Lange wachttijd geestelijke zorg Klaagzang over straatmuziek Hoofdrol voor ondernemers in keuzes Vlissingen InterrietPlusBelLen. is er nu ook voor ondernemers: Zakelijk InternetPlusBellen Van Tatenhove hekelt negatief beeld van toerisme Veere WMifPHOTO Veerse huisartsen willen deel van taken Emergis en MZW overnemen bromfietsers botsen frontaal Wij geven u de helft cadeau! PZC zakelijk ixiternetpliisbeUen. kpn sluit je aan. Gratis parkeren in Vlissingen Onderzoek naar lastig winkelen Drankrijder raakt rijbewijs kwijt Mishandeld en beroofd van gsm zeeuwse almanak Dialoog Redactie: 0113-315649 ivww.pzc.nl E mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. Lezersservice: 0800-0231231 woensdag 8 november 2006 editie Walcheren m dooi Edith Ramakers DOMBURG - De huisartsen in de gemeente Veere willen de geestelijke en maatschappelijke gezondheidszorg in eigen kring oplossen, omdat de wachtlijsten bij Emergis en Maatschappelij ke Zorg Walcheren (MZW) te groot zijn. Dat bevestigt woordvoerder G.Rullens, arts in Oostkapelle. „We sturen nu al geen cliënten meer door naar die instanties, omdat ze te lang moeten wach ten op zorg op maat." Al lange tijd dringen de Veerse huisart sen aan op verbetering van de si tuatie. „Maar dat heeft helaas niet tot resultaat geleid. Daar om vinden we dat we dit pro bleem zelf, lokaal, moeten oplos sen. Emergis en MZW kunnen se op deze manier steunen." inde Veerse gemeenteraad werd gisteren bij de behandeling van de begroting over de oproep van de Veerse huisartsen gesproken. Alle partijen, de PvdA/Groen links voorop, schaarden zich achter het initiatief. „Iedereen heeft baat bij snelle geestelijke zorg", zei P. Louwerse van de fractie van de PvdA/Groen^ Links. Er wordt over een wacht tijdvan circa tien weken gespro ten. kleven enkele problemen aan ie nieuwe opzet. Veere is tot jJ08 contractueel verbonden aan de MZW. De huisartsen wil- inper 1 januari 2007 van start gaan. Bovendien heeft de huis- atsenkring berekend dat er jaarlijks 82.000 euro mee ge- aoeid is. Dat geld is bestemd raor een maatschappelijk wer- ier en voor huisvesting. „Het eerste jaar zullen we duurder uit zijn, maar daarna is het goed koper om de zorg door onze huis artsen in eigen regio te regelen", zei Louwerse. Hij stelde voor om ter overbrugging geld be schikbaar te stellen. Wethouder J. Melse (SGP/Chris- tenUnie) vond het een sympa thiek idee van de huisartsen. Hij zag ook de noodzaak van een doeltreffender organisatie in. „Maar we denken toch dat 2007 te vroeg is. We moeten eerst nog beter inzicht krijgen hoe de huis artsen de zorg denken te rege len. Wat gebeurt er bijvoorbeeld bij ziekte van de maatschappelij ke werker?" Hij zei hierover in gesprek te zijn met onder meer de provincie. „De provincie is voorstander van deze aanpak, maar het zorgkantoor is er nog niet enthousiast over. Iedereen moet wel op een lijn zitten als we overstappen." Rullens zegt in een reactie dat hij teleurge steld zou zijn als de geestelijke en maatschappelijke zorg niet in 2007 onder verantwoordelijk heid van de huisartsen zal val len. En met hem de inwoners van Veere. „De lijnen zullen kor ter zijn. omdat er minder bu reaucratie is en de behandeling sneller kan beginnen." GOES - Op de Middelburgse- •traat in Goes zijn gistermiddag rond vier uur twee bromfietsers jtwond geraakt nadat zij fron- taal met elkaar in botsing wa- gekomen. Heiden wilden op hetzelfde mo lmt fietsers inhalen waarna ze het midden van de weg fron- Itaal tegen elkaar botsten. lEen 19-jarige Goesenaar had on der meer last van zijn voet en ioofd en werd voor onderzoek overgebracht naar het zieken bus. De andere bromfietser, een zes- 'ienjarige jongen uit de gemeen- ieReimerswaal, had