Soepeler beleid bed breakfast PZC PZC Het ergste is dat niemand iets doet Scarabee wil muziek Beatles levend houden Tevredenheid over promotiebeleid VVV Gemeenten en provincies naar Peijs over zeereservaat ,15 Ontwikkelingsvisie horeca geeft ondernemer meer de ruimte Creatiefbeurs in Zeelandhallen Bioscoopbon voor chronisch zieken agenda Zierikzee heeft oppepper nodig Bewoners beslissen over umts-mast Elektriciteitskast ontploft Illegale kamerverhuur Vlissingen donderdag 9 november 2006 ZIERIKZEE - Een bed break fast beginnen op Schouwen-Dui- veland wordt een stuk eenvoudi ger als het aan het college van burgemeester en wethouders ligt. Door het aantal slaapplaat sen bij deze vorm van logies op maximaal vijf te stellen, worden planologische bezwaren om zeild en hoeft ook geen gebruiks vergunning aangevraagd te wor den. Het uitbaten van een bed breakfast (B&B) blijft door de beperking van het aantal slaap plaatsen slechts een nevenactivi teit. De hoofdfunctie van een pand blijft wonen. Zo worden al lerlei ingewikkelde planologi sche procedures voorkomen. Daarnaast hoeft geen exploita tievergunning worden aange vraagd. Wel moet toeristenbelas ting worden geïnd en moeten nieuwe bedrijven zich aanmel den bij de gemeente. Bedrijven die meer slaapplaatsen bieden, worden'aangemerkt als pension. Voor een aantal bedrijven dat zich nu B&B noemt, zal dat ge volgen hebben. Sommige zitten op de grens (6 a 7 slaapplaatsen) Bezorgklachten: 0800-023 1 231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE SCHOUWEIM-DUIVELAiMD Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) PietKleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Pax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl en deze eigenaren moeten kie zen of ze B&B willen blijven of dat ze pension willen worden. Kiezen ze voor het laatste, dan zullen ze aan alle vergunningen en planologische vereisten moe ten voldoen. Dat geldt ook voor enkele bedrijven die nog meer bedden hebben en zich ook B&B noemen. Als deze bedrijven aan kunnen tonen dat ze al actief wa ren voor 1 augustus 2002, zal de gemeente proberen deze bedrij ven planologisch mogelijk te ma ken. Meer ruimte Het nieuwe beleid voor logies staat omschreven in de ont- werp-ontwikkelingvisie Horeca. Daarin geeft het college ook een visie op toekomstige ontwikke lingen bij eet- en drinkgelegen- heden. Per dorp is vastgesteld in welk gebied nog vestigingsmoge lijkheden zijn voor horecabedrij ven. „Dat was vroeger anders. Toen werd zo ongeveer per pand aangewezen wat er mogelijk was. Hier een koffieshop, daar fastfood. Dat willen we niet meer, de ondernemers moeten meer de ruimte krijgen en daar om wijzen we nu gebieden aan waar mogelijkheden zijn", zegt wethouder A. Verseput. „In Zierikzee hebben we naast uitbreidingsmogelijkheden aan het Havenplein en Havenpark ook het Kraanplein toegevoegd als locatie waar kansen zijn." Uit de ontwikkelingsvisie blijkt verder dat het college de komst van een vier- of vijfsterrenhotel op het eiland zeer zal toejui chen. Binnenkort gaat de nota de in spraak in en in februari volgend jaar zal gemeenteraad een eind oordeel moeten vellen. GOES - In de Zeelandhallen in Goes staan vrijdag tot en met zondag zo'n 250 exposanten tij deus het jaarlijkse evenement Zeeland Creatief. Allerlei demonstraties verleven- de beurs. Voor het eerst is stichting Partners in Hoop aan- g, die laat zien wat voor mooie dingen er allemaal met mozaïek gemaakt kunnen wor- Een chefkok toont zijn kun sten en de quiltgroep De Para plu uit Vlissingen houdt een ex positie met als thema Zeeland. Voor de deelnemers aan de workshops is dagelijks kinderop vang mogelijk. Zeeland Creatief duurt vrijdag 13.00 tot 21.00 uur en zater- en zondag van 10.00 tot Ouur. GOES - Het Klaverblad biedt Chronisch zieken en gehandicap ten duizend gratis bioscoopbon nen aan. Daarmee wil het patiëntenplat form mensen die niet snel uit- bewegen dat toch te doen. Tegelijk wil het platform de toe gankelijkheid van bioscopen aan de orde stellen. Mensen kunnen bellen voor de bonnen: 0113 - 249325. De actie in het kader van de Week van de Chronisch Zieken. Advertentie