pzc Geld voor school en dorpshuis I PZC Het is gewoon hele vette muziek Vier keer over de kop Eigenaren camping vrezen beperking van mogelijkheden J ,15 Borsele investeert volgend jaar 5,5 ton in Oudelande Natuurbeheer op Noord-Beveland Vogelexpositie in de Zaete Yerseke Kleurrijk, maar wel historisch verantwoord Elektriciteitskast ontploft Pleidooi voor Senior Games Illegale kamerverhuur Vlissingen Agressieve dealer krijgt celstraf Bejaard echtpaar beroofd Gratis bioscoopbonnen bij Het Klaverblad in donderdag 9 november 2006 Hnnr Frank Balkenende OUDELANDE - Ook voor de verbouwing van de school en dorpshuis D'n Ostpit in Oude lande beurt Borsele rijkssubsi die. De gemeente sleept er 104.000 euro voor binnen. Deze week kreeg Borsele al een rijksbijdrage van 70.000 euro voor de bouw van een jeugdsoos bij en aanpassingen in De Sten- ge in Heinkenszand (kosten: agenda Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE bevelandeiu/tholeim Stationspark 28 Postbus31 4460 AA goes Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Cornelleke Blok Willem van Dam Mieke van der Jagt Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl 420.000 euro). In Oudelande combineert de gemeente twee projectenverbetering van open bare basisschool De Schakel en dorpshuis D'n Ostpit. Beide voorzieningen zijn buren van el kaar. Het totale project vergt 550.000 euro. Daaraan draagt Den Haag bijna twintig procent bij. Die investering is volgens de ge meente noodzakelijk omdat het inwonertal van Oudelande groeit. Daardoor krijgt de school steeds meer leerlingen en maken meer mensen gebruik van het dorpshuis. In beide ge vallen is het woekeren met de ruimte. Situatie Doel is van De Schakel een ech te brede school te maken. Eigen lijk is die er nu al, waarbij de peuterspeelzaal en de buiten schoolse opvang zijn onderge bracht in het dorpshuis. Die si tuatie is verre van ideaal. Beide vormen van kinderop vang komen straks onder het dak van de school, die ingrij pend wordt verbouwd. Hierdoor ontstaat tevens meer ruimte voor buitenschoolse sportactivi teiten. Bovendien kunnen vere- nigingen en clubs terecht in de school, bijvoorbeeld als er op een avond geen plek is in D'n Ostpit. Een opknapbeurt van het oude dorpshuis in Oudelande komt niet voor zijn tijd. De biljarters moeten het doen met één tafel, die in te krap vertrek staat. Scholieren moeten zich in de hal en foyer omkleden om in het dorpshuis te kunnen gymmen. Verder heeft de peuterspeelzaal er onvoldoende bergruimte. Door verhuizing van de peuter speelzaal naar de school komt ruimte vrij in het dorpshuis. Toch wordt het grondig ver bouwd om meer vierkante me ters te scheppen, zodat het vere nigingsleven er beter uit de voe ten kan. Want, zegt het college van burgemeester en wethou ders, het dorpshuis is dé ontmoe tingsplaats van een groeiend Oudelande (733 inwoners). Bo vendien voert Borsele al jaren een beleid om voorzieningen in de dorpen overeind te houden. Zo blijven ze leefbaar. De gemeente denkt driekwart jaar nodig te hebben om de bouwplannen voor te bereiden. Eind 2007 kan de verbouwing dan beginnen. K0RTGENE - Agrarisch natuur beheer op Noord-Beveland staat dinsdag 14 november cen- (raal op een bijeenkomst van de slichting Akkerleven in Kortge- Alex Wieland houdt een lezing over drinkputten en het onder houden daarvan. Jerry van Dijk en Anne Lokhorst van de Uni versiteit van Leiden presenteren de