Weer een Crucq in het eerste Sayim goudeerlijke grensrechter ai Driebanders scoren in teamcompetitie Korfbalteams zijn niet erg ambitieus bij competitiestart Willeboordse vol vertrouwen Verre reis voor Schouwse biljarters Jonge speler van Fortis rekent op linkerrijtje van overgangsklasse Partijen boven 1,00 gemiddeld Aagtekerke en GZC aan kop Driebanders krijgen te weinig Vierde gelijkspel Schouwse Boys Primeur Ronaldo/Van Nistelrooij uitslagen agenda donderdag 9 november 2006 Hnor Niels Bouterse ffEST-SOUBURG - Souburger einco Crucq debuteert dit jaar i het eerste van korfbalvereni ging Fortis. Eindelijk, want na een jaar in Fortis 2 wegens een ongelukkig lesrooster, had hij lang genoeg gewacht om zijn s in het hoogst spelende Zeeuwse korfbalteam op te ei sen. Na een sterke start op het veld kijkt de jonge korfballer (22) nu uit naar het begin van de zaalcompetitie. Remco Crucq doet er alles aan om bij het eerste van Fortis mee te kunnen spelen. Daarvoor durft hij zich zelfs in het trai- door Joop van den Oudenhoven GOES - In de teamcompetitie van het biljartdistrict Delta Zuid-West hebben de meeste teams een achttal wedstrijden achter de rug. Bij het drieban den eerste klasse is OBK 1 uit VHcerenhoek de verrassende leider. i7.(| De Bevelandse formatie verza melde 40 punten en heeft drie punten voorsprong op drie ach tervolgers. HGL/KOT '86, LBV uit Lewedorp en SBC 1 uit Sluiskil. [Opvallend in deze klasse is de [scoringsdrift van de gekende toppers. Louis Dallinga van SBC 1 kwam in acht partijen drie keer tot een moyenne van [1,000 of meer. Zijn hoogste tot nu toe 1.219. Algemeen noteert de routinier uit Sluiskil 0.986. Theo Platjouw van HGL/KOT '86 doet nog iets beter. In de zes partijen die hij speelde werd vier keer zo'n hit gescoord. Zijn beste was eveneens 1.219. Algemeen reikt Platjouw tot 1.025. Baas boven baas is echter Ton- jnyvan Iwaarden van Onda. Hij kwam in zeven deelnames aan lete vijf van die toppartijen en zijn hoogste staat voorlopig op 1,250. Op algemeen gemiddelde moet hij met 0.996 de koppositie Platjouw laten. Frits Bak kervan SBC tekende voorlopig voor de hoogste partij met De hoogste serie van 13 wordt gedeeld door Jaap Hameling van BV Kwadendamme en Jean Paul de Kraker van SBC, die juist tegen Hameling tot zijn top- productie kwam. GOES - Overzicht van de gemid delden van 1.000 en meer uit de teamcompetitie driebanden. Eerste klasse: Frits Bakker SBC aantal partijen 1, hoogste partij 1.363; Jaap Hameling BV Kwa dendamme 2, 1.285, Edie van Goethem Den Ouden Arend 1, 1.282; Tonny van Iwaarden ON DA 5, 1.250; Theo Platjouw HGL/KOT '86 4, 1.2'19; Louis Dallinga SBC 3, 1.219; Frits van der Vliet Onda 1, 1.125; Jean Paul de Kraker SBC 2,1.125; Ri- nus Rijk OBK 1, 1.071; Patrick Vasseur SBC 1, 1.071; Meerten Dallinga SBC 1,1.046; Arjo Hol- lestelle ALM 1, 1.029; Ries Rijn ALM 1, 1.025; Sam de Kok De Herberg 1, 1.025; Jan Baart Den Ouden Arend 1,1.000. Tweede klasse. Poule 1: Wim Ge- schiere HIO 1, 1.280; Hans Toet Den Ouden Arend 1, 1.125; Jo Boogaert De Kastanje 1, 1.093. Poule 2: Jan Brandenburg BV Avontuur 1, 1.142; Leo Koop man DOS Nieuwerkerk 1.000. Poule 3. A. Crucq HIO 1, 1.190; Kevin de Kok Onda 1,1.111. GOES - De zaalcompetitie korf bal die zaterdag van start gaat, belooft weinig spektakel. Veel Zeeuwse ploegen denken aan de middenmoot of aan strijden te gen degradatie. Alleen bij derde- en' klasser Ondo wordt voorzichtig aan een titel gedacht. afiii door Pieter van Klinken Swift is een stabiele eersteklas ser aan het worden. Voor trai ner Ralph Gillissen is dat