PZC Snel besluit over opknapbeurt Strengere eisen voor vergoeding wildschade Internet Plus Be Hen is er nu ook voor ondernemers: Zakelijk InternetPtusBelLen iPftlNTPHOTO PvdA en PvZ tegen komst varkensstallen Hoek krijgt toch windmolen door fout gemeente Onderhoud Veerhaven door Rijkswaterstaat staat los van overnameplannen Freeke vreest voor klopjacht Brug voor Othene Vrouw beboet wegens heling zakelijk internetplusbelleri kpn sluit je aan Vragen over baatbelasting Lot Rosendaal snel duidelijk Geen prijs voor stichting Roemenië r Wij geven u de helft cadeau! PZC zeeuwse almanak Dialoog woensdag 8 november 2006 editie Zeeuws-Vlaanderen rioorWout Bareman HOEK - Door een slordigheid de gemeente Terneuzen dreigt er toch een windmolen te worden geplaatst op een perceel binnen de bebouwde kom in Hoek. Het gaat om een kwestie, die al enkele jaren speelt en leid de tot procedures voor de recht bank in Middelburg en de Raad van State. ®e eigenaren van een bio-ecolo- gische woning in de Koudepol- derstraat vroegen in 2004 bij de gemeente een vergunning aan voor de plaatsing van een een zo genoemde wiekwindmolen. De gemeente wees het verzoek ech ter af; alleen in het buitenge bied worden windmolens toege staan, niet in de bebouwde kom. Bovendien liepen Dorpsbelan gen Hoek en de protestantse kerk te hoop tegen het plan, dat de omwonenden overlast zou be zorgen. Het paar tekende beroep aan bij de rechtbank en kreeg gelijk. De rechtbank oordeelde dat het bij de aanvraag ging om bijzondere omstandigheden, die afwijking van het beleid rechtvaardigden. De gemeente op haar beurt be sloot naar de Raad van State te stappen om de uitspraak van de rechtbank te laten vernietigen. Maar, signaleert het raadslid G. van Boom (Top/Gemeente belangen) nu in een toelichting op schriftelijke vragen, de ge meente verzuimde de stukken op tijd in te leveren, waardoor de Raad niet anders kon dan het hoger beroep van de gemeente niet-ontvankelijk te verklaren. Gevolg: de gemeente kan niet an ders dan een nieuwe procedure starten, die uiteindelijk moet lei den tot toestemming voor de plaatsing van de molen. Van Boom is uiterst ontstemd over de hele gang van zaken en door Wout Bareman TERNEUZEN - Rijkswaterstaat beslist nog dit jaar over een opknapbeurt van de voormalige Veerhaven in Terneuzen. Hoofd ff. Vinke van het waterdistrict ffesterschelde verwacht daar over nog voor 1 januari een beslissing. Van het geld dat de hoofddirectie in het voor uitzicht heeft gesteld, wordt achterstallig onderhoud uitge voerd. Het kan om een flinke kosten post gaan, want Rijkswaterstaat beschikte de afgelopen jaren over onvoldoende geld om de vermolmde ponton en de oude steigers op te lappen. Vinke durft geen schatting van de kost prijs te maken, maar eerdere in specties door de bouwdienst van Rijkswater-staat maakten duide lijk dat er flink zal moeten wor- Jden geïnvesteerd in de haven, die nu dienst doet als jachtha ven en ook dient als thuishaven van sleep- en bergingsbedrijf Multraship en handelsmaat schappij De Hoop. Rijkswaterstaat wil overigens al jaren van de haven af. Maar in Je onderhandelingen over over- i TERNEUZEN - De Lijst Cees Freeke (LCF) waarschuwt bur gemeester en wethouders dat de Belgische overheid aan de gren zen een klopjacht op wiettrans- porteurs inzet als Terneuzen een koffieshop bij de grens laat ope nen. Burgemeester J. Lonink meldde dat een derde koffieshop in de buurt van de grens de overlast in het centrum van Terneuzen sterk kan terugdringen. Een be zoek aan Venlo had hem die overtuiging gegeven. Freeke stelt echter dat het aantal koffie- bezoekers in de Limburgse ;stad niet is afgenomen door een verplaatsing naar de grens. Pleidooien voor een kof- op aan de grens stroken te vens niet met