resultaten van een onderzoek naar het beheer van agrarische natuur op Noord-Beveland plus een toekomstvisie. De bijeenkomst waarin ook lo pende zaken van stichting Ak kerleven aan de orde komen, zo als de stand van zaken natuur- pan 2006-2011, begint om 19.30 uur en wordt gehouden in De Pompweie in Kortgene. ÏERSEKE - Vogelvereniging In- ter Scaldis uit Yerseke houdt morgen en zaterdag de jaarlijk se vogeltentoonstelling in de Zaete in Yerseke. Bijna driehonderd vogels in vele soorten en kleuren zijn op de ex- ie te zien. De tentoonstel- is morgen van 19.30 tot 22.00 uur en zaterdag van 10.00 jot 22.00 uur. (Advertentie) Den Dekker uziek KAPELLE 0113-330330 www.dendekkermuziek.com STREEKACTIVITEITEN ELLEWOUTSDIJK Het Fort, ,10.00-17,00 uur: Open voor bezichti ging; GOES - Palazzo li Huis, 14.00-15.30 uur: Ontmoetingsmiddag voor (ex-) kanker patiënten en hun naasten; HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Seniorensoos; KAPELLE - Complex Groenewoud, Zwembad, 9.00-10.00 uur: Sport en spel 55-plussers; 9.15-10.00 uur en 12.00-13.45 uur: Zwemmen; DeVroone, 13.00 uur: Soos, biljarten; SINT-PHILIPSLAND - Heemkunde kring Philippuslandt, Schoolstraat, 19.30 uur: Lezing veldwachter; THOLEN - Stoofstraat 8, 20.00-22.00 nlnfoavond borstvoeding; WEMELDINGE -Dorpshuis De Wemel, j)3.00 uur: Soos; biljarten en kaarten; YERSEKE - Het Trefpunt, 13.00-17.00 Uur: Biljarten; Schoolplein Beatrixschool, 15.30-17.00 uur: Pleintjesactiviteit Breedtesport. De jonge band Scarabee speelt vooral liedjes van de Beatles. Vlnr: Wiemer, Stefan, Jolan en Tijs door Cornelleke Blok GOES - Hun moeders dansten jaren ge leden mee op 'Love me do' en hun va ders halen af en toe met weemoed een weer eens die stoffige lp tevoorschijn. Dat de liedjes van The Beatles tijdloos zijn, bewijzen Jolan van Loo, Stefan Geers, Tijs Valkenburg (allen 14) en Wiemer Kievit (15). Ze zijn vastbeslo ten om de muziek van de populaire jon- gensgroep uit de jaren zestig levend te houden. Twee maanden geleden werd hun band Scarabee geboren. „Dat is Frans voor Beatles." Oké, toegegeven, eigenlijk hebben de jongens het Beatles-virus overgenomen van hun ouders. „We luisteren allemaal al heel lang naar The Beatles. Ik vanaf m'n zesde of zevende ofzo", zegt Jolan, de zanger van de band. „En tja, als je het al je hele leven hoort, dan ga je het vanzelf leuk vinden", vult Tijs aan, die op de elektrische gitaar speelt. „Die mu ziek is tijdloos. Het is onvoorstelbaar hoeveel goeie nummers ze hebben ge schreven. Ze hebben echt voor een revo lutie in de popmuziek gezorgd", gaat hij nog even door. „Het is gewoon hele vette muziek, daar doe je niks aan", vat Wiemer het treffend samen. Vrienden Tijs en Jolan zijn eigenlijk de oprichters van de band. „Wij wilden al heel lang een band beginnen, maar we zochten nog een drummer en een bassist. Het moesten wel jongens zijn die we aardig vonden, want dat is wel leuk als je in een band zit", legt Tijs uit. De twee nieuwe bandleden waren snel gevon den. Wiemer is de bassist en Stefan de drummer. Jolan: „We zitten allemaal op het Goese Lyceum, maar we kennen el kaar eigenlijk van de voetbal'." Onenigheid, net als bij de echte Beatles, verwachten de jongens dan ook niet, want inmiddels zijn de vier dikke vrien den. Tijs: „Onze vriendschap is onze kracht. We krijgen niet snel ruzie." In de afgelopen twee maanden hebben de vier scholieren acht Beatles-num mers