Iedereen wil RIA verslaan KRAS.NL Anthony van Assche op twee onderdelen in actie bij wereldbeker Trainer Marc de Kunder ziet nog kansen in vierde klasse Eerste zege De Pieper Winkelparadijs DUSSELDORF Hilton DORTMUND Badplaats SAINT AYGULF uitslagen Sjeik koopt bal van WK-finale Afzeggingen voor Dutch Open agenda Simpele winst Royal de Parel Andries Minderhoud wil meer skeelerwedstrijden Stedenspecial BERLIJN De idyllische EIFEL Hilton LUXEMBURG (Advertentie) woensdag 8 november 2006 AXEL - In de eerste klasse van het regionale fntsal greep De Pieper/Internetplan in de zesde speelronde de eerste zege. De ploeg versloeg Meermarkt/ Goet- hals met 5-4. Leider blijft Ar row, dat met 8-4 van Morres/ Controlec 2 won. De Pieper/Internetplan-Meer- markt/Goethals 5-4: De gasten uit Westdorpe hadden geen wis sels op de bank en dat brak de ploeg op. Hoewel het steeds op voorsprong kwam, werd het na 4-4 pal voor tijd alsnog 5-4 voor de thuisclub, die daarmee de ronde lantaarn overdroeg. Erik Rodrigo scoorde in de Axelse sporthal 't Sportuus 1-1 en 2-1 en na de pauze 3-3 waarna Veli Eryürük voor 4-4 en 5-4 teken de. Alle doelpunten van Meer- markt/Goethals kwamen op naam van Gerben Dierickx. In den Dwaes-Tence/Zaman 0-6: Tence/Zaman heeft na een moeizame competitiestart het ritme te pakken. In den Dwaes kon tot de doelwisseling de gas ten aardig bijbenen, maar moest daama haar meerdere in Tence/- Zaman erkennen. In Klooster- zande scoorde Jai'i Vyaene 0-1, 0-2 en 0-5. Angelo Verbraeken kwam bij 0-3 en 0-4 in beeld en Maarten Thomas scoorde 0-6. Morres/Controlecx 2-Arrow 4-8: Arrow was in de Terneuzen- se sporthal Vliegende Vaart de betere en drukte het verschil uit in acht treffers. Dat het er niet meer werden, kwam door sterk keeperswerk van Jurgen Zoh- landt. Voor Morres scoorden Mi chael Freijzer (3x) en Soufian Doorns. Bij Arrow tekenden Da vy van Puyvelde (3x), Jurgen Ras (2x), Peter Drumont, Wou ter de Neijs en Peter de Bot voor de doelpunten. In Axtion-Max Korting 5-4: Max Korting leek de zege te pak ken. Het liep uit naar een 4-1- voorsprong maar moest lijd zaam toezien hoe de thuisclub erin slaagde de score in even wicht te brengen. Pal voor tijd bracht Dennis Rietjens de eind stand op 5-4. Voor zijn ploeg scoorden eerder Mike van Ros- sem (2x), Quincy en Paul Tjan- Asem. Treffers van Max Korting kwamen in dit duel op naam van Joep Frusch (2x), Jeroen Vervaet en Ed van Bellen. Met acht wedstrijden gespeeld staat de teller bij de formatie uit Westdorpe nog maar op twaalf punten. Een tegenvaller, vindt ook De Kunder. „Ik had meer verwacht", zegt hij. „We kregen versterking door de komst van Timon van der Hooft, Menno den Dekker en Stefan Burbach. Met Menno haalden we routine in huis en met Timon en Stefan twee topschutters. Timon dacht zelfs minimaal vijftien goals te maken en zag RIA als tussensta tion. Tot nu toe staat hij op één treffer. Tegenvallend, maar ver klaarbaar", aldus De Kunder. Eén van de verklaringen waar om RIA ontzettend veel moeite heeft om te winnen, is dat alle te genstanders uiterst gemotiveerd zijn als de ploeg uit Westdorpe de tegenstander is. 3-/4-daagse autoreis Duitsland Vrijwel iedere vrijdag van 3/11 t/m 30/3 verblijf in Courtyard by Marriott Düsseldorf****, nabij het centrum, met het openbaar vervoer bent u in circa 20 min. in hartje stad o.a. weinesscenter met zwembad, sauna en fitnessruimte winkelen op de sjieke Königsallee