schaafwon- aan zijn been en handen, Eaar hoefde niet mee naar het nekenhuis. Beide brommers hadden schade ian de voorzijde. De muzikanten van het Staats Symfonie Orkest uit Sint Petersburg zijn niet welkom meer in de Lange Delft van Middelburg. foto Ruben Oreel door Maurits Sep MIDDELBURG - Volle zalen trekt het befaamde Staats Sym fonie Orkest uit Sint Petersburg tijdens de huidige tournee door Nederland. Maar in de Lange Delft van Middelburg zijn vijf blazers uit het orkest niet meer welkom. Het symfonie-orkest is op tour nee door Nederland, vertelt trompettist André Levim. Met vier mede-muzikanten verdient hij een centje bij als straatmuzi kant. Sinds enkele weken musi ceren ze op 'vrije dagen' in de Lange Delft in Middelburg. Passanten genieten zichtbaar van de muziek die het kwintet ten gehore brengt. En uiten hun bewondering in woord en ge baar. Na het applaus volgt vaak een donatie in de koffer op straat. „O zeker, het is mooie muziek", geven enkele winkeliers uit de lange Delft toe, waaronder Ja- min en Pearle. Maar het is te hard. En ze staan steeds op de zelfde plek: bij hen voor de deur. „Bij de Etos zijn ze het ook beu", weet de medewerker van Pearle. De eigenaar van Ja- min wisselt een blik van ver standhouding uit met een mede werker van de Hema. „Mooi hè." Als ze nou een halfuur zouden spelen en dan weer verder zou den trekken door de binnenstad, dan was het allemaal nog wel te doen, vindt de man van Jamin. „Maar niet de hele dag. Alsje blieft zeg. Ik kan mijn klanten niet verstaan. En het is ook van die treurige muziek." Het is barokmuziek, preciseert Levim. Met zijn vier collega's maakt hij deel uit van het symfo nie-orkest uit Sint Petersburg, dat in totaal zestien leden heeft. Het is een professioneel én pres tigieus orkest. De muzikanten hebben allemaal aan het conser vatorium gestudeerd, zegt hij. Levim weet dat winkeliers wil len dat ze na een halfuur verder gaan. Maar de muzikanten blij ven hun stek trouw. „Dit is een goeie plek. Veel mensen. En ze geven geld." De gemeente Middelburg heeft al meerdere klachten ontvangen van boze winkeliers. De muzi kanten bleken ook geen vergun ning te hebben om op straat te door Wendy van den Hurk VUSSINGEN - Bedrijvenloket instellen, Muzeeum-panden ver lopen, Kenniswerf stilleggen, in ternationale samenwerking stop- tttten. Het debat is morgen pas, maar de Vlissingse raadsleden lebben gisteravond in de begro- lingsraad al wel hun wensen kenbaar gemaakt. De stad lijkt het volgens hen vooral te moeten hebben van on dernemers. Zij moeten zorgen dat Vlissingen weer financieel op orde komt. Bet zijn de eerste stappen naar de grote stadskeuzes, waar het college al maanden om vraagt. Het CDA was daarin het duide- wonen, werken, leren en ïn. Al het andere moet Baar even wijken, als daar in de begroting toch geen ruimte voor is. Dus: alle grond- en gebouw aankopen, waar de gemeente geen strategie voor heeft vastge legd, stopzetten. Niet langer in vesteren in de Kenniswerf, zo lang er geen derde geldstroom kan worden aangeboord. „Het KSG-terrein legt een dermate beslag op de financiële midde len en de organisatie dat een tweede grote project als de Ken niswerf er niet bij kan", zei frac tievoorzitter M. Geilenkirchen. Bovendien willen de christen-de mocraten dat de gemeente stopt met internationale samenwer king en de Muzeeum-panden verkoopt aan de provincie. De SP had voor de gelegenheid een zak chocoladecenten meege nomen. In haar betoog hamerde T. de Roos nog maar eens op het feit dat het aantal voedselbank- klanten in Vlissingen groeit. De WD leek zich vooral te bekom meren om ondernemers. Voor hen zou Vlissingen te duur zijn. Verhoog het OZB-tarief met niet meer dan één procent en steek