Illegale kamerverhuur ontdekt SieMatic Na veertien jaar oogsten op de Zaaihoekweg Camping Yerseke zit in het nauw Vlissingen maakt haast met projecten om schuld af te lossen Gemeente houdt aangekondigde controle in Vlissingen deDRVKKERY QjjjuiJWjjg Wij geven u de helft cadeau! M Zierikzee heeft oppepper nodig volgens fractie Alert! bin nan zeeuwse almanak Paco Maandmenu 23,50 November tera Compromis over plan Dokstraat Godshuizen schenkt geld voor zorg Lonink ook voor generaal pardon Celstraf en tbs voor Ylissinger editie Walcheren door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Op de Singel en in de Paul Krugerstraat in Vlis singen heeft de gemeente dins dagavond bij een controle van 22 panden twee gevallen van il legale kamerverhuur ontdekt. Klachten van bewoners van de pole Buurt over overlast door kamerverhuur hebben in Vlissin gen de afgelopen tijd geleid tot kommotie. Bewoners vonden dat de gemeente paal en perk aan de verhuur moest stellen. Dat deed ze met een verorde ning die deze week gereed •kwam. Raadsleden drongen er 'bij het stadsbestuur op aan om oral ook controles uit te voe- i, t deed de gemeente dinsdag avond op de Singel en in de Paul Krugerstraat samen met Sociale Dienst Walcheren en de Vreemdelingenpolitie. Het team bezocht 22 panden, waarvan er voor twee geen vergunning voor kamerverhuur was. Bovendien bleken in acht panden mensen te wonen van wie de persoonsge gevens niet overeen kwamen met die in het bevolkingsregis ter. Eén eigenaar krijgt een aan schrijving over de staat van zijn huis en tuin. Een succesvolle controle, conclu deert burgemeester A. van Dok. „Gelukkig zijn er geen ernstige zaken uitgekomen. We gaan dit soort acties vaker houden, als er aanwijzingen zijn dat een pand verkeerd wordt bewoond. Soms kondigen we de controles aan met een berichtje in De Faam, zoals we nu ook hadden gedaan. Soms gaan we zonder iets te zeg gen. Zo kwam vorig jaar onze controle in de Scheldestraat als een donderslag bij heldere he mel. Dat had wél resultaat. We hebben de bewoners daar on langs nog een brief gestuurd met de vraag of ze nog eens met ons wilden praten over de pro blemen. Daar kregen we maar twee reacties op: voor de ene hoefde dat niet en de ander was tevreden over de situatie, zoals die nu is. Het is daar kennelijk niet meer nodig om op te tre den." In de Scheldestraat ging de ge meente ook niet alleen, maar sa men met andere instanties. Dat heet in Vlissingen het Probleem Interventie Team. Dat werkt, be toogt de burgemeester. „In Ster- kenburg bijvoorbeeld heeft dat geleid tot een pleintje, speciaal voor jongeren. In zo'n team ko men regels, sancties en mensen samen. Je treedt niet in volgor de op, maar gelijktijdig. Boven dien worden eventuele maatre gelen meteen getroffen." De huiseigenaren, die dinsdag werden 'betrapt' op illegale ka merverhuur moeten alsnog een vergunning aanvragen. Die toetst de gemeente vervolgens aan de nieuwe huisvestingsver ordening, die het voor huisjes melkers lastiger maakt om ka mers te verhuren. In één postcodegebied mag niet langer meer dan tien procent van de woningen voor kamerver huur zijn. Bovendien moet voor taan tussen twee huurpanden' tenminste één 'gewoon huis' staan. Advertentie Week van het Zeeuwse boek i t/m 11-11 gratis bij aankoop van €15,00 aan boeken De Rembrandts van Oostkapelle door Theo Laurentius vanamiddag 16.00 uur presentatie Sporen van het oude Zeeland William Rothuizen vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu niet gevuld flensje en hachee of gegratineerde ui en ijskoffie €12,50 of€io,oo (vegetarisch) reserveren: 0118-886866 za. ïi-ii, 14.00-16.00 uur Couture en parure modeshow met sieraden door