duide- .Tweemaal Zes, HKC en Tjoba zullen voor de bovenste plaatsen strijden. Weidevogels voor mij een directe degra dant en daarboven komen All ady, Maassluis, Kinderdijk wij. Met z'n vieren zullen we moeten strijden tegen degrada- Kunnen wij constant ons ni veau halen dan eindigen we net jes in die middenmoot. Zijn we weer te wisselvallig dan moeten we misschien naar onde- Jajj|n kijken." doelstellingen van Tjo- •trainer Kees Broerse zijn be- scheiden. Zei hij voor de veld- competitie dat hij kampioen wil de worden, nu wil hij in elk ge val de middenmoot halen. ,,Het mt de laatste weken een beetje We hebben veel blessu res. Kim van de Broeke is boven dien de eerste twee weken ge schorst. Ik heb nog steeds het ge- voel dat ik een ploeg moet sme den. De kwaliteit is er, maar een echt. team is het nog niet. We "ijn de laatste weken te wissel- rilig om te kunnen zeggen dat we voor de titel gaan." AU Ready Ready uit Zierikzee kende een loodzwaar debuut in de eer de klasse van de veldcompeti- M Trainer-speler Dennis Vos- hart verwacht hetzelfde in de .Er zaten lichtpuntjes in •el. Kunnen we daar op voortborduren dan gaan we ze ker punten pakken. Al weet ik echt niet tegen wie. We krijgen bet lastig. Als we zouden degra deren, zou dat niet heel teleur- stellend zijn. Maar dan hebben We wel mooie ervaringen opge- jg| daan." TOP uit Arnemuiden is de enige ploeg in de tweede Vorig jaar werd TOP na ig seizoen zesde. De nieu- jenfi We trainer Edwin Coppoolse wil ningspak van de Souburgers tus sen de korfballers van Swift te scharen „Ik heb er maar zes avondjes meegetraind. Gelukkig maar, want er werden heel wat grappen over en weer gemaakt," vertelt hij met het schaamrood op zijn kaken. De studie is voor de derdejaars student fiscale economie de laat ste tijd een groot obstakel ge weest voor de juiste trainingsop komst. Hij miste vorig jaar een heel seizoen bij Fortis 1. De dins dag- en donderdagavond waren lesavonden, waardoor de Sou burger niet twee keer per week kon trainen. „En wie niet twee keer traint, wordt veroordeeld tot het tweede", legt hij uit. „Dat vond ik overigens niet zo heel erg, want ik zat bij de eer ste selectie. Dat feit op zich vond ileal leuk." Dit jaar traint hij genoeg en be hoort hij wél tot de vijf mannen van de eerste selectie. „We zijn met vijf man en dan is het niet zeker of je er in staat, maar van wege blessures heb ik nog geen wedstrijd gemist." En hij pres teert ook nog opvallend goed. „Ik ben een echte aanvaller en het scoren gaat me goed af. Na tuurlijk heb ik ook wel mijn da gen." Crucq debuteert samen met Mark Trimpe in het eerste. „Het was voor Mark en mij wel even wennen aan het begin van het seizoen. We moesten op elkaar ingespeeld raken. Op dit mo ment zijn we aardig aan elkaar gewend." Dat blijkt ook uit de laatste twee veldwedstrijden van de overgangsklasser. Dankzij twee overwinningen, steeg de ploeg van de laatste naar een gedeelde derde plaats. Ook voor de zaal competitie ziet Crucq zo'n klas sering wel zitten. „Ik denk dat we in de zaal nog iets sterker zijn dan op het veld. Het moet lukken bovenin te eindigen." Virus Remco Crucq is al van jongs af aan besmet met het korfbalvi rus. En niet alleen hij. Zijn 19-jarige broertje speelt ook bij Fortis en zijn beide ouders heb ben in het verleden gekorfbald. In de weekenden en op vrije avonden is Crucq altijd op de Fortisvelden te vinden. En als hij zich na schooltijd even in zijn Bredase studentenkamer te rug wil trekken, zit daar team- en kamergenoot Niels Bebelaar op hem te wachten. „Het begon al op mijn zesde. Ik