ingestudeerd. „We oefenen een paar keer in de week op school, maar we zijn eigenlijk op zoek naar een echte oefenruimte. Wat ons favoriete nummer is? Twist and shout. Als we dat spelen, gaan we echt helemaal uit ons dak", glundert Wiemer. Maar, dat is niet al les. „We coveren voornamelijk The Beat les, maar we spelen ook nummers spe len van de Eagles en de Red Hot Chili Peppers", vertelt Jolan. „Classic rock, zo kun je onze muziek het beste type ren", verduidelijkt Wiemer. En, niet te vergeten, de jongens hebben ook al een eigen nummer geschreven. „Dat heet Foto Willem Mieras You should know. Het gaat over eruit gestuurd worden op school", vertelt Jo lan. Uit het echte leven gegrepen zeker? „Mwah, we zitten niet boven het gemid delde hoor", lacht Wiemer. Na een paar kleine optredens op school, heeft Scarabee morgen het eerste echte optreden voor de boeg in café Baarends in Goes. Jolan: „We mogen een half uur spelen. Er komen in elk geval al een paar echte fans. Onze vrienden gaan The Beatles ook veel meer waarderen, merken we. Ze herontdekken het echt." Uiteindelijk willen de jongens natuur lijk écht doorbreken. Wiemer: „We we ten dat we potentie hebben. Maar ja, je moet ook geluk hebben. Er zijn zó veel bands." In februari doen de jongens mee aan de talentenjacht 2nd Influenz. Dat is een opstapje. Wiemer: „Mijn ouders willen dat we bij hun 25-jarige bruiloft op komen treden." Dat wordt vast weer swingen, net als vroeger. Scarabee treedt morgenavond om 21.00 uur op in café Baarends in Goes. WAARDE - Een 76-jarige man uil Voorburg sloeg gistermorgen rond half elf met zijn auto over de kop bij een eenzijdig ongeval op de A58, ter hoogte van Waar de. De bestuurder van de auto raak te door onbekende oorzaak de macht over het stuur kwijt. Zijn auto raakte in de berm en kwam uiteindelijk in de midden berm terecht. Volgens een getui ge ging de auto daarbij vier keer over de kop. De man, die bekneld zat in zijn auto, is bevrijd door de brand weer en de politie. Het slachtof fer is daarna met een hersen schudding naar het ziekenhuis in Goes gebracht. foto Willem Mieras door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Over een tijd je is de Middelburgse binnen stad misschien wel weer net zo kleurrijk als vroeger. De ge meente wil een onderzoek naar het kleurgebruik op panden. Dat zei wethouder A. de Vries gisteren bij een debat over wel stand van de stichting het Zeeuwse gezicht. „We willen deskundigen vragen om te on derzoeken welk kleurgebruik vroeger gangbaar was." In Dord recht is al zo'n onderzoek ge daan. Die stad heeft een waaier gemaakt met maar liefst 55 his torisch verantwoorde kleuren. Of zo'n waaier ook in Middel burg komt, is de vraag. Eerst moet het onderzoek plaatsvin den, vervolgens wil De Vries overleggen met ondernemers en bewoners van de binnenstad. „De gemeenteraad beslist er over. Dan vind ik ook dat de be woners moeten kunnen meepra ten." Het is denkbaar, zei hij, dat er in de.ene straat andere kleuren worden toegestaan dan in de andere. De afgelopen weken is de discus sie over kleurgebruik in de bin nenstad van Middelburg weer OUD-VOSSEMEER - Op een sportterrein in Oud Vosse- meer is gistermiddag rond half drie een elektriciteitskast ontploft. De kast geeft de stroom aan de veldverlichting op de aldaar gelegen sportvelden. De kast is totaal ver nield. De politie stelt een onderzoek in. ZIERIKZEE - De WD vindt dat het gemeentebestuur