PZC b Open Basis eist verbouwingsgeld Judoclub Clinge wint zaak tegen gemeente Acacia's mogen blijven staan i Milieupark Walsoorden in beeld als bedrijventerrein >tefano s Maandmenu 23,50 November Lonink ook voor generaal pardon Reconstructie N251 begonnen Celstraf voor brandstichting Man krijgt celstraf en tbs zeeuwse almanak Paco Wij geven u de helft cadeau! Rechter ingeschakeld om meer helderheid te krijgen over spelregels Terneuzen deDRVKKERY Redactie: 0113-315649 ivww.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl postbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Woord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; 7eeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. Lezersservice: 0800-0231231 donderdag 9 november 2006 editie Zeeuws-Vlaanderen \raniïcci/fé Bospaddestoelen crème soep Hertenbiefstuk met een smakelijke saus van rode port en tijm met een herfst garnituur Vanille crème brulée met kaneelijs en slagroom TERNEUZEN - De Temeuzense burgemeester J. Lonink heeft, in navolging van zijn Sluise en Hulster collegae, zijn handtekening gezet voor een generaal pardon van lan ger in Nederland verblijvende vluchtelingen. Pastor N. van Waterschoot en S. Rovers van de Stichting Kerk en Vluchteling kwamen de signatuur van de eerste burger persoonlijk ophalen. Lonink, die toegaf dat hij wat laat was, tekende twee keer: één keer als burgemeester en één keer als bezorgd burger uit Philippine. De burgemeester merkte op dat het Rijk gemeenten niet meer moet behan delen als 'uitvoeringsmachines'. „De gemeenten weten veel meer van de achtergronden van diverse vluchtelin gen. We kunnen schrijnende uitwijzingsgevallen voorko men door een humaan beleid voor ogen te houden. We moeten wel over het beleid blijven nadenken en niet blind volgen wat ooit eens is besloten." EEDE - De provincie Zeeland is begonnen met de recon structie van de N251 tussen Aardenburg en Eede. Dit deel van de weg krijgt een nieuwe asfaltlaag en nieuwe stre pen. Het fietspad aan de westzijde van de weg wordt drie meter breed en toegankelijk voor fietsverkeer in bei de richtingen. Aan de oostzijde van de N251 komt een pa rallelweg voor tweerichtingsverkeer met verharde ber men aan weerskanten. De Oldeweg blijft voorlopig aange sloten op de hoofdrijbaan. De Sara Beytsweg sluit aan op de parallelweg. Bij de Dopersweg komt een ovale rotonde (ovonde). Via deze ovonde is het benzinestation bereik baar. Eerst wordt het deel vanaf Smedekensbrugg'e tot net voor de Dopersweg aangepakt. Afhankelijk van het weer is het de bedoeling dat deze fase voor de kerstvakan tie klaar is. Daarna wordt de ovonde bij de Dopersweg aangelegd met het aansluitende gedeelte tot aan het Haze- wegeling. De planning is dat tweede deel van de recon structie in het eerste kwartaal van volgend jaar begint. Tijdens de werkzaamheden blijft de N251 in beide richtin gen toegankelijk. Het verkeer wordt met verkeerslichten geregeld. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste ren een 53-jarige inwoner van Kapelle voor brandstich ting tot tien maanden gevangenisstraf, waarvan vijf maanden voorwaardelijk en 180 uur werkstraf veroor deeld. Ook werd hem verplicht reclasseringscontact opge legd. De man stak op 20 juli in de slaapkamer van zijn wo ning de kledingkast van zijn vrouw in brand. Echtschei dingsperikelen zouden de aanleiding zijn geweest. Op het moment van de brand bevonden zijn echtgenote en twee dochtertjes zich in de woning. De brandweer heeft de brand geblust. MIDDELBURG- Een 36-jarige man uit Vlissingen is gisteren in Middelburg