vond het meteen leuk", lacht Crucq. „Mijn moeder trainde de kleintjes dus daar kwam ik al snel bij terecht. Daarna kwam ik in het team dat mijn vader Aarnout trainde. Hij was kri tisch, maar dat was voor mij wel leerzaam." Die vader behoort Remco Crucq: „We praten thuis bijna altijd over korfbal." foto Ruben Oreel tot het beroemde Crucq-trio dat tal van Zeeuwse korfbalclubs in de regio heeft getraind. „Mijn vader heeft zelfs nog samen met zijn broers (Ko en Petei') en zus (Matty) in het eerste van Animo gekorfbald." Het zit er misschien wel aan te komen dat er straks twee gebroe ders Crucq in het eerste van For tis staan. „Mijn broertje Erwin zit in het derde. Ik hoop dat we ooit samen in het eerste kunnen spelen", sluit Remco Crucq af. nu vierde of vijfde worden. „De gradatie is niet van toepassing", zegt hij zelfbewust. „We moeten er drie onder ons houden en ho pen op een paar stuntjes. Tegen de topteams komen we waar schijnlijk nog iets tekort. Daar om is een toppositie te hoog ge grepen." Van de vier Zeeuwse teams in de derde klasse lijkt Ondo uit Sint Laurens de beste kansen te hebben op een plek bij de eerste drie. „Dat zijn we aan onze stand verplicht", vindt trainer Wim Allaart. „Voor de ploeg is het ook wel mooi om weer even in de derde klasse te spelen. De tweede klasse op het veld was zwaar, leuk en leerzaam. Nu kunnen we weer wat meer win nen en dat is ook wel goed voor de ploeg. Als we weinig blessu res krijgen, kunnen we mis schien wel voor de titel spelen." Seolto Ook Seolto-aanvoerster Anja Ovaa is optimistisch. Na de zes de plek van vorig jaar wil zij nu voor de eerste vier plaatsen gaan. „Gezien de resultaten op het veld zou dat moeten kun nen. Het zal niet makkelijk wor den vierde te worden, daaraan moeten we zeker trekken. Toch denk ik dat het een reële doel stelling is," Trainer Bert Mol van Stormvo gels verwacht niets anders dan vorig jaar. Toen had de ploeg uit Westkapelle het zwaar. „Dat zal nu weer zo zijn. We scoren maar moeilijk en doelpunten maken is in de zaal nog belangrijker dan op het veld. Ik ben tevreden met alles boven de onderste plek. Als je ziet tegen wie we spelen; Ondo en Snel zijn twee deklassers op het veld, tegen Seolto en Togo zullen we om de punten moeten strijden. Nee, ik zou heel blij zijn met behoud." Togo-trainer Sjaak Joziasse is optimistisch over de kansen van zijn ploeg. „Op een of andere manier zijn we meer een zaal- ploeg dan een veldploeg en op het veld ging het dit jaar al goed. Er zitten geen zwakke broeders in de poule, bovendien nog twee tweedeklasser van het veld. Deze competitie is een for se uitdaging, maar dat is interes sant. Lukt het ons regelmaat te krijgen, dan staan ons nog leuke potjes te wachten." Elisabeth Willeboordse is op het NK alleen tevreden met de eerste plaats. door Euqène de Kok GOES - Elisabeth Willeboordse stapt zater dag vol vertrouwen op de mat voor het NK judo in Rotterdam. Met minder dan de natio nale titel neemt de Zeeuwse geen genoegen. Als ze het al niet was, dan werd ze het zeker na de knieblessure van haar grootste concur rente Daniëlle Vriezema. Willeboordse, af komstig uit Middelburg, is zaterdag de te kloppen vrouw op het NK in het topsport centrum in Rotterdam. Ze beseft dat maar kan goed met de druk omgaan. „Ik ben voor al mentaal gegroeid", zegt de judoka, die te genwoordig in Rotterdam traint onder bondscoach Marjolein van Unen en begelei ding krijgt van mental coach Jan Looman. „Ik ben fit en getraind. Vorig jaar deed ik mee, hoewel ik toen net een rustperiode had gehad na het WK. Dat was een