de oproep aan Bei en Fransen om maatregelen te nemen tegen de groeiende stroom koffieshop toeristen. name door de gemeente Terneu zen zit al geruime tijd nauwe lijks beweging. Vinke: „Wij ho ren al een tijdje helemaal niets meer. Of de opknapbeurt die we nu in petto hebben gevolgen heeft voor de vraagprijs aan de gemeente, kan ik nu nog niet zeggen. Daarover moet nog wor den gepraat." Niet alleen waterstaat vindt dat de onderhandelingen met de gemeente wel erg lang voort slepen, ook de watersportvereni gingen De Honte en Neusen kij ken al een paar jaar reikhalzend uit naar de overname door de ge meente en de gevolgen, die dat voor hun accommodatie heeft. De watersporters hebben al ge ruime tijd plannen op de plank liggen voor de bouw van onder meer een clubhuis. Ook wordt gedacht aan uitbreiding van het aantal ligplaatsen; het zijn er nu 200 en er bestaat veel belangstel ling voor extra ligplaatsen. De watersporters hebben de indruk dat bij het gemeentebestuur het enthousiasme van vóór de raads verkiezingen nu danig is afgeno men en dat er nog maar weinig animo is om veel geld in de her inrichting te pompen. Stroperig De plannen van enkele particu liere ondernemers om het hele havengebied onderhanden te ne men, worden door verantwoor delijk wethouder F. van Hulle, 'wel erg mega' genoemd. Hij geeft toe dat de behandeling van het hele dossier 'bijzonder stroperig' verloopt. „Er zijn ook wel erg veel partijen bij be trokken natuurlijk, maar dat hoeft nog geen reden te zijn de zaak maar te laten voortkabbe len. We kunnen overigens pas verder met de plannen als we van Rijkswaterstaat alle mogelij ke gegevens hebben ontvangen. Zo wachten we bijvoorbeeld nog steeds op een taxatierap port." Hoewel Van Hulle al in TERNEUZEN - De wijk Othene-Zuid in Terneuzen beschikt sinds gisteren over een fietsers- en voetgangersbrug en wel over de Zaankreek tussen Ooievaar en Schelp laan. Constructiebedrijf Du Puy uit Sluiskil klaarde het karwei in drie etappes: twee stukken van tweeëntwintig en een stuk van elf meter. Volgens woordvoerder H. de Bat van Du Puy verliep het werk voorspoedig. „We hadden gepland om het in een dag te doen en dat is ook gelukt." foto Camile Schelstraete Boor Frank van Cooten SLUIS - De wildschaderegeling voor boeren wordt steeds min der gunstig. Gedupeerde land bouwers moeten aan steeds meer eisen voldoen om in aan merking te komen voor een scha devergoeding. Volgens R. de Koeijer, voor zitter van Agrarisch West- Zeeuws-Vlaanderen, wil het minsterie van Landbouw hier mee de uitgaven van het Fauna fonds beperken. Boeren die aantoonbare schade hebben van bijvoorbeeld foura- gerende ganzen op hun akkers, kunnen via het faunafonds aan spraak maken op een schadever goeding. Een aantal gedupeerde boeren sprak maandag met de Sluise wethouder A. Rosendaal over de problematiek. Deze boe ren zitten met hun landbouw grond naast de nieuwe 'natte' natuurgebieden. Zij zeggen veel schade te hebben van watervo gels zoals ganzen, die de akkers kaal vreten. Ook Rosendaal wees op de moge lijkheden van het Faunafonds, maar volgens De Koeijer zitten daar veel haken en ogen aan. „Om aan de eisen van het minis terie te voldoen, moeten kosten worden gemaakt. Deze kosten bedragen soms meer dan de schade die ermee voorkomen kan worden. Deze kosten wor den echter niet vergoed. Op de ze manier wordt het aanvragen van een tegemoetkoming in de wildschade ontmoedigd." Kos ten komen volgens de voorzitter van Agrarisch West- Zeeuws- Vlaanderen onder meer voort uit de verplichting tot het ne men van zogenoemde 'schadebe perkende maatregelen' zoals vlaggen, knalapparaten, linten (Advertentie) 'MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter A. Gaa- keer heeft gisteren een 36-jarige