Elena Vlady en TINA Markt 51 Middelburg T0118 886 886 door Maurits Sep VLISSINGEN - Veertien jaar na het eerste plan is gisteren of ficieel begonnen met de bouw van een nieuwe woonwijk aan de Zaaihoekweg in Vlissingen. De champagne en de lekkere hapjes smaakten de bouwers, de gemeente en de toekomstige be woners dan ook prima. „Er is lang gezaaid, nu gaan we oogsten", zei architect H. Slem- mer met een knipoog naar de lo catie Zaaihoekweg. „En ach, een goed project duurt altijd tien jaar. Dan is het een door wrocht plan geworden, waar over goed is nagedacht en waar van je alle ellende al hebt ge had." Projectontwikkelaar Loo- stad uit Apeldoorn vond het het wachten wel waard, zei D. Spik- ker. Op het terrein komen 32 wo ningen. Langs de Koudekerkse- weg worden dertien huizen ge bouwd die door de makelaar - Aerssens en Pateer - 'moderne monumenten' worden genoemd. De omschrijving duidt aan dat het weliswaar nieuwbouw be treft, maar met een aanspreken de uitstraling. Architect Slem- mer trok de vergelijking met de grachtenpanden in Amsterdam. „Ook de woningen hier zijn on derling anders, maar vormen sa men een geheel," Kopers konden de voorgevels van deze woningen naar eigen wens vormgeven. Kennelijk was de geboden vrijheid te groot, want slechts twee kopers heb ben van de kans gebruik ge maakt. Deze gevels moeten nog worden ontworpen. De andere gevels zijn alsnog door Slemmer ontworpen. „En toen bleek de belangstelling toch groot", stel de de architect zelf tevreden vast. Uitstraling Bij de Zaaihoekweg en de Vrede hoflaan komen twaalf vrijstaan de en zeven twee-on- der-een-kapwoningen. Dit deel van de nieuwe wijk sluit steden bouwkundig gezien goed aan op de wijk die erachter ligt, rond de Vredehoflaan, vertelde Slem mer. „Het patroon is vergelijk baar en ook de uitstraling komt overeen. Zowel in dakoverstek ken als in de kleur van het met selwerk, donkerrood." De eerste paal is gisteren gesla gen door wethouder T. Verha- ge-van der Ent. Ook zij haalde daarbij opgelucht adem. Want het heeft wel erg lang geduurd voordat het zover was. „Dat komt door de vervuiling die in de grond zat. Maar nu is het hier schoon." Het heien voor het eerste deel van de wijk duurt volgens de aannemer, Van der Poel uit Ter- neuzen, nog een week. Over een paar maanden begint het heien voor de woningen langs de Kou- dekerkseweg. het college dat de gemeente raad een voorbereidingsbesluit neemt. In dat geval gaat de boel op slot, en mag er helemaal niets meer gebeuren tot het nieuwe bestemmingsplan van kracht is. De eigenaren - sinds 2004 - van Zon en Zee zijn daar niet blij mee en stellen voor om de plan nen uit elkaar te trekken. Eén voor de camping - dat snel klaar kan zijn - en één voor het bunga lowpark. door Rob Paardekam YERSEKE - De gemeente Rei- merswaal wil een nieuw bestem mingsplan voor het gebied Kij kuit in Yerseke maken. Tot dat er is worden nieuwe ontwikke lingen onmogelijk gemaakt. De eigenaren van camping Zon en Zee zijn daar niet blij mee. Reimerswaal heeft de afgelopen jaren vrijwel alle oude bestem mingsplannen geactualiseerd. De Kijkuit moet het nog doen met een bestemmingsplan uit de jaren zeventig. In het gebied hui zen onder meer de scouting, bun galowpark Buitenplaats en cam ping Zon en Zee. Volgens burgemeester en wet houders kan de gemeente totaal niet meer werken met het verou derde plan. Een nieuw plan moet duidelijk maken wat wel en niet mag. Om te voorkomen dat veel mensen op basis van het bestaande plan in de tussen tijd nog aanvragen indienen, wil (Advertentie) (Advertentie) Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 het alfabet van Zeeland Het versneld uitvoeren van pro jecten heeft nog