fout. Je kunt niet ongetraind aan een NK meedoen." Willeboordse vindt het jammer dat haar grootste concurrente voor een ticket voor de Olympische Spelen van 2008 in Peking er niet bij is. Vorig jaar verloor ze in de finale van Vriezema, net als in 2004. „Ik had haar graag willen gooien. Ook als ze erbij was ge weest, was alles minder dan de titel een te leurstelling geweest. Ik ben internationaal de nummer één van Nederland. Dat heb ik de afgelopen drie jaar wel bewezen. Ik ben foto Ed Oudenaarden/ANP het min of meer aan mijn stand verplicht om kampioen te worden." De studente medicijnen, die haar propedeu se onlangs in één keer haalde, bereidde zich de afgelopen weken voor op een zware lo ting. Vorig jaar had ze het zwaar met tegen standers als Margot Wetzer en Anicka van Emden. Nu heeft ze een gunstiger schema. Wetzer, Van Emden en de sterke Esther Stam zitten aan de andere kant van de lijst. Willeboordse begint tegen Janien Lubben. Als de Zeeuwse wint, moet ze het opnemen tegen de winnares van het duel tussen Lau ra Hondorp en Marit de Gier. Daarna volgt eventueel de finale. door Ad Pertijs BREDA - Semal Sayim is grensrechter van derdeklasser Jeka uit Breda. Zondag in Dor drecht, tijdens de uitwedstrijd tegen Dubbeldam, zag hij - en niet de scheidsrechter - dat de bal de doellijn van zijn 'eigen' goal was gepasseerd. Sayim wees naar het midden: doel punt Dubbeldam. De gelijkma ker. „Het toppunt van eerlijkheid", stelt scheidsrechtersvoorman Cor Nagtzaam even verbaasd als verheugd. Aan grensrech ters kleeft immers het beeld dat ze punten moeten pakken voor hun club en niet zoals Sayim het deed de arbiter wij zen op een treffer voor de te genpartij. De actie is zo uniek, dat Nagtzaam hem bij Omroep Brabant wil nomineren voor de uitverkiezing van de 'Bra bander van de Maand'. Voor Semal Sayim is het allemaal Semal Sayim, een grensrechter op wie je kunt bouwen. foto Johan van Gurp niet zo bijzonder. „Ik zag het duidelijk. De bal was een me ter over de lijn. Doelpunt dus." Maar toch. Veel collega-grens rechters zouden het wel gezien hebben, maar het nooit hebben aangegeven. Sayim, tevens clubscheidsrechter bij Jeka, haalt er zijn schouders bij op. „Toen ze me bij Jeka vroegen te gaan vlaggen, heb ik gezegd dat ik nooit partijdig kan zijn. Ik probeer altijd neutraal te zijn." „De trainer Henk van den Lan- genberg zei dat ik in het ver volg bij twijfel niets moest doen. Maar het punt is dat ik niet twijfelde. De bal was dui delijk over de lijn. Dan moet je eerlijk zijn. Doelpunt." Scheidsrechter Marco Bleu- ming stond ook te kijken van zoveel eerlijkheid. Van de reac tie van de trainer iets minder. Die vroeg zich af hoe de arbi ter het in zijn hoofd haalde om af te gaan op de waarneming van Sayim. „Je zult begrijpen dat hij vol gende week niet meer vlagt bij ons, riep hij tegen mij", aldus Bleuming. Jeka-secretaris Will Sebregts verzekert dat Semal Sayim er zondag weer gewoon bij is. „Henk zei het in een op welling. Begrijpelijk ook. Het was de gelijkmaker. Maar laat één ding duidelijk zijn: je ver liest geen wedstrijd omdat je grensrechter eerlijk is." GPD MIDDELBURG - Aagtekerke en GZC gaan na twee ron den aan de leiding in de hoofdklasse van de Zeeuwse dam- competitie. Aagtekerke won met 11-5 van Tholen/DSVF dankzij winstpartijen van Bennie Provoost, Arie den Hol lander, David Bosselaar en Frans Blaas. Jan van de Wete- ringh scoorde aan het eerste bord tegen. GZC versloeg Lammerenburg met 10-6. Aart Walraven, Jos de Wild, Leonie de Graag en Jan Flikweert scoorden namens de fu sieclub, voor