voor huiselijk ge weld en bedreiging veroordeeld tot 431 dagen cel. De rechtbank legde de Vlissin- ger ook tbs-verpleging met voor waarden op. Aan het slachtoffer moet hij 1025 euro schadever goeding betalen. De man, die verslaafd is aan alcohol en drugs, mishandelde in 2004 en vorig jaar stelselmatig zijn vriend din. Hij heeft ook een agent ern stig bedreigd. De verdachte zit sinds vorig jaar augustus vast. Advertentie WW Uw dealers in Zeeland: 0| IMIDDELBURG kllClTlllllL SieMatic Middelburg (naast de Baderie) Industrieterrein Arnestein Grenadierweg 17a 0118-629522 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32 0115-680612 www.bouwcenterdehoop.nl Advertentie Genieten komt van Binnenuit. QkiginalS E53 Promotieprijzen van 15 oktober t/m 15 december 2006 de Jonge Hoek van Dijke (L modem living easy living Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 561482 www.binnenuit.nl Die Goese ging met haar doch ter een dagje naar Londen. Haar dochter had juist die zo mer in Spanje een lief ont moet die zich nogal uitbundig bediende van een lotion van het merk Paco Rabanne. Toen haar moeder in een groot Lon- dens warenhuis dan ook een testfles van dat merk ontdek te, besloot ze zich eens flink in te spuiten. Leuk voor doch terlief, dacht ze nog, dan heeft ze een herinnering aan haar Spaanse vriendje. De fles met het gratis probeer sel ging links en rechts langs haar hoofd. En maar drukken op dat knopje. Totdat ze ont dekte dat Paco Rabanne ken nelijk ook scheerschuim ver koopt. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes Week van het Zeeuwse boek i t/m ïi-ii gratis bij aankoop van €15,00 aan boeken De Rembrandts van Oostkapelle door Theo Laurentius vanamiddag 16.00 uur presentatie Sporen van het oude Zeeland William Rothuizen vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met gevuld flensje en hachee of gegratineerde ui en ijskoffie €12,50 of €10,00 (vegetarisch) reserveren: 0118 - 886 866 za.11-11,14.00-16.00 uur Couture en parure modeshow met sieraden door Elena Vlady en TINA •Markt 511 Middelburg T0118 886 886 (Advertentie) Wie strijkt vanaf januari de vouw uit uw blouse? Kom voor het antwoord naar één van de voorlichtingsbij'eenkomsten van Stichting Werkt voor Ouderen. Zie onze advertentie elders in deze krant. www.werktvoorouderen.nl door Harold de Puysseleijr WALSOORDEN - De gemeente Hulst on derzoekt de mogelijkheid om het terrein van het voormalige milieupark aan de Havenstraat in Walsoorden om te vor men tot bedrijventerrein. Dat zegt wethouder P. Weemaes (ruimte) naar aanleiding van de mogelijke ver plaatsing van de bedrijfsactiviteiten van een bewoner van het woonwagencen trum in Kloosterzande naar die locatie. Het college van burgemeester en wethou ders streeft er volgens Weemaes naar om wonen en werken op de woonwagencen tra in de gemeente van elkaar te schei den. Daarom bekijkt Hulst momenteel de mogelijkheid om het vroegere milieu park van de oude gemeente Hontenisse geschikt te maken als bedrijventerrein. „Want als we wonen en werken in de woonwagencentra van elkaar willen scheiden, moeten we natuurlijk de woon wagenbewoners met een bedrijf bij hun woning wel een alternatief kunnen bie den", legt de wethouder uit. De kosten die de gemeente moet maken voor de sanering van het terrein zijn vol gens Weemaes een heet hangijzer. „De sa- neringskosten vormen een belangrijk punt, maar daar hopen we snel duidelijk heid over te hebben." De gemeentelijke werkgroep Woonwa genzaken komt nog deze maand weer bij een om zich over de mogelijke inrichting van het milieupark tot