een voordeel. In de meeste gevallen leveren de projecten namelijk ook winst op. Die winst wil het college ge bruiken om nog meer schulden terug te betalen. Seijbel noemt de Dokkershaven als voorbeeld. De aankoop van het Scheldeterrein heeft 35 mil joen euro gekost. Dat geld is ge leend en draagt dus voor een be langrijk deel bij aan de totale schuld van 195 miljoen. Als het terrein sneller wordt bebouwd, ontvangt de gemeente ook snel ler geld. „Alle projecten gaan we op deze manier aanpakken. We zullen niet eerder beginnen, want we plannen al zo strak mo gelijk. We zullen er vervolgens wel bovenop zitten om er min der lang over te doen." Het college heeft geen maxi mum bedrag voor ogen aan uit staande leningen. „De fractie van de LPV wil dat we terug gaan naar het niveau van 2002. Toen bedroeg de schuld 72 mil joen euro. Maar dat vind ik wel een heel forse daling. Een con creet streven hebben we niet, an ders dan de principe-uitspraak dat we het totaalbedrag gaan verminderen." door Maurits Sep VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen gaat extra hard wer ken om projecten sneller af te krijgen. Dat is volgens wethou der C. Seijbel de beste manier om de enorme schuldenlast ver sneld terug te dringen. Vlissingen heeft 195 miljoen eu ro uitstaan aan leningen. De pro vincie en het ministerie van Bin nenlandse Zaken vinden dit zor gelijk en hebben de gemeente dringend aangeraden de schul denlast op korte termijn te ver minderen. Als de rente stijgt, kost dat Vlissingen meteen veel geld extra. Sneller afronden Het college van B en W neemt de opdracht ter harte en heeft maatregelen bedacht om de schuldenlast te kunnen verklei nen. De belangrijkste ingreep is volgens Seijbel om alle projec ten die de komende jaren wor den uitgevoerd, sneller af te ron den. Hoe eerder ze klaar zijn, hoe eerder het geleende geld kan worden terugbetaald. Dan neemt vanzelf ook de totale schuld af. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Grote evenemen ten in een fraai ingerichte stad. De Schouwen-Duivelandse raadsfractie Alert! ziet in de pro motie van Zierikzee een belang rijk instrument om de lokale eco nomie een oppepper te geven. Dat kan onder meer met de Ha vendagen en het insteken op het - volgend jaar te vieren - Michiel de Ruyterjaar. Maar ook herinrichting van het Ha venplein en verfraaiing van het totale aangezicht (meubilair, be wegwijzering, fietsparkeervoor- zieningen en kunstwerken) ko men de aantrekkingskracht ten goede. Meerdere politieke par tijen op Schouwen-Duiveland staan te trappelen om het auto vrij maken van het Havenplein bij de horens te vatten. Waarbij de ChristenUnie wijst op de noodzaak van de herinrichting van de binnenstad vanwege de huidige onveiligheid ervan voor ouderen en gehandicapten. De SGP zet in op de aanleg van een transferium bij Zierikzee om de parkeerproblematiek aan te pak ken. Op de definitieve plannen moet nog even worden gewacht. In 2007 worden alle (onmoge lijkheden onderzocht en in een voorstel gegoten. Op z'n vroegst in 2008 gaat de boel op de schop. (Advertentie) Genieten komt van Binnenuit. OmcnNAi-S 1)553 Promotieprijzen van 15 oktober t/m 15 december 2006 de Jonge Hoek van Dijke modern living easy living Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 561482 www.binnenuit.nl Die Goese ging met haar doch ter een dagje naar Londen. Haar dochter had juist die zo mer in Spanje een lief ont moet die zich nogal uitbundig bediende van een lotion van het merk Paco Rabanne. Toen haar moeder in een groot Lou dens warenhuis dan ook een testfles van dat merk ontdek te, besloot ze zich eens flink in te spuiten. Leuk voor doch terlief, dacht ze nog, dan heeft ze een herinnering aan haar Spaanse vriendje. De fles met het gratis probeer sel ging litiks en rechts langs haar hoofd. En maar drukken op dat knopje. Totdat ze ont dekte dat Paco Rabanne ken nelijk ook scheerschuim ver koopt. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31, 4460 AA Goes (Advertentie) Wie strijkt vanaf i januari de vouw uit uw blouse? Kom voor het antwoord naar één van de voorlichtingsbijeenkomsten van Stichting Werkt voor Ouderen. Zie onze advertentie elders in deze krant. www.werktvoorouderen.nl (Advertentie) vandereepe Bospaddestoelen crème soep Hertenbiefstuk met een smakelijke saus van rode port en tijm met een herfst garnituur MIDDELBURG - De gemeenteraad beslist maandag niet over het bouwplan voor de Dokstraat in Arnemuiden. Het college van B en W heeft besloten de raad alleen om geld te vragen voor de sanering van grond en de aanleg van een speelveld. Omwonenden klaagden afelopen maandag dat ze te weinig inspraak hebben gehad in het plan. VLISSINGEN - Tien Walcherse zorgprojecten krijgen steun van de Stichting De Godshuizen. Gezamenlijk ont vangen ze vijftigduizend euro aan schenkingen. Het gaat om eenmalige steun voor projecten die er met alleen wet telijke subsidies en geld van overheden niet kunnen ko men. De organisaties die geld krijgen, zijn onder meer het Ziekenhuis Walcheren (de afdeling neurologie/geriatrie krijgt een comfortstoel waarin partners van zieke patiën ten kunnen waken, en boeken en dvd's voor patiënten zelf), de Zeeuwse Stichting Welzijn Doven (apparatuur voor het geven van lezingen), de Stichting Zorgeloos (voor de aanschaf van speelgoed voor de weekendopvang van kinderen met een autistische stoornis). De stichting De Godshuizen beheert een vermogen dat is ontstaan uit erfenissen en schenkingen die soms al eeuwen geleden zijn gedaan. TERNEUZEN - De Terneuzense burgemeester J. Lonink heeft, in navolging van zijn Sluise en Hulster collegae, zijn handtekening gezet voor een generaal pardon van lan ger in Nederland verblijvende vluchtelingen. Pastor N. van Waterschoot en S. Rovers van de Stichting Kerk en Vluchteling kwamen de signatuur van de eerste burger persoonlijk ophalen. Lonink, die toegaf dat hij wat laat was, tekende twee keer: één keer als burgemeester en één keer als bezorgd burger uit Philippine. De burgemeester merkte op dat het Rijk gemeenten niet meer moet behan delen als 'uitvoeringsmachines'. „We kunnen schrijnende uitwijzingsgevallen voorkomen door een humaan beleid voor ogen te houden." MIDDELBURG- Een 36-jarige man uit Vlissingen is giste ren in Middelburg voor huiselijk geweld en bedreiging veroordeeld tot 431 dagen cel. De rechtbank legde de Vlis- singer ook tbs-verpleging met voorwaarden op. Aan het slachtoffer moet hij 1025 euro schadevergoeding betalen. De man, die verslaafd is aan alcohol en drugs, mishandel de in 2004 en vorig jaar stelselmatig zijn vriendin. Een agent die bij hem aan de deur kwam werd ernstig be dreigd. De Vlissinger zit sinds vorig jaar augustus al vast. Redactie: 0113-315649 y^/w.pzc.nl c.maihredactie pzc. n I Postbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Woord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. Lezersservice: 0800-0231231 (donderdag 9 november 2006 Enkele toekomstige bewoners van de woonwijk die aan de Zaaihoekweg wordt gebouwd laten zich de traktatie ter ere van de eerste paal goed smaken. foto Ruben Oreel Uw dealers in Zeeland: MIDDELBURG SieMatic Middelburg (naast de Baderie) Industrieterrein Arnestein Grenadierweg17a 0118-629522 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32 0115-680612 www.bouwcenterdehoop.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 13