Den Dekker Muziek I AI 1 WELLE 0113-330330 www.aendekkermuziek.com W. Verhulst zou flitspalen op Dijk van Bommenede en Blooisedijk verwelkomen, door Piet Kleemans ZONNEMAIRE - Ze woont er nu zes jaar en ze heeft het probleem alleen maar groter zien worden. W. Verhulst uit Zonnemaire is de hardrijders op de Dijk van Bommenede in Zonnemaire spuug- en spuugzat. Talloze brieven en telefoontjes ten spijt heeft haar strijd voor effectieve snelheidsremmers nog niets opgeleverd. „Het ergste is dat nie mand iets doet. Iedereen wijst naar een ander." Noem het op en ze heeft het gepro beerd. Brieven aan gemeente, dorps raad, verkeersveiligheidsorganisaties en politie heeft ze verstuurd. Aan de te lefoon gehangen met ambtenaren en be stuurders. Hardrijders op hun gedrag aangesproken. „Ik ben zelfs op de weg gaan staan om automobilisten er attent op te maken dat ze hier maar 30 mogen. Nou, ik heb zelfs een keer opzij moeten springen. Maar het helpt allemaal niets. Er is nog nooit een ongeluk gebeurd, zeggen ze bij de politie. Moet het dan eerst heel erg mis gaan voor er ingegrepen wordt?" Het dossier aan brieven en krantenknip sels over de kwestie begint een respecta bele omvang aan te nemen en de frustra tie groeit. „En niet alleen bij mij. Ik sta echt niet alleen. Ik heb al mensen hier op de dijk horen zeggen dat ze verhui zen als het zo doorgaat. Het moet hier op de Dijk van Bommenede en de Blooi sedijk gewoon weer veilig en aange naam worden om te wonen." Dorpsbewoners Wat ze des te erger vindt, is dat een deel van de hardrijders mensen uit het eigen dorp zijn. „Ik zie hier bedrijfswagens - bestelwagens en vrachtwagens - veel te hard voorbij komen. Ook van bedrijven uit Zonnemaire. En boeren uit de buurt rijden hier ook vaak veel te hard." De uitkomsten van snelheidsmetingen zijn tegenstrijdig. „De ene keer kreeg ik te horen dat er abnormaal veel mensen abnormaal te hard reden en later werd weer gezegd dat het allemaal wel mee viel. Laatst hebben ze weer gecontro leerd, maar toen stond de politie zicht baar op de dijk. Ja, natuurlijk rijdt dan iedereen netjes." Wat Verhulst steekt, is dat niemand het probleem serieus lijkt te nemen. Bij de dorpsraad zegt ze geen luisterend oor te vinden, de gemeente heeft ook geen pas klare oplossing en klachten bij en over de chauffeurs van streekvervoersbedrijf Connexxion zetten vooralsnog ook geen zoden aan de dijk.Toch is het volgens Verhulst helemaal niet zo moeilijk de problemen op te lossen. „Er hebben drempels gelegen, maar die werken niet. Er zijn nu versmallingen, maar die zijn pas aan het einde van de Dijk van Bommenede. Het liefst zou ik bij de op rit en hier op de Dijk van Bommenede flitspalen zien. Dan is het echt zo over foto Dirk-Jan Gjeltema met die hardrijders. En als dat niet kan, moeten ze hetzelfde doen als op de Boo- gerdweg in Dreischor. Daar heb je van die verspringende versmallingen. Daar kun je gewoon niet hard rijden omdat je tussen die versmallingen door moet sla lommen." Erg moeilijk Wethouder W. Renden van de gemeente Schouwen-Duiveland zegt klachten als die van mevrouw Verhulst met enige re gelmaat te horen. „Het speelt op meer dere plaatsen, maar het is echt erg moei lijk om een oplossing te vinden waar ie dereen mee kan leven. De gemeente heeft beloofd dat we de situatie op de Dijk van Bommenede en Blooisedijk nog gaan bekijken en dat gaan we ook zeker doen. Wat Verhulst betreft kan het niet snel genoeg gaan. Zij hoopt vurig dat er nu eindelijk iets gebeurt aan de volgens haar zeer gevaarlijke situatie op de Dijk van Bommenede „Het is echt mijn grote angst dat er een keer iets met mijn kinderen gebeurt. Ik wil dat het op houdt met dat hardrijden." doorCornelleke Blok GOES - Hun moeders dansten jaren geleden mee op Love me do en hun vaders halen af en toe met weemoed een weer eens die stoffige lp tevoorschijn. Dat de liedjes van The Beatles tijdloos zijn, bewijzen Jolan van Loo(14), Stefan Geers (14), Tijs Valkenburg (14) en Wiemer Kie vit (15). Ze zijn vastbesloten om de muziek van de populaire jon- gensgroep uit de jaren zestig le vend te houden. Twee maanden geleden werd hun band