en Berliner Allee de Altstadt, met o.a. gezellige artiestencafés en jazzkelders vele monumenten zoals o.a. de prachtige Schlossturm geniet van de kerstsfeer in de maanden november en december heerlijk wandelen in de prachtige parken van de stad Reisnummer AUTO 73.631, zie www.kras.nl/73631 3-/4-/5-daagse autoreis Duitsland Vrijwel iedere vrijdag van 3/11 t/m 29/12 verblijf in Hilton Dortmund, ligt centraal, nabij hetWestfalenpark o.a. bar, restaurants, zwembad, sauna en fitnessruimte (tegen betaling) de beroemde en gezellige kerstmarkt met meer dan 300 kraampjes - de vele musea, theaters en de verschillende kunstcentra het 700 jaar oude plaatsje Lüdenscheid, gelegen in het mooie Sauerland;één van de mooiste streken van Duitsland het plaatsje Essen met o.a.Villa Hügel en het Folkweg Museum met vele 19e en 20e eeuwse werken Reisnummer AUTO 73.637, zie www.kras.nl/73637 7-/8-daagse autoreis naar Zuid-Frankrijk Corn Boys na een 2-0-voor- sprong slechts gelijk. Het zijn juist die gelijke spelen die ons nekken." Fouten Ook worstelt de ploeg met de la ge gemiddelde leeftijd. „Menno den Dekker, Arno Verlinde, Ar jan de Mey en doelman Erwin de Roover zijn de enige spelers met ruime ervaring. De rest mist routine en maakt fouten die ervaren spelers niet meer ma ken. Deze week gaan we intern alles eens op een rij te zetten. Mogelijk dat er voor de wed strijd van zondag wat wijzi gingen plaatsvinden in de opstelling. Want soms krijg ik het gevoel dat het allemaal net iets te gemakkelijk opgenomen wordt." Toch is De Kunder niet al te negatief. „Winnen we zon dag van Hontenisse, dan stijgen we naar de vierde plaats. Alles is dus nog mogelijk." De coach is naast zijn dienstverband bij de club uit Westdorpe tevens jeugdscout voor NAC Bx-eda. Een rol die hij met plezier ver vult. „Om jeugdspelers te beooi- delen, kan ik rustig en onge dwongen een wedstrijd volgen. Geen stress, lekker ontspannen. Alleen een rapport insturen en af en toe eens bijpi'aten in Bre da. Een bijzonder plezieiïge bij komstigheid." Sponsor De Kunder: „We worden zelfs voor profs uitgemaakt. En daar mag uiteraard niet van verloren worden." Waarom RIA die bij naam kreeg, is intussen een pu bliek geheim. De nieuwe spon sor Bwin stak aardig wat euro's in de club van voorzitter Walter van Haelst. Mare de Kunder was en is er blij mee. Lyrisch zelfs. „Welke sponsor zet 23 re clameborden op een veld, schenkt zestig ballen en zorgt voor drie keer twintig uitrustin gen bestaande uit kousen, broe ken, shirts, tassen, trainingspak ken, inloopshirts, scheenbescher mers en zelfs handdoeken? We zouden gek zijn daar niet mee in zee te gaan. Het zette blijkbaar kwaad bloed bij de tegenstan der. Winst tegen ons wordt ge- Timon van der Hooft (rechts) heeft nog maar één keer gescoord voor RIA W. foto Peter Nicolai door Rinus Verberkmoes TERNEUZEN - Nog voor de competitie in de vierde klasse A van start ging, was RIA een gedoodverfd kampioen. RIA zou het gaan maken, was de verwachting in Westdorpe en bij kenners van het regionale voetbal. Trainer Mare de Kunder was er niet gelukkig mee. Met een plaats bij de eerste vier hield hij de boot voorzich- tig af. vierd als een kampioenschap. Ik neem het ze niet kwalijk, maar het speelt ons behoorlijk pai'ten. Kijk maar naar Koewacht. Eén keer heeft het ijzei'sterk ge speeld. Precies tegen ons. Daar naast zit het ons in de competi tie ook niet mee. Zo maakte Aar