extra geld in toerisme en economie, bepleitte M. Rein- ders, en zoek dekking door de af schaffing van toeristenbelasting en de verlaging van forenzenbe- lasting niet door te laten gaan. Ook Progressief Ondernemend Vlissingen ging door over onder nemers. Om hun komst te stimu leren zei G. Aarden: stel een be drijvenloket in, ontwikkel zo snel mogelijk het zuidelijke deel van het KSG-terrein, breek de Zware Plaatwerkerij af („die vormt een Berlijnse Muur tus sen de stad en het Scheldekwar- tier") en maak de haven sneller geschikt voor containerbehande ling in het WCT-plan. Het idee van een bedrijvenloket kwam ook terug bij de Partij van de Ar- (Advertentie) Advertentie 5paar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 liet alfabet van Zeeland 1 abonnement voor zakelijk internetten en bellen 24/7 onbeperkt bellen naar alle vaste nummers in Nederland* Voor 1 vast maandbedrag: vanaf 37,77 excl. btw Installatie door KPN monteur BusinessCenter kpn.com/zakelijk ^0800-0403 'Exclusief betaalde Op Zakelijk InternetPlusBellen is een fair use policy van toepassing. Deze aanbieding loopt VLISSINGEN - Bezoekers van de Vlissingse binnenstad mogen van zondag 17 december tot en met zaterdag 6 ja nuari 2007 gratis parkeren in het centrum van de stad. Dat kan bij alle parkeermeters en in beide parkeergara ges. Dus vanaf half december ook de nieuwe garage in de Spuistraat. Het stadsbestuur maakt hiermee een gebaar naar inwoners, bezoekers en ondernemers, om bouwover- last van de Fonteyne te compenseren. De maatregel kost de gemeente 80.000 euro. De Winkeliersvereniging Vlissin gen, Horeca Nederland afdeling Vlissingen, Stichting Fon teyne Activiteiten en de Stichting Vlissingen promotie zorgen voor extra feestverlichting en houden in de perio de van gratis parkeren festiviteiten zoals de kerstmarkt en het wintercircus. Bovendien schenken ze gratis choco lademelk en houden ze een prijzenactie met De Ruijterdu- katen. De Spuistraat gaat zaterdag 16 december weer open voor verkeer. Die planning verandert niet. GOES - Het Klaverblad wil weten hoe lastig winkelen met een beperking is. Het platform voor zorgconsumen- ten doet mee aan een onderzoek naar 'grensoverschrij dend winkeltoerisme'. Met een vragenlijst op www.klaverbladzeeland.nl achter haalt het onderzoek hoezeer mensen zich laten afschrik ken door smalle winkelpaden, harde muziek, slechte ver lichting, trappen en dergelijke. Het Klaverblad werkt daarin samen met het Vlaamse bureau voor gelijke kan sen Westkans en toegankelijkheidsbureau ATO. Euregio Scheldemond, provincies Zeeland, Oost- en West-Vlaan deren en de steden Temeuzen, Roeselare en Maldegem be talen het project. In 2007 moet het klaar zijn en weten winkeliers hoe ze aantrekkelijk kunnen worden voor meer mensen. MIDDELBURG - Een 56-jarige man uit Middelburg heeft gistermorgen zijn rijbewijs moeten inleveren bij de politie. Hij werd staande gehouden in de Piet Heinstraat in Middelburg, om een blaastest te doen. De man bleek drie keer zoveel te hebben gedronken als toegestaan. VLISSINGEN - Een 53-jarige vrouw uit Vlissingen is maandagmiddag rond kwart voor vijf op het Schelde- plein in haar woonplaats beroofd van haar mobiele tele foon. Zij liep te telefoneren, toen zij plotseling een klap op haar rug kreeg. Tegelijkertijd werd de telefoon uit haar hand gerukt en kwam de vrouw ten val. De dader is weggerend in de richting van het postkantoor. il musiceren, zegt A. Schroevers van de gemeente. „Ze hebben wel een paar keer een dagver gunning aangevraagd. Maar voor zover mij bekend is, heb ben ze die nu niet. Daarom zijn de Russen gisteren aan het einde van de ochtend door de gemeente weggestuurd, 's Middags stonden ze er weer. „We zullen nu