Je hoort alleen wat er niet mag PZC Gemeenten en provincies naar Peijs over zeereservaat Celstraf wegens mishandelen vriendin Wietkweker Creatiefbeurs in Zeelandhallei Welstandseisen bouwplannen ter discussie 4V/IND£ 10HABTINFARGTENZIJ*NETCEVOLGIIANDIABETES EN WERKELIJKHEID donderdag 9 november 2006 door Melita Lanting ZIERIKZEE - Vertegenwoordi gers van gemeenten en provin cies gaan eind deze maand naar minister Peijs om te praten over de laatste knelpunten rond het zeereservaat. In de afgelopen maanden is intensief overleg ge weest over de invulling van de natuurcompensatie voor de Tweede Maasvlakte. „In die periode zijn we zeker heel veel opgeschoten, maar nog niet alle knelpunten zijn opge lost", zegt wethouder A.Verse- put van de gemeente Schou- wen-Duiveland. „Wij willen bij voorbeeld zekerheid over be staande evenementen." Verse- put doelt op bijvoorbeeld het Concert at Sea, op de Brouwers- dam. Maar er is meer. Zo is jaar lijks een groot dancefestival bij Beachclub Perry's en zo zijn er MIDDELBURG- Een 36-jarige man uit Vlissingen is gisteren in Middelburg voor huiselijk ge weld en bedreiging veroordeeld tot 431 dagen cel. De rechtbank legde de Vlissin- ger ook tbs-verpleging met voor waarden op. Aan het slachtoffer moet hij 1025 euro schadever goeding betalen. De man, die verslaafd is aan alcohol en drugs, mishandelde in 2004 en vorig jaar stelselmatig zijn vrien din. Een agent die bij hem aan de deur kwam werd ernstig be dreigd. De Vlissinger zit sinds vorig jaar augustus al vast. DEN HAAG - Een 34-jarige man uit Hoek is door het ge rechtshof veroordeeld tot 240 uur werkstraf en twee maanden voorwaardelijk voor het hebben van een wietkwekerij. meer grote en kleine evenemen ten rond de stranden. „Daaj moet duidelijkheid over komen Wij willen in het plan een opgenomen hebben met alle bV staande evenementen zodat dif straks gewoon door kunne gaan." Nieuwe evenementen al len in de toekomst getoetst moe ten worden aan de Natuurbe schermingswet. Verseput noemt ook de winter- sluiting van een gebied bij di Brouwersdam. Daar broedt zwarte zee-eend. Om het bi alle rust te gunnen, zou het bied eigenlijk dicht moeten totl mei, maar dat is voor de recrea tieondernemers niet aanvaard baar omdat het seizoen op maart weer begint. Op dit pre- bleem wordt nog gestudeerd Een ander belangrijk knelpic is het beheer. Het is nog ondui delijk wie straks toezicht gat. houden op naleving van de re gels. „En we willen ook nog ver der praten over de financiële te gemoetkoming voor het bied." GOES - In de Zeelandhallen ir Goes slaan van vrijdag 10 tot er met zondag 12 november zot 250 exposanten hun kampen», op tijdens het jaarlijkse evene ment Zeeland Creatief. Allerlei demonstraties verleves- digen de beurs. Voor het eersti- stichting Partners in Hoop m wezig, die laat zien wat vos mooie dingen er allemaal ros mozaïek gemaakt kunnen wor den. Een chefkok toont zijn kui sten en de quiltgroep De Para plu uit Vlissingen houdt een es- positie met als thema Zeelana Voor de deelnemers aan iii workshops is kinderopvang ma- gelijk, verzorgd door het ROC Goes. Zeeland Creatief in Zeelandhallen is vrijdag 10 cc- vember van 13.00 tot 21.00 ra en zaterdag 11 en zondag 12 nc- vember van 10.00 tot 18.00 uur. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Fred Witte- veen legt een dikke map op ta fel. De stapel papier is het resul taat van drie jaar overleg met de welstandscoinmisse van de ge meente over een nieuwe dakka pel. „We hebben al overwogen om te verhuizen naar de Mortie- re." Stichting Het Zeeuwse Gezicht heeft woensdag vier architecten bij elkaar geroepen in de Middel burgse boekhandel De Drukke rij. De architecten adviseren mensen die er zelf met de wel standscommissie niet uitkomen. Ook mensen met een nieuw bouwplan kunnen advies krij gen. Neem nou Floris. de Groot. Hij wil een slaapkamer en een badkamer bouwen op de begane grond. „Mijn