Boomert beticht van belangenverstrengeling t Binnen handbereik KERKELIJKHEID goed bezocht Hulst in oude ansichten Iff Remise mag niet leiden tot meer verkeer in Steen J aarvergadering wijkraad Hulst Langs de Linie Sluiskilse van beledigen agent vrijgesproken Fracties Sluis willen dat lid gebiedscommissie kiest Informatie-avond Boekenbeurs papieren karton woensdag 8 november 2006 door Harold de Puysseleijr SINT-JANSTEEN - Het stallen van streekbussen bij garage Kant in Heikant mag niet leiden tot overlast van af- en aanrijden de bussen in Sint Jansteen. Dat vindt voorzitter R. Merckx van de dorpsraad Sint-Jansteen. Merckx is van plan bij de ge meente zijn licht op te steken hoe de afhandeling van "het bus- verkeer van - en naar de stalling bij het Heikantse transportbe drijf gaat plaatsvinden. Vervoersbedrijf Veolia neemt het openbaar vervoer in Zeeuws-Vlaanderen met ingang van 10 december óver van Con- nexxion en heeft met garage Kant een contract in de maak over het onderhoud en de stai ling van vijftien atuobussc De bedoeling is dat Kant per 1 ja nuari 2008 verhuist naar een nieuwe locatie op het bedrijven terrein Hogeweg. Tot die tijd worden de bussen van Veolia echter geparkeerd op het huidi ge bedrijfsterrein van de garage in de Julianastraat in Heikant. „Onze dorpsraad zal er zeker op aandringen om niet al dat ver keer door Sint-Jansteen te laten rijden", zegt Merckx. „Zeker voor het verkeer richting Axel en Terneuzen is er een goed al ternatief. Een van de polderwe gen tussen Heikant en Absdale HULST - Wijkraad Langs de Li nie in Hulst houdt dinsdaga vond 14 november haar jaarver gadering. Op het programma staat onder meer dewerkecrsvei- ligheid, zwerfvuil en een be stuursverkiezing. Het voltallige college van burge meester en wethouders van Hulst is aanwezig bij de jaarver gadering. Samen met wijkagent W. Helmich wordt een forum ge vormd en wórden de agendapun ten besproken. De vergadering wordt gehouden in het Reynaert- college aan de Gildenstraat en begint om 19.30 uur. van de »en. Vo aangewezen voor lande verkeer."' H. Haulez kanna- •sraad in Heikant* •eactie geven op de' stalling voorde au-' geus Haulez telt de v.vnteel namelijk? Pers* Heik En c bror hei vc schien t ieder g mensen •onüü: /A'gt de inwoner van .,!k .hV zelf schuin legen-: .-.v Kant woont, 'blij! m' i j a dat het bedrijf na jaar uit het centrum! iel dorp verhuist. „Dat is ui (vn hele positieve zaak,) stalling van de streekbus.' óu voor de periode van een van.overlast kun- ar zeker weten doei Zo neb ik erbij-; vn flauw idee van voordat ze kunnen: eerst een half uur •draaien. Dan zou >rn wonenden mis- e.vi kunnen zijn In heb ik van andere straat nog geen ne gatieve gduiden gehoord." Mil) ilUllG - De Middel- politierechter A. Gaakcer heeft gisteren een 21-jarige vrouw uit Sluiskil bg] verstek vrijgesproken van heli beledigen van een agent. „De verdachte zal wel boos wee'st zijn, maar ik heb proble-; men met het bewijs. De politie had meer onderzoek moeten' doen. Zo is er een belangrijke ge-; tui ge nu t gehoord", motiveerde' de politierechter de vrijspraak; Raadsman Su ij kerbuijki meende dat er van een politie- mmi orden verwacht dat hij n dikke huid heeft. „Vooi een - .IVui ;v belediging moeter! meer zijn. liet was een uiting, van haar frustratie, maar niet bedoeld voor de politie", zei dè strafpleiter. De vrouw had op 9 december in. Terneuzen de agent fuckers toe-' geroepen. Officier van Justitie: G. Oost erveld had voor de bele diging 2(35 euro boete geëist. keuze te maken. „Ik ken het standpunt van de drie partijen maar de Recron bepaalt zelf wie ze als afvaardiging stuurt." Vol gens hem is van belangenver strengeling totaal geen sprake. „In de laatste vergadering van de gebiedscommissie kwam Wa- terdunen twee keer ter sprake. Beide keren stond ik op de gang. Ik deed niet mee aan de discussie." door Frank van Cooten SLUIS - Coalitiepartijen CDA, VVD en Gemeentebelangen in de Sluise gemeenteraad plaat sen grote vraagtekens bij de rol van A. Boomert in de gebieds commissie West-Zeeuws-Vlaan deren. Volgens hen is er sprake van belangenverstrengeling. Boomert zit namens de Recron (belangenvereniging voor recrea tie-ondernemers) in de gebieds commissie, maar is tevens advi seur van de Molencate Groep, een van de initiatiefnemers van het recreatie- en natuurproject Waterdunen bij Breskens. Over Waterdunen wordt met enige re gelmaat in de gebiedscommissie gesproken, „Boomert heeft in de gebiedscommissie twee petten op en dat kan niet", zegt L. Flik- weert van het CDA. „De gebieds commissie moet uit onafhanke lijke leden bestaan, zonder eni ge vorm van belangenverstrenge ling. Met zijn adviseurschap is niets mis, maar hij moet een keu ze maken. Want dit hoort niet. Het gaat ook over integriteit. De dubbele pet is niet bevordelijk voor het herstellen van het ver trouwen van