bedrijventerrein te buigen. foto Camile Schelstraete door René van Stee TERNEUZEN - Het kappen van ruim dertig acacia's in de Bachlaan in Terneuzen gaat niet door. Tijdens een hoorzit ting bleek gistermiddag dat de bewoners voorstander zijn van selectief kappen, waarbij alleen zieke bomen of exem plaren die overlast veroorza ken worden verwijderd. Daarmee accepteren zij dat niet dezelfde beplanting te rugkomt. Uit een enquête on der bewoners bleek de over grote meerderheid fel tegen stander van het kappen van de bomen. De gemeente wilde dit wel, omdat een aantal bo men ziek is, de acacia's zeer gevoelig zijn voor schade en de bomen zeer verschillend zijn in omvang. Enkele aanwe zigen klaagden tijdens de hoorzitting over schade aan hun riolering of bestrating als gevolg van wortelgroei. Ook waren er bewoners die vrees den dat zieke bomen tijdens een storm zouden omvallen. Hoewel een enkeling die vrees niet deelde, rolde uitein delijk het compromis van se lectief kappen uit de bus. Dat het herplanten van bomen daarna het eenvormige plaat je in de straat verstoort, deer de niemand. „Allemaal ver schillende bomen in onze straat is prima. Die diversi teit is juist mooi", vond een bewoonster. Wethouder J. Bos (openbare werken) erkende dat de gang van zaken rondom het kap pen van de acacia's in de Bachlaan niet de schoon heidsprijs verdiende. Volgens hem worden kapvergunnin- gen vaak zoveel mogelijk in één keer vermeld in adverten ties. Dan kan ook in één keer de aanbesteding plaatsvin den, wat kostenbesparend werkt. De wethouder toonde zich tevreden dat er alsnog een compromis is bereikt. Ver der zegde hij toe dat de bewo ners via de buurtvereniging kunnen beslissen welke boom soort voor de gekapte acacia's terugkomt. Een voorstel voor beuken werd massaal afgewe zen. Daarnaast kunnen de be woners kiezen welke onderbe planting zij in plaats van de rozenperken in hun straat wil len. door Harold de Puysseleijr CLINGE - De judovereniging Clinge krijgt van de gemeente Hulst alsnog 690 euro subsidie uitgekeerd over het jaar 2005. Dat is door de rechter bepaald. De gemeente is ook veroordeeld tot het betalen van de proceskos ten van zo'n negenhonderd eu- De Clingse judovereniging maakte de gang naar de rechter omdat ze vond dat. de gemeente in het nieuwe subsidiebeleids plan met twee maten mat. Vol gens de regels in dat nieuwe plan keerde de gemeente alleen nog subsidie uit aan leden die aangesloten waren bij de over koepelende bond. Het bestuur van de Clingse sportvereniging was ernstig ge dupeerd door de regel, omdat slechts tien procent van alle le den aangesloten is bij de Neder landse judobond. De overige le den, overwegend kinderen, zijn niet aangesloten omdat zij geen judo in wedstrijdverband bedrij ven. Geen meerwaarde Daarom had het lidmaatschap van de judobond volgens het be stuur van de judo vereniging Clinge ook geen enkele meer- Advertentie) Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van:Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. W' Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 waarde voor die leden. 