denburg vier minuten in blessu retijd gelijk, werd een zuiver doelpunt van ons in en tegen Axel in de slotseconden afge keurd en speelden we tegen ES Terneuzen. Poolbiljarten, district Kanaalzone: Dream Team-D-Generat- ion X 12-25, Beterdak-Milord 21-17, Mil ord 2-The Danger Zone 3-26. Stand: The Danger Zone 4-93, D-Generation X 4-92, Beterdak 5-89, Milord 4-86, Milord 2 5-81The Riff 4-69, Dream Team 4-69. Eerste klasse Zeeuws-Vlaanderen: De Pieper/Internetplan- Meermarkt /Goethals 5-4, In den Dwaes-Tence/- Zaman 0-6, Morres/Controlec 2-Arrow 4-8, In Axtion-Max Korting 5-4. Stand: Arrow 6-16, Tence/Zaman 6-13, In Ax- tion 6-13, Ma Korting 6-13, In den Dwaes 6-12, Wentzler/Pauwels 5-9, D&J 5-3, De Pieper/Internetplan 6-3, Meermarkt/Goethals 6-1, Morres /Controlec 2 6-1. Madrid. WTA Championships, vrou wen. Gele groep: Petrova (Rus) - Mau- resmo (Fra) 6-2 6-2. Rode groep: Sjarapova (Rus) - De- mentjeva (Rus) 6-1 6-4. Bratislava, challenger mannen: Rae- mon Sluiter (Ned)-Alex Bogdanovic (GBr) 6-2, 6-4. Vriendschappelijk: SC Gastel-Kloetin- ge 1-6. Doelpuntenmakers Kloetinge Bésar Xhoxhaj 3, Daan Esser 2, Steven Visser 1. Duitsland, competitie: Dort- mund-Alemannia 0-0, Nürnberg-Bre- men 1-2, Stuttgart-HSV 2-0, Mainz DOHA - Emir Mohamed bin Ha mad al-Thani uit Qatar heeft de voetbal, waarmee deze zomer de WK-finale tussen Italië en Frankrijk werd gespeeld voor 1,88 miljoen euro gekocht op een veiling in Doha. De sjeik is een groot voetballief hebber en fan van het Italiaanse elftal. Hij was deze zomer in Duitsland. „Dus de bal waar mee Italië won, heeft grote senti mentele waai'de voor me." Alle spelers van het Italiaanse elftal liebben hun handtekening op de bal gezet. De bal wordt in december tijdens de Aziatische Spelen in Doha geschonken aan een sportschool in Qatar. GPD DEN BOSCH - Het Dutch Open badminton heeft een dag voor de start enkele tegenvallers te verwerken gekregen. Gisteren trok de als eerste ge plaatste Duitse Huaiwen Xu zich tei*ug uit het vrouwentoer- nooi in Den Bosch. Ze had com- petitievei'plichtingen. Bij de mannen meldden de Maleisiër Roslin Hashim en de Duitser Ro man Spitko zich af met blessu res. GPD/ISS 05-Wolfsburg 1-2. Stand: Bremen 11-23 Stuttgart 11-21 Bayern M. 10-17, Schalke 04 10-17 Hertha BSC 10-16 Wolfsburg 11-16 Bielefeld 10-15 E. Cott- bus 10-15 Dortmund 11-15 Frankfurt 10-13 Nürnberg 11-13 Alemannia 11-13 Leverkusen 10-12 Borussia M 10-12 HSV 11-9 Bochum 10-8 Mainz 05 11-8 Hannover96 10-7. KNVB-beker, derde ronde: Go Ahead Eagles - Excelsior 2-0 (O-O). 78. Ars 1-0, 86. Van der Wal 2-0. Scheidsrechter: Van Sichem. Toeschou wers: 1359. Gele kaart: Gilissen, Gobel (Go Ahead Eagles), Velasco (Excelsior). MVV - Stormvogels/Telstar 3-1 (1-1). 24. Gommans 1-0 (strafschop), 40. Salden 1-1, 46. Daemen 2-1, 79. Dae- men 3-1. Scheidsrechter: Kuipers. Toe schouwers: 2505. Gele kaart: Gom mans, Winkens, Di Lallo, Miceli (MVV), Korpershoek, Salden, Correia (Stormvogels/Telstar). Be Quick '28 - Willem II 2-5 (2-2). 10. Heskamp 1-0, 21. Redan 1-1, 31. Ha- douir 1-2, 35. Heskamp 2-2, 49. Van der Struijk 2-3, 56. Hadouir2-4,78. Messou- di 2-5. Scheidsrechter: Winter. Toe schouwers: 800. Gele kaart: Bremmer (Be Quick '28), Redan (Willem II). RBC Roosendaal - FC Eindhoven 4-0 (2-0). 6. Kwakman 1-0, 21. Duplan 2-0, 57. Guijt 3-0, 90. L Ten Heuvel 4-0 (straf schop). Scheidsrechter: Luinge. Toe schouwers: 2100. Gele kaart: Wellens, Hendriks (FC Eindhoven). De Graafschap - Emmen 1-0 (O-O). 