strenger gaan op treden", kondigt Schroevers aan. Voor zo lang dat nodig is. „We zijn hier nog een week", vertelt André Levim. „Dan gaan we te rug naar Sint Petersburg." beid. Voor de LPV was het be langrijk geen belasting te verho gen, geen kleine subsidies stop te zetten, geen nieuwe projecten aan te gaan, vooral niet meer de binnenstad af te sluiten en op merkelijk: het mandaat van het college mede te verdelen over de fractievoorzitters. door Edith Ramakers DOMBURG - Wethouder W. van Tatenhove (CDA, toeris me, financiën) bestrijdt de op vatting dat het slecht gaat met het toerisme in Veere. Dat zei hij gisteren in de begro- tingsraad van de gemeente Veere. „Het is niet waar dat we tien procent minder toeristen heb ben ontvangen. Dat is een ver keerd beeld. De cijfers die naar buiten zijn gekomen, kloppen niet. Die gaan een eigen leven leiden als iedereen die maar blijft herhalen." Binnenkort volgt een evaluatie van de activiteiten die de VW heeft ondernomen. Daarna zal er waarschijnlijk ook meer dui delijkheid komen over de toeris tische cijfers. Van Tatenhove vindt dat de gemeente en de WV wel samen'de opdracht heb ben om het negatieve beeld bij te stellen. „Daar zijn we ook mee bezig. Maar dan moeten we elkaar niet aanpraten dat het slecht gaat met het toerisme." Hij reageerde op opmerkingen van onder meer zijn eigen par tij, het CDA, en de fractie van de SGP/ChristenUnie. Zij vra gen om een 'doortastend beleid om de werkgelegenheid in onder andere de toeristische sector te stimuleren'. K. Wouters (CDA) zei daarover: „Na plannen vast stellen, vooiieggen en uitwer ken, missen we een visie van het college." De SGP/CU vindt bo vendien dat de VW Veere beter voor het voetlicht moet brengen. „We investeren veel in de WV (jaarlijks circa 370.000 euro), dan willen we op het gebied van promotie daar meer van terug zien", zei R. de Visser van de SGP/CU. Dorpsbelangen en Toerisme Veere (DTV) stelde voor om on dernemers te enquêteren over de inbreng van de VW om nieu we initiatieven te ontwikkelen. Van Tatenhove kaatste de bal te rug. Hij vond dat er wel degelijk veel energie is gestoken in pro motionele activiteiten. In een op somming kwam hij tot een aan tal culturele en sportieve activi teiten onder de noemer by the Sea; op culinair gebied heeft Veere zich gemanifesteerd, de VW heeft Veere op beurzen 'ver kocht', maar ook fietsarrange- menten geregeld. De SGP/CU stelde voor om een camperparkeerplaats in het le ven te roepen. „Deze is bedoeld als toegevoegde waarde voor het toerisme. Wij vinden dat we de campers niet moeten wegjagen, maar binnenhalen." Van Tatenhove daagde de frac tie uit om met een gedegen plan te komen. „Dan kunnen we daar verder over praten." De begro ting voor 2007 en de meerjaren ramingen van 2008-2010 wer den door alle partijen vastge steld. Met uitzondering van een onderdeel ervan, de belasting verordening van 2007, waar de DTV als enige partij tegenstem de. Hoewel die grootvader op royale afstand van Zeeland woont, leest hij trouw de da gelijkse cursiefjes in dit hoek je van de krant, aangezien zijn kleinzoon van vijf daarin regelmatig figureert. Toen ze onlangs bij elkaar waren, kwam hij op een van de anek dotes terug. - „En Julius, was het leuk in het museum - „Ja, hoor. - „En wat heb je daar ge zien?" - „Dat weet ik niet meer. - Nou, ik heb in de krant gele zen dat er wat moois was. - Nou, dan hoef ik het toch niet meer te vertellen?" 31 december 2006. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31, 4460 AA Goes v.a. W® Inclusief GRATIS enveloppen Vanaf negatief of digitaal. Kies uit verschillende teksten of stel zelf uw tekst op (tegen geringe meerprijs).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 9