Scara bee geboren. „Dat is Frans voor Beatles." Oké, toegegeven, eigenlijk heb ben de jongens het Beatles-virus overgenomen van hun ouders. „We luisteren allemaal al heel lang naar The Beatles. Ik vanaf m'n zesde of zevende of zo", zegt Jolan, de zanger van de band. „En tja, als je het al je he- S TREE KA CTIVITEITEN ZIERIKZEE - Gemeentehuis, 13.00 uur: Begrotingsraad. Ie leven hoort, dan ga je het van zelf leuk vinden", vult Tijs aan, die op de elektrische gitaar speelt. „Die muziek is tijdloos. Het is onvoorstelbaar hoeveel goeie nummers ze hebben ge schreven. Ze hebben echt voor een revolutie in de popmuziek gezorgd", gaat hij nog even door. „Het is gewoon hele vette muziek, daar doe je niks aan", vat Wiemer het treffend samen. In de afgelopen twee maanden hebben de vier scholieren acht Beatles-nummers ingestudeerd. „We oefenen een paar keer in de week op school. Wat ons favorie te nummer is? Twist and shout. Als we dat spelen, gaan we echt helemaal uit ons dak", glundert Wiemer. Maar, dat is niet alles. „We coveren voornamelijk The Beatles, maar we spelen ook nummers spelen van de Eagles en de Red Hot Chili Peppers", vertelt Jolan. En, niet te verge ten, de jongens hebben ook al een eigen nummer geschreven. „Dat heet You should know. Het gaat over eruit gestuurd worden op school", vertelt Jo lan. Uit het echte leven gegre pen zeker? „Mwah, we zitten niet boven het gemiddelde hoor", lacht Wiemer. Na een paar kleine optredens op school, heeft Scarabee morgen De jonge band Scarabee speelt vooral liedjes van de Beatles. Van links naar rechts: Wiemer, Stefan, Jolan en Tijs. foto Willem Mieras het eerste echte optreden voor de boeg in café Baarends in Goes. Jolan: „Onze vrienden gaan The Beatles ook meer waar deren, merken we. Ze herontdek ken het echt. Uiteindelijk willen de jongens natuurlijk écht doorbreken. Wie mer: „We weten dat we potentie hebben. Maar ja, je moet ook ge luk hebben hoor. Er zijn zó veel bands." In februari doen de jon gens in elk geval mee aan de ta lentenjacht 2nd Inf'luenz. Dat is alvast een opstapje. Scarabee treedt morgenavond om 21.00 uur op in café Baa rends in Goes. ZIERIKZEE - Grote evenementen in een fraai ingerichte stad. Alert! ziet in de promotie van Zierikzee een belang rijk instrument om de lokale economie een oppepper te ge ven. Dat kan onder meer met de Havendagen en het inspelen op het - volgend jaar te vieren - Michiel de Ruyterjaar. Maar ook herinrichting van het Havenplein en ver fraaiing van het totale aangezicht (meubilair, bewegwijze ring, fietsparkeervoorzieningen en kunstwerken) komen de aantrekkingskracht ten goede. Meerdere politieke partijen op Schouwen-Duiveland staan te trappelen om het autovrij maken van het Haven plein bij de horens te vatten. Waarbij de ChristenUnie wijst op de noodzaak van de herinrichting van de binnen stad vanwege de huidige onveiligheid ervan voor ouderen en gehandicapten. De SGP zet in op de aanleg van een transferium bij Zierikzee om de parkeerproblematiek aan te pakken. Op de definitieve plannen moet nog even worden ge wacht. In 2007 worden alle (on)mogelijkheden onder zocht en in een voorstel gegoten. Op z'n vroegst in 2008 gaat de boel op de schop. TERNEUZEN - De bewoners van de flat aan het Edvard Grieghof in Terneuzen mogen beslissen of de begj.n dit jaar geplaatste umts-installatie wel of niet van het dak moet. Vodafone heeft Woonstichting Clavis laten weten alsnog bereid te zijn tot het organiseren van de, in de ogen van Clavis noodzakelijke, instemmingsprocedure. Inmiddels heeft Vodafone opdracht gegeven om de instem mingsprocedure te starten. Als meer dan de helft van de bewoners tegen is, moet de umts-installatie verdwijnen. Omdat er sinds begin dit jaar allerlei nieuwe informatie over umts-masten is gekomen, wil Vodafone eerst nog eens een voorlichtingsavond voor de bewoners houdén. Clavis heeft de plaatsing van een umts-mast op het dak van de flat bij Vodafone aangevochten, omdat veel bewo ners er problemen mee blijken te hebben. OUD-VOSSEMEER - Op een sportterrein in Oud-Vosse- meer is gistermiddag rond half drie een elektriciteitskast ontploft. De kast geeft