76. Van Beukering 1-0. Scheidsrechter: Van Egmond. Toeschouwers: 3450. Ge le kaart: Mourad (Emmen). door Jan Dagevos GOES - Nog maar net bekomen van het WK wacht Anthony van Assche dit weekeinde al weer een nieuwe krachtproef. De Sasse tur ner is in Glasgow present tijdens de wereld beker turnen. Van Assche komt op twee toe stellen - voltige en ringen - in actie. In mei maakte Van Assche zijn debuut in het wereldbekercircuit. De 17-jarige turner van O&O/TAG Zwijndrecht deed in Gent mee op het onderdeel voltige. Het liep uit op een teleurstelling. Hij moest twee keer zijn oefening afbreken, kreeg een score van 10.900 en eindigde op een 36e plaats bij de kwalificaties. „Ik wil het beter doen dan in Gent", zegt Van Assche. „De finale woi'dt heel moeilijk. Dan moet je bij de beste acht eindigen. Dat is niet realistisch. De wereld top is daar aanwezig, sterke jongens van 24, 25 jaar. En ik ben nog maar een jonkie van 17. Ik streef ernaar om bij de eerste vijftien te komen." Van Assche heeft na het WK in Aarhus geen gas teruggenomen. „Ik heb' keihard ge- traind", vertelt hij. ,,'s Morgens twee uur krachttraining en 's avonds nog 3,5 uur ge wone training. Ik heb niet veel tijd gehad om nieuwe elementen in mijn oefeningen op te nemen, maar scores van rond de veertien moeten haalbaar zijn." De jonge turner komt in Glasgow uit op twee onderdelen: voltige en ringen. „Ik ben redelijk sterk aan het woi'den, dus kan ik nu ook op de ringen uitkomen", legt Van As sche uit. „Ik heb het gevoel dat ik er klaar voor ben. Ik boek elk jaar progressie. Ik zat op de meerkamp rond de 83 punten en ik hoop dit seizoen op 85, 86 punten uit te ko men. Zo zit ik voortdurend te rekenen." Na de wereldbekerwedstrijd in Glasgow volgt een week later (18 en 19 november) een turninterland voor junioren (onder 18 jaar) in Zwitserland. Naast Nederland doen ook Roemenië en Zwitseiiand mee. „De we reldbeker is een mooie generale voor die in- teidand", meent Van Assche. woensdag 1 Voetbal Vriendschappelijk: Zeelandia Middel burg onder 23 jaar-Terneuzen onder 23 jaar. Aanvang: 19.30 uur. SINT WILLEBRORD - Dankzij een 0-8-overwinning op JMK Geluidsverhuur nestelden de driebanders van Royal/De Parel zich op de derde plaats in de rangschikking van poule 4 van de derde divisie. De zege kwam op simpele wijze tot stand. Tonny Dobbelaere en Mathieu Vlerick ondei'vonden nauwelijks tegenstand en waren veel te sterk voor hun tegenstan ders. Beiden kwamen tot prima moyennes: 0.853 en 0.857. Ook Eddie van Goethem en Jens van Dam wonnen, maar dat was eer der het gevolg van de zwakte van de tegenstanders dan van ei gen presteren. Vooral Van Goethem had een mai-athonzit- ting nodig om de finish te berei ken. Maar ook bij Van Dam liep het aantal beurten gestaag op. JMK Geluidsverhuur - Royal/De Parel 0-8: Cor Jaspers - Tonny Dobbelaere 16-35, 41; Jan van Baal - Eddie van Goethem 32-35, 83; Patrick Koevoets - Mathieu Vlerick 20-30, 35; A. Mulders - Jens van dam 26-30, 68. door Niels Bouterse MIDDELBURG - Er moeten meer skeelerwedstrijden op Zeeuwse bodem gehouden wor den, het liefst op autovrije loca ties. En ze moeten toegankelijk zijn voor iedereen. Vanavond pi'esenteert Andries Minderhoud tijdens een vergade ring in de Middelburgse kaas- boerdei-ij Schellach na een korte evaluatie van het afgelopen jaar zijn visie op het komende skeelerseizoen. MindeiTioud