wouw uit Terneuzen wegens he ling van een dvd-speler veroor deeld tot 265 euro boete. |De verdachte had volgens de po litierechter moeten vermoeden dat de dvd-speler, die ze in maart van haar zoon voor een zacht prijsje had gekocht, van diefstal afkomstig was. i abonnement voor zakelijk internetten en bellen 24/7 onbeperkt bellen naar alle vaste nummers in Nederland' Voor 1 vast maandbedrag: vanaf 37,77 excl. btw Installatie door KPN monteur Business Center kpn.com/zakelijk ^0800-0403 'Exclusief betaalde servicenummers. Op Zakelijk InternetPlusBellen is een fair use policy van toepassing. Deze aanbieding loopt v.a. inclusief GRATIS enveloppen Vanaf negatief of digitaal. Kies uit wil weten hoe de gemeente in de fout kon gaan en wat het college van B en W denkt te doen om dergelijke fouten in de toekomst te voorkomen. Ook wil hij dat er zo snel mogelijk een informatie bijeenkomst voor de omwonen den wordt belegd. Wethouder F. van Hulle gisteren in een reac tie: „Er is op het stadhuis inder daad iets fout gegaan. We zijn nu genoodzaakt een vrijstellings procedure op te starten." september en oktober een voort gangsrapportage in het vooruit zicht stelde, hoopt hij het rap port nu uiterlijk begin decem ber te kunnen presenteren. „Ik wil tegenover de betrokken par tijen en de gemeenteraad nu echt zo snel mogelijk duidelijk heid scheppen over de situatie. We willen als Terneuzen al ge ruime tijd de banden met het wa ter verstevigen en ik vind dit nog steeds een unieke mogelijk heid." NcffiLi I verschillende teksten of stel zelf uw tekst op (tegen geringe meerprijs). TERNEUZEN - De LCF-fractie vreest dat de gemeente Terneuzen de geheven baatbelasting voor het opknappen van de Noordstraat moet terugbetalen. Fractievoorzitter C. Freeke, die de rechtmatigheid van de baatbelasting eer der ter discussie stelde, denkt dat de Hoge Raad het hef fen van baatbelasting zal afwijzen. De rechter bepaalde eerder dat het Bredase centrum niet wezenlijk is veran derd na een opknapbeurt. Grootwinkelbedrijven zien daarin aanleiding om geld terug te eisen van een aantal gemeenten. Freeke wil van burgemeester en wethouders weten wat het Terneuzen kost als de baatbelasting moet worden terugbetaald. De winkeliersvereniging ging overi gens eerder akkoord met de gevraagde bijdrage. Deson danks pleit LCF opnieuw voor het afschaffen van de be lasting. SLUIS - De vorige week geschorste ledenvergadering van coalitiepartij Nieuw West in de gemeente Sluis wordt maandag 13 november voortgezet. Tijdens deze vergade ring moet duidelijk worden of wethouder A. Rosendaal voldoende steun krijgt van de leden om door te gaan. Er is een groot politiek meningverschil tussen de fractie van Nieuw West en de eigen wethouder Rosendaal over de ver bouwing van het gemeentehuis. Rosendaal vindt de inves tering van 6,9 miljoen euro verantwoord, omdat de jaar- lasten binnen de perken blijven. De fractie denkt daar an ders over en voelt zich niet meer gehouden aan het be stuursakkoord Sluis aan Zet, waarin een maximaal bud get van vijf miljoen is afgesproken. Voorzitter P. van Velzen schorste de vergadering vorige week omdat de leden er niet uit kwamen. Gedurende de time-out heeft een bemiddelaar gepoogd beide partijen nader tot elkaar te brengen. De leden krijgen maandag in zicht in zijn rapportage. De fractie heeft gedreigd met een motie van wantrouwen tegen de eigen wethouder. Rosend aal denkt dat de fractie nadere acties zal uitstellen totdat de leden zich definitief hebben uitgesproken. 