me dewerking moet verlenen aan een belangrijk sportevene ment als de Senior Games, indien Schouwen-Duiveland als locatie hiervoor zou worden aangewezen. De liberalen hopen in dat verband dat de voorgenomen privatisering van de buitensportaccommodaties in 2007 nu eindelijk eens wordt afgerond. „Een dialoog met de betrokkenen moet leiden tot betere kwaliteit van de accommodaties en tot meer medegebruik door de inwoners van de aangebo den sportfaciliteiten", schrijft de WD in haar algemene beschouwingen. Ook de fracties van CDA, SGP en Leef baar Schouwen-Duiveland dringen erop aan dat het afsto ten van de sportaccommodaties aan de verenigingen het komend jaar zijn beslag krijgt. VLISSINGEN - Op de Singel en in de Paul Krugerstraat in Vlissingen heeft de gemeente dinsdagavond bij een con trole van 22 panden twee gevallen van illegale kamerver- huur ontdekt. Klachten van bewoners van cle Rooie Buurt over kamerverhuur hebben in Vlissingen de afgelopen tijd geleid tot commotie. Ze vonden dat de gemeente er- perk en paal aan moest stellen. Dat deed ze met een veror dening die deze week gereed kwam. Raadsleden drongen er bij het stadsbestuur op aan om vooral ook controles uit te voeren. Dat deed de gemeente dinsdagavond op de Sin gel en in de Paul Krugerstraat samen met Sociale Dienst Walcheren en de Vreemdelingenpolitie. Het team bezocht 22 panden, waarvan voor twee geen vergunning voor ka merverhuur was. Bovendien woonden in acht panden mensen van wie de persoonsgegevens niet overeen kwa men met die in het bevolkingsregister. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg veroordeel de gisteren een 23-jarige Vlissinger voor drugs- en agres siedelicten tot acht maanden gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk en 120 uur werkstraf. Ver der moet hij 1875 euro aan de Staat betalen. Dat bedrag heeft hij verdiend met de handel in verdovende middelen. Hij heeft een aantal maanden gedeald in xtc-pillen en wiet geteeld. Ook had de man zich schuldig gemaakt aan geweld tegen de politie. VLISSINGEN - In in Vlissingen is gistermiddag een be jaard echtpaar uit Valkenswaard beroofd. Een 86-jarige man wandelde met zijn vrouw in de Schutterij straat toen ze werden aangesproken door een man die hen vroeg of ze geld konden wisselen. Op het moment dat de 86-jarige man zijn portemonnee opendeed werd deze uit zijn han den geslagen. De dader raapte de portemonnee op en ren de ermee weg. opgelaaid. Aanleiding daarvoor was de gevel van de natuurwin- kel in de Korte Delft. Eigenares se M. Haars had de gevel blauw met lila geschilderd. Ze kreeg een brief van de gemeente waar in haar werd gesommeerd om de gevel over te schilderen. Het gebrek aan communicatie stoorde haar nog het meest, zei ze gisteren tijdens de discussie. Volgens F. van den Meiracker van de provinciale welstands commissie Dorp, stad en land is dat ook de grootste ergernis bij veel mensen. „En die ergernis neemt toe als de welstandscom missie heel erg veel tijd neemt voor een beslissing." Gemeenten leggen veel te wei nig uit wat er allemaal wel en niet mag worden gebouwd, vindt hij. Van den Meiracker. noemde de gemeente Borsele als voorbeeld. „Daar is een architec tenspreekuur. Je kunt daar zelfs terecht als je nog niet eens weet wat je wilt bouwen." Bij de natuurwinkel hebben in middels ruim zevenhonderd mensen een handtekening gezet om de eigenaresse te steunen in haar strijd tegen