diende onlangs bij de wedstrijdcommissie een plan in over hoe het skeeleren in Zee land populairder gemaakt kan worden. „Ik had geen pi-obleem met de gang van zaken afgelo pen seizoen, maar ik wil gewoon meer mensen zien skeeleren", vertelt de 22-jarige skeeleraar. Minderhouds opzet bevat vooi"- namelijk ideeën voor meer laag drempelige wedstrijden en de plaatsen waar deze gehouden kunnen worden. Minderhoud: „Een aantal oude skeelerorgani saties is gestopt. Dus moet je dit proberen te bereiken met zo wei nig mogelijk middelen. Die wed strijden moeten de mensen en thousiast maken voor de spoi't. Ook de jeugd moeten we erbij betrekken." Anthony van Assche komt in Glasgow in actie op de onderdelen voltige en ringen. foto Frangois Walschaerts/EPA Vrijwel iedere zaterdag van 11/11 t/m 24/3 verblijf in het comfortabele Van der Valk Hotel Saint Aygulf ligt aan de rand van het gezellige Saint-Aygulf en dichtbij het strand o.a.eigen strand,lounge met baren uitstekend restaurant Gorges du Verdon, vergelijkbaar met de Amerikaanse Grand Canyon luxe badplaats St.Tropez:de woonplaats van vele beroemdheden het schilderachtige Port Grimaud;'het Venetië van Frankrijk' het geheel ommuurde mooie kunstenaarsdorpje St. Paul de Vence Monaco met de botanische tuinen, luxe jachthaven en het casino Reisnummer AUTO 73.587, zie www.kras.nl/73587 4-/5-daagse autoreis Duitsland Vrijwel iedere ma., do. en vr. van 6/11 t/m 30/3 Hotel Golden Tulip hamburg Berlijn, ligt op slechts 500 m van de Gedachtniskirche en het bekende Kurfürstendamm o.a. lounge met openhaard, restaurants, bar, lift en wintertuin de bekende 18-eeuwse neoklassieke poort de Brandenburger Tor de bekende winkelstraat Unter den Linden, het hart van de stad monumentale gebouwen als het Zeughaus en de Staatsbibliotheek Aiexanderplatz met de bekende televisietoren van wel 365m hoog geniet vanaf eind november van de gezellige kerstsfeer Reisnummer AUTO 17.587, zie www.kras.nl/17587 3-/4-daagse autoreis Duitsland 3-/4-/5-/8-daagse autoreis naar Groothertogdom Vrijwel iedere maandag en vrijdag van 3/11 t/m 30/3 verblijf in het super-de-luxe Hilton Luxemburg***** o.a. restaurant, bar, terras en gratis parkeergelegenheid gratis gebruik binnenzwembad, sauna en fitness tips: Luxemburg-Stad (op UNESCO-lijst van werelderfgoederen), prachtige oude stad met leuke stenen straatjes, de 17e-eeuwse kathedraal Notre Dame, het historische stadhuis aan de Place de Guillaume, grandioze winkelstraten waar u heerlijk kunt winkelen, uitstekende restaurants en gezellige cafés en bistro's Reisnummer AUTO 17.621, zie www.kras.nl/17621 Informatie, voorwaarden en boekingen: krasH sfa-fa&Hüé* www.kras.nl 073 - 5 999 999 ma. t/m vr.: 08.30-18.00 uur, za.: 10.00-15.00 uur Of boek bij één yan onze reisbureaus! 4 WWW.KRAS.NL WWW.KRAS.NL WWW.KRAS.NL Vrijwel iedere vrijdag van 17/11 t/m 30/3 verblijf in het 4-sterren Parkhotel Euskirchen, ligt in het centrum o.a. uitstekend restaurant, stoombad, sauna en fitnesscentrum ligt prachtig in de schitterende groene Duitse Eifel bezoek het plaatsje Euskirchen met vele natuurparken shoppingstad Keulen, met o.a. de imposante Dom geniet in Keulen v.a. eind november van de gezellige kerstsfeer de voormalige hoofdstad Bonn, met o.a. de Opera, historisch museum en het geboortehuis van Beethoven Reisnummer AUTO 17.738, zie www.kras.nl/17738

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 42