's-HEER-ARENDSKERKE - Stichting Comité Hulp Roe menië uit 's-Heer Arendskerke heeft niet de prijs gewon nen voor het beste ontwikkelingsproject bij de nieuwe bu ren van Europa, opgezet door het NCDO, een organisatie voor ontwikkelingssamenwerking. De stichting, die zich inzet voor materiaal voor een multifunctioneel centrum in het dorp Trei-State in Roemenië, vertegenwoordigde Zeeland als finalist bij de wedstrijd. De Zeeuwse stich ting eindigde als achtste van de twaalf finalisten. De prijs ging uiteindelijk naar Toekomst Stichting-Jeugdopbouw Belarus uit Hattem (Overijssel), die een computeiiokaal wil opzetten in het plaatsje Stohlin in Wit-Rusland. door Rinus Antonisse MIDDELBURG - De Staten fracties van de PvdA en Partij voor Zeeland vinden dat de komst van twee nieuwe varkens stallen in Hengstdijk en Vogel waarde moet worden voorko men. Ze vragen het dagelijks provinciebestuur actie te onder nemen. De Statenleden E. Kerckhaert (PvdA) en J. Hageman (PvZ) wij zen erop dat het nieuwe Om gevingsplan Zeeland 'buiten gewoon duidelijk' is over bio-in- dustrie, ofwel intensieve vee houderij. Die tast het landschap aan, vermindert de aantrek kelijkheid van het buitengebied, is slecht voor de recreatie en wonen en zorgt voor forse toename van zwaar vrachtver keer. De twee varkensstallen komen nabij gebieden met een woon functie en een toekomstige re creatieve ontwikkeling, stellen Kerckhaert en Hageman. Ook het nu geldende, bestemmings plan geeft geen mogelijkheden meer voor vestiging van varkens bedrijven. De twee Statenleden merken op dat sprake is van inmiddels 12 jaar oude bouwvergunningen, op grond waarvan de nieuwe varkensinvasie kan worden doorgezet. Ze vragen zich af in hoeverre deze vergunningen inspelen op de modernste technieken om hinder in te dam men. Overlast Volgens PvdA en PvZ moet het dagelijks provinciebestuur sa men met de gemeente Hulst op trekken in een uiterste poging de stallen te weren. De Statenle den herinneren er voorts aan dat ook bestaande vestigingen van intensieve veehouderij soms erg veel overlast in de omgeving veroorzaken. Ze informeren wat eraan gedaan wordt om deze be drijven te saneren. 31 december 2006. en vogelverschrikkers. Volgens De Koeijer heeft het verjagen van de vogels zoals dat nu ge beurt echter geen enkele zin. „Het verjagen heeft pas zin als het zo intensief gebeurt, dat de ganzen geen kans meer krijgen om neer te strijken. Verjagen met een dergelijke intensiteit is onmogelijk is." Ook wordt het probleem op die manier volgens de voorman van Agrarisch West naar de buur man verplaatst. „Geen van de voorgeschreven maatregelen leidt dus tot het beperken van schade door ganzen in zijn tota liteit." Rijksbegroting Agrarisch West stelt daarom voor alle schade te vergoeden vanuit de rijksbegroting en niet vanuit Faunabeheer. Agrarisch West wil de verantwoordelijk heid voor het beheer van de vo gelpopulatie ook volledig in han den leggen van de rijksoverheid en niet bij de natuurinstanties. Het Rijk is dan in staat de popu latie op een zodanig niveau te handhaven, dat de kosten voor de landbouw niet onverant woord hoog worden. „Mocht de situatie door slecht populatiebeheer desondanks toch uit de hand lopen, dan zijn de kosten niet eenzijdig voor de landbouw, maar voor iedereen", stelt De Koeijer. (Advertentie) r jÉ - Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 Hoewel die grootvader op royale afstand van Zeeland woont, leest hij trouw de da gelijkse cursiefjes in dit hoek je van de krant, aangezien zijn kleinzoon van vijf daarin regelmatig figureert. Toen ze onlangs bij elkaar waren, kwam hij op een van de anek dotes terug. - „En Julius, was het leuk in het museum?" - „Ja, hoor. - „En wat heb je daar ge zien?" - „Dat weet ik niet meer. - „Nou, ik heb in de krant ge lezen dat er wat moois was. - „Nou, dan hoef ik het toch niet meer te vertellen?" Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31, 4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 37