de gemeente, pagina 18 je hoort alleen wat er niet mag door Rob Paardekam YERSEKE - De gemeente Rei- merswaal wil een nieuw bestem mingsplan voor het gebied Kijk uit in Yerseke maken. Tot dat er is, worden nieuwe ontwikkelin gen onmogelijk gemaakt. De ei genaren van camping Zon en Zee zijn daar niet blij mee. De gemeente Reimerswaal heeft de afgelopen jaren vrijwel alle oude bestemmingsplannen geac tualiseerd. Alleen de Kijkuit in Yerseke moet het nog doen met een plan uit de jaren zeventig. In het gebied huizen onder meer de scouting, bungalowpark Bui tenplaats en camping Zon en Zee. Volgens burgemeester en wet houders kan de gemeente totaal niet meer werken met het verou derde plan. Er komen regelma tig verzoeken binnen, maar die belanden meestal op de grote stapel, omdat ambtenaren sim pelweg niet weten wat ze er mee aan moeten. Dat heeft er mede toe geleid dat vooral in het bun galowpark veel eigenaren op ei gen houtje dingen hebben veran derd of aangebouwd. In veel hui zen wordt bovendien permanent gewoond, terwijl dat niet de be doeling is. Een nieuw plan moet duidelijk maken wat wel en niet mag. Om te voorkomen dat veel mensen op basis van het bestaande plan in de tussentijd nog aanvragen indienen wil het college dat de 'raad een vo orb er eidingsb esluit neemt. In dat geval gaat de boel op slot en mag er helemaal niets meer gebeuren tot het nieuwe bestemmingsplan van kracht is. De eigenaren van Zon en Zee zijn daar niet blij mee. Ze heb ben de camping in 2004 overge nomen en zijn bezig hem te mo derniseren. Dupe „We dreigen nu de dupe te wor den van het feit dat het vooral bij het bungalowpark niet goed zit", zegt M. Beerents. Ze stelde de gemeenteraad dins dag voor om de plannen uit el kaar te trekken. Eén voor de camping - dat snel klaar kan zijn - en één voor het bungalow park. WD en Leefbaar Reimers waal gaven aan daar best iets voor te voelen en ook de andere partijen stelden dat het niet zo kan zijn dat de campingeigena ren jarenlang niets meer mogen doen. Tijdens de besluitraad aan het eind van de maand zal blijken of een meerderheid in de raad voor het'opsplitsen van het be stemmingsplan is. door Claudia Sondervan GOES - Het Klaverblad biedt chronisch zieken en gehandicap ten duizend gratis bioscoopbon nen aan. Daarmee wil het pa tiëntenplatform mensen die niet snel uitgaan bewegen dat toch te doen. Tegelijk wil het plat form de toegankelijkheid van bioscopen aan de orde stellen. Het Klaverblad overlegt met de afdeling bouwkunde van de Ho geschool Zeeland over manieren om CineCity in Vlissingen toe gankelijker te maken voor men sen met grotere rolstoelen. Nu moeten zij voor de stoelenrij on der het bioscoopscherm plaats nemen. Het Klaverblad zoekt een oplossing, opdat rolstoelers tijdens de voorstelling bij hun gezelschap kunnen blijven. De gratis bioscoopbonnen zijn voor films op maandag, dins dag, woensdag en donderdag. Mensen kunnen ervoor bellen: 0113 - 249325. Dan horen ze meteen of de bioscoop toeganke lijk is. Het Klaverblad wil ook graag ervaringen terughoren. Informatie De actie staat in het kader van de Week van de Chronisch Zie ken, die van 10 tot en met 16 no vember loopt. Tijdens de voor stelling 'Film by the Sea door het jaar heen', dinsdag 14 no vember in CineCity in Vlissin gen, deelt Het Klaverblad fles jes water en informatie over toe gankelijkheid uit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33