de stroom aan de veldverlichting op de aldaar gelegen sportvelden. De kast is totaal ver nield. De politie stelt een onderzoek in. VLISSINGEN - Op de Singel en in de Paul Krugerstraat in Vlissingen heeft de gemeente dinsdagavond bij een con trole twee gevallen van illegale kamerverhuur ontdekt. Klachten van bewoners van de Rooie Buurt over kamer verhuur hebben in Vlissingen de afgelopen tijd geleid tot commotie. Ze vonden dat de gemeente er paal en perk aan moest stellen. Raadsleden drongen er bij het stadsbestuur op aan om vooral ook controles uit te voeren. Dat deed de gemeente dinsdagavond op de Singel en in de Paul Kru gerstraat. Het team bezocht 22 panden, waarvan voor twee geen vergunning voor kamerverhuur was. Boven dien woonden in acht panden mensen van wie de per soonsgegevens niet overeen kwamen met die in het bevol kingsregister. door Melita Lanting ZIERIKZEE - Bedrijven die aan gesloten zijn bij de VVV, zijn over het algemeen tevreden over de promotie-activiteiten van de toeristenorganisatie. Die conclu sie kan getrokken worden na de vergadering van gisteravond waar de evaluatie van de promo tie over 2006 op de agenda stond. Rond de zeventig van de 550 aangesloten bedrijven hadden de moeite genomen om naar Zie rikzee af te reizen. Ze kregen van directeur J. Klapwijk een uitgebreide presentatie van alle promotie-activiteiten in 2006. Veel tijd was ingeruimd voor een compilatie van vier verschil lende televisieprogramma's met Schouwen-Duiveland in de hoofdrol. „Alleen al het pro gramma Bestemming Nederland trok 800.000 kijkers", hield Klapwijk de leden voor en het le verde hem applaus op. De enige kritische vraag die werd gesteld, ging over de meet baarheid van beursbezoek. Klap wijk legde uit dat momenteel een meetsysteem wordt ontwik keld en beloofde aan het einde van volgend seizoen met concre te cijfers te komen. T ariefsverhoging Tijdens de vergadering werd ook bekend gemaakt dat dat de bijdrage van de aangesloten be drijven volgend jaar met vijf procent zal stijgen. Dat is de eer ste tariefsverhoging in vier jaar. Verder is bekend gemaakt dat het kantoor Renesse waarschijn lijk gaat verhuizen naar het transferium. Een voorstel hier voor ligt momenteel bij de ge meente. Als beide partijen het eens kunnen worden over de huurprijs, zit het toeristeninfor- mastiecentrum volgend seizoen op de nieuwe stek. Na afloop van de vergadering konden de leden bij verschillen de stands informatie krijgen over promotiemogelijkheden voor volgend jaar. door Melita Lanting ZIERIKZEE - Vertegenwoordi gers van gemeenten en provin cies gaan eind deze maand naar minister Peijs om te praten over de laatste knelpunten rond het zeereservaat. In de afgelopen maanden is intensief overleg ge weest over de invulling van de natuurcompensatie voor de Tweede Maasvlakte. „In die periode zijn we zeker heel veel opgeschoten, maar nog niet alle knelpunten zijn opge lost", zegt wethouder A.Verse put van de gemeente Schou wen-Duiveland. „Wij willen bij voorbeeld zekerheid over be staande evenementen." Verse put doelt op bijvoorbeeld het Concert at Sea, op de Brouwers- dam. Maar er is meer. Zo is jaar lijks een groot dancefestival bij Beachclub Perry's en zo zijn er meer grote en kleine evenemen ten rond de stranden. „Daar moet duidelijkheid over komen. Wij willen in het plan een lijst opgenomen hebben met alle be staande evenementen zodat die straks gewoon door kunnen gaan." Nieuwe evenementen zul len in de toekomst getoetst moe ten worden aan. de Natuurbe schermingswet. Verseput noemt ook de winter- sluiting van een gebied bij de Brouwersdam. Daar broedt de zwarte zee-eend.. Om het beest alle rust te gunnen, zou het ge bied eigenlijk dicht moeten tot 1 mei, maar dat is voor de recrea tieondernemers niet aanvaard baar omdat het seizoen op 15 maart weer begint. Op dit pro bleem wordt nog gestudeerd. Een ander belangrijk knelpunt is het beheer. Het is nog ondui delijk wie straks toezicht gaat houden op naleving van de re gels. „En we willen ook nog ver der praten over de financiële te gemoetkoming voor het ge bied."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 41