Lammerenburg wonnen Ludwig Wilson en Jan Koppejan. PWG 's-Gravenpolder 3, de kampioen van vorig jaar, leed een pijnlijke nederlaag tegen BDV. Na vijf gelijke spelen bracht Jaap Veer hoek PWG 3 op voor- sprong, maar op de valreep ging de winst door zeges van Leopold Sekongo en Piet Karregat toch nog naar de ploeg uit Bergen op Zoom. Middelburg won van Souburg. Dank zij zeges van Daaf Kasse, Peter Schunselaar, Ad Trap man, Piet Nieuwenhuijzen, Kees de Wolf, Jan Moens werd het 13-3. Maarten Marijs redde de eer. OOSTERHOUT - De driebanders van Steketee Schilders kregen in de met 5-3 verloren uitwedstrijd tegen DSMK 2 eigenlijk te weinig. Het begon met een verliespartij van Wim van Leeuwen, waarna Martin Steketee in een prima partij de stand in evenwicht bracht. Patrick Vasseur ver loor na de pauze waardoor het aan Sam de Kok was om voor een 4-4-gelijkspel te zorgen. Het leek te gaan lukken toen hij op een 14-1-voorsprong kwam. Het tij keerde toen zijn tegenstander met een serie van zes het gat ver kleinde. Er ontspon zich een gevecht op hoog niveau waar in De Kok als eerste de finish bereikte. Met een serie van vier van de opponent in de nabeurt was De Kok toch nog het bokje en bleven de punten in Brabant. DSMK 2 - Steketee Schilders 5-3: Anton van Segeren - Patrick Vasseur 30-26, 50; Gerrit de Bok - Sam de Kok 25-25, 30; Jef Leemans - Martin Steketee 23-25, 36; Guillaume Lenoir - Wim van Leeuwen 20-16, 46. RUCPHEN - Schouwse Boys blijft wisselvallig presteren in de eerste klasse van het futsal. De ploeg speelde voor de vier de keer dit seizoen gelijk en staat nu negende. Dit keer wer den de punten gedeeld met De Driesprong uit Rucphen. Di rect nadat de keeper in de eerste helft met geel voor twee mi nuten van het veld verdween, maakte Serge Berrevoets de ope ningstreffer. Schouwse Boys moest echter toezien hoe de thuisploeg al weer snel langszij kwam. In de tweede helft maakte Berrevoets in de rebound 2-1, maar kwam De Drie sprong opnieuw net zo snel terug en kwam daarna zelfs op voorsprong. Thomas Vos maakte uit een vrije trap de gelijk maker. Vijf minuten voor tijd leek Leon Sinke de wedstrijd te beslissen, maar in de laatste seconden maakten de Braban ders 4-4. DEN HAAG - Real Madrid speelt vanavond voor het eerst met het duo Van Nistelrooij/Ronaldo in de basis. Coach Fabio Capello bevestigde dat hij het tijd vindt om de 'Dubbele Negen', zoals het koppel in Spanje wordt ge noemd, een kans te geven. De twee mogen het proberen in de bekerwedstrijd tegen Ecija, een club uit de derde divi sie. GPD PZDB-competitie: hoofdklasse, tweede ronde: PWG 's-Gravenpolder 3-BDV 7-9, GZC-Lammerenburg 10-6, Middelburg-Souburg 13-3, Aagteker- ke-Tholen/DSVF 11-5. Stand: 1. Aagte kerke en GZC 4; 3. BDV en Middelburg 3; 5. PWG 's-Gravenpolder 3 2; 6. Lam merenburg, Souburg en Tholen/DSVF 0. Tweede klasse, eerste ronde: PWG 's-Gravenpolder 4-PWG 's-Graven polder 5 6-2, Gapinge-Souburg 2 8-0, Lammerenburg 2-Aagtekerke 2 6-2. Madrid. WTA Championship, vrou wen. Rode groep: Sjarapova (Rus Clïjsters (Bel) 6-4 6-4, Koeznetsova (Rus)-Dementjeva (Rus) 7-5 6-3. Stand: 1. Sjarapova 2-2, 2. Koeznetsova 1-1, 3. Clijsters 1-0, 4. Dementjeva 2-0. Duitsland, competitie: Arminia Biele feld - Hertha BSC 2-2, Bayern München - Hannover 96 0-1, VfL Bochum - Bayer Leverkusen 1-3, Energie Cottbus - Ein- tracht Frankfurt 0-1, Mönchengladbach - Scha Ike 0-2, Italië, beker: Reggina - Chievo2-2. Spanje, beker: (uitslag heenwedstrijd tussen haakjes): Getafe - Xerez 1-2 (0-2) Villarreal - Castellon 2-0 (2-0) Real Socie- dad- Malaga 2-1 (1-4). KNVB-beker, derde ronde: AZ - SV Meerssen 10-1 (4-0): 11. Martens 1-0, 13. Schaars 2-0, 33. De Cler 3-0, 41. Cziommer 4-0, 53. Andrien 4-1, 64. Schaars 5-1 76. Jenner 6-1, 80. Koever mans 7-1 (strafschop), 83. Koevermans 8-1, 86. Martens 9-1, 88. De Zeeuw 10-1. Scheidsrechter: Diks. Toeschouwers: 5421. Roda JC - ASWH 5-0 (4-0): 2. Bouchi- ba 1-0, 8. Vandamme 2-0, 26. De Fauw 3-0, 42. Agustien 4-0, 53. Cisse 5-0. Scheidsrechter: Makkelie. Toeschou wers: 6500. FC Twente - NEC 3-1 (2-1): 6. Bakkal 1-0, 43. Holman 1-1, 45. Engelaar 2-1, 78. Bakircioglu 3-1. Scheidsrechter: Temmink. Toeschouwers: 8400. Gele kaart: Brama (FC Twente), Nalbantoglu, Pothuizen, Olsson, Denneboom, Hol man (NEC). Achilles '29 - Sparta 0-4 (O-O): 48. Ro se 0-1, 70. Rose 0-2, 73. Cvetkov 0-3, 84. Rose 0-4. Scheidsrechter: Janssen. Toe schouwers: 1350. Gele kaart: Van Put ten, P Hendriks (Achilles '29), Gudde, Polak (Sparta). Wereldkampioenschap, vrouwen, tweede groepsronde. Pou le E: Zuid-Korea - Servië en Montene gro 0-3 (23-25 19-25 22-25), Polen - Italië 0-3 (19-25 22-25 13-25), Taiwan - Turkije 1-3 (17-25 16-25 25-21 17-25). Stand; 1. Servië en Montenegro 4-8 (12-2) 2. Ita lië 4-7 (10-4) 3. Taiwan 4-7 (10-7) 4. Ja pan 3-5 (7-5) 5. Turkije 4-5 (3-10) 6. Po len 4-5 (5-11) 7. Cuba 3-4 (5-6) 8. Zuid-Korea 4-4 (5-12) Poule F: Rusland - Puerto Rico 3-0 (25-16 25-10 25-20), Duitsland - Nederland 2-3 (25-23 21-25 23-25 25-23 14-16), Azerbeidzjan - Brazi lië 0-3 (19-25 21-25 23-25). Stand: 1. Brazilië 4-8 (12-2) 2. Rusland 4-8 (12-3) 3. Duitsland 4-6 (9-7) 4. Nederland 4-6 (10-8) 5. Verenigde Staten 3-5 (6-5) 6. China 3-4 (5-7) 7. Azerbeidzjan 4-4 (2-12) 8. Puerto Rico 4-4 (0-12). donderdag Biljarten Persoonlijk Kampioenschap dis trict Delta Zuid-West. Libre vierde klasse, poule noord. Organisatie: Phoe nix, Ouwerkerk. Locatie: Dorpshuis, Ou- werkerk. Aanvang:19.00 uur. door Joop van den Oudenhoven ZIERIKZEE - Dat de biljarters Wim de Jonge en Huib Kuijten een oproep konden krijgen voor de eindstrijd libre vierde klasse, wisten zij. Dat ze moeten inval len in poule zuid die in Walsoor den wordt gespeeld terwijl vlak bij huis in Ouwerkerk poule noord wordt afgewerkt, is een ander verhaal. Wim de Jonge van BV d'Eule is met stomheid geslagen: „Dit is toch raar. Ik snap wel dat als er in Zeeuws-Vlaanderen mensen afzeggen de reserves in aanmer king komen, maar dan wissel je toch een paar Bevelanders die in Ouwerkerk moeten spelen om en laat je ons hier spelen? Ik vind dit wel heel star. Ik heb al tien jaar geen finale meer ge haald en wil graag spelen. An ders zou je je toch nog wel eens bedenken." Voor Huib Kuijten van BV De Graanbeurs ligt het verhaal niet veel anders. „Voor mij is het vier jaar geleden dat ik een finale speelde. Na mijn pro motie naar de derde klasse heb ik niks meer klaargemaakt. Dat was voor mij te hoog gegrepen. Nu ben ik weer terug in de vierde klasse en zit er weer bij. Of ik er blij mee ben is een an der verhaal. Wel dat ik mag spe len, maar niet waar ik moet spe len. Jammer dat de pont niet meer vaart, dan was het een stuk dichterbij geweest. Een we reldreis is het nu. Wie verzint dit." De commotie is een direct ge volg van wijzigingen die dit sei zoen zijn ingevoerd in het dis trict. Omdat ze niet geheel juist zijn toegepast, moeten de twee Schouwenaren nu naar Zeeuws- Vlaanderen. De strijd in Het Dorpshuis in Ouwerkerk en in Walsoorden be gint vrijdag om 19.00 uur. Zater dag en zondag wordt vei-volgd vanaf 11.00 uur. De finale is zon dag omstreeks 15.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 43