de betrokken boe ren in het project Waterdunen." Ook W. Gijsel (Gemeentebelan gen) en C. van de Vijver (VVD) vinden dat Boomert moet kie zen. „Eventuele belangenver strengeling moeten we uitslui ten", zegt Gijsel. „Maar we moe ten de kennis van Boomert niet zo maar in de vuilnisbak THOLEN - In de aula van het Calvijn College in Tholen wordt zaterdag een boekenbeurs ge houden. Op de beurs met infor matieve en leesboeken van 10.00 tot 16.00 uur is ook ing W. van Gent aanwezig die gratis boeken taxeert gooien", vult Van de Vijver aan. „Laat hem een jaartje uit de ge biedscommissie stappen, totdat de voorbereidingen van Water dunen achter de rug zijn." De Recron heeft inmiddels beslo ten dat Boomert met uitzonde ring van Waterdunen de belan gen van de recreatie-onderne mers in de gebiedscommissie blijft vertegenwoordigen. Als Waterdunen in de commissie ter sprake komt. komt er een ver vanger of doet de Recron even niet mee aan de discussie. ..Dat hebben we zo besloten, om dat ook wij het verhaal van de dubbele petten in de wandelgan gen hebben gehoord", zegt Re- cron-voorzitter F. Vriends. De Recron ziet volgens hem echter geen enkele reden te twijfelen aan de integriteit van Boomert. „Hij zit inmiddels heel wat ja ren in de commissie en heeft nooit de belangen van de Molen cate Groep boven andere belan gen gesteld. Daar is hij heel strikt in." CDA, Gemeentebelangen en VVD nemen daar echter geen ge noegen mee. „Het gebiedsplan en Waterdunen zijn zo met el kaar verweven. Waterdunen komt in veel onderwerpen terug en dan blijft Boomert gewoon zitten, 'blijkt inmiddels in de praktijk", zegt Van de Vijver. „Je schept er alleen maar meer argwaan door." De drie Sluise coalitiepartijen beseffen dat in Zeeuws-Vlaande- ren het fenomeen dubbele pet geen uitzondering is. „Dat is het lullige van dit gebiedje. Iemand die goed is. wordt overal voor ge vraagd", Zegt Van de Vijver. Als Boomert geen keuze kan of wil maken, moet de gemeente Sluis maar overwegen uit de ge biedscommissie te stappen, vindt Flikweert. Dat lijkt Van de Vijver geen goed idee. „Dan heb je als gemeente geen in vloed meer." Boomert piekert er niet over een door Harold de Puysseleijr NIEUW-NAMEN - De inloop avond over het ontwerp-bestem- mingsplan Nieuw-Namen in ge meenschapscentrum De Kauter is gisteravond goed bezocht. Ongeveer vijftig mensen kwa men kijken en luisteren naar te keningen en uitleg van ambtena ren van de gemeente Hulst over het nieuwe bestemmingsplan dat in de maak is. Vrijwel iedereen toonde interes se in de uitbreidingsmogelijkhe den die dat bestemmingsplan biedt. Nu is Nieuw-Namen niet aangewezen als dorp met gigan tische groeimogelijkheden op het gebied van woningbouw, dus is er in de nieuwe planologi sche staalkaart voor het dorp ook beperkt ruimte voor uitbrei ding. Tot en met 6 december kunnen belanghebbenden bij de gemeente hun op- en aanmerkin gen over het plan nog kwijt. Een foto van de Gentsestraat, begin 1900, die te zien is op de expositie. HULST - Zijn verzameling beslaat inmid dels al bijna duizend oude ansichtkaarten van Hulst en L. Blanckaert vindt het jam mer dat hij er als enige van kan genieten. Daarom richt hij er zaterdag een tentoon stelling mee in. Als expositielocatie is het Wijkhuis van wijkraad Langs de Linie aan de Kelderman straat 21 in Hulst gekozen. De verzameling van Blanckaert is te groot om helemaal te la ten zien. „Maar er is toch zeker ruimte voor ongeveer 260 kaarten." De meeste ansichten dateren van rond 1900 en laten de mooiste plekjes van Hulst zien. Sommige van deze plekjes bestaan nog, an deren zijn al lang verdwenen en vervangen door nieuwbouw. Het is zaterdag niet alleen mogelijk de ansichten te bekijken, ze kun nen ook gekocht of geruild worden. De ten toonstelling duurt van 10 tot 16 uur en de toegang is gratis. Papier en karton zijn zo vanzelfsprekend dat wij er nauwelijks bij stilstaan hoe bijzonder ze zijn. Want waarmee maak je ideeën voor technologische ontwikkelingen tastbaar? Natuurlijk, papier en karton. Geïnteresseerd? Kijk op www.papierenkarton.org. informatiecentrum H/rJrJ.prfpitr'i .OM! Waar «s uw focus als ondernemer op gericht? Gaat u de aandacht meer richten op nieuwe klanten, of juist meer halen uit bestaande klanten? Wellicht kunt u met uw huidig product of dienst een nieuwe doelgroep aanspreken, of nieuwe klanten binnen halen binnen uw reeds bestaande netwerk? In alle gevallen is communiceren met de juiste doelgroep van groot belang. 'de Ondernemer' biedt hiervoor de uitgelezen mogelijkheid. Wij zijn hét regionale business-to- business informatieblad voor en door ondernemers. Maandelijks brengen we doelgerichte en' lokale informatie in een totale oplage van 209.000 exemplaren. Meer informatie? neem contact met ons op: (01 13) 3 I 55 00 of www.deondernemer.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 40