'De ge meente wil onze leden op kosten jagen door hen te verplichten lid te worden van de Nederland se judobond. Wij zijn bang dat ons ledenbestand daardoor zal inkrimpen', zo luidde indertijd de reactie van de vereniging. Herzien De uitspraak van de rechter heeft volgens wethouder F. van Driessche tot gevolg dat de ge meente het subsidiebeleidsplan moet herzien. Verenigingen die in dezelfde situatie als de judo vereniging Clinge verkeren, kun nen nu ook een beroep doen op meer subsidie, aldus Van Dries sche. Hij verklaart dat hij er geen zicht op heeft of het om veel sportclubs gaat. „Hoewel niet te verwachten is dat het om grote aantallen gaat." Voorzitter E. de Burger van de Clingse judovereniging is ui terst blij met de uitspraak van de rechter. Voor de judoclub is de kous daarmee nog niet af: Zo dra er van de gemeente Hulst of ficieel bericht binnen is, dat de vereniging over 2005 meer sub sidie had moeten krijgen, zal zij de gemeente vragen ook de bij dragen over 2006 en 2007 vast te stellen op basis van alle leden. vandereepe rtnorRené Hoonhorst TERNEUZEN - De Stichting Open Basis is naar de bestuurs rechter gestapt omdat de ge meente Terneuzen de openbare basisscholen te weinig geld «eeft voor onderwijskundige ver nieuwingen. Open Basis verwijt de gemeente dat ze weigert uit te leggen hoe Rijksgelden wor den aangewend voor het creëren en inrichten van lokalen voor computerles, zorgonderwijs en extra werkruimte voor leer krachten. Pirecteur G. Langeraert van Open Basis weet nog niet wan neer de rechtszaak dient. Wethouder C. Liefting ziet het vonnis van de rechter met ver touwen tegemoet. Volgens hem valt voor Open Basis bij de Mid delburgse rechtbank niets te ha len, omdat 'de gemeente in haar recht staat'. Open Basis en het Lijks bestuur van Terneu zen verschillen van mening over het leveren van 'maatwerk' voor onderwijskundige vernieuwin gen. Terneuzen kreeg vier jaar gele denvan het Rijk 1,8 miljoen eu ro voor invoering van de voorge stane onderwijskundige vernieu wingen op de 38 gemeentelijke basisscholen. In plaats van het geld over de scholen te verdelen, bijvoorbeeld op basis van leer lingaantallen, koos de gemeente ervoor de situatie per school te bekijken. Het steekt Open Basis, dat een dozijn scholen in Terneu zen en Hulst bestiert, nu echter dat van het beschikbare geld nog geen twee ton naar openba re basisscholen is gegaan. Lan geraert hoopt dat de rechter bin nenkort beslist dat zijn stich ting recht heeft op een aanzien lijk hoger bedrag. De druppel die de emmer deed overlopen voor Open Basis, was afwijzing van een aangevraagd subsidiebedrag voor de Axelse Prinses Marijkeschool. Open Ba sis wil 120 mille investeren in het aanpassen van die school om de door wijlen staatssecreta ris Adelmund geïnitieerde on derwijskundige vernieuwing te realiseren. Wethouder Liefting stelt echter dat Open Basis de hele school wil moderniseren. Een scheidingswand in een leeg staand lokaal en de Marijke school kan computerles en zorg onderwijs bieden, betoogt de wethouder. Liefting bestrijdt dat Open Ba sis minder krijgt dan andere on derwijsinstellingen, omdat aan vragen voor verbeteringen van scholen 'allemaal langs dezelfde meetlat' worden gelegd. Direc teur Langeraert blijft erbij dat het verstrekking'sbeleid allesbe halve 'transparant' is. Hij be grijpt dat niet in scholen wordt geïnvesteerd als er vergevorder de plannen zijn voor bijvoor beeld brede scholen. Zo ziet Open Basis bijvoorbeeld af van forse ombouwingsopera- ties in De Maatjes, omdat ge meente én Open Basis hopen dat in Biervliet binnen enkele jaren een brede school van de grond komt. Langeraert betwijfelt ook sterk of de gemeente telkens met dezelfde meetlat meet of er twee of meer maten op na houdt. „Het blijft onduidelijk waarom de ene school wel in- of uitpandig mag investeren en de ander niet. We hebben de in druk dat de gemeente de spelre gels telkens verandert met de waan van de dag en we hopen dat de rechter klaarheid kan brengen." Advertentie Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 47