vrouw en ik wil len, als het kan, oud worden in ons huis." Ton Jansen, secretaris van de provinciale welstandscommissie Dorp, stacl en land verwacht geen problemen. „Dat is bijna nooit zo met een uitbreiding van één laag aan de achterkant." Hij schetst snel een paar ideeën, over de tekening die De Groot zelf al had gemaakt. Die wil graag een grote badkamer, die eventueel ook geschikt is voor een rolstoel, mocht het later no dig zijn. Fred Witteveen heeft wel een probleem. Plij is al drie jaar aan het praten over de bouw van een extra dakkapel op zijn huis in de Middelburgse Erasmuswijk. Zonder vergunning mag hij een kapel bouwen van anderhalve meter hoog. Maar omdat hij graag twintig centimeter meer wil, moet de welstandscommis sie een oordeel geven. En die keurde het plan af. „We hebben al gedacht, we doen het vergun- ningsvrij, maar dan is het raam ernaast hoog en het andere raam laag. Dat vinden we le lijk." Geneuzeld „Onze zegen heb je", zegt archi tect Wouter de Gaaij. „Maar daar heb je natuurlijk niets aan", stelt Jansen. „Door com promissen wordt het altijd slech ter", vindt hun collega Ben Gil lissen. „Dan wordt er geneuzeld en gemierd. Het gaat erom dat het geheel acceptabel is." Hij stelt voor dat Witteveen de hele ondergevel doortrekt naar bo ven. „Maar dat is natuurlijk wel duurder." Tja, zucht Witteveen. „We heb ben al overwogen om naar de Mortiere te verhuizen, maar dat kost nog meer geld." De gemeente moet 'probleemop lossend meedenken', zegt oud wethouder Gerrit Schoenma kers, die heeft meegeluisterd. Hij vindt dat de gemeente een al ternatief moet aam-eiken. „Dat mis ik inderdaad", zegt Witte veen. Je hoort alleen maar wat niet kan. Ze hebben het over de welstandsnota, het bouwbesluit en de regels van het ministerie van Vrom." Een beetje moede loos pakt hij zijn map weer in. De architecten verontschuldi gen zich omdat ze niet meer kun nen doen. „Nou ja, ik heb in ie der geval mijn hart kunnen luch ten." Paleisje Het droomhuis van Ard Niewen- huijse uit Nieuwdorp staat op in storten. Hij maakte een plan om het krot in een paleisje te veran deren, maar ook hij stuitte op de welstandscommissie. Die vond het niet goed dat hij de gevel ver anderde. Architect Don Monfils stelt voor het anders te doen. Om de voorkant hetzelfde te la ten, maar de zijgevel aan te pas sen. Als hij terug gaat naar de com missie, adviseert Monfils, moet Niewenhuijse uitleggen dat hij de extra ruimte nodig heeft. „Dan zeggen ze: je maakt maar een slaapkamer beneden", zegt Niewenhuijse. „Daar zijn ze niet zo moeilijk van. In Borsele zijn ze niet zo makkelijk." Hij is nu een jaar bezig met zijn plan. Niewenhuijse gebruikt het pand nu nog als opslagplaats voor zijn bedrijf. Het dak wordt ge stut door palen. Er moet iets ge beuren. „Dat pandje moet opgeknapt worden", vindt Monfils. „Dat is goed, ook voor het dorp. En om het te laten voldoen aan de hui dige eisen moet de gevel worden veranderd. Dat zou mijn argu mentatie zijn." De architect vindt het vreemd dat de gemeente niet meedenkt. „Een welstandscommissie die al leen maar afkeurt, dat vind ik een beetje flauw. Ze moeten meedenken over een oplossing. Als je het gevoel hebt dat ze niets willen, dan zit er al iets fout." Het droomhuis van Ard Niewen huijse uit Nieuwdorp staat op in storten (boven). Fred Witteveen (rechts) praat al drie jaar over de bouw van een extra dakkapel op zijn huis in de Middelburgse Erasmuswijk. foto's Willem Mieras (boven) en Lex de Meester (rechts) OORZAAK-DIABETES Vraag de gratis Diabetes Risicotest diabetesfonds.nl Papier is zo vanzelfsprekend dat wij'er nauwelijks bij stilstaan hoe bijzonder het is. Want waar vertrouw je de eerste schetsen van het beeld dat je voor ogen hebt aan toe? Natuurlijk, papier en karton. Geïnteresseerd? Kijk op www.papierenkarton.org. papieren karton »/*M■pdpi&r'&nltfr'hn. orj

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 36