Arnold Bruggink in de ploeg, wonnen met 0-1 door een doel punt van Huzsti in de 43ste mi nuut. Bayern, waar Roy Makaay en Mark van Bommel in de basis stonden, speelde futloos. De 68,000 toeschouwers in de Alli- anz Arena begeleidden de thuis ploeg met een fluitconcert naai de kleedkamer. Schalke 04 en Hertha BSC profi teerden van de misstap van de regerend Duits kampioen. Schal ke won op bezoek bij Borussia Mönchengladbach met 0-2, ter wijl Hertha een punt pakte bij Arminia Bielefeld: 2-2. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 53